Książki o diagnostyce i lekach: terapie farmakologiczne, diagnozowanie chorób, przeprowadzanie zabiegów medycznych, leczenie kliniczne, książki i atlasy medyczne i anatomiczne, kompendia. Książki z zakresu rehabilitacji, dermatologii, laryngologii, onkologii, psychiatrii, położnictwa, weterynarii, EKG... Diagnostyka laboratoryjna, podręczniki dla studentów medycyny i wiele innych z zakresu medycyny w jednym miejscu.
Praktyczny, bogato ilustrowany zdjęciami poradnik – m.in. przyczyny i typy otyłości, diagnostyka, porady, jak mieć zgrabną sylwetkę dzięki ćwiczeniom i odpowiedniej diecie. Skuteczne ćwiczenia opisane krok po kroku, wskazówki dotyczące diet wyszczuplających oraz przepisy na zdrowe i smaczne potrawy
W podręczniku przedstawiono wszystkie współczesne możliwości badań ultrasonograficznych układu ruchu z uwzględnieniem prawidłowej anatomii ultrasonograficznej, diagnostyki chorób i diagnostyki różnicowej oraz możliwości monitorowania badaniami ultrasonograficznymi wielu procedur diagnostyczno-leczniczych z zakresu ultrasonografii zabiegowej. Książka jest zilustrowana wieloma schematami i rycinami, które w istotny sposób pomagają w studiowaniu jej treści. Jest to pierwsza na polskim rynku tak obszerna i całościowa monografia dotycząca wszystkich aspektów badań ultrasonograficznych układu mięśniowo-szkieletowego.
Trzecie, uaktualnione i rozszerzone wydanie atlasu, w którym przedstawiono metodę manualnego wyszukiwania poszczególnych struktur anatomicznych: kości, ścięgien, mięśni, naczyń i nerwów. Prezentacja metody została wsparta bogatym materiałem ilustracyjnym, co sprawia, że książka jest bardzo konkretną i precyzyjną pomocą diagnostyczną oraz terapeutyczną.W obecnym wydaniu:Nowe techniki badania palpacyjnego, doskonale opisane i zilustrowane fotografiami (ok. 900 fotografii).Nowe schematy preparatów anatomicznych (ponad 130) - utrwalają materiał instruktażowy, pokazując lokalizację omawianego mięśnia, jego relacje z mięśniami sąsiednimi, wizualizując przyczepy początkowe i końcowe. W podobny sposób ilustrowane są struktury kostne, stawowe, nerwy i naczynia krwionośne.Informacje o funkcji mięśni. Na każdej stronie zawierającej opis mięśnia lub grupy mięśniowej, z myślą o ułatwieniu pracy adeptom anatomii palpacyjnej, pojawia się informacja dotycząca działania mięśnia.Opis pni nerwowych i odchodzących z nich gałęzi, który ma za zadanie pogłębić znajomość anatomii palpacyjnej. Kilka przykładów z anatomii klinicznej, ściśle skorelowanych z anatomią palpacyjną, pokazuje, jak ważny jest to temat w kontekście diagnostycznym.Terminy anatomiczne są podane zgodnie z obowiązującą nomenklaturą.Atlas jest jednocześnie podręcznikiem i zbiorem praktycznych ćwiczeń, a jego adresatami są zarówno studenci, jak i praktykujący specjaliści z dziedziny osteopatii, kinezyterapii, fizjoterapii, ergoterapii oraz medycyny manualnej.
Atlas elektroencefalografii to unikatowa pozycja na polskim rynku wydawnictw medycznych, zawierająca 300 starannie wybranych zapisów EEG, zarejestrowanych według współczesnych standardów diagnostycznych.Bogata kolekcja prawidłowych elektroencefalogramów oraz artefaktów będzie przydatna lekarzom rozpoczynającym naukę w pracowniach EEG.Zapisy EEG pacjentów z rzadkimi chorobami neurologicznymi i ogólnoustrojowymi pozwolą pogłębić wiedzę doświadczonym neurofizjologom i technikom EEG.Elektroencefalogramy wykonywane podczas planowej diagnostyki u pacjentów z różnymi rodzajami napadów padaczkowych oraz innymi chorobami neurologicznymi będą pomocne w codziennej praktyce klinicznej neurologów i lekarzy specjalizujących się w neurologii, ale także psychiatrów, psychologów i pedagogów.Liczne zapisy EEG wykonane u pacjentów w stanie zagrożenia życia ułatwią postawienie diagnozy na oddziałach intensywnej opieki medycznej.Dr n. med. Magdalena Bosak od wielu lat pracuje w Katedrze Neurologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum i w Klinice Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie prowadzi Pracownię Elektroencefalografii i Poradnię Przeciwpadaczkową. Jej zainteresowania naukowe obejmują zaburzenia psychiczne u pacjentów z padaczką, reakcje uczuleniowe na leki przeciwpadaczkowe oraz zastosowanie EEG w diagnostyce zaburzeń świadomości. Swoją wiedzę z zakresu elektroencefalografii i padaczki poszerza podczas licznych kursów i staży w polskich oraz zagranicznych ośrodkach epileptologicznych.
Poznaj leczniczą moc jedzenia. W tym poradniku znajdziesz praktyczne rady, jak zdrowo się odżywiać i zapobiegać rakowi, stosując odpowiednią dietę, zasady antynowotworowego stylu życia, a także przepisy na smaczne i zdrowe dania główne, surówki i sałatki, przekąski i desery.
Z książki Jak wyleczyć cukrzycę w 28 dowiesz się, czym grozi cukrzyca typu II i jak ją można wyleczyć, aby Twój lekarz mógł potwierdzić, że nie musisz brać już leków przeciwcukrzycowych
Jeśli myślisz, że jedynymi sposobami leczenia raka są chemioterapia, radioterapia i operacja to jesteś w błędzie. Autor przedstawia alternatywne i naturalne sposoby eliminowania nowotworów. Do wyboru masz szereg zabiegów terapeutycznych, które mają na celu wspomóc Twój organizm w walce z chorobą. Dowiesz się na czym polegają terapie enzymatyczne i mitochondrialne. Poznasz zabiegi z użyciem światła i dźwięku, które wzmacniają komórki ciała oraz zapobiegają tworzeniu się nowotworów. Wiele proponowanych przez Autora wskazówek możesz zastosować samodzielnie i potraktować jako dodatkowe wsparcie dla trudu podejmowanego przez lekarzy. Dowiesz się, jakie są diety przeciwnowotworowe oraz w jaki sposób detoks i oczyszczanie organizmu mogą stanowić zarówno wsparcie w leczeniu jak i fundament skutecznej profilaktyki. Poznasz także świadectwa osób, którzy wyzdrowieli po zastosowaniu przedstawionych w książce terapii i uświadomisz sobie rolę pozytywnego nastawienia w procesie rekonwalescencji. Skuteczne terapie antyrakowe.
Biblia jest pełna przykładów Bożego uzdrowienia! Cierpiący, nieuleczalnie chorzy, a nawet zmarli – wszyscy odzyskiwali pełnię zdrowia dzięki cudownej, Bożej interwencji.
Jak to się stało, że służba uzdrawiania – naturalna dla Jezusa i nieodłączna w życiu wczesnego Kościoła – zaczęła coraz bardziej zanikać i budzić mocne kontrowersje w Kościele naszych czasów?
W książce „Powołani do uzdrawiania” Randy Clark ujawnia prawdę stojącą za tym, co się stało z cudownymi uzdrowieniami, oraz wskazuje, jak odzyskać to ponadnaturalne dziedzictwo.
Odkryj, jak:
• rozpoznać i pokonać powszechne kłamstwa, które blokują przepływ Bożej mocy;
• przyjąć swoje dziedzictwo autorytetu uzdrawiania dzięki prawdzie Pisma i zaskakującym świadectwom z historii Kościoła;
• pogłębić zrozumienie Bożej dobroci ukazanej w Jego znakach i cudach;
• uzyskać dostęp do mocy, w której poruszali się Jezus, wczesny Kościół oraz żyjący na przestrzeni wieków ludzie namaszczeni Duchem Świętym.
Poznaj osobistą podróż Randy’ego Clarka do służby uzdrawiania, historie naocznych świadków cudownych uzdrowień oraz przemyślenia na podstawie Pisma, teologii i historii Kościoła.
Dr teologii RANDY CLARK jest dyrektorem i założycielem Global Awakening. Ta powstała w 1994 roku służba dąży do wyposażania Ciała Chrystusa, korzystając z takich narzędzi, jak: szkoły służby, programy szkoleniowe, konferencje i międzynarodowe podróże misyjne. Dzięki swojej pracy Randy był świadkiem tysięcy uzdrowień i aktów przyjęcia zbawienia. Jest autorem książek „Jest więcej!”, „Moc uzdrowienia” i „Przełom w uzdrowieniu”.
Książka zgłębia podstawowe teorie medycyny chińskiej z perspektywy lekarza wykształconego zarówno w zakresie medycyny zachodniej, jak i orientalnej. Tłumaczy główne zasady chińskiej myśli medycznej oraz różne systemy dialektyczne. W sposób praktyczny prezentuje fizyczną i, przede wszystkim, energetyczną strukturę ciała, system kanałów, koncepcje zdrowia i choroby oraz bardzo oryginalny chiński system diagnostyczny. Kładzie nacisk na indywidualną ocenę konstytucjii temperamentu pacjenta.Ostatni rozdział, napisany we współpracy z różnymi ekspertami, przedstawia w ogólnym zarysie nie tylko cztery filary terapii chińskiej (akupunkturę, ziołolecznictwo, dietę, masaż tuina i ćwiczenia qigong), ale też inne formy praktyki chińskiej, które jak obecnie się uznaje przyczyniają się do utrzymania zdrowia, na przykład doskonalenie umysłu, astrologię, feng shui, a nawet yi jing.Książka jest doskonale udokumentowana, a dodatkowo zawiera załącznik Akupunktura oparta na dowodach naukowych.Medycyna chińska w praktyce ze względu na szczegółowy, a jednocześnie prosty układ treści stanowi doskonałe narzędzie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych terapeutów. Można ją również polecić laikowi jako szczegółowe wprowadzenie do koncepcji medycyny chińskiej.Doktor Hamid Montakab, lekarz medycyny, łączy swoją wiedzę z zakresu medycyny zachodniej, chirurgii i osteopatii z ponad trzydziestoletnią praktyką w stosowaniu oraz nauczaniu medycyny chińskiej i akupunktury. Jego wcześniejsze publikacje: Acupuncture and Insomnia. Sleep and Dreams in Chinese Medicine (2011) oraz Bridging the Gap. Acupuncture Point and Channel Energetics (2014), spotkały się z uznaniem wśród terapeutów zajmujących się zarówno tradycyjną (TMCh), jaki klasyczną (KMCh) medycyną chińską.Medycyna chińska w praktyce to książka wyjątkowa. Doktor Hamid Montakab jeden z najbardziej doświadczonych specjalistów medycyny chińskiej w Europie oraz jego współpracownicy przejrzyściei dokładnie omówili cały system medycyny Chin. Doskonale przedstawili jego powiązania z filozofią taoistyczną oraz kulturą chińską, co pozwala zrozumieć specyfikę diagnozowania i leczenia metodami medycyny chińskiej. W sposób przystępny i zrozumiały objaśnili również jej paradygmat oraz przybliżyli terminologię. Liczne tabele i rysunki ułatwiająnaukę i porządkują tę rozległą wiedzę. Medycyna chińska w praktyce jest moim zdaniem najlepszym podręcznikiem dostępnym na polskim rynku i polecam ją wszystkim praktykującym medycynę chińską, a także lekarzom, fizjoterapeutom oraz innym osobom, które chciałyby bliżej poznać tajniki tej medycyny.dr Marek Kalmusprezes Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej
LYNNE FARROW wykładowca akademicki i dziennikarka. Przez długie lata zmagała się z licznymi dolegliwościami, takimi jak chroniczne zmęczenie, senność, ból głowy, brak koncentracji, torbiele piersi, otyłość. Pomimo wielu badań, lekarze nie mogli odnaleźć przyczyny jej schorzeń. Wreszcie usłyszała diagnozę rak piersi. Wtedy postanowiła dotrzeć do bibliotek i archiwów w poszukiwaniu zapomnianych, a może celowo porzuconych metod leczenia.Jej zdumienie z każdym dniem rosłoŚwiatowa Organizacja Zdrowia uznaje niedobór joduza najłatwiejszą do wyeliminowania przyczynę upośledzeńumysłowych.Spożycie jodu od lat 70. XX wieku spadło o 50 procent.W tym czasie wzrosła ilość zachorowań na choroby piersi,prostaty i tarczycy, wynikających z niedoboru jodu.W latach 19752005 liczba przypadków raka tarczycywzrosła o 182 procent.Od lat 70. XX wieku występowanie raka piersi wzrosłotrzykrotnie: z jednego przypadka na 23 kobiety do jednegoprzypadka na 78 kobiet.Wskaźnik niedoboru jodu jest coraz wyższy, co potwierdzająkolejne pomiary prowadzone przez agencje rządowe.Lynne Farrow w książce Jod leczy przedstawia wieloletnią tradycję stosowania tego zapomnianego pierwiastka w medycynie oraz opisuje historie ludzi, dla których suplementacja jodem stała się początkiem nowego, zdrowszego życia.
Lekarz POZ jest pierwsza osobą, do której zgłasza się pacjent ze swoimi dolegliwościami. Jego zadaniem jest rozpoznać chorobę i zastosować właściwe leczenie. Czasami konieczne jest określenie czy istniejące objawy mają swoje źródło w psychice pacjenta czy odwrotnie – są związane z jego stanem somatycznym.
Zespół autorów pod kierunkiem prof. Marka Jaremy (byłego konsultanta krajowego w dziedzinie psychiatrii) podjął się przygotowania cyklu publikacji, które będą wparciem dla lekarza POZ w jego codziennej praktyce w takich sytuacjach.
Zawarta w książce wiedza pomoże podjąć decyzję czy leczyć samemu, czy skierować pacjenta do lekarza psychiatry.
„Zaburzenia nerwicowe w praktyce lekarza POZ” jest kolejną w cyklu.
W książce obok:
- niezbędnych informacji z zakresu etiologii i patogenezy schorzeń
- uproszczonego opisu objawów oraz obrazu klinicznego
- podstawowych wiadomości z zakresu leczenia farmakologicznego
- opisu działań poza farmakologicznych (np. psychoterapii)
Czytelnik znajdzie ponadto:
- klasyfikację zaburzeń nerwicowych
- kilka słów o częstości występowania
- podstawowe wiadomości na temat współchorobowości w zaburzeniach nerwicowych.
Autorzy książki podjęli próbę usystematyzowania działań lekarskich w nagłych stanach zagrożenia zdrowia i życia.
Pacjent będzie miał szanse na dalsze przeżycie, jeżeli w szpitalnym oddziale ratunkowym przeprowadzone zostaną we właściwym czasie, kolejności, we właściwy sposób odpowiednie procedury, na które złożą się nie tylko czynności bezpośrednio ratujące lub podtrzymujące życie, lecz także badania diagnostyczne i wstępna terapia.
Autorzy krok po kroku, etapami, prowadzą czytelnika od szpitalnego oddziału ratunkowego aż do drzwi szeroko rozumianej sali operacyjnej, oddziału intensywnej terapii czy też pracowni radiologii interwencyjnej.
W tej praktycznej publikacji zostały przedstawione algorytmy diagnostyczno- -lecznicze dla najczęściej zgłaszanych przez chorych zagrożeń – objawów, zaczynając od typowych działań w warunkach zatrzymania krążenia, ostrej niewydolności oddechowej, wstrząsu i utraty przytomności, przez objawy i zespoły objawowe (jak np. gorączka, ból brzucha, ból w klatce piersiowej), kończąc na najczęstszych skutkach urazów (w tym mnogich i wielonarządowych obrażeń ciała).
Obowiązkowa lektura dla lekarzy medycyny ratunkowej, osób pracujących w SOR, ratowników medycznych i pielęgniarek oraz studentów medycyny.
Medycyna ratunkowa to specjalność medyczna, której głównym przedmiotem zainteresowania jest leczenie chorych w nagłych stanach zagrożenia zdrowia lub życia.
Stany te najczęściej wiążą się z urazem lub ostrymi zachorowaniami, pozostającymi w sferze zainteresowań chirurga (często też ortopedy), internisty (szczególnie, ale nie wyłącznie, kardiologa), neurologa i neurochirurga, oraz oczywiście pediatry i chirurga dziecięcego, choć trudno chyba znaleźć specjalność medyczną, w której takie stany nie występowałyby w ogóle. Niezbędny w tych sytuacjach jest często anestezjolog, odpowiedzialny przede wszystkim za zabezpieczenie podstawowych funkcji życiowych pacjenta.
W nauczaniu tej dziedziny szczególny więc nacisk położony być musi na umiejętność szybkiego i właściwego zbierania wywiadów chorobowych, prowadzenia badania fizykalnego i prawidłowego doboru i oceny testów diagnostycznych w warunkach SOR, pozostawiającej niewiele czasu do dyspozycji i bardzo niewielki margines błędu, tak na etapie decyzyjnym, jak wykonawczym.
Istotą sprawy jest tu więc znajomość drugiej, szybszej (ale nie gorszej) ścieżki diagnostycznej, jaką trzeba podążyć, ilekroć pojawia się nagły stan zagrożenia zdrowia lub życia oraz podejmowanie działań niejednokrotnie odmiennych od rutynowego postępowania terapeutycznego.
Dr Don Colbert korzystając z najnowszych zdobyczy medycyny podaje wskazówki jak zapobiegać i leczyć osteoporozę. Szczególną uwagę zwraca na sposób odżywania się, podpowiada jaką dietę stosować oraz jakie formy aktywności fizycznej należy podjąć. W przystępnej formie obala mity, które narosły wokół tego schorzenia i daje praktyczne rady jak sobie z nim radzić.
Publikacja ma na celu wieloprofilową analizę problematyki diagnozy neuropsychologicznej człowieka dorosłego i dziecka. Przedstawia nowe metody opracowane na potrzeby neuropsychologicznej oceny osób z dysfunkcjami mózgu. Podejmowana jest refleksja nad stanem obecnym warsztatu diagnostycznego, ryzykiem błędów i zniekształceń we wnioskowaniu diagnostycznym. Zarysowywane są nowe kierunki rozwoju procedur badawczo-diagnostycznych.
Książka kierowana jest do psychologów klinicznych i neuropsychologów, a także studentów – adeptów tych dyscyplin, które obejmują tematykę diagnozy neuropsychologicznej, zarówno w kontekście prowadzonych badań naukowych, jak i praktyki diagnostycznej.
Świadomość zagrożenia sepsą jest ciągle bardzo niska nie tylko w społeczeństwie ale i wśród lekarzy i innych pracowników opieki zdrowotnej. Może ten podręcznik okaże się przydatny dla pobudzenia zainteresowania tym niezwykle istotnym działem medycyny? Ponadto zawsze pozostają moi młodsi współpracownicy, przyjaciele i uczniowie, ich wiedza i entuzjazm. Poniosą oni dalej hasło "Pokonać sepsę" jako kaganek medycznej oświaty na dalsze lata XXI wieku.
Andrzej Kübler, maj 2017
Z książki "Jak za pomocą witamin uchronić się przed chorobami cywilizacyjnymi" dowiesz się, jak uzupełnić tradycyjne leczenie właściwą suplementacją z wykorzystaniem preparatów zawierających substancje witalne. Czasami można zupełnie zrezygnować z konwencjonalnych leków, z którymi często wiąże się wiele działań ubocznych.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?