Nie uwierzycie! Idę na najważniejsze urodziny tego sezonu!
W dodatku będą tam absolutnie WSZYSCY. Chłopaki również. Co za historia! Duży ogród pełen girland i balonów, gry i zabawy, ciastka bez limitu i… niespodzianka. Podobno tylko dla mnie. Jak zaraz tego komuś nie powiem, to wybuchnę. Mama jak zwykle jest zajęta, a Grzegorz, mój ojczym, z takim zaangażowaniem tłumaczy mojemu bratu ułamki, jakby to miało uratować świat. A tu trzeba ratować mnie! Bo w co ja się ubiorę? Na szczęście jest babcia Scarlett. Musimy wymyślić coś ekstra! Nie mogę być przecież codzienną Lukrecją. Muszę wyglądać jak gwiazda, bo co jeśli na urodzinach pojawi się najfajniejszy chłopak w całej szkole?
ANNE GOSCINNY, córka René Goscinnego, stworzyła współczesną serię dziewczyńskich przygód, które zilustrowała CATEL. Pokolenie Mikołajka dorosło, czas więc na nowe: pokolenie Lukrecji! Dotychczasowe tomy serii zostały docenione przez czytelników, o czym świadczą nominacje do tytułu najlepszej książki dziecięcej w plebiscytach Empiku i portalu Lubimyczytać.
Kim jest Satoshi Nakamoto, wynalazca bitcoina? Jak działa ta niezależna od banku waluta cyfrowa? Jak inwestować? Czym są Ethereum i NFT? Jak działa blockchain? ARTBOOKS odpowiada na wszystkie te pytania i rozszyfrowuje technologię blockchaina, leżącą u podstaw bitcoina i kryptowalut.Ten wyjątkowy komiks dla nastoletnich i dorosłych czytelników, opowiadający o świecie finansów, to jedna z pierwszych prób uchwycenia, w sposób przystępny i zrozumiały dla laików, zagadnień związanych z bitcoinem i blockchainem.Dlaczego warto podarować ten komiks nastolatkom (i sobie):pobudza zainteresowanie czytelnika tematami związanymi z technologią i finansami;wprowadzenie do koncepcji blockchaina i kryptowalut może pomóc w zrozumieniu podstawy finansów, w tym, jak działa technologia za nimi stojąca;lepsze zrozumienie nowoczesnych technologii i potencjalnych zagrożeń z nimi związanych, takich jak bezpieczeństwo w sieci;kreatywne podejście do tematu.
Poznaj wzruszającą opowieść o Kasztance, ukochanej klaczy Marszałka Józefa Piłsudskiego! Książka nie tylko przybliża dzieciom polską historię, ale także uczy wartości takich jak empatia, lojalność i patriotyzm. Dzięki oryginalnym fotografiom z archiwów oraz darmowemu scenariuszowi zajęć dydaktycznych, jest idealnym wyborem dla rodziców, nauczycieli i młodych czytelników.Nie czekaj – zamów już dziś, by podarować wyjątkową lekcję historii i wartości!
Na kartach tej kolorowanki dzieci odnajdą sympatyczne kucyki, które tylko czekają na nadanie im barw. To doskonały sposób na rozwijanie kreatywności oraz zdolności manualnych u najmłodszych poprzez zabawę z kredkami. Książeczka zawiera 16 stron z różnorodnymi ilustracjami, a dodatkową atrakcją są kolorowe naklejki dołączone w prezencie.
Ta kolorowanka to zaproszenie do poznawania mieszkańców leśnych gęstwin. Zestaw prostych i przyjemnych dla oka rysunków zapewni długie chwile relaksującej i twórczej zabawy. Książeczka składa się z 16 stron do pokolorowania, a całość uzupełniają atrakcyjne naklejki, które sprawią każdemu dziecku dodatkową radość.
Dyktanda z naklejkami dla klas 1-3 Dyktanda i ćwiczenia ortograficzne dla uczniów klas 1-3, idealne do pracy w domu. Na każdej stronie znajdują się teksty z lukami do uzupełniania i zadania w formie rebusów, krzyżówek czy rozsypanek wyrazowych.
Dyktanda z naklejkami dla klas 1-3 Dyktanda i ćwiczenia ortograficzne dla uczniów klas 1-3, idealne do pracy w domu. Na każdej stronie znajdują się teksty z lukami do uzupełniania i zadania w formie rebusów, krzyżówek czy rozsypanek wyrazowych.
Nowa seria Anny Jankowskiej do zabawy i czytania dla dzieci w wieku przedszkolnymAktywne czytanie PLUS, czyli czytanie i działanie!Trzeba coś policzyć, wytężyć wzrok, poszukać słów, a nawet machać książką nad głową. Właśnie takie aktywne czytanie spowoduje, że mali czytelnicy nie tylko poznają przygodę, lecz także wezmą w niej czynny udział.Poza zabawami dzieci, które próbują już czytać samodzielnie, znajdą na każdej stronie komiksowe dymki - wyraźna czcionka i mało tekstu - idealnie, by od nich zacząć! Kto wie, może potem dzieci będą chciały przeczytać same całą książkę?****W tej części razem z kotem Czarusiem będziemy szukać zgubionego guzika, najpiękniejszego skarbu z jego wspaniałej kolekcji. Przy okazji odkryjemy siłę przyjaźni oraz wartość, jaką ma pomaganie komuś w potrzebie. Czaruś zaprasza do wspólnego spędzania czasu, budowania bliskości oraz rozmowy o tym, co ważne dla małych czytelników. I niezmiennie gwarantuje świetną zabawę!****Anna Jankowska jestem pedagożką, trenerką szkoleń, autorką książek i mamą. Na co dzień łączę pasję do literatury dziecięcej z wychowaniem wspierającym, dzieląc się pomysłami i przemyśleniami na blogu . Wierzę, że odpowiednio dobrane książki mogą pomóc dzieciom lepiej zrozumieć siebie i otaczający świat. Nie siadam do czytania bez kubka dobrej kawy, a wolny czas poświęcam na hodowanie pomidorów. Każdy krzaczek jest inny i wymaga dużo troski zupełnie jak dzieci!Adam Święcki urodził się w 1977 roku. Z wykształcenia architekt, z pasji i zawodu ilustrator, scenarzysta i rysownik komiksowy. Tworzy dla najmłodszych, trochę starszych i całkiem dorosłych. W swoich pracach często nawiązuje do polskiej demonologii ludowej i przyrody.Powyższy opis pochodzi od wydawcy
Poznaj dziesięć skomplikowanych historii i przetestuj swoje detektywistyczne zdolności! Jako prywatny detektyw trafiasz w sam środek śledztw pełnych tajemnic, tropów i zaskakujących zwrotów akcji. Rozwiąż dziesięć niełatwych spraw złam szyfry, pokonaj labirynty i rozszyfruj sekretne wiadomości. To wyzwanie tylko dla prawdziwych mistrzów dedukcji! Dasz radę? Gareth Moore jest doktorem filozofii i autorem międzynarodowych bestsellerów z łamigłówkami oraz ćwiczeniami do stymulowania mózgu dla dzieci i dorosłych. Jego książki przetłumaczono na 35 języków, a w samej Wielkiej Brytanii sprzedano milion egzemplarzy. Moore stworzył również serwis internetowy z ćwiczeniami do stymulowania mózgu i codziennie aktualizowaną stronę z łamigłówkami . Gary Panton mieszka w Szkocji. Jest autorem, który pisze, odkąd pamięta. Już jako dziecko snuł opowieści o dinozaurach, jeżach i piłkarzu, który strzelał gole tylko w okresie Bożego Narodzenia Jego książki są pełne humoru i trafiają w gust zarówno młodszych, jak i starszych czytelników. Jego twórczość można śledzić w mediach społecznościowych, a więcej informacji oraz przykłady prac dostępne są na stronie .Eduardo Rubio Rincon jest artystą pochodzącym z Meksyku. Ma na koncie udział w ponad 60 wystawach zbiorowych oraz 18 indywidualnych, które odbywały się w galeriach, muzeach i na targach sztuki w Ameryce, Europie i Azji. Działa jako malarz, rysownik oraz nauczyciel. W 2008 roku przeprowadził się do Madrytu, gdzie zaczął eksperymentować z mediami cyfrowymi i rozwijać swoje umiejętności w ilustracji wydawniczej oraz reklamowej. Jego prace zostały opublikowane przez czołowe europejskie wydawnictwa oraz liczne marki. Obecnie dzieli czas między Madrytem a niewielką górską wioską w prowincji vila, gdzie może poświęcać się rysowaniu, cieszyć się dobrą kuchnią i świeżym powietrzem. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Feluś denerwuje się przed pójściem do dentysty, jego mama nie lubi dużych wysokości, a Gucia nieprzyjemnie łaskocze w brzuszku na widok obcego misia. Wszyscy się czegoś boimy, nieważne, ile mamy lat. I wiecie co? To całkiem naturalne! Dlatego warto nauczyć się rozpoznawać i nazywać to, co czujemy, znajdować przyczyny lęku i szukać sposobów na oswojenie go.Razem z Felusiem i Guciem odkryjemy, jak radzić sobie ze strachem w różnych sytuacjach.Katarzyna Kozłowska - pedagożka specjalna, nauczycielka wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, absolwentka edukacji artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Autorka bestsellerowej serii "Feluś i Gucio", w której kładzie nacisk na rozwój emocjonalny dziecka, odwołując się do jego przeżyć i sposobu poznawania świata.W pracy najchętniej wykorzystuje: książki, teatr kamishibai, muzykę i instrumenty etniczne oraz elementy storytellingu i arteterapii. Chętnie rozmawia z młodymi czytelnikami, z uwagą wsłuchując się w ich głos. Uważa, że wszelkie formy wychowania czy edukacji powinny zawsze zaczynać się od zbudowania dobrej, serdecznej i pełnej humoru relacji.Marianna Schoett - ilustratorka książek dla dzieci. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała naukę na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Rysowanie ilustracji dla dzieci to jej hobby, któremu całkowicie poświęca czas wolny.Powyższy opis pochodzi od wydawcy
W swoim przewodniku, bogato ilustrowanym i napisanym obrazowym, żywym językiem, Michael Bird zabiera nas na niezwykłą wyprawę. Wyruszymy w tę podróż z prehistorycznej jaskini, w której powstawało malarstwo naskalne, a skończymy ją wśród awangardy XXI wieku. Po drodze spotkamy oczywiście Vincenta van Gogha, Fridę Kahlo, Leonarda da Vinci, Jacksona Pollocka, Claude'a Moneta czy Pabla Picassa, lecz także mniej znanych w kulturze zachodniej artystów chińskich, japońskich, arabskich czy nawet azteckichGotowi do drogi? Przed nami czterdzieści tysięcy lat historii sztuki!Michael Bird jest historykiem sztuki, wykładowcą akademickim, eseistą i autorem poczytnych książek. Najgłośniejsze spośród jego publikacji książkowych to "100 idei, które zmieniły sztukę" oraz "Gwiaździsta noc Vincenta i inne opowieści. Historia sztuki dla dzieci".Powyższy opis pochodzi od wydawcy
Kłótnie zdarzają się każdemu - dzieciom, dorosłym, a nawet zwierzętom! Skąd biorą się nieporozumienia i dlaczego czasem tak trudno się dogadać?Poznaj zasady dobrej komunikacji, naucz się mówić o swoich uczuciach i uważnie słuchać innych. Dowiedz się, w jaki sposób rozwiązywać spory, oraz jak budować dobre relacje - niezależnie od tego, jak bardzo się różnimy.Sandra Grimm mieszka ze swoją rodziną na północy Niemiec i od wielu lat pisze książki dla dzieci. Wraz z bohaterami tych książek przeżywa zawsze mnóstwo emocji Kiedy uzbiera się ich za dużo, robi przerwę i patrzy w chmury. Potem znowu może dalej pisać, wkładając w to dużo serca.Lena Ellermann urodziła się w Berlinie, tam też na Akademii Sztuk Pięknych studiowała malarstwo. Od kiedy pamięta, zawsze towarzyszyły jej książki, a za pomocą pędzli i farb wymyślała nowe historie. Dlatego teraz tworzy i ilustruje książki dla dzieci i dorosłych dla różnych wydawnictw. Sprawia jej to ogromną przyjemność. Wraz z rodziną mieszka w Poczdamie.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Na każdym kroku coś się dzieje: piekarz wyciąga z pieca chrupiące bochenki, malarz zmienia kolor ściany, policjant ma oko na złodziejaszka, a tajemnicza para w płaszczach znika w tłumie Tętniące życiem miasteczko skrywa wiele niespodzianek.Przyjrzyj się uważnie każdej ilustracji. Szukaj postaci, zwierząt i nietypowych przedmiotów oraz rozwiązuj zagadki, dzięki którym dowiesz się, co przygotowują mieszkańcy miasteczka.Cristina Losantos - ilustratorka, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Barcelonie. Zawodowo zajmuje się ilustracją od 1985 roku. Obecnie współpracuje z wieloma wydawnictwami w Hiszpanii i innych krajach europejskich, a także regularnie ilustruje dla czasopism takich jak "Cavall Fort" i "El Tatano".Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Witajcie w Psiej Chatce - miejscu, gdzie zaczynają się wielkie przygody, a każde psie serce znajduje swoje miejsce na ziemi!W Psiej Chatce zwierzaki dostają mnóstwo miłości i zrozumienia. W tym wyjątkowym miejscu mieszkają: Dżambo- wielki biały pies z karmelowymi łatami i jeszcze większym sercem, Mamba - sprytna suczka z błyskiem w oku, oraz ich ludzka rodzina: Kasia i Pańcia. Razem tworzą dom tymczasowy dla porzuconych, zagubionych i potrzebujących piesków. Ale to nie jest zwykły azyl - to miejsce, gdzie zaczynają się przygody, rodzą się prawdziwe przyjaźnie i dzieją małe cuda.Dżambo wraz ze swoją towarzyszką, figlarną Mambą, wiedzie spokojne życie - aż do dnia, w którym w ich ogrodzie pojawiają się trzy rozkoszne szczeniaki! Atos, Portos i Aramis wprowadzają niemały chaos do świata Dżamba, wywracając go do góry łapami. Zabawne psoty, pierwsze lekcje przyjaźni, a w końcu wielka misja ratunkowa i nieoczekiwany zwrot akcji - to tylko część emocji, jakie czekają na czytelników w tej wyjątkowej, ciepłej i pełnej humoru opowieści."Psia Chatka" to pełna ciepła, humoru i przygód seria książek autorstwa Ireny Małysy, która podbija serca małych i dużych czytelników. To opowieści, które uczą empatii, odwagi i odpowiedzialności - z perspektywy czterech łap i mokrego noska. Każdy tom to nowa misja, nowe psiaki do pokochania i ważne lekcje o tym, czym jest dom, miłość i zaufanie.Zajrzyj do Psiej Chatki. Zakochasz się od pierwszego szczeknięcia!
"Bajki niespodziewajki" Doroty Czernek, to wydanie w wygodnym formacie, z niezwykłymi ilustracjami idealnie oddającymi magiczny klimat przedstawionych historii. Specjalnie dobrana, duża i wyraźna czcionka ułatwia głośne czytanie rodzicom i dziadkom.Książeczka rozwija wrażliwość dziecka, uczy wyobraźni, uczy rozumieć siebie i innych, a także kształtuje zainteresowania czytelnicze.Każde opowiadanie zostało napisane prościutkim językiem zrozumiałym dla małych dzieci, a przestawione historie zaciekawią każdego malucha, który będzie chciał ich słuchać i słuchać, bo są piękne.Kilka słów od Autorki:Opowiem wam, drogie dzieci,Bajkę o pięknej krainieGdzie, jak zwykle w bajkach bywa,Miód i mleko rzeką płynie.Niekoniecznie sięgać trzebaPamięcią w zamierzchłe czasyI nie trzeba tam wędrowaćPrzez góry, rzeki i lasy.Mieszkają w tej pięknej krainiePrzedziwne bajkowe postacie.I jeśli tylko zechcecie,Na pewno je wszystkie poznacie.Mieszka tam Smok, Baba Jaga,Wodnik, Królewna, Rycerze.Zamknijcie oczy, a bajkaW podróż Was piękną zabierzeBajka o Baby Jadze, a zaczyna się takim fragmentem:Pośród drzew, mchu i paproci,W starym, cichym, ciemnym lesieStoi stara, krzywa chatkaA w niej czary - jak wieść niesie.Chatka jest na kurzej łapce,Dym z komina leci siwy,A w środku śród mrocznych kątówChowają się cuda, dziwyW grubych pęczkach pod sufitemSuszą się przedziwne zioła,A ich nazw i przeznaczeniaZapamiętać nikt nie zdoła.Magiczne lustro tam stoi,Przybrane jest w pióra sowie.Można w nim cuda zobaczyć,Gdy się zaklęcie wypowie.W całej chatce rozstawione,W dziwnych świecznikach z korzeni,Stoją grube, stare świece.Wśród roztańczonych płomieni.A w świetle świec migotliwymCzarny kot grzbiet swój wygina.Kiwają się dziwne cienie,Bije magiczna godzinaW zegarze z rzeźbionym wahadłemPająk się cichutko chowa,A godziny miast kukułkiPohukuje stara sowa.Wśród tych wszystkich dziwnych rzeczy,Jak zwyczaj tego wymaga,Krząta się, szepcząc zaklęcia,Stara siwa Baba Jagadalsze losy Baby Jagi i inne opowieści przeczytacie w bajce:)
"Lizzy i Stacy na tropie diagnozy" to ciepła, mądra i pełna wartości opowieść o bliźniaczkach oraz ich dziadkach – lekarzu i psycholożce – którzy wspólnie pomagają dzieciom w codziennych wyzwaniach emocjonalnych i zdrowotnych.
Każdy rozdział porusza ważny temat – od lęku, przez higienę, aż po empatię i relacje z najbliższymi – rodzicami, rodzeństwem, dziadkami i przyjaciółmi. To doskonała okazja do wspólnego czytania i rozmowy z dzieckiem. Książka przekazuje jedną z najważniejszych zasad: „Zawsze powiedz dorosłemu” – ucząc zaufania i otwartości.
- Rozwija inteligencję emocjonalną.
- Pomaga dzieciom radzić sobie ze stresem.
- Wzmacnia więź między dzieckiem a dorosłymi.
"Lizzy i Stacy na tropie diagnozy" to książka, która porusza serca i zostaje w pamięci – zarówno dzieci, jak i rodziców. Idealna do wspólnego wieczornego czytania i wartościowych rozmów.
What kind of person do you want to be? Kind, smart, thoughtful or wise, the possibilities are endless. Follow all of these amazing bees on their busy day, from their hive to school, on good days and bad days, and learn that being yourself is the best you that you can be . . . and if you believe in yourself, life can be sweeter than honey.
A perfect story to read with Dad, from multi-award-winning author Michelle Robinson. Following in their daddys' gigantic footsteps, will the baby dinosaurs find their own feet?Baby dinosaur wishes he could follow in his dad's giant footsteps, and grow up to be big, brave and strong, just like him. But when he and his friends lose sight of their daddies while on an adventure, and the world suddenly feels wild and dangerous, will he remember the advice his daddy gave him, and find his way home?Four adorable baby dinosaurs find their way in the world with the help of their dads in this uplifting and heart-warming celebration of amazing fathers and the unique bond their children share with them, perfect for fans of Disney's The Good Dinosaur.A fun Father's Day gift to enjoy together, sure to become a bedtime favourite. Also in the series: Mummy's Promise'A touching celebration of daddies... a gorgeous book to share with little ones' LoveReading4Kids
A laugh-out-loud picture book all about fish and how we absolutely must not trust them, illustrated by New York Times bestseller and Caldecott Medal-winning Dan Santat. Have you ever noticed that fish spend all of their time under water? What are they plotting down there? And did you know that a group of fish is called a ‘school’? Exactly what are they learning in these ‘schools’? We must find answers. But one thing’s for sure.Whatever you do: Don’t. Trust. Fish.Laugh along as you learn lots of fishy facts from a very suspicious narrator, who believes that there’s something more than a bit fishy about fish… Prepare to laugh, learn, and maybe even look at your pet goldfish a little differently. With deadpan humour from celebrated Irish author and playwright Neil Sharpson that will be loved by children and grown-ups alike, perfect for fans of Jon Klassen’s I Want My Hat Back and B. J.Novak’s The Book with No Pictures. Shortlisted for the An Post Irish Book AwardsA WATERSTONES Best Book of 2025A GOOD HOUSEKEEPING 2025 Kids’ Book Awards winnerOne of SLATE MAGAZINE's 25 Greatest Picture Books of the Past 25 YearsShortlisted for the BLACKWELL'S Children's Book of the Year 2025Longlisted for the PETERS Children's Book of the Year Award 2025
By award-winning Children's Laureate Joseph Coelho, the fifth book in the Luna Loves... series brings alive the art of gardening.Luna is wowed by her local community garden, there are squashes and runner beans, potatoes and tomatoes and even an apple tree. But each plant hides a story. Grandpa and Nana show her the Callaloo their family grew in Jamaica. It’s time for Luna to grab a trowel and sow seeds that will tell a new story for the whole community as they all discover their connection to the entire world.Other books in the Luna Loves... series:Luna Loves Library DayLuna Loves ArtLuna Loves DanceLuna Loves ChristmasLuna Loves Books board book
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?