Co łączy grę Assasin`s Creed z powieściami Józefa Ignacego Kraszewskiego?Czy nastolatek może zaprzyjaźnić się z profesorem literatury?Opowieść o słynnym pisarzu z perspektywy nastolatka.
Bywa tak, że odkrycie naukowe wyprzedza swoją epokę, a odkrycie prawdy zajmuje wiele lat... Kim był Jan Czochralski, nazywany dziś ,,ojcem elektroniki""? Dlaczego człowiek, bez którego nie byłoby Doliny Krzemowej, komputerów, aparatów cyfrowych, telefonów komórkowych i tabletów nieznany jest w Polsce, a na świecie wymieniany obok Mikołaja Kopernika i Marii Skłodowskiej-Curie? Oto powieść o wielkim odkryciu dokonanym przez przypadek, o ubogim synu stolarza, który dzięki swoim wynalazkom został bogaty, o pasji, która sprawia, że można zostać profesorem nie mając matury. ,,Kryształowe odkrycie. Powieść o Janie Czochralskim"" - książka, która nie pozostawi obojętnym Czytelnika w wieku od 10 do 110 lat.
Wiem i ja. Edukacja z humorem. Ilustracje z całym mnóstwem szczegółów. Tekst przyjazny dzieciom. Trwałe, kartonowe strony.
Ile to jest kęs? Jak to się dzieje, że połykamy jedzenie? Co dzieje się w żołądku? Czy to dobrze, że w jelitach mieszkają bakterie? Po co robimy kupę? Wszystko o tym, co dzieje się z JEDZENIEM w naszym ORGANIZMIE! Zabawny duet ekspertów – Profesor Mądralski i Krowa … - bierze bod lupę BRZUCH, by odpowiedzieć na każde pytanie!
Wiek przedszkolny to czas w życiu dziecka, w którym kształtują się przyzwyczajenia mające wpływ na jego późniejsze życie. Maluch uczy się odpowiedzialności za swoje zdrowie i nabywa nawyków żywieniowych. Dzięki książce zajrzy w głąb jamy ustnej i przełyku, obejrzy żołądek, przekona się, jak długie są jelita. Dowie się, co dzieje się z każdym kęsem, który zjadamy i jak ważne jest zdrowe odżywianie. Książka w przyjazny, prosty sposób wyjaśnia pojęcia, takie jak: sok żołądkowy, enzymy, wyrostek robaczkowy.
W serii:
Kłap! Co w zębach zgrzyta
WielkiKarol i mały Lolek serii Czytam sobie to świetna propozycja dla dzieci,które zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Każdy człowiek, nawetnajstarszy, nawet najbardziej znany, a nawet taki, który został świętym, musiałbyć kiedyś dzieckiem.AnnaCzerwińska-Rydel, autorka książek dla dzieci, stworzyła ciepłą opowieść napoziomie pierwszym serii, Składam słowa. Jej bohaterem jest dobrze znanymdzieciom świętym Janie Pawle II. Przepiękne ilustracje EwyPoklewskiej-Koziełło dodatkowo zachęcają dzieci do sięgania po lekturę,ułatwiając jednoczenie zrozumienie czytanego tekstu. Książka stanowi równieżdoskonały punkt wyjścia do rozmowy o wielkim Polaku i jego historii.Czytam sobieto trzypoziomowy program nauki samodzielnego czytania przeznaczony przedewszystkim dla dzieci w wieku 57 lat i oparty na napisanych przez wybitnychautorów tekstach literackich, którym towarzyszą wysokiej klasy ilustracje.Książki z pierwszego poziomu serii to historie złożone ze 150200 słów i 23podstawowych głosek języka polskiego. Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, aproste zdania sprawiają, że dziecku łatwiej jest skupić się na czytanymtekście. Dodatkowo na stronach zamieszczono ramki do ćwiczenia głoskowania. Nakońcu każdej książki z serii na młodego adepta sztuki czytelnictwa czeka dyplomuznania i kolorowe naklejki.Bo zawszewarto czytać!
Czy mleczaki są z mleka? Czy zęby są mądre? Komu zęby wyrastają nawet sześć razy? Kto ma aż 25 tysięcy zębów? Po co myjemy zęby? Jak to robić? Kiedy trzeba zęby leczyć?
Wszystko o ZĘBACH!
Edukacja z humorem.
Ilustracje z całym mnóstwem szczegółów.
Tekst przyjazny dzieciom.
Trwałe, kartonowe strony.
Zasługi Stefana Banacha dla nauki są porównywalne z zasługami Marii Skłodowskiej-Curie czy Mikołaja Kopernika, a jednak nie jest on powszechnie znany. Banach tworzył matematykę, jakiej wcześniej nie znano. Rewolucję, której był jednym z ojców, można porównać do powstania teorii względności Einsteina. Wiemy, co zawdzięczamy teorii Kopernika, jaki wkład w naukę ma Maria Skłodowska-Curie. A kto z nas wie, co zawdzięczamy Banachowi? Sam Stefan Banach zdziwiłby się, gdyby mu powiedziano, że po nie więcej niż pół wieku używa się rezultatów jego teorii do komputerowego modelowania niemal wszystkich skomplikowanych konstrukcji lub systemów przy wznoszeniu budynków, produkcji samochodów czy logistyce.
Porzucony jako dziecko, wychowywany przez właścicielkę pralni w Krakowie, która dostrzegła w nim niezwykłe zdolności. Poznajcie ekscentrycznego geniusza, Stefana Banacha, który do dziś jest drugim po Euklidesie najczęściej przywoływanym naukowcem w matematyce powszechnej.
Geniusz – gen i już!
Stefan Banach to obok Euklidesa najczęściej wymieniane nazwisko w świecie matematyki.
Mariusz Urbanek, autor książki "Genialni. Lwowska Szkoła Matematyczna"
Matylda, roztrzepana i wiecznie potargana marzycielka, ma swój sekret. Codziennie po lekcjach uczy się gry na skrzypcach. Uwielbia to tak samo, jak uwielbia swoją nauczycielkę gry, panią Alicję, i jej kota Gawota. Dziewczynka byłaby w pełni szczęśliwa, gdyby nie to, że ani zapracowana mama, ani prawie nieobecny w świecie Matyldy tata nic o tym nie wiedzą. Aż do dnia koncertu, który na zawsze odmieni ich życieCiepła i zabawna opowieść o miłości do muzyki, potrzebie bliskości i o sekretach, które potrafią spowodować wiele niedomówień, ale i zabawnych sytuacji.
Maja jest już całkiem dużą dziewczynką,a nie wie, kim był Fryderyk Chopin.Jej babcia, nauczycielka muzyki, pianistka postanawia ich sobie przedstawić. Odwiedzają Żelazową Wolę, podróżują palcem po mapie Europy, podążając śladami młodego FryckaDzięki załączonej do książki płycie CD, razem z Mają czytelnik słucha utworów Chopina.Wiedzę młodego czytelnika uporządkuje umieszczone na końcu książki kalendarium i album rodzinny Chopinów.
Postać Jerzego Kukuczki wspominana jest nieprzerwanie od tragicznego października 1989 roku. Jego życiorys nadal nas zachwyca i intryguje - nie tylko ludzi gór, miłośników wspinaczki, ale także osoby, które nie są związane na co dzień z taką tematyką. Książka, którą macie państwo w ręce, sprawiła mi ogromną radość i daje mnóstwo satysfakcji. Szczerze żałuję, że taka pozycja nie pojawiła się wcześniej - w czasach mojego dzieciństwa.
Nikt nie wie, jak wiele jest we mnie zawsze małego Ziuczka to słowa które wypowiedział Józef Piłsudski, gdy był już dorosłym, bardzo znanym człowiekiem.Ale kim był mały Ziuk, zanim stał się wielkim Józefem? Co go fascynowało, czym się interesował, a czego bał chłopiec, którego nazwisko można znaleźć dziś na ulicach w prawie każdym polskim mieście? Co spowodowało, że został bohaterem? Czy po prostu urodził się taki?Weźcie do ręki tę książkę i wyruszcie w podróż w przeszłość do czasów małego Ziuka, kiedy Polska nie istniała na mapie, a polskość była najdroższym skarbem. Niech porwie Was ta historia, która pokazuje drogę do wolności, a może zaprzyjaźnicie się z małym Ziukiem, który stał się wielkim Marszałkiem.
Matylda czuje, że się zmienia. Dlatego tak bardzo pomaga jej sekretnik, w którym może zapisać swoje pytania i wątpliwości. Wreszcie ma pełną rodzinę, ale wspólne życie pod jednym dachem nie jest łatwe ani dla nieufnej mamy, ani dla taty, żyjącego dotąd jak wolny ptak, ani dla niej samej. Do tego zaczynają się nią interesować koledzy z klasy, a ona sama zakochuje się w tajemniczym chłopaku z plaży. Matylda przekona się na własnej skórze, że dorastanie ma swoje blaski i cieniePoszukajcie odpowiedzi na te pytania razem z Matyldą, wrażliwą i ciepłą dziewczyną o duszy artystki, której nie sposób nie lubić.
Pewnego dnia 1941 roku siostra Jolanta zrozumiała, że to, co robi dla zamkniętych w getcie przyjaciół, nie wystarczy, aby ich ocalić. Będę pomagać inaczej, postanawia, i narażając życie swoje i ogromnej siatki ludzi, którzy myślą jak ona, codziennie ratuje kilkoro dzieci. Ich lista, umieszczona w zwykłej butelce po mleku, którą Jolanta zakopuje pewnego dnia pod jabłonką, liczy dwa i pół tysiąca dzieci!Ja tylko próbowałam żyć po ludzku To przecież nic takiego. Każdy by tak zrobił. Trzeba podać rękę tonącemu. Nawet, jeśli nie umie się pływać, zawsze jakoś można pomóc. Nauczył mnie tego mój tatuśPoznajcie historię życia Ireny Sendlerowej.
Matylda, roztrzepana i wiecznie potargana marzycielka, ma swój sekret. Codziennie po lekcjach uczy się gry na skrzypcach. Uwielbia to tak samo, jak uwielbia swoją nauczycielkę gry, panią Alicję, i jej kota Gawota. Dziewczynka byłaby w pełni szczęśliwa, gdyby nie to, że ani zapracowana mama, ani prawie nieobecny w świecie Matyldy tata nic o tym nie wiedzą. Aż do dnia koncertu, który na zawsze odmieni ich życie…
Ciepła i zabawna opowieść o miłości do muzyki, potrzebie bliskości i o sekretach, które potrafią spowodować wiele niedomówień, ale i zabawnych sytuacji.
Ludzie z wioski wrócili do domów i zaczęli dyskutować między sobą o tym, co się wydarzyło.
– Dzieci udawały! – twierdzili jedni.
– Nie! One naprawdę kogoś widziały! – mówili inni. – A nawet z tym kimś rozmawiały!
Wkrótce wszyscy w Fatimie opowiadali sobie o tej nadzwyczajnej historii.
– Trzeba znowu pojawić się na wzgórzu – postanowili. – Może tym razem i my zobaczymy to, co widzą dzieci.
Trzynastego lipca, na polu za wioską, pojawiły się cztery tysiące osób! Tłum był tak gęsty, że dzieci ledwo mogły dotrzeć na miejsce. Matka Boża, tak jak obiecała, znowu ukazała się dzieciom i bardzo prosiła o modlitwę na różańcu w intencji pokoju. Mówiła, że tylko w ten sposób można wyprosić koniec okropnej wojny! Czy to nie dziwne, że na zakończenie wojny może mieć wpływ modlitwa małych pastuszków? Trójki dzieci, o których nic nie wiedzą wielcy generałowie planujący działania wojenne i premierzy podejmujący rozmowy na najwyższym szczeblu?
To książka, która w prosty sposób opisuje historię objawień w Fatimie. Sto lat temu Matka Boża przekazała trójce dzieci najważniejsze przesłanie dotyczące nadchodzących wydarzeń XX wieku. Powiedziała, że ludziom potrzeba nawrócenia i modlitwy.
Historia opisana w książce nie kończy się na 1917 roku, ale pokazuje dalsze losy świata, w których wypełniają się tajemnice powierzone małym pastuszkom. Zastanawiając się nad tymi wydarzeniami, możemy się przekonać, że modlitwa ma ogromną moc – także dzisiaj.
Maria Skłodowska-Curie była fascynującą osobą.Wielu uważało, ze jest zbyt poważna a ona była po prostu refleksyjna i bardzo skupiona początkowo na nauce, potem na pracy naukowej. W jej czasach w Polsce kobiety nie mogły studiować na uniwersytecie, więc sama zarobiła na studia i wyjechała do Paryża, uczyć się na Sorbonie. Nie dbała o stroje (do ślubu poszła w granatowej, bardzo praktycznej sukience), obiady dla męża gotowała na laboratoryjnym palniku, a wkrótce po otrzymaniu Nagrody Nobla zaczęła jeździć z córką na front I wojny światowej, robiąc zdjęcia rentgenowskie rannym żołnierzom tym samym wykorzystując swoje odkrycie w praktyce.Zawsze miała swoje zdanie i wiele niekonwencjonalnych pomysłów. Była dociekliwa i pracowita. Oryginalna, nietuzinkowa. Poznajcie jej niezwykłe życie!
Słońcem na papierze. Niezwykłe losy Kornela Makuszyńskiego to książka… niezwykła. Jej autorką jest Anna Czerwińska-Rydel, jedyna polska pisarka specjalizująca się w biografiach dla dzieci ważnych i wyjątkowych ludzi. Zaś jedyne w swoim rodzaju ilustracje stworzyła poznańska artystka, Dorota Wojciechowska. Jest to wydanie drugie i pierwsze zarazem. Drugie, ponieważ książka Anny Czerwińskiej-Rydel o Kornelu Makuszyńskim ukazała się w 2014 roku choć pod innym tytułem i w zupełnie innej formie. Pierwsze, bo to wydanie jest całkiem inne – niezwykłe. Treść książki została ponownie zredagowana oraz wzbogacona o zupełnie nowy, niepublikowany dotąd materiał. Przemyślany projekt graficzny oraz wspaniałe ilustracje Doroty Wojciechowskiej przenoszą czytelnika w świat słonecznego pisarza, który stworzył niezrównane książki dla dzieci. Zabawne szkolne perypetie młodego Kornela, pierwsze zawody miłosne i sukcesy poetyckie, miłość do dzieci i Zakopanego oraz historię powstania słynnego Koziołka Matołka – to wszystko i o wiele więcej znajdziecie w tej promiennej książce.
Kiedy Mikołaj Kopernik był małym chłopcem, lubił patrzeć w niebo pełne gwiazd. Nie bał się zadawać pytań, gdy coś go zainteresowało lub budziło jego wątpliwości. To między innymi dzięki temu, już jako znany astronom, dokonał odkryć, które rozsławiły jego imię w całym świecie.
"Opat Leon, przełożony klasztoru benedyktynów na Awentynie, przyjął Wojciecha szorstko i nieuprzejmie. -Jeśli myślisz, że znajdziesz tu spokój i wytchnienie, to bardzo się mylisz - burknął, patrząc przy tym nie na Wojciecha, tylko gdzieś w bok. -Widać, że niespokojny z ciebie człowiek, buntownik i kapryśnik. Ciągle zmieniasz zdanie i nigdzie nie potrafisz zagrzać miejsca dłużej."
Czy rzeczywiście tak było? Przeczytajcie. Poznajcie świętego Wojciecha, którego postać wiąże się z początkami państwa Polskiego. Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy lubią historię!
Basia – zwana Hajduczkiem ze względu na swoją odwagę i pomoc w złapaniu złodzieja obrazu – odwiedza z klasą muzeum noblisty. Tam poznaje kustosza – starszego, pełnego energii i sympatycznego pana Mosia. Razem z nim wyrusza w podróż do najmłodszych lat życia pisarza. Pałaszując ciastka, oglądając autentyczne listy i portrety Sienkiewicza, wsłuchuje się w opowieść o rodzinie powieściopisarza, jego próbach pisarskich, pracy w gazecie, podróży do Ameryki, pierwszych drukowanych książkach czy najbardziej znanych bohaterach literackich. Dowiaduje się o wielkim uznaniu dla Sienkiewicza, który otrzymał m. in. Oblęgorek – pałacyk w darze od narodu polskiego oraz Nagrodę Nobla za całokształt twórczości.
Każdy człowiek, nawet najbardziej znany na świecie, nawet taki, który został świętym był kiedyś dzieckiem. Ciepła opowieść Anny Czerwińskiej-Rydel z pierwszego poziomu serii Czytam sobie to historia o takim właśnie człowieku o świętym Janie Pawle II.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?