Wynalazcy już w dzieciństwa zdradzają swoje skłonności do eksperymentowania. Tak było z Edisonem, który wywołał pożar, gdy sprawdzał, co wydarzy się, gdy podłączy się to z tym lub tamtym. Nie poprzestał na eksperymentach z łączeniem czy chemikaliami. Lubił mówić, że sukces to jeden procent natchnienia, a dziewięćdziesiąt dziewięć procent pracy. Trzymając się tego, ulepszył telefon, żarówkę, oświetlił ulice, stawiając na nich latarnie, wymyślił fonograf... Był bardzo pracowity, opatentował ponad tysiąc różnych rzeczy! Nazywano go czarodziejem. I o tym jest książka Ewy Nowak, którą sugestywnie zilustrowała Agata Kopff.Trzypoziomowa seria Czytam sobie jest skierowana do dzieci, które zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Książki na trzecim poziomie charakteryzują się tekstami, w których młody czytelnik znajdzie: dialogi, wszystkie głoski i odpowiednio dłuższe zdania. Na tym etapie nauki czytania dzieci nie tylko składają słowa, ale już całe zdania. Dzięki temu, że historie są wciągające i pełne emocji, spotkanie z książką staje się pasjonującą przygodą. Trud samodzielnej lektury wynagradza dołączony do książki dyplom sukcesu oraz kolorowe naklejki z bohaterami. A sukces młodego czytelnika jest nie do przecenienia!
Najlepiej modli się ten, kto uczciwie żyje przysłowie angielskie""Ewo, Twoja inicjatywa wyśmienita, temat znakomity, dialog konieczny, choć spóźniony od wieluset lat. Wstęp odważny tak trzymaj dalej. Ze smutkiem i obawą jednak konstatuję, że w otoczeniu wszechobecnego ciemnogrodu oraz światopoglądowego ugoru nie znajdziesz licznych czytelników ani interlokutorów. Tym bardziej pisz i wydawaj bez wahania. Niech takie krople drążą skałę wielowiekowej kołtunerii. Życzę psychicznej wytrwałości w Twojej pracy, co może nie być łatwe ze względu na ambitnie wybrany temat i Twoje osobiste emocjonalne zaangażowanie"" Ryszard Bober, lekarz neurochirurg.Część polityków i ludzi Kościoła cynicznie wykorzystuje i manifestuje swoją wiarę w Boga i przynależność do Kościoła katolickiego, traktując to jako swoisty sposób na życie, a czasem odwracając uwagę od swojej prawdziwej osobowości. Udają prawdziwych katolików z powodu np. pieniędzy i chęci zrobienia kariery zawodowej, a w przypadku księży w celu ukrycia np. homoseksualizmu, skłonności pedofilskich czy po prostu zapewnienia sobie usystematyzowanego, wygodnego życia duchownego.Kościół katolicki w naszym kraju razem z rządzącymi działa jak system naczyń połączonych. Obecnie mamy do czynienia raczej z towarzystwem wzajemnej adoracji ukształtowanym na podłożu korupcji biznesowej, w obrębie którego trudno oddzielić ziarno od plew.Czy premier naszego rządu, wypowiadający słowa o chrystianizowaniu Europy, mówi je jako prywatna osoba, którą łączą biznesowe transakcje z Kościołem, czy może jako szef rządu, który myśli już o następnych wyborach? Wyjątkowo cyniczny obrazek zobaczyłam w telewizji, kiedy to prezydent Duda odwiedza leżącego w szpitalu młodego księdza chorego na raka. Robi sobie z nim zdjęcia i modli się w świetle kamer przy jego łóżku. Bez kamer widocznie modlitwa nie działa!
Jeż to dzikie zwierzę, które wszyscy znamy i czasem je spotykamy. Ten niewielki ssak z kolcami jest bohaterem naszego opowiadania i ma na imię Eliasz. Pewnego razu chłopiec znajduje małego jeża. Dziecko myślało, że zwierzątko zostało porzucone, więc zabrało je do domu. Ale czy zrobiło dobrze, czy jeż na pewno był pozostawiony sam sobie?Seria Pomóż Mi Przetrwać została stworzona dla dzieci, które chcą mądrze wspierać przyrodę. Książka zawiera planszę edukacyjną oraz słowniczek trudnych pojęć.
Elwirka to mały pingwin cesarski. Właśnie wykluła się z jaja i musi przetrwać mroźną zimę na Antarktydzie. Gdy podrośnie, czeka ją długi spacer w kierunku oceanu, gdzie będzie się uczyć, jak polować. Po drodze jednak czyha na nią wiele niebezpieczeństw. Z powodu globalnego ocieplenia lód w wielu miejscach jest cienki. Kiedy topnieje, powstają w nim wielkie szczeliny. Czy Elwirka sobie poradzi? Seria Pomóż Mi Przetrwać została stworzona dla dzieci, które chcą mądrze wspierać przyrodę. Książka zawiera planszę edukacyjną oraz słowniczek trudnych pojęć.
Szesnastoletni Borys Orkan cierpi na depresję. Środowisko, w którym żyje, dostarcza chłopcu wiele miłości i cierpienia - jak to w życiu. Choroba sprawia, że chłopiec zaczyna widzieć swoje życie jedynie jako pasmo niekończącej się udręki. Samobójcza śmierć sąsiada i toksyczna znajomość z poznanym na oddziale psychiatrycznym Miszą prowadzą Borysa do fascynacji samobójstwem. Otoczony rodziną, znajomymi i serdeczną miłością dziewczyny, Borys odpycha wszystkich i z wolna pogrąża się w samotności. Udręczony chorobą, nie widzi już dla siebie wyjścia...
Marysia jest uczennicą szkoły baletowej. Codziennie ćwiczy i marzy, aby wystąpić w prawdziwym przedstawieniu w teatrze. Pewnego dnia w szkole są organizowane przesłuchania do Dziadka do orzechów, a dziewczynka dostaje rolę! Teraz czeka ją jeszcze więcej ćwiczeń i pracy, a potem premiera. Czy wszystko przebiegnie zgodnie z planem?Czytam sobie to sprawdzona trzypoziomowa seria do nauki czytania, która sprawi, że Twoje dziecko pokocha książki.
Czternastoletnia Majka cierpi na chorobliwe zadręczanie się. Mimo że jak ognia unika wszystkiego, co niebezpieczne, przypadkowo zostaje dotkliwie pogryziona przez pracującą w cyrku małpkę. Majka już nigdy nie odzyska pełnej sprawności dłoni, w dodatku utraciła radość życia i zaufanie do zwierząt. Szczęściem w nieszczęściu spotyka swoje alter ego - dziewczynę, którą chciałaby być, tylko nie ma na to odwagi. Ta znajomość wydobędzie z Majki wszystko, co najlepsze. Okaże się, że prawdziwa przyjaźń może przenosić góry, a już na pewno pomóc dręczonej przez złych ludzi, znerwicowanej i chimerycznej, ale wciąż pełnej marzeń małpce. Jeśli kochasz zwierzęta, wierzysz w przyjaźń między dziewczynami i lubisz się pośmiać - ta powieść jest dla ciebie.
Po „Sekretniku” nadchodzi „Notes młodej pisarki”!
Ten notes to niezbędne akcesorium każdej szanującej się młodej pisarki! Piszesz do szuflady? A może masz już na koncie debiut? Twój styl jest rozpoznawalny? A może codziennie się zmienia i nie całkiem wiesz, jak chcesz pisać? Od czego zacząć, co zrobić, żeby zostać pisarką i konsekwentnie podnosić swoje pisarskie kwalifikacje? Ewa Nowak, nagradzana autorka pięćdziesięciu książek dla młodzieży w różnym wieku, wie na ten temat wszystko i chętnie podzieli się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem, z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru, bez ściemy i owijania w bawełnę. A zatem – do piór (i klawiatur)!
Podróż przez świat może być podróżą przez samego siebie. Możesz odkryć nieznane sobie zakątki…
Objazdówka po Europie… Marzenie połowy licealistów i trzech czwartych studentów. Na dosyć odważne spełnienie takiego marzenia dosyć spontanicznie zdobyło się dwóch przyjaciół z Warszawy ze swoimi partnerkami. Magda i Kuba – dwudziestoletni studenci germanistyki, znający się od półtora roku, aktualny status związku: zaręczeni. Damroka i Wiktor – ona osiemnastolatka, on rok starszy, niedawno się poznali i są na etapie odkrywania swoich zalet i… jak to w związkach bywa - wad. Status związku: "to skomplikowane".
Książkę można bez wahania określić jako książkę drogi. Bohaterowie pochodzą z różnych domów, mają odmienne doświadczenia życiowe. Różnice te właśnie w podróży dosyć szybko wychodzą na jaw. Różni ich niemal wszystko - środowisko, w którym dorastali, status majątkowy, poglądy na życie, postrzeganie siebie, sposób wyrażania opinii, sposoby zwiedzania, stosunek do jedzenia, a co najbardziej trudne, gdy jest się w związku – postrzeganie miłości.
Podróż przez Niemcy, Francję i Hiszpanię jest okazją do sprawdzenia trwałości ich związków. Do poszukania (wspólnie lub odrębnie) odpowiedzi na pytanie o wzajemne zaufanie, o granice, których nie można przekroczyć, by nie zranić drugiego człowieka, o wymagania i oczekiwania wobec innych. Podróż staje się szybko trudną lekcją docierania się. Tu nie można, jak w domu, trzasnąć drzwiami i odciąć się od świata. Od domu dzielą ich setki kilometrów. Jest tylko "tu i teraz". Nie wszystko da się przewidzieć, ale nie ma tego złego, co by… Poznają przecież ciekawych ludzi i dowiedzą się o sobie ciekawych rzeczy. Czy wrócą tacy sami jak byli? Czy ich związki przetrwają? Co im po tej "podróży życia" pozostanie – tylko wspomnienia i masa pamiątek?
"Lawenda w chodakach" Ewy Nowak to świetna młodzieżówka dla ludzi w każdym wieku. Z dawką humoru, ale także przekazująca nam wartości i podejmująca niekiedy ważne tematy, takie jak alkoholizm czy kalectwo, ale to chyba jak każda książka, która wyszła spod pióra tej autorki. Polecam ją naprawdę wszystkim, którzy chcą miło spędzić czas przy lekkiej lekturze.
panikultura.pl
Ewa Nowak – polska pisarka, pedagog, terapeuta, publicystka. Zadebiutowała w 1997 r. w "Filipince" tekstem dotyczącym zdawania egzaminów ustnych. Współpracuje z czasopismami "Cogito", "Victor Junior", "Trzynastka", "Sens". W 2002 roku ukazała się jej pierwsza powieść – Wszystko, tylko nie mięta. Od tamtej pory napisała już trzydzieści książek, które poruszają aktualne problemy współczesnej młodzieży, co wynika z doświadczenia zawodowego autorki. Rodzicom, czasem zagubionym w meandrach psychiki swoich dzieci, lektura tych powieści na pewno ułatwi obranie właściwego kierunku na rodzicielskiej busoli. Misja Ewy Nowak polega bowiem na stawianiu pytań i pozwalaniu bohaterem odpowiadać na nie po swojemu.
Ważniejsze wyróżnienia i nagrody otrzymane przez Ewę Nowak:
"Bardzo biała wrona" – Książka Roku 2009 Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych Polskiej Sekcji IBBY,
Wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej 2009 za książkę "Pajączek na rowerze".
"Konie to niesamowite zwierzaki. Najpiękniejsze zwierzęta. Koń spojrzy na ciebie i wszystko wie - kim jesteś, czy powinien cię zrzucić, czy raczej być miły. Znają się na ludziach, ale jak to robią - nie mam pojęcia."
Zonia, która jest córką właściciela stajni i pani weterynarz, uwielbia konie. Spędza z nimi cały czas, biegnie do nich zawsze, by odreagować swoje stresy, uwielbia je obserwować.
I zawsze, jak to bywa w szczęśliwych, spokojnych historiach pojawia się jakieś „ale”. Zonia trenuje pod okiem ojca, byłego mistrza jeździectwa. Zdobywa medale, co wydaje się być potwierdzeniem ogromnej skuteczności swojego trenera. Ma duże szanse, by zdobyć stypendium renomowanej angielskiej szkoły jazdy. Pech chce, że jej najgroźniejsza konkurentka też bierze lekcje u ojca Zoni.
Jak poradzić sobie z rywalizacją? I jak odrzucić moralne opory przed nadmiernym męczeniem koni podczas treningu? Czy Zoni uda się przekonać ojca, że można osiągnąć dobre rezultaty, szanując konie? I której z dziewczyn uda się zdobyć stypendium – wytrwałej uczennicy, czy wrażliwej, zakochanej w koniach Zoni? A może stypendium tak naprawdę nie ma znaczenia, a ważna jest tylko więź z tymi cudownymi zwierzętami?
To książka dla wszystkich, którzy kochają konie. I dla tych, którzy chcieliby je lepiej poznać, ale nadal nie wiedzą, od czego zacząć.
Przeczytaj i powiedz, czy jesteś tylko meteorem, czy też prawdziwym wielbicielem koni?
Nie otwierajmy złu drzwi, bo potem tak strasznie trudno je zamknąć.
Postaci dramatu:
Kamila – piękna, zdolna tancerka, mistrzyni tańca towarzyskiego, od dwóch lat szczęśliwie zakochana we wrażliwym matematyku, Arturze.
Dorota – bardzo przeciętnej urody, zakompleksiona marzycielka, singielka, której pasją (jedyną) jest nauka angielskiego.
Co łączy te dwie, na pozór tak różne dziewczyny? Po pierwsze - przyjaźń. Po drugie: trudne relacje z rodzicami.
Galerię postaci uzupełniają:
Sławek – pedant z nerwicą natręctw i wieloma fobiami, Kicia, która serce straciła dla żonatego mężczyzny, uwodziciel o atletycznej postawie – Waligóra oraz Majka – rezolutna młodsza siostra Doroty.
Rodzice Kamili ciągle się kłócą. O wszystko. Ich kłótnie przypominają wręcz relacje małych dzieci, wciąż robiących sobie na złość. Kamili trudno zatem z nimi żyć, bo nieustannie lawiruje między nimi obojgiem. Na szczęście jest zaskakująco w swoim postrzeganiu świata dojrzała. U rodziców Doroty jest zupełnie inaczej. To światowej sławy scenografowie, rzadko bywający w domu, praktycznie nieznający swoich obu córek. Obowiązki rodzicielskie wypełniają, dzwoniąc co jakiś czas do domu, w którym dziewczynkami opiekuje się babcia.
I, jak to w życiu bywa, a młodzieńcze serca nie drzemią – pojawia się uczucie. Jakby go nie nazwać – emocją, zadurzeniem, fascynacją, młodzieńczą miłością. I bywa ono różne – czasem budujące, czasem destrukcyjne.
Kamila na wakacyjnym zgrupowaniu poznaje przystojnego lekkoatletę Waligórę, któremu nie potrafi się oprzeć. Gdy wraca do domu, jej związek z Arturem nie jest już taki sam. Dorota natomiast po nudnych wakacjach u dziadków z utęsknieniem idzie do szkoły, gdzie początek roku przyniesie niespodziankę w postaci przystojnego studenta prowadzącego zajęcia WF-u.
Kruchość związków, które rozpoczynają się w młodym wieku jest powszechna, co nie znaczy, że mniej boleśnie odczuwana niż w wieku dojrzałym.
A zdrada boli zawsze… I ma różne oblicza.
Co jest w niej bardziej istotne w zdradzie: fakt jej zaistnienia czy pobudki kierujące człowiekiem?
Ewa Nowak porusza trudne tematy i sprawnie prowadzi splatające się watki aż do ostatnich zdań, nie zaniedbując żadnego z nich. Jak w życiu: akcja - reakcja i… konsekwencje.
Ewa Nowak — polska pisarka, pedagog terapeuta, publicystka. Zadebiutowała w 1997 r. w „Filipince” tekstem dotyczącym zdawania egzaminów ustnych. Współpracuje z czasopismami „Cogito”, „Victor Gimnazjalista”, „Victor Junior”, „Trzynastka”, „Sens”. W 2002 roku ukazała się jej pierwsza powieść – „Wszystko, tylko nie mięta”. Od tamtej pory napisała już trzydzieści książek.
Książki tej autorki poruszają aktualne problemy współczesnej młodzież, co zapewne wynika z doświadczenia zawodowego. Rodziców, czasem zagubionym w meandrach psychiki swoich dzieci lektura tych powieści na pewno ułatwi obranie właściwego kierunku na rodzicielskiej busoli. Misja Ewy Nowak polega bowiem na stawianiu pytań i pozwalaniu bohaterem odpowiadać na nie po swojemu.
Ważniejsze wyróżnienia i nagrody otrzymane przez Ewę Nowak:
• „Bardzo biała wrona” - Książka Roku 2009 Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych Polskiej Sekcji IBBY,
• Wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej 2009 za książkę „Pajączek na rowerze”.
Przyzwoitymi ludźmi łatwo jest manipulować...
W Augustowie życie poza sezonem wakacyjnym toczy się spokojnie. Znikają turyści, wraca normalny, niespieszny tryb życia.
Nina chodzi do szkoły i pozornie niczym się nie wyróżnia. Ani strojem, ani fajnymi rodzicami, ani niczym… A tak bardzo by tego chciała! Inaczej patrzyłyby na nią koleżanki, mogłaby… Mogłaby wszystko!
Wokół nic interesującego się nie dzieje. Co prawda pod gabinetem ortodonty jeden chłopak tak na nią patrzył, ale to na pewno przez tę zawiniętą niezręcznie spódnicę… Ona nadal jest sama, a tak chciałaby, żeby ktoś na nią czekał pod szkołą – najlepiej przystojny, nieco starszy od niej brunet…
Ojciec Niny pracuje poza domem, mama ciągle kłóci się z jej starszym bratem. Nina czuje się przytłoczona życiem i nie daje sobie rady z tym wszystkim, co ją otacza. Nie znosi obowiązkowych, niesmacznych niedzielnych obiadów u ciotki, gdzie na dodatek musi zabawiać rozmową niepełnosprawną kuzynkę, Justynę. A najgorzej jest z lekcjami polskiego, bo nauczycielka wymagająca…
Pewnego dnia, na przerwie, zmęczona natarczywością koleżanek, chcąc im zaimponować, wymyśla tego wyśnionego. On ma na imię Paweł. Bezpieczne imię, bo nikt taki nie chodzi do ich szkoły. Jednak z kłamstwem tak już bywa. Podobnie jak plotka, która przekazywana z ust do ust szybko obiega małe miasto i to kłamstwo spowoduje uruchomienie kolejnych elementów domina. I ten dzień, jak w Domino Day, uruchomi zmiany w życiu Niny. Czy jednak będą to zmiany na lepsze?
Dwie wiadomości, dwa wydarzenia, które można ze sobą połączyć i – oto z kłamstwa tworzy się – no, nie niestety – nie prawda. Raczej pozory prawdy, ale i tyle wystarczy, by skorzystać z nadarzającej się okazji. I Nina staje w centrum wydarzeń.
Czasem jest tak, że spraw nie da się zatrzymać po tym, gdy zostały zainicjowane. Czy dzięki tym wydarzeniom Nina nie może zmienić swojego postępowania i opinii o osobach, które ją otaczają? Jak długo wytrzyma w stworzonej przez siebie sytuacji, jak daleko posunie się w kłamstwach? A może jednak zostanie zdemaskowana, bo cała intryga była szyta zbyt grubymi nićmi?
Ninie Petrykowskiej w banalnie prosty sposób przychodzi mijanie się z prawdą. Tu powie coś o chłopaku, tam nazmyśla w innej sprawie, zerkając na koleżanki szepnie to i owo, gdy nagle dopadnie ją strach. W tej sytuacji Nina też radzi sobie nieźle; wypieranie różnych rzeczy ze świadomości dziewczyna ma opanowane do perfekcji.
Autorka w przekonujący sposób pokazuje w jaki sposób rzeczywistość wykreowana przez kłamstwa zaczyna przerastać bohaterkę, jak to, co powiedziała, wraca do niej zwielokrotnione. Drugą, bardzo istotną, kwestią poruszoną w książce, jest kwestia funkcjonowania w społeczeństwie (a szczególnie w rodzinie) dorosłych niepełnosprawnych.
Jeśli chcecie młodym ludziom wyjaśnić znaczenie przysłów "kłamstwo ma krótkie nogi" i „słówko wyleci wróblem, a powróci wołem” podsuńcie im książkę "Dane wrażliwe". Zrozumieją.
Ewa Nowak — polska pisarka, pedagog terapeuta, publicystka. Zadebiutowała w 1997 r. w "Filipince" tekstem dotyczącym zdawania egzaminów ustnych. Współpracuje z czasopismami "Cogito", "Victor Gimnazjalista", "Victor Junior", "Trzynastka", "Sens". W 2002 roku ukazała się jej pierwsza powieść – "Wszystko, tylko nie mięta". Od tamtej pory napisała już trzydzieści książek.
Książki tej autorki poruszają aktualne problemy współczesnej młodzież, co zapewne wynika z doświadczenia zawodowego. Rodziców, czasem zagubionym w meandrach psychiki swoich dzieci lektura tych powieści na pewno ułatwi obranie właściwego kierunku na rodzicielskiej busoli. Misja Ewy Nowak polega bowiem na stawianiu pytań i pozwalaniu bohaterem odpowiadać na nie po swojemu.
Ważniejsze wyróżnienia i nagrody otrzymane przez Ewę Nowak: "Bardzo biała wrona" - Książka Roku 2009 Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych Polskiej Sekcji IBBY, wyróżnienie w I Konkursie Literatury Dziecięcej 2009 za książkę "Pajączek na rowerze".
Lekko napisana, dowcipna debiutancka powieść jednej z najbardziej popularnych pisarek dla młodzieży! Jej bohaterowie niezwykle barwna, lekko zakręcona rodzina Gwidoszów podbiła serca tysięcy młodych czytelników: przesympatyczna mama (z kilkunastoma niezwykłymi pomysłami na minutę, a wszystkie zgodne z najnowszymi trendami), która po czterdzieste postanowiła zająć się psychologią, tata, który wziął sprawy we własny ręce i zamiast dalej być nauczycielem postanowił zająć się ubezpieczeniami, kot o imieniu Pies i pies Łata, który nie lada zaskoczy swoich państwa... A przede wszystkim nazywany przez koleżanki szkolnym casanową zabójczo przystojny maturzysta Kuba, jego dwa lata młodsza siostra Malwina (w oczach starszego brata ot, siostra jak siostra) i uwielbiana przez bliskich przesympatyczna Marysia często najtrzeźwiej z rodziny myśląca... pięciolatka.Aż chciałoby się pomieszkać trochę z Gwidoszami w ich niewielkim warszawskim mieszkaniu, gdzie od czasu do czasu czegoś brakuje, ale miłości nigdy.I myślenia o miłości. I marzeń Malwiny, by wreszcie mieć chłopaka. I zaskoczenia Kuby, który w końcu pozna dziewczynę, która nie patrzy na niego z uwielbieniem. I na każdy temat ma inne zdanie...Na szczęście z rodziną Gwidoszów nie trzeba się rozstawać na zawsze powraca bowiem w kolejnych książkach Autorki.Ewa Nowak z charakterystyczny dla niej poczuciem humoru daje nam wszystkim jakby mimochodem uśmiechniętą lekcję empatii.
Historia zaczyna się jak w bajce: cicha, miła Natalia poznaje wymarzonego chłopaka, który wydaje się delikatny, romantyczny i bezgranicznie w niej zakochany. Jednak na pozór idealny związek dwojga licealistów z każdym dniem staje się coraz bardziej mroczny. A Norbert powoli pokazuje prawdziwą twarz – zazdrosnego, zaborczego, porywczego i manipulującego (nie tylko Natalią) prześladowcy. Zakochana dziewczyna nie potrafi jednak odejść. Woli tłumaczyć sobie takie zachowania wielką miłością, o której on tak pięknie mówi…
Ta przejmująca powieść (nie tylko dla nastolatków, ale i ich rodziców) znakomicie obrazuje mechanizmy uzależnienia i przemocy psychicznej. Wskazuje też trudną, ale konieczną drogę wyjścia z toksycznego związku i odbudowywania poczucia własnej wartości.
Ewa Nowak opowiada historię Natalii z charakterystyczną dla jej pisarstwa przenikliwością, ucząc zarazem młodych, wrażliwych ludzi, jak rozpoznawać symptomy przemocy psychicznej i – co najważniejsze – jak nie dać sobie zrobić krzywdy.
„Bardzo biała wrona” uhonorowana została przez Polską Sekcję IBBY nagrodą Książka Roku 2009.
Kolejna po „Nie do pary” i „Błahostce i kamyku” znakomita powieść Ewy Nowak przeznaczona dla nastoletnich czytelników.
Jacek to nieśmiały i wrażliwy, ale jednocześnie zadziorny chłopak z rozbitej rodziny. Emilka jest oczkiem w głowie rodziców, ma przejąć rodzinny interes i wypełnić wielopokoleniową tradycję. Chłopak i dziewczyna wpadają na siebie przypadkiem. Spragnieni ciepła i akceptacji, zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia…
Niestety rodzice Emilki nie chcą zaakceptować wyboru córki. Gdy tylko nadarza się okazja, zabraniają jej kontaktów z Jackiem, wciąż powtarzając, że to chłopak nie dla niej i upierając się, że robią to dla dobra córki.
Czy miłość nastolatków zniesie taką próbę? W jakim stopniu rodzice mogą ingerować w życie i wybory własnych dzieci? Jak bardzo te wybory mogą zaważyć na ich losie?
Poruszająca opowieść o miłości, akceptacji, zwątpieniu i trudnym wkraczaniu w dorosłe życie.
To, że masz problemy, świadczy tylko o tym, że żyjesz…
Nie masz chłopaka? Najlepsza przyjaciółka rozgadała wszystkie twoje tajemnice? Rodzice cię nie rozumieją? Ktoś cię wykorzystał albo w ogóle nikt się tobą nie interesuje? Czujesz się na tym świecie zagubiona i samotna?
Ten SEKRETNIK powstał właśnie dla ciebie.
Tylko proszę, nie nazywaj go poradnikiem.
TO NIE JEST PORADNIK!
SEKRETNIK będzie z tobą o każdej porze dnia i nocy.
Napisałam książkę, z którą jak z najfajniejszą koleżanką świata da się pogadać o wszystkim.
Ewa Nowak
Problemy nastolatek i ich najskrytsze sekrety zebrane w formie autentycznych listów. Nowoczesna forma, dystans i humorystyczne ilustracje autorstwa Agaty Dębickiej.
Książka, którą musi mieć każda dziewczyna!
Kolejna mocna powieść dla nastolatków od autorki Nie do pary
Marlena straciła rodziców gdy była dzieckiem, a jej rodzina toczyła długi spór o to, kto powinien ją wychowywać. Sąd wydał wyrok, ale rodzina podzieliła się opieką po swojemu. To dlatego Marlena żyje w wielkim rozdarciu: połowa jej serca jest w Polsce, przy ukochanym dziadku, połowa w Kanadzie – u wujków. Strata rodziców odcisnęła piętno na całym życiu Marleny. To silna, ale jednocześnie subtelna, bardzo wrażliwa dziewczyna, która wciąż musi dokonywać trudnych wyborów. Na naszych oczach staje na progu dorosłego życia i ze wszystkich sił próbuje sobie go nie zepsuć już na starcie.
- Fabuła pełna emocji
- Świetnie zarysowany problem tożsamości
- Pogłębione psychologicznie portrety bohaterów
- Ponadczasowa tematyka
Wielogodzinne mordercze treningi, analizowanie gry przeciwnika, mecze sparingowe wszystko dla kilkunastu minut chwały na boisku. W emocjonującej opowieści z serii Czytam sobie Ewa Nowak pokazuje, że bycie piłkarzem to naprawdę ciężka praca.
Kiedy pewnego marcowego dnia kocica Izabela ucieka z domu, Zuzia jest zrozpaczona. Jednak gdy kotka po pewnym czasie wraca, życie mieszkańców małego domku staje na głowie...
Chłopak, z którym źle się układa, terroryzujący rodzinę ojciec i kłopoty w szkole… Życie Ady nie jest usłane różami, ale kiedy pojawia się ten trzeci, sprawy komplikują się jeszcze bardziej.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?