Zapraszamy do zapoznania się z najbardziej interesującymi bestsellerami z kategorii fantastyka i horror. Oto najciekawsi autorzy, najlepszych bestsellerów z literatury fantastycznej i horroru: Stephen King, Harlan Coben, Herbert George Wells, Brandon Sanderson, Wojciech Siudmak, Siri Pettersen,
J.R.R. Tolkien, Anna Karnicka, Andrzej Sapkowski i wiele innych. Zapraszamy do mrożącej krew w żyłach literatury.
Wejście do Domu na Wzgórzu przypomina wkroczenie w głąb umysłu szaleńca; wkrótce sami zaczynamy popadać w obłęd – Stephen King
Do starego, mrocznego i owianego złą sławą domu na wzgórzu przybywają cztery osoby: doktor Montague - znawca okultyzmu, szukający żelaznych dowodów na istnienie zjawisk paranormalnych, jego śliczna asystentka, Eleanor – młoda kobieta posiadająca sporą wiedzę na temat duchów, a także Luke - przyszły spadkobierca rezydencji. Z początku wydaje się, że będą mieć do czynienia jedynie z niewytłumaczalnymi odgłosami i zamykającymi się samoistnie drzwiami. Jednak tak naprawdę mroczny i tajemniczy dom cały czas gromadzi siły, by wybrać spośród śmiałków swoją ofiarę.
Nawiedzony Dom na Wzgórzu zaliczany jest do najważniejszych powieści grozy wszech czasów. Utwór doczekał się dwóch kinowych ekranizacji, a w 2018 roku ukaże się serial produkcji Netflix.
Nadchodzi zmierzch ery bogów… Jedno z ostatnich japońskich bóstw, Kami, tworzy laboratorium „Artificial People”, gdzie zostają powołani do życia ludzie obdarzeni boskimi zdolnościami – humodeusy.
Topaz Eihwaz Clever uważany jest za idealny twór nowej generacji. Mimo to nie odczuwa z tego powodu dumy ani nie czerpie satysfakcji. Wszystko się zmienia, gdy poznaje Smite’a, humodeusa obarczonego pewnym niebezpiecznym defektem. Smite posiada bowiem drugą osobowość zwaną „personifikacją apokalipsy”, która niesie śmierć wszystkim żywym istotom.
To jednak nie zniechęca Topaza. Wręcz przeciwnie, w niewytłumaczalny sposób przyciąga go do nowego towarzysza. Nić przyjaźni przeradza się w silną więź, kiedy obaj podejmują się schwytania Marsa, samozwańczego bojownika o czystość ludzkiej rasy, który zamierza unicestwić bóstwa oraz humodeusy.
Skończył się czas, aby żyć. Nadszedł czas, by zabijaćPoznaj zabójcę czarodziejów i poszukiwacza przygódPrzebrnij pustynię w pogoni za Czerwoną GwiazdąPoczuj dławiący strach przenikający do szpiku kościSkryj się w ciemności, bowiemNadchodzi Bakly - najemnik, zabójca, szarlatan. Twardy, nieustępliwy, plujący śmierci w twarz.Zabijanie cesarskich żołnierzy, morderców lub wyspecjalizowanych zabójców jest proste i stało się nudne. Zabijanie czarodziejów sprawiało mi czystą radość zwykł twierdzić.Conan, Rambo i cała plejada herosów mogą mu pozazdrościć siły i charakteru.
Akcja toczy się w XIX wieku, gdzieś na granicy francusko-hiszpańskiej. Fabuła rozgrywa się wokół antycznego posągu bogini Wenus, który wśród miejscowych ma opinię przynoszącego pecha. Panuje przekonanie, że tych co się zetkną z figurą, spotyka nieszczęście. Jednak właściciel rzeźby, miejscowy karczmarz, wielbiciel i znawca antyku, niewiele sobie robi ze złej opinii panującej na temat posągu. Z dumą prezentuje swój skarb przybyłemu właśnie do gospody sławnemu archeologowi. Nazajutrz ma się odbyć ślub jedynego syna oberżysty, Alphonse'a, z miejscową panną. Przyszły pan młody dla żartu wkłada pierścień na palec Wenus. Następnego dnia umiera w dziwnych okolicznościach.
Rok 1942. Naziści są u szczytu swej potęgi. Ale alianci zaczęli już odnosić pierwsze zwycięstwa. Nigdy wcześniej ostateczny wynik konfliktu światowego nie był tak niepewny.
Wywiad brytyjski wchodzi w posiadanie informacji o tajnej superbroni nazistów. Jest nią dziesięcioletnia rumuńska dziewczynka potrafiąca mentalnie kontrolować każde stworzenie zainfekowane choćby jedną kroplą jej krwi...
Trzymająca w napięciu mieszanka horroru, kryminału szpiegowskiego i political fiction w wykonaniu wyjątkowego duetu: uznanego scenarzysty francuskiego Fabiena Nury'ego (Pewnego razu we Francji, W.E.S.T.) oraz utalentowanego amerykańskiego rysownika Johna Cassaday'a (Astonishing X-Men, Planetary).
Nagroda Eisnera dla Johna Cassaday'a w kategorii najlepszego rysownika (Best Artist/ Penciller/ Inker) 2005 roku, m. in. za tom 1 Jam jest Legion: Tańczący faun.
Jam jest Legion to bestseller światowy przetłumaczony na 10 języków, a w 2014 roku na 40-lecie wydawnictwa Humanoids wydany ponownie we Francji jako jeden z 36 najlepszych tytułów tego wydawcy. Polskie wydanie zbiorcze bazuje właśnie na tym wydaniu jubileuszowym; jako dodatki znalazły się w nim posłowie oraz galeria okładek.
* * *
„W Jam jest Legion intryga jest niezwykle skomplikowana, co wymaga całkowitego zaangażowania ze strony czytelnika. W każdym albumie historia wyraźnie posuwa się naprzód, dowiadujemy się więcej na temat postaci, na temat tajników rozgrywki, w którą czytelnik zostaje wciągnięty. Paradoksalnie każdy nowy element przetasowuje jeszcze bardziej karty, a wielu protagonistów prowadzi podwójną grę.”
z Posłowia do jubileuszowego wydania zbiorczego
Wyjątkowa opowieść o magii, sztuce wojennej i bohaterstwie, oparta na bestsellerowej, wielokrotnie nagradzanej serii gier firmy Blizzard Entertainment.
Orgrim Zgładziciel pokonał niegodziwego Czarnorękiego i natychmiast przejął po nim władzę nad Hordą Orków. Teraz niestrudzenie dąży do podbicia kontynentu Azeroth – pragnie, by jego lud znów miał swój dom.
Anduin Lothar, były czempion Wichrogrodu, porzucił ruiny i zgliszcza po swoim królestwie i powiódł poddany mu lud przez Morze Wielkie ku brzegom Lordaeronu. Tam z pomocą szlachetnego króla Terenasa stworzył mocarne Przymierze, w skład którego weszły wszystkie ludzkie nacje. Jednak i to może okazać się niewystarczające, by powstrzymać marsz bezlitosnej Hordy.
Do wojennych zmagań dwóch potężnych przeciwników dołączają elfy, krasnoludy i trolle. Czy śmiałe Przymierze przetrwa? Czy fala ciemności pochłonie za sprawą Hordy ostatnie przyczółki wolności na ziemiach Azeroth?
***
Blizzard Entertainment prezentuje serię Blizzard Legends
Po 25 latach tworzenia znakomitych, wielokrotnie nagradzanych gier takich jak World of WarCraft, StarCraft i Diablo Blizzard Entertainment ponownie wydaje swoje najlepsze książki, tym razem w kolekcjonerskiej szacie graficznej. Wśród nich znajdują się bestsellerowe powieści z listy „New York Timesa”, które wciągną każdego miłośnika fantastyki – nie tylko fanów gier Blizzarda. Zaś ci ostatni – starsi i młodsi – będą mieli okazję poznać wykraczające poza ramy gier historie ich ulubionych bohaterów.
Słonko zawsze bardzo poważnie traktowała smoczą przepowiednię. Skoro smoki Pyrrii potrzebowały, żeby ona, Łupek, Tsunami, Gloria i Gwiezdny Lotnik zakończyli wojnę, to ona jest gotowa spróbować. Ma nawet kilka dobrych pomysłów jak tego dokonać, niestety nikt jej nie słucha. Jednak wstrząsające wieści od Wieszcza zachwiały wiarą Słonka w ich przeznaczenie. Czy to możliwe, żeby ktokolwiek skończył tę straszliwą wojnę i wybrał nową Piaskoskrzydłą królową? A jeśli tyle się natrudzili na darmo? Zakopane sekrety, zabójcze niespodzianki i niespodziewane odkrycia dotyczące wyskrobków czekają na nią wśród ruchomy piasków pustyni, gdzie Słonko będzie musiała w końcu zdecydować, czy jej przeznaczenie zostało już zapisane. A może piątka smocząt zdoła pokierować własnym losem i ocalić świat... na swój sposób?
Zebrane w tej książce historie pochodzą z niezliczonych krain Po drugiej stronie lustra. Są wytworem bujnej wyobraźni Neila Gaimana jednego z największych współczesnych mistrzów literatury fantastycznej. Opowiadają o wydarzeniach zabawnych, wzruszających, budzących grozę lub po prostu cudownych. Łączy je nie tylko osoba autora, ale przede wszystkim niezwykła sugestywność i oryginalność kreowanych wizji.
Najważniejsza premiera fantastyczna ostatnich lat!
Harlan Ellison - kontrowersyjny geniusz światowej literatury, prowokator nieustannie testujący granice wyobraźni. Obsypany nagrodami, zaliczony w poczet wielkich mistrzów SF i horroru. Jego twórczość była inspiracją m.in. dla Neila Gaimana, Dana Simmonsa, Jamesa Camerona i rodzeństwa Wachowskich. "To, co najlepsze" to dwutomowa kolekcja, po raz pierwszy ukazująca polskim czytelnikom bogactwo i różnorodność dorobku tego niezwykłego pisarza i scenarzysty. Drugi tom ukaże się jesienią 2018.
Nie mogę wyobrazić sobie science fiction późnego XX wieku bez Harlana Ellisona. Byłoby nudno!
Ursula K. Le Guin
Nowa Fala zrewolucjonizowała amerykańską fantastykę. A Harlan Ellison zrewolucjonizował Nową Falę. Dostał za to - między innymi nagrodami - jedenaście Hugo i pięć Nebuli. "Ptak śmierci", "Nie mam ust, a muszę krzyczeć", "Dziwne wino", "Ukorz się, pajacu, rzecze Tiktaktor". I mój faworyt: "Chłopiec i jego pies". Żaden szanujący się miłośnik fantastyki nie może sobie pozwolić na to, by nie znać Harlana Ellisona. A poznać naprawdę warto. Ręczę za to moim słowem.
Andrzej Sapkowski
Moje opowiadania ruszają w świat i wywołują piekło. Od czasu do czasu jakiś oszczerca lub urażony krytyk mówi: „Napisał to tylko po to, żeby szokować”. Uśmiecham się wtedy i kiwam głową. Dokładnie tak.
Harlan Ellison w liście do Stephena Kinga
Harlan jest gigantem wśród ludzi pod względem odwagi, waleczności, wymowy, dowcipu, czaru, inteligencji ? pod każdym względem oprócz wzrostu.
Isaac Asimov we wstępie do "Niebezpiecznych wizji"
Harlan Ellison został nazwany przez „Washington Post” jednym z wielkich żyjących amerykańskich autorów opowiadań. W swojej ponadpięćdziesięcioletniej karierze zdobył więcej nagród niż jakikolwiek inny żyjący twórca fantastyki. Ellison napisał lub zredagował ponad sto książek, ponad tysiąc siedemset opowiadań, esejów, artykułów i felietonów, ponad dwadzieścia scenariuszy telewizyjnych i kilkanaście filmowych. Otrzymał m.in. jedenaście Nagród Hugo, pięć Bram Stoker Award, cztery Nebule, jest dwukrotnym laureatem Nagrody Edgara. Ellison został także wyróżniony prestiżowym tytułem Wielkiego Mistrza przez Stowarzyszenia Amerykańskich Pisarzy Science Fiction i Fantasy (Damon Knight Memorial Grand Master Award).
Nowe wydanie klasycznej powieści, która wyszła spod pióra znanego scenarzysty Wiliama Goldmana, w tłumaczeniu Pauliny Braiter.
Awanturnicza powieść fantasy i romantyczna historia miłosna w jednym.
Jeżeli jeszcze dodamy do tego błyskotliwy dowcip i kultową ekranizację z plejadą gwiazd, to mamy prawdziwy międzypokoleniowy bestseller.
Szermierka. Zapasy. Tortury. Trucizna. Prawdziwa miłość. Nienawiść. Zemsta. Olbrzymi. Myśliwi. Źli ludzie. Dobrzy ludzie. Najpiękniejsze damy. Węże. Pająki. Zwierz wszelkiego gatunku i pochodzenia. Ból. Śmierć. Śmiałkowie. Tchórze. Siłacze. Pościgi. Ucieczki. Kłamstwa. Prawda. Cuda. Namiętność… to tylko drobna część tego, co można znaleźć w opowieści o pięknej Buttercup, dzielnym Inigu, mocarnym Fezziku i tajemniczym człowieku w czerni...
Autor powieści jest nagradzanym scenarzystą filmowym (Maratończyk, Wszyscy ludzie prezydenta, O jeden most za daleko, Misery). Nagrodzony Oscarami za scenariusze Butch Cassidy i Sundance Kid (z Paulem Newmanem i Robertem Redfordem) oraz Wszyscy ludzie prezydenta (z Redfordem, Dustinem Hoffmanem
i Jasonem Robbardsem).
Drugi tom opowieści o świecie żyjącego mroku, w którym czyha niewidzialny wróg.
Fantasy pełne humoru! Dla miłośników Zwiadowców, Percy’ego Jacksona i Harry’ego Pottera!
Drzwi między naszym światem a światem mroku zostały otwarte na oścież.
Teraz Rycerze muszą zmierzyć się z dworem Bezkresnego Króla. Dwór wystosował oficjalne zaproszenie do Denizena, chcąc podziękować mu za ocalenie królewskiej córki. To albo wyjątkowy zaszczyt… albo pułapka.
Kiedy Rycerze spotykają członków Wiecznego Dworu, rozpoczyna się bitwa.
Denizen to po prostu zwykły chłopiec, na którego spada tajemnica. A on ciężar tej tajemnicy i konsekwencji, jakie za sobą niesie, będzie w stanie utrzymać. Bardzo ciekawa i wciągająca powieść dla młodzieży. Jest świeża, pełna magii, napięcia i tajemnic.
naszksiazkowir.blogspot.com
Chcecie na moment powrócić do beztroskich czasów dzieciństwa i zanurzyć się
w magii? Ta książka jest dla was idealna.
pabottyro.blogspot.com
Pierwszy tom serii o Wonder Woman w nowej linii wydawniczej DC Odrodzenie. Nieujarzmiona, uzbrojona w Lasso Prawdy i obdarzona mocą bogów, księżniczka Diana z Temiskiry – znana światu jako Wonder Woman – jest jedną z najwspanialszych superbohatek w historii komiksu. Ale kim jest naprawdę? Nawet ona sama nie jest tego pewna. Wonder Woman prześladują wspomnienia z życia, którego nigdy nie zaznała, a jednak w głębi duszy czuje, że są autentyczne. Najbardziej wstrząsające jest to, że nie może odnaleźć drogi do Temiskiry, mitycznej wyspy Amazonek. Ta droga, chociaż ukryta przed zewnętrznym światem, zawsze była dla niej dostępna. Teraz zniknęła! Co gorsza, jedyną osobą, która może doprowadzić Dianę do rodzinnej wyspy, jest jej największy wróg: kobieta przemieniona w geparda. Czy ten niewiarygodny sojusz doprowadzi do odkrycia mrocznych tajemnic księżniczki? Pierwszy tom nowych przygód Wonder Woman stworzyli: znakomity scenarzysta Greg Rucka (Batwoman: Elegy, Gotham Central, Wonder Woman) we współpracy ze słynnym rysownikiem Liamem Sharpem (2000 AD).
Pierwszy crossover w nowej linii wydawniczej DC Odrodzenie. Batman walczył już z potworami w ludzkiej skórze. Stawiał czoło Pingwinowi, Two-Face’owi i Jokerowi – którzy czasami przypominali zwyrodniałe bestie pozbawione sumienia. Ale tej nocy stanie oko w oko z prawdziwymi potworami, olbrzymami o groteskowych kształtach, które niszczą Gotham. Są one dziełem szalonego naukowca Hugona Strange’a. A zanim ponownie wstanie słońce, część bohaterskich obrońców miasta również przemieni się w potwory i zacznie zagrażać rodzinie Batmana i wszystkiemu, na czym mu zależy…
Album stworzyli: Steve Orlando (Midnighter), Tom King (Batman), Tim Seeley (Wieczny Batman), James Tynion IV (Detective Comics), Riley Rossmo (Constantine: The Hellblazer), Roge Antonio (Batgirl And The Birds Of Prey) oraz Andy MacDonald (The New 52: Futures End). W skład tomu wchodzą: Batman #7-8, Nightwing #5-6 oraz Detective Comics #941-942.
W „Odrodzeniu” Tim Seeley łączy kryminał z fantastyką, rozrywkę z wielowątkową, rozbudowaną fabułą, makabrę z rodzinnym i społecznym dramatem oraz czarnym humorem. Spiętrzające się zagadki i małomiasteczkowa atmosfera niczym z prozy Stephena Kinga i serialu „Twin Peaks”, w połączeniu z galerią nietuzinkowych bohaterów i niecodziennie ogranym motywem zombie, dają piorunujący efekt, który dodatkowo potęgują wyśmienite rysunki Mike’a Nortona. Wiejskie noir z prawdziwego zdarzenia.
Rebelia ma swoich bohaterów, takich jak Jyn Erso i Luke Skywalker, ale Imperium ma Inferno Squad.Po tym, jak skradziono plany Gwiazdy Śmierci, Imperium zaczęło słabnąć. Ale nie na długo. Imperialny elitarny oddział Inferno Squad został wezwany na misję w celu infiltracji i eliminacji Partyzantów frakcji Rebelii.Partyzanci muszą za wszelką cenę udaremnić działania Imperium. Tymczasem członkowie Inferno Squad mierzą się z coraz większym ryzykiem, że zostaną zdemaskowani, a to sprawia, że ich działania stają się coraz bardziej ekstremalne
Zapomnij o normalnym życiu, teraz jesteś kimś więcej niż zwykłym śmiertelnikiem… Otaczają cię wrogowie, jednak najgorszym przeciwnikiem okazuje się czas, którego na pozór nie da się zatrzymać.
Słownik ilustrowany do filmu Star Wars. Ostatni Jedi zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat postaci, stworzeń, robotów, miejsc i technologii z VIII części Gwiezdnych wojen.Ze słownikiem poznasz nowe światy, od zamożnej Cantoniki po odludną planetę Crait. Dowiesz się więcej o tajemniczych postaciach, takich jak Luke Skywalker czy Naczelny Wódz Snoke. Zwiedzisz miejsce narodzin Jedi — wyspę, która może stać się także grobowcem zakonu.
Zobacz unikatowe przekroje, poznaj mroczne sekrety bohaterów i odwiedź najciemniejsze zakamarki galaktyki. Wstąp do legendarnego zakonu i przekonaj się, czy czas Jedi już minął!
Czy czujesz w sobie Moc?
Na stronach przewodnika obejrzysz okręty Ruchu Oporu, śmiertelnie groźną Gwardię Pretoriańską Naczelnego Wodza Snoke’a, solne pustkowia planety Crait, potężne maszyny kroczące Najwyższego Porządku. Odkryjesz również zapomniane ruiny Ahch-To, dziwaczne gatunki z wyspy Luke’a, fathiery wyścigowe z planety Cantonica. Zbadasz mroczne tunele kopalń na Crait, tajemnice pierwszej świątyni Jedi, pełne przepychu ulice Canto Bight i wiele więcej! Wstąp do legendarnego zakonu i przekonaj się, czy czas Jedi już minął! Czy czujesz w sobie Moc? Ta książka, podobnie jak film „Star Wars: Ostatni Jedi”, udziela odpowiedzi, ale i stawia nowe pytania.
NAPISANA Z ROZMACHEM, AMBITNA, PORYWAJĄCA WYOBRAŹNIĘ SPACE OPERA. Kevin J. Anderson.
Wojna z Obcymi wkracza w decydującą fazę. Perspektywa rychłego zwycięstwa podsyca tlące się od dawna wewnętrzne konflikty. Politycy walczą o przyszłe splendory i wpływy, nie dbając o to, jak wysoką cenę przyjdzie zapłacić za militarny sukces. Wielki admirał Farland stawia na szali wszystko, by nie dopuścić do blamażu i klęski floty. Henryan Święcki musi zmierzyć się nie tylko z bolesną prawdą o motywach, którymi kierują się obecni przywódcy Federacji, ale również z nie mniej mrocznymi demonami własnej przeszłości.
Kto wyjdzie zwycięsko z kolejnych prób? Kto przetrwa, a komu nie będzie to dane? Kto naprawdę za tym wszystkim stoi?
Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na kartach ostatniego tomu cyklu „Pola dawno zapomnianych bitew”.
Łatwo być Bogiem to fascynujący wstęp do epickiej space opery. Czytając o przygodach barwnych postaci, takich jak załoga Nomady, czytelnik wstrzymuje oddech i odkrywa tajemnice, które mogą zmienić losy Galaktyki. Nancy Kress, zdobywczyni nagród Hugo i Nebula.
W Polach dawno zapomnianych bitew Robert J. Szmidt wykazał się niezwykle bogatą wyobraźnią, opowiadając swoją historię z ogromnym wdziękiem i oryginalnością. Szczerze polecam. Mike Resnick, laureat nagród Hugo i Nebula.
Wartka opowieść o skorumpowanej załodze kolapsarowca, która eksplorując kolejne wrakowiska, odkrywa więcej, niżby chciała... Tak zaczyna się ta wciągająca lektura. Jack Campbell, autor bestsellerowego cyklu Zaginiona Flota.
Napisana z rozmachem, ambitna, porywająca wyobraźnię space opera. Kevin J. Anderson, współautor cyklu Diuna, autor The Dark Between the Stars
Pasjonujący thriller psychologiczny, który pokazuje, jak szokująca prawda może kryć się za gazetowymi nagłówkamiKiedy w wieczornej gazecie ukazuje się krótka informacja o tragedii sprzed lat odnalezionym na placu budowy szkielecie noworodka, większość czytelników tylko przebiega po niej wzrokiem. Jednak trzy obce sobie kobiety nie mogą zignorować zamieszczonej treści.Jednej z nich tekst przypomina o najgorszym wydarzeniu z życia.Inna obawia się, że jej najpilniej skrywana tajemnica może zostać ujawniona.Dla trzeciej zaś, dziennikarki, to pierwsza wskazówka w śledztwie prowadzącym do ujawnienia prawdy.Historia dziecka musi zostać opowiedziana
Nagle poruszyły się jej piękne, zielonoszare, szklane oczy. Przesuwały się powoli, jak na osi, aż spojrzenie lalki spoczęło na twarzy Triss. I wtedy otworzyły się maleńkie usteczka.Co ty sobie wyobrażasz, że kim jesteś? To jest moja rodzina.Triss budzi się po wypadku i wie, że coś jest nie tak. Dręczy ją głód nie do opanowania, raz po raz budzi się z liśćmi we włosach, ma wrażenie, że śmiertelnie przeraża młodszą siostrę. Kiedy już nie może tego wytrzymać i zaczyna płakać, jej łzy są jak pajęczyna. . .Wkrótce odkrywa, że to, co się z nią stało, jest dziwniejsze i straszniejsze, niż sobie wyobrażała i że dosłownie nie jest sobą. Pragnąc zrozumieć, co się dzieje, rusza w podróż do Podbrzusza miasta spotkać się z ekscentrycznym Architektem, który knuje i spiskuje przeciwko jej rodzinie. Musi wszystko wyjaśnić, zanim będzie za późno
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?