KATEGORIE [rozwiń]

John Gray

Okładka książki Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus wyd. 2022

44,90 zł 26,46 zł


Książka, która zapoczątkowała wielką popularność J. Graya.J. Gray w swoim bestsellerowym poradniku wyjaśnia, dlaczego kobietom i mężczyznom tak trudno stworzyć szczęśliwy związek. Radzi też, jak mogą oni wykorzystać świadomość dzielących ich różnic, by zbudować harmonijną relację.Książka ta zapoczątkowała ogromną popularność autora i na stałe weszła do kanonu najbardziej poczytnych poradników podejmujących tematy związków, a jej tytuł w potocznym języku stał się synonimem różnic między kobietami i mężczyznami.
Okładka książki Siedem typów ateizmu

39,90 zł 24,41 zł


Zwolennicy religii kontra ateiści! Czy na ten rytualny spór można spojrzeć inaczej? Wybitny brytyjski filozof polityki, John Gray, przekonuje, że tak. „Siedem typów ateizmu” to brawurowa podróż intelektualna po europejskiej tradycji ateistycznej. Gray domaga się ateizmu ambitnego, na miarę XXI wieku. Znakomity esej pozwala ujrzeć w nowym świetle polskie spory o miejsce religii w państwie. I pokazuje, że ateizm to nie nihilizm. „Współczesny ateizm jest ucieczką od świata pozbawionego Boga. Żeby jakoś uciec od tej wizji, ateiści wiarę w boską opatrzność wymienili na wiarę w postęp. Ateizm jednak nie zawsze tak właśnie wygląda. Choć wielu szuka namiastki bóstwa, żeby zapełnić pustkę po Bogu, który odszedł, inni całkiem porzucają monoteistyczne myślenie i w ten sposób osiągają poczucie wolności i spełnienia. Nie szukają kosmicznej głębi; zadowala ich zwykły świat.” John Gray John Gray, filozof polityki, wykładowca m.in. Uniwersytetu Oksfordzkiego, emerytowany profesor myśli europejskiej w London School of Economics and Political Science. Autor kilkunastu książek. Po polsku ukazały się m.in.: „Liberalizm”, „Po liberalizmie. Eseje wybrane”, „Al-Kaida i korzenie nowoczesności”, „Dwie twarze liberalizmu”, „Czarna msza. Apokaliptyczna religia i śmierć utopii”.
Okładka książki The Soul of the Marionette

49,00 zł 37,46 zł


'Gray must be one of the best read of contemporary philosophers, trawling insouciantly through high-, middle- and low-brow literature with the sharp-eyed eclecticism of a magpie of genius' John Banville, Guardian 'Like Isaiah Berlin with a thing for sci-fi' Tibor Fischer, Spectator Everyone thinks they want to be free - or do they? John Gray's thought-stirring new book on freedom draws together insights from Gnosticism, science fiction, ancient sacrifice and the occult to show that freedom is an illusion and that, like fairground puppets, humans dream of escaping the burden of choice altogether.
Okładka książki Men Are from Mars Women Are from Venus

37,00 zł 30,14 zł


The legendary relationships guide that mothers recommend to their daughters, friends give as gifts and brothers steal from their sisters, MEN ARE FROM MARS AND WOMEN ARE FROM VENUS is inarguably the definitive book on having a happy relationship. ‘A treasure’, ‘a bible’ and ‘an heirloom’ are some of the words used to describe the book that has saved countless relationships and improved innumerable others. Now repackaged to relate to a new generation of readers, this phenomenal book continues to carry its legacy of understanding and trust into the world. Since its first publication, over a staggering 15 million copies of MEN ARE FROM MARS, WOMEN ARE FROM VENUS have sold globally to single men and women looking for guidance on how to find the perfect partner, married couples seeking to strengthen their bond, and divorcees hoping to fathom where it all went wrong. Gray’s insights into how to allow your other half to “pull away” like an elastic band, prevent your emotional baggage from polluting your current relationship, and translate the phrases of the opposite sex are as relevant now as when they were first published. With straightforward, honest writing from that precious male perspective, Gray unlocks the secrets hidden in your partner’s words and actions to enable you both to reach true mutual understanding and a lifetime of love. Discover for yourself why thousands believe that MEN ARE FROM MARS, WOMEN ARE FROM VENUS should be mandatory reading for everyone.
Okładka książki Mężczyźni są z Marsa kobiety z Wenus - Audiobook
audiobook

34,90 zł 20,57 zł


Książka, która zapoczątkowała wielką popularność J. Graya. J. Gray w swoim bestsellerowym poradniku wyjaśnia, dlaczego kobietom i mężczyznom tak trudno stworzyć szczęśliwy związek. Radzi też, jak mogą oni wykorzystać świadomość dzielących ich różnic, by zbudować harmonijną relację. Książka ta zapoczątkowała ogromną popularność autora i na stałe weszła do kanonu najbardziej poczytnych poradników podejmujących tematy związków, a jej tytuł w potocznym języku stał się synonimem różnic między kobietami i mężczyznami.
Okładka książki Fałszywy świt. Urojenia globalnego kapitalizmu

49,00 zł 35,35 zł


Fałszywy świt poświęcony jest przede wszystkim krytyce ideologii wolnego rynku, którą Gray uważa, obok socjalizmu i komunizmu, za dziedzictwo oświecenia i jego wiary w istnienie jakichś żelaznych praw, kierujących rzeczywistością społeczną. Zdaniem autora ideologia wolnego rynku, cechująca się kultem pracy, ekonomicznego wzrostu i nieograniczonej konsumpcji, ma w istocie taki sam, skrajnie materialistyczny charakter, jak opozycyjny wobec niej socjalizm. W rezultacie ideologia ta zamiast wspierać wolność, niszczy ją, podobnie jak inne wartości, które leżą u jej podstaw. Nie powinno to jednak dziwić, jeśli zdamy sobie sprawę, że globalne społeczeństwo wolnorynkowe, sterowane jakąś „niewidzialną ręką”, jest taką samą utopią jak globalny komunizm oparty na centralnym planowaniu. Lekarstwem na socjalizm nie jest liberalizm, podobnie jak lekarstwem na liberalizm nie jest socjalizm: jeśli potrzebujemy jakiegoś lekarstwa, to powinien być to środek uwalniający nas od chorobliwego uzależnienia od mitów oświecenia. John Gray (ur. 1948), w latach 80. ideowy przywódca brytyjskiej Nowej Prawicy, krzewiciel idei Hayeka, entuzjasta rządów Margaret Thatcher i autor klasycznych prac na temat liberalizmu. Z czasem stał się jednym z jego najbardziej oryginalnych krytyków. Obecne poglądy Graya lokują się poza tradycyjną lewicą i prawicą, a on sam, jako nieprzejednany krytyk oświecenia i wywodzącej się z niego mitologii postępu, pod wieloma względami zbliża się do myśli konserwatywnej. W Polsce ukazały się takie książki Graya, jak: Dwie twarze liberalizmu; Al-Kaida i korzenie nowoczesności oraz Czarna msza: apokaliptyczna religia i śmierć utopii. Jeśli jedną z oznak utopistycznej natury globalnego wolnego rynku były nierealistyczne założenia dotyczące ludzkiej wiedzy, inną było ignorowanie władzy i konfliktu. Rynki to nie maszyny, które raz wprawione w ruch działają po wieki. Są instytucjami, które przejawiają wszystkie wady swoich twórców i konflikty pomiędzy nimi. Nie tylko są podatne na cykle koniunkturalne, lecz odzwierciedlają sprzeczne cele i wartości ludzi, którzy ich używają. Zaś ponad wszystko systemy rynkowe są nie bardziej trwałe niż władza, na której się opierają. Skłonność do wymiany dóbr i usług – czy, jak nazwał to Adam Smith, do wymiany i handlu – wydaje się niemal powszechna. Wymiana rynkowa istnieje zarówno w obozach koncentracyjnych, jak i w centrach handlowych. Jednak wysoko rozwinięte instytucje rynkowe istnieją jedynie wtedy, kiedy chronione są prawa własności, a kontrakty są dotrzymywane, a to zapewnić może jedynie państwo. Kiedy upadają rządy i państwa, to samo dzieje się z systemami rynkowymi, które były przez nie nadzorowane i podtrzymywane. (z Przedmowy)
Okładka książki Zakochani marsjanie i wenusjanki - delikatnie uszkodzone

29,90 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Egzemplarze delikatnie uszkodzone to produkty wyprzedażow, które mają różne uszkodzenia, takie jak zagięte rogi, strony, uszkodzona okładka czy narożniki. Miliony czytelników na całym świecie znają bestsellerowe książki Johna Graya i wprowadzają w życie jego porady. Pary, które dzięki nim naprawiły, a w wielu wypadkach wręcz uratowały swój związek, z entuzjazmem dzielą się w Zakochanych Marsjanach i Wenusjankach swoim doświadczeniem. Autor rzeczywiście oddaje głos tym kobietom i mężczyznom, by opowiedzieli, jakie mieli problemy we wzajemnych relacjach i jak sobie z nimi poradzili; czego nauczyli się od siebie; jak poprawili sposób porozumiewania się; co specjalnego zrobili dla siebie; jak rozwinęło się łączące ich uczucie dzięki wspólnej pracy nad pokonaniem kryzysu w małżeństwie lub związku partnerskim. Krótka i jednoznaczna konkluzja wynikająca z tych rozważań brzmi: nad miłością warto popracować - zawsze i w każdych okolicznościach.
Okładka książki Feline Philosophy

98,00 zł 79,82 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Feline Philosophy
Okładka książki Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus

39,90 zł 23,53 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Książka, która zapoczątkowała wielką popularność J. Graya.J. Gray w swoim bestsellerowym poradniku wyjaśnia, dlaczego kobietom i mężczyznom tak trudno stworzyć szczęśliwy związek. Radzi też, jak mogą oni wykorzystać świadomość dzielących ich różnic, by zbudować harmonijną relację.Książka ta zapoczątkowała ogromną popularność autora i na stałe weszła do kanonu najbardziej poczytnych poradników podejmujących tematy związków, a jej tytuł w potocznym języku stał się synonimem różnic między kobietami i mężczyznami.
Okładka książki Seven Types of Atheism

51,37 zł 39,27 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

'A highly readable, fascinating book that jerks the debate on religion versus atheism right out of its crusted rut into the light of serious intellectual scrutiny' Observer A meditation on the importance of atheism in the modern world - and its inadequacies and contradictions - by one of Britain's leading philosophers 'When you explore older atheisms, you will find some of your firmest convictions - secular or religious - are highly questionable. If this prospect disturbs you, what you are looking for may be freedom from thought.' For a generation now, public debate has been corroded by a narrow derision of religion in the name of an often very vaguely understood 'science'. John Gray's stimulating and extremely enjoyable new book describes the rich, complex world of the atheist tradition, a tradition which he sees as in many ways as rich as that of religion itself, as well as being deeply intertwined with what is so often crudely viewed as its 'opposite'. The result is a book that sheds an extraordinary and varied light on what it is to be human and on the thinkers who have, at different times and places, battled to understand this issue.
Okładka książki Marsjanie i Wenusjanki nowe pokolenie

39,90 zł 23,53 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Autor książki wszech czasów dotyczącej związków powraca z uaktualnionym poradnikiem dla obecnego pokolenia. Ponad dwadzieścia lat temu książka Johna Graya Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus zrewolucjonizowała nasz sposób myślenia o miłości i związkach, ale nadeszła pora, by wyjść poza koncepcję Marsa i Wenus i stworzyć nowy model związku dla współczesnych par. Kobiet i mężczyzn nie krępują dziś sztywne role społeczne. Mamy niespotykaną wcześniej swobodę wyrażania swojej prawdziwej osobowości. Kobiety mogą dopuszczać do głosu swoją męską stronę, a mężczyźni kobiecą. Cieszymy się wolnością, ale ta nowa sytuacja niesie też ze sobą nowe wyzwania. W książce Marsjanie i Wenusjanki – nowe pokolenie Gray uczy, jak wzmacniać więzi i rozwijać się razem w miłości, tak żeby jak najlepiej zaspokajać nawzajem swoje potrzeby, osiągając trwałe szczęście i satysfakcjonujące partnerstwo.
Okładka książki Pracuj ze mną REBIS

34,90 zł 20,71 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Dwoje światowej sławy ekspertów od relacji damsko-męskich przeprowadziło badania z udziałem ponad 100 tysięcy pracowników 60 firm z listy „Fortune 500”. Określili osiem największych problemów, jakie pojawiają się w pracy między kobietami i mężczyznami. Do najczęstszych należą: błędne odczytywanie intencji drugiej strony i nieporozumienia na tym tle, brak zaufania, niebezpośrednia i niejasna komunikacja, „nadmierna” emocjonalność. Opisując biologiczne i społeczne uwarunkowania kobiecych i męskich zachowań, pokazują, jak wykorzystać różnice i przekuć je na dobrą współpracę oraz zawodowy i osobisty sukces. „Annis i Gray analizują i wyjaśniają, jak i dlaczego kobiety i mężczyźni inaczej funkcjonują w pracy i jak sobie z tym radzić. Praktyczna i na czasie książka, która sprawi, że pojmiesz, a kto wie… może nawet zmienisz reguły tej gry”. „Publishers Weekly” „Pora poznać kolejny rodzaj inteligencji – inteligencję płci. Jeśli ktokolwiek na Ziemi – albo na Wenus czy Marsie – jest w stanie rozwikłać zagadkowe relacje damsko-męskie, to na pewno są to B. Annis i J. Gray. Pracuj z tą niesamowitą książką!” Harvey Mackay, autor bestselleru Pływaj z rekinami i nie daj się pożreć Barbara Annis, badaczka inteligencji płci, działa na rzecz poprawy relacji między kobietami i mężczyznami w miejscu pracy. Współpracuje z firmami z listy „Fortune 500”, rządami i organizacjami na całym świecie. Jest autorką książki Same Words, Different Language i współautorką (z M. Gurianem) Leadership and the Sexes. John Gray, autor megabestselleru Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus, jest ekspertem w dziedzinie związków międzyludzkich i terapeutą rodzinnym. Do tej pory 17 jego książek wydano w łącznym nakładzie 50 mln egzemplarzy w 50 językach
Okładka książki Zakochani marsjanie i wenusjanki

29,90 zł 17,63 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Księga historii miłosnych opisująca wszystkie aspekty relacji w związkach Miliony czytelników globalnie znają bestsellerowe książki Johna Graya i wprowadzają w życie jego porady. Pary, które dzięki nim naprawiły, a w zdecydowanej większości przypadków nawet uratowały swój związek, z entuzjazmem dzielą się w Zakochanych Marsjanach i Wenusjankach swoim doświadczeniem. Autor w rzeczywistości oddaje głos tym kobietom i mężczyznom, żeby opowiedzieli, jakie mieli dylematy we wzajemnych relacjach i jak sobie z nimi poradzili; czego nauczyli się od siebie; jak poprawili metodę porozumiewania się; co specjalnego zrobili dla siebie; jak rozwinęło się łączące ich uczucie dzięki wspólnej pracy nad pokonaniem kryzysu w małżeństwie lub związku partnerskim. Krótka i jednoznaczna konkluzja wynikająca z tych rozważań brzmi: nad miłością warto popracować - w każdej sytuacji i w każdych okolicznościach. John Gray jest ekspertem w dziedzinie związków międzyludzkich, autorem kilkunastu światowych bestsellerów, które przetłumaczono na 45 języków i wydano w nakładzie przekraczającym 50 milionów sztuk. Poprzez trzydzieści lat był terapeutą małżeńskim i rodzinnym. Ogromną popularność przyniósł mu tytuł Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus - w ciągu ostatnich kilkunastu lat najlepiej sprzedająca się na świecie książka o stosunkach damsko-męskich. Jako autor książki Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus często mam okazję słuchać inspirujących opowieści partnerów o ich udanym życiu. Prawie codziennie ktoś' mnie rozpoznaje i z uśmiechem dziękuje za napisanie „tej książki". Kiedyś mnie to dziwiło. Wiedziałem, że moje seminaria prowadziły do doświadczenia przemiany i pomogły uratować tysiące małżeństw, nie sądziłem jednak, że samo czytanie książki może wywoływać podobny efekt. Podczas prezentacji, kiedy słuchają mnie tysiące ludzi, zdarza mi się obserwować, jaki wpływ ma jakaś idea lub anegdota na tłum i jak sprawia, że tu i ówdzie twarze rozjaśniają się niczym latarnie. Opowiadam jakąś historię i przez prawie cały czas widzę, że słuchacze w okamgnieniu ulegają wyraźnym przemianom. Narasta fala zrozumienia i ogromnej ulgi, której towarzyszy niekiedy wybuch śmiechu, najczęściej wyrażający takie reakcje: On wie, co czuję. Inni ludzie pewnie odczuwają to samo. A mnie się wydawało, że jestem jedynym człowiekiem na świecie, który nie ma szczęścia w miłości. O problemach małżeńskich mówi bardzo rzeczowo, nie ma w tym żadnej ekstrawagancji. Czy to oznacza, że kłopoty w naszym małżeństwie są zupełnie normalne? A więc nie jestem osamotniony! Inni przeżywają to samo. Aha, to dlatego... Teraz rozumiem. Mogę temu zaradzić. Nie jest tak źle. Przeżycie takiego „olśnienia" to sprawa wielkiej wagi. Choć pojawia się w mgnieniu oka, nie przemija. Problemy w intymnych związkach są chyba doświadczeniem skazującym na największą samotność. Trudno jest je sprecyzować i o nich rozmawiać, zwłaszcza w sposób budzący współczucie i zrozumienie partnera. Kiedy nam się nie wiedzie i nie potrafimy ująć tego w słowa lub zrozumieć, co się dzieje, oczywiście ogarnia nas zwątpienie. W czasie poprzedzającym olśnienie, tu i tam można dostrzec na sali, jak słuchacze wyraźnie się zmieniają po usłyszeniu takiej czy innej wypowiedzi - tej, która ma dla nich osobiste znaczenie: Przeszliśmy przez to samo! Wcale nie jest z nami tak źle! To o mnie. Nie jestem osamotniony. Zawsze sądziłam, że sama miłość wystarczy, ale teraz przekonuję się, że trzeba wiedzieć o pewnych sprawach, które są potrzebne do szczęścia. Podczas seminariów zapraszam osoby i pary, aby wstawały i dzieliły się doświadczeniami z własnego życia. Wiedza płynąca ze zrozumienia różnic pomiędzy mężczyzną a kobietą jest na pewno bardzo pomocna, lecz dopiero prawdziwe historie najlepiej krystalizują pewne idee - działają najszybciej, najbardziej dramatycznie i najłatwiej je zapamiętać. Gdy współuczestnicy zaczynają podawać własne przykłady na to, jak wykorzystują poznane reguły w celu ulepszenia swojego związku, nagle wszystko staje się jasne. Opowiedziana przez kogoś historia, która często okazuje się wspólna również dla innych, wywołuje na twarzach promienną radość, zapał i odprężenie. Zakochani Marsjanie i Wenusjanki to książka zawierająca przykłady udanych związków - zbiór opowieści z życia. Może nie w każdej historii rozpoznacie siebie, ale na pewno znajdzie się kilka takich, z których wykrystalizuje się wasza własna prawda, objawi się coś z waszej miłości, coś, czego mogliście dotychczas nie dostrzegać. Opowiadania pochodzą wprost od osób uczestniczących w moich seminariach, a także z listów do mojego biura. Co roku otrzymuję tysiące pisanych spontanicznie listów przedstawiających historie miłości. Ich autorzy to mężowie i żony lub kochankowie albo poszukujący miłości, którym wydawało się, że ich związki znajdują się na krawędzi rozpadu, lecz zostały uratowane dzięki temu, co odkryłem w mojej pracy. Niektórzy czytelnicy i słuchacze wprawdzie bardzo kochali swoich partnerów, ale dopiero dzięki moim książkom, taśmom i seminariom potrafili wzbogacić wspólne życie. Inni z kolei to ludzie samotni, tęskniący do miłości, którzy jednak nigdy nie potrafili związać się z kimś całkowicie, dopóki nie nauczyli się rozpoznawać różnic pomiędzy mężczyznami a kobietami i doceniać ich. Czasami na końcu listu ktoś dopisywał: „Jeśli uważa pan, że moja opowieść może pomóc innym, proszę ją wykorzystać zgodnie z własnym życzeniem". Pewnego dnia, zastanawiając się nad tym, doszedłem do wniosku, że to bardzo dobry pomysł. Jeżeli prawdziwe historie i przykłady podawane podczas seminariów mogą powodować natychmiastowe i trwałe przeobrażenia w bezpośrednich kontaktach, dlaczego nie zebrać ich w książce? Zakochani Marsjanie i Wenusjanki potwierdzają główne tezy znane z moich poprzednich książek, kaset i seminariów, jednak dzięki prawdziwym historiom, przedstawianym od wewnątrz, pozwalają zobaczyć siebie w opowiadaniach innych i rozpoznać w opisywanych przez nie okolicznościach poznane prawidłowości. Mówiąc językiem psychologii, książka daje bezpieczną możliwość utożsamiania się z innymi; mówiąc językiem potocznym, na tysiące różnych sposobów wskazuje pewne uspokajające fakty: że problemy w miłości są normalne, że nie ma w tym nic złego, jeśli przeżywacie kłopoty w swoim związku, że prawie każdy, kto stara się kochać, zastanawia się, jak czynić to najlepiej, że nawet tak poważne błędy jak niewierność można wybaczyć i naprawić, że nawet gdy ludzie bardzo się kochają, ich związek może być nieudany, jeżeli nie zważają na pewne prawdy o mężczyznach i kobietach, że mężczyźni i kobiety rzeczywiście się różnią, że kluczem do zakochania i trwałej miłości jest rozpoznawanie i uwzględnianie tych różnic. Niektóre z zamieszczonych tu opowieści dodają otuchy, niektóre są radosne i zabawne. Cóż może być przyjemniejszego niż czytanie historii o niemal wygasłych uczuciach, które znowu rozpaliły się i odżyły? Próbując zrozumieć, jak do tego doszło, zatrzymujemy się przy kuchennym stole długo po śniadaniu nad kolejną filiżanką kawy, aby jeszcze raz zastanowić się dogłębnie nad sytuacją - własną lub cudzą. Mam nadzieję, że ta książka przedłuży i wzbogaci wasze posiłki o rozmyślania o miłości i zakończy je olśnieniem: „Przecież to o mnie!" albo: »Popatrz, kochanie! Oni mówią o nas!". Z wprowadzenia Zakochani Marsjanie i Wenusjanki Spis Treści   Podziękowania Wprowadzenie Rozdział l. Zakochani Marsjanie i Wenusjanki Nierealne oczekiwania. Przegląd przypadków. Magia wspólnych doświadczeń Rozdział 2. Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus Nie jesteśmy sami. Uczenie się wycofywania. Uczenie się słuchania. Mniej działać, bardziej kochać. Zacząć od nowa. Wspólne dojrzewanie w miłości. Odnaleźć najpierw siebie, a potem nas. Cud zrozumienia Rozdział 3. Mężczyźni i ich jaskinie On nadal mnie kocha. To nie moja wina. Wenusjanki też potrzebują jaskiń! Potrzebuję więcej przestrzeni. Wrócę. Powrót z jaskini. Cieszyć się jaskinią. Akceptowanie jaskini. Latające jaskinie. Zmienić oczekiwania. Mężczyzna moich marzeń. Zaangażowanie w działaniu. On nie dzwonił. Kontrolowanie złości. Moje myśli wciąż krążą wokół pracy. Zdrowa intymność. Kiedy pobyt w jaskini trwa za długo? Powtórzenie małżeństwa własnych rodziców Rozdział 4. Mówienie różnymi językami Ułatwienie porozumienia. Mówienie nie tego, co trzeba. Wytyczne dla związku. Uczenie się zwyczajów panujących na Wenus. Przeprosił, że był tak niewrażliwy. Nie potrzebowałam frazesów. To ona miała kłopoty, nie ja. Nie potrzebuję ulepszania. Nic nie rozumiesz! Przestać się złościć i upomnieć się o swoje. Sygnały alarmowe. Pójść na ryby. Słucham, bo cię kocham. Kiedy próbujemy rozmawiać, rodzi się gniew. Poczuć się lepiej. Nasze małżeństwo było w porządku, ale brakowało w nim ekscytacji. Miłość od pierwszego wejrzenia. Mówcy i myśliciele Rozdział 5. Marsjanie nadchodzą Jak mężczyźni dojrzewają w miłości. Jak kobiety dojrzewają w miłości. Wyzwanie miłości. Nie zniósł tego i pewnego dnia po prostu odszedł. Kochałem ją, ale nie byłem zakochany. Odbudowa zaufania. Bądźmy po prostu przyjaciółmi. Decyzja o małżeństwie. Ustalanie norm. Podręcznik współżycia. Rozpoznanie! Na zwolnionych obrotach Rozdział 6. Pozdrowienia z Marsa i Wenus Dzięki niemu czuję się kimś wyjątkowym. Nie mogliśmy przestać się kłócić. Czułość i seks. Wreszcie odnaleźliśmy miłość. Klasyczny dylemat Marsjanina i Wenusjanki. Zostaliśmy razem. Wiedziałam, czego chcę. Pokonać lęk przed zaangażowaniem. Uczenie się szczerości. Zacząć od nowa Rozdział 7. Marsjanie i Wenusjanki na zawsze razem Przebaczenie i przeprosiny. Chore związki. Zdrowsze stosunki. Jak wracają do zdrowia mężczyźni. Jak wracają do zdrowia kobiety. Uzdrawiający kryzys. Lisa i Steven. Jeri i Matt. Julie i Larry. Jan i David. Robert i Crystal. Nancy i Bili Posłowie  
Okładka książki Mars i Wenus zaczynają od nowa

37,90 zł 22,51 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Czy można na nowo odnaleźć miłość po rozpadzie związku, śmierci ukochanej osoby lub bolesnym rozwodzie? Koniec miłości to czasami koniec świata. Wstrząs, zdruzgotanie, samotność, gorycz to uczucia, które towarzyszą tej dramatycznej sytuacji życiowej.Czy można na nowo odnaleźć miłość po rozpadzie związku, śmierci ukochanej osoby lub bolesnym rozwodzie? Koniec miłości to czasami koniec świata. Wstrząs, zdruzgotanie, samotność, gorycz to uczucia, które towarzyszą tej dramatycznej sytuacji życiowej. W tym napisanym z ogromnym wyczuciem poradniku John Gray stwierdza jednoznacznie, że można ją przetrwać, i pokazuje, co zrobić, by uleczyć złamane serce i znaleźć nową miłość. Choć kobiety i mężczyźni cierpią po utracie miłości podobnie, to jednak różnie sobie radzą z pokonywaniem bólu. Dzięki temu poradnikowi znajdą w sobie siły, by przebaczyć, przetrwać traumę rozstania, znaleźć na nowo chęć do życia i otworzyć się raz jeszcze na miłosne uczucie. John Gray jest ekspertem w dziedzinie związków międzyludzkich, autorem kilkunastu światowych bestsellerów, które przetłumaczono na 45 języków i wydano w nakładzie przekraczającym 50 milionów egzemplarzy. Przez trzydzieści lat był terapeutą małżeńskim i rodzinnym. Ogromną popularność przyniósł mu tytuł Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus - w ciągu ostatnich kilkunastu lat najlepiej sprzedająca się na świecie książka o stosunkach damsko-męskich.
Okładka książki Gorąca Wenus, zimny Mars

39,90 zł 23,53 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Znaczenie równowagi hormonalnej dla miłości, poziomu energii i jakości życia Najnowsza KSIĄŻKA AUTORA BESTSELLERA MĘŻCZYŹNI SĄ Z MARSA, KOBIETY Z WENUS Trwające od lat badania naukowe dowiodły, że różnice pomiędzy płciami oraz wzajemne relacje ich przedstawicieli mają w dużej mierze podłoże biochemiczne i można je wyjaśnić działaniem… naszych hormonów! Odwołując się do tych odkryć, autor prezentuje proste wskazówki i praktyczną wiedzę, dzięki którym można nie tylko zapewnić sobie oraz swojej partnerce lub partnerowi dobre samopoczucie, szczęście i trwałą namiętność, ale też w naturalny sposób zadbać o zdrowie i witalność. John Gray po raz kolejny wykorzystuje charakterystyczne dla siebie zrozumienie dynamiki związków, żeby pomóc Marsjanom i Wenusjankom nie tylko zrozumieć i zaakceptować różnice między płciami, lecz również rozwijać miłość i wzajemną tolerancję oraz poprawiać jakość wspólnego życia. John Gray to ekspert w dziedzinie związków międzyludzkich, autor kilkunastu światowych bestsellerów, które przetłumaczono na 45 języków i wydano w nakładzie przekraczającym 50 milionów egzemplarzy. Przez trzydzieści lat był terapeutą małżeńskim i rodzinnym. Ogromną popularność przyniósł mu tytuł Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus – w ciągu ostatnich kilkunastu lat najlepiej sprzedająca się na świecie książka o stosunkach damsko-męskich.
Okładka książki Marsjanie i Wenusjanki na randce

37,90 zł 22,35 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Porady dla osób, które pragną trwałego i intymnego związku Przewodnik po pięciu fazach chodzenia na randki w celu stworzenia trwałego, opartego na miłości związku W miłości niczego nie warto przyspieszać. Trzeba dać sobie czas, by dojrzeć do pełni intymności w związku, który dzięki cierpliwości i ostrożnemu postępowaniu może się stać miłosną przygodą na całe życie. Grunt to znaleźć właściwą osobę. Jak ją rozpoznać, jak ją przy sobie zatrzymać, jak rozwijać i pogłębiać rodzące się uczucie? John Gray proponuje w tej książce program pięciu faz chodzenia na randki, dzięki któremu żadnej Wenusjance ani żadnemu Marsjaninowi nie umknie nic, co przesądza o możliwości stworzenia trwałego i szczęśliwego związku. John Gray jest ekspertem w dziedzinie związków międzyludzkich, autorem książki Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus (REBIS 2009), jednego z największych bestsellerów w ubiegłym dziesięcioleciu - dotychczas sprzedano ponad 40 mln egzemplarzy w 45 językach. REBIS opublikował także jego poradniki Dlaczego Mars zderza się z Wenus oraz Marsjanie i Wenusjanki w sypialni.
Okładka książki Czarna msza Apokaliptyczna religia i śmierć utopii

35,90 zł 23,54 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Utopie to sny o zbiorowym zbawieniu, które na jawie stają się koszmarami. Co łączy dziewiętnastowiecznych anarchistów, Lenina, Trockiego, reżimy Mao i Pol Pota, grupę Baader-Meinhof i radykalne ruchy islamskie? Te wszystkie tak różne środowiska spotykają się w jednym punkcie - wyznają wiarę w wyzwalającą moc przemocy jako narzędzia przekształcania niedoskonałego świata w raj na ziemi. Taka wiara jest jednym z przejawów utopijnego myślenia, które - zdaniem Johna Graya - doprowadziło do rozlewu krwi na skalę nie spotykaną dotąd w historii. Czarna msza. Apokaliptyczna religia i śmierć Utopii, najnowsza książka Johna Graya, najbardziej znanego współczesnego angielskiego myśliciela politycznego, ucznia Isaiaha Berlina i Michaela Oakeshotta, profesora London School of Economics, to przenikliwa analiza myślenia utopijnego, które - jak dowodzi John Gray - kształtuje nie tylko politykę George'a Busha, ale i przywódców Al-Kaidy.
Okładka książki Marsjanie i Wenusjanki w sypialni

29,90 zł 17,75 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Autor bestsellerowych poradników wyjaśnia co zrobić, by wzmocnić więź erotyczną między partnerami. Kontynuacja bestselleru Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus Czy namiętność w długotrwałym monogamicznym związku jest możliwa? Jak kobiety i mężczyźni mogą zrozumieć, zaakceptować i zaspokoić swe odmienne potrzeby w sypialni? Marsjanie i Wenusjanki znacznie się różnią pod względem pragnień erotycznych, jednak mając świadomość tych różnic, można je obrócić na swoją korzyść. Autor pokazuje, jak poprzez drobne zmiany w podejściu do seksu i za pomocą kilku prostych technik rozpalić pożądanie, uszczęśliwić partnera i stworzyć wspaniały romantyczny związek. John Gray to ekspert w dziedzinie związków międzyludzkich i autor kilkunastu światowych bestsellerów, które przetłumaczono na 45 języków i wydano w łącznym nakładzie 45 mln egzemplarzy. Przez trzydzieści lat był terapeutą małżeńskim i rodzinnym. Jego książka Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus to w ciągu ostatnich kilkunastu lat najlepiej się sprzedająca na świecie pozycja o związkach damsko-męskich.   Fragment książki WPROWADZENIE On pragnie seksu. Ona pragnie romantyzmu. Czasami może się wydawać, jakby partnerzy pochodzili z innych planet - jakby on był z Marsa, a ona z Wenus. Oczywiście w sypialni mężczyźni i kobiety są inni, lecz zapewne nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dalece się różnimy. Tylko dzięki zrozumieniu i zaakceptowaniu oczywistych i mniej oczywistych różnic między nami możemy osiągnąć prawdziwą intymność i mieć udany seks. Dlaczego seks jest tak ważny Seks wydaje się ważniejszy dla mężczyzn, a romantyzm dla kobiet, ale na ogół nie rozumiemy, dlaczego tak jest. Bez głębszego zrozumienia tej podstawowej różnicy kobiety przeceniają znaczenie seksu dla mężczyzn i często twierdzą, że mężczyźni są powierzchowni, bo tylko jedno im w głowie. Kobieta zaczyna łagodzić swe osądy, kiedy odkrywa rzeczywiste powody, dla których mężczyźni jakoby pragną wyłącznie seksu. Wraz z głębszym zrozumieniem różnic między płciami, opartym na naszej ewolucji i uwarunkowaniach społecznych, kobieta może odkryć, dlaczego dla wielu mężczyzn pobudzenie seksualne jest kluczem do uświadomienia sobie własnych uczuć miłosnych. Dla wielu mężczyzn pobudzenie seksualne jest kluczem do uświadomienia sobie własnych uczuć miłosnych. Serce mężczyzny otwiera się poprzez seks, pozwalając mu przeżywać zarówno uczucie miłości, jak i jej pragnienie. Paradoksalnie to właśnie seks pozwala mężczyźnie odczuwać potrzebę miłości, podczas gdy miłość pozwala kobiecie pragnąć seksu. Seks pozwala mężczyźnie odczuwać potrzebę miłości, podczas gdy miłość pozwala kobiecie pragnąć seksu. Mężczyzna często opacznie pojmuje potrzebę romantyzmu u kobiety i może myśleć, że ona wzbrania się przed seksem. Kiedy on pragnie seksu, a ona nie ma nastroju, mężczyzna czuje się odtrącony. Nie uświadamia sobie, że kobieta chce być kochana i uwodzona, zanim będzie mogła poczuć pożądanie. Tak jak kobiecie potrzebne jest porozumienie z partnerem, żeby mogła czuć się kochana i sama kochać, tak mężczyźnie potrzebny jest seks. Z pewnością mężczyzna może czuć się kochany na wiele sposobów, lecz najskuteczniejszy sposób, w jaki miłość kobiety może dotrzeć do jego duszy i otworzyć jego serce, to udany seks. Co sprawia, że seks jest udany Seks może być udany, jeśli w związku istnieje partnerskie porozumienie. To jest pierwszy krok. Kiedy nawiążecie porozumienie, łatwiej będzie zastosować wszystkie arkana sztuki miłosnej przedstawione w tej książce. Jeśli partnerzy dobrze się rozumieją, zapoznanie się z omówionymi tu pomysłami i skorzystanie z nich radykalnie podniesie jakość ich współżycia seksualnego. Kiedy zaś poprawia się współżycie seksualne, następuje poprawa w całym związku. Dzięki udanemu seksowi mężczyzna zaczyna odczuwać miłość, a w rezultacie kobieta otrzymuje to, czego być może jej brakowało. Automatycznie pogłębiają się porozumienie i intymność. Kiedy poprawia się współżycie seksualne, automatycznie następuje poprawa w całym związku. Para przeżywająca problemy, zamiast koncentrować się na nich, lepiej zrobi, idąc „na skróty" drogą przez udany seks, bo to natychmiast uczyni problemy łatwiejszymi do rozwiązania. Aby skutecznie radzić sobie z trudnościami i zapewnić sobie trwałą intymną bliskość i lepsze porozumienie, zalecam lekturę innych moich książek: What Your Mother Couldnt Tell You dr Your Father Didrit Know oraz Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus. Czasami jednak najskuteczniejszy sposób „rozruszania" pary polega na tym, by najpierw opanować arkana sztuki miłosnej, co w efekcie przyczyni się do udanego seksu. Udany seks jest najpewniejszym sposobem pobudzenia uczuć mężczyzny i pomaga mu odczuwać miłość i okazywać ją kobiecie. Udany seks „zmiękcza" serce kobiety, pomaga jej się rozluźnić i przyjąć wsparcie od partnera w innych sferach życia. „Zmiękczenie" kobiety radykalnie podnosi jej zdolność do porozumiewania się w sposób, który odpowiada partnerowi. To porozumienie z kolei stanowi podstawę zachowania namiętności. Udany seks jest najpewniejszym sposobem pobudzenia uczuć mężczyzny, pomaga mu odczuwać miłość i okazywać ją kobiecie.     Kup zestaw książek John Gray. Razem taniej!  Marsjanie i Wenusjanki w sypialni Spis treści Wprowadzenie 11 Dlaczego seks jest tak ważny 11. Co sprawia, że seks jest udany 12. Po co kolejna książka o seksie 13. Arkana sztuki miłosnej 14. Dlaczego pary przestają uprawiać seks 15. Jak korzystać z tej książki we dwoje 15. Uwagi specjalne 18 Rozdział l. Sztuka miłosna a udany seks 21 Udany seks dla kobiet 23. Udany seks dla mężczyzn 24. Udany seks dla związku 24. Kobiety uwielbiają udany seks 25. Odmienne reakcje chemiczne kobiet i mężczyzn 26. „Mężczyznom tylko jedno w głowie" 27. Dlaczego mężczyźni potrzebują seksu 28. Dlaczego kobiety nie rozumieją 29. Czego potrzebują mężczyźni 29. Co sprawia, że seks jest udany 30. Rozdział 2. Seks i namiętność 33 Jak można udoskonalić relacje seksualne 36. Pierwszy raz 37. Kobiety zwalniają, a mężczyźni przyspieszają 37. Seks z perspektywy mężczyzn i kobiet 38. Dlaczego mężczyźni pragną rozładowania 39. Rozkosze seksu 40. Jak mężczyzna odczuwa miłość 41. Terapia udanym seksem 41. Dlaczego kobiety rozkoszują się pożądaniem 42. Rozdział 3. Jak doprowadzić kobietę do szalonej rozkoszy 45 Kobieta potrzebuje odprężenia 48. Kochanek, który się nie spieszy 48. Obchodzenie świątyni 49. Jak zwiększyć pożądanie 51. Zdejmowanie majtek 51. Pieszczoty łechtaczki 52. Więcej czasu dla partnerki 53. Umiejętna stymulacja 53. Rozdział 4. Seksualna pewność siebie 55 Uczenie się seksu 57. Dlaczego rozmowa nie zawsze przynosi efekty 58. Łatwe sposoby rozmawiania o seksie 60. Każda kobieta jest inna 60. Księga miłości 61. Kiedy rozmawiać o seksie 63. „Ciepło--zimno" w seksie 63. Jak udzielać pozytywnych wskazówek 64. Dziesięć seksualnych pretensji 64. Dlaczego mężczyzna się zamyka 65. Westchnienia a długie zdania 66. Dwadzieścia podniecających zwrotów 67. Gdy mężczyźni patrzą na inne kobiety 68. Mężczyzn pociągają bodźce wizualne 69. Proste rozwiązanie 70. Czas, czas i jeszcze raz czas 71. Jak długo? 71. Zaspokojenie seksualne a emocjonalne 72. Rozdział 5. Kobiety są jak księżyc, mężczyźni są jak Słońce 73 Co jest dla mężczyzny miarą sukcesu seksualnego 76. Niezapomniany seks 77. Dlaczego mężczyźni zapominają 77. Co czyni seks niezapomnianym przeżyciem 79. Kiedy jej przyjemność staje się jego przyjemnością 80. Dlaczego kobiety są zaskoczone 81. Gdy kobieta nie pragnie orgazmu 82. Rozdział 6. Radość szybkiego seksu 85 Szybki seks w zamian za przytulanie 88. Cztery warunki 89. Jak zwiększyć fascynację seksualną 89. Jak bezpiecznie inicjować seks, nawet gdy partnerka nie ma nastroju 90. Dlaczego mężczyźni przestają inicjować seks 92. Pozory mylą 93. Dlaczego mężczyźni czują się odtrąceni 94. Kobiety uwielbiają seks 95. Gdy mężczyźni niepotrzebnie czują się odtrąceni 96. Czy jakaś cząstka ciebie pragnie seksu? 97. Czy to seks, czy kochanie 98. Erotyczny szyfr 98. Seks a media 99. Dlaczego mężczyźni czują, że są na straconej pozycji 100. Rozdział 7. Dlaczego pary rzadziej uprawiają seks 103 Inicjowanie seksu a rozmowa 106. Gdy kobieta pragnie więcej seksu 107. Co ona może zrobić, kiedy on nie ma nastroju 108. Branie odpowiedzialności za własną przyjemność 109. Powrót do seksu 111. Metoda pośrednia 111. Ubieranie się do łóżka 114. Inne sygnały erotyczne 115. Pytania, które zrażają 118. Kiedy mężczyźni przestają inicjować seks 119. Gdy kobiety nie są zainteresowane seksem 120. Rozdział 8. Jak na nowo rozbudzić namiętność 123 Romantyczne eskapady 126. Kiedy zorganizować romantyczną eskapadę 126. Pisanie erotycznych listów 128. Kiedy nie masz talentu do pióra 130. Seks przez telefon 131. W środku nocy 131. Rozdział 9. Magnetyzm seksu 133 Rozwój koncepcji seksu dwubiegunowego 136. Uprawianie seksu dwubiegunowego 137. Zmiana biegunów 138. Synchronizacja orgazmów: panie przodem 138. Dodatkowe zalety seksu dwubiegunowego 140. Gdy mężczyzna panuje nad sobą 141. Kobieta po orgazmie 141. Potęgowanie rozkoszy kobiety 142. Powiększanie potencjału rozkoszy 143. Seks jak zdrowe domowe jedzenie a seks jak wykwintna uczta 145. Szybki seks 146. Ile orgazmów? 148. Rozdział 10. Seks rutynowy a seks spontaniczny 149 Seks a piłka nożna 152. Najpierw akcje podbramkowe 153. Magia gry wstępnej 153. Jak mężczyzna staje się bardziej spontaniczny 156. Jak zmienia się nastrój seksualny kobiety 156. Seksualne pory roku 156. Mężczyzna u steru 157. Porozumienie seksualne 158. Rozdział 11. Namiętna monogamia 161 Dlaczego na początku łatwo o namiętność 164. Przypływy i odpływy namiętności 164. Gdy mężczyznę kusi 165. Gdy mężczyzna umie opanować swą namiętność 165. Znaczenie monogamii dla seksu bez zahamowań 166. Jak kobieta może pomóc mężczyźnie wytrwać dłużej 166. Powtórka świątecznej fety 167. Wyrównywanie poziomu rozkoszy u partnerów 168. Zwalnianie tempa 168. Gdy mężczyzna nie ma erekcji 169. Rozdział 12. Anatomia płciowa i seks oralny 171 Pieszczoty łechtaczki 174. Biwakowanie „na południu" 175. Seks oralny dla kobiet 176. Seks oralny dla mężczyzn 178. Seks oralny powinien być bezbolesny 179. Pocieranie i uciskanie 179. W górę i w dół, na czubek, uciskać i odpuszczać 179. Potęgowanie rozkoszy 180. Równoczesny seks oralny 181. Rozdział 13. Magia nieustającego romantyzmu 183 Magia bukietu kwiatów 185. Jak kobieta może pomóc mężczyźnie być romantycznym 186. Dlaczego romantyzm działa 187. Dlaczego romantyzm jest ważny 187. Romantyzm i porozumienie 188. Tworzenie romantycznych rytuałów 188. Prośba o miłość: wielki krok 189. Afirmuj partnerkę, kiedy oddala się od ciebie 190. Wyjścia do restauracji 191. Zamawianie dań 191. Jak mężczyźni przypisują sobie zasługi 192. Koncentrowanie się na dobrych stronach 192. Niektórych rzeczy lepiej nie mówić 193. Jak uratować randkę 194. Mówienie prawdy 194. Dlaczego rozmowa sprzyja romantyzmowi 195. Znaczenie porozumienia 196. Otwieranie drzwi samochodu 197. Zanotuj to 197. Wspólne spacery 199. Wypady 200. Spotkania w gronie kolegów 200. Rozpalanie ognia 201. Kto przynosi drewno 201. Wynoszenie śmieci 202. Pomoc przy zmywaniu naczyń 203. Zmywanie naczyń jako wspaniała gra wstępna 204. Imprezy kulturalne 204. Obdarzanie komplementami 205- Moc dotyku 207. Trwała miłość, romantyzm i seks 208.
Okładka książki Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus wyd.3

33,90 zł 19,99 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus - John Gray Książka Johna Graya „Mężczyźni są z Marska, kobiety z Wenus” to światowy bestseller, najpopularniejszy poradnik dotyczący budowania związków. Książka Graya opisuje fenomen damsko-męskich relacji. Książkę wydał Rebis. John Gray Terapeuta małżeństw i rodzin, specjalista związków międzyludzkich. Jest autorem kilkunastu książek, które zyskały miano bestsellerów: Marsjanie i Wenusjanki na randce, Gorąca Wenus, zimny Mars, Dlaczego Mars zderza się z Wenus. Z Marsa i z Wenus Gray szczegółowo, krok po kroku opisuje charakter tych relacji, wskazując na najczęściej popełniane błędy przez obie strony. Pokazuje, jak zrozumieć i dostrzec dzielące nas różnice, by nie były one źródłem konfliktów. Jeśli do kłótni dojdzie, warto zrozumieć, jak możemy reagować, by nie wpłynęła ona na nasz związek. Budowanie związku przed dwoje ludzie jest trudne i wymaga poświęceń oraz wyrzeczeń, dlatego trzeba poznać psychikę i uczucia drugiej osoby. Miłość w wydaniu męskim i kobiecym to dwie różne rzeczy – jak przyjąć od partnera i dać mu ją? Czym kobieta zapunktuje u swojego partnera, a czym mężczyzna u partnerki? Słownik wyrażeń marsjańsko-wenusjańskich pomoże lepiej komunikować się z partnerem. Fragment książki Wyobraźcie sobie, że mężczyźni pochodzą z Marsa, a kobiety z Wenus. Pewnego dnia, dawno temu, Marsjanie, patrząc przez teleskopy, odkryli Wenusjanki. Jeden rzut oka wystarczył, by obudziły się w nich nieznane wcześniej uczucia. Marsjanie zakochali się, szybko wymyślili podróż kosmiczną i polecieli na Wenus. Wenusjanki przywitały Marsjan z otwartymi ramionami. Intuicyjnie przeczuwały, że ten dzień kiedyś nadejdzie. Ich serca otworzyły się na miłość, której nigdy wcześniej nie zaznały. Miłość Wenusjanek i Marsjan była czerwona. Zachwycali się tym, że są razem, robią wspólnie różne rzeczy, mieszkają ze sobą. Chociaż pochodzili z innych światów, umieli się rozkoszować swoją odmiennością. Spędzali całe miesiące, ucząc się siebie nawzajem, badając i uznając swoje odrębne potrzeby, upodobania i sposoby zachowania. Przez całe lata żyli w miłości i harmonii. Potem zdecydowali się polecieć na Ziemię. Początkowo wszystko szło dobrze, ale oddziaływanie atmosfery ziemskiej spowodowało, ze pewnego ranka wszyscy obudzili się z osobliwym rodzajem amnezji – amnezją wybiórczą. Zarówno Marsjanie, jak i Wenusjanki zapomnieli, że muszą się różnić, bo pochodzą z innych planet. Tego ranka wszystko, czego dotychczas się dowiedzieli o swojej odrębności, zatarło się w ich pamięci. I od tego dnia mężczyźni i kobiety pozostają w konflikcie.
Okładka książki Dlaczego Mars zderza się z Wenus

34,90 zł 20,57 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

   W ciągu minionych pięćdziesięciu lat życie stało się znacznie szybsze i bardziej skomplikowane. Zaczęło nam dostarczać wielu nowych źródeł stresu, z których wymienić należy choćby dłuższe godziny pracy, często wymagającej męczących dojazdów i przebijania się przez zatłoczone ulice, zwiększone koszty utrzymania i opieki zdrowotnej, rosnące długi na kartach kredytowych oraz konieczność łączenia obowiązków związanych z pracą i wychowaniem dzieci w sytuacji, gdy oboje rodzice pracują zawodowo. Pomimo rozwoju wielu technologii, które miały nas łączyć, przeciążenie nadmiarem informacji oraz całodobowa dostępność za pośrednictwem Internetu i telefonów komórkowych doprowadziły do tego, że nasza komunikacja ogranicza się często do wysyłania sobie wiadomości tekstowych. Wysilamy się do granic możliwości, tak że niewiele pozostaje nam czasu na życie osobiste. Pomimo większej niezależności i większych szans na sukces w pracy, w domu mamy często poczucie izolacji i wyczerpania.     Niespotykany poziom stresu przeżywanego dziś przez kobiety i mężczyzn odbija się na naszych związkach miłosnych. Czy jesteśmy stanu wolnego, czy żyjemy w stałych związkach, bywamy często zbyt zajęci lub zmęczeni, żeby podtrzymywać zainteresowanie, motywację i miłość. Stres wysysa z nas energię i cierpliwość, a w rezultacie czujemy się zbyt wyczerpani lub przytłoczeni codziennymi sprawami, żeby się wspierać i cieszyć sobą nawzajem.     Często jesteśmy zbyt zajęci, by dostrzec to, co oczywiste. Mężczyzna poświęca wszystkie siły, żeby zarobić na utrzymanie rodziny, i wraca do domu tak zmęczony, że nie ma nawet ochoty porozmawiać z bliskimi. Kobieta stale daje z siebie wszystko, wspierając męża i dzieci, a potem odczuwa do nich urazę, że oni w zamian nie dają jej wsparcia, którego potrzebuje, żeby dobrze się czuć. Pod wpływem stresu zapominamy, po co robimy to wszystko.     Kiedy podróżuję po świecie, przekazując swoje przemyślenia na temat Marsa i Wenus, dostrzegam nowy trend w związkach — trend związany z narastającym stresem. Zarówno małżeństwa, jak i osoby stanu wolnego uważają, że są zbyt zajęte lub wyczerpane, żeby rozwiązywać problemy w swoich związkach, i często sądzą, że ich partnerzy są za bardzo wymagający lub odmienni, by można było ich zrozumieć. Kobiety i mężczyźni, którzy starają się poradzić sobie z narastającym stresem towarzyszącym zarabianiu na życie, w domu czują się zaniedbywani. Pomiędzy niektórymi partnerami narasta wzajemne napięcie, podczas gdy inni po prostu się poddają i odsuwają swoje potrzeby emocjonalne na bok. Mogą sobie jakoś radzić, ale z ich związku znika namiętność.     Kobiety i mężczyźni zawsze doświadczali problemów w związkach, ale po dodaniu do tego stresów współczesnego życia trudności te stały się znacznie większe. Przy narastającym stresie w świecie zewnętrznym nasze potrzeby w domu radykalnie się zmieniły. Nie rozumiejąc nowych potrzeb partnera, jeśli chodzi o radzenie sobie ze stresem, możemy nawet pogorszyć sprawę, starając się mu pomóc. Na szczęście istnieje nowy sposób osiągania zrozumienia i radzenia sobie z rosnącym poziomem stresu. Związek nie musi być źródłem kolejnych problemów czekających na rozwiązanie, tylko właśnie rozwiązaniem. Zamiast wracać do domu z przekonaniem, że czekają nas w nim kłopoty i stres, możemy mieć poczucie, że znajdziemy w nim bezpieczne schronienie, pełne miłości wsparcie i pociechę. Zrozumienie, w jak odmienny sposób kobiety i mężczyźni radzą sobie ze stresem, otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości poprawy wzajemnej komunikacji oraz udanego udzielania i przyjmowania wsparcia w naszym związku.        Dobra umiejętność porozumiewania się może zbliżyć kobiety i mężczyzn, ale kiedy do związku wkrada się narastający stres toczącego się w błyskawicznym tempie życia, dochodzi do zderzenia Marsa i Wenus. Stres jest głównym czynnikiem wywołującym kłótnie, natomiast to, że kobiety i mężczyźni inaczej starają się go przezwyciężać, leży u podłoża naszych konfliktów. Chociaż kobiety i mężczyźni są bardzo podobni, to jeśli chodzi o stres, ogromnie się od siebie różnią. Przy narastającym stresie różnice te coraz bardziej się uwypuklają. Wielu partnerów, zamiast wspólnie stawiać czoło życiowym wyzwaniom i razem rozwijać się w miłości, zaczyna coraz bardziej oddalać się od siebie, aż osiągną wygodny, lecz pozbawiony namiętności dystans, albo też niszczą więzi urazą, niezrozumieniem i nieufnością, prowadzącymi do zaciekłych kłótni.     Czasem sprawia to wrażenie, jakbyśmy pochodzili z różnych planet - mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus, Kiedy Mars i Wenus nie rozumieją swoich odmiennych sposobów zwalczania stresu, dochodzi dozderzenia.     Kobiety i mężczyźni nie tylko reagują na stres w charakterystyczny dla siebie sposób, ale również potrzebują innego rodzaju wsparcia, żeby go złagodzić. W każdym z rozdziałów Dlaczego Mars zderza się z Wenus będziemy analizowali odmienność przeżywania stresu przez kobiety i mężczyzn, jak również najlepsze sposoby reagowania na niego i wspierania się nawzajem. Moim celem przy pisaniu tej książki było dostarczenie czytelnikom nowego sposobu wzajemnego zrozumienia oraz bardziej skutecznych strategii tworzenia zdrowego i szczęśliwego związku, co obniży poziom stresu.     Im lepiej uświadamiamy sobie naturalne różnice między naszymi płciami, tym bardziej tolerancyjnie je traktujemy. Wówczas zamiast myśleć, co jest nie w porządku z naszą partnerką, potrafimy się zastanowić, co jest nie tak w naszym podejściu do niej. Zamiast uznać, że partner celowo ignoruje nasze uczucia, odczujemy pewną ulgę, wiedząc, że po prostu jest ich nieświadomy lub nie rozumie, co przeżywamy. Partnerzy często nie mają pojęcia, jak określona sytuacja wpływa na ich drugą połowę. Zaakceptowanie różnic może natychmiast poprawić nasze wzajemne stosunki. W wielu związkach partnerzy mają poczucie, że muszą się poświęcać, żeby zadowolić drugą osobę, a to kładzie się ciężarem na ich wspólnym życiu. Takie nastawienie należy koniecznie zmienić.     Niewątpliwie każdy związek wymaga dopasowywania się, kompromisów i poświęceń, ale w tym celu nie musimy rezygnować z własnych potrzeb. Możemy wraz z partnerem dojść do rozsądnego i uczciwego kompromisu. Życie nie polega na tym, żeby wszystko było zawsze tak, jak my chcemy. Kiedy dzielimy się z innymi, otwieramy swoje serce.   Fragment książki        Poniżej przestawiam scenariusz odgrywany co wieczór przez pary na całym świecie:       Susan z trudem utrzymuje w równowadze laptop i torby z zakupami, kiedy otwiera kluczem drzwi mieszkania zajmowanego wraz z mężem, Markiem.       — Cześć, przepraszam za spóźnienie. Ale miałam dzień! - woła, przekrzykując dźwięk telewizora dochodzący z pokoju.       - Cześć, kotku — odpowiada Marc. — Za chwilkę przyjdę. Chcę tylko obejrzeć tę grę.       Susan stawia torby na blacie kuchennym i zaczyna przeglądać pocztę, którą mąż tam dla niej zostawił. Wyjmuje z lodówki butelkę wody.       - Kupiłam po drodze trochę rzeczy na sałatkę do tej reszty chili z indyka — mówi do Marca, który powoli wchodzi do kuchni.       - Oj, ale ja skończyłem chili, kiedy zadzwoniłaś, że się spóźnisz. Umierałem z głodu. —Nachyla się, żeby ją pocałować. —Przygotowałaś już prezentację?       - Szkoda, chciałam zjeść je na obiad, zanim zabiorę się do dalszej pracy z programem PowerPoint. Prezentacja jeszcze nie jest tak dobra, jak mogłaby być. Mój kierownik naprawdę na mnie liczy. Tak się boję.       - Jestem pewien, że jest wspaniała! Za dużo o tym myślisz —stwierdza Marc, starając się ją uspokoić. - Jesteś taką perfekcjonistką.       - Wcale nie. Po prostu mam wrażenie, że jeszcze nie jest w porządku - To naprawdę ważne.       - Może byśmy wyszli coś zjeść, to cię odpręży. Mogę podarować sobie mecz.       Żartujesz sobie:1 Za dużo mam na głowie, a poza tym muszę Porządnie się wyspać.       - No, to moglibyśmy coś zamówić do domu...       - Staram się zdrowo odżywiać, a pizza mi w tym nie pomoże. Zrobię jajecznicę lub omlet i grzankę. Przyda mi się jakiś przysmak.       - Jak chcesz.       - A przy okazji, pamiętałeś, żeby odebrać z pralni moją spódnicę? Kiedy widzi wyraz twarzy Marca, wzbiera w niej gniew.       — Nie do wiary, że zapomniałeś. Zamierzałam jutro włożyć tę garsonkę.       - Masz garderobę dosłownie wypchaną ubraniami...       - To nie ma nic do rzeczy. Przecież nawet ci przypominałam.       - Wstanę jutro wcześniej, tak żeby być pod pralnią, gdy tylko ją otworzą. Byłem zbyt zmęczony, żeby jeszcze coś robić.       - Dobrze, daj sobie spokój. Chcę jutro wyjść wcześniej.       - Naprawdę bardzo cię przepraszam, Susan. Po prostu wyleciało mi to z głowy.       - Oczywiście. Wielkie dzięki. Jedyne, czego chciałam, to odrobina pomocy, żebym mogła dobrze się przygotować na jutrzejszy ważny dzień.       Z tej rozmowy widać wyraźnie, że nachodzący wieczór nie będzie przyjemny dla Susan i Marca, którzy są na dobrej drodze do kłótni. Nawet w najlepszym wypadku z pewnością nie będą w nastroju do miłosnych uniesień. To, co zaszło między Susan a Markiem, wskazuje punkty zapalne, częste we współczesnych związkach. Pełna napięcia praca Susan, jej oczekiwania, żeby mąż uczestniczył w obowiązkach domowych, zapominalstwo Marca, lekceważenie obaw żony oraz próba przedstawiania jej rozwiązań problemów złożyły się na wybuchową sytuację.       Czytając Dlaczego Mars zderza się z Wenus, nauczysz się rozpoznawać założenia, jakie czynimy każdego dnia, nie uwzględniając przy tym zupełnie, jak bardzo kobiety i mężczyźni się różnią.       Musimy podważyć swoje założenia na temat tego, jacy mężczyźni i kobiety być powinni, i zacząć oceniać w kategoriach praktycznych, kim jesteśmy, co możemy sobie nawzajem zaoferować i jak możemy połączyć siły w celu rozwiązywania nowych problemów, z którymi mamy dziś do czynienia. Możemy na nowo zaprojektować role kobiet i mężczyzn w taki sposób, żeby zbliżyło nas to do siebie i pomogło żyć w harmonii.       Naszym największym problemem w domu jest to, że kobiety oczekują od mężczyzn, że będą się zachowywać i reagować tak samo jak one, podczas gdy mężczyźni nadal nie rozumieją, czego kobiety naprawdę potrzebują. Bez prawidłowego i pozytywnego zrozumienia tych różnic większość partnerów dochodzi stopniowo do przekonania, że muszą polegać wyłącznie na sobie, zamiast na wsparciu drugiej osoby, które otrzymywali na początku związku.       Kobiety niesłusznie oczekują od mężczyzn, że będą się zachowywać i reagować tak samo jak one, podczas gdy mężczyźni nadal nie rozumieją, czego kobiety naprawdę potrzebują.       Mężczyźni uwielbiają rozwiązywać problemy, ale kiedy się okazuje, że ich wysiłki są kierowane pod niewłaściwy adres i niedoceniane, z czasem tracą zainteresowanie. Kiedy ten problem zostanie właściwie zrozumiany, mężczyźni zaczną znacznie sprawniej pomagać kobietom w łagodzeniu narastającego w ich życiu stresu. Ta książka pomaga wyjaśnić tę kwestię w sposób, który większość mężczyzn zrozumie i doceni. Nawet jeśli partner kobiety nie przeczyta tej książki, i tak jeszcze jest nadzieja. W Dlaczego Mars zderza się z Wenus nie zajmujemy się wyłącznie tym, żeby mężczyźni zrozumieli kobiety. Chodzi również o to, by kobiety zrozumiały same siebie i nauczyły się skutecznie prosić mężczyzn o wsparcie, którego od nich potrzebują. Kobiety nauczą się nowych sposobów wyrażania swoich potrzeb, ale - co ważniejsze - również tego, jak nie odrzucać pomocy, której mężczyźni już pragną udzielić.    SPIS TREŚCI Dlaczego Mars zderza się z Wenus PODZIĘKOWANIA WSTĘP Rozdział l DLACZEGO MARS ZDERZA SIĘ Z WENUS Rozdział 2 Z NATURY INNI Rozdział 3 MARSJAŃSKIE IWENUSJAŃSKIE HORMONY STRESU Rozdział 4 KOBIECA NIEKOŃCZĄCA SIĘ LISTA RZECZY DO ZROBIENIA Rozdział 5 ROZWIĄZANIE 90/10 Rozdział 6 PAN NAPRAWIACZI DOMOWY KOMITET DOSKONALENIA Rozdział 7 ANATOMIA KŁÓTNI Rozdział 8 JAK PRZESTAĆ SIĘ KŁÓCIĆ I SIĘ POGODZIĆ Rozdział 9 MÓWIENIE O UCZUCIACH W STREFIE POKOJOWEJ Rozdział 10 SZUKANIE MIŁOŚCI WE WSZYSTKICH ODPOWIEDNICH ŹRÓDŁACH Podsumowanie TWORZENIE ŻYCIA PEŁNEGO MIŁOŚCI ŹRÓDŁA Dodatek A ŁAGODZENIE STRESU POPRZEZ OCZYSZCZANIE NA POZIOMIE KOMÓRKOWYM Dodatek B WYDZIELANIE PRZEZ MÓZG ZWIĄZKÓW CHEMICZNYCH SPRZYJAJĄCYCH ZDROWIU, SZCZĘŚCIU I MIŁOŚCI Dodatek C DORADZTWO I TRENINGI RELACJI MARSA I WENUS
  • Poprzednia

    • 1
  • Następna

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj