Ta kategoria dedykowana jest współczesnym czytelniczkom literatury kobiecej. Bardzo szeroki wybór romansów, kryminałów, powieści obyczajowe, poruszająca literatura kobieca, erotyki, harlequiny polskich i zagranicznych autorów. Każda lubiąca czytać kobieta znajdzie coś szczególnego dla siebie.
Polecamy literaturę Sergiusza Piaseckiego, Stanisława Srokowskiego, Diany Palmer czy w końcu Blanki Lipińskiej.
Oparta na faktach opowieść o niechcianym dziecku, jego dzieciństwie i dalszym życiu ma szanse skraść serca czytelników, podobnie jak seria „Córka cieni” Ewy Cielesz. Mały Maks zostaje porzucony przez matkę. Czasy są ciężkie, to lata trzydzieste XX wieku. Maks stara się, bez powodzenia, zaskarbić sobie przychylność kolejnych opiekunów. Ciężko pracuje na skromny kawałek chleba. Gdy los się do niego uśmiecha, trwa to zwykle krótko, lecz chłopiec nigdy nie traci wiary, że jego życie wreszcie się odmieni. Jak potoczą się losy Maksa? Czy uda mu się odnaleźć spokojną przystań?
Maria Tuszyńska przepracowała 51 lat w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum ogólnokształcącym jako nauczycielka języka polskiego i bibliotekarka. Publikowała wiersze oraz powieści: „Pod wiatrakami” oraz „Powroty”.
Życie fotografki Oliwii Głowackiej wydaje się idealne: przystojny mąż – wzięty prawnik, wymarzona i satysfakcjonująca praca, piękne mieszkanie w prestiżowej okolicy. Jednak za zamkniętymi drzwiami tego mieszkania kobieta od lat żyje w bańce manipulacji stworzonej przez męża, który stosuje wobec niej wyrafinowaną przemoc i kontroluje każdy aspekt jej życia. Część rodziny i przyjaciół Oliwii podejrzewa prawdę, ale dopiero pojawianie się nowego sąsiada sprawia, że również Oliwia otwiera oczy i decyduje się zwierzyć bliskim. Rozpoczyna się walka o nią i jej dalszy los. I nie tylko jej, ponieważ zachodzi w upragnioną ciążę...
„Perspektywa. Zaślepienie” to pierwsza część trylogii opisującej dzieje trójki przyjaciół – Oliwii, Ulki i Andrzeja. Każdy tom porusza trudne społecznie tematy – m.in. przemocy, alkoholizmu, nietolerancji – ale jednocześnie nie brak w nich nadziei i ciepła.
Autorką serii jest Natalia Pożarowszczyk, świeżo upieczona specjalistka neurologii. Już jako nastolatka publikowała w internecie fanficki potterowskie, a następnie serię krótkich opowiadań o zróżnicowanej tematyce. Wyobraźnia i otaczający świat nieustannie podsuwają jej pomysły z kręgu przeróżnych gatunków literackich – na powieści obyczajowe, romans, kryminał, thriller czy fantasy. „Perspektywa. Zaślepienie” w pierwotnej wersji ukazała się w serwisie Wattpad, gdzie autorka publikuje pod pseudonimem „Le Papillon Noir”.
Bohaterowie tego zbioru mierzą się z rzeczywistością, która ich przerasta i czują, że muszą coś zmienić. A wokół nich rozpościera się dzisiejsza i przyszła Warszawa: kruszące się kamienice, błyszczące wieżowce, duszne kluby, tętniące życiem parki i wyschnięta Wisła. Dźwięki ptaków to piętnaście współczesnych opowiadań, w których życie bywa dziwniejsze od snów. Projektant znaczków pocztowych prowadzi podwójne życie. Pies Włodek nie potrafi kontrolować złości. Starsza kobieta sadzi pelargonie i boi się demencji. Mężczyzna umiera, ale dalej chodzi do pracy. Absurd miesza się tu z realizmem, humor z powagą, a na to wszystko patrzą wrony. Jak w albumie muzycznym, szybkie utwory przeplatają się z niespiesznymi opowieściami, a ich bohaterowie poszukują bliskości w coraz bardziej osobnym świecie. Strasznie podobała mi się Karo, która chce odzyskać swoje nogi. I rekin biorący prysznic. Chyba naprawdę nie poradzimy sobie bez nich. Kowalik ma świetne poczucie humoru i fascynującą wyobraźnię. Bora Chung, koreańska tłumaczka i pisarka nominowana do Bookera za zbiór opowiadań Przeklęty królik W Kowaliku jest dziesięciu Kowalików każdy inny, każdy świetny. Dawno nie czytałem tak przemyślanego zbioru opowiadań. Piotr Kofta
Rozrywkowa dzielnica Tokio, lata 80. XX wieku. Sfrustrowany, niepotrafiący się odnaleźć w życiu Yama trafia do knajpy z zamiarem utopienia smutków w alkoholu. Przypadkowo znaleziony lokal oraz jego stali bywalcy na zawsze odmienią jego życie. Co ukrywa cicha barmanka pracująca w knajpie? Jaką rolę w jego życiu odegrają koty odwiedzające lokal? Czy Yamie uda się spełnić marzenie o karierze scenarzysty mimo piętrzących się przeciwności? Zanurz się w tętniące życiem, rozświetlone neonami Shinjuku i odkryj jego tajemnice.
Romans z wybuchową mieszanką sarkazmu, pożądania i słodyczy, który spowoduje niekontrolowane napady śmiechu. Krystian to chodzący kodeks i mistrz dystansu, a przy tym major ABW i wykładowca w Wyższej Szkole Kryminologii i Kryminalistyki. W życiu kieruje się prostymi zasadami. Jest zadanie do wykonania, trzeba je zrealizować. Nie ma miejsca na półśrodki. A także na uczucia. To nie jego działka. I naprawdę w to wierzy! Naiwność tego mężczyzny to jedna z wielu rzeczy, które urzekają Sarę. Ta urocza dziewczyna o niepokornych myślach z anielską cierpliwością powstrzymuje się przed kwestionowaniem postanowień swojego nieco cynicznego profesora. Z wielką radością przymknęłaby też oko na granice, które ten wyznacza. I bardzo chętnie przestrzegałaby wszystkich jego bezsensownych zasad. Tylko co mogłoby wyniknąć ze starcia burzowej chmury z promieniem słońca? Może lawina śmiechu, elektryzująca chemia między bohaterami i uczucia, które rozwijają się powoli, ale kipią od tłumionego napięcia? Jedno jest pewne - wszystko musi pozostać ściśle tajne!
Czy w grze pełnej złudzeń znajdzie się miejsce na miłość?Uporządkowany świat Asyi runął, gdy poznała prawdę o swoim ojcu. Andriej Karranov zniszczył życie jej ukochanego Maksa oraz wielu niewinnych ludzi. Zdruzgotana dziewczyna zostaje na jego rozkaz zamknięta wraz z Amandą w willi w środku lasu. Ich strażnik, Kamil, odsłania przed nią swoją historię, wyjaśniając związki łączące go z Karranovem. Czy okaże się sojusznikiem Asyi, czy wrogiem?Zdruzgotana dziewczyna musi podjąć grę ojca, aby dać współpracującemu z wywiadem Maksowi czas na zniszczenie imperium finansowego od środka. Czy para ma szansę w starciu z silniejszymi od nich przeciwnikami?Ta historia jest naprawdę SWEET. Sugerowany wiek: 16+.
Ziutku, łajzo jedna, mały psychopato, miłości mojego życia! Mój piękny kudłaczu o czarnych, mądrych oczach. To ja, Wojtek Borsuk, twój pan, z którym dzielisz życie, nadstaw uszu i posłuchaj, co mam ci do powiedzenia.Opowiem ci o starzejących się mężczyznach: sfrustrowanych samotnością, znużonych życiem, zirytowanych polską szarzyzną i światową głupotą. Opowiem ci o tym, co się stało z tym krajem, jak wszystko zbrzydło i zidiociało. Mógłbym nawet powiedzieć, że spsiało, ale to nieprawda. Bo pies jest najlepszym, co może się przytrafić człowiekowi. Opowiem ci o zapomnianych geniuszach, zmarnowanych talentach, upadłych autorytetach. O mężczyznach, którzy uwierzyli że mogą zatrzymać czas, ale nie zauważyli, że ich świat już spłonął doszczętnie. O kobietach, które chciały żyć wiecznie, ale nie zrozumiały, że są już martwe.A ty, Ziutku, chciałbyś po prostu mieć dobre życie, bo każdy normalny pies i każdy człowiek chce mieć dobre życie. A zarazem większość z nas, ludzi, wkłada ogromny wysiłek w to, żeby je spieprzyć i umrzeć samotnie.
Z posłowiem Małgorzaty GralińskiejPrzepełniona nostalgią opowieść o schyłku Mitteleuropy. Elegijny portret czasu i miejsca skreślony ręką austriackiego mistrza modernizmu."Piękne chwile z przeszłości można nosić w sobie niczym ukryty klejnot albo można wlec je za sobą niczym żelazną kulę na łańcuchu skazańca" - pisze Rezzori i przywołuje obrazy z dalekiej przeszłości, a nas, czytelników, włącza w ów strumień czasu i przywraca to, co wydawało się bezpowrotnie stracone.Przywołując w Niegdysiejszych śniegach historyczny moment upadku Cesarstwa Austro-Węgierskiego, von Rezzori pisze o rozkładzie prywatnego świata, o rozpadzie rodziny, życiu nomady między domami matki i ojca na Bukowinie, domem dziadków w Wiedniu oraz szkołami i internatem. Kreśli portrety bliskich, którzy wywarli wpływ na jego życie: matki o nerwowych skłonnościach, ojca przytłaczającego wszystkich brutalną witalnością, przedwcześnie zmarłej siostry, "dzikiej" opiekunki Kasandry i białowłosej guwernantki, z którą przyjaźń utrzymywał aż do końca jej życia.Rezzori zdaje się nie wierzyć w możliwość napisania autobiograficznej, wiernej prawdzie i czasowi, chronologicznej opowieści. Wybiera metodę poruszania się między fikcją a faktem, a ich wzajemne oddziaływanie staje się częścią jego refleksji.""Niegdysiejsze śniegi" wprowadzają nas w świat bezpowrotnie utracony: jego wartości zmiotła I wojna światowa, a jego dobrobyt zniszczyła inflacja lat dwudziestych. [] A zatem mocny temat. Von Rezzori śledzi historię swojej rodziny bez cienia ckliwości, z pasją, gorzkim poczuciem humoru i zmysłem obserwacji, który potrafi wychwycić najdrobniejsze niuanse w miłości i obojętności, w języku, krajobrazie i zachowaniu własnej klasy społecznej. Tej książki nie napisał młodzieniec (ani moralista). Jest to dzieło głęboko poruszające. Wśród jego meandrujących, ironicznych fraz nie ma ani jednego zbędnego zdania." Robert Hughes, "Time""Gregor von Rezzori w lirycznej, erudycyjnej prozie kreśli portrety bliskich osób, tworząc opowieść, która jest jednocześnie autobiografią i obrazem minionej epoki []. "Niegdysiejsze śniegi" ukazują bogatą wyobraźnię autora, jego niemal fotograficzną pamięć, dar opisywania postaci za pomocą anegdot zabarwionych wspomnieniem []. Jego książka jest zarówno elegijnym hołdem dla znikającej przeszłości, jak również świadectwem ocalającej siły pamięci - albumem z rodzinnymi fotografiami, pięknie przełożonymi na słowa." Michiko Kakutani, "The New York Times Book Review""Jedna z tych rzadkich, wspaniałych książek, które wymykają się jakimkolwiek kategoryzacjom. Fikcja i autobiograficzna opowieść splatają się tu w precyzyjnej i wysublimowanej prozie, w zamiłowaniu do detalu, zdobywając serca czytelników." Alan Furst
Nowe, eleganckie limitowane wydanie: twarda oprawa, piękny świeży layout i tasiemka-zakładka, doskonale sprawdzi się jako prezent – tym bardziej, że wewnątrz, na ozdobnej stronie, wydawca przewidział miejsce na osobistą dedykację dla obdarowanej osoby! Jedna z 15 najlepszych powieści 2022 roku według Oprah Winfrey! Jedna z 10 najlepszych książek 2021 roku według magazynu „Le Parisien”! Jedna ze 100 najlepszych książek 2021 roku według magazynu literackiego „Lire”! 300 000 sprzedanych egzemplarzy w samej Francji. Finalistka Grand Prix blogerów literackich we Francji. Książka lata 2021 roku we Francji. Nr 1 na liście bestsellerów we Włoszech w dniu premiery. Tłumaczenia na 12 języków. Nowa książka autorki fenomenalnego „Życia Violette”. Przejmująca powieść o dorastaniu. I o tym, jak czas przemija, by w końcu nas rozdzielić. Tylko jako dzieci potrafimy kochać naprawdę mocno. Mam na imię Virginie. Dzisiaj z trojga przyjaciół, Niny, Adriena i Etienne’a, rozmawia ze mną już tylko Adrien… Rok 1986. Adrien Bobin, Étienne Beaulieu i Nina Beau chodzą do tej samej klasy szkoły podstawowej. Początkowo łączy ich przypadkowa zbieżność - nazwiska całej trójki zaczynają się na literę „B” i w szkole zawsze wyczytywani są jedno po drugim. Wkrótce jednak stają się nierozłączni także poza szkołą. Uczą się i bawią - zawsze razem, nawet gdy mijają beztroskie lata i z podstawówki przechodzą do gimnazjum, a potem do liceum, aż w końcu porzucają szkolne autobusy i zaczynają chadzać do nocnych klubów. Związani przysięgą krwi, obiecali sobie za wszelką cenę wspierać się w osiągnięciu upragnionego celu: nade wszystko pragną opuścić małe prowincjonalne miasteczko, z którego pochodzą, i zamieszkać w Paryżu, oddać się muzycznej pasji i za nic nie pozwolić, by życie ich rozdzieliło. Ale czas mija nieubłaganie, a los ma wobec nich własne plany… Rok 2017. Na dnie jeziora w małym miasteczku, w którym dorastała trójka przyjaciół, znaleziony zostaje wrak samochodu. Virginie, niezależna dziennikarka lokalnych mediów, relacjonuje wydarzenie. W przeszłości bardzo dobrze znała Adriena, Étienne’a i Ninę. Jaki jest związek między tragicznym wypadkiem a historią ich nierozłącznej przyjaźni? Valérie Perrin snuje historię splątanych losów bohaterów od lat dziecięcych, przez czas dojrzewania, aż po dorosłość - tytułowej trójki złączonej więzami, które los i czas nieubłaganie wystawiają na próbę. Wspaniale opowiedziana, trzymająca w napięciu opowieść o relacjach, które łączą nas na całe życie, i wyborach, które decydują o tym, kim jesteśmy. Poruszającą historia o miłości i stracie, nadziei i żalu, przyjaźni i przeciwnościach losu, a także o czasie, który nieuchronnie przynosi zmiany. Valérie Perrin, fotografka i scenarzystka, podbiła serca czytelników debiutem „Niedzielni zapomniani” (Les oubliés du dimanche) – książka zostanie wydana w Polsce w 2023 r. Jej druga powieść „Życie Violette” (Changer l’eau des fleurs), przetłumaczona na 26 języków i kupiona na całym świecie już przez prawie dwa miliony czytelników, w 2018 roku otrzymała tytuł „wyboru księgarzy”. W tym samym roku przyznano jej też prestiżowe wyróżnienie Prix des Maisons de la Presse. Valérie Perrin ma niecodzienny dar dostrzegania zagadkowej głębi w zwyczajnym życiu. Niezapomniana! „ELLE” Prawdziwy brylant wśród powieści. „Le Parisien” Nadzwyczajna! Canal+ Poruszająca! RTL Czuła, przesycona emocjami, nastrojowa historia. Złożona opowieść o przyjaźni skrywającej mroczną tajemnicę. „Kirkus”
W drugiej części bestsellerowego cyklu ZMIERZCH nie brak wydarzeń mrożących krew w żyłach. Edward to wciąż dla Belli najważniejsza osoba pod słońcem. Jest im razem cudownie. Gdyby tylko chłopak nie był wampirem! Niestety, ten fakt wszystko komplikuje, także z pozoru niewinną zażyłość dziewczyny z przyjacielem z dzieciństwa Jacobem Powieść, podobnie jak pozostałe części cyklu, została sfilmowana.
Monografia podejmuje zagadnienia z poetyki teoretycznej i historycznej oraz historii literatury. Podstawowym kontekstem artystycznym i zarazem głównym przedmiotem dociekań autorki jest semantyzacja rytmu w utworach poetyckich przedstawicieli rosyjskiego i ukraińskiego futuryzmu, a kluczem do rozważań – perspektywa komparatystycznego oglądu dokonań jego reprezentantów, Wielimira Chlebnikowa i Mychajla Semenki, na tle wschodnioeuropejskiej awangardy artystycznej (przede wszystkim malarskiej i filmowej) oraz w odniesieniu do tradycji literackiej i ludowej. Dokonując przeglądu awangardowych poszukiwań twórczych w zakresie semantyki rytmu, autorka wykracza poza sferę ukształtowań językowych i uwzględnia także rytm przestrzenny i czasowy. Zagadnienia metryki porównawczej harmonijnie splatają się tu z problematyką historii sztuki, estetyki filmu i badań nad folklorem. Książka może stanowić inspirację i zarazem solidną podstawę do dalszych badań nad procesami semantyzacji rytmu w utworze poetyckim, szczególnie w liryce futurystycznej, studiów nad słowiańską metry- ką porównawczą oraz intermedialnymi eksperymentami wschodnio- europejskiej awangardy. Z recenzji dr hab. Tamary Brzostowskiej-Tereszkiewicz, prof. IBL PAN Целью монографии является анализ различных проявлений ритмизации поэтического текста в футуристической поэзии на примере избранных произведений двух выдающихся представителей российского и украинского футуризма соответственно - Велимира Хлебникова и Михайля Семенко. Суть исследования заключается в анализе поэтического ритма как фактора формы и содержания в теории и поэтической практике футуризма. В объем исходного материала входят произведения разных периодов творчества обоих вышеупомянутых поэтов, а его выбор зависит от особенностей поэтических концепций авторов, реализованных в текстах. Монография является вкладом в дальнейший анализ процессов семантизации ритма в поэтических текстах и в междисциплинарные исследования в области искусствоведения, киноэстетики и фольклористики. Ksenia Dubiel– adiunkt w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, absolwentka filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, tłumaczka.
Mówią, że wolność jest warta każdej ceny A co, jeśli ceną będzie własne serce? Bezwzględny, porywczy, arogancki Zander ma wszystko, czego jego zdeprawowana dusza zapragnie. Wszystko oprócz jednego: poczucia niekwestionowanej wolności. Od zawsze związany z Konsorcjum, postawiony przed ultimatum, otrzymuje niepowtarzalną szansę na zerwanie uciążliwych więzów z przeszłości - na ostateczne uwolnienie się spod jarzma organizacji. Jedyne, co musi zrobić: ochronić jedną z najbliższych osób samej królowej. Tym razem zadanie wydaje się proste, a jemu nic nie stanie na przeszkodzie. Uzyska to, o co latami bezskutecznie zabiegał u samego Iwana Dimitrescu. Lecz co się stanie, gdy ostatnie zlecenie okaże się także jego słabością? Komplikacją, której nigdy się nie spodziewał. Co, jeżeli to właśnie Ona zagłuszy trawiącą go latami nicość i wypełni przerażającą pustkę? Cena wolności może okazać się wyższa, niż kiedykolwiek mógł przewidzieć.
A propulsive narrative history of the motivation and mentality behind the Nazis and their supporters.
How could the Nazis have committed the crimes they did? Why did commandants of concentration and death camps willingly – often enthusiastically – oversee mass murder? How could ordinary Germans have tolerated the removal of the Jews? In THE NAZI MIND, bestselling author Laurence Rees combines history and the latest research in psychology to help answer some of the most perplexing questions surrounding the Second World War and the Holocaust.
Ultimately, he delves into the darkness to explain how and why these people were capable of committing the worst crime in the history of the world. Rees traces the rise and eventual fall of the Nazis through the lens of ‘twelve warnings’ – from talk about ‘them’ and ‘us’ to the escalation of racism – whilst also highlighting signs to look out for in present day leaders.
Rees uses previously unpublished testimony from former Nazis and those who grew up in the Nazi system, and in-depth psychological insights including cutting edge work on obedience, authority and the brain. THE NAZI MIND is a revelatory new way of understanding how so many people committed the most appalling crime of the 20th century.
This rich and enjoyable book recounts the tangled, dynamic encounters through which Asia has influenced Europe and North America over centuries
From the time of the ancient Greeks onwards the West's relationship with Asia consisted for the most part of outrageous tales of strange beasts and monsters, of silk and spices shipped over vast distances and an uneasy sense of unknowable empires fantastically far away. By the twentieth century much of Asia might have come under Western rule after centuries of warfare, but its intellectual, artistic and spiritual influence was fighting back.
The Light of Asia is a wonderfully varied and entertaining history of the many ways in which Asia has shaped European and North American culture over centuries of tangled, dynamic encounters, and the central importance of this vexed, often confused relationship. From Marco Polo onwards Asia has been both a source of genuine fascination and equally genuine failures of comprehension. China, India and Japan were all acknowledged to be both great civilizations and in crude ways seen as superseded by the West. From Chicago to Calcutta, and from antiquity to the new millennium, this is a rich, involving story of misunderstandings and sincere connection, of inspiration and falsehood, of geniuses, adventurers and con-men.
Christopher Harding's captivating gallery of people and places celebrates Asia's impact on the West in all its variety.
1991
Near Checkpoint Zulu, one hundred miles from the Kuwait border, British journalist Thomas Benton meets American private Arwood Hobbes. Desert Storm is over, and peace has been declared. As the two argue about whether it makes sense to cross the nearest border, they become embroiled in a horrific attack in which a young local girl in a green dress is killed under their protection. The two men walk away into their respective lives. But something has cracked in both of them.
2013
Twenty-two years later, in another place, in another war, they meet again and are offered an unlikely opportunity to redeem themselves when that same girl in green is found alive and in need of salvation. Will this second chance allow the two men to right the wrongs of their past?
Nabokov's early novel about a chess-playing genius, reissuing in Modern Classics as part of the Nabokov relaunch
Vladimir Nabokov's early novel is the dazzling story of the coarse, strange yet oddly endearing chess-playing genius Luzhin. Discovering his prodigious gift in boyhood and rising to the rank of International Grandmaster, Luzhin develops a lyrical passion for chess that renders the real world a phantom. As he confronts the fiery, swift-swooping Italian Grandmaster Turati, he brings into play his carefully devised defence. Making masterly play of metaphor and imagery, The Defense is the book that, of his early works, Nabokov felt 'contains and diffuses the greatest warmth'.
The compelling and heartrending new novel from the award-winning author of Norwegian By Night and How To Find Your Way In The Dark
We will lie, cheat, steal, fight, sin... Whatever it takes to survive.
The bombing of Rome in 1943 leaves fourteen-year-old Massimo orphaned and with no choice but to set out on a journey to discover any remaining relatives in Naples. A chance meeting with the mysterious and charismatic Pietro Houdini will deliver both of them to the doors of the abbey of Monte Cassino, a centuries-old haven of contemplation, learning and art. But war has no time for such niceties and before long the abbey is threatened by the relentless Allied advance. In the face of the coming cataclysm, Pietro and Massimo must do what they can to save the monastery's priceless art from oblivion.
To do so, they must learn to dissemble, to disguise, to outwit, all skills that evidently Pietro has in spades, but as their cherished haven edges ever closer to war, it becomes clear that Massimo is not without a surprise or two either...
The Curse of Pietro Houdini is a sweeping tale of resilience, hope and survival which is at once an action-packed adventure heist, an imaginative chronicle of forgotten history and a philosophical coming-of-age story, perfect for fans of All the Light We Cannot See, City of Lies and A Thousand Splendid Suns.
From acclaimed critic, novelist and academic W. G. Sebald, author of Austerlitz and The Rings of Saturn, a collection of essay on the Austrian writers who meant so much to him
As a German in self-chosen exile from his country of birth, Sebald found a particular affinity with these writers from a neighbouring nation. The traumatic evolution of Austria from vast empire to diminutive Alpine republic, followed by its annexation by Germany, meant that concepts such as ‘home/land’, ‘borderland’ and ‘exile’ occupy a prominent role in its literature, just as they would in Sebald’s own.
Through a series of remarkable close readings of texts by Bernhard, Stifter, Kafka, Handke, Roth and more, Sebald charts both the pathologies which so often drove their work and the seismic historical forces which shaped them. This sequence of essays will be a revelation to Sebald’s English-language readers, tracing as they do so many of the themes which animate his own literary writings, to which these essays form a kind of prelude.
The beloved Australian classic, published in a stunning Penguin Clothbound Classics edition for the first time
Miles Franklin’s debut novel follows the vivacious and rebellious sixteen-year-old Sybylla Melvyn – closely modelled on Franklin herself – as she fights to break free of restrictive bush life. Growing up on her parents’ outback farm, Sybylla is desperate to read, write, sing and achieve great things. Yet her aspirations for a ‘brilliant career’ are persistently thwarted, first by the arduous demands of rural family life, and later by the shackles of a proposed conventional marriage to the wealthy Harold Beecham. With only her brilliant, conflicted mind to guide her, Sybylla is forced to define a life on her own terms.
My Brilliant Career is acclaimed for capturing the spirit of Australia at the turn of the twentieth century. The struggles of its fiery, precocious protagonist shine a light on the emergent women’s rights and suffrage movement during this period, and memorably evoke the intensity of youth.
Your mind is a magnet – and you are the one who controls it
You are a walking magnet, constantly drawing things into your reality. But what if the things you attract don't reflect your true desires?
In this book, meditation teacher and personal growth coach Rochelle Fox guides you through the secrets of magnetism, equipping you with the ultimate law of attraction toolkit to master your subconscious and turn ambition into reality.
Tap into the three pillars of magnetism – mindset to calm the chaos of your past, meditation to make room for new in the present, and manifesting to curate your dream future.
Once you master the power of your mind, it’s you who gets to decide what happens next.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?