Poruszający dokument pożegnania bł. Jana Pawła II z Ojczyzną.
Ten album powstał po to, by owo pożegnanie nie było ostateczne, aby Ojciec Święty pozostał wśród nas duchem i poprzez swe przesłanie, by Jego rady i napomnienia nie milkły, lecz stanowiły drogowskazy dla Polski i Polaków.
Choć pielgrzymka bł. Jana Pawła II do Ojczyzny w sierpniu 2002 r. trwała zaledwie kilka dni, stała się przeżyciem niezapomnianym dla wszystkich. Nie wiedzieliśmy wtedy, że Jan Paweł II gości w Polsce po raz ostatni, że się z nami żegna. Dziś, kiedy możemy już zanosić prośby do Boga za pośrednictwem Błogosławionego, wciąż jesteśmy szczególnie wdzięczni za tamtą wizytę. Dzięki fotografiom Adama Bujaka, przeplatanym wystąpieniami i homiliami Ojca Świętego, ?Pożegnanie z Ojczyzną? przywołuje wzruszające chwile, serdeczne spotkania, niezwykłą atmosferę zjednoczenia w modlitwie z Piotrem naszych czasów ? wszystkie miejsca, które odwiedził i wydarzenia, w których wziął udział. Spotykamy naszego wielkiego rodaka na wieczornych rozmowach pod ?papieskim? oknem na Franciszkańskiej 3, na krakowskich ulicach i małopolskich drogach, w konsekrowanej przez
Papieża Bazylice w Łagiewnikach, na Dębnikach, podczas Mszy św. beatyfikacyjnej na Błoniach, na krakowskim Rynku Głównym, w Skawinie, Radziszowie, Kalwarii Zebrzydowskiej?
To album o krzyżach w Tatrach Polskich i Słowackich, a szerzej - o krzyżu obecnym w historii i kulturze Polski.
Krzyż jest umocnieniem dla tych, którzy podejmują wspinaczkę. Gdy człowiek wędruje po górach, spotykając krzyż zastanawia się nad tajemnicą kontaktu człowieka z Bogiem, nad pięknem i genialnością świata stworzonego. Do takiej właśnie kontemplacji zapraszają twórcy albumu "Brońcie Krzyża".
Duchowy komentarz Jana Pawła II do Starego Testamentu jest zbiorem wypowiedzi Papieża na temat najczęściej i najszerzej objaśnianych tekstów starotestamentalnych, m.in. ksiąg: Rodzaju, Wyjścia, Psalmów, Mądrości, Izajasza, Jeremiasza. Jan Paweł II, wyjaśniając je, ukazuje także ich wypełnienie i rozwinięcie w księgach Nowego Testamentu, w kontekście liturgii i nauki Kościoła. Przedstawiany czytelnikom zbiór nie jest naukowym dziełem egzegetycznym, lecz przede wszystkim komentarzem duszpasterskim, który ma pomóc wiernym w rozumieniu i przeżywaniu Słowa Bożego.
Żywot Jezusa jest zbiorem tekstów Jana Pawła II poświęconych Jezusowi Chrystusowi, począwszy od zapowiedzi przyjścia Zbawiciela, przez życie ziemskie, mękę, śmierć i zmartwychwstanie, aż po chwalebne wniebowstąpienie. Dokonując wyboru, odwoływano się przede wszystkim do żywego słowa Papieża, czyli katechez wygłaszanych podczas audiencji generalnych, które uzupełniono fragmentami dokumentów papieskich, encyklik, adhortacji, listów i homilii.
Oddając Czytelnikom ten wyjątkowy zbiór wypowiedzi Ojca Świętego, mamy nadzieję, że dzięki niemu postać żywego Jezusa stanie się jeszcze bliższa.
Wzruszające przesłanie polskiego Papieża ? świąteczne homilie, a także przemówienia, głównie skierowane do rodaków. Unikatowe zdjęcia Adama Bujaka z okresu Świąt w Watykanie w latach 1978-2004: prywatne apartamenty bł. Jana Pawła II, Pasterki, nabożeństwa, obrzędy, opłatkowe spotkania z Polakami? Wyjątkowy album, który pomoże przeżyć Narodzenie Pańskie w naszych domach jako czas wyjątkowej bliskości z Bogiem i naszym umiłowanym Ojcem Świętym. Od pierwszego do ostatniego Bożego Narodzenia bł. Jana Pawła II. Ponadto historia cudownego zdjęcia, które zostało włączone do dokumentów procesu beatyfikacyjnego i swego czasu wywołało w całym kraju wielkie poruszenie.
Bł. Jan Paweł II był wielkim orędownikiem i gorliwym krzewicielem nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Teksty przytoczone w tym modlitewniku ukazują, w jak głęboko mistyczny sposób pojmował to nabożeństwo i kult Serca Pana Jezusa. W oparciu o każde wezwanie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa Ojciec Święty wygłosił cykl modlitewnych rozważań, które wprowadzają nas w kontemplację Serca Chrystusa, pomagając zrozumieć samą istotę tego nabożeństwa, zawierzyć się Bożemu Sercu i zanurzyć w tej krynicy Bożego Miłosierdzia.
Książka zawiera modlitwy i rozważania Jana Pawła II wygłoszone zarówno podczas jego pielgrzymowania do Fatimy, jak też w innych okolicznościach, w których w sposób szczególny odnosił się do Matki Bożej Fatimskiej. Modlitewnik uzupełniono o modlitwy i rozważania Benedykta XVI wygłoszone podczas nabożeństw i spotkań w Fatimie.
`Próby zawsze nas spotykają. Nie jest to niczym niezwykłym. To należy do życia wiary. Czasem próby są łagodne, czasem bardzo trudne, a nawet dramatyczne. W próbie możemy się czuć osamotnieni, ale łaska Boża, łaska zwycięskiej wiary, nigdy nas nie opuszcza. Dlatego każdą próbę, choćby najstraszniejszą, możemy przejść zwycięsko.` Jan Paweł II, `Wstańcie, chodźmy!`
`Próby zawsze nas spotykają. Nie jest to niczym niezwykłym. To należy do życia wiary. Czasem próby są łagodne, czasem bardzo trudne, a nawet dramatyczne. W próbie możemy się czuć osamotnieni, ale łaska Boża, łaska zwycięskiej wiary, nigdy nas nie opuszcza. Dlatego każdą próbę, choćby najstraszniejszą, możemy przejść zwycięsko.` Jan Paweł II, `Wstańcie, chodźmy!`
`Próby zawsze nas spotykają. Nie jest to niczym niezwykłym. To należy do życia wiary. Czasem próby są łagodne, czasem bardzo trudne, a nawet dramatyczne. W próbie możemy się czuć osamotnieni, ale łaska Boża, łaska zwycięskiej wiary, nigdy nas nie opuszcza. Dlatego każdą próbę, choćby najstraszniejszą, możemy przejść zwycięsko.` Jan Paweł II, `Wstańcie, chodźmy!`
"Próby zawsze nas spotykają. Nie jest to niczym niezwykłym. To należy do życia wiary. Czasem próby są łagodne, czasem bardzo trudne, a nawet dramatyczne. W próbie możemy się czuć osamotnieni, ale łaska Boża, łaska zwycięskiej wiary, nigdy nas nie opuszcza. Dlatego każdą próbę, choćby najstraszniejszą, możemy przejść zwycięsko."
Jan Paweł II, "Wstańcie, chodźmy!"
Pełna, zawierająca 82 teksty antologia wypowiedzi bł. Jana Pawła II na temat wspólnej Europy i jej chrześcijańskich korzeni. Dziś, kiedy Stary Kontynent wydaje się zapominać o chrześcijańskich źródłach swej kultury, słowa Błogosławionego powinny stać się dla Europejczyków, a przede wszystkim Polaków najpewniejszym drogowskazem. Antologia pozwala zapoznać się z całością myśli Jana Pawła II na temat Europy, a nie jedynie z wyrwanymi z kontekstu fragmentami. Jest to lektura fascynująca, śledzimy w niej bowiem historię pracy umysłu pod każdym względem nieprzeciętnego. Odbiór ułatwiają wynotowane na marginesach ważniejsze myśli oraz lekki, przejrzysty układ książki, zakończonej indeksami kluczowych pojęć, osób i instytucji. Najwyższa jakość wykonania i starannie dobrana szata graficzna ? m.in. twarda oprawa z tłoczeniami i złoceniami sprawiają, że publikacja ta cieszy i zachwyca zarówno głęboką treścią, jak i szlachetną formą.
Nowe wydanie ostatniej książki Jana Pawła II z pięknymi ilustracjami. Powstała na kanwie rozmów papieża z ks. Józefem Tischnerem i Krzysztofem Michalskim na temat XX wieku.
Porusza takie tematy jak doświadczenie zła związane z dwudziestowiecznymi totalitaryzmami, kwestię wspólnej Europy i roli demokracji, właściwego używania wolności oraz roli Kościoła we współczesnym świecie. W książce znajduje się też osobista rozmowa dotycząca zamachu na Jana Pawła II z 13 maja 1981 roku.
Modlitewnik okaże się niezwykle przydatny dla osób, które poznały lub zechcą poznać smak modlitwy adoracji -- smak przebywania w Obecności. Są w nim teksty stosowne do odmawiania przed Najświętszym Sakramentem, w tym modlitwy wielu świętych i innych znanych osób oraz hymny i psalmy. Są też dwie nowenny: nowenna ku czci Najświętszego Sakramentu (z tekstami Jana Pawła II) oraz nowenna do odprawienia przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa (z medytacją tekstów Pisma Świętego). Niezwykle oryginalną część modlitewnika stanowi rozdział zatytułowany Modlitwa kontemplacyjna -- 20 spotkań z kochającym Bogiem. Na końcu książki zamieszczone są teksty kilkudziesięciu pieśni eucharystycznych.
Ta niewielka książka zawiera zbiór katechez Jana Pawła II dotyczących duchowości oraz formacji kapłańskiej. W niewielu krótkich, przejrzystych i mocnych zdaniach opisane w niej zostały najistotniejsze cechy, jakimi odznaczać powinien się kapłan – zwłaszcza kapłan naszych czasów.
Rodzina zawsze była w centrum uwagi Jana Pawła II. Całe Jego nauczanie, homile, przemówienia i encykliki jakby pośrednio, ale zwsze w jakiś sposób dotyczyły rodziny, miłości i małżeństwa. Zdrowa rodzina - to zdrowe społeczeństwo - mawiał, stąd słusznym wydaje się edycja książki, która jeszcze raz ogarnia całość tematyki i przedstawia najważniejsze Jego myśli, uniwersalne i nieśmiertelne, zwyczajne a jednocześnie tak niezwyczajne, bo trudne do realizacji...
Po uroczystych obchodach 20. rocznicy objęcia Stolicy Piotrowej nastał czas intensywnych przygotowań do Wielkiego Jubileuszu Roku 2000. Jako dobry gospodarz swej diecezji biskup Rzymu odwiedził m.in. prezydenta Włoch oraz rzymskie parafie. Wziął udział w pracach Synodu poświęconego Oceanii, ogłosił rok nadchodzący Rokiem Boga Ojca, poprowadził celebracje Bożego Narodzenia. Już na początku roku 1999 Papież udał się w podróż apostolską – odwiedził Meksyk, gdzie uroczyście zamknął Synod poświęcony Ameryce, a potem Stany Zjednoczone. Wśród licznych nowych błogosławionych, wyniesionych w tym roku na ołtarze, znalazł się m.in. Ojciec Pio z Petrelciny. Barwne celebracje nabożeństw prawosławnych stanowią wspomnienie odbywającej się w duchu ekumenizmu pielgrzymki do Rumunii. Sercom Polaków najbliższe będą jednak czerwcowe dni najdłuższej papieskiej wizyty w Ojczyźnie. Ojciec Święty odwiedził Gdańsk, Sopot, Pelplin, Elbląg, Licheń, Bydgoszcz, Toruń, Wigry, Siedlce, Drohiczyn, Warszawę, Sandomierz, Zamość, Łowicz, Kraków, Stary Sącz, Wadowice i Jasną Górę. Na zasłużony wypoczynek wybrał się w Alpy, do Les Combes. Jesienią Papież udał się w jednodniową podróż do młodego kraju – Słowenii. Zbliżanie się Wielkiego Jubileuszu podkreśliło odsłonięcie odnowionej fasady Bazyliki św. Piotra.
Wyjątkowe zdjęcia Arturo Mariego uzupełniają fragmenty homilii, przemówień, katechez i rozważań Ojca Polskiego, w tym wiele skierowanych do Polaków. Najwyższy poziom edytorski, rzetelne opracowanie.
Album dostępny w cenie 79 zł przy zapisie na subskrypcję.
Dziewiętnasty rok Wielkiego Pontyfikatu rozpoczęły uroczystości związane z 50. rocznicą święceń kapłańskich Jan Pawła II, na które z całego świata przybyli goście ? współjubilaci, hierarchowie Kościoła katolickiego i innych wyznań oraz rodacy. W 78. rocznicę odzyskania przez kraj niepodległości wybitny syn Polskiej ziemi przyjął na audiencji uczestników pielgrzymki NSZZ ?Solidarność?. Jako pasterz i pocieszyciel pochylał się na biednymi i znękanymi ? odwiedził watykańskie schronisko ?Donum Mariae?, pielgrzymował do krajów, w których dopiero niedawno zapanował pokój ? Bośni i Hercegowiny oraz Libanu. Wszędzie niósł otuchę i nawoływał do pojednania i przebaczenia. Wraz z Czechami świętował 1000-lecie śmierci św. Wojciecha, wielkiego apostoła Słowian. Papież-Polak odwiedził również swoją Ojczyznę ? spędził w Polsce 11 niezapomnianych dni, pełnych wzruszeń i radości. Ojciec Święty zamknął Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny we Wrocławiu, modlił się przed relikwiami św. Wojciecha w Gnieźnie, odpoczywał w swych ukochanych górach, beatyfikował Bernardynę Jabłońską i Marię Karłowską. Do grona polskich świętych włączył Jadwigę Królową i Jana z Dukli. W dziewiętnastym roku swej posługi na Stolicy Apostolskiej Papież spotkał się również z młodymi we Francji, gdzie obchodzono XII Światowy Dzień Młodzieży. Wziął też udział w II Światowym Spotkaniu Rodzin w Brazylii.
Piękne i unikatowe fotografie Arturo Mariego przeplatają się z fragmentami papieskich wypowiedzi ? przemówień, homilii, rozważań i katechez. Znakomite źródło wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II, rzetelnie opracowane i wydane na najwyższym poziomie edytorskim. Twarda oprawa, lakierowana, złocenia, tłoczenia.
Album opowiada o wydarzeniach, jakie miały miejsce pomiędzy 16 października 1994 roku
a 15 października 1995. W tym czasie Ojciec Święty Jan Paweł II szczególny nacisk położył na pielgrzymowanie do krajów słowiańskich, odwiedzając Czechy, Polskę i Słowację. W trakcie tych podróży kanonizował 5 błogosławionych ? Jana Sarkandra, Zdzisławę z Lemberku i trzech męczenników koszyckich. Stawiając te postaci za wzór, zwracał uwagę, że również w nowych czasach, odzyskanej po dziesiątkach lat komunistycznego zniewolenia wolności, trzeba dochować wierności Panu Bogu i przestrzegać Jego przykazań.
Przebywając w Watykanie oraz podróżując do innych krajów (Filipiny, Papua-Nowa Gwinea, Australia, Sri Lanka, Belgia, Kamerun, RPA, Kenia, USA), Papież beatyfikował 23 sług Bożych. Podczas tego roku pontyfikatu odbył się X Światowy Dzień Młodzieży w Manili, który zgromadził największą w historii rzeszę młodych ludzi ? 4 mln. Jan Paweł II po raz kolejny przemawiał na forum ONZ domagając się sprawiedliwego podziału dóbr i równości praw dla narodów. W czasie podróży na Czarny Ląd przekazał posynodalną adhortację ?Ecclesia in Africa? oraz wziął udział w sesjach celebracyjnych Specjalnego Zgromadzenia Synodu Biskupów poświęconego Afryce. W ramach swych pielgrzymek po Włoszech Ojciec Święty odwiedził m.in. Sycylię, Loreto i Trydent. Siedemnasty rok pontyfikatu, podczas którego opublikowana została encyklika ?Ut unum sint? wzywająca chrześcijan do jedności, zakończyły obchody 30-lecia Vaticanum II.
Szesnasty rok swego pontyfikatu (16 października 1993 ? 15 października 1994) Jan Paweł II spędził prawie w całości w Rzymie. Kolejny raz trafił do Polikliniki Gemellego, gdzie przeszedł operację stawu biodrowego i gdzie pozostał na okres rehabilitacji. Odbył tylko jedną pielgrzymkę zagraniczną ? do Chorwacji. Czas cierpienia i odpoczynku był jednak bardzo owocny: Ojciec Święty wzywał do modlitw o pokój na Bałkanach, przyjął wizyty m.in. Matki Teresy z Kalkuty, Richarda von Weizsäckera, Václava Havla, Waldemara Pawlaka, Lecha Wałęsy, Billa Clintona, odwiedzał parafie rzymskie, brał udział w obchodach uroczystości roku liturgicznego, wyniósł do chwały ołtarzy kolejne sługi Boże, zainaugurował prace Specjalnego Zgromadzenia Synodu Biskupów poświęconego Afryce, wreszcie spotkał się z rodzinami na Placu św. Piotra. Wszystkie te wydarzenia i wiele innych przedstawiają wspaniałe zdjęcia Arturo Mariego. Szesnasty tom ?Dziejów Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II? jak żaden dotychczas prezentuje piękno i obfitość watykańskich zabytków, tradycji i zwyczajów, przybliżając w ten sposób rzymski Dom Ojca Świętego. Fragmenty papieskich wypowiedzi stanowią znakomite źródło wiedzy o nauczaniu Jana Pawła II.
NAJWAŻNIEJSZE WYDARZENIA 16. ROKU PONTYFIKATU JANA PAWŁA II Matka Teresa z Kalkuty ? Boże Narodzenie ? sakra biskupia ks. Antoniego Długosza ? Dzień Modlitw o Pokój na Bałkanach ? II Światowy Dzień Chorego ? Richard von Weizsäcker ? Václav Havel ? Triduum Sacrum ? odrestaurowany "Sąd Ostateczny" ? Synod Biskupów nt. Afryki ? beatyfikacje ? wizyty w rzymskich parafiach ? pobyt w Poliklinice Gemellego ? Lech Wałęsa ? Bill Clinton ? Valle d?Aosta ? Chorwacja ? Światowe Spotkanie Rodzin ? Synod Biskupów
Album bardzo elegancki ze złoceniami, tłoczeniami. Najwyższy poziom edytorski.
?Dzieje Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II w 27 tomach? to kolekcja 27 obszernych tomów liczących 6000 stron . Ponad 1600 najważniejszych fragmentów papieskich homilii i przemówień ? i są to jego własne słowa, a nie jakieś subiektywne omówienia. Czasem Ojciec Święty także opowiada wzruszająco o sobie, wspomina dzieciństwo, młodość, krakowskie lata na stolicy św. Stanisława. Zwłaszcza na początku Pontyfikatu widać, jak bardzo tęsknił za swoim krajem.
?Dzieje Wielkiego Pontyfikatu? to także ponad 5700 fotografii wykonanych przez nie mających sobie równych papieskich fotografów ? krakowianina Adama Bujaka i rzymianina Arturo Mari. Ojciec Święty kochał ich obu i obaj mieli dostęp do najtajniejszych wydarzeń Pontyfikatu ? uwieczniali to z wrodzonym sobie artyzmem. Dzięki nim zobaczymy Jana Pawła II na tle całego świata: od Alaski po Polskę, od Szwecji po Australię, od Rzymu po afrykański busz. Od konklawe aż po ostatnią drogę do domu Pana.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?