Za zgodą Kurii Metropolitalnej Wrocławskiej
Lektura tekstu przypomina nieco uczestnictwo we Mszy świętej w tradycyjnej formie rytu rzymskiego, gdzie początkowa bariera gestów i języka liturgicznego okazuje się otwarciem skarbca nie- zwykłych myśli i natchnień.
ks. dr Rafał Pokrywiński
Prezentujemy Państwu niezwykle cenne rozważania na temat cierpień Matki Bożej Bolesnej. Dojrzały i przenikliwy Autor dokonuje w nich zręcznej syntezy nauczania portugalskiego jezuity – ojca Antonia Vieiry SJ. Oprócz refleksji siedemnastowiecznego zakonnika tekst obfituje także w cytaty ze świętych i doktorów Kościoła Wschodu i Zachodu oraz z magisterium Kościoła katolickiego. Posiadając mocne fundamenty doktrynalne, rozmyślania o Stabat Mater Dolorosa stanowią doskonałą pożywkę dla dusz pragnących zbliżyć się do cierpiącej pod Krzyżem Maryi.
O. Atanazy Maria Wojtal (1991). Misjonarz, rekolekcjonista, oj ciec duchowy. Formację seminaryjną odbył we Włoszech. Posłu giwał w Brazylii, Portugalii i na Filipinach. Współtwórca stowarzyszenia życia apostolskiego Misjonarzy Matki Bożej Anielskiej. Wyświęcony na kapłana 8 grudnia 2020 w Komarnie na Słowacji, gdzie na co dzień pracuje. Oddany na własność Najświętszej Maryi Pannie wraz z braćmi żyje charyzmatem św. Franciszka.
Prezentujemy Państwu zbiór świadectw na temat tradycyjnej Mszy Świętej potocznie zwanej trydencką. To publikacja wyjątkowa, nie tylko dzięki statusowi samych autorów, ale także jej bezprecedensowości na polskim rynku wydawniczym.Swojego głosu udzielają:- była dyrektorka kliniki aborcyjnej- polscy profesorowie- muzułmańska konwertytka- poseł na sejm RP- prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości- włoski malarz- dziennikarze i publicyści- oraz inni nie mniej intrygujący i nie mniej szacowni.Bezspornie, świadków więcej dzieli, niż łączy. Mimo to zebrali się razem, aby przekazać swoje doświadczenia i refleksje dotyczące liturgii eucharystycznej, która sięga korzeniami czasów apostolskich. A co najważniejsze: by podzielić się swą głęboką miłością do tego czcigodnego rytu. Gorąco polecamy!
Święty Robert Bellarmin (1542-1621)
Jezuita, inkwizytor, kardynał, doktor Kościoła, autor czterdziestu dzieł teologicznych, z których najważniejsze – Controversiae – liczy kilka tysięcy stron.
Zaledwie kilka pism Bellarmina zostało dotychczas przetłumaczonych na język polski, w większości na początku XVII w. (!), późniejsze wznowienia były rzadkością, nowe przekłady również pojawiały się sporadycznie, ostatni w 1896 r. Na ten opłakany stan rzeczy nie wpłynęła pozytywnie ani beatyfikacja (1923), ani kanonizacja (1930), ani ogłoszenie Doktorem Kościoła (1931). Niniejszy przekład dokonany z okazji 400. rocznicy śmierci Autora jest więc pierwszym przekładem Bellarmina od 125 lat!
Oprócz zapewnień o swej miłości i gotowości do przebaczenia, Bóg wielokrotnie słał człowiekowi ostrzeżenia przed karą za zepsute życie. Najpierw czynił to poprzez teksty Pisma Świętego, a z czasem także za pośrednictwem objawień prywatnych, udzielanych osobom świeckim i duchownym. Te ostatnie znajdują swój wyraz w wizjach, natchnieniach, snach czy słyszeniu wewnętrznym (tzw. lokucjach).
Niniejsza publikacja jest zbiorem niektórych z owych Bożych napomnień. Obejmuje fragmenty Starego i Nowego Testamentu, pisma mistyków, sentencje świętych, płomienne kazania oraz syntezę nauczania katolickiego. Wszystkie one dosadnie i jednoznacznie potwierdzają druzgocącą prawdę: piekło istnieje – i nie jest puste.
Książka Płacz i zgrzytanie zębów nie należy do lektur lekkich i przyjemnych. Warto jednak po nią sięgnąć, czas bowiem jest krótki.
Publikacja zawiera wybór pism: św. Teresy Wielkiej, św. Franciszki Rzymianki, S.B. Rozalii Celakównej, bł. Anny Katarzyny Emmerich, św. Faustyny Kowalskiej, św. Jana Bosco, S.B. Wenantego Katarzyńca, św. Katarzyny ze Sieny, S.B. Łucji dos Santos i Matki Marianny de Torres.
Konrad Czerski (1977). Z wykształcenia filolog i tłumacz. Z konieczności inwestor. Z zamiłowania pisarz. Z powołania mąż i ojciec. Z natury grzesznik. Mieszka we Wrocławiu. Prosi o modlitwę.
Całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na cele statutowe fundacji.Oddaję do rąk pobożnego Czytelnika tę książeczkę, a zarazem dziękuję Bogu, iż dał mi szczególną łaskę i możliwość przetłumaczenia z łaciny tego dzieła poświęconego Bogurodzicy.Postanowiłem na nowo znanym uczynić dzieło, które od prawie trzech wieków w różnych językach z zadowoleniem i zbudowaniem było przyjmowane i z całą pewnością w swoim czasie niejeden zbawienny przyniosło owoc. Jeśli choć tylko jedno zdanie czy akapit obudzi w kimś chęć okazywania gorliwszej czci Maryi, Matce Boga, jeśli ręka pobożnego rodzica, chcącego wyjaśnić swemu dziecku znaczenie symboliki maryjnej ukrytej w Litanii, zasieje w nim ziarno wiary i pobożności, to chyba dostatecznie za ten wysiłek tłumacza będę wynagrodzony.Bogu, który jest cząstką dziedzictwa mego śmiało ten pierwszy krok jako tłumacz czynię.A Tej, o której to dzieło opowiada i którą sławi, dziękuję za wezwanie mnie niegodnego i nieumiejętnego do swojej służby.Fragment wstępu tłumacza
Ave Maria!Prościutki tekst, jaki trzymasz w ręku, został napisany przez duszę, która poznała ciernie i manowce. Przez tytułową z r a n i o n ą o w i e c z k ę, która zwraca się do innych, podobnych sobie, dusz.Nie jest to traktat teologiczny. Być może te proste słowa mogą wywołać pobłażliwy uśmiech na czyjejś twarzy. Utwór ten jest jednak głęboko prawdziwy, a zarazem trafia do serc. Do tych właśnie serc zranionych (a które na tym świecie nie jest takim?), słabych, potrzebujących pokrzepienia.Jednym słowem Zraniona owieczka przynosi pocieszenie w najlepszym tego słowa znaczeniu. To pocieszenie, które nie rozleniwia, ale daje wytchnienie i ukojenie w cierpieniu, pokrzepienie w znoju, pokój w zawieruchach, wzmocnienie w walceOby Matka Bolesna Uzdrowienie chorych i Ucieczka grzeszników wyjednała Ci, Drogi Czytelniku, obfitość duchowego pożytku z tej lektury.Matko Dobrego Pasterza, módl się za nami!o. Wawrzyniec Maria Waszkiewicz
Czyli rzecz o Bogu, o człowieku i o uświęceniu.
Alchemik to niecodzienny podręcznik duchowy, odkrywający zdumiewającą wartość tego, co pozornie jest jej całkiem pozbawione. Szara codzienność nabiera w nim blasku i kolorów. Cierpienie staje się kuźnią miłości i świętości. Nieskończenie krótkie chwile łączą doczesność z nieskończonością. Lekko napisane i pełne humoru, to dziełko jest zarazem głęboko zakorzenione w Piśmie Świętym i Tradycji katolickiej, czerpiąc z wielkich mistrzów od św. Augustyna po autorów dwudziestowiecznych. Na stronach tej książeczki znaleźć można prawdziwy skarb, daleko przewyższający dążenia dawnych alchemików.
o. Wawrzyniec Maria Waszkiewicz – wrocławianin z urodzenia, absolwent bibliotekoznawstwa na UWr, kapłan katolicki, administrator węgierskojęzycznej parafii na południu Słowacji. Autor książek Piękna dusza: życie Marii Gaetany Agnesi (2018), Czyńcie, cokolwiek wam powie (2020) oraz – wspólnie z A.M. Canavesim – zbioru opowiadań historycznych Guerrieri serafici (2021)
W książce o tajemniczym duchowym Alchemiku znajdziemy klucz do wieczności.
– bp Andrzej Siemieniewski
św. Wawrzyniec z Brindisi (15591619) kapłan, generał kapucynów, doktor Kościoła, teolog, kontrreformator, poliglota, dyplomata, żołnierz i kapelan wojsk chrześcijańskich, odnowiciel życia zakonnego, mistyk, cudotwórca oraz apostoł Włoch, Czech i Niemiec. A wreszcie kaznodzieja i polemista autor dziesięciu tysięcy stronic pism. Święty zapomniany, choć ogłoszony Doktorem Kościoła; odkrywany na nowo, bo święty papież Jan XXIII zapewnił: Kto pójdzie za św. Wawrzyńcem, nie zbłądzi!***Franciszek niezwykle gorliwie pielęgnował:czystość, pokutę i umartwienie przeciwko pożądliwości ciała;dobrowolne ubóstwo, zupełny brak chęci posiadania czegokolwiek na tym świecie przeciw pożądliwości oczu;pokorę i ustawiczne poddanie się wszelkiemu stworzeniu przeciw pysze życia.Zakładając swój zakon, ustanowił przeciwko tym trzem wadom światowym trzy śluby:pokornego posłuszeństwa i poddania,niezwykle głębokiego i ścisłego ubóstwa i życia żebraczegooraz lśniącej i nieskalanej czystości.Ustanowił życie pełne trudów i cierni, aby umartwić ciało i poddać je duchowi.Kazanie o świętym Franciszku (648, II)***Książka zawiera łacińsko-polską edycję wybranych kazań św. Wawrzyńca z Brindisi. Jest to trzeci tom serii wydawniczej Patrologia Tridentina, która obejmuje pisma doktorów Kościoła XVI i XVII wieku, dotąd niepublikowane w naszym języku.
"Dusze moich przyjaciół, przybliżcie się z ufnością! Nie lękajcie się niczego. (...) Macie dziś szczęście brania udziału w godzinie czuwania. Jeżeli się ogrzewacie przy płomieniach mego Boskiego Serca, to dlatego, ze was wyróżniłem - bez żadnej waszej zasługi! (...)
Przybądźcie do mnie i w cieniu nowego Getsemani - tabernakulum - podzielcie się ze mną uczuciami przyjaźni. Chcę otworzyć przed wami moje Boskie Serce..."
(z tekstu sł. Bożego o. Mateo na godzinę świętą)
"...Wreszcie, jest jeszcze jeden, pełen słodyczy, aspekt tej godzinnej modlitwy. (...)
Godzina święta jest czasem, w którym jednocząc się z cierpiącym Chrystusem, jednoczymy się zarazem z Jego Matką".
(z zachęty duchowej o. Wawrzyńca Marii Waszkiewicza)
Książka zawiera ponad 30 tekstów do rozmyślań na godzinę świętą autorów uznanych, świętych i mistyków ubiegłych wieków oraz wstęp i liczne dodatki (m.in. rozważania drogi krzyżowej, zegar Męki Pańskiej, przestrogę św. Teresy od Jezusa oraz 33 dni z Sercem jezusowym i artykuł o jego kulcie).
Ave Maria!Jeżeli książeczka ta dostała się w Twoje ręce, wiedz że to nie przypadek.To Niepokalana to Matka Boża Różańcowa!Zapragnęła, abyś Ją lepiej poznał, żarliwiej Ją kochał i bardziej Jej ufał.Książka zawiera pełną, pierwotną wersję tekstu Nowenny do Matki Bożej Różańcowej z Pompejów (tzw. nowenny pompejańskiej) w języku polskim wraz z włoskim oryginałem. Modlitwy napisał bł. Bartolo Longo (1841-1926) nawrócony okultysta, wierny czciciel Maryi, niestrudzony krzewiciel Różańca.Ponadto publikacja obejmuje zachętę do modlitwy różańcowej oraz dodatki, m.in. krótki życiorys bł. Bartola, fragmenty Biblii do rozważań oraz historie nowenny, cudownego obrazu i sanktuarium w Pompejach.
Święty Wawrzyniec z Brindisi (1559-1619) kapłan, generał kapucynów, doktor Kościoła, teolog, kontrreformator, poliglota, dyplomata, żołnierz i kapelan wojsk chrześcijańskich, odnowiciel życia zakonnego, mistyk, cudotwórca oraz apostoł Włoch, Czech i Niemiec. A wreszcie kaznodzieja i polemista autor dziesięciu tysięcy stronic pism. Święty zapomniany, choć ogłoszony Doktorem Kościoła; odkrywany na nowo, bo święty papież Jan XXIII zapewnił: Kto pójdzie za św. Wawrzyńcem, nie zbłądzi!* * *Trudną rzeczą jest do rosnących bogactw serca nie przywiązywać, trudno nie mścić się za krzywdy, trudno pokutować za dawne grzechy, trudno łaknąć i pragnąć nie tego, co doczesne, ale tego, co wieczne, nie tego, co cielesne, ale tego, co duchowe, trudno dawać jałmużnę ubogim,trudno miłować nieprzyjaciół, trudno mieć serce czyste od jakiejkolwiek zmazy grzechu, trudno zachowywać pokój ze wszystkimi, trudno znosić cierpliwie prześladowania dla sprawiedliwości, a za dobro cierpieć zło. Trudne jest nto wszystko i wymagające dużego wysiłku,ale jednak niezbędne do zbawienia.Fragment kazania na II niedzielę Wielkiego Postu* **Książka zawiera łacińsko-polską edycję wybranych kazań św. Wawrzyńca z Brindisi. Jest to drugi tom serii wydawniczej Patrologia Tridentina, która obejmuje pisma doktorów Kościoła XVI i XVII wieku, dotąd niepublikowane w nnaszym języku.
Do czego odnosi się tytuł książki?
Nunc coepi oznacza „teraz zaczynam” – jest to wezwanie psalmisty występujące w łacińskim przekładzie Biblii. Poprzez zwrot ten nawołuje on nie tylko do nawrócenia się, ale i do podążania ścieżką prowadzącą do świętości. Posiłkując się Tradycją Kościoła katolickiego oraz Żywotami Świętych, ksiądz Wawrzyniec udowadnia, że świętość nie musi stanowić domeny jedynie nielicznych – w końcu Bóg zaprasza do niej każdego człowieka. Twórca dzieła porusza zagadnienia odnoszące się do grzechu, czystości, cierpienia, czy też łaski uświęcającej. W ten oto sposób wskazuje nam kierunki oraz cele wędrówki ku pogłębieniu swego życia duchowego i zjednoczeniu się z Chrystusem.
Kim jest autor książki?
Autorem książki jest urodzony w 1985 roku we Wrocławiu ksiądz Wawrzyniec Maria Waszkiewicz. Duszpasterz ukończył studia na Uniwersytecie Wrocławskim (kierunek bibliotekoznawstwo). Studia seminaryjne ukończył we Włoszech. Działa w charakterze misjonarza na Słowacji. Ksiądz Waszkiewicz jest autorem licznych artykułów w polskich i włoskich czasopismach. W jego dorobku twórczym odnaleźć można także biografię pochodzącej z Włoch mistyczki i matematyczki Marii Gaetany Agnesi („Piękna dusza” z roku 2018), maryjną katechezę („Czyńcie, cokolwiek wam powie” z roku 2020) oraz – napisaną wraz z A. Canavesim – książkę z opowiadaniami historycznymi (Guerrieri serafici: racconti di pace, bene e… guerra z roku 2021).
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?