KATEGORIE

Kategorie

Okładka książki Zakochani marsjanie i wenusjanki

Zakochani marsjanie i wenusjanki

 • Autor: John Gray
 • ISBN: 978-83-7510-733-3
 • EAN: 9788375107333
 • Oprawa: Miękka
 • Wydawca: Rebis
 • Format: 15x22,5cm
 • Język: polski
 • Liczba stron: 168
 • Rok wydania: 2012
 • Wysyłamy w ciągu: niedostępny
 • Brak ocen
 • 17,77

   zł

  29,90 zł

Artykuł chwilowo niedostępny
Wpisz e-mail, jeśli chcesz otrzymać powiadomienie o dostępności produktu
x

Księga historii miłosnych opisująca wszystkie aspekty relacji w związkach

Miliony czytelników globalnie znają bestsellerowe książki Johna Graya i wprowadzają w życie jego porady. Pary, które dzięki nim naprawiły, a w zdecydowanej większości przypadków nawet uratowały swój związek, z entuzjazmem dzielą się w Zakochanych Marsjanach i Wenusjankach swoim doświadczeniem. Autor w rzeczywistości oddaje głos tym kobietom i mężczyznom, żeby opowiedzieli, jakie mieli dylematy we wzajemnych relacjach i jak sobie z nimi poradzili; czego nauczyli się od siebie; jak poprawili metodę porozumiewania się; co specjalnego zrobili dla siebie; jak rozwinęło się łączące ich uczucie dzięki wspólnej pracy nad pokonaniem kryzysu w małżeństwie lub związku partnerskim. Krótka i jednoznaczna konkluzja wynikająca z tych rozważań brzmi: nad miłością warto popracować - w każdej sytuacji i w każdych okolicznościach.

John Gray jest ekspertem w dziedzinie związków międzyludzkich, autorem kilkunastu światowych bestsellerów, które przetłumaczono na 45 języków i wydano w nakładzie przekraczającym 50 milionów sztuk. Poprzez trzydzieści lat był terapeutą małżeńskim i rodzinnym. Ogromną popularność przyniósł mu tytuł Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus - w ciągu ostatnich kilkunastu lat najlepiej sprzedająca się na świecie książka o stosunkach damsko-męskich.


Jako autor książki Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus często mam okazję słuchać inspirujących opowieści partnerów o ich udanym życiu. Prawie codziennie ktoś' mnie rozpoznaje i z uśmiechem dziękuje za napisanie „tej książki". Kiedyś mnie to dziwiło. Wiedziałem, że moje seminaria prowadziły do doświadczenia przemiany i pomogły uratować tysiące małżeństw, nie sądziłem jednak, że samo czytanie książki może wywoływać podobny efekt.
Podczas prezentacji, kiedy słuchają mnie tysiące ludzi, zdarza mi się obserwować, jaki wpływ ma jakaś idea lub anegdota na tłum i jak sprawia, że tu i ówdzie twarze rozjaśniają się niczym latarnie. Opowiadam jakąś historię i przez prawie cały czas widzę, że słuchacze w okamgnieniu ulegają wyraźnym przemianom. Narasta fala zrozumienia i ogromnej ulgi, której towarzyszy niekiedy wybuch śmiechu, najczęściej wyrażający takie reakcje:

 • On wie, co czuję. Inni ludzie pewnie odczuwają to samo. A mnie się wydawało, że jestem jedynym człowiekiem na świecie, który nie ma szczęścia w miłości.
 • O problemach małżeńskich mówi bardzo rzeczowo, nie ma w tym żadnej ekstrawagancji. Czy to oznacza, że kłopoty w naszym małżeństwie są zupełnie normalne?
 • A więc nie jestem osamotniony! Inni przeżywają to samo.
 • Aha, to dlatego... Teraz rozumiem. Mogę temu zaradzić. Nie jest tak źle.

Przeżycie takiego „olśnienia" to sprawa wielkiej wagi. Choć pojawia się w mgnieniu oka, nie przemija. Problemy w intymnych związkach są chyba doświadczeniem skazującym na największą samotność. Trudno jest je sprecyzować i o nich rozmawiać, zwłaszcza w sposób budzący współczucie i zrozumienie partnera. Kiedy nam się nie wiedzie i nie potrafimy ująć tego w słowa lub zrozumieć, co się dzieje, oczywiście ogarnia nas zwątpienie. W czasie poprzedzającym olśnienie, tu i tam można dostrzec na sali, jak słuchacze wyraźnie się zmieniają po usłyszeniu takiej czy innej wypowiedzi - tej, która ma dla nich osobiste znaczenie:

 • Przeszliśmy przez to samo! Wcale nie jest z nami tak źle!
 • To o mnie. Nie jestem osamotniony.
 • Zawsze sądziłam, że sama miłość wystarczy, ale teraz przekonuję się, że trzeba wiedzieć o pewnych sprawach, które są potrzebne do szczęścia.

Podczas seminariów zapraszam osoby i pary, aby wstawały i dzieliły się doświadczeniami z własnego życia. Wiedza płynąca ze zrozumienia różnic pomiędzy mężczyzną a kobietą jest na pewno bardzo pomocna, lecz dopiero prawdziwe historie najlepiej krystalizują pewne idee - działają najszybciej, najbardziej dramatycznie i najłatwiej je zapamiętać.
Gdy współuczestnicy zaczynają podawać własne przykłady na to, jak wykorzystują poznane reguły w celu ulepszenia swojego związku, nagle wszystko staje się jasne. Opowiedziana przez kogoś historia, która często okazuje się wspólna również dla innych, wywołuje na twarzach promienną radość, zapał i odprężenie. Zakochani Marsjanie i Wenusjanki to książka zawierająca przykłady udanych związków - zbiór opowieści z życia. Może nie w każdej historii rozpoznacie siebie, ale na pewno znajdzie się kilka takich, z których wykrystalizuje się wasza własna prawda, objawi się coś z waszej miłości, coś, czego mogliście dotychczas nie dostrzegać.

Opowiadania pochodzą wprost od osób uczestniczących w moich seminariach, a także z listów do mojego biura. Co roku otrzymuję tysiące pisanych spontanicznie listów przedstawiających historie miłości. Ich autorzy to mężowie i żony lub kochankowie albo poszukujący miłości, którym wydawało się, że ich związki znajdują się na krawędzi rozpadu, lecz zostały uratowane dzięki temu, co odkryłem w mojej pracy. Niektórzy czytelnicy i słuchacze wprawdzie bardzo kochali swoich partnerów, ale dopiero dzięki moim książkom, taśmom i seminariom potrafili wzbogacić wspólne życie. Inni z kolei to ludzie samotni, tęskniący do miłości, którzy jednak nigdy nie potrafili związać się z kimś całkowicie, dopóki nie nauczyli się rozpoznawać różnic pomiędzy mężczyznami a kobietami i doceniać ich.
Czasami na końcu listu ktoś dopisywał: „Jeśli uważa pan, że moja opowieść może pomóc innym, proszę ją wykorzystać zgodnie z własnym życzeniem". Pewnego dnia, zastanawiając się nad tym, doszedłem do wniosku, że to bardzo dobry pomysł. Jeżeli prawdziwe historie i przykłady podawane podczas seminariów mogą powodować natychmiastowe i trwałe przeobrażenia w bezpośrednich kontaktach, dlaczego nie zebrać ich w książce?

Zakochani Marsjanie i Wenusjanki potwierdzają główne tezy znane z moich poprzednich książek, kaset i seminariów, jednak dzięki prawdziwym historiom, przedstawianym od wewnątrz, pozwalają zobaczyć siebie w opowiadaniach innych i rozpoznać w opisywanych przez nie okolicznościach poznane prawidłowości. Mówiąc językiem psychologii, książka daje bezpieczną możliwość utożsamiania się z innymi; mówiąc językiem potocznym, na tysiące różnych sposobów wskazuje pewne uspokajające fakty:

 • że problemy w miłości są normalne,
 • że nie ma w tym nic złego, jeśli przeżywacie kłopoty w swoim związku,
 • że prawie każdy, kto stara się kochać, zastanawia się, jak czynić to najlepiej,
 • że nawet tak poważne błędy jak niewierność można wybaczyć i naprawić,
 • że nawet gdy ludzie bardzo się kochają, ich związek może być nieudany, jeżeli nie zważają na pewne prawdy o mężczyznach i kobietach,
 • że mężczyźni i kobiety rzeczywiście się różnią,
 • że kluczem do zakochania i trwałej miłości jest rozpoznawanie i uwzględnianie tych różnic.

Niektóre z zamieszczonych tu opowieści dodają otuchy, niektóre są radosne i zabawne. Cóż może być przyjemniejszego niż czytanie historii o niemal wygasłych uczuciach, które znowu rozpaliły się i odżyły? Próbując zrozumieć, jak do tego doszło, zatrzymujemy się przy kuchennym stole długo po śniadaniu nad kolejną filiżanką kawy, aby jeszcze raz zastanowić się dogłębnie nad sytuacją - własną lub cudzą. Mam nadzieję, że ta książka przedłuży i wzbogaci wasze posiłki o rozmyślania o miłości i zakończy je olśnieniem: „Przecież to o mnie!" albo: »Popatrz, kochanie! Oni mówią o nas!".
Z wprowadzenia
Zakochani Marsjanie i Wenusjanki
Spis Treści

 

 • Podziękowania
 • Wprowadzenie
 • Rozdział l. Zakochani Marsjanie i Wenusjanki
 • Nierealne oczekiwania. Przegląd przypadków. Magia wspólnych doświadczeń
 • Rozdział 2. Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus
 • Nie jesteśmy sami. Uczenie się wycofywania. Uczenie się słuchania. Mniej działać, bardziej kochać. Zacząć od nowa. Wspólne dojrzewanie w miłości. Odnaleźć najpierw siebie, a potem nas. Cud zrozumienia
 • Rozdział 3. Mężczyźni i ich jaskinie
 • On nadal mnie kocha. To nie moja wina. Wenusjanki też potrzebują jaskiń! Potrzebuję więcej przestrzeni. Wrócę. Powrót z jaskini. Cieszyć się jaskinią. Akceptowanie jaskini. Latające jaskinie. Zmienić oczekiwania. Mężczyzna moich marzeń. Zaangażowanie w działaniu. On nie dzwonił. Kontrolowanie złości. Moje myśli wciąż krążą wokół pracy. Zdrowa intymność. Kiedy pobyt w jaskini trwa za długo? Powtórzenie małżeństwa własnych rodziców
 • Rozdział 4. Mówienie różnymi językami
 • Ułatwienie porozumienia. Mówienie nie tego, co trzeba. Wytyczne dla związku. Uczenie się zwyczajów panujących na Wenus. Przeprosił, że był tak niewrażliwy. Nie potrzebowałam frazesów. To ona miała kłopoty, nie ja. Nie potrzebuję ulepszania. Nic nie rozumiesz! Przestać się złościć i upomnieć się o swoje. Sygnały alarmowe. Pójść na ryby. Słucham, bo cię kocham. Kiedy próbujemy rozmawiać, rodzi się gniew. Poczuć się lepiej. Nasze małżeństwo było w porządku, ale brakowało w nim ekscytacji. Miłość od pierwszego wejrzenia. Mówcy i myśliciele
 • Rozdział 5. Marsjanie nadchodzą
 • Jak mężczyźni dojrzewają w miłości. Jak kobiety dojrzewają w miłości. Wyzwanie miłości. Nie zniósł tego i pewnego dnia po prostu odszedł. Kochałem ją, ale nie byłem zakochany. Odbudowa zaufania. Bądźmy po prostu przyjaciółmi. Decyzja o małżeństwie. Ustalanie norm. Podręcznik współżycia. Rozpoznanie! Na zwolnionych obrotach
 • Rozdział 6. Pozdrowienia z Marsa i Wenus
 • Dzięki niemu czuję się kimś wyjątkowym. Nie mogliśmy przestać się kłócić. Czułość i seks. Wreszcie odnaleźliśmy miłość. Klasyczny dylemat Marsjanina i Wenusjanki. Zostaliśmy razem. Wiedziałam, czego chcę. Pokonać lęk przed zaangażowaniem. Uczenie się szczerości. Zacząć od nowa
 • Rozdział 7. Marsjanie i Wenusjanki na zawsze razem
 • Przebaczenie i przeprosiny. Chore związki. Zdrowsze stosunki. Jak wracają do zdrowia mężczyźni. Jak wracają do zdrowia kobiety. Uzdrawiający kryzys. Lisa i Steven. Jeri i Matt. Julie i Larry. Jan i David. Robert i Crystal. Nancy i Bili
 • Posłowie

 


Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj