Biografia wielkiej Świętej Kościoła Katolickiego - Rity z Roccaporeny i Cascii, uwzględniająca najnowsze odkrycia historyczne, napisana przez wielkiego znawcę i czciciela Świętej - ks. Zbigniewa Sobolewskiego. Musiał się on skonfrontować z wielowiekowymi stereotypami na temat Świętej - między innymi z "czarną legendą" jej męża.Święta Rita to najpopularniejsza wspomożycielka w beznadziejnych sprawach od wielu stuleci. Przyszła na świat w średniowieczu, ale w XXI w. dorobiła się własnego profilu na Facebooku. Zanurzona w głębokiej modlitwie żona owianego złą sławą awanturnika, matka równie toksycznych dzieci, siostra zakonna, mistyczka i umiłowana oblubienica Zbawiciela. Papież Leon XIII, pełen podziwu, nazwał Ritę "drogocenną perłą Umbrii", a św. Jan Paweł II widział w niej objawienie geniuszu kobiety.Na kilka miesięcy przed śmiercią poprosiła jedną z sióstr z klasztoru w którym mieszkała, aby ta przyniosła jej z ogrodu kwiat róży. Był mroźny i śnieżny - jak na Italię - styczeń Roku Pańskiego 1457. Posłanniczka powróciła z pąsową różą w dłoni.Bo dla Rity nie ma niczego niemożliwego.
Okazały modlitewnik. Imponujący zbiór modlitw w układzie kalendarza liturgicznego – na uroczystości, święta, wspomnienia dedykowane Matce Najświętszej, świętym i błogosławionym. Biogramy naszych orędowników, modlitwy, litanie i nowenny za ich przyczyną. Zaproszenie do świętych obcowania każdego dnia.
Treść opracowana przez cenionego duszpasterza, ks. dr. Zbigniewa Sobolewskiego, kapłana diecezji siedleckiej, teologa moralistę, autora popularnych publikacji i modlitewników. Publikacja pełna pokoju i nadziei, zachęcająca nas do naśladowania zapału, zaangażowania i wytrwałości świętych. Ucieszą się nią szczególnie osoby pragnące wzbogacić swoją modlitwę, pogłębić swoją wiarę. Bogactwo treści oraz piękna szata graficzna, nadają ponadczasową wartość tej księdze, która może się stać dzięki temu wspaniałą pamiątką na całe życie, podarowaną np. z okazji ślubu, ważnej rocznicy, urodzin, bierzmowania lub Pierwszej Komunii.
W czerwcu 2018 roku diecezja siedlecka będzie dziękować Panu Bogu i ludziom za 200 lat istnienia. Zbliżający się jubileusz stanowi okazję do zapoznania się z wydarzeniami i osobami, które o losach naszej diecezji decydowały lub na nie wpływały. Znajomość własnej historii jest nie tylko obowiązkiem, ale stanowi podstawę odkrywania własnej tożsamości. Ta tożsamość odczytywana jest we wszystkich przestrzeniach życia człowieka: w przestrzeni religijnej, społecznej i politycznej. Historia pozwala poznać świętych i błogosławionych; biskupów, księży, zakonników, siostry zakonne i wiernych świeckich zaangażowanych w pracę ewangelizacyjną; poznać ludzi zaangażowanych w życie społeczne, a także narodowych bohaterów, którzy na ziemiach naszej diecezji urodzili się, na niej żyli i z niej czerpali zapał do życia najwyższymi wartościami. Do tych wartości należały: Bóg, Kościół, Ojczyzna. Wierność tym wartościom stanowi nić przewodnią historii naszej diecezji. Wierność przez wielu jej wiernych została opłacona cierpieniem i męczeństwem. Z tego powodu ta cząstka Kościoła w Polsce była i jest nazywana Męczeńskim Podlasiem.Bardzo dobrym przewodnikiem po historii diecezji która nosiła najpierw nazwę janowskiej czyli podlaskiej, później siedleckiej czyli podlaskiej, a obecnie siedleckiej jest nowa książka Ks. prał. dra Zbigniewa Sobolewskiego zatytułowana Imię Twoje wysławiamy. Dzieje diecezji siedleckiej (1818-2018). Autor w sposób bardzo umiejętny i przystępny przedstawia dwustuletnią historię ludu Bożego, zamieszkałego pomiędzy Wisłą a Bugiem na wschód od Warszawy; ludu, który podążał za Chrystusem drogami wiary i miłości.
Nad brzegiem Jeziora Galilejskiego Zmartwychwstały Chrystus zapytał Piotr: Czy ty mnie miłujesz? (J 21,15). To najważniejsze pytanie naszego życia, zadaje dziś i nam, swoim współczesnym uczniom. Stawiając je, pragnie zachęcić do refleksji nad miłością w naszym życiu. Kogo lub co kocham najbardziej? W czym przejawia się twoja miłość? Jak ją rozpoznać, wcielić w życie codzienne, oczyścić i umocnić?Osobistą odpowiedź na te pytania pomaga nam odnaleźć książka ks. Zbigniewa Sobolewskiego. Sięgając do dwustuletniego, duchowego i religijnego dziedzictwa diecezji siedleckiej, autor ukazuje różne oblicza miłości do Boga i bliźnich. Pisze o niej, przywołując doświadczenie wiary biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych oraz wiernych świeckich.W książce znajdziemy 26 postaci, które są wzorem miłości. Od nich możemy uczyć się tego, czym jest miłość.
Ta piękna i ciekawa książka zaprasza małych chrześcijan, dziewczynki i chłopców, na wielką wyprawę misyjną. Tak właśnie! Przewodnikami na drodze głoszenia wszystkim ludziom Dobrej Nowiny o Panu Jezusie będą święci Kościoła katolickiego.
W książce znajdziemy pasjonujące biogramy (Święta Tereska od Dzieciątka Jezus, Święty Franciszek Ksawery, Święta Róża z Limy, Święta Józefina Bakhita i wiele innych postaci) i mnóstwo ciekawych informacji na temat krajów misyjnych i posługujących tam misjonarzy.
Dla ceniących dobrą zabawę i główkowanie na kolorowych stronach publikacji nie zabraknie quizów, zgadywanek i krzyżówek, dzięki którym wiele interesujących faktów w mig wpadnie do dziecięcych głów.
Ks. dr Zbigniew Sobolewski, kapłan, teolog moralista, ceniony duszpasterz i przewodniczący Zarządu Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, w swoim dorobku posiada wiele poczytnych książek z zakresu duchowości. Jest także autorem książek dla dzieci.
Mimo że od ich wygłoszenia upłynęło tak wiele stuleci, przypowieści Jezusa nadal fascynują swą mądrością, prostotą i pięknem. Są doskonałym sposobem poznawania tajemnic królestwa Bożego. Także my, współczesne pokolenie chrześcijan, możemy karmić nimi swój umysł i serce.
Rozważania te uczą uważnego słuchania Mistrza z Nazaretu, zachęcają do sięgnięcia po Ewangelię i odniesienia jej do naszego zwyczajnego, codziennego życia. Dzięki temu możemy stawać się coraz mocniejsi w wierze i doświadczać przemieniającego działania Ewangelii – wszak jest ona „księgą z mocą”.
Odbiorcy
– poważnie traktujący własny rozwój
– starający się o pogłębienie wiary
– miłośnicy Ewangelii i słowa Bożego
– pragnący ożywić swoje życie wewnętrzne
Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę
Książka ta jest zbiorem refleksji zrodzonych podczas lektury ewangelicznych przypowieści, próbą odczytania ich na nowo w kluczu cnót i zasad moralnych. „Życzę wszystkim Czytelnikom, by zatrzymanie się nad przypowieściami Jezusa zainspirowało ich do dalszych poszukiwań, przemyśleń oraz posłużyło im do umocnienia się w wierze” (ks. Zbigniew Sobolewski).
Publikacja jest zbiorem ponad 250 modlitw zgrupowanych w ośmiu rozdziałach sławiących miłosierdzie Boże: dla świata, w tajemnicy krzyża, w Eucharystii, przez Maryję, w tajemnicy przebaczenia, dla rodzin, dla chorych, dla zmarłych.
Książka „Pojednajcie się z Bogiem” zawiera teologicznomoralne i pastoralne aspekty sakramentu pokuty i pojednania. Skierowana jest głównie do spowiedników oraz alumnów wyższych seminariów duchownych.
W ostatnim czasie intensywnie rozwija się w Polsce kult św. Rity z Cascii, nazywanej świętą od spraw niemożliwych i po ludzku beznadziejnych. Żyła na przełomie XIV i XV wieku we Włoszech, ale podbija serca przykładem swego życia oraz niezwykłym wstawiennictwem u Boga również dzisiaj, w wielu miejscach na świecie. Jest wzorem chrześcijańskiej postawy jako dziewczyna, żona, matka, wdowa, siostra zakonna i mistyczka. Zdumiewa heroizmem swej miłości do Ukrzyżowanego, cierpliwością, duchem przebaczenia i pojednania. Papież Leon XII nazwał ją „drogocenną perłą Umbrii”, a Jan Paweł II podziwiał siłę jej wiary i męstwo w dźwiganiu krzyża. Rita jest patronką rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji, opiekunką osób samotnych, zdesperowanych i będących w rozpaczliwym położeniu, chorych i strapionych, dziewcząt i kobiet, a także małżeństw, które nie mogą mieć dzieci.
Odbiorcy:
- duszpasterze szukający modlitw, którymi mogą wzbogacić nabożeństwa czy spotkania
grup parafialnych
- osoby pragnące pogłębiać modlitwę osobistą i rodzinną.
Biografia wielkiej Świętej Kościoła Katolickiego - Rity z Roccaporeny i Cascii, uwzględniająca najnowsze odkrycia historyczne, napisana przez wielkiego znawcę i czciciela Świętej - ks. Zbigniewa Sobolewskiego. Musiał się on skonfrontować z wielowiekowymi stereotypami na temat Świętej - między innymi z ,,czarną legendą"" jej męża.Święta Rita to najpopularniejsza wspomożycielka w beznadziejnych sprawach od wielu stuleci. Przyszła na świat w średniowieczu, ale w XXI w. dorobiła się własnego profilu na Facebooku. Zanurzona w głębokiej modlitwie żona owianego złą sławą awanturnika, matka równie toksycznych dzieci, siostra zakonna, mistyczka i umiłowana oblubienica Zbawiciela. Papież Leon XIII, pełen podziwu, nazwał Ritę ,,drogocenną perłą Umbrii"", a św. Jan Paweł II widział w niej objawienie geniuszu kobiety.Na kilka miesięcy przed śmiercią poprosiła jedną z sióstr z klasztoru w którym mieszkała, aby ta przyniosła jej z ogrodu kwiat róży. Był mroźny i śnieżny - jak na Italię - styczeń Roku Pańskiego 1457. Posłanniczka powróciła z pąsową różą w dłoni.Bo dla Rity nie ma niczego niemożliwego.
Dar odpuszczenia grzechów został wysłużony przez Chrystusa na krzyżu. Jak zaświadcza św. Paweł: W Nim mamy odkupienie przez Jego krew odpuszczenie występków, według bogactwa Jego łaski (Ef 1,7).Odpuszczenie grzechów jest pierwszym darem, jaki w dniu Zmartwychwstania przyniósł Jezus swoim uczniom zamkniętym w Wieczerniku (J 20,2223). W sakramencie pokuty i pojednania Bóg przebacza nam grzechy i pozwala nam żyć w świętości dzieci Bożych. Abyśmy owocnie mogli przeżywać dar pojednania z Bogiem, Kościół przypomina o pięciu warunkach tego sakramentu. Należą do nich: 1) rachunek sumienia, 2) żal za grzechy, 3) szczera spowiedź, 4) mocne postanowienie poprawy i 5) zadośćuczynienie za grzechy.
Rita z Cascii jest obecnie jedną z najpopularniejszych świętych. Jej kult dynamicznie rozwija się również w Polsce. Dlaczego jest tak bliska niejednemu współczesnemu człowiekowi choć żyła kilka wieków temu w dalekiej Umbrii? Dlaczego warto lepiej poznać św. Ritę i prosić ją o wstawiennictwo w różnych potrzebach?Święty Jan Paweł II podziwiał w Ricie jej wierność ukrzyżowanej Miłości i właśnie dzięki swej bezgranicznej ufności w moc krzyża Chrystusa dociera ona do tysięcy swych czcicieli. Głosi wszystkim orędzie przebaczającej miłości oraz szacunku do tego, co pokorne i proste. Zachęca do pojednania i pokoju. Autor tej książki nie tylko opowiada o Ricie jak historyk, który przeszukuje źródła i zbiera fakty, lecz także przybliża czytelnikowi jej postać na podstawie własnych przeżyć. Przez wiele lat poznawał duchowy klimat Cascii, a przede wszystkim ludzi przybywających do tamtejszego sanktuarium. Każde wydarzenie z życia Rity interpretuje w świetle słów Pisma Świętego, by w pełni pokazać jej świętość jako wzór godny naśladowania. Do wędrówki śladami Świętej z Roccaporeny i Cascii zachęcają też zdjęcia miejsc związanych z jej historią. Dzięki nim łatwiej odkrywać wraz z Ritą Miłość ukrzyżowaną, która daje radość i szczęście.AUTORKs. dr Zbigniew Sobolewski - kapłan diecezji siedleckiej, teolog moralista, ceniony duszpasterz i przewodniczący Zarządu Dzieła Pomocy Ad Gentes, autor wielu poczytnych książek z zakresu duchowości i twórca cieszących się dużą popularnością wśród wiernych modlitewników.
Ta piękna i ciekawa książka zaprasza małych chrześcijan, dziewczynki i chłopców, na wielką wyprawę misyjną. Tak właśnie! Przewodniczką na drodze głoszenia wszystkim ludziom Dobrej Nowiny o Panu Jezusie będzie dla nas Maryja, która jak nikt inny zna drogi Pana. W książce znajdziemy mnóstwo informacji na temat misji i pracy polskich misjonarzy: księży, braci i sióstr zakonnych, a także ludzi świeckich. Z kolorowych stron tej publikacji dowiemy się o licznych objawieniach maryjnych, jakie miały miejsce w najdalszych zakątkach świata. Nie zabraknie w niej także quizów, zgadywanek i krzyżówek, dzięki którym mali czytelnicy nie tylko spędzą miło czas, ale i przyswoją sobie wiele interesujących faktów.
Ks. dr Zbigniew Sobolewski, kapłan, teolog moralista, ceniony duszpasterz i przewodniczący Zarządu Dzieła Pomocy „Ad Gentes”, w swoim dorobku posiada wiele poczytnych książek z zakresu duchowości. Jest także autorem książek dla dzieci.
Ta niewielka książeczka uświadamia dzieciom, że jako chrześcijanie zostali zaproszeni i powołani do głoszenia wszystkim ludziom Dobrej Nowiny.
Szczególną formą realizacji tego zadania jest głoszenie miłości Pana Boga ludziom żyjącym w krajach, do których nie dotarło jeszcze światło Ewangelii – np. w krajach leżących w Azji czy w Afryce. Książka ta w niezwykle ciekawy sposób przybliża małym czytelnikom tematykę misji, postaci świętych związane z misjami i organizacje kościelne wspierające dzieła misyjne. Jej kolorowe strony podpowiadają także, w jaki sposób można dziś zaangażować się w misyjną posługę Kościoła, do której zaproszony został każdy z nas.
Odbiorcy
– dzieci, które poznają dzieła misyjne Kościoła;
– rodzice i opiekunowie, którzy chcą pomóc dzieciom wzrastać w wierze.
Dlaczego warto nabyć tę książkę
– w interesujący sposób przybliża dzieciom tematykę misji;
– zaprasza dzieci do refleksji nad sensem życia;
– to wartościowa pozycja dla małego chrześcijanina.
Wszyscy jesteśmy uczniami-misjonarzami i na mocy chrztu świętego odpowiadamy za wypełnienie Chrystusowego nakazu misyjnego „Idźcie i głoście”. Modlitwa jest jedną ze skutecznych form pomocy misjom. Jak uczy nas św. Jan Paweł II: „Modlitwa winna towarzyszyć misjonarzom na ich drodze, aby głoszenie Słowa odniosło skutek dzięki łasce Bożej” (Redemptoris missio nr 78). Modlitewnik ucznia-misjonarza jest pierwszym w Polsce tak obszernym zbiorem modlitw za misje, służącym pogłębieniu ducha modlitwy i ubogaceniu jej treściami misyjnymi. Ukazuje on duchowe bogactwo Kościoła, który nieustannie pamięta o misjonarkach i misjonarzach. Zachęcamy zatem do sięgnięcia po „Modlitewnik ucznia-misjonarza” wszystkich ochrzczonych; tych, którzy chcą wspierać misje swą modlitwą, zwłaszcza osoby starsze i chore, dzieci, młodzież i dorosłych z parafialnych i szkolnych grup misyjnych oraz osoby konsekrowane.
Odbiorcy:
- świeccy i duchowni misjonarze i misjonarki pragnący głębiej doświadczyć Bożej obecności i wsparcia w codziennej pracy
- wszyscy, którzy swą troskę o misyjne dzieło Kościoła wyrażają nie tylko przez ofiary i starania, ale przede wszystkim przez zawierzenie i modlitewne oddanie Bogu
- wszyscy, którzy chcą pogłębić swoją duchowość i otworzyć swoje serce na potrzeby misji
Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
Modlitewnik ucznia-misjonarza, przygotowany jako duchowy owoc IV Krajowego Kongresu Misyjnego, przekazuje szerokiemu gronu odbiorców modlitewne dziedzictwo środowisk misyjnych w Polsce. Ma na celu ożywienie i ubogacenie naszej relacji z Chrystusem, będąc inspiracją w osobistej modlitwie, wsparciem duchowego wzrostu, a także źródłem wielu Bożych łask tak dla misjonarzy, jak i dla pamiętających o nich na modlitwie.
Pełen pięknych fotografii, starannie wydany album zaprasza czytelników do miejsc związanych
ze św. Ritą z Cascii – zatem tam, gdzie znajdują się liczne ślady obecności świętej od róż, a ponadto obiekty będące przejawem jej kultu rozpowszechnionego współcześnie już na całym świecie.
Także w Polsce ta patronka rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji, opiekunka ludzi zrozpaczonych i zdesperowanych ma rosnące grono czcicieli. Coraz więcej osób pragnie poznać niezwykłą historię żyjącej na przełomie XIV i XV w. kobiety – skromnej dziewczyny, żony, matki, wdowy, zakonnicy i mistyczki – będącej wzorem chrześcijańskiej postawy, której heroiczna miłość do Chrystusa i wybaczająca miłość do bliźniego zapewniły drogę na ołtarze. Niniejsze opracowanie ukazuje życie i charyzmat św. Rity. Prowadzi również do wielu miejsc, gdzie pielgrzymują i gromadzą się wierni pociągnięci jej przykładem i poszukujący jej wstawiennictwa u Boga.
Ks. prał. dr Zbigniew Sobolewski, absolwent Wydziału Teologii Moralnej Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie, adiunkt UKSW i wykładowca teologii moralnej w WSD w Siedlcach. Autor licznych książek i artykułów z teologii moralnej i duchowości. W wydawnictwie „Jedność” opublikował wraz z ks. M. Matusiakiem Modlitewnik czcicieli św. Rity (Kielce 2014).
Odbiorcy:
- szerokie grono czytelników pragnących poznać osobę, życie i przesłanie św. Rity
- duszpasterze rozwijający kult mistyczki i stygmatyczki z Cascii, nazwanej „drogocenną perłą Umbrii”.
Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
- publikacja przedstawia dokładny życiorys św. Rity, przybliża jej orędzie, drogę na ołtarze, a także rozwój kultu od jego centrum w Cascii ze wspaniałą bazyliką, w której znajduje się kryształowy sarkofag świętej, oraz klasztorem, gdzie mistyczka spędziła czterdzieści lat swego życia, po rozsiane w wielu krajach ośrodki skupiające jej czcicieli
- stanowi niezwykłą, również duchową oraz artystyczną (reprodukcje dzieł sztuki ukazujących św. Ritę), pielgrzymkę śladami orędowniczki w sprawach beznadziejnych
- zawiera piękne fotografie dokumentujące miejsca i pamiątki związane ze świętą, której symbolem jest róża ze względu na piękno kwiatu, ujmujący zapach, ale i ciernie.
Mały katechizm
Modlitwy codzienne
Modlitwy okolicznościowe dla chorych, cierpiących, umierających (modlitwy pocieszenia, zawierzenia, o dobrą śmierć)
Modlitwy tradycyjne (różaniec, koronka, droga krzyżowa, litanie, nowenna godzinki)
Obrzędy sakramentów świętych (Eucharystia, sakrament pojednania, sakrament namaszczenia chorych)
Pieśni
Adresowany jest:
- do osób chorych, cierpiących i umierających oraz ich opiekunów
- przydatny podczas wizyty osoby duchownej w domu chorego z sakramentami
- dla szafarzy
- dla kapelanów odwiedzających chorych w szpitalach
- przydatny podczas spotkań parafialnych (np. z seniorami, grupami duszpasterskimi)
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?