Co powiedzą innym twoje zwłoki, kiedy ciebie już nie będzie? Sue Black jest profesorem anatomii i antropologii sądowej na Uniwersytecie w Dundee i od wielu lat spotyka się z tragicznymi przypadkami ludzkiej śmierci. Brała udział m.in. w wyjaśnianiu zagadek zbiorowych mordów w Kosowie, ustalaniu tożsamości setek tysięcy ludzi, którzy zginęli podczas tsunami w Tajlandii, i w największych śledztwach kryminalnych naszych czasów. Ofiary morderstw, katastrof czy nieszczęśliwych wypadków nie mogą już same opowiedzieć, co im się przytrafiło. Ale ich zwłoki owszem. W zaciszu swojego laboratorium, podczas wielogodzinnej pracy, autorka wysłuchuje historii opowiadanych przez ludzkie szczątki i za pomocą nauki odkrywa ich historię. Książka Co mówią zwłoki? to barwne, trochę makabryczne, a trochę zabawne wspomnienia wyjątkowej kobiety, specjalistki w swojej dziedzinie. Sue Black pokazuje w niej czytelnikowi wiele oblicz śmierci, a także to, jak istotną rolę pełni w dzisiejszym świecie antropologia sądowa i jak ogromny jest jej wpływ na odczytywanie przeszłości. Olbrzymia wiedza, dowcip i lekkie pióro autorki sprawiają, że Co mówią zwłoki? czyta się jak dobrą powieść kryminalną. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Nisargadatta (1897-1981) urodził się w ubogiej rodzinie. Dzieciństwo i własną młodość spędził, pomagając w pracy na roli. Po śmierci ojca, mając 18 lat, przeniósł się w poszukiwaniu źródeł utrzymania do Bombaju, gdzie z czasem otworzył sklepik, ożenił się i miał czworo dzieci. W wieku 34 lat spotkał swojego nauczyciela Sri Siddharameswara, którego nauki stosował równolegle z wypełnianiem zwykłych obowiązków codziennego życia. Po trzech latach nastąpił w jego świadomości zasadniczy i nagły przełom: "Porzuciłem swoje ludzkie wcielenie, pozwalając mu troszczyć się samo o siebie aż do jego naturalnego końca". Od tej pory przyjmował w swoim skromnym mieszkaniu na przedmieściach Bombaju wielu poszukujących, odpowiadając na ich pytania o istotę i sens życia.
Książka, którą kieruję przede wszystkim do ludzi walczących co miesiąc, czasami przez wiele lat, o upragnione dziecko, jest plonem mojej wieloletniej pracy z osobami dotkniętymi niepłodnością. W bloku mieszkalnym, liczącym pięćdziesiąt mieszkań, średnio mniej więcej w dziecięciu ludzie rozpaczają, bo nie mogą doczekać się własnego dziecka. Widziałam tę rozpacz i pojawiającą się co miesiąc żałobę oraz nadzieję. Niepłodność nie jest karą, tylko chorobą i jak każda choroba ma swoje rozliczne przyczyny. W swojej książce postaram się przybliżyć psychiczne powody niepłodności. Najczęściej współistnieją one z przyczynami fizjologicznymi, a połączenie ich obu, moim zdaniem, powoduje, iż leczenie staje się znacznie dłuższe i trudniejsze. Bogda Pawelec napisała dziesięć opowieści terapeutycznych, w których opisuje historie zmagań swoich Pacjentek z dotarciem do swego prawdziwego Ja.
Asany jogi są charakterystycznymi pozycjami ciała, w czasie których różne mięśnie zostają napinane i rozluźnianie. Nie są to jednak ćwiczenia gimnastyczne i nie wymagają zużywania dodatkowych kalorii. Natomiast: Pomagają w łagodzeniu huśtawek emocjonalnych Rozjaśniają tok myślenia Wzmacniają pamięć Mimo że celem asan jest koncentracja umysłowa i spokój, polepszają one też kondycję i wytrzymałość. Zmniejszają procent tkanki tłuszczowej w ciele. Poprawiają krążenie w gruczołach dokrewnych i witalnych organach. Są wyrazem wschodniej filozofii o jedności ciała i psychiki.
Niniejsza książka jest praktycznym przewodnikiem, który ukazuje, jak być asertywnym i bez skrępowania wyrażać swoje potrzeby oraz opinie. Wskazówki zawarte w tej książce, opierają się na opracowanych przez specjalistów technikach, dzięki którym zrozumiesz swój obecny styl komunikowania się, odnajdziesz własny głos, sprawisz by cię usłyszano, a także odkryjesz jak wyrażać swoje pragnienia i zdanie tak, by inni w każdej sytuacji słyszeli je i szanowali.
Książka ta mówi dokładnie o tym, co zapowiada tytuł: wyjaśnia, jak radzić sobie z osobami, których nie lubimy, ale z którymi przyszło nam pracować. Autorzy są w tej kwestii prawdziwymi ekspertami, wiedzę swą czerpiąc z doświadczeń zawodowych, naukowych i życiowych. Świadczą o tym m.in. wplecione w tekst dialogi oraz anegdotki, i chociaż na pierwszy rzut oka mogą się one wydawać przesadzone bądź nierealne, zawsze są to przypadki autentyczne.
Odkryj nowatorskie techniki Tony'ego Buzana, usprawniające prac umysłową i wykorzystanie inteligencji. Wiele osób narzeka na swoją pamięć. Toteż ucieszy ci pewnie, że nie ma czego takiego jak pamięć zła z natury. Każdy człowiek ma zdolność zapamiętywania tak wiele - lub tak mało - jak zechce. Bardzo dużo zależy tu od rozumienia, jak współdziała z naturalnymi rytmami i stylem pracy mózgu, tak by potęga naszego superwydajnego biokomputera w głowie mogą się w pełni ujawni. Sprawna pamięć to często podstawa osiągania wyników w szkole i w pracy zawodowej. Ale ważna jest także w tysiącach sytuacji praktycznego życia: podczas robienia zakupów, popisywania się serią żartów, kojarzenia właściwych nazwisk z właściwymi twarzami i wydarzeniami, szukania samochodu na zatoczonym parkingu itd. itd. Czy chcesz: Kiedy i dlaczego zapominamy? Jak i dziki czemu łatwiej zapamiętujemy? Fazy zapamiętywania i skuteczne powtórki materiału podczas nauki Pięć metod mnemonicznych Zapamiętywanie nazwisk i twarzy Wykorzystanie wyobraźni i skojarzeń Czerpanie ze zdolności obu półkul mózgu Pamięć nie musi słabnąć z wiekiem. Zaprezentowane tu techniki stanowi trening", który zapewni dobrą formę komórkom mózgu na wiele dziesięcioleci!
Znakomita, dowcipna i mądra książeczka o potrzebie uścisku. Książeczka zawiera "teorię uścisku" ilustrowaną rysunkami ściskających, przytulających, obejmujących się misiów.
Książka pomoże Ci: słyszeć całą treść, zawartą w słowach i emocjach rozmówcy, zachować otwarty umysł, pokonać swoje uprzedzenia, unikać zakładania, że z góry wiesz co rozmówca myśli lub czuje, odpowiednio ocenić to, co słyszysz, studzić emocje - swoje i partnera oraz zachęcić rozmówcę do dialogu.
Rewolucyjne odkrycie: oddanie podobieństwa przedmiotu czy osoby na rysunku nie jest to sprawą wyjątkowego talentu czy zdolności manualnych – tylko umiejętnego patrzenia. Problemem “nieartystycznego” patrzenia jest to, że zauważając przedmiot, od razu go nazywamy (drzewo, ściana, twarz, oko itd.), potem zaś automatycznie odwołujemy się do swojej wiedzy o takim przedmiocie, a nie do tego, co rzeczywiście widzimy. Ponadto w rysowaniu korzystamy z symboli, które wypracowaliśmy w dzieciństwie (określony sposób rysowania postaci, twarzy, domu, kwiatka itd.). W rezultacie rysunki wielu dorosłych wyglądają tak, jakby zrobiło je dziecko. Opracowane przez autorkę ćwiczenia rysunkowo-obserwacyjne (pozwalające na przestawienie się na myślenie przestrzenne, wzrokowe) wyrabiają nawyk faktycznego zauważania, jak wyglądają różne przedmioty (ich płaszczyzn, krzywizn, krawędzi, świateł, cieni, proporcji). To zaś pozwala na realistyczne oddanie ich na papierze. Ćwiczenia z książki oparte są na przebiegu pięciodniowego intensywnego kursu, który autorka udziela dorosłym osobom bez uprzedniego przygotowania plastycznego – czyli po prostu początkującym amatorom rysunku. Efekty kursu ukazują przykłady autoportretów wykonanych ołówkiem przez uczestników przed i po zakończeniu zaledwie pięciodniowej nauki. Książka zawiera ponad 400 ilustracji czarno-białych i 12 stron ilustracji kolorowych.
Carl Simonton, lekarz z powołania, jest dobrze znany tym, którzy stanęli twarzą w twarz ze śmiertelną chorobą i zdecydowali wbrew wszystkiemu szukać drogi do wyzdrowienia. Jego książka jest podsumowaniem wieloletnich doświadczeń zarówno lekarza, jak i samych chorych, którzy - nauczywszy się inaczej widzieć i siebie, i chorobę - mogli odzyskać własne zdrowie. Lektura ta zawiera dokładne wskazówki dla każdego, kto chce być zdrowy.
Carl Simonton, lekarz z powołania, jest dobrze znany tym, którzy stanęli twarzą w twarz ze śmiertelną chorobą i zdecydowali wbrew wszystkiemu szukać drogi do wyzdrowienia. Jego książka jest podsumowaniem wieloletnich doświadczeń zarówno lekarza, jak i samych chorych, którzy - nauczywszy się inaczej widzieć i siebie, i chorobę - mogli odzyskać własne zdrowie. Lektura ta zawiera dokładne wskazówki dla każdego, kto chce być zdrowy.
W opowiadanych przez stulecia bajkach destylowała się z pokolenia na pokolenie życiowa mądrość naszych poprzedników. W losach i przygodach Kopciuszka, Jasia, Małgosi, niezliczonych księżniczek i królewiczów zaklęte są tęsknoty, rozterki, problemy i radości ludzi młodych i starych, którzy idąc przez życie, przemierzają w istocie tajemniczy las pogmatwanych emocji, ambicji, relacji. Katarzyna Miller - psychoterapeutka, filozofka i poetka – wraz z Tatianą Cichocką – dziennikarką – „rozbierają” znane wszystkim w naszej kulturze baśnie, czytając je na nowo, tak by odnaleźć w nich treści i znaczenia aktualne dzisiaj, które okazują się zaskakująco żywe i współczesne.
Sztuka mówienia NIE! Książka, którą można by nazwać podręcznikiem asertywności. Doskonale pokazuje i krok po kroku uczy, jak umiejętnie, skutecznie i bez krzywdzenia innych mówić "nie". Autorka pokazuje, jak zarówno sytuacje zwyczajne, jak i trudne wymagają naszej asertywności i jak się nią posługiwać. Czytelnik może na przykładach obserwować korzyści płynące z posługiwania się asertywnością i przekonać się jak może ona zmieniać tok rozmowy i poprawiać komunikację.
Droga do odkrycia siebie wybrukowana jest sprzecznościami. Aby odnaleźć wewnętrzny spokój, musimy skonfrontować się ze swoimi lękami; aby móc być z innymi, musimy zaakceptować siebie; aby dotrzeć do celu, musimy najpierw zgubić drogę. Tylko dzięki zagojeniu ran swojej przeszłości możemy ewoluować, rosnąć, stawać się tymi, którymi mamy być.
Jak uczyć się z podręczników z lepszym rozumieniem i zapamiętywaniem? Jak przetwarzać informacje, aby stały się łatwiej przyswajalne dla mózgu? Jak zaoszczędzić czas przez mind-mapping? Do czego służy czytanie strukturalne? Dlaczego zwykłe notatki są tak mało skuteczne? Jak ćwiczyć pamięć?
Terapia duszy jest latarnią wskazującą drogę jasnym światłem zdrowego rozsądku. Nareszcie ktoś zadał sobie trud głębokiej analizy procesu rozwoju duchowego i opisał konkretne umiejętności, które warto zdobyć w trosce o swoją duszę. Ewa Foley
Czy myślałeś kiedyś, na ile jesteś sobą, a na ile ukształtowali i kształtują cię inni ludzie?
Czy zastanawiałeś się, co jest prawdziwą przyczyną tego, że jeden człowiek boi się stanąć w oknie pierwszego piętra, a drugi bez żadnego zabezpieczenia wspina się na kilkusetmetrowe skalne ściany?
Dlaczego ktoś zostaje prezydentem kraju, a ktoś inny nie może zimą znaleźć miejsca w noclegowni?
Jak to się dzieje, że jeden człowiek zostaje gwiazdą, a drugi nie potrafi zanucić najprostszej melodii? Talent? Jeżeli talent, to dlaczego kiedyś było kilku liczących się piosenkarzy, a dzisiaj listy przebojów zapełniają dziesiątki nowych nazwisk?
Dlaczego jeszcze w roku 1999 fachowe pisma medyczne podawały, że 23-tygodniowy noworodek nie ma szans przeżycia, a w siedem lat później przeprowadzano operacje dzieci urodzonych w 22. tygodniu?
Całe szczęście i, co smutniejsze, także nieszczęście, naszego życia zamknięte jest w jego prostocie. W kilku prostych prawach, które nim rządzą. A ponieważ są proste, mogą działać zarówno na naszą korzyść, jak i niekorzyść.
I działają.
Możesz mieć ochotę zapytać: "Skoro są takie proste, to dlaczego nie jestem taki szczęśliwy, bogaty, silny, sprawny, mądry, jakim chcę być?" I to jest bardzo mądre pytanie!
Niezwykłe historie osób, które przeszły chorobę nowotworową - poruszające i pouczające i co najważniejsze dające nadzieję. Dodatkowo w książce teksty lekarzy pracujących z pacjentami metodą Simontona.
Wczesne oznaki żylaków
U kogo występują żylaki?
Żylaki a ciąża
Żyły pajączkowate
Obrzęk kostek, uszkodzenia skóry
Kiedy iść do lekarza?
Terapia laserowa
Zamknięcię żyły prądem o częstotliwości radiowej
Operacja podwiązania i usunięcia żył
Pobyt w szpitalu i rekonwalescencja
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?