W tym dziale znajdziecie Państwo szeroki wybór fachowych książek, poradników, atlasów o różnego rodzaju chorobach i schorzeniach - wszystkie rodzaje chorób i schorzeń, profilaktyka, wykrywanie, leczenie, zapobieganie. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, tylko tutaj znajdziecie najlepszy i największy wybór książek z dziedziny zdrowia - DobreKsiazki.pl
Publikacja Leczenie biologiczne w alergologii została przygotowana przez dr Aleksandrę Kucharczyk. Pokazano w niej, jak ważnym narzędziem stały się obecnie leki biologiczne u chorych z najcięższymi postaciami chorób alergicznych, ale też jaka czeka nas przyszłość. Coraz większy wgląd w patomechanizm odpowiedzi immunologicznej, rozróżnianie endotypów różnych schorzeń pozwala bowiem na identyfikację nowych punktów uchwytu i kontynuację badań nad kolejnymi, innowacyjnymi cząsteczkami. To przełomowy moment w leczeniu wielu chorób. Monografia została podzielona na cztery części. W pierwszej zaprezentowano ogólne informacje o lekach biologicznych, w tym dotyczące budowy i mechanizmów działania najważniejszych preparatów. W kolejnych częściach przedstawiono poszczególne jednostki chorobowe, dla których istnieją już zarejestrowane terapie, w tym objęte refundacją w ramach programów lekowych, ale też takie, gdzie w dalszym ciągu trwają poszukiwania skutecznego leczenia. Publikacja jest skierowana do lekarzy specjalistów – alergologów, pulmonologów oraz dermatologów.
Dietetyka w psychiatrii i neurologii jest książką z zakresu edukacji żywieniowej przeznaczoną nie tylko dla lekarzy psychiatrów, lekarzy rodzinnych, dietetyków, psychologów, studentów medycyny, lecz także dla samych pacjentów oraz ich rodzin. Zawiera zarówno uwagi teoretyczne, jak i praktyczne dotyczące odmienności żywieniowych osób cierpiących na choroby psychiczne i/lub neurologiczne. Uczy zasad prawidłowego żywienia, konstruowania poszczególnych posiłków oraz wypracowywania nawyku planowania i przygotowywania jadłospisów składających się z trzech głównych posiłków oraz dwóch małych (ale zaplanowanych) przekąsek, z podaniem konkretnych przykładów dziennych racji pokarmowych w danej jednostce chorobowej, wyszczególnieniem produktów zalecanych do spożycia oraz tych, których należałoby unikać.
Przy każdej jednostce chorobowej zwrócono uwagę na najczęściej popełniane błędy żywieniowe stwierdzane w badaniach naukowych. Jednolita edukacja całych zespołów terapeutycznych - lekarza, psychologa, dietetyka i innych specjalistów, powinna pozwolić na dobrą współpracę w zakresie poradnictwa żywieniowego z pacjentem i jego rodziną. Natomiast pacjent i jego otoczenie mają możliwość praktycznego wykorzystania tej wiedzy, zapoznając się z pojęciem kaloryczności i składu produktów oraz potraw.
Mamy nadzieję, że niniejszy podręcznik przyczyni się do pogłębienia wiedzy na temat celowości doboru produktów i potraw w często długotrwałym procesie terapeutycznym.
Interwencyjna kardiologia wieńcowa. Współczesne podejście to kolejna publikacja z serii „W gabinecie lekarza specjalisty. Kardiologia” przygotowana pod redakcją naukową dra hab. Mariusza Tomaniaka, dra hab. Pawła Balsama, prof. dra hab. Janusza Kochmana.
Monografia w niezwykle ciekawy sposób prezentuje „nową siłę” w kardiologii interwencyjnej, która w ostatnich latach odnotowuje bardzo dynamiczny rozwój. W bieżącym wydaniu autorzy z dużą starannością omówili nowoczesne formy zabiegowego leczenia choroby wieńcowej wraz z dostępnymi obecnie metodami okołozabiegowego wspomagania funkcji lewej komory.
Szczególne miejsce zajmuje wątek dotyczący inwazyjnej diagnostyki poruszający nowoczesne obrazowanie wewnątrzwieńcowe i czynnościową oceną zmian w tętnicach wieńcowych wraz z oceną mikrokrążenia. Wprowadzenie dotyczące techniki wykonywania i interpretacji koronarografii oraz bypassografii, jak również podsumowanie zasad interwencyjnego leczenia ostrych i przewlekłych zespołów wieńcowych z pewnością pomoże młodym adeptom kardiologii przygotować się do praktycznej części Państwowego Egzaminu Specjalizacyjnego.
Publikacja dedykowana jest przede wszystkim kardiologom, ale poruszane tematy z pewnością zainteresują także specjalistów z innych dziedzin, którzy w codziennej praktyce spotykają się z pacjentami kardiologicznym. Gorąco polecamy tę lekturę także wszystkim osobom przygotowującym się do egzaminów specjalizacyjnych. Wierzymy, że monografia będzie przewodnikiem służącym pomocą w codziennej, trudnej praktyce klinicznej i przyczyni się do poprawy wyników leczenia chorych.
Czy nie zdarzyło nam się pomyśleć, iż dobrze byłoby mieć pod ręką pomoc i wskazówkę w rozwiązaniu zagadki, jaką stanowi każdy chory? Wsparcie w znalezieniu drogi wyjścia z niepewności, której nieraz doświadczamy? Książeczkę, jaką można by włożyć do kieszeni fartucha lekarskiego, nie rozstawać się z nią na dyżurze, w gabinecie i podczas wizyty domowej. Z tą myślą powstało nasze kompendium.
Przystępnie napisany poradnik zawiera informacje o prostacie, które każdy mężczyzna powinien znać. Autorzy wyjaśniają, jakie są czynniki ryzyka, objawy, przyczyny przerostu gruczołu krokowego, leczenie, jak się odżywiać i jaki prowadzić tryb życia, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów. Piszą również o prawdach i mitach związanych z prostatą, dają odpowiedzi m.in. na pytania: Czy aktywność seksualna zapobiega problemom z prostatą?, Czy nowotwór prostaty jest chorobą dziedziczną?, Czy o problemach z gruczołem krokowym świadczą problemy przy oddawaniu moczu?, Czy dieta i styl życia nie mają wpływu na wzrost ryzyka chorób stercza?
Mózg jest najbardziej złożonym narządem w znanym nam Wszechświecie, a opisanie mechanizmów neuronowych stanowiących podłoże struktur i kontaktów społecznych stało się jednym z największych wyzwań neuronauki XXI wieku.
Przedsięwzięcie to jest ekscytujące i zniechęcające zarazem, ponieważ wymaga zintegrowania teorii, metodologii i danych z różnych poziomów organizacji, uwzględnianych w licznych dyscyplinach i dotyczących różnych gatunków społecznych. Żeby sprostać takiemu wyzwaniu, obszar neuronauki społecznej rozrósł się spektaku
larnie, przekształcając się w dziedzinę interdyscyplinarną.
Z tekstu Celem tej książki jest przybliżenie Czytelnikom neuronalnych podstaw aktywności społecznej człowieka i innych zwierząt. Podręcznik zapewnia podstawową wiedzę niezbędną do zrozumienia psychologicznych, neuronalnych, hormonalnych, komórkowych i genomicznych mechanizmów leżących u podstaw tak różnorodnych procesów społecznych, jak samotność, empatia, teoria umysłu, zaufanie i współpraca. Tym, co wyróżnia tę książkę, jest integracja badań prowadzonych z udziałem ludzi i zwierząt, opisy przypadków klinicznych, wielopoziomowe analizy zagadnień od płaszczyzny genów po społeczeństwo oraz różnorodne metodologie.
Stephanie i John T. Cacioppo zawarli tu: podstawowe informacje na temat rozwoju neuronauki społecznej oraz jej związków z innymi dyscyplinami nauki, opis kształtowania się „mózgu społecznego” oraz metod poznawania go i wnioskowania o jego ewolucji i funkcjonowaniu, wiedzę na temat znaczenia relacji społecznych dla prawidłowego funkcjonowania człowieka oraz konsekwencji obiektywnej i postrzeganej izolacji społecznej, a także opis ewolucyjnej teorii samotności, opis tzw. sił łączących, czyli zjawisk umożliwiających społeczną wymianę, jak zarażanie emocjonalne, mentalizacja, empatia, identyfikacja czy społeczne uczenie się, doniesienia z badań na temat percepcji społecznej i znaczenia różnego rodzaju informacji w odczytywaniu i interpretowaniu sygnałów z twarzy i oczu, wiedzę na temat zjawisk zachodzących w grupach społecznych, m.in. wzajemności, współpracy, powstawania stereotypów i uprzedzeń, dyskryminacji oraz altruizmu, informacje o neuronalnych podstawach wpływu społecznego, opis zdrowych więzi społecznych z punktu widzenia neuronauki: autorzy opisali proces tworzenia wspólnych reprezentacji poznawczych z osobami znaczącymi, rodzaje miłości oraz jej wpływ na poznanie społeczne i ucieleśnione, a także aktywność neuronalną zachodzącą u osób, które doświadczyły odrzucenia.
Amputacje kończyn stanowią najcięższe i nieodwracalne uszkodzenia układu kostno-stawowego. Prezentowana w monografii problematyka ma wielopłaszczyznowy i złożony charakter. Mieszczą się w niej zdarzenia wypadkowe skutkujące rozległymi obrażeniami narządu ruchu oraz schorzenia miejscowe i ogólnoustrojowe, w tym warunkowane genetycznie i rozwojowo. Ich skutkiem są nieodwracalne zmiany strukturalne i czynnościowe kończyn, uzasadniające wykonanie amputacji ze wskazań medyczno-biomecha¬nicznych, a w sposób szczególny ze wskazań życiowych. Zakończeniem łańcucha przyczynowo-skutkowego omawianych zdarzeń jest konieczność zaprotezowania kikuta amputowanej kończyny, co pozwala na odtworzenie jej utraconych funkcji, przywraca mechanizmy stereotypu chodu i zdolność wykonywania ruchów precyzyjnych, a tym samym zwiększa szanse chorego na funkcjonalny i emocjonalny powrót do wcześniejszej aktywności zawodowej, sportowej, społecznej i rodzinnej. Bardzo ważnym wsparciem tego procesu jest szeroko pojmo¬wana opieka fizjoterapeutyczna, zarówno we wczesnym, jak i odległym okresie obserwacji klinicznej. Wydawnictwo i Autorzy mają nadzieję, że monografia znajdzie zastosowanie w codziennej praktyce specjalistów ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz fizjoterapii.
Podręcznik - w nowym 2 wydaniu - nadal bazuje na nabytej przez Czytelnika podczas studiów wiedzy z zakresu: anatomii, fizjologii, patofizjologii, kinezjologii, diagnostyki obrazowej, fizjoterapii oraz znajomości zagadnień klinicznych z obszaru ortopedii i traumatologii narządu ruchu.
Tak jak poprzednio opisuje postępowanie w leczeniu pacjentów z najczęstszymi chorobami i obrażeniami narządu ruchu. Książka została zaktualizowana i wzbogacona o nowe treści zgodne z obowiązującą wiedzą medyczną i aktualnymi programami specjalizacyjnymi.
Nowe wydanie zostało wzbogacone o kolejne cenne rady i wskazówki praktyczne. Wraz ze swoją częścią audiowizualną (ponad 80 instruktażowych filmów do pobrania za pomocą kodu QR) może stać się użytecznym narzędziem do tworzenia autorskich personalizowanych programów fizjoterapii.
Książka jest adresowana nie tylko do studentów kierunku fizjoterapia, jest także podręcznikiem rekomendowanym przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego dla fizjoterapeutów i lekarzy specjalizujących się w dziedzinach fizjoterapii i rehabilitacji medycznej.
„Kardiologia sportowa dla lekarzy rodzinnych” pokazuje nie tylko zalety uprawiania sportu, ale i jego ciemne strony. Autor przystępnie omawia najważniejsze aspekty medyczne związane z aktywnością fizyczną, takie jak wpływ regularnej aktywności na zdrowie, zmiany zachodzące w organizmie na skutek uprawiania sportu oraz zalecenia medyczne dotyczące czasu trwania, intensywności i rodzaju ćwiczeń, tak by przynosiły one optymalne korzyści dla zdrowia. Przedstawia również ryzyko związane ze zbyt intensywnym uprawianiem sportu, bez odpowiedniego przygotowania i regeneracji, oraz ze stosowaniem suplementów i środków dopingujących. Omawia możliwości osób z rozpoznanymi chorobami sercowo-naczyniowymi – jako remedium na powszechnie panujące przekonanie o potrzebie „oszczędzającego trybu życia” w tej grupie. W poszczególnych częściach obala lub potwierdza wiele mitów dotyczących aktywności fizycznej.
Spis Treści:
1. Wstęp
2. Słowniczek terminologii wysiłku i kardiologii sportowej
3. Regularna aktywność fizyczna – dlaczego jest ważna dla zdrowia?
4. Zalecana minimalna aktywność fizyczna w różnym wieku i sytuacjach szczególnych
5. Zmiany serca związane z uprawianiem sportu
6. Jak zachęcać pacjentów do regularnej aktywności fizycznej
7. Bezpieczeństwo aktywności fizycznej w różnym wieku
8. Badania przesiewowe i dodatkowe osób uprawiających sport
9. Zalecenia aktywności fizycznej u osób z chorobami sercowo-naczyniowymi
10. Przykłady postępowania w różnych sytuacjach klinicznych
11. Podsumowanie
Publikacja Dysfunkcje czaszkowo-żuchwowe. Diagnostyka, leczenie i rehabilitacja została przygotowana pod redakcją naukową dr n. med. Małgorzaty Kulesy-Mrowieckiej. Przedstawiono w niej interdyscyplinarny aspekt rehabilitacji w dysfunkcjach układu czynnościowego narządu żucia oraz wykazano konieczność współpracy stomatologów z lekarzami innych specjalności, fizjoterapeutami i logopedami. Istotne są także odpowiednie podejście psychologiczne i terapia edukacyjna.
W książce omówiono wybrane aspekty biomechaniki stawów skroniowo-żuchwowych. Przedstawiono diagnostykę, leczenie i rehabilitację dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych. Zaprezentowano zagadnienia dotyczące fizjoterapii stomatognatycznej w zaburzeniach skroniowo-żuchwowych. Poruszono kwestię zależności między postawą ciała a układem stomatognatycznym. Kompleksowo omówiono leczenie chirurgiczne stawów skroniowo-żuchwowych. Całość dopełniają opisy konkretnych przypadków i praktyczne algorytmy postępowania.
Treści uzupełniają informacje o instrumentach diagnostycznych, takich jak: diagnostyka radiologiczna, przestrzenne usytuowanie w artykulatorze z zastosowaniem różnych łuków twarzowych, ocena aksjogramu i programowanie artykulatora, ocena warunków okluzyjnych, wywiad, ocena kliniczna dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych. Istotnym elementem ułatwiającym zrozumienie treści są liczne wykresy i bogaty materiał ilustracyjny.
Publikacja Dysfunkcje czaszkowo-żuchwowe. Diagnostyka, leczenie i rehabilitacja jestskierowana do studentów medycyny i kierunku lekarsko-dentystycznego, lekarzy oraz fizjoterapeutów na poziomie kształcenia przed- i podyplomowego w zakresie stomatologii ogólnej, protetyki, ortodoncji, chirurgii szczękowo-twarzowej, fizjoterapii i neurologopedii.
Podręcznik w sposób przystępny przedstawia zasady diagnostyki oraz algorytmy terapeutyczne cukrzycowego obrzęku plamki (DME – diabetic macular edema). Ze względu na wciąż wzrastającą liczbę chorych na cukrzycę zagadnienie terapii DME zyskuje na znaczeniu w codziennej praktyce klinicznej zarówno lekarzy okulistów, diabetologów, jak i medycyny rodzinnej. Planowane wprowadzenie przez NFZ programu leczenia DME będzie skutkowało wzrostem zapotrzebowania na publikację poświęconą tej tematyce. Opracowanie składa się z dwóch części. W pierwszej zawarto szczegółowy opis obecnie stosowanych metod diagnostycznych oraz standardów terapeutycznych. Druga część podręcznika obejmuje bogato ilustrowane przypadki kliniczne. Tutaj zwraca się uwagę na konieczność indywidualizacji postępowania terapeutycznego w ujęciu interdyscyplinarnym. Obecnie na rynku wydawniczym nie ma publikacji, tak szczegółowo poruszającej problematykę diagnozy i skutecznej terapii DME.
Dieta w ciąży. Zdrowe przepisy na 9 miesięcy, wydanie 5Magdalena Jarzynka-Jendrzejewska Ewa Sypnik-Pogorzelska Monika Stromke-Złomaniec Magdalena Czyrynda-Koleda PONAD 150 PYSZNYCH PRZEPISÓW NA ZDROWE POSIŁKI DLA PRZYSZŁYCH MAM! No i stało się! Będziesz mamą! Na pewno towarzyszą ci nie lada emocje, a obok radości pojawia się także niepokój o przebieg ciąży i o dziecko. Zastanawiasz się m.in. nad tym, jak powinnaś się w tym szczególnym czasie odżywiać, żeby czuć się dobrze i zapewnić maleństwu jak najlepszy rozwój. Pomoże ci w tym nasza książka, przygotowana przez zespół żywieniowych profesjonalistek z dużym doświadczeniem zawodowym, które same - jako mamy - borykały się z wieloma wątpliwościami w okresie ciąży. W książce znajdziesz: . sprawdzone przepisy na śniadania, obiady, kolacje i przegryzki,. podział przepisów na poszczególne trymestry,. informacje dotyczące żywienia w ciąży i praktyczne wskazówki,. wyliczenia kaloryczności i wartości odżywczej każdej potrawy. TA KSIĄŻKA TO ZBIÓR KULINARNYCH INSPIRACJI PRZYGOTOWANYCH PRZEZ PROFESJONALNE DIETETYCZKI, BY 9 MIESIĘCY CIĄŻY UPŁYNĘŁO SMACZNIE I ZDROWO!
Nowoczesne, obszerne opracowanie, które uwzględnia aktualny stan wiedzy dotyczącej etiopatogenezy, epidemiologii, klasyfikacji, profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób jamy ustnej. Istotną, wartą podkreślenia nowością i zaletą książki jest wprowadzenie rozdziałów poświęconych leczeniu ortodontycznemu, protetycznemu, implantologicznemu pacjentów z chorobami dziąseł i przyzębia, jak również przedstawienie związków periodontopatii z chorobami ogólnymi (np. cukrzyca, białaczki, osteoporoza, choroby układu krążenia).
Autorzy poszczególnych rozdziałów są doświadczonymi nauczycielami akademickimi i klinicystami z różnych ośrodków naukowych (Warszawa, Wrocław, Szczecin, Lublin, Tel Awiw). W pracy skorzystano z obszernego piśmiennictwa zagranicznego i krajowego, dowodów naukowych i wyników badań i własnych doświadczeń.
Podręcznik adresowany jest przede wszystkim do studentów stomatologii, ale powinien również spełnić oczekiwania lekarzy periodontologów i lekarzy dentystów ogólnie praktykujących interesujących się współczesną periodontologią. Dodatkowym atutem książki jest zilustrowanie omawianych zagadnień licznymi rycinami, zdjęciami klinicznymi i pantomogramami.
Drugie, rozszerzone i uaktualnione wydanie podręcznika, w którym w zwięzły, syntetyczny sposób przedstawiona została wiedza z zakresu patomorfologii. W pierwszej części autorzy wyczerpująco omówili podstawowe zjawiska w patologii i ich związki kliniczne, a materiał udokumentowali rycinami makro- i mikroskopowymi, z odniesieniami do ćwiczeń mikroskopowych. Druga część poświęcona została problematyce zmian w obrębie jamy ustnej, z uwzględnieniem wrodzonych i nabytych chorób zębów, torbieli i rozrostów oraz wybranych zagadnień dotyczących ślinianek.
Książka autorstwa prof. dr. hab. Stefana Krusia i dr n. med. Ewy Skrzypek z pewnością okaże się przydatna zarówno studentom, jak i lekarzom dentystom, gdyż zapewnia dostęp do szczegółowych zagadnień z tej dziedziny medycyny.
Publikacja dająca wnikliwy przegląd współcześnie stosowanych materiałów do leczenia i odbudowy zębów. W książce zostały przedstawione: materiały podkładowe (lakiery, cementy, materiały zawierające wodorotlenek wapnia, systemy wiążące), materiały wypełniające (cementy szkło-jonomerowe typu II, materiały złożone, kompomery, giomery, półpłynne materiały złożone, substytuty amalgamatu), materiały łączące i materiały do wypełnień czasowych.
Omówiono m.in. wymagania stawiane tym materiałom, ich role w stomatologii odtwórczej i estetycznej, udział w profilaktyce próchnicy, wskazania dotyczące użycia oraz zasady prawidłowego stosowania, uwzględniające właściwości fizykochemiczne i fizykomechaniczne. Autorzy książki wykorzystali w pracy swoje wieloletnie doświadczenia kliniczne i dydaktyczne (oboje są związani z Instytutem Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego), a także bogate, w większości zagraniczne, piśmiennictwo naukowe. Książka spełnia oczekiwania zarówno lekarzy dentystów, jak i studentów stomatologii.
Publikacja „Choroby tarczycy. Diagnozowanie i leczenie” to pozycja, w której grono lekarzy z obszaru endokrynologii przedstawia postępowanie diagnostyczne i nowoczesne leczenie chorób tarczycy, w tym Hashimoto, niedoczynności i nadczynności tarczycy, biopsji i leczenia guzów tarczycy oraz następstw choroby SARS COV 2. Adresatami kompendium wiedzy są lekarze POZ, lekarze specjaliści endokrynolodzy, jak i studenci medycyny, szczególnie zainteresowani obszarem endokrynologii.
Autorka zajmuje się naśladownictwem jako bardzo częstą formą zachowania się ludzi i zwierząt, odgrywającą ważną rolę w rozwoju organizmu i przystosowaniu się do środowiska. Zdolność do naśladowania rozwija się z wiekiem, nabierając świadomego charakteru. Znajomość podstaw naśladowania może być pomocna w terapii u dzieci i dorosłych, zmniejszając lub nawet eliminując różne fobie, jak lęk przed ciemnością, pająkami itp. Książka przeznaczona dla biologów, neurofizjologów, psychologów, pedagogów i socjologów, a także ciekawa dla osób zainteresowanych przejawami życia ludzi i zwierząt.
Monografia autorstwa: prof. dr hab. Ewy Bernatowskiej, dr n. med. Małgorzaty Pac (Klinika Immunologii Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”), prof. dr hab. Renaty Górskiej (Zakład Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia WUM), dr n. med. Ewa Krasuskiej-Sławińskiej (Poradnia Chirurgii Stomatologicznej dla Dzieci i Dorosłych w Zespole Poradni Wielospecjalistycznych Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”), prof. dr hab. Dagmary Mirowskiej-Guzel, lek. dent. Agaty Karpińskiej (Katedra i Zakład Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej WUM), prof. dr hab. Doroty Olczak-Kowalczyk (Zakład Stomatologii Dziecięcej WUM) oraz dr n. med. Magdaleny Sikory (Zakład Mikrobiologii Stomatologicznej WUM), obejmuje problematykę z zakresu mikrobiologii jamy ustnej, przedstawia mechanizmy obrony przeciwustrojowej oraz rodzaje zmian infekcyjnych występujących w jamie ustnej u dzieci. Zostały w niej podane aktualne informacje na temat leków i sposobów ich stosowania w przebiegu chorób bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych. Dawkowanie zamieszczono w tabelach, co ułatwia szybkie dotarcie do informacji. Omówiono wskazania i przeciwwskazania do stosowania antybiotyków oraz ich działania niepożądane. Przedstawiono zasady postępowania w profilaktyce bakteriemii związanej z leczeniem stomatologicznym. Uwzględniono najnowsze osiągnięcia kliniczne, m.in. opisując zastosowanie antybiotyków w uszkodzeniach pourazowych i leczeniu endodontycznym u dzieci.
Wysokie walory praktyczne mają rozdziały poświęcone opisom objawów klinicznych występujących w jamie ustnej w przebiegu wielu chorób ogólnoustrojowych, zilustrowane rycinami zgromadzonymi w trakcie wielu lat pracy Autorek.
Monografia z pewnością będzie stanowiła cenne źródło aktualnej wiedzy dla lekarzy dentystów, w szczególności zajmujących się stomatologią dziecięcą, oraz studentów stomatologii.
Podręcznik Biostatystyka od podstaw do zaawansowanych metod stanowi unikalną pozycję w krajowej literaturze naukowej, który w sposób kompleksowy, nowoczesny i jasny przedstawiałby zagadnienia biostatystyczne.Atutem książki jest to, że jest adresowana do szerokiego grona czytelników i korzystać z niej mogą studenci różnych wydziałów uniwersytetów medycznych, uniwersytetów, politechnik i uniwersytetów przyrodniczych.Zawiera przystępne wytłumaczenie potrzebnych pojęć statystycznych, zrozumiałe dla osób o niewielkim przygotowaniu matematycznym, a bardziej dociekliwy czytelnik znajdzie wystarczający opis używanych procedur statystycznych wraz z najważniejszymi wzorami.Mocną strona książki jest jej nieszablonowe, poglądowe, a jednocześnie precyzyjne przedstawienie zagadnień statystycznych.Czytelnik znajdzie tutaj właściwe intuicje związane z biostatystyką, statystyką matematyczną oraz analizą danych. Wszystko jest precyzyjnie wyjaśnione na licznych przykładach z biologii i medycyny. Część rachunkowa, niezwykle ważna w statystyce, jest ilustrowana prostymi przykładami użycia komend pakietu R, który od pewnego czasu jest standardem obliczeniowym dla statystyków i analityków danych.Gorąco polecamy tę pozycję jako podręcznik do biostatystyki dla studentów studiów medycznych, jak również jako podręcznik do podstawowych kursów ze statystyki stosowanej dla studentów innych kierunków. Pracownicy naukowi, jak również nauczyciele akademiccy stosujący metody biostatystyki i wykładający biostatystykę napotkają wiele ciekawych informacji mogących usystematyzować i pogłębić wiedzę w tym zakresie.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?