W tym dziale znajdziecie Państwo szeroki wybór fachowych książek, poradników, atlasów o różnego rodzaju chorobach i schorzeniach - wszystkie rodzaje chorób i schorzeń, profilaktyka, wykrywanie, leczenie, zapobieganie. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, tylko tutaj znajdziecie najlepszy i największy wybór książek z dziedziny zdrowia - DobreKsiazki.pl
Publikacja Trychologia kosmetologiczna i lekarska została przygotowana przez Claudię Musiał, wykładowcę Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Monografia prezentuje pełne spektrum trychopatologii, niezbędnej do właściwego zrozumienia obrazu klinicznego pacjenta. Książka opisuje anatomię i fizjologię skóry głowy i włosów oraz klasyfikację chorób owłosionej skóry głowy, co znacząco ułatwia właściwą interpretację danych klinicznych pacjenta. Obejmuje cechy kliniczne, patogenezę, postępowanie medyczne w odniesieniu do poszczególnych dermatoz, diagnostykę laboratoryjną. Ponadto przedstawia cechy histologiczne z opisem klinicznym, cechy trichoskopowe oraz klasyfikacja typów włosów i rodzajów ich uszkodzeń. Ma to na celu właściwe zrozumienie patofizjologii i obrazów klinicznych oraz stosowanych terapii leczniczych oraz chirurgicznych. Omówiono również podstawy endokrynologii i dietetykę. Istotny jest także rozdział poświęcony organizacja pracy w gabinecie trychologicznym. Publikacja jest skierowana przede wszystkim do studentów. Kompleksowe ujęcie tematu oraz zawarte w niej cenne wskazówki z pewnością przydadzą się praktykującym trychologom, dermatologom czy kosmetologom zaangażowanym w postępowanie z pacjentami z nadmierną utratą włosów.
Dysfunkcje kręgosłupa i tkanek okołokręgosłupowych stanowią jeden z głównych problemów zdrowotnych, z jakimi spotyka się lekarz POZ w swojej codziennej praktyce - zarówno na etapie wstępnej diagnostyki, jak i prowadzenia pacjenta z chorobami przewlekłymi. O tym, co jest istotne w rozpoznaniu i leczeniu oraz profilaktyce w opiece ambulatoryjnej choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, traktuje monografia pod redakcją naukową dr n. med. Kamila Koszeli. Jest to praktyczny zespół drogowskazów, rad i wskazówek dla lekarza rodzinnego dotyczących postępowania z pacjentem z chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa.
Publikacja dedykowana jest lekarzom POZ, ale może też być intersująca dla studentów medycyny, jak i lekarzy wielu innych specjalności, którzy w sowiej codziennej praktyce zajmują się tą populacją chorych.
Obrazy kliniczne tocznia rumieniowatego układowego, cz. 2. Na podstawie opisów przypadków to kolejna część monografii uaktualniającą wiedzę dotyczącą tocznia rumieniowatego układowego, przygotowana pod redakcją prof. dr hab. n. med. Marii Majdan. Po omówieniu, w pierwszej część, najbardziej aktualnych zagadnień klinicznych dotyczących TRU, w drugim tomie autorzy skupili się na przedstawieniu opisów przypadków chorych na toczeń, ze szczególnym uwzględnieniem różnych, najczęściej występujących postaci klinicznych choroby. Poddano analizie, m.in. postać stawową tocznia, nerkową, hematologiczną, skórną, także postać z zajęciem układu nerwowego. Zwrócono również uwagę na problemy ciążowe u chorych na TUR oraz zespół antyfosfolipidowy.
Mamy nadzieję, że książka będzie przydatna dla lekarzy różnych specjalności w ich codziennej praktyce medycznej, dzięki czemu przyczyni się do dobrego, nowoczesnego diagnozowania i leczenia tocznia rumieniowatego układowego u pacjentów.
Właściwa opieka lekarz POZ odgrywa znaczącą rolę w diagnostyce i leczeniu pacjentów z niewydolnością serca.
Niezbywalne jest też to, aby każdy lekarz POZ znał i stosował aktualne wytyczne i metody postępowania z chorymi obarczonymi tą chorobą. Monografia przygotowana pod redakcja naukową dr hab. n. med. i n. o zdr. Pawła Balsama to praktyczny zespół drogowskazów, rad i wskazówek dla lekarza rodzinnego dotyczących postępowania z pacjentem z niewydolnością serca - zarówno na etapie wstępnej diagnostyki, jak i prowadzenia pacjenta z chorobami przewlekłymi. Celem autorów niniejszej monografii było przedstawienie istotnych danych na temat etiologii, rozpoznania, klasyfikacji i leczenia niewydolności serca w opiece ambulatoryjnej, w oparciu o najnowsze standardy postępowania. W bardzo przystępnej formie opisano symptomatologię, postępowanie diagnostyczne i lecznicze tej choroby. Znalazło się też miejsce na omówienie roli leczenia chorób współistniejących oraz przeanalizowanie przyczyn wraz z naszkicowaniem zasad profilaktyki zaostrzenia przewlekłej niewydolności serca w opiece lekarza POZ.
Publikacja dedykowana jest lekarzom POZ, ale może też być intersująca dla studentów medycyny, jak i lekarzy wielu innych specjalności, którzy w sowiej codziennej praktyce zajmują się tą populacją chorych.
Periodontologia. Podręcznik dla studentów i do LDEK skierowana jest przede wszystkim do studentów stomatologii przygotowujących się do zawodu lekarza i do Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego oraz lekarzy, którzy interesują się tą dziedziną wiedzy.
Podręcznik zawiera podstawowe wiadomości z zakresu budowy, anatomii, fizjologii i patologii tkanek przyzębia oraz zasad diagnostyki i metod leczenia chorób przyzębia i implantologii.
Autorzy starali się przedstawić nowe osiągnięcia w poszczególnych dziedzinach. W odpowiednich rozdziałach uwzględnili wysoką liczbę przypadków (częstość występowania) oraz powszechność występowania chorób przyzębia i ścisły związek z innymi problemami z zakresu stomatologii zachowawczej, protetyki czy ortodoncji, a także wpływ zapalenia przyzębia na ogólny stan zdrowia pacjentów.
W podręczniku uwzględniono nową klasyfikację chorób przyzębia i wytyczne dotyczące leczenia Europejskiej Federacji Periodontologicznej (EFP) i Amerykańskiej Akademii Periodontologicznej (AAP), a także pojawienie się wielu nowych poglądów na temat etiopatogenezy i leczenia chorób przyzębia
Monografia Jolanty Panasiuk ma walory, które dotyczą nie tylko bogatego materiału badawczego, ale też nowoczesnego podejścia do zagadnień opisu zaburzeń mowy u osób po uszkodzeniach lewej półkuli mózgu. Autorka wyszła poza ramy lingwistycznej analizy zaburzeń afatycznych z konstatacją miejsca uszkodzenia w ośrodkowym układzie nerwowym, które to podejście dominowało w prowadzonych badaniach klinicznych. Przedmiotem rozważań nie jest jedynie afazja, lecz człowiek z poważnym defektem mowy. Autorka należy do pierwszych badaczy w kraju, którzy podjęli kierunek badań zainicjowany przez Olivera Sacksa w 1979 r. w odniesieniu do pacjentów psychiatrycznych w Anglii i Aleksandra R. Łurię w Rosji z początkiem lat 70. ubiegłego wieku w odniesieniu do chorych neurologicznie.Monografia Jolanty Panasiuk ma walory, które dotyczą nie tylko bogatego materiału badawczego, ale też nowoczesnego podejścia do zagadnień opisu zaburzeń mowy u osób po uszkodzeniach lewej półkuli mózgu. Autorka wyszła poza ramy lingwistycznej analizy zaburzeń afatycznych z konstatacją miejsca uszkodzenia w ośrodkowym układzie nerwowym, które to podejście dominowało w prowadzonych badaniach klinicznych. Przedmiotem rozważań nie jest jedynie afazja, lecz człowiek z poważnym defektem mowy. Autorka należy do pierwszych badaczy w kraju, którzy podjęli kierunek badań zainicjowany przez Olivera Sacksa w 1979 r. w odniesieniu do pacjentów psychiatrycznych w Anglii i Aleksandra R. Łurię w Rosji z początkiem lat 70. ubiegłego wieku w odniesieniu do chorych neurologicznie.Jolanta Panasiuk w badaniach odeszła od statycznego pojmowania afazji i zanalizowała to zjawisko dynamicznie w ujęciu rozwojowym. To pozwoliło Jej spojrzeć na osobę z uszkodzeniem mózgu, która podejmuje próby radzenia sobie w codziennych sytuacjach życiowych, przezwyciężania trudności w komunikowaniu się z otoczeniem. Opisała również problemy osób chorych w spostrzeganiu i ocenie ich sytuacji, wskazała na braki w rozumieniu emocji, motywacji i kontroli własnych zachowań. Dzięki takiemu podejściu konstatowała różnice w zachowaniach wielu chorych, niezależnie od natężenia zaburzeń mowy. [...] Autorka jest także świadoma, że stan funkcjonalny badanych osób nie jest trwały, może być modyfikowany przez różne czynniki dodatkowe: organiczne, psychologiczne, sytuacyjne. Dlatego chorych badała w przedziale kilku tygodni, kilku miesięcy, a nawet kilku lat. Takie podejście ma uzasadnienie w postępach neurofizjologów, psychofarmakologów, neurologów, którzy dokumentują znaczenie plastyczności ośrodkowego układu nerwowego oraz mechanizmów adaptacyjnych, decydujących o kompensacji zaburzeń, co jest wyznacznikiem skuteczności oddziaływań rehabilitacyjnych logopedów, neuropsychologów i neuropsychiatrów.Z recenzji prof. dra hab. Marcelego Klimowskiego
Ocenia się, że 98% dzieci przychodzi na świat ze zdrowymi stopami, ale aż 60% wszystkich dorosłych doświadcza problemów stóp. Skąd takie różnice? Smutna rzeczywistość dotycząca dziecięcych stóp wygląda obecnie następująco: 2/3 dzieci nosi za małe buty, 1/2 dzieci ma zniekształcone stopy, a 1/3 osób z tej grupy nigdy nie chodzi boso. Dodatkowo podczas gimnastyki stóp dzieci wykonują przestarzałe ćwiczenia, które przynoszą więcej szkody niż pożytku. Ta książka skierowana jest do bardzo szerokiego grona odbiorców - głównie rodziców, ale także rehabilitantów czy lekarzy rodzinnych, pediatrów i ortopedów dziecięcych. W prosty sposób przedstawiono w niej anatomię i fizjologię stóp, a także omówiono prawie wszystkie problemy dziecięcych stóp, m.in. dotyczące doboru obuwia dla dzieci czy zasadności noszenia wkładek. Najważniejszą część książki stanowi zestaw 32 ćwiczeń z instruktażowymi ilustracjami. Większość ćwiczeń można wykonać podczas codziennych czynności zarówno w domu, jak i na podwórku, placu zabaw czy w ogrodzie. Autorzy starają się pokazać, że chodzenie boso, odpowiednie buty i celowa gimnastyka może zapobiec większości problemów ze stopami, jakie pojawiają się w późniejszym wieku.
Podręcznik przybliża w kompletny oraz nowoczesny sposób najnowszą wiedzę i aktualne trendy postępowania diagnostyczno-terapeutycznego w chirurgii. W czterech tomach zawarto najświeższe informacje wzbogacone doświadczeniem własnym Autorów – uznanych ekspertów reprezentujących praktycznie wszystkie chirurgiczne dyscypliny zabiegowe. Bogaty materiał graficzny – prawie 1200 rycin – doskonale ilustruje omawiane zagadnienia.
W książce przedstawiono wiadomości z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii stanów nagłych, podstaw chirurgii i skojarzonego leczenia nowotworów, wybranych dziedzin chirurgii, a także zasad kompleksowego, wielospecjalistycznego postępowania diagnostyczno-terapeutycznego. Najbardziej rozbudowaną częścią publikacji są rozdziały poświęcone chirurgii układów narządów z uwzględnieniem zasad tzw. chirurgii wielonarządowej i chirurgii wisceralnej.
Nowością w polskim piśmiennictwie jest poruszenie problemów przywództwa czy nabywania tzw. umiejętności nietechnicznych, w tym umiejętności kierowania zespołami chirurgów, współpracy wielodyscyplinarnej czy krytycznego postępowania diagnostyczno-terapeutycznego opartego na zasadach EBM i GCP.
Autorzy dołożyli starań, aby podręcznik dobrze spełniał swoją funkcję edukacyjną w szkoleniu podyplomowym absolwentów kierunku lekarskiego oraz rezydentów realizujących szkolenie specjalizacyjne w chirurgii i jednocześnie był pomocny w codziennej praktyce klinicznej.
Monografia przedstawia, zweryfikowane wieloletnim doświadczeniem Autorki, standardy leczenia dzieci z najcięższymi i najbardziej stygmatyzującymi wadami i zaburzeniami rozwojowymi.
W podręczniku przedstawiono aktualne stanowisko w sprawie leczenia wszystkich typów deformacji czaszkowych czy szczelin twarzy oraz szeroko pojętych tzw. wad rozszczepowych (np. rozszczep podniebienia, rozszczep kręgosłupa, spodziectwo), a także uwagi techniczne do chirurgii innych wad wrodzonych, takich jak rozszczep pęcherza moczowego czy wynicowanie jelit. Ponad 180 rycin – zdjęć i schematów – dokładnie ilustruje omawiane techniki operacyjne.
Publikacja adresowana do specjalistów chirurgii dziecięcej, plastycznej oraz szczękowo-twarzowej, a także do urologów i neurochirurgów.
„Neuralgie twarzowe” to kompendium przygotowane przez wybitnych polskich specjalistów. Opracowanie jest jedyną zwartą publikacją na polskim rynku poświęconą wyłącznie bólom neuralgicznym głowy. Wiedza o niezwykle dotkliwych bólach głowy zarówno w środowisku medycznym, jak i wśród pacjentów jest wciąż niedostateczna. Wymaga znajomości patomechanizmów bólu neuralgicznego i zasad nowoczesnej farmakoterapii.
Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla lekarzy neurologów, a także lekarzy POZ, którzy mają częsty kontakt z pacjentami skarżącymi się na bóle głowy. Próby leczenia zabiegowego niektórych z neuralgicznych bólów głowy zainteresują również środowisko neurochirurgów.
Publikacja może być wykorzystywana w wykładach dla z neurologii klinicznej dla studentów wydziałów lekarskich uniwersytetów medycznych, a także w szkoleniach dla lekarzy neurologów i ordynatorów oddziałów neurologicznych.
Publikacja Higienistka stomatologiczna. Testy egzaminacyjne została przygotowana przez Pawła Kosakowskiego oraz Emilię Klein-Dąbek. Zbiór zadań testowych ułożono na podstawie egzaminów zawodowych dla higienistki stomatologicznej z lat 2014–2021 oraz wszystkich przedmiotów z podstawy programowej. Istotnym elementem są krótkie notatki przy zadaniach, które pomogą czytelnikowi szybko przypomnieć najistotniejsze zagadnienia zawarte w testach. Ma to na celu utrwalenie i usystematyzowanie wiedzy już zdobytej. Dla ułatwienia, zagadnienia pogrupowano nie tylko dziedzinami stomatologicznymi (anatomia, stomatologia zachowawcza z endodoncją, chirurgia stomatologiczna, protetyka, stomatologia dziecięca, ortodoncja, sterylizacja i dezynfekcja, ergonomia w stomatologii, promocja zdrowia, pierwsza pomoc, dokumentacja medyczna), lecz także tematycznie.
Publikacja jest adresowana do studentów kierunku higienistka stomatologiczna na każdym stopniu kształcenia policealnego.
Tomasz Rezydent
Lekarz, mąż i ojciec. Z powołaniem walczący od samego początku z epidemią, wielokrotnie wypowiadający się na ten temat w radiu i telewizji, aktywnie działający w mediach społecznościowych. Orędownik szczepień i przeciwnik teleporad, skupiony na badaniu i leczeniu chorych.
Z sukcesem debiutował książką "Niewidzialny Front", gdzie opisał pierwszą falę walki z pandemią. W swojej nowej publikacji wciąga czytelnika w trudny i bezlitosny świat walki o ludzkie życie w jednym z najcięższych oddziałów covidowych w Polsce. Respiratory, duszący się chorzy, ludzkie dramaty i pacjenci cudem wyciągnięci z pogranicza życia i śmierci. Treści, które publikuje, szokują, wzbudzają podziw, ale i strach.
„WALKA O ODDECH" to książka pisana na bieżąco, wypełniona surową relacją z frontu dwóch najgorszych fal koronawirusa. Wzbudza skrajne emocje - od przerażenia i obrzydzenia po wzruszenie i łzy.
Nigdy nie zdarzyło mi się być tak blisko pola bitwy o ludzkie życie, jak podczas lektury tej książki. Widziałam przerażone oczy chorego, który za chwilę zostanie wprowadzony w farmakologiczną śpiączkę i podłączony pod respirator. Czułam to, co czuje młody lekarz po raz pierwszy samodzielnie intubujący pacjenta, bo nie ma innego wyjścia. Słyszałam złowrogą ciszę COVID-owego oddziału przerywaną co chwilę alarmem aparatury monitorującej parametry życiowe chorych i krzyk pielęgniarek, że właśnie ktoś się zatrzymał.
Doktorze Tomku, dziękuję za uchylenie drzwi do tego tajemnego, przerażającego, a zarazem fascynującego świata.
Katarzyna Koper, dziennikarka pisząca o zdrowiu, m.in. dla „Newsweeka”
Nowe wydanie niezwykłej opowieści o początkach i dziejach chirurgii[...] Książka brutalnie pokazuje, jakim macaniem w ciemności była chirurgia jeszcze w XIX wieku. Narzędzia, z którymi ma do czynienia narrator, ów żądny wiedzy chirurg z nowego świata, to nóż rzeźnicki, piła, żelazo. Opowiada, jak prowincjonalny lekarz z Kentucky, który ulega błaganiom umierającej pacjentki, wycina jej na żywo ogromną torbiel. Dzielna kobieta wyje psalmy, pod oknem gromadzi się tłum, który grozi mordercy pętlą. Pacjentka przeżywa zabieg, co pozwala także przeżyć chirurgowi. Lekarz ten jednak wkrótce umiera, bo nie znalazł się podobny do niego ryzykant, który wyciąłby mu wyrostek. [...] Autor opisuje eksperymenty z narkozą. Jeden z jej pionierów, który wykorzystuje do znieczulania gaz rozweselający, nie wytrzymuje kpin środowiska, popełnia samobójstwo. Opowieść kończy się spotkaniem z Louisem Rehnem, chirurgiem z Frankfurtu. W 1896 r. zszywa on serce zranionego chłopca, chociaż znakomitości wiedeńskie oświadczyły niedawno, że chirurg, który by kiedyś tego próbował, na zawsze straci szacunek kolegów. Rehn z lękiem odsłania ów święty organ i widzi, że nie reaguje on gniewem.- Małgorzata Szejnert, Gazeta WyborczaJurgen Thorwald - niemiecki pisarz, dziennikarz i historyk, szczególnie znany z książek opisujących historię medycyny sądowej i II wojny światowej.
Intencją Autora było precyzyjne przedstawienie anatomii prawidłowej człowieka w ujęciu topograficznym wraz z naświetleniem ważnych aspektów klinicznych w możliwie przystępny, jednoznaczny i usystematyzowany sposób. W opisie struktur anatomicznych kompleksowo zastosowano ujednolicone najnowsze międzynarodowe mianownictwo anatomiczne w języku polskim, łacińskim i angielskim, co ma istotne znaczenie przy mobilności studentów między różnymi ośrodkami uniwersyteckimi na świecie.
W tomie I zawarto niezbędne informacje wprowadzające z zakresu anatomii ogólnej i systemowej, które są nieodzowne dla zrozumienia anatomii szczegółowej poszczególnych części ciała, a także skoncentrowano się na budowie kończyny górnej i kończyny dolnej.
Tom II dotyczy tułowia i kolejno prezentuje budowę klatki piersiowej, brzucha i miednicy.
Tom III skupia się na budowie czaszki oraz głowy i szyi.
Tom IV poświęcono narządom zmysłu, układowi nerwowemu ośrodkowemu i drogom nerwowym.
Wyłącznie na bazie zawartych informacji merytorycznych każdy rozdział podręcznika kończy się testem sprawdzającym jednokrotnego wyboru przy pięciu odpowiedziach, dla których w rozdziale Odpowiedzi wyszczególniono prawidłowe rozwiązania.
Najlepsze strategie żywieniowe w chorobach narządu ruchuKolana, biodra, barki to nasze stawy pozwalają nam na jakikolwiek ruch.Bez 140 stawów nasz układ ruchu byłby sztywny, a każda aktywność mięśni bezproduktywna. Tym więc gorzej, gdy zaczynają one chorować.Gdy każdy ruch sprawia ból, tracimy radość życia i przestajemy działać.CIEKAWIEW poradniku wyjaśniono, dlaczego powrót do zdrowych stawów możliwy jest dzięki diecie przeciwzapalnej oraz jakie produkty spożywcze pomogą nam ograniczyć ból i uruchomić własne siły samouzdrawiania organizmu.INFORMACYJNIEW książce zamieszczono przejrzyste infografiki przedstawiające budowę naszych stawów oraz zasadę ich działania.Znajdują się w niej również informacje, jak dochodzi do najczęstszychchorób stawów, a także w jaki sposób stosując minimum leków nad nimi zapanować.PYSZNIEPonad 50 urozmaiconych przepisów umożliwia wykorzystanie składników żywieniowych, które w optymalny sposób zaopatrzą układ ruchuw substancje odżywcze.
Drugie, poszerzone i uaktualnione, wydanie bestsellerowego poradnika położnej Izabeli Dembińskiej. Doświadczona położna w prosty sposób wyjaśnia jak przygotować się do porodu łącząc ciało, umysł z całą logistyką. Skupia się na przygotowaniu ciała do porodu naturalnego, ale ponieważ nigdy nie wiadomo jak poród się rozpocznie i zakończy nowe wydanie zostało poszerzone o wiedzę z zakresu indukcji porodu i jej metod, cięcia cesarskiego oraz porodu naturalnego po cesarskim cięciu. Autorka stara się pokazać na ile wewnętrzna wiara we własne siły pomaga kobietom przejść przez ciążę, nawet jeśli nie każdej z nich uda się zrealizować własny plan porodu. Izabela Dembińska to jedyna w Polsce położna, która uzyskała prestiżowy certyfikat Spinning Babies® Certified Parent Educator. Jest psychologiem i dyplomowaną położną, absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania, instruktorką rekreacji ruchowej, propagatorką świadomej pracy z ciałem w okresie ciąży i porodu.
Trzecie wydanie hematologiczne w serii „W gabinecie lekarza specjalisty”, pod redakcją prof. dr hab. n. med. Jadwigi Dwilewicz-Trojaczek, zostało poświęcone postępom w leczeniu nowotworów limfoproliferacyjnym i mieloproliferacyjnym. Publikacja kierowana jest do hematologów, onkologów oraz lekarzy pozostałych specjalności, mających kontakt z pacjentami hematologicznymi i onkologicznymi.
Książka przedstawia historie epidemii i wojen, które z sposób znaczący wpłynęły na losy Rzeczypospolitej. Jest to wyjątkowa pozycja wydawnicza ze względu na przedstawienie nowej perspektywy wydawałby się znanego już tematu. Książka opisuje w sposób interdyscyplinarny wzajemne korelacje i wpływy czynników biologicznych, działań wojennych, politycznych w ważnych wydarzeniach dla Rzeczypospolitej m.in. wpływ epidemii dżumy na pierwszy rozbiór Rzeczypospolitej, cholery na upadek powstania listopadowego, tyfusu plamistego na odzyskanie niepodległości w 1918 roku. Napisana przystępnym językiem pasjonująca historia o tym jak epidemie chorób zakaźnych były i są nadal wpisane w losy świata.Autorka wskazuje polityczne i społeczne wykorzystywanie pandemii przez przeciwników Rzeczypospolitej. Epidemie stanowiły doskonały pretekst do organizowania kordonów, które miały oprócz zatrzymania epidemii także wpływać na wewnętrzne sprawy Rzeczypospolitej.Rozważania są oparte na bogatej literaturze przedmiotu zarówno polskiej, jak i zagranicznej, co jednocześnie jest wyrazem rzetelności i staranności badan. Należy także podkreślić nowatorskie i interdyscyplinarne podejście dr Renaty Paligi do omawianej problematyki, gdyż na rynku księgarskim raczej nie spotyka się w ostatnim czasie oceny skutków epidemii w ujęciu prowadzenia wojen.płk dr hab. Jacek Lasota (z recenzji)Napisany przez Autorkę tekst o trzech epidemiach, które w dramatycznych okolicznościach militarnych pojawiły się na terenie Polski i w znaczący sposób wpływały na przebieg historii, jest ciekawym opracowaniem mało znanej tematyki. Wykorzystana szeroka literatura pozwoliła z wielu stron zobrazować zagadnienie. Opisywane do tej pory przez historyków wojskowości wydarzenia militarne jedynie marginalnie odnotowywały problemy epidemiczne. Natomiast medycy skupiali swoją uwagę na zagadnieniach ściśle związanych z ich wiedzą i nie widzieli szerszego tła i wpływu epidemii na ogólne zjawiska historyczne. (...)Nowe opracowanie mało znanych zagadnień powinno znaleźć odbiorców zarówno wśród osób, które historie poznają i badają zawodowo, jak i tych, którzy traktują ją jako źródło poszerzania własnych refleksji o dziejach narodowych. Dodatkowego waloru przydaje pracy współcześnie występująca epidemia. Choć nie ma ona tak dramatycznego, militarnego tła, to jednak poważnie wstrząsnęła wieloma dziedzinami życia społecznego, gospodarką, kulturą, stosunkami międzyludzkimi.dr hab. Marek Dutkiewicz, prof. UJK (z recenzji)
Przełomowy sposób opanowania cukrzycy.Autorzy opracowali metodę, która może pomóc zwalczyć insulinooporność przy jednoczesnej poprawie ogólnego stanu zdrowia. Pokazują, jak spożywać duże ilości pełnowartościowych produktów bogatych w węglowodany, obniżając przy tym poziom glukozy we krwi. Udzielają również porad dotyczących przerywanego postu i codziennych ćwiczeń oraz wskazówek odnoszących się do jedzenia w trudnych sytuacjach, takich jak posiłki w restauracji czy rodzinne obiady.Dzięki tym sposobom, a także ponad trzydziestu pysznym, sycącym i bogatym w składniki odżywcze przepisom, książka ta pomoże Ci zmaksymalizować wrażliwość na insulinę, osiągnąć idealną wagę ciała, poprawić zdrowie układu trawiennego, prowadzić aktywny tryb życia i poczuć się najlepiej od lat.
Pasożyty i toksyny otaczają nas z każdej strony. Znajdziemy je w powietrzu, pożywieniu, a nawet wodzie, w której się kąpiemy. W jaki sposób nie dopuścić do zakażenia? Jak oczyścić organizm, w którym znajdują się nieproszeni goście? Dzięki informacjom zawartym w tej książce poznasz 4-stopniowy plan oczyszczania, dzięki któremu pozbędziesz się lamblii, owsików, glisty ludzkiej, tasiemców czy grzybów Candida. Dowiesz się jak łagodnie przeprowadzić oczyszczanie jelit, wątroby i pęcherzyka żółciowego, nerek, krwi i limfy, stawów i jamy ustnej. Odkryjesz kuracje ziołowe, lewatywy czy płukanie ust olejem, a także dowiesz się co robić aby nie dopuścić do ponownego zakażenia. Pożegnaj pasożyty na dobre!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?