KATEGORIE [rozwiń]

Wydawnictwo Fraszka Edukacyjna Sp. z o.o.

Okładka książki Jak sobie radzić z napadami złości i załamaniem

29,00 zł 21,74 zł


Książka Jak sobie radzić z napadami złości i załamaniem nerwowym/psychicznym u dzieci z autyzmem przeznaczona jest dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku 2-9 lat (oraz potencjalnie starszych, w zależności od ich poziomu rozwoju), którzy szukają wskazówek i proaktywnych strategii behawioralnych w radzeniu sobie z napadami złości i załamaniami nerwowymi/ kryzysami psychicznymi. Opanowanie tej umiejętności jest szczególnie ważne w przypadku osób mających do czynienia z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Pragniemy wzmocnić Twoją pozycję poprzez zapewnienie Ci praktycznych strategii i narzędzi w sytuacji, gdy czujesz się zagubiony i nie wiesz, czego jeszcze spróbować
Opakowanie Księga moich strachów. Życie bez strachów

39,00 zł 29,23 zł


Księga moich strachów to wspaniały przewodnik przetrwania dla 12-18-latków, dręczonych przez różnego rodzaju lęki. Pomaga rozpoznać i opanować symptomy, a potem pozbyć się nawet najgorszych zmartwień, zrozumieć, skąd się biorą i jak się wydostać nawet z bardzo silnych uzależnień. Współautorką jest studentka college'u, Phoebe McEwen, która długo zmagała się ze wszechobecnym strachem, przetestowała na sobie proponowane przez autorki techniki i w bardzo znacznym stopniu pozbyła się lęków. Dołączono opowieści kilku młodych ludzi o wyzdrowieniu. Książka zawiera również rozdziały dotyczące snu, egzaminów i zmian w życiu.Autorki, dr Sue Knowles i dr Bridie Gallagher obydwie są psychologami klinicznymi piszą o lękach z dużym poczuciem humoru, proponowane przez nie strategie są pożyteczne i proste w zastosowaniu. Dotyczy to zarówno technik poznawczo-behawioralnych, jak i treningu uważności i medytacji. Główną i podstawową zaletą książki jest przede wszystkim to, ze naprawdę pomaga!Książkę powinien mieć do własnego użytku każdy młody człowiek, który przechodzi terapię. Jest ona bowiem tak zbudowana, żeby wpisywać własne uwagi i komentarze, rzeczy do zapamiętania i inne przydatne notatki. Pomagają one bowiem powrócić do własnych przemyśleń i w razie potrzeby z nich skorzystać.
Okładka książki Moje zabawki i inne bajki wychowawcze

32,50 zł 20,46 zł


Autorką, wydanej przez Fraszkę Edukacyjną, książki ""Moje zabawki..."" jest Beata Barbara Jadach - nauczycielka nauczania przedszkolnego, doskonale znającą współczesne dzieci: ich psychikę, zainteresowania i możliwości.Niniejsza publikacja zawiera 20 bajek wychowawczych, których ideą przewodnią jest nauczenie dzieci między innymi takich postaw i umiejętności jak:- wytrwałość w dążeniu do celu- tolerancja- prawdomówność- wartość przyjaźni- opiekuńczość- dbanie o zabawki i dzielenie się nimi- szacuek dla przyrody- zdrowy sposób odżywiania- umiar w jedzeniu słodyczy- poszanowanie cudzej własności- odkrywanie u siebie ukrytych talentów- pokonywanie nieśmiałości- odpowiedzialność za swoje zwierzątko- oddawanie zguby właścicielowi oraz dbanie o pożyczone rzeczyDo każdej z bajek dołączono kolorowanki, labirynty oraz zadania do rozwiązywania. Z kolei dorośli (rodzice, nauczyciele) znajdą tutaj również pomysły na zorganizowanie zabaw dla dzieci grupowych lub indywidualnych.
Okładka książki Kolorowe kosze. Bajki o tematyce ekologicznej

32,50 zł 20,46 zł


Kolorowe kosze bajki o tematyce ekologicznej to zbiór dwudziestu opowieści o tematyce ekologicznej, pisanych prozą.Autorka, podobnie jak w swojej poprzedniej kolekcji bajek Moje zabawki bajki wychowawcze, zachowała tę samą koncepcję pracy z dzieckiem: czytanie, zabawa, wykonanie graficznej karty pracy z zadaniem logicznym. Identyczny schemat budowy książki sprawia, że nauczyciele i rodzice, którzy zetknęli się z tamtym zbiorem, w tym szybko się odnajdują. Niewątpliwym atutem tej pozycji jest załącznik, bogaty w rymowane zagadki o tematyce przyrodniczej. Ta nietypowa pomoc to doskonała okazja do zorganizowania konkursu i wyłonienie najlepszej grupy lub przyjaciela przyrody.W swej książce Kolorowe kosze bajki o tematyce ekologicznej pisarka puściła wodze fantazji i wśród zwykłych bohaterów znajdujemy także niezwykłych, jak duchy, kosmici czy chemiczne opary. Jednocześnie sytuacje i problemy zawarte w bajkach są jak najbardziej realistyczne. I choć autorka schodzi nawet na dno oceanu w opowieści Alarm na oceanie, to porusza bardzo ważny problem katastrofy ekologicznej i opisuje ją z perspektywy morskich zwierząt.Beata Barbara Jadach dostrzega nie tylko te wielkie ekologiczne problemy. W swych bajkach poświęca miejsce także tematom codziennym, jak np. chemikalia. Dostrzega zagrożenie w niezabezpieczonych przed dziećmi środkach chemicznych. Ten problem poruszyła w bajce Chemiczne oparyWachlarz ekologicznych kwestii w zbiorze Kolorowe kosze bajki o tematyce ekologicznej jest bardzo szeroki. Pisarka nie ogranicza się do tematu segregacji śmieci. W swej książce, poprzez bajki, uświadamia dzieciom konieczność ekologicznego usuwania odpadów w ogrodzie i na działce, wyjaśnia, skąd się biorą kwaśne deszcze, konieczność ochrony roślin i zwierząt itp. Uczy dzieci recyklingu, przetwarzania zużytych opakowań spożywczych i butelek na zabawki, dbałości o środowisko.A wszystko to czyni poprzez ciekawe przygody bohaterów, np. kosmitów z planety Hygienos (Śmieciostwortki), czy małej rzekotki, która chciała być piękna i poszła do SPA (SPA małej żabki rzekotki).Przedstawiona w ten sposób ekologia staje się dla dzieci zrozumiała i bliska. Najważniejsze jednak jest to, że książka ta uświadamia dzieci w zakresie problematyki ekologii, ale przede wszystkim uczy, co robić, by ratować środowisko i nie być tylko biernym słuchaczem bajek.
Okładka książki Zucherek z.4 Wycieczki nd wodę. Scenariusze..

25,00 zł 16,24 zł


Poradnik Zucherek. Scenariusze zajęć i zabaw tematycznych to zbiór scenariuszy z propozycjami zajęć z dziećmi w wieku 612 lat. Zucherek. Scenariusze zajęć i zabaw tematycznych ma dostarczyć nauczycielom, wychowawcom i instruktorom pracującym z dziećmi rozmaitych pomysłów, umożliwiających świadomą, kreatywną, prowadzącą do twórczych rozwiązań pracę z uczestnikami zajęć poprzez zabawę.Uniwersalność proponowanych zajęć z elementami polskich obrzędów, zwyczajów i tradycji nie ogranicza książki tylko do jednego rodzaju odbiorcy, dotyczy wszystkich aktywności w przedziale wiekowym od 6 do 12 lat. Zajęcia nadają się do realizacji zarówno na zbiórkach zuchowych, jak i na lekcjach w szkole, w świetlicy, w przedszkolu, na obozach czy koloniach. Bardzo ważnym elementem w poradniku są Worki pomysłów, które pełnią funkcję skrzyni skarbów. W Worku znajdują się wiadomości uzupełniające, pomagające w pracy z dziećmi, materiały do gawęd, piosenki, wierszyki, gry i zabawy, majsterki.Metody są tak dobrane, aby wyzwalały aktywność i zaangażowanie uczestników podczas realizacji wspólnych celów, jakie przyjmuje grupa, a także ułatwiały wymianę myśli i odczuć bez lęku przed oceną ze strony innych. Ma to sprzyjać m.in. uświadomieniu sobie i zrozumieniu konkretnego problemu i wspólnemu poszukiwaniu jego rozwiązań, a także przekazywaniu określonych treści i uczeniu się. Propozycje nasze powstały na podstawie zajęć prowadzonych metodyką zuchową, czyli metodyką pracy z dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Nad jego powstaniem pracowali doświadczeni instruktorzy zuchowi i nauczyciele.
Okładka książki Nauczycielem być

19,50 zł 12,47 zł


Na podstawie własnego doświadczenia i bogatej literatury, autorka - wieloletni psycholog szkolny, nauczyciel-konsultant i terapeuta uświadamia Państwu:- Co każdy nauczyciel, a zwłaszcza nauczyciel-wychowawca, powinien wiedzieć o sobie, swoich uczniach i wzajemnym oddziaływaniu na siebie, aby umieć poradzić sobie z trudnymi zachowaniami uczniów i trudnymi sytuacjami w klasie- Podaje konkretne przykłady często spotykanych, trudnych zachowań uczniów i rozmaitych zachowań-reakcji nauczycieli- Podaje sugestie skutecznych rozwiązań konfliktów.
Okładka książki Łatwe sposoby na trudne dziecko

39,50 zł 25,26 zł


Ta książka pomaga zrozumieć, dlaczego niektóre dzieci zachowują się nie tak, jak byśmy sobie tego życzyli Autor w przyjaznym tonie podpowiada, jak nauczyciele i rodzice powinni reagować, gdy zachowanie dziecka przekracza wszelkie oczekiwania. Przekonuje, że okiełznanie rozbrykanego koziołka wcale nie będzie trudne, jeśli będziemy go odpowiednio motywować, nauczymy ustalania i nie przekraczania granic czy skutecznie zastosujemy czas na uspokojenie. Książka daje ponadto narzędzia do rozpoznawania wczesnych oznak depresji, lęków, smutku. Trudne czyni łatwym!
Okładka książki EKO-teatrzyk przedstawia...

32,50 zł 20,46 zł


Czy przedszkolaki mogą dbać o przyrodę, segregować śmieci, zdrowo się odżywiać? Oczywiście!A można im w tym pomóc, proponując, by wcieliły się w rolę Księcia Czyściocha, Chemicznych Oparów lub Duszków Łakomczuszków. Wszak kto raz odegra rolę pingwina, który wynalazł sorbet, już zawsze będzie pamiętał, że owoce są zdrowsze od słodyczy.Wszystkim, którzy pragną uczyć dzieci o ważnych sprawach poprzez zabawę w teatr, polecamy niniejszy zbiór trzydziestu scenariuszy inscenizacji, dotyczących higieny, zdrowia i ekologii. W załączniku znajdą Państwo szablony masek, które ułatwią przygotowanie kostiumów dla małych aktorów.
Okładka książki Smutek kwiatów

31,90 zł 19,77 zł


Lubisz bajki, zagadki, rebusy i labirynty? Lubisz kolorować, liczyć i rysować? Jeśli tak, to mamy coś w sam raz dla Ciebie serię książeczek z bajkami i zadaniami, które pomogą Ci ćwiczyć czytanie, wprawiać się w pisaniu i gimnastykować umysł. Na końcu każdej książeczki Twoi Rodzice lub Pani w szkole znajdą pomysły na zabawy w grupie. Namów dorosłych, by bawili się razem z Tobą przy czytaniu tych książeczek!
Okładka książki Autyzm i dieta

21,00 zł 15,74 zł


Przedstawiamy Państwu krótki przewodnik po interwencjach dietetycznych i środowiskowych, wskazanych w przypadku dzieci i dorosłych, cierpiących na zaburzenia ze spektrum autystycznego. Z książki można dowiedzieć się, jakich substancji zawartych w produktach spożywczych i środkach czystości należy unikać, jak sprawdzić skład danego produktu i w jaki sposób rozpocząć stosowanie diety. Znaczna część książki poświęcona jest praktycznym wskazówkom, dotyczącym funkcjonowania dziecka autystycznego poza domem. Autorzy przedstawiają sprawdzone sposoby zadbania o to, by wszyscy dorośli, opiekujący się dzieckiem, byli świadomi możliwych zagrożeń i potrafili właściwie zareagować w przypadku niepożądanej reakcji alergicznej. Przewodnik ten stanowi nieocenione źródło skondensowanej wiedzy dla rodziców, opiekunów i nauczycieli, którzy pragną stworzyć dzieciom autystycznym bezpieczne warunki zarówno w domu, jak i w szkole.
Okładka książki Dziecko nadpobudliwe w szkole

19,50 zł 12,67 zł


ADHD i związane z tym problemy są zapewne ogólnie znane od lat ukazuje się na ten temat wiele książek i prowadzi się wiele szkoleń. Trudno tu o coś oryginalnego. Ale chyba jest jeden nieco pomijany wątek, mianowicie reszta klasy Co z nimi robić, kiedy musimy się nieco dłużej zająć naszym nadpobudliwym dzieckiem, i jak na nich oddziaływa fakt, że często, w ich oczach, to dziecko jest uprzywilejowane? Chociażby dlatego warto tę książeczkę przeczytać.O autorce:- Psycholog kliniczny, socjoterapeuta, Mistrz NLP, Licencjonowany Lider Grup Balinta. Nauczyciel dyplomowany, ekspert MEN ds. awansu zawodowego nauczycieli, nauczyciel-konsultant w Centrum Metodycznym Pomocy Psychologiczno- -Pedagogicznej (CMPPP) oraz w Ośrodku Rozwoju Edukacji (ORE). Współautor i realizator programu Konstruktywna konfrontacja. Jak sobie radzić z trudnymi zachowaniami uczniów.- Przez wiele lat pracowała z dziećmi przewlekle chorymi i ich rodzinami w Klinice Nefrologii Akademii Medycznej w Warszawie oraz z dziećmi i młodzieżą w szkołach podstawowych i gimnazjum. Prowadzi Grupy Balinta oraz szkolenia dla lekarzy, nauczycieli i rodziców. Zajmuje się doskonaleniem relacji oraz pomocą w rozwiązywaniu problemów małżeńskich, rodzinnych i wychowawczych
Okładka książki Przedszkolaki. Co każdy rodzic i nauczyciel...

37,80 zł 27,58 zł


Nieoceniony przewodnik dla każdego nauczyciela przedszkola, który - zgodnie z rozporządzeniem MEN z grudnia 2010 r. - jest zobligowany do prowadzenia obserwacji prawidłowości rozwoju dziecka, wychwytywania niepokojących symptomów i dostosowywania programu nauczania dziecka do jego specjalnych potrzeb.Przewodnik - napisany przez psychologa klinicznego - podaje testy prawidłowości rozwoju dziecka przedszkolnego w każdym kolejnym roku nauki, - wskazuje typowe (i mniej typowe) problemy rozwojowe, ich symptomy i niepokojące sygnały (w tym symptomy, wskazujące na zagrożenie w dalszym rozwoju dysleksją i dyskalkulią). - podaje metody, którymi nauczyciele i rodzice mogą pracować z dzieckiem, aby mu pomóc w przezwyciężeniu nieprawidłowości rozwojowych.- wskazuje, w jakim momencie nauczyciel i rodzice powinni zwrócić się o pomoc do specjalisty.- cały rozdział poświęcony jest przygotowaniu dziecka do pójścia do szkoły. KOMPENDIUM, NIEZBĘDNE W KAŻDYM PRZEDSZKOLU, a także każdemu rodzicowi.Nota o Autorce:Monika Biała jest psychologiem klinicznym z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Jest Sekretarzem Sekcji Psychologii Klinicznej Dziecka Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP). Posiada, przyznany przez Zarząd Główny PTP, certyfikat konsultanta psychologii klinicznej dziecka w zakresie problemów kliniczno-edukacyjnych. Pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej w Warszawie.
Okładka książki Umowa z klasą

19,50 zł 12,67 zł


Skuteczne narzędzie porozumienia i współpracy z uczniami Autorka - wieloletni psycholog szkolny, nauczyciel-konsultant i terapeuta podpowiada: - jak wychowawca może sobie ułatwić porozumienie z klasą i zapewnić konsekwentne przestrzeganie ustalonych zasad - jak na początku roku szkolnego zawrzeć umowę z uczniami, aby wyjaśnić wzajemne oczekiwania, system konsekwencji i nagród - jak się przygotować do opracowania z uczniami dobrej umowy - z jakich elementów powinna składać się dobra umowa - jak korzystać z umowy w ciągu roku szkolnego, aby panować nad klasą. W ostatnim rozdziale autorka podaje gotowe scenariusze lekcji prowadzących do spisania dobrej umowy z klasą.
Okładka książki Jak sobie radzić z rodzicami którzy są źli, zmęczeni, bezradni, albo po prostu stuknięci

37,00 zł 23,66 zł


To pełen humoru poradnik dla nauczycieli wychowawców i dyrektorów szkół, podpowiadający, jak rozmawiać z rodzicami, by skutecznie zachęcić ich do współpracy w wychowaniu dziecka, jak wyjaśniać sytuacje trudne, jak rozmawiać w przypadkach, kiedy rodzice zachowują się emocjonalnie lub nieracjonalnie. Autorka - na podstawie swojego długoletniego doświadczenia - analizuje przypadki, z którymi zetknęła się sama lub które pomagała rozwiązać swoim kolegom. Książka stanowi nieocenioną pomoc w tworzeniu między szkołą a rodzicami atmosfery wzajemnego szacunku i zaufania.
Okładka książki Słoneczna bajka Bajki pomagają…

31,92 zł 19,79 zł


Młody Czytelniku! Lubisz bajki, zagadki, rebusy i labirynty? Lubisz kolorować, liczyć i rysować? Jeśli tak, to mamy coś w sam raz dla Ciebie – serię książeczek z bajkami i zadaniami, które pomogą Ci ćwiczyć czytanie, wprawiać się w pisaniu i gimnastykować umysł. Na końcu każdej książeczki Twoi Rodzice lub Pani w szkole znajdą pomysły na zabawy w grupie. Namów dorosłych, by bawili się razem z Tobą przy czytaniu tych książeczek!
Okładka książki Jak rozwinąć u dzieci poczucie własnej wartości

38,00 zł 28,48 zł


Ponad 80 gier i zabaw - niezastąpione źródło pomysłów dla nauczycieli, wychowawców, pedagogów, terapeutów, pracowników świetlic, wychowawców kolonijnych, rodziców oraz wszystkich innych osób, które pragną w bezpiecznej atmosferze zabawy pomagać dzieciom wzmacniać samoocenę. Proponowane gry i zabawy mają różny stopień trudności. Dodatkowo, autorka proponuje adaptacje, dzięki czemu wybrane gry doskonale nadają się nie tylko dla dzieci w różnym wieku, ale również dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo lub dzieci z zaburzeniami mowy.
Okładka książki Skrzynia skarbów

39,50 zł 29,61 zł


Książka zawiera ponad 300 scenariuszy do kształcenia umiejętności społecznych u dzieci i młodzieży. Wybierając opisane tu ćwiczenia, na swój sposób stajecie się strażnikami zaginionego skarbu edukacji. Rozwój fizyczny, emocjonalny i społeczny ? te trzy aspekty stanowiły kiedyś absolutną bazę podejścia pedagogicznego do nauczania i uczenia się. Niestety, ostatnimi czasy zostały one zakopane głęboko pod warstwą standaryzowanych programów, na podstawie których mierzy się kompetencje uczniów w czytaniu i wykonywaniu działań matematycznych.
Okładka książki Zabawy na co dzień

19,50 zł 12,09 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Poradnik dla rodziców i nauczycieli dzieci z niepełnosprawnością wzrokową i ruchowąAutorka pokazuje, jak z przedmiotów codziennego użytku zrobić zabawki dla dziecka z niepełnosprawnością wzrokową i ruchową oraz jak zachęcać je do zabawy. Instruuje też, jak bawić się wykonanymi zabawkami, aby spełniały one rolę terapeutyczno - rozwojową. Spis treści:1. Wstęp2. Miejsce zabawy dla dziecka ze złożoną niepełnosprawnością3. Pomoce edukacyjne i aktywności dostosowane do potrzeb dziecka z niepełnosprawnością wzrokową4. Dystrybutorzy zabawek i pomocy edukacyjnych5. Bibliografia
Okładka książki Cyberprzemoc. Jak być bezpiecznym w sieci

29,00 zł 19,13 zł

Artykuł chwilowo niedostępny

Niniejszą książkę polecamy wychowawcom, pedagogom szkolnym, psychologom i rodzicom – wszystkim, którzy na co dzień zajmują się nastolatkami i pragną pomóc im poruszać się bezpiecznie w wirtualnym świecie. Dzięki proponowanym ćwiczeniom i grom można w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze sprowokować dyskusje na temat poznawania nowych osób, udzielania o sobie informacji, zaufania, różnicy między żartem a szyderstwem i lojalności wobec przyjaciół. Przystępny język i materiały do wykorzystania podczas zajęć sprawiają, że książka ta jest niezwykle praktycznym narzędziem.
  • Poprzednia

    • 1
  • Następna

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj