W tym dziale znajdą Państwo książki o chorobach nowotworowych, o ich leczeniu, terapiach, profilaktyce, leczeniu raka, pokonywaniu chorób nowotworowych. Znajduje się tu bardzo bogata oferta: podręczniki medyczne, poradniki, atlasy, diety. Znajciecie wiele ciekawych i interesujących publikacji zarówno z medycyny konwencjonalnej jak i niekonwencjonalnej. Są tu również ksiązki z zakresu jogi, medytacjii, ziołolecznictwa - serdecznie zapraszamy DobreKsiazki.pl
Dieta podczas chemioterapii. 5 kroków do wzmocnienia zdrowia w trakcie leczenia raka – Mike Herbert, Joseph Dispenza
„Dieta podczas chemioterapii” to ksiązka zawierająca opis 5 kroków prowadzących do wzmocnienia zdrowia w trakcie terapii onkologicznej.
Mike Herbert, Joseph Dispenza
Mike Herbert od 15 lat doradza w kwestiach odnowy biologicznej, jest naturopatą. Specjalizuje się w połączeniach pomiędzy żywieniem a kuracjami antynowotworowymi. Joseph Dispenza jest biochemikiem, który propaguje pozytywne myślenie jako element kuracji samouzdrawiającej.
Niedożywienie – skutek uboczny chemioterapii
Chemioterapia, niszcząc komórki rakowe, wpływa negatywnie na cały organizm człowieka. U wielu chorych efektem ubocznym jest obniżenie apetytu lub nawet jadłowstręt. Zaburzenia odżywiania w czasie chemioterapii mogą doprowadzić 20-40 procent pacjentów do śmierci, a u 80% pacjentów chorych na raka diagnozuje się niedożywienie. Niedożywienie u pacjentów w trakcie kuracji antynowotworowej skutkuje znacznym osłabieniem odporności, narażeniem na infekcje i koniecznością odbywania dłuższej rekonwalescencji.
Żywienie podczas chemioterapii
Aby pomóc pacjentom poddawanym chemioterapii Mike Herbert i Joseph Dispenza przygotowali książkę „Dieta podczas chemioterapii”. Znajduje się w niej opisów kroków, które powinni podjąć chorzy oraz ich opiekunowie, by przyspieszyć proces leczenia i powrotu do zdrowia. Książka zawiera nie tylko przepisy na dania wzmacniające organizm i wspomagające gojenie wewnętrzne, ale również na proste zabiegi domowe, które wesprą detoksykację organizmu. Jednym z proponowanych do podjęcia kroków jest również zmiana nastawienia psychicznego do choroby i chorego.
Nierzadko podczas leczenia chorób onkologicznych oficjalna medycyna okazuje się bezsilna. Wówczas właśnie chorzy ludzie i ich krewni zaczynają szukać ratunku w medycynie ludowej, wśród zielarzy i znachorów, by wykorzystać swą ostatnią szansę na wyzdrowienie. Każdy człowiek ma jakiś amulet. Mogą to być kamienie, rośliny, które według wierzeń ludowych chronią przed chorobami. Amulety niektórzy noszą na ciele najczęściej na piersi. Uważa się na przykład, że kawałek rośliny o nazwie euphorbia fischeriana umieszczony na piersi chroni przed klątwą i urokiem. Podobno korzeń bistortu chroni właściciela przed szkodliwymi infekcjami i oczyszcza krew. Jeszcze częściej amulety nosi się w charakterze lekarstwa, by uchronić się przed nieszczęściami i chorobą. Przykładem może być rdest ptasi. Znachorzy radzą noszenie go na brzuchu, bo podobno chroni przed wstrząsami nerwowymi i szaleństwem.
WSTĘP
Każdy człowiek ma jakiś amulet. Mogą to być kamienie, rośliny, które według wierzeń ludowych chronią przed chorobami. Amulety niektórzy noszą na ciele najczęściej na piersi. Uważa się na przykład, że kawałek rośliny o nazwie euphorbia fischeriana umieszczony na piersi chroni przed klątwą i urokiem. Podobno korzeń bistortu chroni właściciela przed szkodliwymi infekcjami i oczyszcza krew. Jeszcze częściej amulety nosi się w charakterze lekarstwa, by uchronić się przed nieszczęściami i chorobą. Przykładem może być rdest ptasi. Znachorzy radzą noszenie go na brzuchu, bo podobno chroni przed wstrząsami nerwowymi i szaleństwem. Z kolei pokrzywa, to nie tylko chwast. Posiada ona unikalne właściwości lecznicze. Jednak szczególnym amuletem może być książka o roślinach, które pomagają przy najróżniejszych schorzeniach. Tym bardziej, że ostatnimi laty wielu autorów i wydawnictw specjalizujących się w tematach medycznych dzieli się swym doświadczeniem w leczeniu chorób nowotworowych. Są to przede wszystkim ludzie, którzy sami zdołali wyleczyć się z tego nieszczęścia, przeszli w swym życiu ten straszny etap i pokonawszy chorobę przekazują swe doświadczenie innym.
Nierzadko podczas leczenia chorób onkologicznych oficjalna medycyna okazuje się bezsilna. Wówczas właśnie chorzy ludzie i ich krewni zaczynają szukać ratunku w medycynie ludowej, wśród zielarzy i znachorów, by wykorzystać swą ostatnią szansę na wyzdrowienie.
Dość znanym w kręgach medycyny ludowej autorem jest Walery Tiszczenko, autor metody leczenia raka przy pomocy szczwołu plamistego. Tiszczenko po raz pierwszy opublikował swoją metodę leczenia natychmiast po awarii elektrowni atomowej w Czarnobylu. Kiedy w jej wyniku zaczęły umierać dzieci, umierali dorośli, którzy znajdowali się w niebezpiecznej strefie. Właśnie jego opracowania uratowały życie wielu ludziom, którzy wydawali się nieuleczalnie chorzy.
Walery Tiszczenko opracował swój sposób leczenia raka, podczas gdy sam borykał się z tą „nieuleczalną” chorobą. Zresztą zanim zachorował na raka nie cieszył się idealnym zdrowiem. Od dzieciństwa chorował na reumatyzm i miał kłopoty z układem krążenia. Poza tym, po wypadku samochodowym musiał poddać się kilku poważnym operacjom. Przez długie lata męczył się tracąc wiarę w powodzenie leczenia, lecz wciąż wracał do myśli, że nie istnieją choroby nieuleczalne. Po latach męczarni nie popadł w bezsilność, lecz wciąż szukał drogi ratunku, dzięki czemu stworzył oryginalny, a przez to szczególnie cenny przepis, który nie tylko postawił go na nogi, ale również dał możliwość uratowania wielu ludzi przed nienaturalną przedwczesną śmiercią. W dalszej części książki opiszę metodę regeneracji układu naczyniowego według metody Tiszczenki.
W ogóle pojawiło się bardzo wielu ludzi, którzy tworzą własne metody leczenia, a wydawnictwa prozdrowotne z ochotą drukują ich zalecenia. Bez wątpienia wielu jest zdolnych znachorów, lecz niestety jest też wielu ludzi chciwych, których jedynym celem jest wzbogacenie się na cudzej krzywdzie.
Jak rozróżnić wśród nieskończonej liczby sposobów leczenia raka te, którym warto zaufać?
Dość istotnym wskaźnikiem może być tutaj kwestia tego, czy autor metody wyleczył się sam, a teraz pragnie przekazać swe doświadczenie innym.
Jony wodoru to brakujący element wszystkich teorii powstawania komórek nowotworowych opartych na zasadzie relacji z tlenem (wysokim poziomie glikolizy), począwszy od prac Warburga, prac prof. Poppa, błonowej teorii raka Neyfakha, hipotezy izozymowej Szapota, mitochondrialnej teorii raka Zotina, efektu Pasteura, efektu Crabtree.
Zaburzenia energetyki komórki nowotworowej nie są związane bezpośrednio z tlenem, lecz z niedoborem wodoru,
z zaburzeniami cyklu Krebsa.
Uczony rosyjski Genady Garbuzow zaproponował spojrzenie na problem onkogenezy poprzez kompleks błonowo-mitochondrialny; to pozwala powiązać w całość wiele rozproszonych wcześniej rezultatów badań i osiągnięć praktycznych.
Stało się możliwe uzasadnienie i rozwiązanie praktycznych stron leczenia z maksymalnie możliwym efektem. Metoda prof. Garbuzowa to możliwość leczenia kompleksowego z wykorzystaniem leczenia jonami wodoru.
WSTĘP
Początkowa część publikacji może wydać się Czytelnikowi nieco zawiła i specjalistyczna, jednak warto zapoznać się z teorią, na podstawie której zaproponowano metodę leczenia nowotworów.
Powszechnie uważa się, że cechą komórek nowotworowych jest usterka pewnych enzymów w łańcuchu cyklu Krebsa (układu reakcji biochemicznych, za pośrednictwem których większość organizmów uzyskuje energię na skutek utleniania pokarmu, reakcja zachodzi w mitochondriach) w związku z czym tlen nie jest utylizowanych w mitochondriach. Taki pogląd na ten problem na długi czas przestawił badania nad nowotworami na błędne tory.
Wydaje się jednak, że niewystarczające napięcie wodorowe w chorych komórkach powoduje wtórnie słabą utylizację wodoru. Oberwany proces uzyskiwania energii komórki ma miejsce nie w mitochondriach, a w płynie wewnątrzkomórkowym w związku z ograniczoną ilością enzymów i zmniejszeniem skuteczności energetycznej komórki. W stanie normy przyswajanie tlenu i jego spalanie uzależnione jest od procesu dostawy protonów wodoru. Poziom nasycenia wodorem decyduje o stopniu zużycia i aktywności tlenu. Bez wystarczającej podaży wodoru z układów buforowych proces przyswajania tlenu staje się niepełnowartościowy. Dlatego nie ma sensu nasycanie komórek nowotworowych tlenem. Żadne metody zwiększenia jego objętości w komórkach nowotworowych nie są w stanie nasilić w nich procesów oddechowych i uruchomić mechanizmu „pieca oddechowego”. W procesie tym ważną rolę odgrywają układy buforowe organizmu.
Jako terapeuta zauważam ogrom działań, które podjęła Manuela Sherman, aby uzdrowić się z raka. Jej niezachwiana determinacja oraz pasja do nowych odkryć może pomóc nam wszystkim wzbudzić w sobie wolę wytrwania. „Rak-mój nauczyciel, mój uzdrowiciel” pokazuje, jak w obliczu rozpaczy odnaleźć w sobie nadzieję. Jestem głęboko wdzięczny za tą pracę.
- dr Gilbert Renaud, założyciel Recall Healing
Drogi Czytelniku,
Dostajesz do ręki nasze najmłodsze dziecko – książkę „Rak – mój Nauczyciel, mój Uzdrowiciel”. Znawcy tematu twierdzą, że jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich pragnących uzdrowienia. Dla tych, którzy sami chcieliby się uwolnić od choroby, i dla tych, którzy w tym uwolnieniu pomagają innym – terapeutów, uzdrowicieli czy choćby bliskich chorego.
Chociaż jest to osobista droga do uzdrowienia Autorki, skorzystać z niej może każdy. I nie tylko w przypadku raka. Dlatego zapraszamy do odbycia z Manuelą jej pełnej mądrości uzdrawiającej podróży z rakiem.
Czym jest ta książka? Dowodem na skuteczność Recall Healing/Totalnej Biologii.
Jacek Jassem – jedno z najgłośniejszych nazwisk w polskiej onkologii, kierownik gdańskiej Kliniki Onkologii i Radioterapii, autor krajowej strategii walki z rakiem. Człowiek, który przygotował ustawę o zakazie palenia w miejscach publicznych i co roku organizuje konferencje onkologiczne dla dziennikarzy. Tyle mówi biogram, ale za nim kryje się nietuzinkowy człowiek, który dzieli czas między gabinet lekarski, uczelnianą katedrę i… męskie wyprawy na koniec świata. Postanowiła odkryć go Barbara Kanold, dzięki czemu powstała książkaW biegu (Wydawnictwo Oskar). To pozycja wieńcząca serię Znani gdańszczanie, w której autorka portretuje wybitne postaci nadmotławskiego grodu. Tym razem postanowiła opisać historię człowieka, dla którego hipokratesowskie primum non nocerestało się życiowym wyborem. Poznajemy go oczami współpracowników, przyjaciół i rodziny jako męża, ojca, ale również podróżnika po najodleglejszych zakątkach globu, od Belize i Zimbabwe po syberyjską Kołymę. A przy tym tytana pracy, który walkę ludzkości z rakiem określa jako „wojnę, w której warunkiem uczestnictwa jest dotrzymanie przeciwnikowi kroku”. Zgodnie z tytułem to człowiek, który pozostaje nieustannie w biegu, aby ratować cudze życie, a swoje w pełni wykorzystać. Barbara Kanold przez kilka miesięcy towarzyszyła mu w „podróży”, a finałem jej dociekań stała się wspomniana publikacja.
Drodzy Czytelnicy! Mam nadzieję, że ta książka całkowicie zburzyła Wasze przekonanie, że nowotwory są nieuleczalne. Oficjalna onkologia przez długie lata wbijała nam do głowy – rak jest nieuleczalny, nieuleczalny, nieuleczalny... Od 2005 raku wiemy, że wręcz przeciwnie. „Uleczalny!”. I to każdy, cały i w pełni! „Wielu lekarzy medycyny ortodoksyjnej wprawia w zakłopotanie fakt, że półpiśmienni dziadowie i babki–zielarki szereg chorób leczyli z niezmiernie pozytywnym rezultatem....” Na całym świecie powstaje sytuacja, którą można scharakteryzować następująco: tabletki i zastrzyki są dla biednych i głupich. Dla zdrowych i bogatych przeznaczone jest odżywianie, zdrowy klimat, zioła i zabiegi...
FRAGMENT KSIĄŻKI:
Bez zastosowania ziół, aloesu, propolisu samo odżywianie makrobiotyczne skutecznie leczy w półtora roku nieoperowanych chorych i nie zalecam jego zaprzestawania. Przy czym, odżywiając się tylko według zasad makrobiotyki lub poszcząc, chory powinien rozumieć, że leczeniu towarzyszy duża utrata wagi, długi stan podgorączkowy i częste stany osłabienia, utrata apetytu, poczucie nóg jak z waty, utrata sił. Waga zaczyna wracać wraz z odbudowywaniem się właściwego obrazu krwi. Jeżeli leczysz się według schematu, to szybko nastąpi kryzys ozdrowieńczy i ponowna utrata wagi aż do pełnego wydalenia i zniszczenia nowotworu. Nowotwór przewodu pokarmowego jest wydalany z występowaniem przełomu (po przełomie należy ściśle pościć przynajmniej przez tydzień) i w ciągu 20 dni całkowicie wraca waga i zdrowie, trzeba jednak powiedzieć, że w przypadku złośliwych guzów mózgu sytuacja wygląda inaczej. Występuje ból głowy, pogorszenie wzroku, a jeżeli w piersi lub przydatkach są torbiele, to zaogniają się. Odczuwalne jest łamanie w kościach; powstaje wysypka na uszach, skórze głowy, twarzy - trwa to niekiedy cztery miesiące. Jeszcze jeden ważny objaw: podczas niszczenia guza złośliwego zawsze wzmaga się wypadanie włosów przy myciu głowy. „Zjadliwość nowotworu" ściśle zależy od prowadzenia się, czyli od liczby partnerów seksualnych, a poza tym od naświetlań i chemioterapii. Zaniedbany nowotwór po wyniszczającej terapii zawsze wyrzuca na skórę i do krwi wielkie ilości zakażeń, co powoduje odpowiednio wysokie OB, bezsenność (czasami wielomiesięczną), swędzenie, łamanie w kościach, powiększenie śledziony i wątroby (znam też dwa przypadki żółtaczki). Leczenie w centrach onkologicznych zawsze pogarsza stan chorego, a jeżeli było długotrwałe, to nawet pozbawia nadziei na wyzdrowienie. Przy czym, jak rozumiecie, nowotwory różnych osób są zróżnicowane pod względem składu i patogenności. Jeżeli człowiek nie ma kontaktu ze zwierzętami i obciążeń genetycznych, to leczenie onkologiczne szybko zrównuje jego szansę na wyzdrowienie z tymi, którzy mają zwierzęta i obciążenia genetyczne.
Rak to bardzo ciężka choroba, lecz można ją przezwyciężyć. Książka zwraca uwagę na istnienie alternatywnych wobec medycyny akademickiej, „autorskich” metod leczenia raka. Metod, które w różnym czasie zostały opracowane i wypróbowane przez różnych ludzi zajmujących się leczeniem. Metody te nie są uznane przez oficjalną społeczność medyczną – co więcej, wywołują najczęściej krańcowo negatywną reakcję ze strony społeczności naukowej. Z drugiej strony jednak istnieją niepodważalne dowody działania i skuteczności alternatywnych sposobów leczenia. Wielu czytelników opowiada w swych listach, jak ta lub inna metoda pomogła im uporać się z dolegliwością.
W książce zebrano informacje o różnych metodach autorskich, aby pomóc czytelnikowi odnaleźć się w potoku informacji. Większość z opisanych metod leczenia została opracowana przez rosyjskich i ukraińskich specjalistów, ponieważ właśnie w Rosji i na terenie byłego Związku Radzieckiego ta dziedzina medycyny alternatywnej rozwijała się najbardziej dynamicznie. Opisano metodę Szewczenki - mieszanka wódki z olejem słonecznikowym, metodę Tiszczenki, leczenie raka przy pomocy preparatu ASD profesora Dorogowa. Ponadto omówiono terapię Rudolfa Breussa i Katsuzo Nishi. Czytelnika z pewnością zaciekawi także teoria powstawania raka opracowana przez słynną badaczkę Tamarę Swiszczową oraz leczenie proponowane przez Britowa oraz Revici.
Sam odpowiadasz, drogi Czytelniku, za swoje zdrowie, i to Ty decydujesz, czy oddać się w ręce doświadczonego lekarza uzbrojonego w wiedzę akademicką, czy zająć się uzdrawianiem siebie przy pomocy metod nietradycyjnych. Aby ułatwić Ci decyzję, oprócz opisów metod w książce przedstawiono także argumenty przemawiające za nimi i przeciwko nim, cytując opinie lekarzy i osób poddanych danej terapii.
TOM 5 Metody znachorów ludowych: doświadczenie uzdrowicieli rosyjskich i zagranicznych.
Autor: dr n. med. Olga I. Jelisejewa
Piąta część książki doktor O.I. Jelisejewej poświęcona jest najlepszym autorskim metodom walki z nowotworami i innymi ciężkimi chorobami. Wśród twórców tych metod są dobrze znane czytelnikom nazwiska – Nishi, Breuss, Shelton, Szewczenko, Dorogow i mniej znane, takie jak Todik, Clark, Gerson, Kaczugin, Hamer.
Jakie działanie na organizm mają zioła przeciwnowotorowe?
Jak leczyć się naftą i preparatami na jej bazie?
Czym są lecznicze głodówki i na czym polega ich efekt leczniczy?
Jaką dietę przeciwrakową wybrać?
Jak działa na organizm mieszanka wódki z olejem roślinnym?
Jakie są psychologiczne przyczyny powstawania choroby i jak sobie z nimi poradzić?
Otrzymasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań oraz będziesz mógł wybrać dla siebie optymalne leczenie.
W książce przedstawiono schematy samodzielnego leczenia chorób onkologicznych i cykl terapii proponowany w Centrum Jelisejewej.
TOM 4
Zioła lecznicze: walka z nowotworami.
Autor: dr n. med. Olga I. Jelisejewa
W czwartej książce doktor O.I. Jelisejewej przeczytasz o zastosowaniu ziół leczniczych w leczeniu nowotworów piersi i żeńskich narządów płciowych, gruczolaka i raka prostaty, chorób nowotworowych układu pokarmowego, guzów narządów oddechowych, złośliwych procesów w tkankach miękkich i kostnych oraz w innych chorobach onkologicznych.
Dowiesz się:
jakie działanie na organizm mają zioła przeciwnowotorowe,
w jaki sposób podnoszą odporność komórkową,
na jakiej zasadzie jedne rośliny łączyć z innymi,
jak również, jak leczyć konkretne choroby nowotworowe.
Książka jest przeznaczona dla szerokiego kręgu czytelników.
TOM 3 Przyczyny wszystkich chorób – 15 kroków do wyzdrowienia
Autor: dr n. med. Olga I. Jelisejewa
W swoich poprzednich książkach O.I. Jelisejewa opowiedziała nam o tym, że każda choroba ma naturę infekcyjno - pasożytniczą. Lecz bakterie są w każdym organizmie, dlaczego więc jedni ludzie chorują, a inni są zdrowi? Doktor Jelisejewa twierdzi, że wszystko zależy po pierwsze od zdrowia duchowego, a po drugie, od równowagi kwasowo - zasadowej organizmu, przy czym oba te aspekty są wzajemnie ze sobą powiązane. Zakłócenie równowagi duchowej, i jako następstwo tego zakłócenia, zmiana równowagi kwasowo - zasadowej prowadzi do powstawania warunków sprzyjających rozwojowi chorób. W przywróceniu wewnętrznej i fizycznej harmonii pomoże prosty program złożony z 15 kroków, przeznaczony do samodzielnego stosowania. Książka jest przeznaczona dla szerokiego kręgu czytelników.
Czy wiesz, że choroby nie biorą się znikąd i potrzebują bodźca do rozwoju?
Podsumowując informacje na temat pierwotnych przyczyn chorób dr Olga Jelisejewa proponuje autorski program samodzielnego pozbycia się każdej dolegliwości. Niniejsza książka pomaga opanować nieskomplikowany algorytm powrotu do zdrowia.
Przesunięcie parametrów duchowych to katalizator dla wszelkich chorób.
Zaburzenie równowagi kwasowo – zasadowej prowadzi do powstawania nowotworów
Zanieczyszczenie organizmu to zarówno skutek, jak i przyczyna choroby.
TOM 2 Prowokatorzy - pierwotniaki, grzyby, glisty.
Autor: dr n. med. Olga I. Jelisejewa
W książce mowa jest o roli pasożytów w rozwoju ciężkich chorób. Czytelnicy dowiedzą się o tym, w jaki sposób wirusy i bakterie chorobotwórcze przedostają się do organizmu człowieka i do jakich skutków może doprowadzić takie wtargnięcie. Krótko opisano tradycyjne metody terapii, a także podejście do leczenia stosowane w "Medycznym centrum Jelisejewej" Książka jest przeznaczona dla szerokiego kręgu czytelników.
Olga Jelisejewa – doktor nauk medycznych, praktykujący lekarz z wieloletnim doświadczeniem. Odkąd wydano książkę, poświęconą diagnozowaniu i profilaktyce raka, czytelnicy z niecierpliwością czekają na kontynuację - publikacje dotyczące leczenia nowotworów. W ciągu tych kilku lat doświadczeni lekarze
z Ośrodka Jelisejewej na bazie praktyki zgromadzili mnóstwo nowych informacji zarówno o samym raku, jak i o innych trudnych do zdiagnozowania patologii, które błędnie przyjmuje się za nowotwory.
Na czym polega niebezpieczeństwo wynikające z pasożytów - pierwotniaków, grzybów i helmintów?
Pasożyty mogą przenikać do każdego narządu i układu człowieka
Pasożyty tworzą w organizmie konglomeraty często uznawane za nowotwory
Pasożyty tłumią odporność, a toksyczne produkty ich metabolizmu sprzyjają powstawaniu raka
Większość pasożytów trudno jest wykryć. Stąd właśnie błędne diagnozy i niewłaściwe leczenie, mające smutne skutki.
TOM 1 Infekcje i wirusy - zagrożenie dla życia człowieka.
Autor: dr n. med. Olga I. Jelisejewa
W książce mowa jest o wpływie infekcji i wirusów na rozwój procesów patologicznych. Czytelnicy dowiedzą się o tym, w jaki sposób wirusy i bakterie chorobotwórcze przedostają się do organizmu człowieka i do jakich skutków może doprowadzić takie wtargnięcie. Krótko opisano tradycyjne metody terapii, a także podejście do leczenia stosowane w “Medycznym centrum Jelisejewej”. Książka jest przeznaczona dla szerokiego kręgu czytelników.
Na czym polega niebezpieczeństwo wynikające z infekcji i wirusów?
– Wirusy stanowią mechanizm uruchamiający i kształtujący wiele poważnych schorzeń.
– Wirusy „morzą głodem” komórki organizmu osłabiając je i przygotowując grunt do przenikania niebezpiecznych mikroorganizmów.
– Wirusy i bakterie niszczą odporność, co prowadzi do rozwoju najcięższych chorób.
"Praktyczny podręcznik psychoonkologii dorosłych" ma na celu poszerzenie wiedzy na temat uwarunkowań psychologicznych choroby, a także wskazuje sposoby udzielania pomocy psychologicznej choremu, pokazuje, jak rozwiązywać konkretne sytuacje między chorym a rodziną, chorym - lekarzem, psychologiem/psychoonkologiem i innymi członkami personelu medycznego. Taka praca to niezwykle trudne i obciążające zadanie. Dlatego też - redagując tę książkę - oprócz rozdziałów omawiających pracę z pacjentem zamieściłam też rozdział o tym, jak członkowie personelu medycznego mogą zadbać o siebie lub jakie podjąć działania własne, aby uniknąć zespołu wypalenia zawodowego.
fragment Wstępu od Redaktora
Najlepsi eksperci specjalizujący się w leczeniu raka piersi stworzyli wyczerpujący, przystępny oraz dający pacjentkom nadzieję i siłę przewodnik po współczesnych metodach terapeutycznych i rekonstrukcyjnych. Rak piersi to już nie wyrok - mówią przede wszystkim. Jednak trzeba wiedzieć, jak dokonywać najlepszych wyborów, jak radzić sobie z dolegliwościami i bólem w trakcie i po terapii tak, by komfort naszego życia był jak największy.
Wielu kobietom w chorobie towarzyszy poczucie zagubienia oraz bezradności. Z pomocą przychodzą najwybitniejszy polski onkolog zajmujący się rakiem piersi dr. hab. Tadeusz Pieńkowski oraz słoweński specjalista zajmujący się rekonstrukcją piersi prof. Uros Ahcan, którzy połączyli siły, by przywrócić pacjentkom spokój, jaki daje wiedza o najnowocześniejszych metodach stosowanych w leczeniu raka piersi. Choroba nie musi odbierać nam kobiecości, ani możliwości decydowania o własnym życiu.
Ta niezwykła książka uczy wiary, daje nadzieję, otwiera przed człowiekiem inną rzeczywistość życia. Stanowi o wielkiej sile człowieka. Staszka – zwykła kobieta jak tysiące innych kobiet, prowadząca normalne życie, matka, żona, koleżanka – jest świadectwem życia na pograniczu śmierci.
W 2002 r. lekarz stawia diagnozę: „(…) IV (ostatni) stopień raka jajnika! Jeśli zdarzy się cud, pacjentka przeżyje do 5 lat (…)”. A Staszka, na przekór siebie, onkologii i statystyce medycznej żyje z tym rakiem wiele lat i zmaga się z życiem i jego niedogodnościami. I się uśmiecha, tak pięknie, nawet wtedy, kiedy już nie ma na to siły. I uczy pokory!…
– Braciszku, gdybyś miał skończyć zdanie: „Wiara…”.
– Może odpowiem tutaj przez pryzmat nie do końca moich odczuć, a odczuć
Mamy: „…Wiara czyni cuda…”. Ta Jej wiara w długie życie, w to, że Jej się uda,
że się wyleczy, że będzie wszystko dobrze, pozwoliła Jej tak długo żyć tą chorobą.
WIARA CZYNI CUDA.
– Czy wiesz, jaka jest fachowa definicja słowa Nadzieja? To „życzenie
zaistnienia określonego stanu rzeczy i niepewność, że tak się stanie”.
A czym była dla Ciebie?
– Czym była dla mnie nadzieja? Tutaj wracamy znowu do wcześniejszych wywodów. Nadzieja cały czas towarzyszyła mi, nam, tak jak strach. To tak jak z bratem i siostrą. Nieodłączny był strach przed tym, że będzie coraz gorzej, ale obok tego strachu była też nadzieja, że może jeszcze będzie lepiej. Z tym człowiek też żył przez te wszystkie lata…
Podręcznik został przygotowany z intencją przedstawienia Czytelnikom - lekarzom wszystkich specjalności uczestniczącym w opiece nad chorymi na nowotwory - obecnego stanu wiedzy na temat epidemiologii i etiopatogenezy oraz diagnostyki i leczenia.
W ciągu ostatnich lat osiągnięto znaczący postęp w leczeniu mięsaków tkanek miękkich nie tylko ogniska pierwotnego, ale również wznów miejscowych i przerzutów. Kluczową rolę w terapii tych nowotworów odgrywa leczenie chirurgiczne, jednak wprowadzenie zasad leczenia skojarzonego (chirurgii, radioterapii i chemioterapii) w wyspecjalizowanych ośrodkach onkologicznych w ramach wielodyscyplinarnych zespołów znamiennie zwiększyło szansę na całkowite wyleczenie chorego lub uzyskanie długoletniego przeżycia, a także na ograniczenie zasięgu operacji (wykonanie operacji oszczędzającej kończynę zamiast amputacji). Kolejnym, spektakularnym krokiem naprzód w przypadku niektórych typów mięsaków jest wprowadzenie leków celowanych molekularnie nakierowanych na zaburzenie genetyczne stanowiące przyczynę etiologiczną danego nowotworu (np. nowotworów podścieliskowych przewodu pokarmowego czy dermatofibrosarcoma protuberans). Najistotniejsze w leczeniu chorych na mięsaki z powodu rzadkości występowania tych nowotworów (ok. 1000-1300 nowych zachorowań rocznie w Polsce) oraz konieczności leczenia skojarzonego wraz z elementami zaawansowanych technik rekonstrukcyjnych jest prowadzenie terapii od początku w ramach wielodyscyplinarnego zespołu mającego doświadczenie w leczeniu mięsaków. W minimalnym składzie zespołu powinni się znaleźć: chirurg onkolog, radioterapeuta, onkolog kliniczny, patolog, radiolog i rehabilitant.
Książka, którą mają Państwo w rękach, została przygotowana przez grono znakomitych autorów z ośrodków polskich i zagranicznych. Przedstawia w sposób unikalny w naszym kraju aktualne zagadnienia związane z ogólną i szczegółową diagnostyką oraz terapią tej skomplikowanej grupy nowotworów, również w odniesieniu do poszczególnych typów mięsaków tkanek miękkich. Mamy nadzieję, że przewodnik ten będzie służył pomocą w praktyce lekarzy wielu specjalności i przyczyni się do poprawy wyników leczenia chorych na mięsaki.
Publikacja opracowana przez naukowców (informatyka i onkologa) wobec świadomości zagrożenia chorobami nowotworowymi dla ludzkiego życia przy jednoczesnym niebywałym wzroście kosztów opieki medycznej w ostatnich latach. Dzisiaj wykorzystanie Internetu, cyfrowych linii telekomunikacyjnych, sieci komórkowych czy łączy satelitarnych w świadczeniu usług medycznych stało się nie tylko możliwe, ale również łatwe w realizacji i sensowne pod względem finansowym. Opracowanie przedstawia szanse rozwoju i podniesienia skuteczności walki z chorobami nowotworowymi poprzez stworzenie i wykorzystanie w Polsce regionalnych sieci teleonkologicznych.
Czy słyszałeś kiedyś o chorych na raka, którzy cudownie ozdrowieli? O osobach, które wprawiły w osłupienie lekarzy, którzy nie dawali im więcej niż parę miesięcy życia? O nowotworach, które nagle „znikały”? Kelly Turner, badaczka i specjalista w dziedzinie onkologii integracyjnej, zainteresowała się tzw. „spontanicznymi” remisjami raka podczas pisania pracy doktorskiej na uniwersytecie w Berkley. To właśnie wtedy zauważyła, że istnieje wiele przypadków remisji nowotworu bez udziału medycyny konwencjonalnej, których przyczyny nie zostały zbadane. Postanowiła dotrzeć do pacjentów, którzy w cudowny sposób odzyskali zdrowie i sprawdzić, jakie niekonwencjonalne metody leczenia stosowali. Po przeanalizowaniu historii dziesiątek chorych z całego świata, znalazła 9 czynników wspólnych dla wszystkich pacjentów, które przyczyniły się do wyleczenia nowotworu. Czy można wygrać z rakiem? to pierwsza książka zawierająca dogłębną analizę przypadków autentycznych remisji raka bez udziału medycyny konwencjonalnej. To także pierwsze kompendium naturalnych metod leczenia nowotworów, które okazały się skuteczne. Wskazówki i metody opisane w tym przewodniku są na tyle uniwersalne, że mogą być stosowane zarówno jako pomoc w konwencjonalnym leczeniu raka, jak i jako indywidualna kuracja. Leczenie nowotworu potraktowano tu wieloaspektowo: pacjenci i ich bliscy znajdą tu porady dotyczące diety, aktywności fizycznej, ziołolecznictwa, uwalniania się od blokad emocjonalnych oraz budowania pozytywnego nastawienia psychicznego. Oto wyjątkowy poradnik przeznaczony zarówno dla chorych, ich bliskich, jak i osób pracujących z chorymi. Przekonaj się, że z rakiem da się wygrać.
Na czym polega chemioterapia? Czy warto się jej poddać? Jaka jest jej skuteczność? Jak się do niej przygotować? Jakie skutki uboczne mogą się pojawić? Jak się odżywiać podczas chemioterapii? Jak pracować i jak żyć z rakiem? Jak poradzić sobie z osamotnieniem i żalem? Jak zachowywać się w codziennych kontaktach z ludźmi? Na te i wiele innych pytań nurtujących chorych oraz ich rodziny w zrozumiały i pełen empatii sposób odpowiadają autorki. Judith McKay i Tamera Schacher, które na co dzień zajmują się pacjentami onkologicznymi i razem z nimi pokonują trudy leczenia, napisały książkę specjalnie dla nich. Poradnik pomoże chorym oswoić się na tyle, na ile jest to możliwe z niełatwą sytuacją oraz zrozumieć wszystko, co na razie jest dla nich tajemnicą. Autorki prezentują podstawowe informacje na temat chemioterapii, dzieląc się swoim bogatym doświadczeniem, jak również liczne praktyczne rady i wskazówki. Wyjaśniają, jak chory może sam sobie pomóc, ale też jak powinien korzystać z pomocy innych. Krok po kroku pokazują, jak przetrwać wymagający czas choroby, zachowując przy tym możliwie najlepszą kondycję fizyczną i psychiczną.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?