KATEGORIE [rozwiń]

Wydawnictwo Galaktyka

Okładka książki Terapia manualna psów metodą Mastersona

79,91 zł 43,94 zł


Popraw jakość ruchu swojego psa i jego komfort. Spraw, aby żył dłużej, a wasze relacje były lepsze.Metoda Mastersona to interaktywne podejście do terapii manualnej zwierząt. Wykorzystując reakcje zwierzęcia na dotyk, odnajdujemy i usuwamy napięcia w miejscach, które mają wpływ na: możliwości ruchowe, dobrostan psychofizyczny, jakość i długość jego życia, relacje z ludźmi oraz innymi zwierzętami. Jim Masterson pierwotnie stworzył swoją metodę w celu usuwania napięć i poprawy jakości ruchu koni sportowych. Co ciekawe, jego metoda okazała się również skuteczna w odniesieniu do psów. Pozytywnie wpływa na polepszenie relacji z tymi zwierzętami oraz budowanie wzajemnego zaufania. Techniki w metodzie Mastersona bazują na odczytywaniu subtelnych zmian w mowie ciała psów i kierowaniu się nimi podczas terapii. Kiedy nauczysz się dostrzegać te wskazówki, ty i twój pies będziecie się dobrze rozumieć, a pies poczuje się lepiej. Wykorzystując opisane tu techniki, będziesz w stanie:uwolnić napięcia nagromadzone głęboko w najważniejszych połączeniach ciała psa, które mają wpływ na jego mobilność, komfort, nastawienie, treningi i wyniki sportowe,odbudować równowagę strukturalną w mięśniach oraz naturalną symetrię ciała,odkryć nowe poziomy komunikacji i zaufania, które będą oddziaływać także na wiele obszarów wzajemnych relacji.Książka zawiera:instrukcje krok po kroku, kolorowe zdjęcia i szczegółowe ilustracje,porady i opisy technik, omówienie struktur anatomicznych oraz przykłady z doświadczeń Jima, które zebrał podczas stosowania swoich technik na setkach psów,sekcję z odnośnikami odsyłającymi do technik, które są najbardziej przydatne dla danej rasy lub rodzaju aktywności psa,20 kodów QR odsyłających do 38 minut nagrań ze szczegółowymi instrukcjami.Dzięki metodzie Mastersona osiąga się konkretne wyniki. Już podczas pierwszej sesji można zauważyć korzystne zmiany w reakcjach psa, jego zachowaniu, poziomie komfortu lub sposobie poruszania. Terapia manualna dla psów metodą Mastersona jest idealnym przewodnikiem dla wszystkich, którzy chcą pogłębić relację ze swoim psem oraz zapewnić mu lepszą jakość życia.
Okładka książki Puść to i powiedz życiu tak

44,90 zł 24,69 zł


Życie jest najpiękniejszą szkołąMyśli, refleksje i nauki zawarte w tej książce wyrosły z moich doświadczeń duchowych i życiowych (tych cennych jak bryłki złota i tych uwierających jak kamyki w bucie). Wszystkie miały na mnie ogromny wpływ i pamięć o nich towarzyszy mi każdego dnia. Płynące z nich przemyślenia prowadzą mnie i dają siłę, jednak nie są prawdami absolutnymi - umiem przyjmować to, czym zaskakuje mnie los, i przeobrażać się tak, by pozostać w miłości do życia.Franoise RambaudWyobraźcie sobie sto dwadzieścia osób, które siedzą naprzeciwko was, spragnione wiedzy, dobrej wibracji, uzdrowienia z ich oczekiwaniami, pytaniami A w programie brak programu! Franoise pozwala wybrzmieć wszystkim głosom, uwolnić się energiom. Tworzy przestrzeń wibracji sprzyjającą zdrowieniu, odpuszczeniu, porzuceniu wszelkich form oporu naszego ego. Cel: serce. Na każdych warsztatach, w których jej towarzyszę, z niezmiennym zachwytem obserwuję, z jaką zwinnością Franoise porusza się w świecie wibracji, z jaką siłą i precyzją dotyka sedna czyjegoś zranienia I z jaką miłością Patrząc z boku, odnosi się wrażenie, że Franoise, pociągając za cieniutką nitkę, rozplątuje zapętlony motek Twarze zaczynają się zmieniać, ciała rozluźniać, serca otwierać na nowe doświadczenia, na poruszenia tak głębokie, że mogą wpłynąć na przemianę całego życia! Przy niej uczę się pełnej obecności w chwili Kiedy naprzeciwko siebie ma osobę potrzebującą pomocy, czas ulega zawieszeniu, coś się zmienia w polu wibracji. Intensywność tego spotkania twarzą w twarz sprawia, że wytwarza się fala obejmująca wszystkich uczestników, rezonująca z większą lub mniejszą siłą, zależnie od osobistej historii każdego z nich. Franoise ma tę inspirującą moc, łatwość doświadczania intymnego kontaktu. Ponieważ wszystko jest w chwili, Franoise wchodzi w wibracje, a my wślizgujemy się na te pulsujące fale, które zapraszają, by płynąć za nią!Philippe LacrozeŚwiaty widzialny i niewidzialny łączą granice nie całkiem szczelne, a niektóre osoby, tak jak Franoise, swobodnie przenikają z jednego do drugiego. Dla nich granice nie są przeszkodą tylko bramą, którą otwierają, mówiąc życiu "tak". Tylko tyle. A jednak powiedzieć "tak" wcale nie jest łatwo. W książce, którą właśnie trzymasz w dłoni, Franoise przybliża nam to, co widzi i słyszy; to, czym oddycha, czego dotyka, smakuje i doświadcza.Patrice Lumeau (z Przedmowy)
Okładka książki Nieskończoność w tobie. Pozwól swojej duszy stać się twoim przewodnikiem

49,90 zł 27,44 zł


Czy jesteś gotów dowiedzieć się, kim naprawdę jesteś?Jak by to było, gdybyś chociaż jeden jedyny raz spojrzał na siebie oczyma swojej duszy? Gdybyś mógł sobie w pełni uświadomić, kim albo lepiej: czym naprawdę jesteś? Książka, którą trzymasz w dłoniach jest zaproszeniem do podróży i będę ci w niej towarzyszyć. Podczas tej podróży zobaczysz, jak opadają zasłony iluzji, w której żyjesz. Mam zamiar opowiedzieć ci o nieskończoności W TOBIE i zabrać cię tam w trakcie naszej wyprawy. Razem wkroczymy w czas, w którym najważniejsze będzie nadanie życiu nowego kształtu, jego świadome przeorientowanie oraz podjęcie decyzji umożliwiających DOŚWIADCZANIE siebie jako stwórczej istoty. Pora porzucić stare schematy i odnaleźć drogę do wyrażenia własnego duchowego potencjału. Tutaj, w tym ciele. Tu, w tym życiu. Czy jesteś gotowy do zakwestionowania swoich dotychczasowych poglądów na temat siebie oraz życia, jakie w tej chwili wiedziesz? Czy jesteś gotów powrócić do domu? Przypomnieć sobie o tym, skąd pochodzisz i zanurzyć się w swojej duszy? A przede wszystkim, czy jesteś zdecydowany wyrazić sobą to, co składa się na twoją istotę, to, CZYM JESTEŚ? Żyjąc teraz i na tym świecie? Aby to wszystko, co tutaj przeczytałeś i zrozumiałeś, posługując się intelektem, rzeczywiście stało się dla ciebie podróżą do własnej świadomości, w kilku miejscach książki zostały umieszczone kody QR. Kiedy je otworzysz, uzyskasz dostęp do jednej z prowadzonych przeze mnie podróży duszy, z których każda okaże się wyprawą do twojej własnej rzeczywistości. W ten sposób wyjdziemy poza teorię i wkroczymy w żywą prawdę twojego istnienia!
Okładka książki Leczenie onkologiczne w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej

139,90 zł 76,93 zł


Podręcznik Lin Hongsheng przedstawia model leczenia chorób nowotworowych, w którym tradycyjna medycyna chińska zintegrowana z medycyną zachodnią pozwala uzyskać najlepsze możliwe rezultaty i korzyści dla pacjenta. Autorka omawia, jak zająć się pacjentem w czasie chemioterapii, radioterapii, terapii hormonalnej lub immunologicznej terapii celowanej, jak zwiększać ich skuteczność i łagodzić towarzyszące dolegliwości. Pokazuje również, jak na podstawie diagnozy różnicowej leczyć pacjenta we wszystkich stadiach choroby nowotworowej za pomocą wyłącznie tradycyjnej medycyny chińskiej. Wskazuje, jak zastosować klasyczne formuły ziołowe i współczesne ziołowe leki patentowe.Dzięki swemu ogromnemu doświadczeniu tradycyjna medycyna chińska (TMCh) ma znaczące sukcesy w leczeniu nowotworów i niwelowaniu negatywnych skutków chemio- i radioterapii. Od wielu lat potwierdzają to liczne badania naukowe prowadzone według metodologii Evidence-Based Medicine - począwszy od studiów przypadków, aż po systematyczne przeglądy oparte na tysiącach analiz klinicznych i setkach zebranych prac naukowych. Medycyna chińska w onkologii ma własne protokoły leczenia zgodne z diagnostyką TMCh i z opartym na niej różnicowaniem syndromów. Praktyka kliniczna i badania potwierdzają dobre rezultaty leczenia dobranymi dla każdego pacjenta recepturami ziołowymi i formułami patentowymi oraz akupunkturą. Doktor Lin Hongshen skupia się głównie na leczeniu nowotworów ziołami. Jest jednym z najwybitniejszych chińskich specjalistów onkologów TMCh i ma wielkie zasługi w rozwijaniu onkologicznej medycyny integracyjnej, łączącej najlepsze osiągnięcia medycyny chińskiej i zachodniej. Książka Leczenie onkologiczne w tradycyjnej medycynie chińskiej to unikalna i niezwykle cenna pozycja w języku polskim. Doktor Lin przedstawia chińskie: terapie, metody leczenia objawów nowotworu i powikłań oraz aktualne badania dotyczące onkologii, a następnie opisuje dziewięć najczęściej występujących nowotworów. Liczne tabele i ryciny, wykaz i opis powszechnie stosowanych ziół i chińskich leków patentowych oraz szeroka bibliografia do każdego z rozdziałów czynią tę książkę podstawowym podręcznikiem onkologii w medycynie chińskiej.dr Marek Kalmus, honorowy prezes Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, wiceprezydent World Federation of Acupuncture-Moxibustion Societies, dyrektor Instytutu Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia
Okładka książki Myśl jak wojownik

44,90 zł 24,69 zł


Bohaterem tej inspirującej opowieści jest Chris McNeely, trener uniwersyteckiego futbolu amerykańskiego, który po gwałtownym upadku z samego szczytu kariery musi zmierzyć się z utratą motywacji i wiary we własne możliwości. Wciągnięty w wir bankructwa, o włos od utraty pracy, nie ma pojęcia, co robi źle i jak wrócić na właściwe tory. Przepełnionego gniewem, niepokojem i desperackim pragnieniem otrzymania pomocy Chrisa odwiedza w tajemniczy sposób pięciu najwybitniejszych trenerów w historii sportu: John Wooden, Buck O'Neil, Herb Brooks, Paul "Niedźwiedź" Bryant i Vince Lombardi. Tych pięciu legendarnych szkoleniowców przekazuje Chrisowi wiedzę na temat rozwijania "mentalności wojownika" i przejmowania kontroli nad własnym życiem. Oparty na tej filozofii sposób myślenia - jaki ostatecznie udaje mu się wypracować - zmienia jego życie na zawsze. I z całą pewnością zrobi to samo z twoim! Zapoznaj się z wyjątkowymi wskazówkami wybitnych trenerów, które stanowią rdzeń tej inspirującej opowieści o tym, czego potrzebujesz, aby zrealizować swoje marzenia - jakiekolwiek by one były.Z tej książki dowiesz się, jak:zbudować pewność siebie,rozwijać wytrzymałość psychiczną,zaczynać każdy dzień z radością i entuzjazmem,wykorzystać pozytywne nastawienie, aby osiągnąć więcej,wykorzystać moc pozytywnej mowy wewnętrznej,zgłębić duchowy aspekt sukcesu,być pozytywnym przykładem dla rodziny i zespołu,stać się tą wersją siebie, która jest ci pisana,i wiele więcejDarrin Donnelly jest autorem książek i przedsiębiorcą. Artykuły o nim i jego produktach publikowały takie magazyny jak "The Wall Street Journal", "Sports Illustrated" czy "Fast Company Magazine". Donnelly pojawia się na łamach wielu gazet, serwisów internetowych oraz w audycjach radiowych na całym świecie. Książki Donnelly'ego z serii SPORT DLA DUSZY to pełne inspiracji opowieści, które zawierają najważniejsze życiowe lekcje. Podobnie jak klasyczne już historie w rodzaju Rocky'ego czy Pola marzeń, opowieści te rozgrywają się właśnie w świecie sportu. Choć ich głównymi bohaterami są zazwyczaj trenerzy lub sportowcy, to na ich miejscu można postawić każdego człowieka, który ośmieli się mieć ambitne marzenia i pragnie odnieść sukces. Sezony ligowe czy też pojedyncze mecze, które przeżywają ludzie sportu, są odzwierciedleniem takich samych okresów w życiu, przez które wszyscy przechodzimy, gdy staramy się opanować nowe umiejętności, osiągnąć nowy cel lub odbić się od dna po porażce.
Okładka książki Trening ogólnorozwojowy koni

59,90 zł 32,94 zł


Zbyt często jeźdźcy niewiele wiedzą na temat kondycji fizycznej swoich koni. Zwykle po prostu wsiadają i jadą. Tymczasem z kondycją konia jest bardzo podobnie jak z kondycją człowieka. Jeśli brakuje ci sprawności ogólnej, nabywanej przez odpowiedni trening ogólnorozwojowy, to podczas biegu czy energicznych ćwiczeń dostaniesz po prostu zadyszki - koń także. Jednak kiedy ty poczujesz zmęczenie, możesz zrobić przerwę i odpocząć, koń natomiast musi kontynuować wysiłek, ponieważ wymaga tego jeździec. Zadbaj więc o ogólną sprawność fizyczną swojego konia.Wojciech MickunasWzmacniaj mięśnie swojego konia, aby był silny, aktywny i elastyczny, niezależnie od tego, czy celem są zawody, treningi, pokaz czy sama przyjemność z jazdy.Poprowadź swojego konia do osiągnięcia idealnej postawy, poprawy siły, kondycji, wytrzymałości i długowieczności za pomocą treningu interwałowego, pracy z ziemi i innych narzędzi.Pomóż swojemu koniowi zachować sprawność na całe życie, stosując systematyczne rozgrzewki, okrążenia rozluźniające, rozciąganie, masaż i wyciszenie. Kieruj się wskazówkami dotyczącymi oceny postępów.Dzięki regularnemu wykonywaniu łatwych i przyjemnych ćwiczeń zaprojektowanych z myślą o poprawie siły i zwinności konia sprawisz, że będzie szczęśliwy i chętny do współpracy. Ćwiczenia te zapewniają każdemu koniowi - niezależnie od wieku, umiejętności czy uprawianej dyscypliny - trening kondycyjny, który pozwala osiągać wysokie wyniki. To także większa wytrzymałość, poprawa zakresu ruchu i mniej kontuzji. Książka Jec Ballou wprowadza świeże, nowe podejście w branży. Sprawia ona, że wiedza i narzędzia profesjonalistów są dostępne dla każdego kompetentnego amatora.
Okładka książki Zmień swój umysł

44,90 zł 24,69 zł


Rozwijając techniki przedstawione w poprzedniej książce Samouzdrawianie poprzez podnoszenie wibracji, RJ Spina dzieli się kolejnymi praktycznymi odkryciami z zakresu pracy w wyższych częstotliwościach. Stosowanie ich pozwoli ci uwolnić się od stresu, wątpliwości oraz niskiej energii, które blokują twoją radość i wpływają negatywnie na jakość życia.Przedstawione tu informacje pomagają przemodelować podświadomy umysł i przywrócić równowagę energetyczną. Dzięki 14-dniowym ćwiczeniom poznasz swoje mentalne programy, które na ciebie wpływają. Seria pytań autorefleksyjnych pozwoli ci odkryć prosty, lecz niezwykle potężny system diagnostyki energetycznej. To zapewni pełną jasność odnośnie do tego, co zwiększa lub zmniejsza twoje konto energetyczne, a co za tym idzie - decyduje o jakości twojego życia. RJ Spina towarzyszy ci na każdym etapie, oferując medytacje, praktyki uważności i wiele innych. Pokaże ci, jak nie tylko poznać prawdziwego siebie, ale także wyrazić się poprzez działania, które łatwo wkomponować w codzienne życie. Dzięki tej książce doświadczysz większej samoświadomości, wiary w siebie i wolności.
Okładka książki Potęga intencji. Naucz się współtworzyć swój świat

44,90 zł 24,69 zł


Intencja jest obecną we wszechświecie siłą, łączącą wszystkich ludzi i wszystkie rzeczy.Wayne W. Dyer to postać kultowa w środowisku osób, które są zaangażowane w rozwój osobisty i duchowy. Jego wkład w poszerzanie szeroko pojętej świadomości jest nieoceniony. Chociaż nigdy nie poznałam go osobiście, mam poczucie, że jest moją bratnią duszą. Jego twórczość była bardzo ważnym aspektem początku mojej drogi świadomego, spełnionego i szczęśliwego życia. Jednym z jego fundamentów jest intencja. Wyznacza ścieżkę do realizacji naszych marzeń. Od stworzenia intencji zaczynam pisanie każdej z moich książek. Od świadomej intencji zaczynam każdy mój dzień. Poznaj niezwykłą moc, jaka jest w intencji ukryta, i żyj życiem swoich marzeń!Z miłościąAgnieszka Maciąg, autorka książek, bloga i webinarówDzięki Potędze intencji zaczniesz żyć bardziej świadomie i zrozumiesz, że możesz mieć wpływ na swoją rzeczywistość. Rozpoznasz w sobie to miejsce, gdzie zaczyna się kreacja. Świadoma intencja, a właściwie jej moc, płynie prosto z serca. Emanując intencją, tworzysz jedyną w swoim rodzaju rzeczywistość - twoją własną. Zaufaj i wybierz się w podróż do twojego nowego życia, w którym jesteś sprawczy. Wraz z autorem zachęcam cię, drogi czytelniku, do wzbudzenia w sobie intencji, by następnie przelać ją na papier w zgodzie z własnymi wartościami. Ta książka pokaże ci, jak intencję pojmować, formułować, czuć oraz jak nią emanować, co ogromnie zmienia jakość życia. Poczuj swoją intencję i pisz, pisz, pisz Ciesz się światem i pozwól światu cieszyć się tobą!Anna Mirosława Tymolewska, praktyk m.in. Kodu Emocji, NLP, Theta HealingZmień sposób, w jaki patrzysz na świat, a świat, na który patrzysz, ulegnie zmianie.
Okładka książki Tajniki rehabilitacji. Jak poradzić sobie z bólem i wrócić do sprawności po urazie

179,90 zł 98,93 zł


Prędzej czy później każdego z nas dopada ból lub kontuzja. Jednak nie jesteśmy bezradni. Nasze ciało nie jest kruche, wręcz odwrotnie - jest silne i zdolne do adaptacji. Dzięki poznaniu odpowiednich metod ćwiczeń, zdobyciu wiedzy i zmianie nastawienia możemy określić problem i wykonać pierwsze kroki ku wyzdrowieniu. Tom Walters i Glen Cordoza w Tajnikach rehabilitacji pokażą ci dokładnie, jak to zrobić.W tej książce znajdziesz:istotną wiedzę na temat bólu oraz metody leczenia zarówno ostrych, jak i przewlekłych dolegliwości bólowych,systematyczne podejście do urazów - sposób rozpoznawania typów kontuzji, które cię nękają, oraz dobrania właściwych metod rehabilitacji i ćwiczeń,programy pokazujące krok po kroku, jak poprawić ruch, mobilność oraz siłę i wytrzymałość tkanek,strategie łagodzenia bólu i leczenia urazów, np. masaż tkanek miękkich, rozciąganie, ćwiczenia na mobilność oraz trening oporowy,wiedzę, która pomoże podejmować świadome decyzje, chociażby o poddaniu się operacji,informacje na temat zapobiegania kontuzjom lub nawrotom bólu.Uzbrojony w taką wiedzę nie będziesz podatny na strach i niepewność, które towarzyszą bólowi i urazom, zaczniesz przejmować stery i sam kierować własnym zdrowiem. Bo zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie. Niezależnie od tego, czy dokucza ci nieokreślony ból, dopadła kontuzja, czy nęka przewlekły ból i nic zdaje się nie pomagać, przedstawione tu procedury pokazują dokładnie, co robić. Wystarczy odnaleźć dział opisujący bolącą lub kontuzjowaną część ciała, wybrać reguły postępowania pasujące do twoich objawów i rozpocząć trzyetapowy program ćwiczeń.Kontuzje, urazy i przeciążenia ludzkiego ciała wydają się nieuniknione, a według medycyny jest prawie niemożliwe, aby z biegiem lat nie doznać któregoś z nich. Doktor Tom Walters, opierając się na najnowszych badaniach naukowych, przybliża mechanizmy stojące za odpowiedzią bólową oraz czynniki wpływające na gojenie się tkanek po urazie i umożliwia lepsze zrozumienie zjawisk neurofizjologicznych w ludzkim ciele. Walters przedstawia liczne wskazówki dotyczące powrotu do optymalnej formy fizycznej, którą można osiągnąć tylko wtedy, gdy wszystkie struktury ciała działają w sposób synergiczny i zorganizowany. Podkreśla przy tym wpływ motywacji, lęku, bólu czy pamięci na zdolności motoryczne. Ten praktyczny poradnik prowadzi czytelnika nie tylko przez mechanikę urazów, ale przede wszystkim podaje wstępnie zaplanowane techniki rehabilitacji, propozycje badań oraz procedury przydatne w powrocie do sportu. Amatorzy rozmaitych form treningu dowiedzą się z tej książki, jak okiełznać przewlekłe kontuzje. Z kolei specjaliści - trenerzy i fizjoterapeuci - lepiej zrozumieją istotę urazów i poznają sposoby przeciwdziałania im. Polecam tę lekturę każdemu, kto chce poznać bliżej przyczyny, a nie wyłącznie skutki rozmaitych kontuzji. Bo przecież, jak napisał Kurt Lewin: "Nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria".
Okładka książki Bez końca. Uwolnij umysł i wygraj wewnętrzną wojnę

59,90 zł 33,24 zł


TO NIE JEST PORADNIK. TO IMPULS DO DZIAŁANIA! Nic mnie nie złamie, bijący rekordy popularności pamiętnik Davida Gogginsa, który ukazał ogrom drzemiącego w każdym z nas niewykorzystanego potencjału, był dopiero wstępem do poznania pełni mocy ludzkiego umysłu. W Bez końca Goggins wprowadza cię do Laboratorium Mentalnego, w którym stworzył podstawy swojej filozofii, metodologii i strategii – to w nim właśnie odkrył, że to, co wcześniej uważał za kres swoich możliwości, było tylko początkiem, a droga ku wybitności nigdy się nie kończy. Zarówno historie, jak i lekcje zebrane w tych odważnych i porażająco szczerych wspomnieniach dostarczają precyzyjnych wskazówek na temat tego, jak wygrzebać się z najgłębszego nawet dołka i wznieść w zupełnie nowe rejony, które do tej pory jawiły się jako nieosiągalne. Bez względu na to, czy twoje życie zboczyło z kursu, chcesz maksymalnie wykorzystać swój potencjał, czy też wypruć sobie żyły, by przebić się przez szklany sufit – to bez wątpienia jedyna książka, jakiej będziesz potrzebował. Nigdy nie spotkałem człowieka, który dysponowałby większą siłą psychiczną, niż mój przyjaciel David Goggins. To człowiek, który wyłonił się z mroków niespokojnego dzieciństwa, by dzięki sile woli stać się jednym z największych twardzieli, jacy kiedykolwiek żyli. Jestem przekonany, że raz na jakiś czas pojawiają się ludzie, których zadaniem jest wznieść nasze oczekiwania na nowy poziom i na nowo zdefiniować to, co jest dla nas możliwe. David Goggins jest najlepszym wcieleniem tej idei. Joe Rogan David Goggins to rzadki rodzaj człowieka. Swoją filozofię „osiągania rzeczy wielkich poprzez dawanie z siebie wszystkiego” realizuje dzięki wytrzymałości psychicznej i samodyscyplinie, inspirując oraz motywując miliony ludzi na świecie, w tym i mnie. Jednak tym, co w moich oczach czyni go kimś wyjątkowym, nie jest jego wspaniała kariera w U.S. Navy SEAL czy spektakularne osiągnięcia jako sportowca, lecz autentyczność. David jest gościem, który reaguje spontanicznie i wali prosto z mostu, a to właśnie liczy się najbardziej. I pracuje najciężej z nas wszystkich. Dwayne „The Rock” Johnson David Goggins jest byłym operatorem Navy SEAL i jedynym amerykańskim żołnierzem, który nie tylko przetrwał selekcję do SEALs, ale także ukończył kurs w Rangers School i szkolenie Air Force Tactical Air Controller. Wziął udział w ponad 60 ultramaratonach, triathlonach i ultratriathlonach, ustanawiając nowe rekordy tras i regularnie zajmując miejsca w pierwszej piątce. Jest byłym rekordzistą Guinnessa – w 17 godzin wykonał 4030 podciągnięć na drążku – i cenionym mówcą, który dzieli się swoją historią z pracownikami firm i korporacji z listy Fortune 500, zawodnikami z zawodowych drużyn sportowych oraz setkami tysięcy uczniów i studentów z całego kraju. Gdy nie przemawia, pracuje jako ratownik medyczny w dużym mieście, a latem jako strażak leśny na terenach Kolumbii Brytyjskiej.
Okładka książki Rozród kotów

139,00 zł 113,35 zł


Niniejszy podręcznik przedstawia praktyczną wiedzę na temat rozrodu kotów, poczynając od podstaw anatomii ich narządów rozrodczych, poprzez kriokonserwację nasienia oraz efektywne naturalne lub sztuczne zapłodnienie, a kończąc na ciąży i opiece nad noworodkiem. Przybliża także choroby i nieprawidłowe stany wpływające na reprodukcję (takie jak bezpłodność), przyczyny samoistnych poronień, a także antykoncepcję, zarówno w przypadku zwierząt domowych, jak i nieudomowionych gatunków kotowatych. Rozród kotów to kompleksowe opracowanie, będące źródłem aktualnych i wiarygodnych informacji zarówno dla lekarzy oraz studentów weterynarii, jak i profesjonalnych hodowców. Zawarta tu wiedza przyniesie też korzyści „zwykłym” miłośnikom kotów, którzy chcą lepiej i bardziej świadomie opiekować się swoimi pupilami. Obok dobrze omówionych podstawowych klinicznych problemów dotyczących reprodukcji, poruszane są także inne ważne aspekty, takie jak współczesne metody wspomaganego rozrodu, nowoczesne monitorowanie procesów płodności, antykoncepcja oraz kompleksowa kontrola płodności w hodowlach. Wszystko to z uwzględnieniem specyfiki omawianego gatunku. Z uznaniem Czytelników spotkają się zapewne także nowatorskie rozdziały poświęcone klinicznemu podejściu do płodności kotów oraz rozrodowi kotowatych nieudomowionych. Dużym atutem podręcznika jest zespół autorów. To wielu wybitnych naukowców i praktyków z obu Ameryk, Europy i Australii, a nad całością czuwały Aime K. Johnson i Michelle Anne Kutzler, uznane ekspertki w zakresie rozrodu kotów. Ich profesjonalizm zapewnił nowoczesność podejścia do zagadnienia oraz doskonałą równowagę między aspektami naukowymi i praktycznymi. prof. dr hab. dr h.c. Tomasz Janowski, Katedra Rozrodu Zwierząt z Kliniką, Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Okładka książki Anatomia zwierząt domowych. Kolorowy atlas... w.4

460,01 zł 395,38 zł


NOWE WYDANIE DWUTOMOWE Nowe wydanie Anatomii zwierząt domowych rozszerzono o rozdział zawierający podstawowe informacje z zakresu anatomii ptaków. Obok ssaków, właśnie ta gromada kręgowców jest najistotniejsza w praktyce lekarsko-weterynaryjnej. Przekazana w książce wiedza stanowi dobry wstęp dla studentów interesujących się morfologią i fizjologią ptaków, a w przyszłości łączących swoją praktykę zawodową z leczeniem i profilaktyką chorób ptaków. Podręcznik uzupełniono również o najnowsze informacje dotyczące metod obrazowania medycznego, które odgrywają coraz większą rolę w diagnostyce weterynaryjnej. W książce znalazły się także informacje na temat znaczenia klinicznego wybranych struktur anatomicznych, przydatne dla studentów starszych lat studiów.dr hab. n. wet. lek. wet. Aleksander Chrószcz prof. UPWr Anatomia jest podstawą medycyny. Szybki rozwój technik obrazowania, takich jak badania ultrasonograficzne, tomografia komputerowa i rezonans magnetyczny, sprawia, że studenci medycyny weterynaryjnej, od których w ramach studiów przedklinicznych wymaga się zapoznania nie tylko ze zdjęciami radiograficznymi, ale też obrazami sekcyjnymi, muszą dogłębnie poznać struktury anatomiczne zwierząt domowych. Wielu praktykujących lekarzy weterynarii również powinno odświeżyć swoją wiedzę opartą na klasycznym szkoleniu w zakresie anatomii opisowej i topograficznej. Anatomia zwierząt domowych zawiera: wiadomości z zakresu nauk podstawowych, takich jak histologia, embriologia i fizjologia rozdział dotyczący anatomii kliniczno-topograficznej oraz anatomii ptaków liczne, doskonałej jakości, barwne ryciny, zdjęcia, rentgenogramy, ultrasonogramy, tabele obowiązujące miana anatomiczne w języku polskim i łacińskim
Okładka książki Lwów. Legenda zawsze wierna wyd. 2023

79,91 zł 43,94 zł


Lwów miasto legenda, położone na siedmiu wzgórzach jak wieczne miasto Rzym. Jedna z czterech stolic kulturalno-politycznych Rzeczypospolitej, obok Warszawy, Krakowa i Wilna. Brama Polski na Wschód. Była to nieformalna stolica kulturowa Polski XIX i XX wieku. Utrata tego miasta to tak, jakby stracić połowę serca narodu.Symbolem wielkości i polskości tego grodu jest ginący Cmentarz Łyczakowski. Każdy kamień świadczy o polskiej tradycji i kulturze Lwowa.Szczerze polecam tę książkę. Drugie wydanie poszerza naszą wiedzę, jak i zrozumienie istoty Kresów Południowo-Wschodnich Polski. To dzieło napisane z sercem dla duszy wszystkich Polaków, nie tylko ekspatriantów ze Lwowa czy Kresów Wschodnich.Prof. dr hab. Czesław Partacz Ta książka przede wszystkim uderza językiem. Przystępnym, ciekawym to wiadomo. Ale co, zwłaszcza ostatnio, szczególnie ważne autor udowadnia, że można pisać o mieście kluczowym dla krajowej historii bez rozgoryczenia, za to z sentymentem i szacunkiem, również dla jego najnowszych dziejów. Nie znajdziemy tu rozdrapywania ran w pogoni za tanią sensacją. Zamiast tego lepiej zrozumiemy wielką politykę (choćby skąd ten sentyment do austriackiej administracji) oraz poczujemy się jak zwykli mieszkańcy Lwowa dzięki opisom tego, czym faktycznie żyła ulica. Autor nie idzie na łatwiznę i nie zarzuca nas stertą wypisów z kronik. Tu nie ma zbędnych zapchajdziur, jest to, co ciekawe i ważne. Książka jest obszerna, ale dzięki gawędziarskiej narracji łatwo się ją czyta. Ilość zgromadzonych materiałów świadczy, jak ciągle ważny jest Lwów.Wojtek Drewniak Historia bez cenzury Wydanie 2 zostało zaktualizowane i uzupełnione o dodatkowe treści oraz fotografie i ilustracje.
Okładka książki Choroby autoimmunologiczne w tradycyjnej medycynie chińskiej. Studia przypadków według tradycyjnej medycyny chińskiej

99,90 zł 54,94 zł


Podręcznik Choroby autoimmunologiczne w tradycyjnej medycynie chińskiej prezentuje ogólne zasady i metody leczenia chorób autoimmunologicznych na przykładzie reprezentatywnych studiów przypadków. W dziewięciu rozdziałach eksperci z Uniwersytetu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Chengdu przedstawiają typowe choroby autoimmunologiczne, w tym reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty układowy, syndrom Sjgrena, twardzinę skóry, układowe zapalenie naczyń, idiopatyczną plamicę małopłytkową, nieswoiste zapalenie jelit, autoimmunologiczne choroby tarczycy, łuszczycę i łuszczycowe zapalenie stawów. Omówienie konkretnych przypadków klinicznych poprzedzają krótkim opisem jednostki chorobowej z punktu widzenia biomedycyny i TMCh. W każdym studium przypadku prezentują objawy choroby, wzorce chorobowe, cel leczenia i formuły stosowane w terapii. Każdy rozdział kończy się pytaniami sprawdzającymi. Niezależnie od tego, jaka choroba autoimmunologiczna występuje, podejście TMCh koncentruje się na leczeniu toksyn gorąca, zastoju krwi i śluzu-wilgoci w celu wyeliminowania tych czynników chorobotwórczych.Choroby autoimmunologiczne w tradycyjnej medycynie chińskiej to pozycja obowiązkowa dla praktyków medycyny chińskiej. Podręcznik zawiera:krótką charakterystykę reprezentatywnych chorób immunologicznych,omówienie przypadków klinicznych pod kątem rozpoznania choroby i jej leczenia,przykładowe formuły stosowane w leczeniu określonej dolegliwości,komentarz eksperta na temat danej jednostki chorobowej,pytania sprawdzające na końcu każdego rozdziału.W przygotowaniu kolejne tytuły serii Studia przypadków klinicznych według tradycyjnej medycyny chińskiej:Choroby wewnętrzne w tradycyjnej medycynie chińskiejChoroby onkologiczne w tradycyjnej medycynie chińskiej
Okładka książki Choroby wewnętrzne w tradycyjnej medycynie chińskiej. Studia przypadków klinicznych według tradycyjnej medycyny chińskiej

189,90 zł 104,43 zł


Podręcznik Choroby wewnętrzne w tradycyjnej medycynie chińskiej pomoże czytelnikowi nie tylko poszerzyć wiedzę o leczeniu chorób wewnętrznych, ale również usystematyzować posiadane wcześniej informacje. W niniejszym tomie wybitni eksperci z zakresu medycyny chińskiej omawiają zaawansowane choroby: płuc, serca, wątroby, śledziony i żołądka oraz nerek. Autorzy łączą teorię medycyny chińskiej z klasycznym rozumieniem patomechanizmu chorób takich jak cukrzyca, bezsenność, choroba Parkinsona, padaczka, syndrom niedoboru i wycieńczenia, czerwonka. Prezentację złożonych przypadków klinicznych poprzedzili krótką charakterystyką chorób - przedstawili etiologię danego zaburzenia, jego objawy oraz metody i zasady leczenia (akupunktura, moksybucja, ziołolecznictwo).Podręcznik zawiera:100 studiów przypadków dotyczących ponad 40 powszechnie występujących chorób wewnętrznych,szczegółowy opis patomechanizmu i zasad leczenia każdego przedstawionego przypadku klinicznego,jasne objaśnienia wzorców chorobowych,zalecenia dotyczące stosowania formuł i ich modyfikacji oraz punktów akupunkturowych,pytania sprawdzające.W przygotowaniu kolejne tytuły serii Studia przypadków klinicznych według tradycyjnej medycyny chińskiej:Choroby autoimmunologiczne w tradycyjnej medycynie chińskiejChoroby onkologiczne w tradycyjnej medycynie chińskiej
Okładka książki Medycyna ajurwedyjska. Fundamenty tradycyjnej praktyki

169,90 zł 93,43 zł


Podręcznik Medycyna ajurwedyjska w przejrzysty, kompleksowy sposób prezentuje teorie i tradycje ajurwedy, oferując współczesnym specjalistom z zakresu zdrowia dostęp do wyjątkowej wiedzy. Publikacja omawia zasady, strategie leczenia, tradycyjną farmację i farmakologię ajurwedyjską oraz podstawy naukowe stojące za holistycznym podejściem do zdrowia. Zapoznaje czytelnika z cennym tłem kulturowym i historycznym, pozwalając mu zrozumieć, w jakich uwarunkowaniach powstała i rozwijała się tradycyjna medycyna indyjska. Książka Pole’a edukuje odbiorcę we wszystkich aspektach tradycyjnego indyjskiego systemu uzdrawiania i wyjaśnia szczegółowo jego podstawowe zasady bazujące na rzetelnej wiedzy medycznej. Podręcznik adresowany jest zarówno do praktyków, jak i do osób stawiających na polu ajurwedy pierwsze kroki. Napisany jest w sposób jasny, logiczny i dokładny. Autor – świetnie obeznany zarówno z ajurwedą, jak i zachodnim ziołolecznictwem – przedstawia podstawowe zasady filozofii, diagnozy i leczenia, a także indywidualne właściwości rozległej ajurwedyjskiej materii medycznej. Książka zawiera ponad 100 szczegółowych opisów ziół ajurwedyjskich oraz 50 tradycyjnych formuł leczniczych, w tym ich charakterystykę, zastosowanie, kombinacje, przeciwwskazania oraz informacje dotyczące bezpieczeństwa i dawkowania w każdym przypadku
Okładka książki Spokojnie, zaraz wracam. Wszystko o lęku separacyjnym u psów

44,90 zł 24,69 zł


Czy twój pies bez problemu zostaje sam w domu? A może chodzi za tobą krok w krok i wpada w panikę, gdy próbujesz wyjść? Po powrocie zastajesz ogrom zniszczeń: pogryzione buty, rozszarpane na strzępy gazety, wygrzebaną z doniczek ziemię Sąsiedzi mają dość nieustannego wycia i ujadania Jeśli zachowanie psa dezorganizuje twoje życie prywatne i zawodowe, to najwyższy czas, byś nauczył go, że chwilowa rozłąka z opiekunem to nie koniec świata. Doświadczona i wykwalifikowana trenerka Julie Naismith pomogła już setkom zdesperowanych opiekunów opanować lęk separacyjny u ich pupilów. W książce Spokojnie, zaraz wracam prezentuje skuteczny i przyjazny dla psa plan, dzięki któremu życie domowe wróci do równowagi, a pies poczuje się bezpiecznie i będzie spokojny, gdy wychodzisz z domu.W tej książce znajdziesz między innymi:program umożliwiający przeprowadzenie psa od stanu lęku do równowagi emocjonalnej,omówienie popularnych mitów szkoleniowych, które mogą pogorszyć stan psa,historie opiekunów, którym udało się odzyskać normalne życie,plany treningowe do pobrania w formie plików, linki do filmów instruktażowych i dużo, dużo więcej!Spokojnie, zaraz wracam to ratunek dla twojego znerwicowanego psa. Jeśli potrzebujesz trafnych eksperckich porad, prostych w zastosowaniu technik i oczekujesz pozytywnych rezultatów treningu, to z pewnością pokochasz poradnik Julie Naismith! Pamiętaj, twój pies może nauczyć się zostawać sam w domu!
Okładka książki Terapia pożywieniem. Dietetyka według tradycyjnej medycyny chińskiej wyd. 2023

99,90 zł 54,94 zł


Wydanie II, rozszerzone i zaktualizowane Nie sposób przecenić znaczenia naturalnej terapii pożywieniem. System tradycyjnej medycyny chińskiej w większości bazuje na tym, czym chory się odżywia. Ludzie Zachodu w pożywieniu doceniają zawartość witamin, mikroelementów itd., a na Wschodzie rozumieją, że każdy pokarm niesie ze sobą jakość termiczną, która rozgrzewa, rozprasza zastój, ochładza, wysusza, nawilża, odżywia krew. Tę zakodowaną z największą starannością informację człowiek otrzymał wraz z całym bogactwem przyrody. Traktowane w ten sposób pożywienie staje się lekarstwem i nie służy jedynie do zaspokojenia głodu. Może to mieć szczególne znaczenie w profilaktyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych. To lektura obowiązkowa dla lekarzy i ich pacjentów. Gorąco polecam!dr nauk med. Wiesława Stopińska, pediatra i specjalista medycyny ogólnej, autorka książki Medycyna między Wschodem a ZachodemJoerg Kastner zapoznaje nas z zasadami tradycyjnej medycyny chińskiej i energetyką pożywienia, a także wyjaśnia, w jaki sposób stosować je w życiu codziennym. Prezentuje liczne przykłady kliniczne i sugestie terapeutyczne, pomysłowo łącząc zachodnią wiedzę medyczną z chińskimi technikami diagnostycznymi. Autor opisał ponad 300 powszechnie dostępnych produktów spożywczych - warzyw, zbóż, ziół, przypraw, owoców, mięs, owoców morza, produktów mlecznych, olejów, tłuszczów i innych. Omówił przyczyny różnorodnych objawów i dolegliwości w ujęciu tradycyjnej medycyny chińskiej, a także sposoby leczenia otyłości oraz fizycznego i emocjonalnego wyczerpania. DRUGIE WYDANIE poszerzył o aktualne kwestie, takie jak: alergie, nadwrażliwość pokarmowa, odżywianie w stanach patologicznych i posty. Dodał też rozdziały w całości poświęcone smoothies i tzw. superfoods.Książka zawiera:opisy zastosowania dietetyki chińskiej w praktyce oraz rozważania na temat czynników wpływających na dietę, takich jak zmieniające się pory roku oraz odmienne potrzeby dzieci i osób starszych,praktyczne wskazówki dotyczące dostosowania zasad chińskiej terapii pożywieniem do zachodnich realiów,przykłady terapii pożywieniem dotyczące większości systemów narządów wewnętrznych,poszerzoną listę popularnych produktów spożywczych wraz z opisem ich działania leczniczego, porady dotyczące terapii akupunkturą.Terapia pożywieniem to doskonała pomoc dla studentów i terapeutów praktykujących tradycyjną medycynę chińską, jak również wartościowa lektura dla specjalistów z zakresu żywienia, dietetyków, lekarzy i każdego, kto chciałby żyć długo i zdrowo.
Okładka książki Figury na ujeżdżalni. Podręcznik dla jeźdźców, trenerów i instruktorów do zastosowania w ujeżdżeniu, skokach i ćwiczeniach na cavaletti

69,90 zł 38,44 zł


Figury na ujeżdżalni to jedyny kompletny podręcznik wyjaśniający klasyczne figury jeździeckie i sposób ich zastosowania w treningu. Christian Baier to trener i jeździec, który zdobywał wiedzę na temat koni i jeździectwa na całym świecie. Podczas pracy nad rozwijaniem międzynarodowego systemu edukacji i certyfikacji jeźdźców i trenerów dostrzegł brak praktycznego, przejrzystego podręcznika, który zbierałby w jednym miejscu klasyczne figury jeździeckie - wszystkie wzory i schematy jazdy używane w treningu koni. Tę lukę wypełniła jego książka. Wskazuje w niej jeźdźcom, jak bezpiecznie i metodycznie trenować konie na zamkniętej przestrzeni, a trenerom daje kompleksowe narzędzie do pracy nad rozwojem ciała i kondycji koni.Klasyczne figury jeździeckie są podstawą wszystkiego, co robimy z końmi na ujeżdżalni - od pierwszych samodzielnych jazd bez lonży i nauki poruszania się po ujeżdżalni aż do najbardziej zaawansowanych treningów koni na poziomie zawodów międzynarodowych. Nawet parkury składają się z kombinacji (i modyfikacji) tych figur, splecionych ze sobą od startu do mety!Książka prezentuje jasne schematy prawidłowego wykonywania figur jeździeckich w treningu a także unikatowy wybór ponad 50 ćwiczeń rozwijających konia sportowego zarówno w ujeżdżeniu, jak i w skokach. Wdrożenie figur jeździeckich jest podstawą prawidłowego treningu i edukacji w obu tych dyscyplinach. Autor dokładnie objaśnia wszystkie ćwiczenia, opatrując je przejrzystymi ilustracjami. Figury uporządkowane są od najprostszych do najbardziej złożonych - z częścią poświęconą cavaletti i skokom, od pierwszej jazdy przez pojedynczy drąg aż do zaawansowanych ćwiczeń i parkurów na wysokim poziomie trudności. Ćwiczenia przedstawione w książce w połączeniu z wiedzą praktyczną pomogą w rozwoju konia i jeźdźca - czasami nawet po latach "utknięcia w miejscu". Figury na ujeżdżalni są wspaniałym podręcznikiem dla wszystkich jeźdźców, przydatnym w każdej stajni i dla każdego instruktora zaangażowanego w nauczanie klasycznej sztuki jeździeckiej, a także niezbędnym narzędziem dla stowarzyszeń jeździeckich, fundacji czy szkółek jazdy konnej na całym świecie.
Okładka książki Mowa koni 2. Fundamenty komunikacji z końmi

99,90 zł 54,94 zł


Mowa koni 2 to najbardziej kompletny podręcznik mowy koni pozwalający nawiązać dwustronną komunikację z tymi zwierzętami, pomocny w każdym systemie szkoleniowym.W 2016 roku książka Sharon Wilsie Mowa koni. Rozmowy z końmi w ich języku wytyczyła nowe ścieżki, pokazując, że słuchanie koni i mówienie ich językiem jest lepsze od oczekiwania, że one zrozumieją nasz. Dziś autorka oferuje kompletny podręcznik mowy koni. Znający pierwszą książkę Wilsie odkryją tu nowe pomysły, zaś początkujący otrzymają rady, które pozwolą im nawiązać prawdziwe rozmowy z końmi już przy najbliższej wizycie w stajni.Autorka przekonuje, że każdą metodę szkolenia koni można poprawić dzięki drobnym zmianom w mowie ciała i własnym nastawieniu, a jej uwagi są niezwykle wartościowym źródłem informacji. Oto najważniejsze zalecenia dla osób pracujących z końmi:Utrwal podstawy mowy koni i poznaj nowe odkrycia.Obserwuj "szachownicę życia" koni i ich sposób poruszania się po niej.Znajdź "przyciski mowy koni" i ich funkcje.Poznaj dynamikę stosunków w stadzie i zidentyfikuj typ osobowości twojego konia, aby lepiej zrozumieć jego zachowania w codziennych interakcjach.Poznaj cykliczną naturę rozmów koni - "Cztery P" i "IPNN".Zastosuj "rozmowę spoza ogrodzenia" - bezpieczny i skuteczny sposób nawiązywania więzi z koniem.Zaproś konia, żeby do ciebie przyszedł.Podczas jazdy wierzchem stosuj wszystko, czego się nauczyłeś na temat komunikacji z koniem z ziemi.Korzystaj z tego wyjątkowego słownika mowy koni, by rozwiązywać problemy szkoleniowe i behawioralne.Książka pomoże jeźdźcom i trenerom poprawić techniki szkoleniowe, doprowadzić do lepszego zachowania konia i cieszyć się efektami pracy.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj