W tym dziale znajdziecie Państwo szeroki wybór fachowych książek, poradników, atlasów o różnego rodzaju chorobach i schorzeniach - wszystkie rodzaje chorób i schorzeń, profilaktyka, wykrywanie, leczenie, zapobieganie. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, tylko tutaj znajdziecie najlepszy i największy wybór książek z dziedziny zdrowia - DobreKsiazki.pl
Publikacja pod redakcją naukową dr. hab. Pawła Balsama obejmuje szerokie spektrum tematów omawiających najistotniejsze, zdaniem autorów zagadnienia dotyczące migotania przedsionków. Liczymy, iż przedstawione tematy zainteresują nie tylko kardiologów, ale także lekarzy innych specjalności, którzy w swojej codziennej praktyce klinicznej mają kontakt z pacjentkami kardiologicznymi. Gorąco polecamy tę monografię także wszystkim osobom przygotowującym się do egzaminów specjalizacyjnych oraz każdemu, kto realizuje zasadę konieczności stałego doszkalania się.
Główną przyczyną bólu lędźwi jest zwyrodnienie dysków międzykręgowych (dyskopatia), co skutkuje ich uwypukleniem lub wypadnięciem z następującym uciskiem na nerwy rdzeniowe. Przyczynami zwyrodnienia i wypadania dysków są najczęściej przeciążenia kręgosłupa podczas pracy, nieprawidłowa pozycja podczas dźwigania, a także proces dehydratacji (odwodnienia) jądra miażdżystego – dyski tracą swoją sprężystość, robią się twarde i nie amortyzują ruchów kręgosłupa. Podstawową terapią bólu lędźwi są ćwiczenia ruchowe. Nie wystarczy jednak mechaniczne powtarzanie proponowanych w internecie ćwiczeń. Nie istnieją ćwiczenia dla wszystkich. Ten sam ruch jednemu może pomóc, a drugiemu – zaszkodzić. Jakie ćwiczenie wykonać najpierw, a jakie – potem? Zaczynamy od skręcania tułowia czy od skłonów bocznych? Kiedy ćwiczymy na leżąco, a kiedy na stojąco? Kolejność ćwiczeń to podstawa. Przeczytaj uważnie i zanotuj zalecane w poradniku zasady. Te informacje dadzą Ci pewność, że jesteś na dobrej drodze. Andrzej Kondratiuk – lekarz medycyny, specjalista rehabilitacji medycznej, doktor nauk medycznych. W 1984 roku ukończył Akademię Medyczną w Odessie, tytuł naukowy doktora nauk medycznych uzyskał w Instytucie Rehabilitacji Medycznej i Medycyny Uzdrowiskowej w Odessie w 1988 roku. Zainteresowania i praca zawodowa doktora związane są z rehabilitacją i usprawnianiem pacjentów. Ukończył specjalizację z Fizjoterapii i Medycyny Uzdrowiskowej w Akademii Medycznej w Odessie w 1988 roku, specjalizację z Rehabilitacji Medycznej w Szpitalu Rehabilitacyjnym w Dzierżążnie w 2016 roku. Uczestniczył w licznych kursach i szkoleniach z rehabilitacji, kinezyterapii, fizjoterapii i medycyny uzdrowiskowej, w tym w kursach specjalizacyjnych, kursie terapii manualnej wg K. Levitt, szkoleniach z akupunktury i refleksologii. Dodatkowo pomaga pacjentom z chorobami przewlekłymi i nieuleczalnymi. Kurs medycyny paliatywnej doktor ukończył w Warszawskim Hospicjum Onkologicznym w 2016 roku. Pracę zawodową dr Andrzej Kondratiuk kontynuuje w Poradni Rehabilitacyjnej Etermed w Gdańsku, współpracuje ze Szpitalem Rehabilitacyjnym Medpharma w Starogardzie Gdańskim oraz Szpitalem Rehabilitacyjnym w Dzierżążnie.
Poznaj siedem sekretów neuronauki i zyskaj spokojny umysł, wysokie poczucie własnej wartości oraz dobre samopoczucie i relacje. Bez względu na wiek, rozwój osobisty, wychowanie, geny czy obecną sytuację. Po przeanalizowaniu ponad 200 tysięcy skanów mózgu dr Daniel Amen odkrył pięć podstawowych typów mózgu. W tej książce omawia je i oferuje praktyczne strategie optymalizacji, oparte na badaniach dotyczących między innymi neuroplastyczności. Dzięki tej książce i ty odkryjesz typ swojego poprawisz stan zdrowia dzięki diecie dla mózgu i preparatom wzmacniającym organizm. Nauczysz się też dystansować od natrętnych myśli i hałasu w twojej głowie. Poznasz proste nawyki, rytuały i wybory, które staną się twoją motywacją do lepszego ciebie. Szczęśliwsze życie zaledwie w 30 dni!
Jest to jeden z najlepszych i najdokładniejszych podręczników poświęconych anatomii człowieka, jakie obecnie istnieją na polskim rynku księgarskim. Stowarzyszenie autorów książek medycznych - skupiające najznakomitsze autorytety w dziedzinie medycyny - uznało tę książkę za najlepsze dzieło medyczne XX wieku. Tom II: Układ trawienny Układ oddechowy Układ moczowo-płciowy Układ wewnątrzwydzielniczy
Jest to jeden z najlepszych i najdokładniejszych podręcznik ów poświęconych anatomii człowieka, jakie obecnie istnieją na polskim rynku księgarskim. Tom III poświęcono układowi naczyniowemu.
Jest to jeden z najlepszych i najdokładniejszych podręczników poświęconych anatomii człowieka, jakie obecnie istnieją na polskim rynku księgarskim. W tomie IV omówiono ośrodkowy układ nerwowy.
Jest to jeden z najlepszych i najdokładniejszych podręczników poświęconych anatomii człowieka, jakie obecnie istnieją na polskim rynku księgarskim. W tomie V omówiono układ nerwowy obwodowy, układ nerwowy autonomiczny, powłokę wspólną i narządy zmysłów.
Jest to jeden z najlepszych i najdokładniejszych podręczników poświęconych anatomii człowieka, jakie obecnie istnieją na polskim rynku księgarskim. Stowarzyszenie autorów książek medycznych – skupiające najznakomitsze autorytety w dziedzinie medycyny - uznało tę książkę za najlepsze dzieło medyczne XX wieku. W tomie 1 omówiono anatomię ogólną, kości, stawy i więzadła oraz mięśnie.
Ponad 200 kości, 120 tysięcy kilometrów naczyń krwionośnych i miliardy komórek nerwowych - to ludzkie ciało. Dzięki Anatomicum poznacie wszystkie jego sekrety.Witajcie w Muzeum Anatomii. Dzięki tej książce zajrzycie do środka nieprawdopodobnie złożonego mechanizmu, jakim jest ciało człowieka. Poznacie budowę jego komórek, tkanek, organów i układów oraz przebieg zachodzących w nim procesów, takich jak trawienie i oddychanie. Dowiecie się, ile krwi na dobę przepływa przez tętnice i żyły, co trzyma zęby na miejscu, dzięki czemu możemy robić miny, jak powstaje głos i co ucho ma wspólnego z równowagą. Prześledzicie przebieg ciąży i dojrzewania, odkryjecie, jak działają mózg, żołądek i serce.Wejdźcie do Anatomicum, by zwiedzić wnętrze ludzkiego ciała.W serii bogato ilustrowanych wielkoformatowych albumów edukacyjnych W Muzeum ukazały się także: Animalium. Muzeum Zwierząt Jenny Broom (il. Katie Scott), Botanicum. Muzeum Roślin Kathy Willis (il. Katie Scott), Dinozaurium. Muzeum Dinozaurów Lily Murray (il. Chris Wormell), Planetarium. Muzeum Kosmosu Ramana Prinji (il. Chris Wormell) i Fungarium. Muzeum Grzybów Ester Gai i in. (il. Katie Scott).
Schorzenia narza?du ruchu sa? bardzo powszechnym zjawiskiem w POZ. Choroba zwyrodnieniowa stawów dotyka duz˙ej i coraz młodszej grupy pacjentów, staja?c sie? problemem cywilizacyjnym. Przedstawiona publikacja jest kolejną częścią praktycznego poradnika dla lekarzy POZ pod redakcją naukową dr n. med. Kamila Koszeli. Jest to praktyczny zespół drogowskazów, rad i wskazówek dla lekarza rodzinnego dotyczących postępowania z pacjentem z chorobą zwyrodnieniową stawów. Publikacja dedykowana jest lekarzom POZ, ale może też być intersująca dla studentów medycyny, jak i lekarzy wielu innych specjalności, którzy w sowiej codziennej praktyce zajmują się tą grupą chorych.
III uaktualnione i rozszerzone wydanie Neonatologii – publikacji o ugruntowanej pozycji na rynku wydawniczym – przygotowanej przez znanych i cenionych polskich neonatologów, którzy dzielą się z czytelnikami swoim bogatym doświadczeniem i wiedzą. W książce uwzględniono zmiany, jakie dokonały się w diagnostyce i leczeniu noworodka w ostatnich latach, na podstawie ustalonych standardów postępowania. Publikacja adresowana jest do wszystkich osób włączonych do opieki nad noworodkiem: neonatologów, pediatrów, pielęgniarek, położnych, położników, anestezjologów, chirurgów dziecięcych. Może zainteresować również studentów kierunków medycznych, szczególnie pielęgniarstwa i położnictwa oraz pielęgniarki oddziałów noworodkowych i położne.
„Medycyna przedszpitalna w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym” to pierwsza publikacja na rynku polskim, która omawia dobre praktyki postępowania klinicznego w LPR.
Praktyczna, bogato ilustrowana, oryginalna publikacja łączy ze sobą elementy medycyny ratunkowej, anestezjologii i intensywnej terapii oraz medycyny lotniczej, zarządzania i psychologii. Przybliża kulisy prawidłowych decyzji klinicznych lekarzy zarówno podczas wylotów do zdarzeń, jak i lotniczych transportów międzyszpitalnych.
Podręcznik został przygotowany przez najlepszych polskich specjalistów, pracujących na co dzień w LPR.
Autorzy dzielą się z Czytelnikami nie tylko wiedzą kliniczną, lecz także praktyką, doświadczeniem, trudnymi sytuacjami i przede wszystkim wielkim zamiłowaniem do swojego zawodu.
Książka z pewnością zainteresuje nie tylko osoby współpracujące na co dzień z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, lecz także lekarzy medycyny ratunkowej, studentów medycyny, osoby pracujące w szpitalnych oddziałach ratunkowych i centrach urazowych. To podstawowa lektura dla kandydatów na członka załogi pogotowia lotniczego i personelu współpracującego z LPR - dyspozytorów, ratowników i pielęgniarek.
Książka rozpoczyna się rysem historycznym, z wyjątkowymi zdjęciami udostępnionymi m.in. przez Muzeum Ratownictwa w Krakowie.
Kolejne rozdziały omawiają zarządzanie kliniczne i współpracę z innymi jednostkami Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne.
Autorzy dzielą się z czytelnikami specjalistyczną wiedzą zawodową, opisując takie tematy jak: flota i możliwości operacyjne LPR, wpływ czynników zewnętrznych na misje lotnicze, lotniczy transport medyczny, zdarzenia masowe, techniki linowe, zdarzenia niepożądane i bezpieczeństwo, rolę Członka Załogi HEMS (CzaH-a).
Część kliniczna to szczegółowe omówienia takich tematów jak: RKO w sytuacjach szczególnych, urazy czaszkowo-mózgowe, obrażenia wielomiejscowe i ciężkie krwotoki, ostre stany kardiologiczne i neurologiczne, oparzenia, zatrucia, wybrane stany położnicze, pacjent pediatryczny, hipotermia, leki, czy choroby zakaźne.
Autorzy łączą teorię z praktyką, omawiając: monitorowanie pacjenta, zabezpieczenie drożności dróg oddechowych, analgosedację, wentylację zastępczą, procedury inwazyjne, urządzenia do kompresji mechanicznej klatki piersiowej, USG w medycznych czynnościach ratunkowych.
Czytelnicy znajdą również w książce rozdziały prawne, zasady kontaktu z mediami i wiele ciekawych sytuacji klinicznych.
Zapalenia naczyń to choroby przysparzające wielu problemów w praktyce klinicznej. Niemal wszystkie jednostki chorobowe z tej grupy należą do chorób rzadkich, a przez to bywają nieuwzględniane w diagnostyce różnicowej i niejednokrotnie przez dłuższy czas nierozpoznane i nieleczone. Aby zapewnić pacjentom możliwość właściwego postępowania diagnostycznego i terapeutycznego, nieodzowne jest działanie wielodyscyplinarne, umykające jednej czy dwóm specjalnościom medycznym. Zapalenia naczyń są bowiem leczone przez lekarzy rodzinnych, reumatologów, angiologów, nefrologów, pulmunologów, kardiologów, neurologów i laryngologów, chociaż prawdopodobnie do czynienia z tymi schorzeniami mają również specjaliści innych dziedzin. Oczywiście, w rozpoznawaniu wszystkich zapaleń naczyń uczestniczą radiolodzy i histopatolodzy. Jednostki chorobowe leżące na styku wielu dziedzin medycznych są bardzo ciekawe poznawczo, ale jednocześnie trudne do całościowego i wieloaspektowego ujęcia. Autorami prezentowanej publikacji są specjaliści z czołowych polskich ośrodków, zajmujących się diagnostyką i leczeniem zapaleń naczyń.
W książce zostały omówione aktualne wytyczne i zalecenia, dotyczące omawianych chorób, dlatego publikacja uwzględnia liczne rekomendacje, między innymi wytyczne EULAR (European League Against Rheumatism) z 2018 r. oraz opublikowane w 2021 r. wytyczne ACR (American College of Rheumatology). Dodatkowo treść została wzbogacona tabelami, schematami i zdjęciami. ,,Zapalenia naczyń – w praktyce klinicznej interdyscyplinarnie" polecamy lekarzom wielu specjalności. Mamy nadzieję, że publikacja okaże się pomocna zarówno w ramach szkolenia specjalizacyjnego, jak i w codziennej praktyce zawodowej.
Ciało ludzkie to najwspanialsza maszyna stworzona przez Boga lub naturę, jak kto woli. Anatomia człowieka praktycznie nie ma już tajemnic. Dzięki najnowocześniejszym technologiom skanowania cyfrowego w wysokiej rozdzielczości możemy idealnie odwzorować kształty ciała i wszystkie jego elementy składowe: szkielet, narządy wewnętrzne, mięśnie itp. Ich piękne, zatykające dech w piersiach obrazy zawarte w tej publikacji pochodzą z projektu trójwymiarowej rekonstrukcji anatomii człowieka prowadzonego przez amerykańską Narodową Bibliotekę Medyczną w Bethsedzie (stan Maryland). Autorzy zabierają czytelników na fascynującą podróż w głąb ludzkiego ciała. To publikacja nie tylko dla lekarzy i biologów, ale wszystkich zainteresowanych tym, jak wygląda wnętrze każdego z nas.
Nowe, trzecie wydanie Podstaw chirurgii, zgodnie z zaleceniem Konsultanta Krajowego w dziedzinie Chirurgii Ogólnej prof. dr. hab. n. med. Grzegorza Wallnera, figuruje w - opublikowanych zarówno przez CMKP, jak i przez CEM - oficjalnych wykazach piśmiennictwa obowiązujących lekarzy, którzy realizują kształcenie specjalizacyjne w dziedzinie chirurgii ogólnej i moduł podstawowy z chirurgii oraz przygotowują się do egzaminu specjalizacyjnego w dziedzinie chirurgii ogólnej 2022. Rekomendację dla podręcznika parafował również aktualny Prezes Towarzystwa Chirurgów Polskich prof. dr hab. n. med. Wojciech Kielan. Podręcznik Podstawy chirurgii adresowany jest przede wszystkim do osób specjalizujących się w chirurgii ogólnej oraz przygotowujących się do egzaminów specjalizacyjnych z innych dziedzin zabiegowych, jak również studentów medycyny zainteresowanych chirurgią, a także lekarzy specjalistów pragnących usystematyzować swoją wiedzę. Trzecie wydanie Podstaw chirurgii stanowi przykład nowoczesnego podejścia do treści i sposobu jej przekazania. Przyjazny Czytelnikowi, logiczny układ poszczególnych rozdziałów, wypunktowanie najważniejszych wiadomości oraz liczne przejrzyste schematy, tabele, kolorowe rysunki i zdjęcia powinny ułatwić przyswajanie wiedzy. Dwutomowy podręcznik, zawierający 49 rozdziałów i liczący 2556 stron, stwarza możliwość zdobycia wiedzy z zakresu nauk podstawowych przydatnych w chirurgii (np. gospodarka wodno-elektrolitowa, genetyka kliniczna), a także z poszczególnych dziedzin specjalistycznych (np. chirurgia naczyniowa, neurochirurgia, traumatologia). W trzecim wydaniu podręcznika 19 rozdziałów zostało napisanych od nowa, pozostałe natomiast zostały zaktualizowane lub w istotny sposób zmienione.
Nowe, trzecie wydanie Podstaw chirurgii, zgodnie z zaleceniem Konsultanta Krajowego w dziedzinie Chirurgii Ogólnej prof. dr. hab. n. med. Grzegorza Wallnera, figuruje w - opublikowanych zarówno przez CMKP, jak i przez CEM - oficjalnych wykazach piśmiennictwa obowiązujących lekarzy, którzy realizują kształcenie specjalizacyjne w dziedzinie chirurgii ogólnej i moduł podstawowy z chirurgii oraz przygotowują się do egzaminu specjalizacyjnego w dziedzinie chirurgii ogólnej 2022. Rekomendację dla podręcznika parafował również aktualny Prezes Towarzystwa Chirurgów Polskich prof. dr hab. n. med. Wojciech Kielan. Podręcznik Podstawy chirurgii adresowany jest przede wszystkim do osób specjalizujących się w chirurgii ogólnej oraz przygotowujących się do egzaminów specjalizacyjnych z innych dziedzin zabiegowych, jak również studentów medycyny zainteresowanych chirurgią, a także lekarzy specjalistów pragnących usystematyzować swoją wiedzę. Trzecie wydanie Podstaw chirurgii stanowi przykład nowoczesnego podejścia do treści i sposobu jej przekazania. Przyjazny Czytelnikowi, logiczny układ poszczególnych rozdziałów, wypunktowanie najważniejszych wiadomości oraz liczne przejrzyste schematy, tabele, kolorowe rysunki i zdjęcia powinny ułatwić przyswajanie wiedzy. Dwutomowy podręcznik, zawierający 49 rozdziałów i liczący 2556 stron, stwarza możliwość zdobycia wiedzy z zakresu nauk podstawowych przydatnych w chirurgii (np. gospodarka wodno-elektrolitowa, genetyka kliniczna), a także z poszczególnych dziedzin specjalistycznych (np. chirurgia naczyniowa, neurochirurgia, traumatologia). W trzecim wydaniu podręcznika 19 rozdziałów zostało napisanych od nowa, pozostałe natomiast zostały zaktualizowane lub w istotny sposób zmienione.
Przystępnie napisany, bogato ilustrowany poradnik dla cukrzyków i ich rodzin. Najnowsze informacje na temat choroby, typów cukrzycy, profilaktyki, zakazów, zaleceń, opis diety cukrzycowej, jadłospisy i przepisy na dania dla diabetyków. Książka porusza również takie zagadnienia, jak np. cukrzyca a ciąża, cukrzyca a prowadzenie pojazdu, cukrzyca a antykoncepcja, cukrzyca a alkohol, cukrzyca a wybór zawodu.
Poradnik ten jest skierowany do osób z nadwagą, a przede wszystkim z problemem cukrzycowym. Zarówno insulinooporność, czyli stan o krok przed cukrzycą typu II, jak i pełnoobjawowa choroba wymagają mądrej zmiany diety, przecież właśnie dotychczasowa dieta do tych problemów doprowadziła. Diagnozę insulinooporności lub cukrzycy zawsze musi postawić lekarz. Jednak są pewne wczesne niepokojące sygnały, na które powinniśmy sami zwrócić uwagę. Jeśli w porę wprowadzisz prawidłowe odżywianie, stan insulinooporności może się wyciszyć, a cukrzyca – w ogóle nie rozwinąć.
To TY masz największy wpływ na to, czy swoją chorobę pogłębisz czy pokonasz! Nie zrzucaj winy na geny, tendencję do otyłości, ciążę, hormony, tryb pracy itd. Na każdym etapie życia można dużo naprawić. Poza tym moim celem jest to, żebyście zdrowo gotowali dla całej RODZINY. Bo ta dieta jest idealna dla wszystkich!
Magdalena Makarowska
"Regularnie dostaję od swoich czytelników pytania, jakie książki na temat insulinooporności mogłabym polecić. Przez długi czas miałam duży problem z odpowiedzią, ponieważ brakowało na rynku pozycji, które byłyby w 100% odpowiednie dla insulinoopornych. Ale niedawno całkowicie się to zmieniło. Rewolucję w życiu wielu pacjentów zrobiła książka Magdaleny Makarowskiej Dieta uzdrawiająca organizm. Dlatego jestem pewna, że Jedz pysznie z niskim indeksem już nieodwracalnie wywróci Wasz świat do góry nogami! Oczywiście jeśli zależy Wam na powrocie do zdrowia, szczupłej sylwetki i doskonałego samopoczucia, bo korzystanie z tej książki po prostu na taką zmianę skazuje. Gorąco polecam nie tylko insulinoopornym, polecam ją każdemu z Was!"
Dominika Musiałowska – autorka projektu Insulinooporność – zdrowa dieta i zdrowe życie, www.insulinoopornosc.com
Powyższy opis pochodzi od wydawcy.
Nowa odsłona serii Biblioteka Położnej Książka omawia zindywidualizowaną, holistyczną opiekę sprawowaną przez położną / położnego nad pacjentką w okresie okołooperacyjnym w ginekologii i onkologii ginekologicznej. Publikacja zawiera aktualne wytyczne dotyczące opieki nad pacjentką z chorobą narządu rodnego. W publikacji opisano również rehabilitację po operacjach ginekologicznych, skuteczne komunikowanie się z pacjentką w oddziale ginekologii, zagadnienia dotyczące opieki nad pacjentką w warunkach domowych, w tym opiekę terminalną, a także zasady samoopieki. Nowością jest rozdział poświęcony najczęstszym wyzwaniom etycznym, z jakimi może spotkać się położna / położny w pracy w obszarze ginekologii operacyjnej. Publikację wzbogacono o materiały multimedialne: filmy, prezentacje, wykłady i pytania testowe. Książka jest adresowana zarówno do studentów kierunku położnictwo, jak i położnych specjalizujących się w pielęgniarstwie położniczo – ginekologicznym oraz rodzinnym.
Choroby proktologiczne nierzadko stanowią poważny problem zdrowotny. Należą zarazem do chorób, o których się nie mówi, a ich leczeniem zajmują się nieliczne wysokospecjalistyczne ośrodki. Publikacja Choroby proktologiczne – diagnostyka i leczenie jest przeznaczona przede wszystkim dla chirurgów, ale także dla lekarzy innych specjalności: gastroenterologów, ginekologów, lekarzy rodzinnych, internistów, radiologów oraz studentów medycyny i rezydentów. Tematyka poruszana w książce jest zróżnicowana i dotyczy zarówno problemów podstawowych, takich jak np. proktologiczne badanie pacjenta, jak i wysokospecjalistycznej diagnostyki oraz bardziej skomplikowanych problemów proktologicznych. Podręcznik zawiera algorytmy leczenia powszechnie występujących chorób proktologicznych, a także rzadziej spotykanych jednostek chorobowych. Autorami rozdziałów są specjaliści z wieloletnim doświadczeniem, którzy na co dzień leczą i operują pacjentów proktologicznych. Pragniemy zaznaczyć, że publikacja jest bogato ilustrowana i zawiera unikalne ryciny, stworzone specjalnie na potrzeby tej książki. Mamy nadzieję, że informacje i wskazówki dotyczące diagnostyki i leczenia poszczególnych chorób zawarte w monografii przyczynią się do postępów w terapii pacjenta proktologicznego w Polsce. Autorzy dołożyli starań, by przedstawiona w książce wiedza była oparta na najnowszych doniesieniach z piśmiennictwa polskiego i światowego. Pragniemy dodać, że ostatni podręcznik dotyczący chorób proktologicznych, pod redakcją prof. Krzysztofa Bieleckiego i prof. Adama Dzikiego, ukazał się ponad 20 lat temu. Warto przytoczyć fragment recenzji prof. Krzysztofa Bieleckiego: Znam doskonale większość autorów publikacji. Wiem, ile wiedzą i jak potrafią operować. Wiedza i doświadczenie kliniczne autorów gwarantują wysoką wartość merytoryczną recenzowanej publikacji. Osobiście traktuję tę książkę jako nowoczesną kontynuację i aktualizację podręcznika Proktologia wydanego pod redakcja K. Bieleckiego i A. Dzikiego w 2000 r. przez PZWL. Prof. M. Kołodziejczak wraz z zespołem autorów znakomicie to zrobili. Serdecznie Im gratuluję tej publikacji. Czytelnikom zainteresowanym proktologią, z całą odpowiedzialnością polecam lekturę tej książki.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?