Jedną z najpiękniejszych rzeczy, jakie mogą się zdarzyć człowiekowi, jest spotkanie bratniej duszy – prawdziwego przyjaciela lub przyjaciółki. Kogoś, kto zaakceptuje, wesprze, wysłucha i z kim można szczerze porozmawiać.
Jak rozpoznać taką osobę?
Po czym odróżnić przyjaźń dobrą od złej?
Co zrobić, jeśli pojawią się nieporozumienia?
Czy przyjaźń jest już na zawsze?
Jak pielęgnować związek, w którym przyjaciołom rosną skrzydła?
Nie wolno ufać zwierzętom, dopóki się ich nie pozna. Trudno wytłumaczyć dziecku, dlaczego nie można podchodzić do przyjaźnie wyglądającego pieska. Nie chcemy przecież wzbudzić w nim lęku przed zwierzętami. Wszyscy rodzice muszą wyjaśnić swoim pociechom, jak należy zachowywać się w obecności zwierzaków, nawet tych najsympatyczniejszych.
To jest książeczka o zaufaniu. Ma pomóc w uświadomieniu dzieciom, że na zaufanie zawsze trzeba zasłużyć.
Nawet jeśli bardzo kochamy zwierzęta, to najpierw trzeba sprawdzić, czy nie zrobią nam krzywdy. Kochać - tak, ale ufać - dopiero kiedy przekonamy się, że można. Ta prawda odnosi się nie tylko zwierząt. Dotyczy także ludzi.
Niniejsza książka jest adresowana do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 14 lat. Dostarcza rzetelnej wiedzy na temat działania alkoholu i mechanizmu choroby alkoholowej. Wyjaśnia niezrozumiałe zachowania osób dotkniętych tym problemem i przygotowuje do zmian zachodzących po podjęciu leczenia. Dzięki tej książce dzieci nauczą się rozpoznawać i akceptować uczucia – swoje i innych osób. Dadzą sobie prawo do zaspokajania dziecięcych potrzeb, do radości, zabawy i do rozwoju.
Autorka na podstawie wieloletnich doświadczeń terapeutycznych proponuje osobom otyłym różne techniki wprowadzania zmian, a zwłaszcza zmiany myślenia o samym sobie, co w wypadku ludzi z nadwagą oznacza przesunięcie z pozycji skrajnie negatywnych i samokrytycznych na akceptujące.
Niie odchudzaj się, tylko chudnij! Po lekturze książki będziemy wiedzieć: Jak schudnąć bez diety Czy tak zwane zdrowe żywienie może szkodzić Co zrobić, by bardziej lubić siebie Jak pracować nad samooceną Co to jest autohipnoza i kiedy może się przydać
Książka składa się z dwóch części: z ciekawego opowiadania i skierowanego do dzieci króciutkiego wykładu o zasadach prawidłowej komunikacji. Opowiadanie pokazuje dzieciom, skąd się bierze złość i do czego jest potrzebna. Wyjaśnia, że czasem jest ona uzasadniona, a czasem nie. Jak to odróżnić? Temu służy druga część książki, która omawia zjawisko złości, uczy, jak nad nią zapanować i wyrażać w taki sposób, który nie krzywdzi nikogo.
Popularnonaukowa dla siedmiolatka.
Małe dziecko jest odkrywcą. Z wielką ciekawością poznaje tajniki prawdziwego życia. A czy jest coś ważniejszego niż woda? Czytając książkę, dziecko śledzi losy kropelki, która przeżywa moc mrożących krew w żyłach przygód, kiedy zamarza, i wzruszających uniesień, kiedy paruje. Mały czytelnik miedzy wierszami dowiaduje się o różnych stanach skupienia, poznaje rolę wody w przyrodzie, jej wędrówkę z ziemi do atmosfery i z powrotem. Ślicznie zilustrowana książka ma pomóc rodzicom w przygotowaniu dziecka do szkoły. Rozwija zainteresowania i tumaczy świat.
Książeczka jest pełnym humoru opowiadaniem dla dzieci, dzięki któremu pociechy zrozumieją, że o wartości człowieka świadczą jego cechy wewnętrzne, a nie przedmioty, którymi się otacza. Dwóm chłopcom bliźniakom codzienne życie dostarcza zabawy, wielu przygód i wrażeń. Stają się coraz bardziej samodzielni, wkraczają w „wielki świat”, który budzi ich obawy i niepokój. Gdzie szukać bezpieczeństwa? W ramionach kochających rodziców czy wśród drogocennych skarbów? Rodzice znajdą w książce wskazówki, jak wychować szczęśliwe dziecko, które czuje się bezpieczne i kochane.
Książka zawiera cztery pogodne i optymistyczne opowiadania mówiące o stracie, tęsknocie, chorobie i lękach. Czy dzieci nie są za małe, żeby takie tematy z nimi poruszać? Kiedy nic się nie dzieje, rzeczywiści nie trzeba.
Jednak w codziennym życiu radości i smutki się przeplatają ze sobą.
Dzieci zasmuca kolorowy motyl leżący bez ruchu na parapecie okna, rozstanie z zabawkami z dzieciństwa, strata znanych miejsc i przyjaciół w wyniku przeprowadzki do nowego mieszkania. Boją się chorób i zarazków, bo słyszą wiele błędnych informacji na ich temat. Tęsknią za członkami rodziny, którzy opuścili dom z różnych powodów. Dzieci ciągle stają przed zadaniem uporania się z nieznanymi sobie, przykrymi uczuciami.
Dzieci zadają pytania, a nam trudno na nie odpowiedzieć. Strata, tęsknota, śmierć i choroba to nieodłączne części codziennego życia, które budzą silne emocje.
Co powiedzieć dziecku?
Ta książka pomaga rodzicom i wychowawcom znaleźć odpowiednie słowa. Podaje konkretne wskazówki, jak rozmawiać z dzieckiem.
Dostarcza też rzetelnej wiedzy na tematy tabu, o których niechętnie się mówi. Wyposażeni w nią rodzice będą potrafili emanować spokojem i staną się prawdziwym wsparciem dla najmłodszych.
Bohaterem tej książki jest znalezione w ogródku, na wpół dzikie, puchate zwierzątko. Z początku budzi strach i niechęć, jednak po bliższym poznaniu okazuje się niezwykłą istotką – ciekawską jak dziecko, radosną, chętną do nauki i zabawy. Zadziwia mądrością, z której korzysta cała rodzina. Wzrusza, kiedy okazuje swoje przywiązanie. Czego można się nauczyć od małego szczurka? Czy można się z nim zaprzyjaźnić?
Opowieść o szczurku podnosi na duchu i przełamuje uprzedzenia!
Marek trenuje strzały do bramki i cały czas pudłuje, a za chwilę ma ważny mecz. Boi się, że przez niego przegra jego drużyna, koledzy będą mieli pretensje, a dziewczyny go wyśmieją. Podejmuje decyzję, że nie weźmie udziału w meczu. Czy to dobre rozwiązanie? Jak zakończy się ta historia? Autorka wyjaśnia, że myśli decydują o uczuciach i zachowaniach, czyli kontaktach dziecka ze światem. Które myśli dają siłę, a które ją odbierają? Czy nad szkodliwymi myślami można zapanować? Warto tak myśleć, by lubić siebie, świat i ludzi, samemu być lubianym i – szczęśliwym.
Mała dziewczynka, jak każde dziecko, szuka przyjaciela. Chciałaby zaprzyjaźnić się z miłym puchatym misiem koala, ale przypadkiem spotyka kogoś zupełnie innego - krokodyla o smutnych oczach. Zostaje jego przyjaciółką, bo on tego chce, i wydaje się, że potrzebuje pomocy. Co wyniknie z tej przyjaźni? Głównym przesłaniem książki jest ostrzeżenie: jeśli przypadkiem zaprzyjaźnisz się z krokodylem, nie czekaj, aż on się zmieni, i nie licz na to, że nauczysz go zachowywać się inaczej. Po prostu trzymaj się od niego z daleka i pozwól mu żyć tak jak chce.Dziecko nauczy się z tej książki, czym jest i na czym polega przyjaźń oraz czego można oczekiwać od prawdziwego przyjaciela.
Kobieta - to brzmi dumnie. Czy jednak każda z nas jest w stanie szczerze tak powiedzieć? Czy nie jest tak, że często borykamy się z brakiem pewności siebie, ze zbytnią wrażliwością czy lękiem przed porażką? Książka „Siła kobiet w biznesie” powstała z myślą o polskich kobietach, o ich ukrytej sile, którą trzeba tylko wyzwolić, aby osiągnąć spełnienie. Książka rozpoczyna się od wywiadów z 10 kobietami sukcesu, osobami o wysokiej pozycji, silnym autorytecie, prawdziwymi liderkami, które poprzez swoje działania i osiągane sukcesy inspirują i motywują do rozwoju. Dzięki tej książce otrzymamy również wskazówki i komentarze związane z różnymi aspektami życia kobiety. Autorki psychologicznym okiem przyglądają się kobiecym możliwościom rozwoju, doradzają jak awansować i stać się liderką. Pokazują jak wydobywać i korzystać ze swoich mocnych stron czy też jak można połączyć ze sobą życie zawodowe i rodzinne, czerpiąc spełnienie w każdej z tych sfer. Książka zawiera też specjalnie przygotowane przez obie autorki ćwiczenia, które pomogą każdej kobiecie skutecznie wykorzystać drzemiący w niej potencjał. Tak, aby każda patrząc rano w lustro z dumą mogła powiedzieć - „Jak dobrze być kobietą!” Dzięki tej książce: • nauczysz się sięgać po to, czego pragniesz • zyskasz pewność siebie • odkryjesz swoje mocne strony • dowiesz się jak połączyć ze sobą sferę zawodową i rodzinną • nauczysz się w pełni wykorzystywać swój potencjał • poczujesz się spełniona w każdej dziedzinie życia
Książka porusza temat przemocy dzieci wobec dzieci. Wyjaśnia mechanizm grupowej zmowy milczenia, który prowadzi do chronienia dręczyciela przez klasę. Mechanizm ten powoduje, ze dorośli stają się bezradni i zaklęty krąg niemocy się zamyka. Dzieci czują się osamotnione i zależne od dręczyciela. On sam nie ponosi konsekwencji własnych działań, pomimo że krzywdzi innych. Książka pokazuje, na czym polega dręczenie, kim jest dręczyciel, kim jego ofiara i co robić, żeby powstrzymać takie zachowania dzieci.
W niezrozumiałych, niejasnych sytuacjach dzieci milczą. Boją się lub nie znajdują słów, by poprosić o pomoc. Niekiedy dochowywanie tajemnicy może być niebezpieczne. Mówić czy nie? O czym absolutnie nie wolno mówić, o czym wolno, a o czym wręcz należy? Jakie sekrety są niebezpieczne? Kiedy jest się skarżypytą? A kiedy mądrym, rozsądnym dzieckiem? Jak bezpiecznie korzystać z Internetu? Książka zaopatrzona w ,,Uwagi dla rodziców"".
Książka składa się z dwóch części: z ciekawego opowiadania i skierowanego do dzieci króciutkiego wykładu o zasadach prawidłowej komunikacji. Opowiadanie pokazuje dzieciom, skąd się bierze złość i do czego jest potrzebna. Wyjaśnia, że czasem jest ona uzasadniona, a czasem nie. Jak to odróżnić? Temu służy druga część książki, która omawia zjawisko złości, uczy, jak nad nią zapanować i wyrażać w taki sposób, który nie krzywdzi nikogo.
Kiedy ma się narodzić drugie dziecko w rodzinie, często pojawia się niepokój i pytanie: czy będzie ono tak samo kochane jak pierwsze? Towarzyszą temu obawy rodziców, że być może drugie dziecko odbierze część miłości pierwszemu. Serca mają magiczną moc. Zawdzięczają ją temu, że jest w nich wiele kieszonek. Gdy pierwsze dziecko przychodzi na świat, jedna kieszonka wypełnia się miłością, a kiedy urodzi się następne, równie silna miłość pojawia się w drugiej kieszonce, przeznaczonej tylko dla niego…
Co musi wiedzieć dziecko, aby było bardziej bezpieczne wśród ludzi? Rozmawianie z dziećmi na trudne tematy sprawia nam kłopot. Szczególnie wtedy, gdy mamy mówić o zagrożeniach. Obawiamy się, że sama rozmowa może krzywdzić. A jednak, dla bezpieczeństwa dziecka, rozmawiać trzeba...""Powiedz komuś!"" to książka, która podnosi poczucie wartości dziecka i uczy je najważniejszego - szacunku dla siebie i dla innych. Jednocześnie przekazuje niezbędną wiedzę. Dziecko musi znać swoje prawa i umieć powiedzieć ""Nie!"" w obronie tych praw i własnego ciała. Trzeba je nauczyć, aby ufało własnym odczuciom. Kiedy czuje się zaniepokojone lub zakłopotane, musi nauczyć, aby ufało własnym odczuciom. Kiedy czuje się zaniepokojone lub zakłopotane, musi o tym Powiedzieć Komuś, kto wysłucha i pomoże. Książka pokazuje pozytywny obraz świata i mówi, jak zachować, stosując się do mądrych zakazów.
O alkoholu dużo się mówi i pisze, ale w rodzinach dotkniętych tym problemem jest to temat tabu. Dzieci żyją w nieprawdziwym świecie, w którym o sprawach najważniejszych mówić nie wolno.Co musisz wiedzieć zanim dorośniesz
O alkoholu dużo się mówi i pisze, ale w rodzinach dotkniętych tym problemem jest to temat tabu. Dzieci żyją w nieprawdziwym świecie, w którym o sprawach najważniejszych mówić nie wolno.
Niniejsza książka jest adresowana do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 14 lat. Dostarcza rzetelnej wiedzy na temat działania alkoholu i mechanizmu choroby alkoholowej. Wyjaśnia niezrozumiałe zachowania osób dotkniętych tym problemem i przygotowuje do zmian zachodzących po podjęciu leczenia. Dzięki tej książce dzieci nauczą się rozpoznawać i akceptować uczucia – swoje i innych osób. Dadzą sobie prawo do zaspokajania dziecięcych potrzeb, do radości, zabawy i do rozwoju.
Młodsi czytelnicy powinni omawiać poszczególne zagadnienia z terapeutą, pedagogiem szkolnym lub z kimś z rodziny. Starsi mogą czytać książkę samodzielnie, choć rozmowa z dorosłym pomogłaby im lepiej zrozumieć ten trudny temat.
W rozdziale „Do Rodziców, Wychowawców i Terapeutów” autorka wyjaśnia, jak pracować z książką. Nauczyciele mogą skorzystać z gotowych ćwiczeń ilustrujących poszczególne zagadnienia. Dzięki temu lekcje będą zarazem interesujące i pouczające.
Marek trenuje strzały do bramki i cały czas pudłuje, a za chwilę ma ważny mecz. Boi się, że przez niego przegra jego drużyna, koledzy będą mieli pretensje, a dziewczyny go wyśmieją. Podejmuje decyzję, że nie weźmie udziału w meczu. Czy to dobre rozwiązanie? Jak zakończy się ta historia? Autorka wyjaśnia, że myśli decydują o uczuciach i zachowaniach, czyli kontaktach dziecka ze światem. Które myśli dają siłę, a które ją odbierają? Czy nad szkodliwymi myślami można zapanować? Warto tak myśleć, by lubić siebie, świat i ludzi, samemu być lubianym i – szczęśliwym.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?