Do tej strefy zapraszamy naszych najmłodszych miłośników czytania, tutaj znajdzie lekturę dla siebie maluch w każdym wieku. Najciekawsze powieści i opowiadania dla najmłodszych, bajki, kolorowanki, rysowanki, rymowanki, inspirujące książeczki obrazkowe, lektury szkolne, podręczniki do nauki oraz obszerne opracowania. Polecamy książki autorów dla dzieci: Barbary Supeł, Magdy Malickiej, Beady Barbary jadach, Study Smart oraz wiele innych ciekawych opracowań zbiorowych. To wszystko w jednym miejscu, z szybką wysyłką w dobrej cenie.
Gdy do Watsona zgłasza się pacjent z odciętym kciukiem i przerażającą historią, doktor nie ma żadnych wątpliwości do kogo się z tym zgłosić. To sprawa dla Sherlocka Holmesa. Czy uda im się w porę rozwikłać tę śmiertelnie niebezpieczną tajemnicę i schwytać zbrodniarzy?
Tom 14 z serii klasycznych opowieści detektywistycznych Arthura Conan Doyle’a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki.
Horror w Kensington. Szaleniec morduje! Przerażająca seria wydarzeń nie może być dziełem pospolitego zbrodniarza. Ktoś niszczy rzeźby Napoleona i policja nie może zrozumieć motywów wandalizmu. Na szczęście Holmes i Watson ruszają z pomocą. Nie spodziewają się jeszcze, że tych kilka drobnych zbrodni zamieni się w jedną wielką przygodę!
Tom 13 z serii klasycznych opowieści detektywistycznych Arthura Conan Doyle’a o Sherlocku Holmesie w uproszczonych adaptacjach dla dzieci. Idealna propozycja dla młodych wielbicieli zagadek i kapitalne wprowadzenie do klasyki.
Seria dla najmłodszych czytelników, wspierająca spostrzegawczość i rozwój małej motoryki.Na budowie ukrył się krokodyl. Może czai się za cegłami? Może jest w rurach?Podnieś i przesuń ruchome elementy tej książki, aby sprawdzić, gdzie się schował.
Dwustronny ilustrowany z malarskim rozmachem album dla miłośników przyrody, dalekich podróży oraz wszystkich, którzy lubią wiedzieć więcej. Kompendium wiedzy o wodach i pustyniach na Ziemi oraz zasiedlających je mieszkańcach.Album Pustynie | Oceany to publikacja dwustronna, co oznacza, że można ją czytać od początku lub od końca. Piasek i woda spotykają się po środku książki.Ile jest tak naprawdę wody na Ziemi? Czym są kominy hydrotermalne? Jak zwierzęta morskie przystosowane są do życia? Które ptaki są na tyle wytrzymałe, by polecieć na drugi brzeg oceanu? I jakie dziwne stwory zamieszkują oceaniczne głębiny?Podróżując przez wszechocean czytelnik odwiedzi zarówno największe głębiny, jak i strefę pływów. Dowie się, czym są pelagial, estuaria i kominy hydrotermalne. Rzuci okiem na rafy koralowe i podwodne łąki. A także pozna mnóstwo niesamowitych stworzeń, które je zamieszkują wszystkie mają szczególne umiejętności i dary, dzięki którym są naprawdę wyjątkowe i wszystkie tworzą łańcuch pokarmowy, dzięki któremu w środowisku morskim panuje równowaga.Jak powstają pustynie? Czym się charakteryzują? I jak ich mieszkańcy przystosowani są do życia w tak ciężkim klimacie? I czy naprawdę istnieją śpiewające piaski?Opowieść o pustyniach wyjaśnia, w jaki sposób powstają, w jakich miejscach na Ziemi się znajdują oraz czym charakteryzują się tereny pustynne. To ciekawe tym bardziej, że pustynia wcale nie oznacza morza piasku, na którym co jakiś czas znajdują się wydmy, jak mogłoby się wydawać. Rodzajów pustyń jest naprawdę wiele, a natury nie da się tak łatwo zaszufladkować. Na wszystkich jednak panują wyjątkowo trudne warunki do życia. Dlatego zwierzęta, które je zamieszkują, mają wielce ciekawe tajemnice i zwyczaje!Zapraszamy na wyprawę do najdalszych i najbardziej niedostępnych zakątków Ziemi. A nawet dookoła świata.
Książki edukacyjne dla dzieci doskonale uczą i bawią.Literki, cyferki, szlaczki i ciekawe zadania sprawią, że Twoje dziecko chętnie zacznie swoją przygodę z nauką.
Książki edukacyjne dla dzieci doskonale uczą i bawią.Literki, cyferki, szlaczki i ciekawe zadania sprawią, że Twoje dziecko chętnie zacznie swoją przygodę z nauką.
Książki edukacyjne dla dzieci doskonale uczą i bawią.Literki, cyferki, szlaczki i ciekawe zadania sprawią, że Twoje dziecko chętnie zacznie swoją przygodę z nauką.
Urzekająca, pełna pierwotnej magii powieść bestsellerowej autorki, nagrodzonej Medalem Johna Newbery’ego. Są dzieci stworzone do wielkich czynów i walki ze złem. Ale Lalani do nich nie należy. Gdyby sama miała wybierać, wskazałby na swoją przyjaciółkę, Veydę. Jej nie jest straszna wznosząca się nad ich wyspą mściwa góra Kahna ani budząca grozę mgła, która na północy pochłania żeglarzy poszukujących bardziej gościnnej krainy. A jednak to właśnie Lalani będzie musiała opuścić rodzinną Sanlagitę i wyruszyć w niebezpieczną podróż. Podczas podobnej wyprawy przed laty zginął jej ojciec. Czy dziewczynce uda się pokonać przeciwności i przetrwać? Jakie mityczne stworzenia spotka na swojej drodze? Wytyczy własną ścieżkę, czy pogodzi się z losem? I czy odnajdzie legendarne bogactwa góry Isa, by ocalić mieszkańców wioski i wyleczyć mamę? Lalani z dalekich mórz to piękna, inspirowana filipińskim folklorem opowieść o przyjaźni, odwadze i poszukiwaniu własnej tożsamości. Must read dla wielbicieli Dziewczynki, która wypiła księżyc pióra Kelly Barnhill oraz powieści Kiran Millwood Hargrave Dziewczynka z atramentu i gwiazd. Erin Entrada Kelly – amerykańska pisarka filipińskiego pochodzenia. Autorka nagradzanych książek dla dzieci. Za Hello, Universe otrzymała w 2018 roku Medal Johna Newbery’ego. Lalani z dalekich mórz to jej pierwsza powieść fantasy.
Pełne humoru i przygód wprowadzenie do mitów greckich: opowieść o chłopcu, który sprawdza na własnej skórze, jak to jest być bohaterem.Z ostatniej chwili: Hera jest na wolności i zmienia Londyn w starożytną Grecję! Gdy zjawia się jej syn, we wszystkich jakby piorun strzelił. Mówicie: piorun? Ostatnia przygoda Tima to dramat rodzinny prosto z Olimpu, a Tim ma pod ręką jedynie trudne do otwarcia pudełko. Czy ciekawość jest słabością Pandory, czy też może dodać siły naszemu przyjacielowi?
Klimek i Klementynka jest powieścią historyczną dla dzieci autorstwa Marii Krger. Akcja powieści rozgrywa się w Warszawie, w czasach powstania kościuszkowskiego. Autorka przybliża młodemu czytelnikowi historyczne postacie i przełomowe dla losów Polski wydarzenia, do jakich doszło podczas jednego z najważniejszych epizodów powstania insurekcji warszawskiej z 1794 roku. Czyni to ze znaną tylko sobie wirtuozerią, wplatając autentyczne dzieje w bieg fascynujących przygód stworzonych przez siebie dziecięcych bohaterów. Klimek i Klementynka są jedenastoletnimi bliźniętami należącymi do jednej z tych rodzin, które podjęły walkę z rosyjskim okupantem stolicy. Losy psotnego i uroczego rodzeństwa wplotą się ku trwodze najbliższych w bieg poważnych intryg i wydarzeń politycznych.
Jest to to druga cześć przygód Noego i Dobrochny, bohaterów powieści ""Zaczyna się szkoła. Ratuj się kto może!""Kontynuacja przygód bohaterów powieści pióra hiszpańskiej pisarki, Marii Menndez-Ponte.Miłość, hormony, wątpliwości, zazdrość, pisanie przez WhatsAppa, lajki na Insta...Istna bomba zegarowa, która w każdej chwili może wybuchnąć.
Robi się chłodno i pan Jeż musi jak najszybciej znaleźć mieszkanie na zimę. Ale wszędzie, gdzie zagląda, zamieszkało już jakieś inne zwierzątko. Co za pech! Wiele się wydarzy, zanim mały czytelnik dowie się, czy pan Jeż w końcu znalazł schronienie. Pięknie zilustrowana rymowana historyjka wspiera rozwój emocjonalny i kształtuje świat wartości.Pozostałe książki w serii:Panie Jeżu, to właśnie szczęście!
Tulipanka powstała jako kreacja utalentowanej ilustratorki Ewy Zielińskiej. Obraz baletnicy wśród kwiatów napotkała w internecie Katarzyna Ducros, autorka opowiadań, organizatorka warsztatów i popularyzatorka literatury, która na podstawie wizerunku małej istoty zbudowała jej historię, nadała także imię i wzbogaciła o nietuzinkową osobowość.Owocem współpracy jest niezwykła historia o imponującym rozmachu od początków Wszechświata, poprzez formację Ziemi, aż do ogrodu ilustratorki, w którym zainspirowana bogactwem natury postanawia stworzyć Tulipankę.Jednocześnie opowieści wprowadzają młodszych czytelników w świat barw, malarstwa, niczym nieskrępowanej kreatywności i pasji tworzenia. Pierwsza z cyklu, pięknie zilustrowana historia opowiada o powstaniu koloru pomarańczowego i pierwszym spotkaniu twórczyni z roztańczoną istotką. Znajdujące się w książce kolorowanki zachęcają z kolei do kolorowej ekspresji, podkreślając walor nieograniczonej dziecięcej wyobraźni.
Eryk, Mela i ich przyjaciele na wakacjach! Nareszcie lato! Wakacje! Ulubiona pora roku wszystkich dzieciaków! Dni są długie, noce krótkie, co oznacza, że jest mnóstwo czasu na zabawę! A to dzieci uwielbiają najbardziej! Przepis na dobrą zabawę Pierwsze nocowanie pod namiotem Zabawy w błocie Nauka pływania i gra w piłkę nożną Śledztwo podwórkowe Wędkowanie Podróż w kosmos Poznaj przygody Eryka i Meli! A może będzie to też twój sposób na niezwykłe wakacje.
Gospodarstwo to kartonowa książka z serii Motoryka smyka, która spodoba się najmłodszym dzieciom.
Mały czytelnik dowie sie, jakie zwierzęta mieszkają w gospodarstwie. Nauczy się
również wielu nowych słów i sprawdzi, kto mieszka w chlewiku, kto je siano i ile
kurczątek wykluło się w kurniku.
Uwagę dzieci przyciągną nie tylko ilustracje, ale także liczne ruchome elementy, które zapewnią wspaniałą, pełną niespodzianek zabawę. Maluch może manipulować, przekręcać i przesuwać elementy. Zabawa z Gospodarstwem doskonale wpłynie na rozwój motoryki i sprawności manualnej najmłodszych.
Książeczka ma zaokrąglone rogi, więc jest bezpieczna dla dzieci. Zachęcamy jednak dorosłych, by wspólnie z najmłodszymi czytelnikami poznawali niespodzianki ukryte w środku. Moc atrakcji, jakie oferuje ta książka, sprawi, że maluchy będą chętnie odkrywać ją na nowo.
Strażacy to kartonowa książka z serii Motoryka smyka, która spodoba się najmłodszym dzieciom. Maluch będzie poznawał prace strażaków i nauczy sie wielu nowych słów. Dowie sie, jak są ubrani strażacy, co robią, kiedy usłyszą alarm, i jak wygląda akcja ratunkowa. Uwagę dzieci przyciągną nie tylko ilustracje, ale także liczne ruchome elementy, które zapewnią wspaniałą, pełną niespodzianek zabawę. Maluch może manipulować, przekręcać i przesuwać elementy. Zabawa ze Strażakami doskonale wpłynie na rozwój motoryki i sprawności manualnej najmłodszych. Książeczka ma zaokrąglone rogi, więc jest bezpieczna dla dzieci. Zachęcamy jednak dorosłych, by wspólnie z najmłodszymi czytelnikami poznawali niespodzianki ukryte w środku. Moc atrakcji, jakie oferuje ta książka, sprawi, że maluchy będą chętnie odkrywać ją na nowo.
Zachęcająca do wspólnej zabawy poprzez kolorowanie, książka z ulubionymi bohaterami dzieci. Książka zawiera 24 strony pełne atrakcyjnych dla dziecka kolorowanek.
W życiu małego ptaszka rudzika nadeszła bardzo ważna chwila: przed nim pierwszy dzień w przedszkolu. Malec cieszy się, bo przecież pozna nowych przyjaciół, ale też odrobinę obawia. Zastanawia się, jak sobie poradzi bez mamy w zupełnie nowym miejscu pośród obcych zwierzątek.Książka porusza ważny dla każdego dziecka temat pierwszego dnia w przedszkolu. Za pomocą opowiastki o sympatycznym ptaszku i jego przyjaciołach z przedszkolnej grupy łagodzi dziecięce lęki i obawy i buduje w maluchach poczucie pewności siebie.
Co kryje miasto? to książeczka z serii Plastelinkowa akademia. Jest adresowana do najmłodszych dzieci, które właśnie rozpoczynają poznawanie świata. Jej znakiem rozpoznawczym są niezwykłe, plastelinowe ilustracje.Książeczka jest skonstruowana tak, żeby rosła razem z dzieckiem. Na pierwszym etapie posłuży do rozwijania słownictwa i do zapoznania malucha z miastem, jego obiektami oraz mieszkańcami. Nieco później zaskoczy ciekawostkami, które rozbudzą zainteresowanie otaczającym światem.Wszystkie ilustracje są podpisane, co stanowi wsparcie na wczesnym etapie nauki czytania.Pozostałe tytuły w serii Plastelinkowa akademia:Co kryje las?Co kryje morze?Co kryje łąka?
Znów nadchodzą wakacje! Zapowiada się czas przygód i... wielkiej afery!Lilka i Matewka wyruszają do Amalki. Do ukochanej ciotki Franki, u której zamierzają spędzić najwspanialsze wakacje na świecie. Wiedzą, że nie będzie czasu na głupstwa! Wymarzone plany szybko jednak ulegają zmianie. Wszystko to przez tajemniczych panów w ciemnych garniturach oraz podejrzanego Johnny'ego. Zapowiada się prawdziwa afera! Na szczęście Lilka i jej brat będą mieli wsparcie, bez którego nie uporaliby się z tym całym bałaganem!Lilka i Matewka powracają w nowej odsłonie, a Magdalena Witkiewicz kolejny raz udowadnia, że wie jak trafić do młodego czytelnika.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?