Książki psychologiczne o depresji i lękach człowieka znajdziesz w księgarni internetowej Dobreksiazki.pl. W ofercie nowości, zapowiedzi i bestsellery. Depresja to zaburzenie psychiczne wymagające specjalistycznego leczenia. Depresja jest jak grypa może się zdarzyć każdemu. Tutaj znajdziesz wiele ciekawych i interesujących poradników poruszających ten drażliwy temat. Samotność, cierpienie, lęk, ból, nerwica, trauma, alkoholizm, samobójstwo, o tych i innych zagadnieniach wiele dowiesz się z książek, które można nabyć na szaym sklepie DobreKsiazki.pl
Czy Twoje dziecko bardzo się czymś przejmuje?Często ma problemy żołądkowe, jest rozdrażnione, płaczliwe, złości się albo zamyka w sobie?Nie potrafi się skupić lub straciło zapał do zajęć, które wcześniej sprawiały mu frajdę? Mogą to być sygnały, że zmaga się ono z lękiem i zmartwieniami. Ten praktyczny przewodnik łączy sprawdzone metody terapii poznawczo-behawioralnej stosowane przez psychologów dziecięcych z prostymi ćwiczeniami, które pomogą Twojemu dziecku oswoić lęk i stawić czoła zmartwieniom.Książka jest adresowana do czytelników w wieku 711 lat. To ważny etap w rozwoju, istotnie wpływający także na dobrostan psychiczny w późniejszym życiu.Dzięki wciągającym zadaniom, przydatnym wskazówkom i inspirującym afirmacjom dziecko któremu podczas lektury towarzyszyć będzie sympatyczny potwór Bulgot nauczy się radzić sobie z trudnymi emocjami, a Ty wzbogacisz swoją wiedzę o wiele praktycznych informacji jako rodzic.
Nasza obsesja na punkcie nieustającego szczęścia nie sprawia, że jesteśmy szczęśliwi, zdrowi ani spełnieni. Autorka światowego bestsellera Ciszej proszę… w swojej najnowszej książce, wykorzystując zarówno naukowe badania, jak i prawdziwe historie, dowodzi, że tęsknota i smutek nas dopełniają. Rzuca nowe światło na te od dawna czekające na swój czas ludzkie emocje i wyjaśnia, dlaczego połączenie słodyczy i goryczy stanowi klucz do kreatywności, poczucia łączności ze światem i doświadczenia transcendencji. Człowiek powinien być twardy i asertywny, a przy tym tryskać optymizmem. Powinien mieć odwagę wypowiadać swoje zdanie, zjednywać sobie przyjaciół i skutecznie oddziaływać na innych. Niemniej za tą maską niesłabnącego entuzjazmu i ciągłej pewności siebie kryje się prawda o tym, że każdy człowiek – nawet internetowy influencer, który zachwyca świat tańcem na parkiecie albo ciętą ripostą – jest istotą wrażliwą. Gdy się smucimy, tęsknimy lub wzruszamy, życie wydaje nam się słodko-gorzkie. Przepełnia nas wówczas dojmująca świadomość mijającego czasu, ale wraz z nią pojawia się bezgraniczny zachwyt nad pięknem świata. W rzeczywistości słodko-gorzkiej jest miejsce zarówno na światło, jak i na mrok, zarówno na narodziny, jak i na śmierć. Słodycz i gorycz pozostają ze sobą w nierozerwalnym uścisku. Susan Cain przekonuje, że słodko-gorzki stan świadomości to ukryta siła, dzięki której możemy wznieść się ponad nasze bolączki. Twierdzi, że musimy uznać to, co nas boli, by nie przerodziło się to w agresję, próbę dominacji czy zaniedbania. Jeśli uświadomimy sobie, że wszyscy doświadczyli lub doświadczą w życiu porażek, straty i cierpienia, łatwiej będzie nam otworzyć się na drugiego człowieka. Książka opowiada o bogatej tradycji słodko-gorzkich doświadczeń oraz o tym, jak zmienić podejście do porażek, własnej pracy twórczej, rodzicielstwa, przywództwa, miłości i umierania, a dzięki temu poczuć prawdziwe, choć niekoniecznie nieustanne, szczęście. - - - - - - - - - - - - Susan Cain Słodko-gorzko chwyta za serce i nie puszcza. Odkąd skończyłam czytać tę książkę, często wracam myślami do jej głębi i piękna. Na zawsze będę wdzięczna za to, że Ciszej proszę… i Słodko-gorzko pomogły mi lepiej zrozumieć siebie i mój stosunek do świata. – dr BRENÉ BROWN, autorka bestsellerowej książki Z odwagą w nieznane To jedna z tych rzadkich książek, które nie tylko otwierają oczy, ale też poruszają serce i wzbudzają zachwyt duszy. Wcześniej Susan Cain oddała głos introwertykom, teraz wprawnie rzuca nowe światło na od dawna czekające na swój czas najtrudniejsze ludzkie emocje. Słodko-gorzko to cudowny lek na toksyczną pozytywność i porywająca oda ku chwale piękna człowieczeństwa. – ADAM GRANT, autor bestsellera Leniwy umysł
Jak zmienić swój umysł, by pozbyć się stanów lękowych, niepokoju i depresji, a także wzmocnić rozwój osobistyCzy kiedykolwiek czułeś się zniechęcony lub przytłoczony? A może uważasz, że twoje życie osobiste lub rodzinne toczy się pod dyktando niezdrowych wzorców myślenia, których nie potrafisz przełamać? Nie opuszcza cię poczucie zagubienia i przygnębienia, a przyszłość nieustannie budzi niepokój? Nie jesteś sam z tymi myślami. Podobne ma wiele osób. Zwłaszcza teraz, gdy żyjemy w tak niepewnych czasach. Stany lękowe, niepokój czy stres są reakcjami na różne zdarzenia losowe. Często kończą się one ciężką depresją. Niestety farmakoterapia nie gwarantuje natychmiastowego powrotu do zdrowia. Dzięki tej książce dowiesz się, jak zmienić swój umysł, by twoje myśli nie przekształciły się w ograniczające schematy. Poznasz 5-etapowy program bazujący na zjawisku neuroplastyczności. Stanie się on świetnym sposobem na stres i zapewni ci odprężający relaks. Jednocześnie poprawi kondycję twojego mózgu i uodporni go na wpływy zewnętrzne. W efekcie zbudujesz trwałe podstawy zdrowia fizycznego i psychicznego.Neuroplastyczność - dowiedz się, jak ćwiczyć mózgPrezentowana w książce metoda jest efektem prawie 40-letnich badań i prób klinicznych prowadzonych przez specjalistów z dziedziny neuronauki. Są wśród nich neurolodzy, neurochirurdzy i neurobiolodzy. Udoskonalana latami metoda została nazwana cyklem neurologicznym. Bazuje ona na zjawisku neuroplastyczności. To właśnie dzięki niemu można kształtować umysł niczym plastelinę. Część 1 książki została poświęcona pracy umysłu. Dzięki zgromadzonym tu informacjom poznasz przyczyny i skutki błędnego myślenia. Z kolei w części 2 przybliżony został 5-etapowy program zarządzania umysłem przy pomocy prostych technik. Jak ćwiczyć mózg? Wbrew pozorom nie jest to trudne. Co więcej, każdy może to zrobić samodzielnie.Dowiedz się, jak zmienić swój umysł, i odkryj skuteczne sposoby na stresKażdy z nas kiedyś doświadczył mentalnego bałaganu. Problemy ze zdrowiem i finansami, kryzysy w związkach, wypalenie zawodowe, kłopoty rodzinne, pandemia... Przyczyn stanów lękowych, niepokoju czy depresji może być wiele. Hamują one nasz rozwój osobisty, wpływają negatywnie na styl i długość życia. Na szczęście możesz temu zaradzić. Dzięki programowi wykorzystującemu najnowsze osiągnięcia neuronauki i zjawisku neuroplastyczności będziesz wiedział, jak ćwiczyć mózg. Nauczysz się wzmacniać siłę własnego myślenia i kierować zmianami zachodzącymi w mózgu. Poznasz proste sposoby na stres i zapewnisz sobie odprężający relaks. Jesteś gotowy, aby rozpocząć porządkowanie swojego umysłu?Oczyść umysł i odblokuj drzemiący w tobie potencjał!
Trauma boli, przeraża, paraliżuje. Ale jest droga, która prowadzi do ukojeniaNosimy w sobie traumy i głęboko ukryte lęki. To właśnie przez nie wciąż rozpamiętujemy bolesne sytuacje, tworzymy czarne scenariusze, a przed snem zmagamy się z natłokiem myśli.Nie zawsze źródłem traumy jest wielka katastrofa. Często prowadzą do niej codzienne niepowodzenia, o których dawno już nie pamiętamy, ale ciało i psychika wciąż je przechowują.Jak więc rozpoznać traumę? Kiedy się zaczyna? Czy da się oswoić lęk? Czy mimo trudnych doświadczeń w przeszłości można zacząć oddychać pełną piersią i z nadzieją patrzeć w przyszłość? I najważniejsze - czy mimo wszystko można być szczęśliwym?Na te i na inne pytania Martyny Harland odpowiada wybitna psycholożka i psychoterapeutka, dr Ewa Woydyłło.Twoje życie zależy przede wszystkim od Ciebie. Ta książka pomoże Ci zrozumieć przeszłość, ukoić teraźniejszośći otworzyć się na przyszłośćTrauma jest jak niezagojona rana. Mówi się często, że czas leczy rany. Czy można mu pomóc? Ta książka jest właśnie o tym...Grażyna TorbickaEwa Woydyłło-Osiatyńska - doktor psychologii i terapeutka uzależnień. Autorka książek .: Wybieram wolność, czyli rzecz o wyzwalaniu się z uzależnień, Zaproszenie do życia, Podnieś głowę: Buty szczęścia, Sekrety kobiet, My - rodzice dorosłych dzieci, W zgodzie ze sobą, Rak duszy, O alkoholizmie, Poprawka z matury. Spopularyzowała w Polsce leczenie oparte na modelu Minnesota, bazującego na filozofii Anonimowych Alkoholików.Martyna Harland - psycholożka i wykładowczyni Uniwersytetu SWPS, dziennikarka (magazyn psychologiczny "Sens - Zwierciadło"), autorka projektu . Prowadzi rubrykę filmoterapeutyczną, gdzie od 2016 r. rozmawia o premierach filmowych z Grażyną Torbicką.
W Polsce dużo się mówi o depresji, coraz więcej o życiu z syndromem DDA... ale prawie nic o LĘKU. Tymczasem ok. 25-30 procent z nas doświadcza zaburzeń lękowych potocznie zwanych nerwicą. Ich objawy są ciężkie i bardzo dokuczliwe, to m.in nagłe napady lęku połączone z kołataniem serca, uczuciem duszności, zawrotami głowy, drżeniem rąk czy drętwieniem kończyn. Nerwica - ten "lęk o tysiącu twarzy" (jak mówią o niej pacjenci) uniemożliwia normalne funkcjonowanie, doprowadza do "śmierci za życia". Powolnej - gdy lęk sączy się każdego dnia po trochu lub gwałtownej - gdy lęk atakuje znienacka powodując ataki paniki. Pandemia, wojna, galopująca inflacja znacznie powiększyły grupę osób dotkniętych tymi zaburzeniami.Psychoterapeuta i lekarz Marcin Matych od lat pracuje z chorymi na nerwicę. Pomaga im w terapii indywidualnej, ale także w mediach społecznościowych jako Doktor Nerwica. Jego profil z charakterystycznymi autorskimi ilustracjami cieszy się coraz większą popularnością, W tej książce Dr Nerwica zaprasza do "gry w trochę lepsze życie". To wymyślona przez niego i sprawdzona razem z pacjentami metoda, która pomaga żyć pomimo lęku. Prostym i obrazowym językiem Matych pokazuje, jak oswajać nerwicę, jak o siebie dbać, żeby lęk nie zdominował codzienności, pomaga też zrozumieć mechanizmy, które lękami rządzą. Tekstowi towarzyszą rysunki wykonane przez autora."Nie wiem co jest gorsze w zaburzeniach lękowych- paraliżujący lęk często odbierający chęć do życia czy przeświadczenie, że tak już będzie zawsze i nic się nie zmieni? Poradnik Marcina Matycha rozbraja to przekonanie na wiele sposobów. "Lękowcom" daje nadzieję, że lepsze życie jest możliwe i że sięgając po wewnętrzną mądrość, są w stanie odzyskać radość i spokój. Ich bliskim oferuje lepsze zrozumienie tego, z czym zmagają się kochani przez nich ludzie, a także narzędzia, które pozwalają ich lepiej wspierać. Osobom, które nie wiedzą czym są zaburzenia lękowe, a niekiedy je wręcz bagatelizują - wgląd w to, jak głębokie i upośledzające jest to cierpienie.To książka pełna praktycznej wiedzy i życzliwości, którą każdy- lękowiec i nie- powinien mieć na swojej półce. Jako osoba zmagająca się z zaburzeniami lękowymi mogę powiedzieć z całym przekonaniem, że dawno nie czułam się tak zrozumiana. Warto zagrać w "grę o lepsze życie", którą proponuje autor, bo co mamy do stracenia, poza lękiem?"Agnieszka Jucewicz
Książka Powiedz STOP depresji, lękom i toksycznym ludziom niesie wsparcie nie tylko tym, którzy cierpią z powodu stanów depresyjnych, ale każdemu, kto tęskni za radością życia. Przedstawiono tu w zwięzłej formie problemy, z którymi boryka się większość z nas: od akceptacji siebie i swoich emocji, poprzez schematy myślowe, które determinują nasze zachowania i wywołują w nas gniew, aż po relacje z toksycznymi ludźmi. Autor, doświadczony coach i trener biznesu, zebrał w tej książce sprawdzone metody, które pozwolą zapanować nad przygnębieniem, niskim poczuciem wartości, lękami, apatią, nadpobudliwością czy poczuciem wyalienowania. Jego poradnik rozwoju emocjonalnego ma też praktyczny wymiar, zawiera bowiem zestawy technik i ćwiczeń, które są łatwe i bardzo skuteczne w codziennym zastosowaniu.
Jeśli czujesz się przytłoczony problemami dnia codziennego, sięgnij z autorem tej książki do źródła swoich trudności i wprowadź w życie zawarty w niej program regeneracyjno-rozwojowy, by wreszcie nawiązać kontakt ze sobą, odzyskać wewnętrzną wolność i zacząć cieszyć się własnym życiem.
To, że trafiłeś na tę książkę, oznacza, że uczyniłeś krok na drodze do większej samoświadomości – jedynego źródła siły, które jest odnawialne i niewyczerpane. Nie jest ono zasilane przez twoje otoczenie czy sytuację materialną, ale czerpie z twoich głębokich zasobów, które krok po kroku będziesz w sobie odkrywał i uczył się z nich korzystać. Uczucie, które pojawia się, kiedy zaczynamy rozumieć, iż sami stwarzamy swój świat i nie jesteśmy niewolnikami sytuacji bez względu na to, jak ocenialiśmy ją do tej pory, jest jedyne i niepowtarzalne. Stopniowo w nasze życie wkracza wówczas wolność, spokój i równowaga.
Ty także masz szansę je odczuć.
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Samotność. Pojęcie – w teorii – bardzo powszechne i ogólnie zrozumiałe. Trudne, ale dość jednoznaczne. Ale czy na pewno? Wydaje się, że jednak nie do końca… Samotność, jak się okazuje, ma bowiem bardzo różne oblicza.
Bohaterowie zbioru opowiadań Christiana Kobluka mierzą się na co dzień właśnie z poczuciem wyobcowania, inności. Każdy przeżywa to w odmienny sposób, każdy ma ku temu inne powody, łączy ich natomiast niemożebny pragnienie uwolnienia się od tego swoistego zniewolenia, które nie tylko utrudnia czerpanie radości z życia, ale i nie pozwala na rozwinięcie skrzydeł i realizowanie marzeń, celów, pragnień. Samotność bowiem, choć najdotkliwiej odczuwana jest właśnie w tłumie, gdyż unaocznia się za sprawą ludzi i ich zachowań, pozostaje najczęściej przez nich niezauważona. Zlekceważona. Zbagatelizowana. Czy słusznie?
Ta książka nigdy nie powinna powstać.Nikt nigdy nie powinien musieć o tym rozmawiać.To nie powinno się dziać.Ale się dzieje.I musimy o tym rozmawiać.Dlatego ta książka musiała powstać.Według statystyk Światowej Organizacji Zdrowia samobójstwo jest drugą najczęstszą przyczyną śmierci wśród nastolatków na świecie. Być może nawet pierwszą. Tak bardzo dzieci nie chcą żyć. Także polskie dzieci.Marta Guzowska, pisarka i matka, otwiera nam oczy na wiele rzeczy. Pokazuje, jak wielki ból potrafią odczuwać nastolatkowie. Pokazuje ich codzienną walkę o kolejny dzień życia. Pokazuje naszą bezradność. Nasze błędy i nasz strach. Rozmawia z ekspertami, którzy próbują nam wyjaśnić, jak bardzo może boleć życie. I co możemy zrobić, by ten ból złagodzić.Wreszcie o ból spyta nastolatków. I ten ból poczujemy także my.Wszystko po to, by uratować życie dzieci. Być może także naszych.Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
W niedużym miasteczku mieszkała rodzina Człowieczyńskich: mama, tata oraz piątka wyjątkowych dzieci: Radość, Złość, Smutek, Wstręt i Lęk. Każde z nich było zupełnie inne i każde równie mocno kochane... Radość cały czas się cieszyła, Złość była bardzo żywiołowa, Smutek popadał w melancholię, Wstręt był przebojowy i doskonale wiedział, czego nie lubi. A Lęk? No właśnie…
Kochanego Lęczka rodzicom najtrudniej było zrozumieć. Nie mieli pomysłu, jak dotrzeć do tak bojaźliwego i skrytego dziecka. „Bajka o Lęku wzięła się z bezsilności, ale też z wiary w to, że do zrozumienia lęku trzeba poszukać drogi poprzez słowa. I w ten sposób odebrać mu trochę jego moc. To bajka dla wszystkich małych ludzi, którym potwory spod łóżka nie dają żyć i których hałas na klatce przyprawia o gęsią skórkę. To także opowieść dla dorosłych – zarówno dla tych, którzy lęku nie lubią, a nawet się go boją, jak i dla tych, którzy znają go aż za dobrze, ale brakuje im słów, żeby o nim rozmawiać. Jest zachętą do tego, żebyśmy wszyscy wyjęli Lęk ze swoich szaf, bo tak naprawdę jest on jak każde inne uczucie. I nie ma się czego tak bać”. Agnieszka Jucewicz Emocje – zwłaszcza emocje dzieci – to niezwykle delikatny temat. Ale kiedy opowiada o nich Agnieszka Jucewicz, autorka m.in. książki Czując. Rozmowy o emocjach, możemy być pewni, że nie tylko do bohaterów, lecz także do małych i dużych czytelników, odnosi się z wielką wrażliwością i szacunkiem. Sugestywne ilustracje stworzyła zaś jedna z najbardziej cenionych polskich ilustratorek – Marianna Sztyma. Agnieszka Jucewicz - dziennikarka, autorka licznych autorka książek o tematyce psychologicznej, m.in. „Żyj wystarczająco dobrze”, „Kochaj wystarczająco dobrze” (z Grzegorzem Sroczyńskim), „Wybieraj wystarczająco dobrze”, „Czując” i „Niepewności” (z Tomaszem Kwaśniewskim) a także „Dom w butelce” (z Magdaleną Kicińską). „Bajka o Lęku” to jej pierwsza książka dla dzieci. Marianna Sztyma - zajmuje się ilustracją prasową i ilustracją książkową, głównie dla dzieci. Maluje obrazy, rysuje krótkie komiksy, projektuje okładki i książki. Z przyjaciółkami w kolektywie POL_SZTYMA_WOLNA tworzy kolekcje talerzy i wazonów. Mieszka w małej wiosce na Pogórzu Izerskim. Głaszcze koty i psy, i trochę się martwi, że wszyscy umrzemy.
"Jak uzdrowić toksyczne myśli" przedstawia głęboką metodę uzdrawiania, tak współczesną, jak i klasyczną. Sandra Ingerman, terapeutka i praktyk szamański, uczy nas, jak radzić sobie z negatywnymi emocjami poprzez medytacje, wizualizacje i inne ćwiczenia. Pokazują one, w jaki sposób emanować pozytywnymi myślami i chronić się przed destrukcyjnymi energiami. "Ta cudowna mała książeczka, wypełniona uzdrawiającymi historiami i mądrością, zmieni ludzkie życie. Sandra Ingerman zasługuje na pochwałę, bo stworzyła naprawdę dobrą medycynę" - Hank Wesselman, antropolog Jill Kuykendall, fizjoterapeuta, autorzy "Spirit Medicine: Healing in the Sacred Realms" i "The Journey to the Sacred Garden". "Jeśli szczerze pragniesz zdrowszego, empatycznego podejścia do trudnych życiowych chwil, ta książka może ci ogromnie pomóc. "Jak uzdrowić toksyczne myśli" jest jak tygodniowy warsztat w łatwym formacie" - Leonard Felder, doktor psychologii, autor "When Difficult Ralatives Happen to Good People". "Sandra wspaniale uczy nas, jak odtruwać nasze życie, podążając ścieżką miłości i światła. Po przeczytaniu tej pięknie napisanej, absorbującej i inspirującej książki, zamknęłam oczy i poczułam się odświeżona i uzdrowiona jak nigdy dotąd" - Barbara Tedlock, autorka "The Woman in the Shaman Body: Reclaiming the Feminine in Religion and Medicine" i wybitny profesor antropologii medycznej i psychologicznej na Uniwersytecie Stanu Nowy Jork w Buffalo. "Sandra Ingerman pięknie wyjaśnia, jak nasze myśli kształtują nasze życie i wpływają na innych. Cały czas przywraca światło i magię z głębin naszych dusz. Bardzo polecam" - Carol Schaefer, autorka "Grandmothers Counsel the World: Women Elders Offer Their Vision for Our Planet".
Jak sobie poradzić, JEŻEli jesteś inny? Doskonale wiedzą o tym JEŻE! Takie jak malutka Ada, która pewnego dnia zawitała w ogródku pewnego przedszkola Jej perypetie zostały przedstawione w formie ilustrowanej historyjki o tym, jak kochać siebie za to, jakim się jest. Opowieść z pewnością zainteresuje nauczycieli, pedagogów i rodziców, ale przede wszystkim dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które:- przeżywają lęk związany z różnymi sytuacjami dnia codziennego,- chcą nauczyć się rozpoznawać swoje emocje i je nazywać,- pragną zdobyć umiejętność akceptacji siebie i innych,- potrzebują, by złagodzić ich smutek,- borykają się z poczuciem odmienności i osamotnienia.Książka może też stać się dobrą podpowiedzią, jak rozmawiać z dziećmi o ich lękach i trudnościach. Zadanie to ułatwia dołączony do każdej części barometr emocji - pracując z nim, mali czytelnicy szybko nauczą się, jak określać stany emocjonalne i jak sobie z nimi radzić.Mierząc się na co dzień ze zmorami, które zaburzają beztroski, dziecięcy świat, zainspirowałam się do stworzenia czegoś w rodzaju pomostu pomiędzy strachem, złością i smutkiem a rozmową z dorosłym i poczuciem bezpieczeństwa. Powstała w ten sposób opowieść bawi, a przede wszystkim uczy, mówi o tym, jak kochać siebie za to, jakim się jest. To historia, w której na kolorowych kartach przeplatają się barwne postacie, momenty niepewności, chwile radości i emocje spotykane przez nas w świecie realnym (fragment wstępu).
Wiele osób odczuwa lęk. Może się on objawiać w najróżniejszy sposób, nigdy jednak nie jest przyjemny. Jeśli szukasz skutecznych narzędzi, by nad nim zapanować i zmniejszyć stres, to ta książka ci w tym pomoże. Poradnik napisany przez terapeutkę, która specjalizuje się w walce z lękiem, prezentuje 25 kreatywnych sposobów na obniżenie poziomu lęku w pięciu kluczowych obszarach. Są to: stres, fobia społeczna, myśli lękowe, poczucie własnej wartości i przyszłość. Opisane narzędzia powstały na podstawie terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), treningu uważności, terapii narracyjnej, psychologii pozytywnej i innych rodzajów terapii. W opisie każdego z nich znajdziesz praktyczne porady i proste działania, które możesz podjąć od razu, by poczuć się lepiej i spokojniej. RISA WILLIAMS jest licencjonowaną psychoterapeutką i trenerką. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych ze sposobami redukcji poziomu lęku i stresu. Jest autorką artykułów do magazynów o tematyce wellness i profesorem na uniwersytecie w Los Angeles. "Jako osoba pracująca kreatywnie doceniam opisane przez autorkę metody i narzędzia, które pomagają w wielu codziennych stresogennych sytuacjach". Camille Brown, reżyserka filmowa "Natychmiast zacząłem podkreślać i zaznaczać różne ciekawostki znalezione wśród porad Risy Williams. Czytam tę książkę zachłannie, zdając sobie sprawę, że pomaga mi lepiej poznać samego siebie. Dzięki niej moje życie stało się o wiele prostsze!". Miguel Chavez, aktor ("Nauki niezbyt ścisłe", NBC) "Od czasu do czasu wszyscy borykamy się z lękiem, dlatego każdy może znaleźć w tej książce coś dla siebie. Ćwiczenia są proste, praktyczne i nie trzeba do nich żadnego przygotowania, a ciekawostki z zakresu neuronauki wyjaśniają ich działanie". Christina Elston, redaktorka magazynu "L.A. Parent"
Pierwsze polskie wydanie jednego z najskuteczniejszych programów terapii zaburzeń lękowych u dzieci. Podręcznik zawiera opis programu poznawczo-behawioralnej terapii zaburzeń lękowych (zwłaszcza lęku uogólnionego, fobii społecznej i lęku separacyjnego) u dzieci w wieku 8-13 lat. Autorzy krok po kroku omawiają składających się nań 16 sesji terapeutycznych: ich cele, kolejne etapy, stosowane strategie, a także praktyczne wskazówki dla terapeuty. Na koniec opisują też zaburzenia współwystępujące z zaburzeniami lękowymi oraz czynniki wpływające na przebieg terapii. Uzupełnieniem podręcznika terapeuty jest zeszyt ćwiczeń dla pacjenta. Całość składa się na program terapeutyczny "Zaradny Kot".
Gdzie są granice ludzkiej wytrzymałości? Jak wiele może znieść człowiek, który zetknął się z murem obojętności, wyzwisk, niezrozumienia?
Autorka rozmawia z ludźmi, którym na co dzień przyszło mierzyć się z najtrudniejszym życiowym przeciwnikiem – samym sobą. Głównym tematem książki jest depresja. Jest ona reakcją na bolesne przeżycia, takie jak gwałt, molestowanie, toksyczny związek, zdrada, przemoc w rodzinie, prześladowanie z powodu innej orientacji seksualnej czy doświadczenie mobbingu. Ta książka pozwoli lepiej zrozumieć, z czym każdego dnia muszą zmagać się nie tylko osoby z zaburzeniami psychicznymi, ale także ich bliscy.
O depresji. Rozmowy bez wstydu to zbiór opowieści dających nadzieję cierpiącym. Na pytanie, czy depresja może być dobrem, wielu z bohaterów udzieliło zaskakujących odpowiedzi! Nie obędzie się bez wzruszeń, słów: „znam to”, „mam podobnie”. W niejednej historii odnajdziemy cząstkę siebie. Bo depresja może dopaść każdego. Bo każdy z nas ma chwile załamania, choć niekoniecznie muszą się zakończyć chorobą. Sprawdź, jak z psychicznym kryzysem poradzili sobie prawdziwi BOHATEROWIE.
Patronat: Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, czasopismo Terapia Specjalna.
„Lektura obowiązkowa, ważniejsza od wszystkich lektur z podstawy programowej języka polskiego”.
Paweł Lęcki „Głęboko wierzę w to, że ludzie generalnie nie chcą umierać. Ale ci sami ludzie w określonych sytuacjach nie mogą kontynuować życia”. Brunon Hołyst, profesor nauk prawnych, suicydolog Z DANYCH KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI WYNIKA, ŻE Z ROKU NA ROK ROŚNIE LICZBA PRÓB SAMOBÓJCZYCH PODEJMOWANYCH PRZEZ MŁODYCH LUDZI. ROŚNIE TEŻ LICZBA SAMOOKALECZEŃ. Dzieci często boją się, że zostaną niezrozumiane, że ktoś je oceni jako słabe, leniwe, głupie, uważają, że zawiodły swoją rodzinę. Przede wszystkim jednak boją się, że o ich chorobie dowiedzą się inni. Wstyd jest tu czynnikiem kluczowym. Bardzo ważne jest głośne mówienie o tym, czym jest depresja i do czego prowadzi, jeśli jest nieleczona. TA KSIĄŻKA JESZCZE NIGDY NIE BYŁA TAK POTRZEBNA. Ta książka to manifest wołający o ratunek dla naszych dzieci. To my urządziliśmy im świat, który boli, przeraża i prowokuje do ucieczki (...) Ale dzieci nam mówią: żyletka będzie niepotrzebna, gdy znajdzie się ktoś, kto zechce porozmawiać. Ewa Woydyłło-Osiatyńska Wiem, jakim wyzwaniem dla rodziców jest usłyszeć od swojego dziecka „Nie chcę żyć”. (...) To książka dla wszystkich – młodych, którzy zmagają się z doświadczeniem depresji, ale i tych, którzy im w tym jakkolwiek towarzyszą. Małgorzata Musiał Marcin Łokciewicz (nauczyciel wychowawca w Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze), dr n. med. Maciej Klimarczyk (specjalista psychiatra i seksuolog), dr hab. n. med. Barbara Remberk (psychiatra), Przemysław Zakowicz (lekarz rezydent psychiatrii dzieci i młodzieży), Prof. Brunon Hołyst (pionier wiktymologii i suicydologii w Polsce) Paulina Dąbrowska (psychoterapeutka, trenerka, socjoterapeutka, konsultantka telefonu zaufania 116 111) wyjaśniają, dlaczego tak wielu młodych ludzi choruje właśnie teraz i jak nie dopuścić do najgorszego – samobójczej śmierci młodego człowieka. Pandemia COVID 19 dobitnie pokazała, że dziecko izolowane od grupy rówieśniczej, od nauczyciela, pozbawione możliwości wyjścia z domu i zwykłego kontaktu społecznego, doznaje jakiejś formy przewlekłego stresu. W związku z tym o wiele gorzej znosi bodźce, które wcześniej nie były dla niego stresogenne.
Oblicza lęku Fritza Reimanna, słynnego niemieckiego psychoanalityka i psychoterapeuty, to jedno z najbardziej dogłębnych studiów dotyczących lęku. Autor wprowadza nas w świat czterech podstawowych sił psychicznych rządzących ludzkim życiem i wyjaśnia, za jakie elementy naszej osobowości są odpowiedzialne i jakie podstawowe lęki są z nimi związane. Próbuje oswoić nas z lękiem, wskazać konstruktywne sposoby wykorzystania go. Pokazuje, że lęku nie wolno się bać, że trzeba się z nim zmierzyć. Jest to z pewnością cenna pozycja zarówno dla osób zawodowo zajmujących się psychologią, jak i dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniem lęku w życiu człowieka.
O chorobie, która zmieniła moje życie i spojrzenie na światDawniej kojarzyła się z wstydliwym zaburzeniem, o którym lepiej nie mówić. Dziś choruje na nią 350 milionów ludzi, a WHO ocenia, że za kilka lat będzie najczęściej występującą chorobą na świecie. Depresja dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn, osób starszych i w pełni sił, a coraz częściej również dzieci. Łatwo zbagatelizować jej pierwsze objawy i tłumaczyć sobie, że to tylko przejściowe, że to jesienna chandra. Przecież wystarczy wziąć się w garść. Jednak depresja to coś zupełnie innego niż chwilowe obniżenie nastroju. I niestety bywa, że jej skutki są śmiertelneTa krótka książka pomaga w zrozumieniu, czym tak naprawdę jest depresja i jak wspierać tych, którzy się z nią zmagają. Przedstawiona przez autorkę poruszająca historia jest przecież jednym z wielu dramatów, które rozgrywają się na naszych oczach, a które często bagatelizujemy.Z pewnością wiele osób dotkniętych chorobą tak było w moim przypadku słyszało nieraz sformułowanie: Ale mam dzisiaj deprechę. Co wtedy myślałam, stojąc obok i przechodząc depresję lub będąc tuż po, a nawet po sześciu już latach? Do głowy przychodziła mi jedna myśl: Nie masz pojęcia, o czym mówisz.Znajomi, sąsiedzi mieszkający na tej samej klatce czy w bloku, a niekiedy członkowie rodziny nie potrafią zrozumieć osoby chorej. Najgorsza jest próba oceniania, szufladkowania chorych psychicznie jako ludzi innego typu, nieraz zepchnięcia na drugi plan. Sęk w tym, że takie nastawienie nie pomaga cierpiącym, noszą wówczas brzemię podwójnego ciężaru: choroby i oceny społecznej. Ja osobiście spotkałam się z nadaniem mi etykiety leczonej psychiatrycznie. Dlaczego właśnie ja? To pytanie stawiałam sobie bardzo często. Jak z pewnością wiele innych osób.
Poznaj innowacyjną metodę trwałego uwolnienia się od depresji, która pomogła już setkom pacjentów i może pomóc także tobie lub twoim bliskim!
Statystyki pokazują, że standardowe sposoby leczenia depresji u wielu osób przynoszą tylko częściową poprawę samopoczucia, a nawroty choroby dotyczą nawet 30 procent pacjentów. Dr Gregory Jantz proponuje nowe, holistyczne podejście do problemu depresji, a jego metody terapeutyczne od wielu lat z powodzeniem stosowane są w A Place of Hope – centrum zdrowia psychicznego, zaliczanym w amerykańskich rankingach do pierwszej dziesiątki najlepszych ośrodków leczenia depresji w USA.
Autor przekonująco dowodzi, że jeśli leczenie choroby uwzględni całościowe spojrzenie na osobę i jej otoczenie, wówczas szansa na całkowite i trwałe pokonanie depresji wzrasta o kilkadziesiąt procent. Dlatego proponowane przez niego metody dotyczą wszystkich sfer ludzkiego życia: ciała, psychiki i duszy. Jak pokazuje jego wieloletnie doświadczenie, skuteczne pokonanie depresji i powrót do trwałego zdrowia są naprawdę możliwe!
Ta książka nie tylko poszerza nasze spojrzenie na depresję, ale również pokazuje, jak zróżnicowane bywają jej źródła i sposoby radzenia sobie z tą trudną i uporczywą chorobą. Holistyczne spojrzenie, jakie prezentuje autor, otwiera szereg perspektyw na radzenie sobie nie tylko z objawami, ale i ze źródłem depresji. Niniejsza publikacja nie tylko jest świetnym źródłem wiedzy, ale przede wszystkim daje tak bardzo potrzebną pacjentom nadzieję.
Wojciech Szychowski, psycholog i psychoterapeuta
Dr Gregory Jantz – twórca i pionier holistycznego podejścia w terapii depresji, stanów lękowych i uzależnień. Autor blisko czterdziestu bestsellerowych książek, tłumaczonych na różne języki. Jako specjalista często wypowiada się w programach telewizyjnych CNN, FOX, ABC i CBS oraz udziela wywiadów redakcjom „New York Post”, Associated Press, „Family Circle” i „Psychology Today”.
C'est l'histoire d'un livre sur le yoga et la dépression. la méditation et le terrorisme. L'aspiration a l'unité et le trouble bipolaire. Des choses qui n'ont pas l'air d'aller ensemble, et pourtant. C'est l'histoire d'un écrivain qui voit avec satisfaction qu'il a peut-etre enfin réussi sa vie, trouvé un équilibre, et qui voudrait bien écrire un livre " souriant et subtil sur le yoga " qu'il pratique depuis 25 ans. Il dirait ceci : " Ce que j'appelle yoga n'est pas seulement la bienfaisante gymnastique que nous sommes si nombreux a pratiquer, mais un ensemble de disciplines visant l'élargissement et l'unification de la conscience. Le yoga dit que nous sommes autre chose que notre petit moi confus, apeuré, et qu'a cet autre chose nous pouvons accéder. " Mais a peine lancé dans cette histoire, le beau tableau craque, les failles ressurgissent, les mensonges et les trahisons réapparaissent, l'abîme s'ouvre. La vie dérape. La vie intime et amoureuse, et la vie du monde également : terrorisme (attentats de Charlie Hebdo en 2015), crise migratoire... Et si tout n'était qu'illusions ? L'écrivain est hospitalisé a Sainte-Anne, et traité aux ECT : électro-convulso-thérapie, autrefois appelés électrochocs. Il raconte son séjour halluciné, son désir suicidaire, l'impossibilité de se rassembler, de se réunifier. Son mariage, dont il était si fier, se brise. Il doit aussi rompre avec sa maîtresse avec qui il entretenait une relation érotique extreme et solaire. Il faut partir, tenter de divertir l'horreur. Un reportage infructueux en Irak a la recherche d'un mystérieux " Coran de sang ", un séjour sur une île grecque parmi de jeunes migrants qui racontent leur périple, le souvenir obsédant de cette maîtresse sensuelle, et tous les fantômes d'une vie fracassée. C'est finalement le roman du mal terrifiant dont souffre Emmanuel Carrere raconté par Emmanuel Carrere lui-meme : " Ce mal dont je suis atteint a défaut d'en guérir, je peux le décrire ". Dépression, bipolarité. Emmanuel Carrere affronte dans ce roman le jeu dangereux entre fiction et réel. Comment la fiction peut venir au secours des déchirements et des impasses du réel ? Mais au-dela, c'est le roman de l'énigme de toute vie, de tout homme. Le roman d'une exploration psychique de soi sans concessions, de ses terreurs, de ses mensonges, et des efforts pour devenir meilleur, quelqu'un de bien. Une expérience littéraire limite pour toucher l'âme humaine, interroger notre désir de salut, d'équilibre, et les techniques pour y parvenir. Mais pourquoi le yoga alors ? Parce que " quand on parle de deux choses en disant qu'elles n'ont rien a voir, il y a de fortes chances pour qu'elles aient tout a voir, au contraire ". Ce qu'enseigne aussi le yoga. Non seulement Emmanuel Carrere propose un récit personnel de ce qu'est le yoga pour lui mais il en fait un formidable miroir romanesque pour raconter l'horreur de soi autant que la patience avec laquelle nous voulons aimer les autres, nous sauver, réussir notre vie. Un livre aimant, drôle et terrifiant, infiniment sincere sur la difficulté bouleversante d'etre soi. Jamais Emmanuel Carrere n'était allé aussi loin sur cette voie.
Zapewnij swoim dzieciom spokojne dzieciństwo i wolną od lęku dorosłość!
Każde dziecko czegoś się boi – najpierw oddzielenia od rodziców, później ciemności, nowych miejsc i nieznanych osób. Część tych obaw stanowi normalny etap rozwojowy, są jednak i takie, które wynikają z przeżywanych trudności rodzinnych, traum czy niepowodzeń szkolnych. Dr Jodi Richardson i Michael Grose, doświadczeni terapeuci, proponują rodzicom i pedagogom przystępny przewodnik po świecie dziecięcych lęków. Wskazują w nim, które lęki należą do normy rozwojowej, a które mogą stanowić poważne zaburzenia, powodowane na przykład izolacją lub nadmiernym kontaktem z nowymi technologiami. Podpowiadają zarówno, jak wesprzeć dziecko w wypadku zwykłych dziecięcych strachów, jak i zareagować na fobie lub inne niepokojące objawy lęku, w tym dolegliwości somatyczne. Pomagają zrozumieć mechanizm powstawania zaburzeń lękowych u najmłodszych i dają konkretne wskazówki, jak można zmienić rodzinną codzienność, by zapewnić dzieciom wolne od niepokoju dzieciństwo i umożliwić im spokojne wejście w dorosłe życie.
Skorzystaj z rad tego przewodnika, by:
uspokoić codzienne życie swojej rodziny,
zwiększyć odporność fizyczną i psychiczną najmłodszych,
zapewnić dzieciom spokojny sen,
nauczyć dziecko skutecznych sposobów radzenia sobie z lękiem i stresem.
Michael Grose - jeden z najbardziej uznanych australijskich ekspertów od wychowania, autor dziewięciu bestsellerowych poradników dla rodziców; obecnie poprzez swoje programy terapeutyczne wspiera ponad 1500 szkół w Australii i na całym świecie.
dr Jodi Richardson - pedagog, fizjolog sportu i terapeutka; od dwudziestu lat zarówno naukowo, jak i terapeutycznie zajmuje się terapią zaburzeń lękowych, m.in. przez aktywność fizyczną. Autorka programów terapeutycznych i edukacyjnych dotyczących zdrowego stylu życia oraz zdrowia psychicznego.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?