W tej strefie nasz czytelnik znajdzie mnóstwo tytułów w atrakcyjnych cenach do swojej domowej biblioteczki. Najciekawsze tytuły książkowe z legendami, podaniami i mitami z różnych stron świata . To nie tylko literackie opracowanie ludowych czy fantastycznych motywów, które funkcjonują w naszej kulturze. To również nauka o tym, skąd pochodzą nasze korzenie.
Przeczytaj dziecku bajeczkę do snu! Wybierz jedną z wielu ciepłych, pogodnych opowieści, które zebraliśmy w tej książce. Przeniosą one Twojego maluszka w cudownie kolorowy świat, pełen sympatycznych bohaterów. Słodkich snów!Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
David Melling, twórca uwielbianej w 30 krajach serii o Misiu Tulisiu, światową sławę zyskał trylogią o dzielnym rycerzu, uznaną za współczesna klasykę. Teraz w pakiecie w Amberku!Pełne ciepła, humoru, zabawnych przygód i czułości ukołyszą dzieci do snu, poprawią nastrój i przekażą mądre i dobre przesłanie o sile przyjaźni i okazywania miłości - również wobec rodzeństwa.UMYKAJĄCY CAŁUSEKPierwszy tom nowej kultowej trylogii twórcy serii o Misiu Tulisiu, którego kochają dzieci w 30 krajach!Cudownie ilustrowana opowieść o sile miłości i przyjaźni - dla dzieci i rodziców. Król w pośpiechu przesyła synkowi całusa na dobranoc... ale nie trafia. Całusek wylatuje przez okno i umyka. Król rozkazuje odnaleźć całuska. Dzielny rycerz wyrusza więc ze swoim wiernym rumakiem w nieznane... Nie spodziewają się, ile przygód i niebezpieczeństw będą musieli pokonać. I jak wielka jest moc całuska.ŚPIJ DOBRZE, DOBRY RYCERZUDrugi tom trylogii.Cudownie ilustrowana książka o sile miłości nie tylko do rodzeństwa. W zamku wielkie poruszenie: mały książę ma nową siostrzyczkę, która nie może spać, tylko płacze i płacze. Król wysyła więc swojego dzielnego i oddanego rycerza na poszukiwanie najbardziej miękkiej i najbardziej puszystej poduszki w całym królestwie. Byle szybko! Rycerz rusza ze swoim wiernym rumakiem na poszukiwania do dzikiego lasu. Czy uda mu się pokonać wszystkie przeciwności i niebezpieczeństwa, by wypełnić rozkaz? I czy spokojny sen zapewni najlepsza poduszka? A może coś innego?TRZY ŻYCZENIATrzeci tom trylogii.Cudownie ilustrowana książka o przyjaźni, wierności, lojalności silniejszych niż magia. Dzielny rycerz i jego wierny rumak tym razem mają chyba najtrudniejszą misję: pod nieobecność pary królewskiej zaopiekować się małym księciem i małą księżniczką. Ale to takie męczące...I nagle z pomocą przychodzi im magia. Spełniają się życzenia... tylko czy na pewno o to chodziło? Czeka ich noc pełna niespodziewanych, magicznych przygód, podczas których zrozumieją, że nie zawsze magia jest potrzebna, żeby spełniły się życzenia.
Miś z walizką pełną przygód.Na peronie stacji kolejowej stał samotny miś. Przybył z Mrocznego Zakątka Peru i marzył o domu pełnym ciepła i miłości. Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem, przeczytali państwo Brownowie na tabliczce zawieszonej na szyi zwierzaka. Ale jak to zrobić? Zamieszkać z niedźwiedziem pod jednym dachem?Tak rozpoczyna się historia jednego z najsłynniejszych misiów świata Paddingtona!Książki o Paddingtonie to klasyka literatury brytyjskiej, która od ponad 60 lat rozpala dziecięce serca. Ta bogato ilustrowana seria wywoła uśmiech na buzi każdego malucha.3+Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Franklin od dawna jest starszym bratem i doskonale wie, że życie z młodszą siostrzyczką nie zawsze układa się idealnie. Razem z misiem muszą zaopiekować się siostrzyczkami akurat wtedy, gdy chcieliby być z resztą kolegów. Jak sobie poradzą?
‘Here, Ariadne takes centre stage in a lyrical, insightful re-telling that explores her motivations and emotions and the grievances caused by grumpy, cold-hearted gods and warm-blooded men, who are equally vengeful and self-interested – Daily Mail
‘The story is well known, of course, but Saint tells it skilfully and, like Miller and Haynes, gives a twist to familiar myth by offering the perspective of women characters’ – The Sunday Times
As Princesses of Crete and daughters of the fearsome King Minos, Ariadne and her sister Phaedra grow up hearing the hoofbeats and bellows of the Minotaur echo from the Labyrinth beneath the palace. The Minotaur – Minos’s greatest shame and Ariadne’s brother – demands blood every year.
When Theseus, Prince of Athens, arrives in Crete as a sacrifice to the beast, Ariadne falls in love with him. But helping Theseus kill the monster means betraying her family and country, and Ariadne knows only too well that in a world ruled by mercurial gods – drawing their attention can cost you everything.
In a world where women are nothing more than the pawns of powerful men, will Ariadne’s decision to betray Crete for Theseus ensure her happy ending? Or will she find herself sacrificed for her lover’s ambition?
ARIADNE gives a voice to the forgotten women of one of the most famous Greek myths, and speaks to their strength in the face of angry, petulant Gods. Beautifully written and completely immersive, this is an exceptional debut novel.
Olimpek jest smutny, bo wyśmiał go przyjaciel. Kajetan jest wielkim dinozaurem, a Olimpek małym pterodaktylem. Czy niski wzrost sprawia jednak, że jest gorszy? A może wręcz przeciwnie, bo Olimpek ma inną supermoc, którą tylko musi odkryć? I uwierzyć w siebie!Opowiadanie doskonałe do pierwszych prób samodzielnego czytania poziom trudności dostosowany do umiejętności najmłodszych czytelników.Zabawne ilustracje, które ułatwią dziecku zrozumienie tekstu.Konsultacja merytoryczna językoznawcy i metodyka z Uniwersytetu Warszawskiego.Naklejki, które uatrakcyjnią zabawę z książką.Sympatyczny bohater i ważny temat wiara w siebie i odkrywanie swoich mocnych stron.
Kot w Butach to ponadczasowa baśń opowiadająca historię sprytnego i bystrego kota, który dzięki wrodzonemu talentowi pomógł odmienić życie swojego właściciela – ubogiego młynarczyka. Baśń ta uczy młodych czytelników, że w życiu warto próbować zmienić swój los i nie poddawać się, nawet jeśli z pozoru nie mamy żadnych szans na powodzenie. Całość dopełniają kolorowe ilustracje, wystarczy sięgnąć po tę książkę i przenieść się do krainy baśni.
Podejmując pracę nad Ilustrowanym słownikiem mitologii greckiej irzymskiej, przede wszystkim uwzględniłam jego przydatność dla Czytelników młodzieży szkolnej. Skoncentrowałam się na mitologii greckiej, uznanej przez niektórych badaczy za najpiękniejszą mitologię świata, irzymskiej, pozostałe, starsze systemy mitologiczne, traktując marginalnie. Wiadomo bowiem, że dla kształtowania się mentalności kultur europejskich punktem wyjścia były mitologia grecka irzymska, przy czym mitologia rdzennie rzymska (częściowo utracona) stopniowo przejmowała przekazy ibóstwa greckiej mitologii, początkowo nadając im jedynie własne imiona. Istotną różnicą między tymi przekazami była ich ewolucja znaczeniowo-obyczajowa. Na gruncie rzymskim nastąpiła wyraźna zmiana. Podczas gdy bogowie olimpijscy zachowywali się niekiedy niepoprawnie, bogowie rzymscy, choć nie zawsze nazbyt przykładni, postępowali nieco rozważniej, spokojniej. Ich wizerunki zmienione zostały pod wpływem odmiennej od greckiej mentalności rzymskiej. Na przykład Jowisz, poważny, groźny Pan Świata, zwyjątkiem atrybutów władzy wniczym nie przypomina Zeusa, niezwykle aktywnego, pomysłowego, uwodzącego przy każdej okazji boginie, nimfy ikobiety śmiertelne. Junona, dostojna matrona, Matka bogów iludzi, niewiele też przypomina mściwą izazdrosną Herę, choć bez wątpienia była również zazdrosna. Aby zrozumieć przyczynę tej ewolucji mitologicznej, musimy dać odpowiedź na podstawowe pytanie: co sprawiło iczemu służyło istnienie bogów? - Lucyna Stankiewicz
Zwierzęta od zawsze są nieodłączną częścią przyrody, natury, a człowiek od wieków żyje w swoistej symbiozie z tymi niezwykłymi mieszkańcami Ziemi, którzy są niezwykle wierni, oddani i troskliwi. Sięgając po tę książkę, poznasz historie bohaterskich zwierząt, które z oddaniem i poświęceniem służyły człowiekowi i wpływały na zmianę losów świata. To historia o zwierzętach, które w przyjaźni i w relacji z człowiekiem dokonały rzeczy wielkich i niezwykłych. Na kartach Opowieści o bohaterskich zwierzętach zaprezentowano losy m.in. niedźwiedzia Wojtka, który towarzyszył polskim żołnierzom pod Monte Cassino, psa Ciapka – żołnierza 305. Dywizjonu Bombowego, psa Dżoka, który jest krakowskim symbolem psiej wierności, Barry’ego – legendarnego psa-ratownika ze Szwajcarii, bohaterskiego gołębia pocztowego Cher Ami czy nieustraszonej klaczy Kerry.
Każdy z nas wie, jak trudno jest czasem utulić dziecko do snu. Senny kamyk to zbiór uspokajających bajek napisanych przez specjalistkę od snu Alice Gregory oraz autorkę książek dla dzieci Christy Kirkpatrick. Wspólnie starannie stworzyły wyciszające opowieści, przygotowujące najmłodszych do spokojnego snu. Zbiór uzupełniony pięknymi ilustracjami z pewnością ułatwi maluchom zaśnięcie, a dorosłym pozwoli w ciszy cieszyć się wieczorem.
Osobno są słabi, mali i mięciusi. Ale razem, gdy połączą swoje umiejętności, tworzą stado. Prawdziwą bandę. Bandę wełniaków.Baranek Beernard i jego przyjaciele są ofiarami prześladowań. Postanawiają się więc zjednoczyć w walce z oprawcami. Może i potrafią przechytrzyć lisa, ale jak mają postawić się bykowi, i to bykowi z problemami emocjonalnymi?!Przezabawna historia trójki niecodziennych przyjaciół baranka, kozy i lamy którzy udowadniają, że przy odrobinie sprytu nawet pozornie słabszy może zyskać przewagę. Łącząc swoje umiejętności, odwagę i pomysły, opracowują plan, a kiedy ten nie wypala, mają w zanadrzu kolejny i kolejny, i jeszcze jeden To historia pełna nieszablonowych bohaterów, których przygody sprawią, że nie będziecie mogli przestać się śmiać!
Pełne grozy baśnie, które znamy wszyscy, opowiedziane na nowo!Nieoczekiwanie przewrotne i śmiałe!Dwanaście niebezpiecznych historii o tajemnicach, magii i zbuntowanych sercach.Ale też o rasizmie i wykluczeniu, o seksizmie i o pięknie, które może być piętnem!Kopciuszek. Królewna Śnieżka. Jaś i Małgosia. Wydaje ci się, że znasz te baśnie? Nawet nie wiesz, jak bardzo się mylisz! Soman Chainani, autor bestsellerowego cyklu Akademia Dobra i Zła, postanowił napisać je całkiem na nowo. Niektóre to tylko kwestia zmiany perspektywy. Inne to całkowicie nowe opowieści na znanych motywach, za każdym razem okrutnie przewrotne.Dwanaście baśni to dwanaście niebezpiecznych, drapieżnych opowieści o magii, tajemnicach i bohaterach, którzy nie obawiają się buntować przeciwko światu. Komu się powiedzie, a kto poniesie klęskę? Kto ulegnie konwenansom baśni, a kto uwolni się od nich raz na zawsze? Czy księżniczka musi czekać na swojego księcia? Czy piękna ma prawo walczyć jak bestia? Czy zagubioną drogę do szczęścia da się odnaleźć ponownie?Oto przed tobą stare baśnie napisane w nowej erze!Baśnie, które poruszą cię do głębi. Baśnie, które przypomną, że nie są i nigdy nie były tylko historyjkami dla dzieci. Baśnie, które odzwierciedlają nasze czasy, łączą stare i nowe.Czy odważysz się je przeczytać?Opowiedziane przez prawdziwego mistrza słowa klasyczne historie, które poruszą cię do głębi i przypomną,że nie są i nigdy nie były wyłącznie opowiastkami dla dzieci.
Baśnie barda Beedle'a to zbiór pełen magii, poruszających opowieści, które wzruszają, bawią, a czasem przerażają i wywołują dreszcz lęku przed śmiercią. Przełożone z run antycznych przez Hermionę Granger i opatrzone obszernym komentarzem Albusa Dumbledore'a, to przepiękne wydanie nadaje nowy blask klasycznym baśniom dla młodych czytelników. Zbiór ze wstępem J.K. Rowling i ilustracjami znakomitego chorwackiego artysty Tomislava Tomica przestraszy i zachwyci zarówno mugoli, jak i czarodziejów.Wpływy z niniejszego wydania zostaną przekazane organizacjom charytatywnym wspierającym dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej, by zmieniać ich życie na lepsze. 20% wpływów trafi do Comic Relief, a 80% zasili konto Lumos.Comic Relief jest organizacją charytatywną zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii pod numerem 326568 (Anglia i Walia) i SC039730 (Szkocja). Fundacja Lumos jest zarejestrowana pod numerem 1112575.
Historia Alfreda Wiewióra, który w Parku Księżycowym prowadzi biuro detektywistyczne. Pracują w nim:Alfred Wiewiór - niestrudzony tropiciel tajemnic, poszukiwacz przygód i pogromca niewyjaśnionych zagadek. Wysportowany, zwinny, urodzony akrobata, mistrz hulajnogi. Uwielbia łamigłówki, wyśmienicie liczy i odznacza się doskonałą pamięcią. Zapamiętuje prawie wszystkie kryjówki, w których chowa przysmaki! Uwielbia czytać książki kryminalne wypożyczane z parkowej biblioteczki. To one zainspirowały go do rozpoczęcia kariery detektywa.Maciek Jeż - Za dnia bywa nieco senny i rozkojarzony. Marzyciel, błądzący myślami w obłokach, ale w nocy, gdy inni śpią, nie ma sobie równych w tropieniu, śledzeniu, bezszelestnym skradaniu się i rozpracowywaniu oszustów i rabusiów. W wolnych chwilach pisze powieść grozy pod tytułem "Sekret Mrocznej Puszczy". Inne jeże podśmiewają się z jego zacięcia literackiego, ale on nic sobie z tego nie robi.Stefan Dzik - Zwykle pracuje w przebraniu, bo ludzie na jego widok wpadają w popłoch. Urodzony optymista, uwielbia żołędzie i miłe niespodzianki. Dobry humor nigdy go nie opuszcza. Odważny i sprytny, ale gdy trzeba, dzielnie staje w obronie słabszych i pokrzywdzonych. Olbrzym o gołębim sercu. Marzy o karierze aktorskiej. Chodzi na castingi, ale na razie bez powodzeniaAlfred podejmuje się rozwiązania sprawy przywłaszczenia tajemniczej walizki. Nawet w najśmielszych snach nie mógłby przypuszczać, jakie będzie rozwiązanie tej zawikłanej zagadki
Seria z Mikusiem to książeczki dźwiękowe, które w prosty, a jednocześnie zabawny sposób poruszają tematy bliskie maluchom. To między innymi korzystanie z nocnika, przygotowanie do przedszkola, chodzenie spać. Piękne ilustracje, uroczy bohater, realistyczne dźwięki zachwycą każdego malucha.
Seria z Mikusiem to książeczki dźwiękowe, które w prosty, a jednocześnie zabawny sposób poruszają tematy bliskie maluchom. To między innymi korzystanie z nocnika, przygotowanie do przedszkola, chodzenie spać. Piękne ilustracje, uroczy bohater, realistyczne dźwięki zachwycą każdego malucha. W książce Mikuś i duży czerwony nocnik bohater nosi duże misiowe majtki i korzysta z dużego czerwonego nocnika. Ale czasem nawet dużym misiom przydarzają się małe wypadki.
Seria z Mikusiem to książeczki dźwiękowe, które w prosty, a jednocześnie zabawny sposób poruszają tematy bliskie maluchom. To między innymi korzystanie z nocnika, przygotowanie do przedszkola, chodzenie spać. Piękne ilustracje, uroczy bohater, realistyczne dźwięki zachwycą każdego malucha.
Seria z Mikusiem to książeczki dźwiękowe, które w prosty, a jednocześnie zabawny sposób poruszają tematy bliskie maluchom. To między innymi korzystanie z nocnika, przygotowanie do przedszkola, chodzenie spać. Piękne ilustracje, uroczy bohater, realistyczne dźwięki zachwycą każdego malucha.
Kolejne zwariowane opowiastki o kotach mieszkających u pani Magdy i pana Tomka. Tym razem bohaterami książki są nowe kotki, które pewnego dnia pojawiają się w domu. Maluchy przeżywają przeróżne zabawne przygody i poznają otaczający ich świat, który kryje przed nimi wiele tajemnic.
Trzy żarłoczne krokodyle wpadają na niecny plan chcą zjeść wszystkich gości na przyjęciu urodzinowym zebry! Ponieważ nie zostały zaproszone, muszą się cichcem zakraść. W czasie przyjęcia nie wszystko jednak idzie po ich myśli zaczynają świetnie się bawić.Świetnie opowiedziana historyjka ze wspaniałymi ilustracjami niezrównanej Susan Batori.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?