Celem poradnika jest przekazanie praktycznej wiedzy, jak skutecznie zorganizować się w kuchni, opracować zdrowe menu dla siebie lub dla rodziny oraz w krótkim czasie przygotować smaczne dania. Dzięki sprawnej organizacji w kuchni zyskasz dodatkowy czas na pracę i przyjemności!Autorka jest dietetykiem i terapeutą oraz propagatorką zdrowego żywienia. Prowadzi fundację Zdrowy Uczeń, gdzie realizuje programy edukacyjne dla dzieci, seniorów oraz warsztaty dla rodziców dotyczące właściwego odżywiania.
Zadbaj o swój organizm we współpracy ze Stwórcą.Książka dla tych, którzy pragną odpowiedzialnie dbać o swój organizm i dar zdrowia otrzymany od Stwórcy. Anna Kłosińska, dietetyk i fizjolog żywienia, nieraz konfrontuje nas z trudnymi faktami, aby ostrzec przed tym, co nam naprawdę szkodzi. Pragnie wzmocnić naszą motywację do rozważnego odżywiania się i dobrej współpracy ze Stwórcą, by zdrowia nie utracić. Autorka jest rzeczniczką naszego zdrowia, która zachęca do podjęcia diety opartej na jak najbardziej naturalnych i dostępnych produktach.Książka Anny Kłosińskiej Jak jeść i żyć zdrowo jest zwartym kompendium wiedzy oraz praktycznych wskazówek na temat zdrowego odżywiania. Ponad połowa chorób w życiu człowieka jest uwarunkowana stylem życia, na który składają się model odżywiania, aktywność ruchowa, sposoby radzenia sobie ze stresem, a także umiejętność pielęgnowania i inwestowania w znaczące relacje, w tym relacje z Bogiem oraz otaczającymi nas ludźmi. Anna Kłosińska w sposób bardzo przystępny nie tylko pisze o zagrożeniach wynikających z niewłaściwego odżywiania, lecz także motywuje do przemyślenia własnych nawyków żywieniowych i stylu życia, podając praktyczne rady, a nawet przepisy, co i jak jeść. Gorąco polecam tę inspirującą i bardzo pomocną pozycję.dr Henryk Wieja, założyciel Ośrodka Medycyny Prewencyjnej i Opieki Kompleksowej w Ustroniu.Anna Kłosińska realizatorka programów z zakresu edukacji zdrowotnej i żywieniowej oraz autorka książek, m.in. Zdrowa kuchnia dla dzieci, Dobra dieta dla małych i dużych dzieci, Przepisy Tosi i Franka, czyli jedz zdrowo od najmłodszych lat, Co wiosną, co jesienią. Dyplomowany fizjolog żywienia, dietetyk, pedagog terapeuta. Pracowała w Instytucie Żywności i Żywienia w Poradni Chorób Metabolicznych oraz prowadziła Fundację Zdrowy Uczeń. Obecnie współpracuje z Fundacją Źródła Życia. Ma męża oraz czworo dorosłych dzieci.
Sposób żywienia w najwcześniejszych latach jest sprawą niezwykle ważną. Już w dzieciństwie kształtują się bowiem nawyki żywieniowe, a błędy popełnione w tym okresie dają o sobie znać w późniejszym wieku. Cukrzyca, otyłość, miażdżyca to tylko niektóre z długiej listy chorób, które zaczynają się bardzo wcześnie, a odpowiedzialność za nie częstokroć spoczywa na rodzicach.
Jak zatem ustrzec dzieci przed skutkami niewłaściwego odżywiania?
Najlepszą radą jest zmiana nawyków żywieniowych, a przede wszystkim wyeliminowanie z dziecięcej diety produktów przetworzonych, bogatych w kalorie i różnego rodzaju „sztuczności”. Okazuje się, że nabiał i pieczywo – produkty, które najczęściej goszczą na naszych stołach – też nie bardzo służą maluchom. Bywają bowiem przyczyną alergii i nietolerancji pokarmowych.
W książce znajdziemy pomysły, gdzie szukać produktów bogatych w składniki niezbędne do prawidłowego wzrostu i rozwoju naszych dzieci, a także proste i ciekawe przepisy na smaczne i zdrowe dania.
Anna Kłosińska od wielu lat propaguje zdrowy styl życia, w tym właściwe odżywianie. Prowadzi fundację Zdrowy Uczeń, w ramach której realizuje programy edukacyjne dla uczniów, przedszkolaków, seniorów, a także warsztaty dla rodziców pragnących zdrowo odżywiać swe pociechy.
Miód. Naturalny lek na wspólczesne choroby. Odkryj nadzwyczajną moc miodu, pyłku pszczelego, propolisu i innych produktów z ula. Miód jest znanym od lat darem natury, którego wyjątkowy smak i nadzwyczajne właściwości doceniano już w starożytności, wykorzystując go jako pokarm, kosmetyk i lek. Okazuje się jednak, że korzystny wpływ na nasze zdrowie i urodę ma nie tylko miód, ale też i inne produkty pszczele. Autorka opisuje różne rodzaje miodu oraz innych produktów z ula i ich zastosowanie w leczeniu chorób i w kosmetyce.Dzięki tej publikacji dowiesz się:- na jakie schorzenia zastosować miód nawłociowy i miód z mniszka;- co to jest pyłek pszczeli i pyłek kwiatowy;- jak przygotować domowe lekarstwa z propolisem;- kiedy warto zastosować mleczko pszczele.W książce znajdziesz także przepisy na domowe leki i praktyczne porady dotyczące zastosowania produktów pszczelich w leczeniu konkretnych schorzeń, a informacje o życiu i zwyczajach pszczół zaciekawią i zachęcą nawet najmłodszych czytelników.
Choroby reumatyczne pustoszą nasz organizm. Lekarze przepisują pacjentom sterydy, antybiotyki i środki przeciwzapalne. Jednakże leczenie często nie przynosi pożądanych rezultatów, lecz tylko przysparza nowych chorób, będących skutkami ubocznymi stosowania leków przeciwreumatycznych. Zdesperowani i cierpiący poszukujemy więc nowych sposobów walki z tą chorobą i chorobami jej towarzyszącymi. Takie właśnie sposoby przedstawiliśmy w tej książce, a są to między innymi leczenie uzdrowiskowe (balneoterapia: kąpiele siarczkowe i okłady borowinowe), detoksykacja (oczyszczanie) organizmu oraz radykalna zmiana sposobu odżywiania. Zamieszczone tu przepisy pomogą więc czytelnikom skomponować codzienne menu i przekonać się, że zdrowe potrawy mogą być również bardzo smaczne. Opisaliśmy też historie osób, którym udało się wygrać z chorobą albo przynajmniej złagodzić jej skutki. Te pozytywne przykłady napawają optymizmem i dają nadzieję, że nam też ta walka się powiedzie.
Książka ta nie jest poradnikiem dietetycznym ani książką kucharską, zawiera natomiast propozycje mogące uzupełnić wiedzę rodziców na tematy związane z żywieniem ich pociech. Przepisy kulinarne mogą stanowić uzupełnienie, czasem też być alternatywą wobec tradycyjnych potraw przyrządzanych naszym dzieciom.
Sposób żywienia w najwcześniejszych latach życia jest sprawą niezwykle ważną. Już w dzieciństwie kształtują się bowiem nawyki żywieniowe, a błędy popełnione w tym okresie dają o sobie znać w późniejszym wieku. Cukrzyca, otyłość, miażdżyca to tylko niektóre z długiej listy chorób, które zaczynają się bardzo wcześnie, a odpowiedzialność za nie częstokroć spoczywa na rodzicach. Jedynym sposobem zmiany złych nawyków i niewłaściwych wzorców żywieniowych jest przedstawienie alternatywy z prezentacja zdrowych produktów w diecie dziecka, będących źródłem niezbędnych składników pokarmowych.
Zdrowa kuchnia dla dzieci
Spis treści
Wstęp 3
Część l 5
L Najważniejszy dobry początek 7
Przysmaki niemowlaka 7
Wolę mleko swojej mamy 8
Mamusiu, odżywiaj się dobrze 10
Gdy za mało mleka 11
Dziecko poznaje różne smaki 12
Schemat żywienia niemowlęcia do l roku 15
II. Zdrowiej niż dotychczas 17
Zaufaj naturze 17
Życiodajna woda 18
Aby dzieci były zdrowe 20
Czy zmuszać dzieci do jedzenia mięsa- 21
Bardzo dobre tłuszcze 24
Kilka prawd o mleku 25
Co jedzą zdrowi ludzie- 26
Nowy model żywienia - nowe zwyczaje i nawyki 27
III. Zboża i kasze - bez tego trudno być zdrowym 29
Zboża - źródło życia i warunek zdrowia 29
Bardzo pyszne śniadanie 32
Kiełki - nie tylko zdrowe, ale i smaczne 34
IV. Warzywa górą 38
Stawiam na warzywa 38
Wszystkie dzieci mogą polubić warzywa 40
Nie niszczmy witamin 41
Witaminki i nie tylko 43
Dzieci wiedzą lepiej 45
Jak jeść warzywa- 46
V. Dlaczego lepsze jabłko niż banan- 48
Jak jeść owoce- 48
Owoce smakują, owoce leczą 49
Które owoce są najlepsze- 50
VI. Sole mineralne i drogocenne nasiona 52
Dlaczego substancje mineralne są tak ważne 52
Czy tylko mleko chroni przed krzywicą- 55
Orzechy, migdały - nie tylko od święta 58
VII. Kilka uwag na temat codziennych i niecodziennych posiłków 59
Co na śniadanie- 59
Bez śniadania ani rusz 61
Obiad 63
Kolacja 64
Przyjęcie dla dziecka 65
VIII. Czego należy unikać w diecie 67
Złowroga sól 67
Fast - foody dania szybkie, ale niezdrowe 68
Ukryte i niepotrzebne 71
Lepiej bez cukru 72
Cukier zamiast miłości 73
Miłe złego początki 74
Mity i prawda o próchnicy 75
„Słodkie" chorowanie 76
Rodzice - do dzieła 80
Dziecko choruje 80
IX. Zasady zdrowego żywienia 85
Część 2 87
Propozycje na śniadanie lub kolację 89
Miisli dla całej rodzinki 89
Ryż z suszonymi owocami 90
Mleko sojowe 90
Mleko migdałowe 91
Mleko z kiełków 91
Pasty i dodatki do kanapek 92
Pasztet warzywno-sojowy 92
Pasta z kaszy jaglanej 92
Pasta ze słonecznika 92
Pasta z soczewicy 93
Pasztet sojowy 93
Pasta z soczewicy lub fasoli 94
Pasta z pszenicy, jęczmienia i soi 94
Pasta orzechowo-migdałowa 94
Masło z czosnkiem 95
Pasta ze słonecznika 95
Pasta do chleba z kiełków pszenicy 95
Pasta z cebuli i kiełków 96
Sałatka wiosenna z pokrzywy i krwawnika 97
Masło pokrzywowe 97
Majonez z kiełkami pszenicy 97
Wiosenny krem zbożowy 98
Pasta z cebuli 98
Krem zbożowy z cebulą 98
Krem zbożowy z pieczarkami 99
Gomasio - przyprawa 99
Zboża z warzywami i potrawy z warzyw 100
Soczewica z pszenicą 100
Kasza pęczak z cebulą i porem 100
Gulasz z warzyw 101
Duszone warzywa 101
Nadziewany kabaczek 101
Ziemniaki gotowane w łupinach 102
Ziemniaki z twarogiem 102
Pianka ziemniaczana ze skiełkowaną rzepą 103
Potrawa z cukini 103
Duszona cukinia 104
Cykoria duszona 104
Knedle ziemniaczane z twarogiem 105
Knedle ziemniaczane z rabarbarem lub truskawkami 105
Kluski z mąki gryczanej 106
Kluski kładzione z płatków owsianych 106
Zupy 107
Zupa z dyni 107
Zupa jarzynowa 107
Zupa z soczewicy 108
Zupa cebulowa 108
Żur z razowej mąki 108
Żurek z pieczarkami 109
Zupa z rzeżuchy 109
Pyszna zupa z dyni 110
Zupa z soczewicy 110
Zupa wiosenna z pokrzywy 110
Zupa jarzynowa przecierana 111
Drugie dania 112
Kotlety z soi 112
Kotlety z soi i pieczarek 113
Kotlety z soi i soczewicy 113
Selery panierowane 113
Kotlet z soczewicy 114
Kotlety pieczarkowo-sojowe 114
Gołąbki z kaszą i ziemniakami 115
Wiosenne kotlety z tofu (sera sojowego) 116
Klopsiki z kiełkującej pszenicy 116
Omlety z mąki gryczanej - nadziewane 116
Placki ziemniaczane z marchewką 117
Kotlety cebulowe 117
Kotlety z jęczmienia 118
Zboża i kasze gotowane 118
Kasza gryczana gotowana 118
Kasza pęczak gotowana 119
Ryż brązowy gotowany 119
Soczewica gotowana 119
Kasza jaglana 119
Kasza kukurydziana na słodko 120
Zapiekanka jarzynowa w naleśnikach 120
Kluski leniwe 121
Ryż z jabłkiem 121
Przykładowe zestawy surówek 122
Wypieki 123
Chleb razowy na zaczynie 123
Bułeczki drożdżowe 124
Ciasto kruche 124
Szarlotka 125
Placek owocowy 125
Propozycje na przyjęcie dla maluchów 126
Pomidory nadziewane 126
Przezroczysty ogródek 127
Surówka z marchewki 128
Sałatka śnieżna z orzechami 128
Ziemniaczany indiański totem 128
Pirackie okręciki 129
Palące się świece 130
Owsiane kuleczki 130
Sezamki 130
Słodka szarlotka bez cukru 131
Krem 131
Jabłkowe myszki 132
Krem bananowy 132
Budyń z owocami 132
Lody owocowe 133
Banany pod zimną kołderką 133
Propozycje na przyjęcie dla trochę starszych dzieci 134
Daktylowe gwiazdki 134
Ciasteczka z płatków owsianych i orzechów 135
Migdałowe makaroniki 135
Najłatwiejsze ciasta 136
Wyśmienity piernik z marchwi 136
Ciasto z bananami 136
Ciasto cebulowe 137
Dipy 137
Wiosenny 138
Ziołowy 138
Grecki 138
Z ketchupem 139
Bibliografia 140
Książka jest adresowana do dzieci przedszkolnych lub wczesnoszkolnych. Myślą przewodnia jest zapoznanie dzieci z zagadnieniami związanymi ze zdrowym sposobem odżywiania oraz podanie prostych przepisów potraw, które dzieci mogłyby przygotować same pod kontrolą rodziców.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?