Książka pokazuje, jaką radością może być odkrywanie Ewangelii z dziećmi. Są w niej pomysły na rozmowy i zajęcia plastyczne inspirowane niedzielną Ewangelią. Adresowana jest do rodziców, dziadków i przyjaciół pragnących przekazywać wiarę młodszym. Przyda się wszystkim, którzy głoszą Słowo Boże dzieciom. Może być ciekawa dla wspólnot poszukujących programu do pracy z dziećmi.
Kościół żyje od Paschy do Paschy. Celebruje paschalne misterium Jezusa Chrystusa szczególnie uroczyście co roku podczas Triduum Paschalnego, ale również w każdą niedzielę, która jest nazywana małą Paschą. Tajemnica paschalna wyznacza rytm i kierunek całego życia Kościoła – w wymiarze liturgicznym, moralnym i społecznym. Z Paschy Kościół czerpie moc do dawania świadectwa i pełnienia swojej ewangelizacyjnej misji.
Słowo „pascha” oznacza uderzenie, gwałtowne i dynamiczne przejście. Izraelici przeżyli Paschę jako wyzwolenie z Egiptu i każdego roku obchodzili pamiątkę tego wydarzenia. W odniesieniu do Jezusa Chrystusa Pascha oznaczała Jego śmierć na krzyżu, w której okazał się On zwycięskim Barankiem: otrzymał nowe życie w zmartwychwstaniu i tego życia udziela wszystkim, którzy w Niego wierzą.
Dla nas, chrześcijan, coroczne świętowanie Paschy jest powrotem do tajemnicy chrztu. Przez ten sakrament zostaliśmy bowiem wprowadzeni w Paschę Chrystusa i wszczepieni w tajemnicę Jego śmierci i zmartwychwstania. Ilekroć celebrujemy święta paschalne, tylekroć uświadamiamy sobie, że zostaliśmy uzdolnieni do przechodzenia przez śmierć do życia.
Autor: Bp Zbigniew Kiernikowski
PASTORES 65 (4) 2014
Przybywa parafii, wspólnot, w których niemal tuż po zakończeniu oktawy Bożego Narodzenia ruszają przygotowania do Triduum Sacrum. Cenione są też rekolekcje paschalne czy takie, które tłumaczą znaki obecne w liturgii tego wyjątkowego czasu. Lektura Listu okólnego o przygotowaniu i obchodzeniu świąt paschalnych opublikowanego w 1988 roku przez Kongregację Kultu Bożego, jak i osobista wrażliwość na czytanie rzeczy tego świata przez pryzmat Paschy Chrystusa skłoniły bp. Z. Kiernikowskiego, wówczas biskupa siedleckiego a obecnie legnickiego, do głoszenia przez 10 lat w katedrze katechez wprowadzających w poszczególne dni Triduum Paschalnego. W Misterium Paschy możemy odnaleźć odpowiedź na swoje życiowe pytania, „otrzymać łaskę nie tylko jakiegoś pogodzenia się z naszym krzyżem, ale wręcz korzystania z jego obecności w naszym życiu”. Autor jako pasterz ma głębokie przekonanie, że potrzebna jest gotowość wejścia w „błogosławione marnowanie”, potrzebny jest czas „na wypełnienie wszystkich znaków i na przyjęcie ukrytych w nich treści”. Wszystko po to, żeby w człowieku mogło się ukształtować życie według Paschy Chrystusa, bo dopiero „moc Jego wydania sprawia w nas czystość, to znaczy zmianę naszego myślenia przez odwracanie się od siebie”. Dlatego autor podpowiada tematy do osobistych i wspólnotowych przemyśleń, sugeruje obszary, którym trzeba w sobie odważnie się przyjrzeć. Bp Kiernikowski świetnie też wyczuwa i zna mentalne nawyki czy pobożnościowe schematy w naszym przeżywaniu okresu Wielkiego Postu czy właśnie kolejnych dni Triduum Sacrum – i do tego również konkretnie w swoich katechezach się odnosi. Skorzystają z jego uwag i sugestii na pewno duszpasterze-przewodnicy wspólnot, którzy wolą iść wiernie za liturgicznymi wskazaniami Kościoła niż trzymać się sztywnej zasady: „A u nas zawsze tak było”, która de facto utwierdza tylko obrzędowy rytualizm. Autor łączy biblijne i liturgiczne refleksje dotyczące znaków i działań z celebracji Triduum z życiem ludzi, z sytuacjami, w których się znajdują lub w których nie mogą się odnaleźć czy ich przyjąć. Zaznacza też, że to w przewodniczącym zgromadzenia „jako pierwszym powinno się dokonać to wszystko, co stało się w Jezusie Chrystusie. Tylko wtedy będzie prawdziwie przewodniczył, wprowadzał innych w celebrowaną rzeczywistość”.
Af
Podróże Junior Rangers: Ameryka i Dziki Zachód to inspirująca opowieść o spełnianiu marzeń, która udowadnia, że z dużą rodziną można podbić świat – wystarczy tylko chcieć!
Łukasz Papież, tata trójki pełnych energii chłopaków, współautor książki, razem z najstarszym synem Karolem, zapraszają nas na 22-dniową podróż kampervanem przez Stany Zjednoczone. To 5000 kilometrów pełnych przygód, wyzwań i doświadczeń, które dowodzą, że podróże są dla każdego!
Narratorem książki jest ośmioletni Karol, który opisuje przygody swojej pięcioosobowej rodziny – od spektakularnych krajobrazów Wielkiego Kanionu Kolorado po pełne życia Las Vegas i niezapomniane Parki Narodowe Sekwoi i Yosemite, pełne dzikiej przyrody. „Uciekaliśmy przed grzechotnikiem, spotkaliśmy niedźwiedzie, omal nie przejechaliśmy kojota, braliśmy udział w wyprawie w poszukiwaniu wielorybów, atakował nas szop!” Dziecięca perspektywa Karola inspiruje młodszych czytelników, podczas gdy tata Łukasz dorzuca wskazówki o Stanach Zjednoczonych, których nie znajdziesz w internecie.
Podróże Junior Rangers: Ameryka i Dziki Zachód to coś więcej niż książka – to inspiracja do pokonywania wyzwań i nauka, że rodzinne odkrywanie świata przynosi największą satysfakcję. Idealna lektura dla małych i dużych, gotowych, by ruszyć na przygodę życia!
Pod skrzydłami Twemi. Rozważania na niedziele i święta
Niektórzy, słuchając Ewangelii i naszych komentarzy, mają żal,
że właściwie ksiądz powtarza wciąż to samo.
Może mówi lepiej, może gorzej, ale z góry wiadomo, co powie.
Tymczasem Ewangelia jest genialną książką.
Genialnością Ewangelii jest to,
że jest ona źródłem nieskończonych wyjaśnień.
Nie chodzi o to, żeby wymyślać coś nowego, ale możliwie starać
się znaleźć coś takiego, o czym mniej się mówi,
a co jest bardzo ważne.
Jan Twardowski
Tom Pod skrzydłami Twemi jest drugim w cyklu Czego chcesz od nas, Panie? Podobnie jak pierwszy (Na ziemi, na niebie, 2023), zawiera rozważania do niedzielnych i świątecznych czytań z Ewangelii lat liturgicznych A, B, C. Większość rozważań nie była dotąd publikowana. Łączy je wspólna myśl przewodnia: wola Boża – posłuszeństwo człowieka; świadomość Bożej opieki i przyjęcie z ufnością woli Bożej. Pogłębione komentarze Autora, wynikające z życiowej mądrości i radości wiary, pobudzają wrażliwość na Boga i otaczającą rzeczywistość. Przybliżają ukryte znaczenia Ewangelii. Przynoszą refleksje pełne zadumy nad współczesnym światem. Ksiądz Twardowski, nie po raz pierwszy, staje się tu duchowym przewodnikiem. Przybliża przyświecającą mu życiową zasadę: słuchać – usłyszeć – zaufać – przyjąć – czynić. A wszystko podaje językiem zwięzłym, prostym, z nieodłączną grą słów, dowcipnymi porównaniami, zaskakującym słownictwem oraz uśmiechem.
W bogatej twórczości poetyckiej ks. Jana Twardowskiego (19152006) postać Matki Bożej i modlitwy skierowane do Maryi można znaleźć od wierszy wojennych, powstańczych po ostatni wiersz z 2006 roku. Późniejszy ksiądz poeta już od dzieciństwa myślał o Maryi jak syn o Matce i do ostatnich swoich dni zwracał się do Niej z dziecięcą ufnością. Często powtarzał, że w modlitwach do Matki Bożej jest instynkt dziecka bardzo prawdziwe uciekanie się pod Jej obronę. Wiersze zebrane w niniejszej książce przybliżają Maryję nie tylko jako Matkę Boga-Człowieka, Jezusa, ale i Matkę nas wszystkich, bardzo ludzką zatroskaną, zapracowaną, czułą i kochającą. Pomagają szukać Jej obecności na co dzień.
Chcesz przeżyć Jubileusz 2025 w pełni i świadomie? Sięgnij po Przewodnik po Roku Świętym niezastąpioną książkę, która poprowadzi Cię przez ten wyjątkowy czas łaski i nadziei. Co znajdziesz w środku? Historia jubileuszy od czasów biblijnych po współczesność.Wskazówki, jak duchowo przeżyć rok Rok Święty.Szczegółowy kalendarz wydarzeń jubileuszowych nie przegap niczego!Modlitwy, rozważania i inspirujące słowa na każdy dzień.Symbolika i przesłanie logo oraz hymnu Jubileuszu 2025.
„Po Irtyszu i Obi aż pod Ałtaj pływał parowiec propagandowy Krasnaja Sibir. Przybijał do nadrzecznych miasteczek, do akcji przystępowali agitatorzy, a załoga rozwijała przy burcie ekran – i oto publikę hipnotyzowało nieme kino, wówczas cud sam w sobie, bezwzględnie górujący nad treścią. Na ów rewolucyjny pokład wyposażony w kino i pianino skierowano zdolnego chłopaka z barnaulskiego technikum muzycznego, miał ilustrować seanse improwizacjami. Skończyło się to wszystko widowiskowo. Podczas przewijania taśm operator przysnął, oczywiście z papierosem, filmy były łatwopalne – i rewolucyjny statek spłonął. Młody pianista ratował się skokiem do wody”.
Nowa książka Wojsława Brydaka – autora powieści Poste restante, nominowanej do nagrody „Wiatr od morza” – przybliża w ośmiu szkicach ludzi, którzy jeszcze niedawno byli wśród nas, a zasługują na dłuższą współobecność. To między innymi Janusz Hajdun, Wanda Obniska, Andrzej K. Waśkiewicz i kilka innych postaci. Autor pozwala zaprzyjaźnić się z nimi – a także z ich czasami – w charakterystycznym dla siebie stylu, przemieszania powagi i żartu. Takie jest to Babie lato…
Wojciech Cejrowski – osobowość telewizyjna, wagabunda, pisarz, komik, przedsiębiorca prowadzący interesy na trzech kontynentach. W Polsce ma gospodarstwo rolne, gdzie uprawia ziemię, w USA ma rancho, na którym hoduje bydło i… pompuje ropę naftową.
Jego autorski program telewizyjny „WC Kwadrans” miał oglądalność najwyższą spośród wszystkich programów nadawanych w tamtych czasach. Jego książki podróżnicze sprzedają się w milionach egzemplarzy. Jego występy komediowe odbywają się zawsze przy pełnej sali – wszystkie bilety wyprzedane. Jego seria filmów „Boso przez świat” cieszy się niesłabnącym powodzeniem i jest od dwudziestu lat emitowana przez kolejne stacje telewizyjne. W jego internetowym Sklepie Kolonialnym można kupić yerba mate, kosmetyki, kawę, prawdziwe kakao, koszule hawajskie, towary zamorskie. Wszystko to Cejrowski podpisuje własnym nazwiskiem, więc dba o jakość.
Czy początkiem jego sukcesu w biznesie było zbieranie butelek i wożenie ich do skupu na wózku wydzierżawionym od stryja? A może wiązanie sznurkiem choinek na targowisku ? Czy może początkiem były nauki, które pobierał u dziadka – przedwojennego milionera, który po wojnie został bez forsy?
Tego dowiedzą się Państwo z tej książki.
Dotknąć jednego słowa. Rozważania inne od innych
Chciałbym dotknąć jednego słowa z tekstu dzisiejszej Ewangelii (…).
Siedzi w słowniku pośród tysiąca słów, jak gdyby nigdy nic,
a można zamyślić się nad nim, jak nad świętym obrazkiem.
Wyraz, z którym się nie liczymy. Zapominamy o nim.
Przeskakujemy jak przez płotek (…) Tymczasem ten niewielki wyraz
jest wzruszający. Zawsze siedzący poza królem na wysokim tronie –
biedny kopciuszek na małym stołeczku. Jaki to wyraz?
Ksiądz Jan Twardowski (1915–2006), kaznodzieja o duszy poety, polonista z pasją detektywa, komentując Pismo Święte, często wybierał z niego pojedyncze słowa i brał je pod lupę. Szukał w nich ukrytych znaczeń, symboliki, by następnie budować homilie wokół tego jednego, wyodrębnionego wyrazu(na przykład: kubek, sieć, tunika, wół, wróbel, pokój, złodziej, małoduszny, łowić, gdyby, teraz). Skupiał się na jego pochodzeniu, rozumieniu w realiach Biblii, aktualności w dzisiejszym języku. A że sam o sobie mówił, że jest „inny od innych”, to i tego typu homilie można uznać za „inne od innych”. Stanowią one źródło dla zebranych w niniejszej książce rozważań. Pokazują, co można wyczytać poprzez analizę jednego wyrazu.
Książka Dotknąć jednego słowa. Rozważania inne od innych pokazuje językową pasję Jana Twardowskiego i uczy zatrzymywania się na szczególe. W myśl przyjętej przez księdza poetę zasady: „szczegół zbliża do poznania” – dogłębniejszego i bardziej wnikliwego.
Psia poducha to historia oparta na faktach, a postacie w niej występujące są prawdziwe, podobnie jak wszystkie opisane przygody, emocje i uczucia. Psy nie bez przyczyny są uznawane za najlepszych przyjaciół człowieka. Ich wierne spojrzenia i uśmiechy malowane radosnym machaniem ogonów to dowody na bezgraniczne psie oddanie. Autorka jest szczęśliwą opiekunką pary irlandzkich terierów Nema i Ginger. Te dwa wspaniałe rude czworonogi i ich niezwykłe cechy charakterów stały się inspiracją do spisania historii, w których grały pierwszoplanowe role. Książka jest dla wszystkich, którzy poszukują radosnej i inspirującej lektury, czytanej dzieciom do poduchy lub czytanej przez nie samodzielnie. Zapewne rozbudzi marzenia o towarzystwie kudłatego czworonoga, ale też wywoła uśmiech u tych, którzy ze swoimi psimi przyjaciółmi codziennie się bawią, spacerują, uczą się i zasypiają, spoglądając z uśmiechem na ich psią poduchę. Radosnej lektury!
Czesław Czapliński – światowej sławy artysta fotograf, dziennikarz i autor filmów dokumentalnych, urodzony w 1953 roku w Łodzi. Od roku 1979 mieszka w Nowym Jorku i Warszawie. Autor 45 albumów i książek, wielu filmów dokumentalnych, miał ponad 100 wystaw fotograficznych, m.in. w Narodowej Galerii Sztuki „Zachęta” w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, a także w Nowym Jorku, Chicago, Nicei, Moskwie, Londynie, Monachium i Brukseli. W ciągu 40 lat kariery fotografował najbardziej znane osobistości ze świata biznesu, kultury, polityki, sportu, wśród nich znajdziemy takie postacie, jak: Muhammad Ali, Maurice Béjart, Leonard Bernstein, Bernardo Bertolucci, Cindy Crawford, Oscar de la Renta, Catherine Deneuve, Placido Domingo, Umberto Eco, Michael Jackson, Henry Kissinger, Calvin Klein, Jerzy Kosiński, Luciano Pavarotti, Paloma Picasso, Roman Polański, Isabella Rossellini czy Andy Warhol. Zdjęcia Czaplińskiego publikowane były na całym świecie, np. w pismach: „The New York Times”, „Time”, „Vanity Fair”, „The Washington Post”, „Newsweek”, „Twój Styl”, „Sztuka”, „Viva”, „Rzeczpospolita”. Prace artysty znajdują się w zbiorach Library of Congress w Waszyngtonie, New York Public Library, Muzeum Narodowym w Warszawie i Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi, Bibliotece Narodowej w Warszawie i wielu kolekcjach prywatnych na całym świecie.
Czeslaw Czaplinski – world-renowned artist photographer, journalist and documentary film maker, born in 1953 in Lodz. Since 1979, lives in New York and Warsaw. Author 45 albums and books, had over 100 photographic exhibitions, including the National Gallery of Art „Zachęta” in Warsaw, Łódź Art Museum, the National Museum in Warsaw, Royal Łazienki Museum in Warsaw, as well as in New York, Chicago, Nice, Moscow, London, Munich and Brussels. In the more than 40-year career photographing the most well-known personalities from the worlds of business, culture, politics, sports, among them we find such figures as Muhammad Ali, Maurice Béjart, Leonard Bernstein, Bernardo Bertolucci, Cindy Crawford, Oscar de la Renta, Catherine Deneuve, Placido Domingo, Umberto Eco, Michael Jackson, Henry Kissinger, Calvin Klein, Jerzy Kosinski, Luciano Pavarotti, Paloma Picasso, Roman Polanski, Isabella Rossellini and Andy Warhol. Czaplinski pictures were published around the world, such as „The New York Times”, „Time”, „Vanity Fair,” „The Washington Post”, „Newsweek”, „Sztuka”, „Twój Styl”, „Viva”, „Rzeczpospolita”. His works are in the collections of the Library of Congress in Washington, DC, New York Public Library, the National Museum in Warsaw and Wrocław, Łódź Art Museum, the National Library in Warsaw and in many private collections around the world.
O. dr Alojzy Warot OFM urodził się w Toruniu. Należy do Prowincji Matki Bożej Anielskiej Zakonu Braci Mniejszych (Franciszkanów). Doktorat w zakresie teologii dogmatycznej uzyskał na Papieskim Uniwersytecie Antonianum w Rzymie. Przez wiele lat był wykładowcą, wychowawcą zakonnym oraz odpowiedzialnym za formację i studia w ramach własnej Prowincji, a także w ramach Konferencji Zachodniosłowiańskiej Zakonu Braci Mniejszych (1998-2023) oraz w całym Zakonie (2003-2009). Od roku 2011 zajmuje się m. in. procesami kanonizacyjnymi i beatyfikacyjnymi w macierzystej prowincji franciszkańskiej. W niniejszej publikacji pragnę przypomnieć polskich męczenników II wojny światowej, przyjrzeć się ich życiu i śmierci w szerszej perspektywie świętości samego Boga oraz powszechnego wezwania do świętości i ofiary, które w sposób wyjątkowy zostaje skierowane do człowieka w chrzcie świętym, a nabiera wyjątkowego oblicza w męczeństwie.
Najważniejszym obowiązkiem mężczyzny jest być przewodnikiem, obrońcą i żywicielem swojej żony oraz dzieci. W tych trudnych i niepewnych czasach łatwo stracić z oczu najważniejszy cel męskości i kobiecości. Oparta na wartościach chrześcijańskich przedstawionych w Piśmie Świętym książka Prawdziwy mężczyzna pomoże zarówno mężczyznom, jak i kobietom zrozumieć istotę prawdziwej męskości. Ukaże, w jaki sposób dzięki połączeniu cech stali i aksamitu mężczyzna staje się dobrym opiekunem rodziny i oddanym mężem, cieszącym się szacunkiem żony i dzieci. Doktor Aubrey Andelin, mąż Helen Andelin, autorki światowego bestselleru Potęga kobiecości, dzieli się z nami sprawdzoną receptą na spokojne życie w duchu chrześcijańskim. Czego dowiesz się z tej książki?Co to znaczy być prawdziwym mężczyzną.Jak radzić sobie z dziećmi i jak zdobyć ich serca.Co stanowi istotę miłości małżeńskiej.Jak podzielić się obowiązkami domowymi.Dzięki tej książce twoje życie małżeńskie i rodzinne będzie przepełnione szczęściem i miłością
zasami warto dorosnąć, by opłakać to, co było i zacząć od nowa. Zawsze warto szukać dla siebie miejsca, szukać serca, które chce kochać i szukać prawdy, bo to ona przynosi wyzwolenie. Dziewczyna z przemijaniem w tle to druga część bogatej w kryminalne zagadki opowieści o policjantce Małgosi zwanej Koliberkiem. Wierzę głęboko, że czytelnik nie pogubi się w tej historii, znajdzie dla siebie jakieś miejsce i uwierzy, że nawet w świecie zła i grzechu tli się płomyk nadziei i świeci choć małe światełko wiary, że w człowieku jest człowiek pisze o swojej książce ks. Marek Chrzanowski. Niech spotkanie z jej bohaterami stanie się piękną przygodą, która nie zmęczy, ale pozwoli odpocząć i odnaleźć w ich świecie coś dla siebie.
Gdyby ktoś kiedyś powiedział mi, że napiszę kryminał, nie uwierzyłbym. I sam do końca nie wierzę, że ta książka powstała pisze ks. Marek Chrzanowski o swojej nowej powieści. Autor nie byłby jednak sobą, gdyby nie ukrył, nawet pomiędzy mrocznymi wydawałoby się kartami, nici poezji i miłości. Czy w świecie pełnym złych intencji i mrocznych zagadek jest miejsce na miłość? Bohaterowie książki udowadniają, że tak, bo przecież bez bliskości serce umiera. Małgosia i Jerzyk to para nietuzinkowych policjantów, którzy szukają sprawiedliwości i prawdy. Starają się nie przekreślać nikogo, ale każdemu dać szansę, by mógł zacząć od nowa; by żył, nikogo nie krzywdząc i otwierał swoje serce na miłość. Czy im to się udaje? niech oceni czytelnik. dr Marek Chrzanowski FDP Urodził się w Rawie Mazowieckiej. W 1981 roku wstąpił do Zgromadzenia Księży Orionistów,a siedem lat później przyjął święcenia kapłańskie. Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim uzyskał tytuł doktora.
(...) książki Toniego (...) to były to nadal są fascynujące książki, nie tylko ciekawe z powodu tematu , ale pisane barwnym soczystym językiem, pełnym metafor i wyrafinowanych skojarzeń. Ale też książki poznawcze, wnikające głęboko w problemy antropologii, etnografii, kultury. Zawsze pozostaną opowieściami z pierwszej ręki, z własnego doświadczenia. Jestem pewna, że podróże i książki Toniego wniosły dużo do poznania świata zwłaszcza tego, który jest zagrożony zanikiem tożsamości a bywa, że nawet istnienia.Z ukochanego przez niego świata indiańskiego, którym się utożsamiał, dumny, że był białym Indianinem niewiele dziś pozostało. Tony odszedł, ale... ten świat w jego książkach pozostał zatrzymany na klatkach filmu, zawarty w barwnym słowie, kwiecistej metaforze...Mam nadzieję, że wciąż jeszcze fascynuje Czytelników.
Przez Syberię na gapę to opowieść o samotnym spływie gumowym pontonem największą syberyjską rzeką Leną. Romuald Koperski zmierzył się z Syberią, nie posiadając odpowiedniego sprzętu, zapasu żywności i pieniędzy. Autor był w miejscach, które przez większość dziejów ludzkości pozostawały poza zasięgiem człowieczej wyobraźni. Książka opisuje piękno syberyjskiej ziemi oraz zamieszkałych Syberię narodów, plemion i grup etnicznych. Autor przepłynął pontonem 4500 km! Za tę niezwykłą podróż otrzymał prestiżową nagrodę Kolosa oraz tytuł Podróżnika Roku 1999. Najnowsze wydanie jest uzupełnione o niepublikowane wcześniej zdjęcia z Syberii oraz nowy rozdział poświęcony wydarzeniom, o których jeszcze kilkanaście lat temu nie można było pisać!
„Nie ma chorób nieuleczalnych”. To odważne stwierdzenie belgijskiego lekarza, dr. Luisa van Heckena, praktykującego od ponad dwudziestu lat wyłącznie w oparciu o zalecenia św. Hildegardy z Bingen, zmieniło życie autorki książki i tysięcy osób sięgających po leczniczą moc natury.
Elżbieta Ruman poświęciła kilkanaście już lat na pogłębianie wiedzy z zakresu naturalnej medycyny Hildegardy z Bingen. Doświadczenie w stosowaniu w swojej kuchni roślin wskazanych przez świętą mniszkę, graniczące z cudem powroty do zdrowia setek osób i dwuletnie studia medycyny hildegardowej w Niemczech pozwoliły jej stworzyć ten niezwykły poradnik.
To pierwsza książka z cyklu „Akademia Hildegardy z Bingen”, przybliżająca tak cenne podstawy wiedzy, jak i konkretne terapie i przepisy. Pachnącym zakończeniem publikacji są przepisy hildegardowej kuchni, pozwalające wcielić w codzienność odżywianie, które leczy, odmładza i daje radość życia.
W latach 1994-1996 Wojciech Cejrowski prowadził
w TVP „WC Kwadrans” – program satyryczny, który
gromadził przed telewizorami trzy miliony widzów.
Ta książka pochodzi z tamtych czasów i NIE dotyczy podróży.
Dotyczy wolności i walki z lewicą, czyli z marksistami.
W roku 1996 była bestsellerem, pomimo odmowy przyjęcia jej
do dystrybucji przez Empik i inne duże sieci. WC wraz
ze swoim Ojcem sprzedawali ją z bagażnika samochodu oraz
do małych księgarń poza siecią. W ten sposób w ciągu dwóch
lat sprzedano 120 tysięcy egzemplarzy. Potem książka żyła
na rynku wtórnym.
Tematyka „Kołtuna” jest wciąż aktualna, choć po tylu latach
od premiery już nie powinna. Dlatego postanowiłem wznowić
tę pozycję i drukować BEZ ŻADNYCH ZMIAN I POPRAWEK.
Jest wydana słowo w słowo tak jak w roku 1995 i zrobiła się
BARDZIEJ AKTUALNA NIŻ WTEDY.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?