Wyniesienie na ołtarze całej rodziny: Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci, w tym nienarodzonego, było wydarzeniem bezprecedensowym. Ci bohaterowie codzienności z pierwszej połowy XX wieku pozostawili po sobie świadectwo pięknego, ewangelicznego życia.Losy rodziny Ulmów zestawione zostały ze scenami tajemnic różańcowych, co przekłada się na wspaniałe świadectwo tego, jak można w naszych rodzinach wypełniać przykazanie miłości Boga i człowieka.Niniejsza książka jest doskonałą inspiracją do realizacji prawd ewangelicznych w naszych domach. Na nowo odkrywa przed nami modlitwę różańcową, która nabiera realnego wymiaru, a sceny z życia świętej rodziny znajdują odbicie w obecnym świecie.
Boże, coś Polskę przez tak liczne wieki - otaczał blaskiem potęgi i chwały, - coś ją osłaniał tarczą swej opieki - od nieszczęść, które przygnębić ją miałySłowa tej pieśni zna chyba każdy Polak. W doskonały sposób oddaje one ufność, jaką od wieków Polacy pokładali w Bożej Opatrzności. Modlitewnik został przygotowany tak, by każdy patriota, któremu na sercu leży dobro kraju miał możliwość modlitwy w intencji Polski. Orędownikami i przewodnikami w tej modlitwie są święci, szczególnie związani z naszą ojczyzną.W tych trudnych i niespokojnych czasach modlitewnik ten okaże się z całą pewnością doskonałą inspiracją do modlitwy wstawienniczej, którą możemy wyprosić łaskę Bożej Opieki dla polskich domów i rodzin.
Święty Jan w czwartej Ewangelii ukazuje, jak z boku umierającego na krzyżu Chrystusa, Nowego Adama, rodzi się Nowa Ewa Kościół, symbolizowany przez stojących pod krzyżem Maryję i umiłowanego ucznia. Z boku Chrystusa wypływa krew i woda symbol Eucharystii i chrztu, a w szerszym rozumieniu wszystkich siedmiu sakramentów Kościoła i nadprzyrodzonej łaski odkupienia. Chrystus, Kościół, Maryja to trzy zasady, na których oparliśmy ten inspirowany Soborem Watykańskim II wykład o siedmiu sakramentach źródle życia dla wierzących.
Dzięki niniejszej dysertacji pióra ks. Piotra Maroszka, pochylającego się nad obrazem oświeceniowego kapłana Hugona Kołłątaja, uzyskaliśmy portret Kościoła w diecezji krakowskiej i wypełnianego przez niego posłannictwa w sferach nadprzyrodzonej oraz instytucjonalnej w drugiej połowie XVIII stulecia.
Kiedy Kościół niszczą kłamstwa, nie możemy milczeć! Krystian Kratiuk, Grzegorz Górny oraz Paweł Lisicki od kilku lat wspólnie przyglądają się kryzysowi Kościoła katolickiego i omawiają jego najgorętsze sprawy w programie Ja, Katolik EKSTRA. Obserwując coraz to większy chaos nie tylko informacyjny ale również ten obecny w samym nauczaniu Kościoła, postanowili wspólnie, tym razem w książce, uporządkować najważniejsze sprawy dotyczące naszej wiary oraz odpowiedzieć na fundamentalne pytania, które nurtując dziś wielu wierzących: Czy papież Franciszek abdykuje? Czy marzenia katolickich progresistów zostaną zrealizowane? Czy w Niemczech dojdzie do schizmy? Jakie są tak naprawdę skutki Soboru Watykańskiego II? Jak poradzić sobie w czasie ogromnego zamętu, który panuje w Kościele? Trzy różne głosy, trzech wybitnych katolickich publicystów nie boi się skonfrontować z najtrudniejszymi pytaniami o przyszłość naszej wiary. Jest w tej trójce rozmówców coś, co budzi szczególny podziw. Ich miłość do Kościoła i postrzeganie go z perspektywy, tak odległej od doczesnej. Bo tak patrząc czysto po ludzku, to już dawno mogliby skrzywić się z niesmakiem i odejść… Przecież zaprezentowany w książce ogrom wiedzy oraz analityczne zdolności wyraźnie wskazywałby kierunek. Bogu dzięki, że ci trzej fechmistrzowie słowa i litery trzymają się Piotrowej Łodzi, nawet wówczas kiedy zdaje się ona tonąć. ŁUKASZ KARPIEL, REDAKTOR PCH24 Ta książka to głos katolików naprawdę zatroskanych o Kościół. To głos katolików, którzy w Kościele chcą widzieć swoją Matkę i którzy w tej trosce nie boją się dla poszukiwania właściwej perspektywy odsłaniać prawdziwe rany zadawane w ostatnich dziesięcioleciach Kościołowi przez ducha tego świata. JAN P. STRUMIŁOWSKI OCIST
Poznaj najważniejsze historie biblijne opowiadane dzieciom:* Stworzenie* Kain i Abel* Obietnica Abrahama i Sary* Sen Jakuba* Józef i jego bracia* Mojższesz i Faraon* Siła Samsona* Dawid pokonuje Goliata* Daniel w jaskini lwów* Jonasz i wielka ryba* Anioł odwiedza Maryję* Narodziny Jezusa* Pokłońmy się Mu!* Jezus w świątyni* Chrzest Jezusa* Przyjaciele Jezusa* Dobry Samarytanin* Rozmnożenie chleba i ryb* Zagubiona owca* Jezus i dzieci* Jezus przybywa do Jerozolimy* Ostatnia Wieczerza* Męka Jezusa* Jezus żyje!
Publikacja Prymas Stefan Wyszyński i episkopat Polski uzupełnia istotną lukę badawczą, jaką są relacje prymasa z episkopatem Polski. Wspomniany problem potraktowano dość szeroko, obrazując zarówno rolę kard. Wyszyńskiego w tym gremium, jak i jego relacje z poszczególnymi biskupami. W sumie zebrano 13 analiz przygotowanych przez znawców historii Kościoła katolickiego w XX w. Tom nie wyczerpuje całości problematyki, lecz stanowi zachętę do dalszych studiów nad tą tematyką, a docelowo nad pełną naukową biografią Prymasa.
Antoni z Padwy to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych świętych na świecie. Już sam fakt, że we Włoszech mówi się o nim Il Santo, czyli po prostu Święty, świadczy o jego potędze. Powszechnie wiadomo, że patronuje rzeczom i ludziom zagubionym, oraz że był wielkim kaznodzieją. A to zaledwie wyimki z jego niezwykłej osobowości i fascynującego życia. Niniejsza książka dość szczegółowo ukazuje koleje jego życia, wyciągając na światło dzienne mało znane fakty. Ceniony autor franciszkański, o. Cecylian Niezgoda, odpowiada w niej na wiele pytań, m.in. dlaczego Antoni, urodzony w Lizbonie, nazywany jest Świętym z Padwy, dlaczego pragnął zostać męczennikiem i jak to się stało, że jego proces kanonizacyjny był najkrótszym w historii Kościoła? Autor ze znawstwem przedstawia nie tylko chronologiczny zapis życia św. Antoniego, ale kreśli także historyczne i ekonomiczne tło jego czasów, przez co pomaga lepiej zrozumieć duchowość i charakter epoki, w której żył ten niezwykły franciszkanin.
Dziadek Józef zawsze znajdzie sposób na zainteresowanieopowieściami biblijnymi swoich wnuków. Osobisty tekstLidii Miś oparty na wspomnieniach szczęśliwegodzieciństwa wypełnionego wizytami u ukochanychdziadków. Pokazuje małym czytelnikom, że każdy,niezależnie od tego, kim jest i co robi w życiu, możespotkać Jezusa na swojej drodze. Pakiet zawieraopowiadania biblijne w 4 tomach od stworzenia świataprzez całą historię zbawienia po Apokalipsę św. Jana.
Gdyby nie Jezus, dziś nikt nie wiedziałby, że istniały. Mogły wpatrywać się w Jego twarz, słuchać Jego głosu, widzieć, jak śmieje się i gniewa. Niektóre z nich spotkały Go przelotnie, inne wytrwale za Nim podążały i spędzały z Nim długie godziny. Jedno jest pewne – to spotkanie odmieniło życie każdej z nich. Kim są kobiety, które poznajemy na kartach Nowego Testamentu?
W trzecim tomie serii Niezapomniane. Bohaterki Biblii Magda Grabowska zaprasza do wspólnego przyjrzenia się kobietom, których historie zostały utrwalone w Ewangeliach. Po raz pierwszy zanurzymy się w kulturę i zwyczaje czasów Jezusa, aby zobaczyć je oczami tych kobiet. Dzięki temu dobrze nam znane wydarzenia – takie jak zwiastowanie Pańskie czy rozmowa Jezusa z Samarytanką – odsłonią się z innej perspektywy, pozbawione schematów i błędnych wyobrażeń.
Wiele z nas chciałoby mieć przywilej osobistych spotkań z Panem Jezusem. Dzięki rozważaniom zawartym w książce Niezapomniane. Bohaterki Biblii. Ewangelie zbudujesz własną historię relacji z Nim.
Magda Grabowska
Magda Grabowska przez ponad 35 lat zaangażowana była w działalność misyjną i ewangelizacyjną międzynarodowego, międzywyznaniowego ruchu chrześcijańskiego „Agape” (Campus Crusade for Christ). Wraz z mężem przez 25 lat prowadziła Służbę Rodzinie. Jest doradcą małżeńskim i rodzinnym, a także wykładowcą na konferencjach i seminariach dla małżeństw, rodziców i narzeczonych oraz na biblijnych konferencjach i rekolekcjach dla kobiet. Współautorka podręcznika do przedmiotu przygotowanie do życia w rodzinie „Zanim wybierzesz”, autorka książek „Kobieta warta królestwa”, „Klucze do pokoju” oraz książek dla dzieci „Wielka wędrówka” i „Cudowna przemiana”.
Niezapomniane. Bohaterki Biblii
„Niezapomniane. Bohaterki Biblii” to seria poświęcona kobietom, które pojawiają się na kartach Pisma Świętego. Autorka serii, Magda Grabowska, przedstawia je nam jak przyjaciółki, rozważając wydarzenia z ich życia na tle społeczeństwa i kultury, w jakich żyły, co pozwala nam je lepiej zrozumieć. Wprowadza nas też w kontekst radości, jakich doświadczały, oraz zmagań, z jakimi się mierzyły. Dzięki biblijnym bohaterkom możemy odkrywać własną kobiecą tożsamość, przeobrażać myślenie i działanie oraz uczyć się rozpoznawać Bożą obecność w każdym zdarzeniu codzienności.
"Cześć. To ja, Dzieciątko. Tak, wiem, nie powinienem mówić. Jestem noworodkiem, a nie od dziś wiadomo, że noworodki nie mówią. Zresztą inne figurki też nie"A gdyby tak figurki z bożonarodzeniowej szopki mogły mówić? Pasterz marzyciel, Trzej Królowie, a nawet Gwiazda Betlejemska i żłóbek miałyby nam wiele do powiedzenia. Zakradnijmy się na palcach i posłuchajmy ich 25 niezwykłych opowieści. Możemy czytać je w poszczególne dni Adwentu lub podczas świątecznych chwil Bożego Narodzenia.Betlejemska szopka przedstawiona w tej książce jest wyjątkowa, podobnie jak postacie i przedmioty, które sprawiają, że ożywa. Ona naprawdę ożywa! Gwiazda, wielbłądy, wół i inne figurki opowiadają, co oznacza ich obecność w szopce i jak stały się częścią jednego z najpiękniejszych wydarzeń w historii świata: narodzin Jezusa. Słuchając tych opowieści, dzieci będą odkrywać piękno i sens Bożego Narodzenia wciąż na nowo.
Oto cudownie kolorowe wydanie Biblii, przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach w wieku 2 lat i nieco starszych. Idealne do wspólnego oglądania i czytania w ciągu dnia lub na dobranoc. Zawiera 18 historii biblijnych opowiedzianych prostymi słowami i przedstawionych w formie komiksu dla najmłodszych dzieci.Tekst ma odpowiednią długość i został zilustrowany w taki sposób, by zachwycić maluchy. Na końcu każdej historii dzieci są zachęcane do przypomnienia sobie usłyszanego opowiadania i przyjrzenia się ilustracjom, aby odnaleźć kilka szczegółów i odpowiedzieć na proste pytanie.W ten sposób poznają historię arki Noego, Mojżesza, Samuela, Jonasza i Daniela w jaskini lwów, a także historię narodzin Dzieciątka, przypowieść o zagubionej owcy, historie przyjaciół Pana Jezusa i wydarzenia pierwszej Wielkanocy.
Biografia niezwykłej postaci w historii XX wieku, św. Josemari Escrivy de Balaguera - założyciela Opus Dei. Liczy się tylko Jezus to publikacja bogata edytorsko: ilustrowana ponad 300 zdjęciami, mapami, infografikami i faksymile notatek. Przywołuje na myśl słynne powiedzenie, że jeden obraz jest wart więcej niż tysiące słów - tak właśnie jest w przypadku tej publikacji. W albumie znajduje się wiele fotografii publikowanych po raz pierwszy, a ponadto 15 map i infografik oraz 10 odręcznych tekstów "świętego spraw codziennych" i "pracy ofiarowywanej Bogu". Wszystko to pozwala czytelnikowi doświadczyć bliskości duchowej św. Josemari Escrivy.Tytuł oryginału Que solo Jess se luzca jest rodzajem motta św. Josemari (stanowi parafrazę jego słów) - pochodzi ze zdania, które wypowiedział w kontekście uroczystości przygotowywanych przez jego współpracowników na jego cześć: "Nie chcę, żeby przygotowywano jakiekolwiek uroczystości, ponieważ pragnę spędzić ten jubileusz w zgodzie z moją zwykłą zasadą postępowania: ukryć się i zniknąć - aby liczył się tylko Jezus".Zamiarem autorów publikacji, Jessa Gila i Enrique Muiza, było stworzenie publikacji, która nie tylko pozwoli czytelnikowi zrozumieć założyciela Opus Dei, ale też doświadczyć uczuć, jakie były jego udziałem. Dla niektórych czytelników będzie to pierwsze spotkanie ze "świętym życia codziennego" - jak nazwał go św. Jan Paweł II, inni potraktują tę książkę jak album rodzinny".
Kto stworzył świat? Jak odkryć i rozwijać swoją duchowość? Jaki jest sens i cel naszego życia?To pytania, jakie stawia sobie człowiek, odkąd pojawił się na Ziemi, a poprzez religię stara się znaleźć na nie satysfakcjonujące go odpowiedzi.Jesteśmy chrześcijanami, ale na świecie nie istnieje tylko nasza religia. Ta książka chce nam pomóc odkrywać skarby ukryte w naszej wierze katolickiej, a jednocześnie zaznajomić nas z innymi religiami świata: judaizmem i islamem, hinduizmem, buddyzmem czy taoizmem.W poszukiwaniu skarbów to seria pomocnych w pracy katechetycznej książek, które pomagają dzieciom odkrywać skarby wiary.Skompletuj pozostałe tomiki serii "W Poszukiwaniu Skarbów": "Jezus i skarb ukryty w królestwie Bożym", "Bierzmowanie i skarb Ducha Świętego", "Komunia Święta i skarb ukryty w Ciele Chrystusa", "Spowiedź i skarb przebaczenia", "Msza Święta i skarb ukryty w Eucharystii".
Ten kalendarzyk i notatnik w jednym, to nieoceniona pomoc dla każdego ambitnego ministranta - sprzyja temu również poręczny, kieszonkowy format publikacji. Ministranci znajdą w niej comiesięczne rubryki uczestnictwa w Eucharystii i na ministranckich zbiórkach, a także daty z informacjami o stałych i ruchomych wydarzeniach liturgicznych w roku 2024.Zamieściliśmy w nim ponadto: - prezentacje multimedialne z kodami QR, - rubryki z planami lekcji, informacjami o przerwach w nauce i z terminami ferii zimowych w poszczególnych województwach, - odnośniki do czytań mszalnych (sigla), - codzienne wskazania dotyczące kolorów szat liturgicznych wspomnień, świąt i uroczystości, - schemat roku liturgicznego.Urozmaiceniem terminarza są kolorowe ilustracje, dowcipy oraz pouczające sentencje. Oto publikacja-przyjaciel każdego ministranta, mobilizująca do służenia przy ołtarzu z coraz większą gorliwością każdego dnia.
Michała Anioła bez cienia przesady można nazwać największym artystą wszechczasów, gdyż w jego dziełach tak zwane sztuki piękne wspięły się na szczyty, których później nikomu już nie udało się osiągnąć. Dotyczy to zarówno formy, jak i treści duchowych, siły wyrazu i ładunku emocjonalnego jego twórczości. Album wszechstronnie prezentuje rzeźbę, malarstwo i dzieła architektoniczne artysty wplecione w historię jego życia. Opowieść Fabio Scalettiego nie pomija niczego – obok „Piety”, „Dawida”czy dyptyku sykstyńskiego z freskami na sklepieniu i „Sądem ostatecznym”, będącego jednym z najwspanialszych wyrazów ludzkiego geniuszu,przywołuje np. mniej znane i wciąż odkrywane rysunki artysty. Całości dopełniają liczne ilustracje dzieł i ich detali pozwalające kontemplować ich piękno. I pomyśleć, że nasz bohater nie uważał się za malarza! Autor: Fabio Scaletti – ur. w 1964 r. w Mediolanie, gdzie mieszka i pracuje. Jest filozofem i specjalistą komunikacji biznesowej. Od prawie 20 lat poświęca się estetyce, a zwłaszcza badaniu malarstwa Caravaggia. Obecnie interesuje się również wielkimi mistrzami włoskiego renesansu, ze szczególnym uwzględnieniem aktualności debaty krytyków i ekspertów na temat najbardziej znanych dzieł historii sztuki oraz nowych badań i odkryć. Jego książki poświęcone tej tematyce zostały przetłumaczone na wiele języków.
Prezentujemy sylwetki piętnaściorga świętych. Są to:1. Św. Anna, Matka Maryi, 2. Św. Dobry Łotr, 3. Św. Sebastian, 4. Święci Kosma i Damian5. Św. Dorota z Cezarei, 6. Św. Leonard z Limoges, 7. Św. Edward III Wyznawca, 8. Św. Izydor Oracz i jego żona Maria, 9. Św. Rozalia z Palermo, 10. Św. Święta Zyta, 11. Św. Mikołaj z Tolentino, 12. Św. Gertruda Wielka, 13. Św. Ludwina z Schiedam, 14. Św. Marcin de Porres, 15. Św. Arnold Janssen.Niegdyś byli oni bardzo znani i popularni, dziś jakby odeszli nieco w zapomnienie. A szkoda, gdyż byli ludźmi głębokiej wiary, świadkami Ewangelii, których orędzie jest ponadczasowe. Mogą się stać przewodnikami i orędownikami na drogach naszego życia duchowego. Wróćmy do tych nieco zapomnianych, ale sprawdzonych przyjaciół. Poznajmy ich biografie i odkryjmy na nowo moc ich orędownictwa u Boga.Św. Jan Paweł II przypominał: "Świętość jest darem i zadaniem zakorzenionym w chrzcie i bierzmowaniu, powierzonym wszystkim członkom Kościoła w każdej epoce. Jest darem i zadaniem dla świeckich tak samo jak dla zakonników i kapłanów, w sferze prywatnej, tak jak w działalności publicznej, w życiu zarówno jednostek, jak rodzin i wspólnot" (Orędzie na XIII Światowe Dni Młodzieży, 30 XI 1997 r.).
Książka jest propozycją podróży po krainie Biblii, ale nie jest to podróż turystyczna - jak mówią jej autorzy - nie jest to też kwerenda historyczna czy studium literackie ani też medytacja duchowa, Jednakże podróż ta ma w sobie coś ze wszystkich tych elementów. Jest propozycją wprowadzenia dorosłych katolików na drogi, którymi podążał naród wybrany, czyli w biblijną historię zbawienia: od początków aż do narodzin Kościoła, aby odnaleźć źródła swojej wiary i nie pogubić się w gąszczu różnorodnych ideologii współczesnego świata. Autorzy łączą wiedzę na temat najnowszych wyników badań naukowych nad Biblią, informacje historyczne czy kulturowe dotyczące tekstów biblijnych z ich przesłaniem duchowym. Publikacja powstała w ramach serii "Progi Wiary" w środowisku Stowarzyszenia Mess'AJE zajmującego się biblijną katechezą dorosłych we Francji i poza jej granicami oraz Uniwersytetu Katolickiego w Lille, gdzie pracuje m.in. pomysłodawca tej serii ks. prof. Jacques Bernard.Odbiorcy książki:- katecheci, katechiści, osoby duchowne zajmujące się katechezą dorosłych, prowadzące parafialne kręgi biblijne, katolicy pragnący poszerzyć swoją wiedzę na temat Biblii.Dlaczego warto przeczytać tę książkę:- Książka ma duży walor edukacyjny, jest pięknie ilustrowana, zawiera mapki i wskazówki do czytania i rozważania tekstów biblijnych.Autor: Catherine Le Peltier jest wykładowcą w Instytucie Wiara, Sztuka i Katecheza na Katolickim Uniwersytecie w Lille we Francji.
Maryjo - Ty, która z tego miejsca objawiasz Twą łaskawość i współczucie dla wszystkich, co uciekają się pod Twą opiekę, wysłuchaj modlitwy wznoszonej do Ciebie z synowską ufnością i przedstaw ją Twemu Synowi, Jezusowi, naszemu jedynemu Odkupicielowi. Jan Paweł II W świecie obciążonym konfliktami, rozłamem wiary i kryzysem rodziny tylko matczyne wstawiennictwo Maryi może uratować nas przed całkowitym upadkiem. Chroniąc się pod Jej płaszczem, doświadczamy orędownictwa najlepszej Matki, która wyprowadza człowieka z ciemności grzechu i czyni nas podobnymi do Chrystusa. Christine Watkins, autorka bestsellerowej książki Ostrzeżenie, stworzyła 46-dniowy, wyjątkowy program przygotowujący do zawierzenia się Matce Przenajświętszej, który koncentruje się na codziennym odmawianiu Różańca, poście oraz medytacji. Zawarte w książce rozważania pomogą czytelnikowi każdego dnia podejmować duchową walkę, by wzrastał on w świętości i bliskości wobec Boga. Skuteczność tej konsekracji potwierdzają tysiące poruszających świadectw wiernych na całym świecie! Zawierz swoje życie Maryi i doświadcz przemieniającej Bożej miłości poprzez czułe wstawiennictwo naszej Matki w niebie! Christine Watkins - katolicka prelegentka i autorka bestsellerowych książek, m.in. Ostrzeżenia. Niegdyś ateistka, nawróciła się, gdy została cudownie uzdrowiona przez Jezusa za wstawiennictwem Maryi. Mieszka z mężem i dwoma synami w Sacramento w Kalifornii. Zawierzenie pod płaszczem Maryi to przeglądanie się w lustrze życia Maryi, które dzień po dniu prowadzi do coraz większego upodobnienia się do Niej. To szkoła życia w Jej obecności, patrzenia Jej oczami i kochania Jej sercem. Taka perspektywa życia i wiary to odpowiedź na nasze czasy! ks. Marcin Modrzyński Tradycja chronienia się pod płaszcz Maryi sięga średniowiecza. Wiele zakonów posiada w swojej tradycji właśnie takie wyobrażenie Matki Bożej. Christine Watkins łączy te tradycje z praktyką całkowitego oddania Maryi zaproponowaną przez św. Ludwika Grigniona de Montfort. Jednak bezpośrednia inspiracja zaproponowanych przez nią rekolekcji jest cudowny wizerunek Matki Bożej z Guadalupe. Niezmiernie cieszy mnie, że w rożnych częściach świata, czasem tak bardzo odległych od siebie, Bóg wzbudza w sercach ludzi pragnienie całkowitego oddania się Maryi. Pod Jej płaszczem zawsze jesteśmy bezpieczni. Wojciech Surówka , duszpasterz
W klasycznej już wydanej pierwotnie w Polsce w latach 20-tych zeszłego wieku niezwykle wtedy popularny mistrz jogi myśli wschodniej Jogi Rama-Czaraka zajmuje się m.in takimi zagadnieniami jakpierwistki zasadnicze składające się na człowieka - ciało fizyczne, ciało astralne oraz Prana czyli siła życiowa. W dalszym ciągu rozpatruje pierwiastki umysłowe, duchowe, zajmuje się aurą człowieka i dynamiką myśli, ale także telepatią i jasnowidzeniem, światem astralnym, aspektami terapeutycznymi wiedzy tajemnej czy wreszcie ewolucją duchową i przyczynami i skutkami w życiu ludzkim jakie wywiera nauka jogi. Pod koniec zaś Filozofii jogi i okultyzmu wschodniego przedstawia drogi osiągnięcia wyższej świadomości duchowej.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?