Książki o diagnostyce i lekach: terapie farmakologiczne, diagnozowanie chorób, przeprowadzanie zabiegów medycznych, leczenie kliniczne, książki i atlasy medyczne i anatomiczne, kompendia. Książki z zakresu rehabilitacji, dermatologii, laryngologii, onkologii, psychiatrii, położnictwa, weterynarii, EKG... Diagnostyka laboratoryjna, podręczniki dla studentów medycyny i wiele innych z zakresu medycyny w jednym miejscu.
W książce przedstawiono diagnostykę przerostów i przeciążeń, zaburzeń przewodzenia i rytmu serca, bloków przedsionkowo-komorowych, zmian załamka T i odcinka ST. Poszczególne typy patologicznych zmian zapisu EKG ilustrowane są przykładami oryginalnych zapisów z interpretacją.
Z przedmowy
Książka stanowi wyczerpujące kompendium wiedzy na temat budowy i czynności skóry, a także zachodzących w skórze procesów w wyniku działania produktów kosmetycznych.
W podręczniku omówiono m.in. takie objawy skórne, jak łojotok, trądzik, a także różne rodzaje skóry (skórę suchą, tłustą, starczą) i odmienne postępowanie w każdym z tych przypadków. Dużo miejsca poświęcono pochodzeniu i działaniu substancji wchodzących w skład produktów kosmetycznych i środków higieny, z uwzględnieniem niepożądanych reakcji skórnych.
"Kosmetologia i farmakologia skóry" to pierwsza tego typu pozycja na rynku polskim, niezbędna dla kosmetologów, dermatologów, farmaceutów pracujących w aptece i przemyśle, inżynierów chemii kosmetycznej i chemii leków, a także studentów kosmetologii, farmacji i chemii kosmetycznej.
Spis treści
Przedmowa do wydania polskiego
Przedmowa
Wstęp
Rozdział 1. Ustawodawstwo
Rozdział 2. Anatomia i fizjologia skóry
Rozdział 3. Przenikanie przez skórę
Rozdział 4. Nawilżanie skóry i produkty nawilżające
Rozdział 5. Trądzik, łojotok i produkty lecznicze
Rozdział 6. Starzenie się skóry
Rozdział 7. Typy skóry
Rozdział 8. Higiena niemowlęcia
Rozdział 9. Wykwity skórne i banalne dermatozy
Rozdział 10. Zabarwienia skóry i produkty przeciwsłoneczne
Rozdział 11. Choroby wywołane przez promieniowanie słoneczne
Rozdział 12. Nietolerancja produktów kosmetycznych
Rozdział 13. Szampony i mydła w płynie
Rozdział 14. Łysienie, produkty przeciw wypadaniu włosów i preparaty do depilacji
Rozdział 15. Lasery
Rozdział 16. Pasty do zębów
Rozdział 17. Dezodoranty i antyperspiranty
Rozdział 18. Preparaty do pielęgnowania paznokci
Rozdział 19. Gojenie ran i środki gojące
Rozdział 20. Cellulit i preparaty wyszczuplające
Rozdział 21. Fitokosmetyki
Rozdział 22. Surowce występujące w składzie kosmetyków do stosowania na skórę
Rozdział 23. Formy galenowe i fizykochemiczne
Rozdział 24. Podstawowe postaci preparatów stosowanych w dermatologii
Rozdział 25. Systemy nośnikowe
Rozdział 26. Kosmetyki "doustne"
Piśmiennictwo
Skorowidz
Dermoskopia stała się w ciągu ostatnich dziesięciu lat metodą powszechnie stosowaną do bezinwazyjnej diagnostyki zmian barwnikowych skóry. W ręku lekarza dermatologa, onkologa czy chirurga przeszkolonego w jej tajnikach dermoskop staje się doskonałym narzędziem ułatwiającym postawienie właściwego rozpoznania, co w przypadku wczesnego rozpoznania czerniaka może zadecydować o życiu pacjenta.
Oczy od wieków budziły w ludziach wiele emocji, zdumienie i zastanowienie. Fascynuje siła ich wyrazu lub jej brak, zdumiewa kształt, różnorodność zabarwienia, zastanawia fakt, jak wiele mogą wyrażać.
Zakochani, zarówno dawniej jak i dzisiaj szukają w oczach wybrańca akceptacji oraz potwierdzenia swoich uczuć.
W oczach uzewnętrzniają się też uczucia negatywne: zazdrość, nienawiść, cynizm. Znamy również określenie: „po oczach widać, że jest chory”.
Patrząc na oczy ludzkie od strony medycznej, widzimy, iż są one nie tylko narządem pozwalającym na orientację w świecie zewnętrznym, ale też, że za ich pośrednictwem dochodzi do wymiany informacji pomiędzy naszym środowiskiem wewnętrznym a otoczeniem. Są oknem naszego ustroju. Przez nie wpływają bodźce z zewnątrz, ale także przez to okno możemy zajrzeć do wnętrza naszego ustroju.
Książka przedstawia podstawowe informacje dotyczące spondylozy szyjnej ? choroby przewlekłej, w kontekście jej etiologii i patomechanizmu. Choroba ta jest jedną z wielu występujących w obszarze kręgosłupa. Schorzenia kręgosłupa w chwili obecnej przybierają znamiona cywilizacyjnych i społecznych.
W drugiej części książki omówione zostały teoretyczne założenia wpływu medycznego masażu leczniczego na ludzki organizm, które uzupełnione zostały dostępnymi wynikami badań naukowych w zakresie stosowania masażu leczniczego, jako nieinfazyjnej formy terapii.
Uzupełnieniem prezentowanych badań są badania własne przeprowadzone na grupie kobiet ze spondylozą szyjną, które dotyczyły określenia wpływu terapii masażem na wybrane parametry somaryczne (zakres ruchów czynnych, ruchomości klatki piersiowej i objawy subiektywne zgłaszane najczęściej przez pacjentów) i parametry psychiczne (wybrane aspekty sprawności poznawczej i emocji).
Prezentowane w książce badania własne przeprowadzone zostały w oparciu o dobrze ugruntowaną wiedzę naukową z trzech dyscyplin, które w bezpośredni sposób zajmują się leczeniem chorób i profilaktyką zdrowotną: medycyny, psychologii i fizjoterapii, czego konsekwencją jest powstałe w wyniku syntezy tej wiedzy podejście psychosomatyczne zarówno do choroby, jak i do stosowanej terapii masażu.
Autorki w prosty i przystępny sposób omawiają przyczyny powstawania aberracji chromosomowych, a także przedstawiają przebieg badania cytogenetycznego oraz jego rodzaje i techniki. Pokazują również, kogo i kiedy należy kierować na badania cytogenetyczne oraz jak wybrać i pobrać odpowiedni do nich materiał. W książce można znaleźć wskazówki dotyczące tego, w jaki sposób napisać skierowanie na badanie cytogenetyczne, aby osiągnąć jak największe korzyści diagnostyczne, oraz jak odczytywać i interpretować otrzymane wyniki badań. Znalazły się w niej również ogólne algorytmy postępowania diagnostycznego po otrzymaniu wyniku badania cytogenetycznego.
Autorzy omawiają objawy, diagnozowanie oraz leczenie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, a także refluksu żołądkowo-przełykowego i niestrawności czynnościowej. Udzielają praktycznych wskazówek dotyczących żywienia i stylu życia. Stosowanie się do nich może złagodzić dolegliwości towarzyszące omawianym w poradniku chorobom. Cennym uzupełnieniem są przykładowe jadłospisy ułożone dla chorych.
Odbiorcy: czytelnicy bez przygotowania medycznego
Diagnostyka obrazowa narządów klatki piersiowej to podręcznik przeznaczony dla lekarzy w trakcie specjalizacji z radiologii i diagnostyki obrazowej, ale również z zakresu chorób wewnętrznych, chirurgii, medycyny rodzinnej i medycyny ratunkowej.
Z tego względu zdecydowana większość tekstu i ilustracji dotyczy konwencjonalnych radiogramów klatki piersiowej, choć autorzy nie zapominają też o bardziej zaawansowanych technikach, takich jak TK, MR, angiografia czy scyntygrafia.
Autorzy w zwięzły sposób opisali najważniejsze objawy radiologiczne chorób klatki piersiowej, dużo uwagi poświęcili objawom klinicznym i ich powiązaniu z obrazem radiologicznym.
Książka ma wysokie walory dydaktyczne. Przyczyniają się do tego bardzo liczne przykłady radiogramów, tabele i schematy znacznie ułatwiające przyswajanie tekstu, a także kończące każdy rozdział wskazówki dla klinicystów, stanowiące bardzo krótkie podsumowanie najważniejszych informacji.
Jest to najlepszy i najobszerniejszy poradnik o zdrowiu napisany przez wybitnych polskich specjalistów z różnych dziedzin medycyny. W książce omówiono najczęstsze schorzenia układu krążenia, oddechowego, pokarmowego, choroby reumatyczne, zakaźne i pasożytnicze, żywienie dzieci i dorosłych, ciążę, poród i połóg, pielęgnowanie dziecka i choroby wieku rozwojowego, gimnastykę i ćwiczenia rehabilitacyjne, pierwszą pomoc oraz niezbędne wyposażenie domowej apteczki, metody diagnostyczne współczesnej medycyny, ziołolecznictwo i przyrodolecznictwo
Książkę przygotował zespół specjalistów z Instytutu Onkologii w Warszawie. Autorzy wyczerpująco omawiają najbardziej typowe objawy występowania nowotworów jelita grubego, przebieg choroby oraz metody jej skutecznego leczenia. Radzą, jak żyć po postawieniu diagnozy, po leczeniu operacyjnym i w czasie długotrwałej terapii. Wiele uwagi poświęcają także rehabilitacji pacjentów ze stomią oraz działalności poradni stomijnych w Polsce. Wszyscy zainteresowani znajdą w tej książce wyczerpującą wiedzę na temat choroby, która jest w dużym procencie przypadków uleczalna.
W części 1 omówiono techniki badań obrazowych, jak np. RTG, pantomografia, radiografia cyfrowa, tomografia, ultrasonografia. Część 2 dotyczy anatomii rentgenowskiej. Część 3 jest poświęcona zagadnieniom szczegółowym, jak: rozwój zębów, zaburzenia rozwojowe oraz zmiany chorobowe, a mianowicie: zapalenia kości, guzy oraz przerzuty nowotworowe w części szczękowo-twarzowej. Przedstawiony zakres materiału powinien pomóc w odpowiednim stosowaniu procedur diagnostycznych dotyczących części twarzowej czaszki. Poszczególne działy są wzbogacone o materiał ilustracyjny, który ułatwi przyswojenie wiedzy. Odbiorcy: studenci stomatologii, osoby specjalizujące się w stomatologii
Humanizacja procesu rehabilitacji człowieka i holistyczne podejście do niego w przebiegu choroby wymusiły interdyscyplinarność tego procesu. Obejmuje on także wczesną diagnozę zaburzeń zdrowia oraz wczesną interwencję. Jedynie skoordynowane działania różnych służb społecznych i specjalistów mogą zapewnić człowiekowi właściwą profilaktykę zdrowotną i rehabilitacyjną. Książka została napisana przez przedstawicieli różnych nauk i dziedzin związanych z działalnością praktyczną. Przedmiotem ich zainteresowań jest wczesna interwencja prozdrowotna wobec dziecka i jego rodziny, a ukazanie tej interwencji z perspektywy różnych specjalistów można uznać za cenne i wysoce pożądane.
W publikacji szczegółowo przedstawiono zagadnienia dotyczące anatomii patologicznej. Rozszerzono informacje z takich dziedzin, jak: hematologia, endokrynologia, patologia nowotworów, a także rozbudowano rozdział na temat HIV. Dydaktyczną wartość publikacji podnosi duża liczba rycin oraz zamieszczony na końcu książki skorowidz.
Echokardiografia. To proste stanowi doskonałe kompendium dla studentów, kardiologów, a także wszystkich lekarzy chcących poznać podstawy ultradźwiękowego obrazowaia serca. Przeczytanie jej z uwagą, jeszcze przed przystąpieniem do pierwszego badania echokardiograficznego, zaoszczędzi czytelnikowi konieczności zadawania elementarnych pytań: "Jaka to projekcja?", "Jaka jama serca jest w tej chwili na ekranie?", a zarazem umożliwi wychwycenie najbardziej typowych objawów patologii serca.
Cukrzyca wymaga aktywnego uczestnictwa chorego w procesie leczenia. Najskuteczniejszą metodą osiągnięcia tego celu jest codzienna samokontrola glikemii. Autorzy podręcznika podają wiele praktycznych wskazówek: jak i kiedy wykonywać testy kontrolne, jak urządzić domowe laboratorium i jakiego używać sprzętu oraz jak się zmotywować do systematycznego działania.
Echokardiografia kliniczna jest kolejnym dziełem znakomitego echokardiografisty , doktora Krzysztofa Klimczaka, przetłumaczoną na język polski. Książka przedstawia całościowo zastosowania kliniczne echokardiografii. Autor dzieli się z Czytelnikiem swoim olbrzymim doświadczeniem, nie skąpiąc wielu przydatnych w codziennej praktyce rad, których trudno szukać w innych pozycjach echokardiograficznych. Warto podkreślić, że w czasach doplera tkankowego, echokardiografii trójwymiarowej nie zapomina on o ''starej'', ale jakże przydatnej prezentacji jednowymiarowej, która obecnie wzbogacona prezentacją anatomiczną i zakrzywioną przeżywa drugą młodość. Podręcznik zawiera wiele starannie dobranych ilustracji, a liczne przydatne informacje zebrano w postaci przejrzystych tabel oraz schematów. Autor ma wyjątkowy dar pisania prosto i zrozumiale o trudnych zagadnieniach i dlatego prezentowana pozycja powinna znaleźć się w ręku każdego lekarza zaczynającego swoją przygodę z echokardiografią. Doświadczeni echokardiografiści również znajdą w książce wiele ciekawych wskazówek i praktycznych uwag.
dr hab. med. Andrzej Szyszka
Po raz pierwszy w jednej książce wszystko o lekach współczesnej medycyny: najnowszych osiągnięciach farmakologii i najlepszych sprawdzonych środkach medycyny alternatywnej dostępnych na polskim rynku
Nie mam wątpliwości, że świeże soki z surowych warzyw i owoców mogą ocalić ci życie. Wiele razy miałam okazję przekonać się, że potrafią czynić cuda. Niejednego mojego pacjenta wyleczyły z ciężkich przewlekłych chorób.mogą uratować twoje życie
Nie mam wątpliwości, że świeże soki z surowych warzyw i owoców mogą ocalić ci życie. Wiele razy miałam okazję przekonać się, że potrafią czynić cuda. Niejednego mojego pacjenta wyleczyły z ciężkich przewlekłych chorób.
Książka Zdrowa wątroba, zdrowe jelita opisuje łatwy i skuteczny sposób odżywiania się gwarantujący bezpieczne życie w naszym coraz bardziej toksycznym świecie.
Jak Twój organizm radzi sobie obecnie?
1. Czy zawsze czujesz się zdrowo i masz dużo energii?
2. Czy ciągle czujesz się niezdrowo i odczuwasz zmęczenie?
3. Czy czujesz, że nie jesteś w formie przez połowę czasu i uważasz, że można czuć się lepiej, niż to ma miejsce?
Większość ludzi odpowiada twierdząco na trzecie pytanie, ale konwencjonalna medycyna nie potrafi znaleźć w organizmie tych osób żadnej przyczyny złego samopoczucia dotykającego milionów ludzi na całym świecie.
Dla tych ludzi optymalny stan zdrowia przypomina puzzle z brakującymi kawałkami układanki.
Dr Sandra Cabot po ponad dwudziestu latach zajmowania się medycyną kliniczną odkryła, że brakujące kawałki układanki są proste, ale często pomijane. Mówi nam, że głównym brakującym kawałkiem jest najważniejszy narząd ludzkiego organizmu. Jest to narząd, o którym wszyscy słyszeli, ale nie poświęcają mu właściwej uwagi. Narządem tym jest WĄTROBA i ona jest odpowiedzialna za to, jak dobrze czy źle ktoś się czuje, jak dobrze czy źle jej lub jemu się żyje, oraz jak długo będzie się żyć.
Aby żyć bezpiecznie w toksycznym świecie i unikać szerzącej się epidemii nieprawidłowo funkcjonującego układu immunologicznego oraz chorób układu sercowo-naczyniowego, na które cierpią miliony ludzi, trzeba mieć zdrową wątrobę. Książka ta pokazuje, że posiadanie zdrowej wątroby i przewodu pokarmowego jest stosunkowo łatwe i że dzięki temu można mieć dobre zdrowie i prawidłową masę ciała.
Zwięzły opis podstaw technicznych, których znajomość jest konieczna, aby uzyskać obrazy radiologiczne najwyższej możliwej jakości.
Diagnostyka obrazowa całego organizmu od czaszki i kręgosłupa, przez brzuch, klatkę piersiową, kości i stawy, aż po tkanki miękkie.
Układ treści każdego rozdziału uporządkowany na zasadzie: opis budowy ? przydatne badanie radiologiczne ? obraz prawidłowy ? obraz nieprawidłowy.
Nauka usystematyzowanej analizy obrazu radiologicznego, dzięki której nie zostaną przeoczone ważne elementy zdjęcia, mogące wpłynąć na postawienie właściwego rozpoznania
Podrecznik polecany dla lekarzy zajmujących się leczeniem małych zwierząt oraz dla studentów weterynarii.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?