KATEGORIE [rozwiń]

Wydawnictwo Amber

Okładka książki Oskarżony rak. Śledztwo kryminalne - delikatnie uszkodzone

39,80 zł


Prezentowane egzemplarze mogą posiadać pewne uszkodzenia, takie jak porysowane lub nieco uszkodzone okładki, zagięcia, zżółknięcia, zbite narożniki itp. Kim jest oskarżony rak? Jak działa? J ak się obronić? „Napisałem tę książkę po to, żebyś już nigdy nie bał się raka”. O raku pisano dotąd na dwa sposoby: o dietach i trybie życia, które pomagają w walce z nowotworem (jak słynny Antyrak), oraz w inspirujących biografiach osób, które te walkę wygrały. Ta książka jest inna. Światowej sławy onkolog to wybitny i wybitnie empatyczny lekarz i naukowiec, który prowadzi wojnę z rakiem na wszystkich polach i na całym świecie. Tym razem postanowił w oryginalny, mądry, przystępny sposób, a nawet z humorem przybliżyć nam tę wywołującą największy lęk chorobę i pokazać, jak pozbyć się tego lęku. Profesor Khayat traktuje raka jak potencjalnego kryminalistę. Wszczyna więc śledztwo kryminalne, do którego nas zaprasza i krok po kroku przedstawia profil zabójcy, miejsce zbrodni, sposób działania, narzędzie zbrodni oraz nasze słabe i silne punkty: słabe – stres i złe emocje, silne – dobre emocje. „Zabieram cię na policyjne śledztwo. Nie daj się zwieść, rak to kryminalista. To potencjalny morderca, który niestety, jeśli nie zostanie aresztowany na czas, doprowadzi do końca swój zamysł: zbrodnię na niewinnej ofierze. Wspólnie, niczym policyjni śledczy, ruszymy jego tropem, aby zrozumieć, od czego rak się zaczyna. A to dzięki nowym wskazówkom. Niektóre z nich leżą czasem tuż pod nosem, a nie potrafimy ich dostrzec! Przeczuwamy, odgadujemy rolę niektórych czynników, ale niekoniecznie zdajemy sobie sprawę, że są one w rzeczywistości narzędziem zbrodni! Każdy z nas wyczuwał kiedyś intuicyjnie, że emocje mogą wpływać na nasze zdrowie. Ale nie zawsze w pełni zdajemy sobie sprawę z ich znaczenia. Bo, jak twierdzę, emocje rzeczywiście mogą przyczynić się do rozwoju złośliwej choroby. Pytanie brzmi: jak i dlaczego! Właśnie to ujawnię ci w naszym śledztwie”. Najnowsza książka profesora Khayata Oskarżony rak. Śledztwo kryminalne stała się w 2018 roku wydarzeniem we Francji i bestsellerem ze szczytów list. Pisała o niej cała francuska prasa: od periodyków naukowych, przez „Le Figaro”, „L’Express”, „Le Point”, po prasę kobiecą jak „Gala” czy „Femina”. Wywiady z profesorem Khayatem emitowały największe stacje telewizyjne i radiowe. Media zgodnie okrzyknęły ją niezwykle ważną, odkrywczą, potrzebną i pożyteczną, książką, która niesie nadzieję i pozwala przegnać lęk. Bo jak pisze profesor Khayat: „Sami jesteśmy swoim najlepszym lekiem na raka”.
Okładka książki Kto przytuli Misia Tulisia? - delikatnie uszkodzone

28,80 zł


Prezentowane egzemplarze mogą posiadać pewne uszkodzenia, takie jak porysowane lub nieco uszkodzone okładki, zagięcia, zżółknięcia, zbite narożniki itp. Tego misia kochają dzieci w 30 krajach! Pierwszy tom kultowej serii oMisiu Tulisiu, sprzedanej w2 milionach egzemplarzy! Czy chcesz, żeby ktoś cię naprawdę mocno przytulił? To poznaj Misia Tulisia iruszaj znim na poszukiwanie najwspanialszego przytulenia! Dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat.
Okładka książki Jeden, dwa, trzy, idziemy na party! - delikatnie uszkodzone

42,90 zł


Prezentowane egzemplarze mogą posiadać pewne uszkodzenia, takie jak porysowane lub nieco uszkodzone okładki, zagięcia, zżółknięcia, zbite narożniki itp. Olśniewająca intensywnymi barwami fantazyjnych baśniowych ilustracji, pięknie rymowana książka łączy zabawę w liczenie i wyszukiwanie z poznawaniem flory i fauny z czterech stron świata. Bawiąc i zachwycając, uczy i rozwija spostrzegawczość, wyobraźnię i poczucie piękna. Ruszaj w podróż po egzotycznych krainach, tropikalnych dżunglach i piaszczystych pustyniach. Kogo spotkasz po drodze na to party magiczne? Znajdź te wszystkie stworzenia, co nazwy mają tak śliczne! Oto pełna kolorów i kształtów zwierząt parada. Nie dostrzec ich i nie policzyć - po prostu nie wypada! o Ta oryginalna rymowana wyliczanka i wyszukiwanka bawiąc i zachwycając, uczy i rozwija spostrzegawczość, wyobraźnię i poczucie piękna.
Okładka książki A każdy widział kota - delilatnie uszkodzone

47,90 zł


Prezentowane egzemplarze mogą posiadać pewne uszkodzenia, takie jak porysowane lub nieco uszkodzone okładki, zagięcia, zżółknięcia, zbite narożniki itp. Absolutnie unikatowa książka dla dzieci, ilustrowana wszystkimi kolorami i technikami pokazuje, jak różni się nasz sposób postrzegania siebie i innych! o  Prawdziwe arcydzieło! ,,New York Times"" o  Bestseller nr 1 ,,New York Timesa"" przetłumaczony na 25 języków. o Najlepsza ilustrowana książka dla dzieci 2017 roku według ,,New York Timesa"" i ,,Huffington Post"", nagrodzona Caldecott Honor. Kot szedł sobie przez świat, a każdy widział go inaczej: dziecko, pies, lis, ryba, mysz, pszczoła, ptak, pchła czy wąż. Wenzel pokazuje, jak perspektywa, z jakiej patrzymy, kształtuje to, co widzimy, a kot z miękkiego przyjaznego zwierzaka domowego może przeistoczyć się w groźnego drapieżnika. A ty, kiedy widzisz kota, to co widzisz? Ta książka wzbudziła jednogłośny zachwyt: Wizualna lekcja postrzegania i interpretacji rzeczywistości. Wielowarstwowa, zabawna, fascynująca. Dzięki niej doświadczamy odmiennych perspektyw i różnych punktów widzenia. ,,Washington Post"" Mocne, rytmiczne, kontrastujące zestawienie słowa z obrazem... zachwycające. ,,Publishers Weekly"" Fascynująca, nowatorska, skłania do myślenia i pobudza wrażliwość. ,,Booklist"" Genialny pomysł, cudownie zrealizowany! ,,Shelf Awareness"" o A każdy widział kota rozwija zmysł obserwacji, ciekawość, wyobraźnię, wrażliwość i empatię. o Przemawia na różnych poziomach do dzieci w każdym wieku i do dorosłych.
Okładka książki 1421 rok, w którym Chińczycy odkryli Amerykę i opłynęli świat
nowość

79,91 zł 43,94 zł


Ta książka pisze historię na nowo!Fascynująca historyczna opowieść detektywistyczna poparta niepodważalnymi dowodami. o Chińczycy pierwsi odkryli Amerykę 70 lat przed Kolumbem!o Chińczycy odkryli Australię 350 lat przed Cookiem!o Chińczycy dotarli do Cieśniny Magellana 100 lat przed Magellanem!o Chińczycy jako pierwsi opłynęli kulę ziemską!8 marca 1421 roku największa flota, jaką widział ówczesny świat, wyruszyła z Chin. 107 wielkich okrętów pod dowództwem admirała Zheng He odwoziło do domu władców, zgromadzonych na uroczystościach ogłoszenia stolicą Chin założonego właśnie Pekinu - Zakazanego Miasta. Admirał miał również do wypełnienia misję cesarza Yongle: dopłynąć do krańców Ziemi, odebrać trybut od ,,zamorskich barbarzyńców"" i zjednoczyć cały świat w konfucjańskiej harmonii. Zheng He wypełnił rozkaz: w dwa i pół roku opłynął kulę ziemską. Uczestniczący w wyprawie kartografowie uwiecznili trasy na mapach. Ale kiedy Zheng He w 1423 roku powrócił do Pekinu, cesarz Yongle nie sprawował już władzy. Marzenia o morskim imperium legły w gruzach. Zamiast ogłosić światu swoje wielkie dokonanie, Chiny zamknęły się w izolacji na blisko 600 lat. Relacje z podróży zniszczono, flotę rozwiązano. Wydawało się, że bezcenne mapy przepadły na zawsze. Jednak zostały ocalone. Z ich kopii korzystali Kolumb, Dias, da Gama, Magellan i Cook.Intrygująca i barwna książka! prof. sir John Elliot, Oxford UniversityJestem zachwycony tą książką!prof. dr hab. Konrad Hirschler, Universität Hamburgo Statki chińskiej floty mierzyły ponad 150 metrów i były największymi okrętami, jaki zbudowano przed XX wiekiem!o Chińska flota to było prawdziwe pływające miasto, liczące ponad 30 000 ludzi!GAVIN MENZIES - oficer Royal Navy Submarine, członek Royal Geographical Society - odwiedził 120 krajów oraz ponad 900 muzeów i bibliotek na całym świecie. Odnalazł mapy ukazujące lądy, do których dotarła chińska flota. Były to: Ameryka Północna i Południowa, Arktyka i Antarktyda, Indie i Afryka, Australia i Nowa Zelandia, wyspy Atlantyku, Pacyfiku i Oceanu Indyjskiego! Zgromadził wiele dowodów na to, że Chińczycy opłynęli świat jako pierwsi. Wtedy wysunął śmiałą hipotezę: gdyby Chiny nie pogrążyły się w izolacji po upadku cesarza Yongle, dziś rządziłyby światem!
Okładka książki Sonic the Hedgehog Tom 8 Wirus 2
nowość

59,90 zł 32,94 zł


8. TOM KULTOWEGO KOMIKSU!Po raz pierwszy w Polsce seria komiksów, opartych na światowych bestsellerowych grach komputerowych i filmach!Sonic i Amy próbują rozgryźć złowrogi plan Doktora Eggmana, wykorzystując przeciwko niemu jego własną technologię! Tym razem Sonic staje do walki nie tylko z dobrze znanymi wrogami, lecz także nowym, nieprzewidywalnym sprzymierzeńcem Doktora Eggmana i ich wynalazkiem.Ale nawet Sonic nie może uciekać przed Wirusem zbyt długo!Scenariusz Ian Flynn, rysunki Jack Lawrence i Diana Skelly!Miliard gier z Sonikiem sprzedanych na świecie! Kultowe animowane seriale telewizyjne!Ekranizacja z 2020 roku to trzeci najbardziej kasowy film roku w USA i szósty na świecie.Wielka filmowa kontynuacja nowych przygód Sonica weszła na ekrany kin w kwietniu 2022 roku i pobiła kolejne rekordy popularności, zyskując ponad 400 milionów USD wpływów (teraz dostępna w HBO Max i Amazon Prime Video)!
Okładka książki Pochodzenie bogów wyd. 2023
nowość

72,90 zł 40,09 zł


Gbekli Tepe - przełomowe odkrycie archeologii - podważa współczesną wiedzę i stawia pytanie: jaka historia ludzkości jest prawdziwa?Fascynująca teoria rzuca wyzwanie nauce, bezradnej wobec zagadki Gbekli Tepe.Gbekli Tepe - najbardziej tajemniczy megalityczny kompleks świata sprzed 12 000 lat - jest największym wyzwaniem dla archeologii XXI wieku.Gbekli Tepe - wzniesione w końcu ostatniej epoki lodowcowej - składa się z setek budowli ozdobionych wspaniałymi reliefami dziwnych stworzeń i ustawionych w kręgi 15-tonowych monolitów w kształcie litery T. Stawia pod znakiem zapytania aktualną wiedzę historyczną, archeologiczną, a nawet paleontologiczną, która uważa za niemożliwe budowę takich konstrukcji przez prymitywne plemiona myśliwych i zbieraczy.Ta najstarsza kamienna konstrukcja na Ziemi jest świadectwem tak wysokiego poziomu technologii i sztuki, jaki został osiągnięty dopiero 7000 lat później - przez wielkie kultury starożytnego świata - Sumer, Egipt i Babilon.ANDREW COLLINS, jeden z najwybitniejszych kontrowersyjnych badaczy najdawniejszych dziejów ludzkości, wyjaśnia jedną z najważniejszych zagadek wszech czasów: gdzie i jak zaczęła się rozwijać nasza cywilizacja. Udowadnia, że kompleks Gbekli Tepe został wzniesiony w odpowiedzi na globalny kataklizm: biblijny potop. Wyjaśnia, że służył jako mapa niebios, brama do gwiazd, w tym do miejsca stworzenia pierwszego człowieka. I identyfikuje jego budowniczych jako Czuwających z Księgi Henocha, biblijnych Nefilim i sumeryjskich bogów Anunnaki. Według Collinsa - to najstarsze sanktuarium religijne świadczy o wiarygodności historii świata, jaką przedstawia nam Księga Rodzaju. Ujawniając fundamentalną rolę Gbekli Tepe w powstaniu współczesnej cywilizacji, dowodzi, że miejsce to było powiązane z tajemnicami, które Adam przekazał swojemu synowi Setowi, założycielowi anielskiej rasy Setytów. W poszukiwaniu legendarnej Jaskini Skarbów Adama, autor odkrywa pozostałości Ogrodu Edenu i szczątki Drzewa Życia w okolicach Gbekli TepeAndrew Collins przedstawia nam nowe ważne fakty dotyczące tajemniczego pochodzenia ludzkiej cywilizacji. Biorąc pod uwagę jego ogromną wiedzę na ten temat, trudno byłoby znaleźć kogoś bardziej odpowiedniego niż on, by rozważać miejsce Gbekli Tepe w dziejach świata. GRAHAM HANCOCK w przedmowie do Pochodzenia bogów
Okładka książki Poszukiwacze zaginionej wiedzy wyd. 2023
nowość

69,90 zł 38,44 zł


Nowe fakty i dowody wpływu pozaziemskich istot rozumnych na ziemską cywilizację.Erich von Däniken na tropach zakazanej archeologii. Erich von Däniken w legendarnym bestsellerze Wspomnienia z przyszłości wysunął szokującą tezę: technologie używane przed tysiącami lat przez naszych przodków zostały podarowane ludziom przez przedstawicieli cywilizacji pozaziemskich. Ci starożytni astronauci zostali uznani za bogów i dali początek religii wszystkim ziemskim kulturom. Przez następnych 50 lat badań Erich von Däniken szukał nowych dowodów na wszystkich kontynentach i zadawał nowe pytania:o Czy najstarsze teksty sumeryjskie opowiadają o lądowaniach statków kosmicznych?o Kto zbudował tajemnicze systemy rur odkryte w Chinach?o Czy w epoce lodowcowej istniała nanotechnologia?o Czy prastare egipskie teksty zawierają informacje o manipulacjach genetycznych?o Czy faraonowie dysponowali wysoko rozwiniętą techniką, porównywalną z dzisiejszą?o Czy w piramidzie Cheopsa odkryto sekretne komory?o Czy ludzkość zna pismo od kilkunastu tysięcy lat?W Poszukiwaczach zaginionej wiedzy Erich von Däniken i inni słynni badacze zagadek przeszłości - m.in. Johannes i Peter Fiebag, Hartwig Hausdorf, Luc Bürgin, Walter-Jorg Langbein - prezentują kolejne zaskakujące świadectwa na to, że kiedyś naszą planetę odwiedziły obce istoty o zaawansowanej wiedzy. Przybysze z kosmosu pozostawili po sobie ślady, które dla oficjalnej archeologii są nierozwiązaną wciąż tajemnicą...ERICH VON DÄNIKEN to najsłynniejszy kontrowersyjny badacz historii ludzkości i najwybitniejszy przedstawiciel paleoastronautyki. Jest najczęściej czytanym autorem literatury faktu na świecie. Jego książki przetłumaczono na 32 języki i wydano w 70 milionach egzemplarzy. Wiele z nich zostało sfilmowanych, m.in. Wspomnienia z przyszłości, legendarny bestseller, który doczekał się kontynuacji Bogowie nigdy nas nie opuścili.
Okładka książki Taniec w świetle księżyca wyd. 2023
nowość

44,90 zł 24,69 zł


Światowy bestseller autorki romansów historycznych, m.in. sfilmowanej serii BridgertonowieSam czar, urok i humor. "Romantic Times"Powieść z bestsellerowego cyklu SplendorObdarzona urodą i inteligencją lady Arabella Blydon ma dość mężczyzn, którzy widzą tylko to pierwsze, nie dostrzegając drugiego.Kiedy jeden z adoratorów mówi Belli, że przez wzgląd na jej urodę i majątek jest gotów przymknąć oko na jej niedopuszczalne intelektualne zapędy, Arabella postanawia odpocząć od kandydatów na męża. Nie spodziewa się, że pozna lorda Johna Blackwooda, rannego na wojnie bohatera, który zaintryguje ją jak żaden inny mężczyzna.Lord John Blackwood przeżył najgorsze okropności wojny, lecz dla jego udręczonego serca nic nie mogło być bardziej przerażające niż lady Arabella. Zachwyca go i irytuje. I sprawia, że John znowu chce żyć. Nieoczekiwanie dla samego siebie, zaczyna pisać wiersze i wspinać się po drzewach w środku nocy. Chce zatańczyć z nią w świetle księżyca, kiedy zegar wybije północ. I choć wie, że nigdy nie będzie mężczyzną, na którego Bella zasługuje, nie potrafi przestać jej pragnąć.Ale czy kiedy magię północy zastąpi światło dnia, jego udręczona dusza znowu nauczy się kochać?JULIA QUINN, autorka nr 1 na listach "New York Timesa", nazywana jest współczesną Jane Austen. Jej romanse historyczne są tłumaczone na 29 języków, wydawane w milionowych nakładach i obsypywane nagrodami, w tym wielokrotnie RITA (odpowiednik filmowego Oscara). Seria Bridgertonowie została zekranizowana przez Netflixa.
Okładka książki Powiedz „tak” księciu
nowość

47,90 zł 26,34 zł


Eloisa James to niekwestionowana królowa romansu. CBS Sunday MorningEloisa James jak zwykle raczy nas doskonale zrównoważoną dawką wdzięku, humoru i eleganckiej zmysłowości! "Booklist"Bestseller "New York Timesa" o miłosnych perypetiach zawsze zakochanej do szaleństwa, ekscentrycznej książęcej rodziny Wilde'ów z Lindow Castle.Panna Viola Astley, przyrodnia córka i wychowanka charyzmatycznego księcia Lindow, Hugona Wilde'a, w przeciwieństwie do wszystkich członków rodu - pełnych pewności siebie i animuszu - jest chorobliwie nieśmiała. Już sama myśl o tańcu z nieznajomym mężczyzną budzi w niej przerażenie. A myśl o nadchodzącym sezonie towarzyskim w Londynie, podczas którego ma zadebiutować, to dla niej istna udręka. Czuje ulgę, gdy poznaje przystojnego, spokojnego pana Marlowe'a, który stroni od wystawnego życia salonów. Ale wtedy dochodzi do niespodziewanego spotkania w bibliotece z pewnym księciemDevin Lucas Augustus Elstan, książę Wynter, bynajmniej nie jest święty, a tym bardziej nie jest spełnieniem marzeń dziewczyny. Porywczy książę, przyzwyczajony do szybkich podbojów, nie zważając na nic, postanawia poślubić Violę. A na dodatek pragnie zdobyć nie tylko jej rękę, ale także serce...ELOISA JAMES osiągnęła sukces w dwóch wcieleniach: gwiazdy romansów historycznych i profesorki literatury. Ukończyła Harvard i Oksford, doktoryzowała się na uniwersytecie Yale, specjalizuje się w twórczości Szekspira i wykłada na uniwersytecie w Nowym Jorku. Jej błyskotliwe powieści z przesyconą wdziękiem i zmysłowością wyrafinowaną intrygą są wydawane w 28 krajach, nagradzane najbardziej prestiżowymi nagrodami, jak RITA Award (odpowiednik filmowego Oscara), i zajmują wysokie miejsca na amerykańskich listach bestsellerów. A prywatnie jest żoną prawdziwego włoskiego księcia.
Okładka książki Nieznajoma żona
nowość

49,90 zł 27,44 zł


Nowy, zaskakujący bestseller mistrzyni suspensu. Ona nie jest kobietą, za którą się podaje. Ale TY też nie Nieznajoma atrakcyjna kobieta siada w hotelowej restauracji przy stoliku Olive Anderson i oświadcza, że jest jej żoną To, co zaczyna się jak ekscytująca gra, wkrótce zamienia się w koszmar, bo tajemnicza nieznajoma ma mroczne sekrety, ale Olive ma ich znacznie więcej. Sharon Bolton - nagradzana brytyjska autorka miliona sprzedanych thrillerów psychologicznych - odkrywa nową nieoczekiwaną twarz. W tym nowoczesnym, oryginalnym thrillerze więcej jest nieoczekiwanych zwrotów akcji, niejednoznacznych postaci, rosnącego napięcia i nieprzewidywalnych tajemnic niż w najlepszym sensacyjnym hicie filmowym. "The Bookseller" SHARON BOLTON to brytyjska autorka kryminałów i thrillerów psychologicznych (m.in.: Rozpad, Blizna, Pakt, Mistrz ceremonii, Truciciel), tłumaczonych na 20 języków i wyróżnianych najważniejszymi międzynarodowymi nagrodami. Największą sławę przyniosła jej seria z Lacey Flint: Ulubione rzeczy, Karuzela samobójczyń, Zagubieni, Mroczne przypływy Tamizy, Mrok.
Okładka książki Pakiet Plotkara Tomy 1-2
nowość

64,90 zł 35,69 zł


Dwa tomy bestsellerowej serii, na podstawie której powstał kultowy serial.Wielki świat luksusu i bogactwa najelegantszych dzielnic Manhattanu, czyli życie, o jakim marzy większość nastolatków.Anonimowa Plotkara opisuje w internecie życie grupy nastolatków z najbogatszej części Nowego Jorku:Witajcie na Manhattanie, w jego najelegantszej części - Upper East Side, gdzie moi przyjaciele i ja mieszkamy, uczymy się, bawimy i śpimy - czasami ze sobą nawzajem.Witajcie w świecie luksusu, najlepszych prywatnych szkół, ogromnych apartamentów na Piątej Alei, limuzyn, nieograniczonego dostępu do kasy, alkoholu i wszystkiego, czego chcemy.Możecie dowiedzieć się, co robimy.Wystarczy wklepać: plotkara.net.Kim jest Plotkara? Jedną z nas.Tom 1 seriiS wróciła ze szkoły z internatem.Jeśli nie będziemy ostrożne, owinie sobie wokół palca naszych nauczycieli, włoży kieckę, w którą się nie mieścimy, zje ostatnią oliwkę, będzie uprawiała seks w łóżkach naszych rodziców, rozleje campari na nasze dywany, zbajeruje naszych chłopaków, zniszczy nam życie i wkurzy nas na maksa.Będę mieć ją na oku. Za nas wszystkie.Zapowiada się odjazdowy rok pełen świństewek. Czuję to.CałuskiPlotkaraTom 2 seriiNadszedł czas pisania podań do college'u. Nadszedł czas, by zastanowić się nad wszystkimi zawalonymi testami i kopnąć się w tyłek za swoje lenistwo i głupotę. Ale ja się nie dam zdołować. Oto przepis na opanowanie stresu w ostatniej klasie liceum: zmieszaj jednego przystojniaka z nową parą cudownych skórzanych kozaczków, całonocną imprezą i kilkoma drinkami.Widzicie? Nie ma się czym przejmować.Czy B jest naprawdę gotowa na kolejny krok? Nawija o tym od końca wakacji, kiedy razem z N wrócili do miasta. Ciągle razem. Ale potem pojawiła się S i N zaczął zerkać w jej stronę, więc B postanowiła go ukarać i kazała mu czekać. Ale teraz S ma D, a N obiecał, że będzie wierny B. Już czas Będę trzymać rękę na pulsie.Wiem, że mnie kochaciePlotkara
Okładka książki Królowa Celtów wyd. 2023

54,90 zł 30,19 zł


Najnowszy bestseller Wielkiego Mistrza Przygody z Dirkiem Pittem.Dirk Pitt w jednej z najbardziej zuchwałych i ryzykownych misji w nowym bestsellerze Wielkiego Mistrza Przygody.Śmiertelne zatrucie wody i morderstwa naukowców ONZ w SalwadorzeKatastrofa tankowca w pobliżu DetroitAtak na archeologów prowadzących wykopaliska nad NilemCo łączy te zbrodnie?Dirk Pitt podczas badań w Ameryce Południowej, a jego dzieci - Dirk i Summer - w Egipcie, stają się świadkami tych przerażających wydarzeń. Dirk podejrzewa, że natrafił na ogólnoświatowy spisek, który grozi zagładą części ludzkości i bezpośrednio jego rodzinie. Dirk i Summer widzą szansę ratunku w odnalezieniu grobowca córki faraona, Meritaton, która 3000 lat temu uciekła przed śmiertelną zarazą z Egiptu do Europy. Razem z ojcem ruszają tropem, który prowadzi z gorącej egipskiej pustyni przez górzystą Szkocję do skalistych irlandzkich wysp.Czy w starożytnej zagadce tkwi klucz do uratowania przyszłości ludzkości?CLIVE CUSSLER to najpopularniejszy na świecie autor powieści przygodowo-sensacyjnych. Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków, sam był uosobieniem przygody, tak jak jego najsławniejszy bohater - Dirk Pitt.Clive Cussler to jedyny pisarz, którego powieści - wydawane w 105 krajach - przez pół wieku nie schodzą ze szczytów list bestsellerów. Clive Cussler został nazwany Wielkim Mistrzem Przygody, który fascynuje czytelników w każdym wieku.
Okładka książki Księżycowy czarodziej snów
nowość

49,90 zł 27,44 zł


Zachwycająco ilustrowana, pełna czułości i fantazji, przywodząca na myśl Małego Księcia, opowieść na dobranoc, która łagodnie kołysze rytmem rymów do snu.Co noc, gdy dzieci śpią, Księżycowy Chłopiec wyrusza w podróż po gwiazdozbiorze snów, by zbierać i siać magiczne ziarenka pięknych snów. One rosną i przenoszą dzieci do czarodziejskiej krainy, pełnej cudownych przygód. Tam, gdzie wszystko jest możliwe!Ruszaj więc z Księżycowym Chłopcem w podniebny lot nad śpiącymi miastami i wioskami, nad morzami i górami. Poszybujesz na grzbiecie smoka, polecisz z wróżkami do zaczarowanego lasu i popływasz z syrenami. Przeżyjesz najpiękniejsze senne przygody jak wszyscy Mali Marzyciele.Książka pełna uwielbianych przez dzieci magicznych stworzeń: smoków, jednorożców, wróżek, syren i dinozaurów.Pobudza wyobraźnię, marzenia, nadzieję i kreatywność dziecka.
Okładka książki Z marzeniami mogę wszystko!
nowość

49,90 zł 27,44 zł


Przezabawna, zachwycająca kolorowością wyrazistych ilustracji, pięknie rymowana książka o czerpaniu radości z siebie każdego dnia.Jaki chcesz być dziś? Dzielny, kreatywny, pełen inwencji, żądny przygód?To przeżyj ten dzień z małym chłopcem z wielkimi marzeniami, który puszcza wodze fantazji i odkrywa, ile nadzwyczajnych rzeczy można zrobić każdego dnia.Ruszaj z nim, to przeżyjesz wymarzone przygody i poznasz fantastyczny świat pełen smoków, olbrzymów, potworów, robotów, tygrysów, a nawet kosmitów.Ciesz się magią każdego dnia! Magią, która jest w Tobie!Ta książka daje siłę do marzeń i - dzięki nim - przełamywania lęków, oporów i nieśmiałości.Zachęca do samoakceptacji i wiary w siebie.Rozwija wyobraźnię.
Okładka książki Strażnik tajemnic

69,90 zł 38,44 zł


Prawdziwe przeznaczenie piramid i Wielkiego Sfinksa ujawnione! Autorzy światowych bestsellerów Piramidy - brama do gwiazd i Ślady palców bogów rzucili wyzwanie tradycyjnej egiptologii! Gwiezdne przesłanie Wielkiego Sfinksa: Od tysięcy lat Wielki Sfinks spogląda na wschód. Zapatrzony w wieczność, odczytuje z gwiazd przesłanie, o którym ludzkość zapomniała. Przesłanie, które domaga się, by je nareszcie zrozumianoROBERT BAUVAL, legenda niezależnej egiptologii, oraz GRAHAM HANCOCK, jeden z najwybitniejszych i najbardziej kontrowersyjnych badaczy prehistorii, autor bestsellerów przetłumaczonych na 27 języków, na podstawie badań archeoastronomicznych, dowodzą, że Sfinks jest o tysiące lat starszy, niż twierdzi współczesna nauka. Powstał nie 2500 lat p.n.e., lecz 8000 lat wcześniej! - w początkach astronomicznej ery Lwa. A piramidy są nie grobowcami faraonów, lecz dokładną gwiezdną mapą Pasa Oriona sprzed 12 500 lat, zamkniętą w 15 000 000 ton kamiennych bloków i niosącą przesłanie budowniczych piramid. W mistrzowskim naukowym detektywistycznym śledztwie Bauval i Hancock używali komputerowych symulacji, by złamać starożytny gwiezdny szyfr zawarty w monumentach Gizy i na nowo zinterpretować Teksty Piramid i inne egipskie zapisy. I ujawnili prawdziwe przeznaczenie piramid, wzniesionych przez przedstawicieli prehistorycznej wysokorozwiniętej kultury, którzy zakodowali w nich swoją wiedzę. To odkrycie otwiera drzwi do zaginionego rozdziału naszej historii i nieznanych początków cywilizacjiW Śladach palców bogów, światowym bestsellerze - sprzedanym w 10 000 000 egzemplarzy i uznanym przez ""Timesa"" za jedno z przełomowych wydarzeń intelektualnych naszych czasów - Graham Hancock podaje sensacyjne dowody istnienia zaginionej, wysokorozwiniętej prehistorycznej cywilizacji, która dała początek wszystkim starożytnym kulturom. W Magach bogów kontynuuje naukowe śledztwo, udowadniając, że globalny kataklizm nastąpił 12 000 lat temu, z którego ocaleli nieliczni, nazywani w starożytnych tekstach Magami bogów.
Okładka książki Prezent / Nocny Powrót / Playlista / W amoku / Łamacz Dusz
nowość

159,90 zł 87,93 zł


Światowe bestsellery mistrza thrillera psychologicznego – teraz w pakiecie! „Prezent” Milan Berg stoi na światłach, kiedy obok niego zatrzymuje się samochód. Na tylnym siedzeniu przerażona dziewczynka przyciska do szyby zapisaną kartkę. Wołanie o pomoc? Milan nie może jej odczytać, bo… nie umie czytać. Rzuca się w pościg rowerem, ale z samochodu wysiada normalna rodzina… Przeczucie mówi mu jednak, że dziewczynka jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie… Milan rozpoczyna szaleńczą podróż, która prowadzi go w głąb własnej przeszłości. Na końcu dowie się, że prawda bywa tak przerażająca, że nie da się z nią dalej żyć. A niewiedza jest największym prezentem na ziemi. „Nocny Powrót” Nocny Powrót – specjalna linia dla kobiet, które wracają nocą do domu. I boją się. Głos w telefonie ma im towarzyszyć, uspokajać, a w razie najgorszego wezwać pomoc. Do tej pory najgorsze nigdy się jeszcze nie zdarzyło... Sobota, godzina 22 – Jules Tannberg odbiera swoje pierwsze zgłoszenie. Dzwoni młoda kobieta. Jest przerażona. Twierdzi, że idzie za nią mężczyzna, który już kiedyś ją zaatakował. Mężczyzna, który po spędzeniu z nią upojnej nocy nabazgrał na ścianie sypialni jej własną krwią pewną datę. Datę jej śmierci. Ten dzień ma nadejść za niecałe dwie godziny... Najbardziej przerażający i zaskakujący thriller mistrza psychologicznej gry, uznany przez autora za jego najlepszą powieść. „Playlista” Muzyka to jej życie. Ile jeszcze będzie trwało… ZADECYDUJE 15 PIOSENEK. Piętnastoletnia Feline Jagow zniknęła bez śladu w drodze do szkoły. Wynajęty przez jej matkę prywatny detektyw, Alexander Zorbach, natrafia w Internecie na serwis muzyczny, w którym Feline słuchała swoich ulubionych piosenek. Zorbach zauważa, że kilka dni wcześniej playlista została zmieniona. Czy wybierając piosenki, Feline przesłała ukrytą wskazówkę, gdzie jest i jak można ją uratować? Zorbach gorączkowo próbuje rozwiązać zagadkę. Rozpoczyna się bezlitosny wyścig z czasem. „Playlista” to jedyne w swoim rodzaju połączenie muzyki i mocnego thrillera. 15 piosenek zostało skomponowanych, wykonanych i nagranych przez znanych artystów specjalnie do tego thrillera! „W amoku” Ten dzień ma być dla niej ostatni. Policyjna negocjatorka Ira Samin bardzo starannie przygotowała swoje samobójstwo. Za bardzo ciąży jej na sumieniu śmierć najstarszej córki. Niespodziewanie tego właśnie dnia zostaje powołana do zespołu zajmującego się brutalnym porwaniem zakładników w studiu popularnej rozgłośni radiowej. Porywacz-psychopata prowadzi stamtąd przerażającą grę: w audycji na żywo co godzinę dzwoni do losowo wybranej osoby. Jeśli odbierając telefon wypowie ona ustalone przez niego hasło, jeden zakładnik zostanie zwolniony. Jeśli nie, jeden zakładnik zostanie zastrzelony. Mężczyzna grozi, że będzie prowadził swoją grę dopóty, dopóki policja nie przyprowadzi do studia jego narzeczonej. Wszystko jednak wskazuje, że jego narzeczona od kilku miesięcy... nie żyje. Ira Samin rozpoczyna mordercze negocjacje, którym przysłuchują się miliony ludzi w całym kraju. „Łamacz Dusz” Nie zabijał ich. Nie gwałcił. Nie torturował. Jego zbrodnia była o wiele gorsza. Trzy kobiety – młode, piękne i pełne życia – giną bez śladu. Odnalezione – są jak martwe, chociaż wciąż żyją. Żeby je zniszczyć psychicznie psychopacie określanemu w mediach jako Łamacz Dusz wystarczyło siedem dni. Zbliża się Boże Narodzenie i porwania ustają. Tymczasem w zaspie przed luksusową kliniką psychiatryczną zostaje znaleziony mężczyzna. Kiedy odzyskuje przytomność, niczego nie pamięta. Wkrótce do kliniki przywożą nowego pacjenta w ciężkim stanie. Szaleje śnieżna burza. Odcięta od świata klinika staje się sceną niewyobrażalnych zbrodni. Czyżby Łamacz Dusz uderzał znowu? I dlaczego akurat tu? SEBASTIAN FITZEK – autor numer 1 w Niemczech, mistrz thrillerów psychologicznych wydawanych w 33 krajach.
Okładka książki Vera 1-6

179,90 zł 98,93 zł


Sześć tomów bestsellerowej serii mistrzyni kryminału z najbardziej nietypową inspektor - teraz w pakiecie!Seria Vera została zekranizowana jako serial telewizyjny bijący na świecie rekordy popularności, wielokrotnie emitowany również w Polsce. Główną rolę gra Brenda Blethyn - dwukrotnie nominowana do Oscara laureatka Złotego Globu i Złotej Palmy.Przynęta"Dłużej tego nie zniosę!" - Pożegnalne słowa Belli Furness nie pozostawiają wątpliwości: popełniła samobójstwo. Nie udźwignęła ciężaru opieki nad sparaliżowanym mężem, z którym mieszkała samotnie na odludnej farmie wśród pustych wzgórz Northumbrii.Tylko Rachael Lambert, która wraz z dwiema innymi specjalistkami prowadzi tu badania ekologiczne przed rozpoczęciem budowy nowej kopalni, nie wierzy w oficjalną wersję śmierci przyjaciółkiDroga przez kłamstwaDziesięć lat temu Jeanie Long została skazana za zabójstwo piętnastoletniej Abigail. Teraz zgłasza się nowy świadek. Ma dowody, które mogą świadczyć o niewinności Jeanie. Tymczasem Jeanie w więzieniu popełnia samobójstwoPrzez dziesięć lat Emma Bennet usiłowała zapomnieć ten zimowy dzień, w którym znalazła ciało Abigail. I pozbyć się poczucia winy, że gdyby wtedy sprzeciwiła się ojcu, jej najlepsza przyjaciółka nadal by żyła. Teraz zaczyna wątpić, czy naprawdę znała AbigailInspektor Vera Stanhope rozpoczyna śledztwo w małej ponurej, omiatanej wichrem i smaganej deszczem wiosce w Yorkshire. Morderca jest wciąż na wolności. Wśród mieszkańców narasta niepokój. Tylko czy obawiają się zabójcy, czy może bardziej własnej przeszłości?Ukryta głębiaMałe miasteczko na wybrzeżu Northumbrii. Matka znajduje piętnastoletniego syna w wannie. Luke leży martwy w wodzie udekorowanej kwiatamiWkrótce grupa ornitologów odkrywa na plaży ciało młodej nauczycielki Lily - w pozostawionej przez odpływ wodzie pełnej kwiatów... Morderca dusi swoje ofiary i robi ze śmierci swoiste dzieło sztuki. Dlaczego?Stylizacja miejsc zbrodni staje się tropem dla inspektor Very Stanhope. Nie daje jej spokoju, kiedy przesłuchuje świadków, kiedy stara się wczuć w ich motywacje i psychikę.Verę najbardziej nurtują ptasiarze, którzy znaleźli Lily. Co ci ludzie mieli wspólnego z zamordowaną dziewczyną? Co naprawdę łączy tych czterech mężczyzn i żonę jednego z nich? Czy rzeczywiście są bliskimi przyjaciółmi?Śledztwo Very odsłania powoli prawdziwe życie mieszkańców spokojnego miasteczka i ich mroczne sekrety. Czas ucieka. Tymczasem ktoś czeka na odpowiednią chwilę, by wznieść następny ołtarz z wody i kwiatówStłumione głosyInspektor Vera Stanhope znajduje w saunie ciało martwej kobiety. Przez chwilę przelatuje jej przez głowę myśl, że choć raz w życiu ma do czynienia ze śmiercią z przyczyn naturalnych. Ale śmierć nigdy nie jest zwyczajna ani prosta A na szyi kobiety widnieją ciemne pręgi...Szklany pokójInspektor Vera Stanhope nie jest skłonna do zawierania przyjaźni, ale z nowymi sąsiadami dobrze jej się rozmawia przy zacnych trunkach domowej roboty. Nagle sąsiadka znika. Vera postanawia ją odszukać. Szybko trafia na zaginioną w Domu Pisarza, nadmorskim ośrodku, gdzie ambitni literaci szlifują swój talent. Tymczasem w oranżerii Domu zostają znalezione zwłoki znanego krytyka literackiego, a znajoma Very - przyłapana z nożem w ręce.Ulica milczeniaZbliża się Boże Narodzenie. Sypie śnieg. Detektyw Joe Ashworth wraca z córką do domu zatłoczonym, huczącym śmiechem i przedświątecznym głośnym gwarem metrem. Kiedy wszyscy wysiadają, dziewczynka zauważa, że w wagonie ktoś został. To Margaret Krukowski, elegancka, starsza dama, śmiertelnie ugodzona nożem.
Okładka książki Jak schować Lwa w Święta / Jak schować Lwa
nowość

79,92 zł 43,95 zł


Dwa tomy ciepłej, zabawnej serii o wyjątkowej przyjaźni małej dziewczynki i wielkiego Lwa, wydawanej w 25 krajach, obsypanej międzynarodowymi prestiżowymi nagrodami - teraz w pakiecie!Jak schować Lwa w ŚwiętaNajlepsza książka dla dzieci 2018 roku według "Timesa"Nadchodzi Gwiazdka. Malwinka wyjeżdża z rodzicami do cioci i dowiaduje się, że nie wolno zabrać Lwa do pociągu. Jak to? - przecież są nierozłączni. Czy Lew pozwoli, by Malwinka była smutna? Przecież przeciwności trzeba pokonywaćUrocza, pełna niebywałych przygód podróż w śnieżnej, świątecznej atmosferze i wspólne - choć inne niż zaplanowane - rodzinne Boże Narodzenie.Jak schować LwaPewnego dnia w miasteczku pojawił się Lew, żeby kupić sobie kapelusz... Mieszkańcy się przerazili. Wszyscy... oprócz Malwinki. Ale jak bardzo mała dziewczynka może schować bardzo dużego Lwa?I jak przekonać rodziców, by pozwolili mu zamieszkać w domu?A może Lew jej pomoże?Bo przecież przeciwności trzeba pokonywać...Dzieci uwielbiają tę serię: cieszą się, bawią i wzruszają. Podziwiają piękne, oryginalne, wyraziste ilustracje i żywe kolory. Kibicują rezolutnym bohaterom w wyszukiwaniu i wymyślaniu kolejnych kryjówek przed rodzicami, przed nauczycielką, przed babcią i przekonują się, że to jest dobry Lew, który chce wszystkim pomagać i chroni Malwinkę.Seria Jak schować Lwa niesie krzepiące, radosne przesłanie, że ten, kto ma pozytywny cel i chce pomagać innym, nie powinien zważać na przeszkody, bo jego starania prędzej czy później przyniosą rezultaty i zostaną docenione.
Okładka książki Umykający całusek / Śpij dobrze, dobry rycerzu / Trzy życzenia
nowość

119,90 zł 65,93 zł


David Melling, twórca uwielbianej w 30 krajach serii o Misiu Tulisiu, światową sławę zyskał trylogią o dzielnym rycerzu, uznaną za współczesna klasykę. Teraz w pakiecie w Amberku!Pełne ciepła, humoru, zabawnych przygód i czułości ukołyszą dzieci do snu, poprawią nastrój i przekażą mądre i dobre przesłanie o sile przyjaźni i okazywania miłości - również wobec rodzeństwa.Umykający całusekPierwszy tom nowej kultowej trylogii twórcy serii o Misiu Tulisiu, którego kochają dzieci w 30 krajach!Cudownie ilustrowana opowieść o sile miłości i przyjaźni - dla dzieci i rodziców.Król w pośpiechu przesyła synkowi całusa na dobranoc ale nie trafia. Całusek wylatuje przez okno i umyka.Król rozkazuje odnaleźć całuska. Dzielny rycerz wyrusza więc ze swoim wiernym rumakiem w nieznaneNie spodziewają się, ile przygód i niebezpieczeństw będą musieli pokonać. I jak wielka jest moc całuska.Śpij dobrze, dobry rycerzuDrugi tom trylogii.Cudownie ilustrowana książka o sile miłości nie tylko do rodzeństwa.W zamku wielkie poruszenie: mały książę ma nową siostrzyczkę, która nie może spać, tylko płacze i płacze.Król wysyła więc swojego dzielnego i oddanego rycerza na poszukiwanie najbardziej miękkiej i najbardziej puszystej poduszki w całym królestwie. Byle szybko! Rycerz rusza ze swoim wiernym rumakiem na poszukiwania do dzikiego lasu.Czy uda mu się pokonać wszystkie przeciwności i niebezpieczeństwa, by wypełnić rozkaz?I czy spokojny sen zapewni najlepsza poduszka? A może coś innego?Trzy życzeniaTrzeci tom trylogii.Cudownie ilustrowana książka o przyjaźni, wierności, lojalności silniejszych niż magia.Dzielny rycerz i jego wierny rumak tym razem mają chyba najtrudniejszą misję: pod nieobecność pary królewskiej zaopiekować się małym księciem i małą księżniczką. Ale to takie męcząceI nagle z pomocą przychodzi im magia. Spełniają się życzenia... tylko czy na pewno o to chodziło? Czeka ich noc pełna niespodziewanych, magicznych przygód, podczas których zrozumieją, że nie zawsze magia jest potrzebna, żeby spełniły się życzenia.DAVID MELLING to nie tylko twórca Misia Tulisia, ale jeden z najbardziej znanych i lubianych na świecie brytyjskich autorów i ilustratorów książek dla dzieci. Wyróżnia się poczuciem humoru, ujmującymi postaciami, uroczymi ilustracjami i pełnym czułości przesłaniem.Jego książki były filmowane, wystawiane w teatrze, nominowane do najważniejszych nagród, m.in. Smarties Book Award.Jego pierwsza książka Umykający całusek została nominowana do nagrody Kate Greenaway. Stała się współczesną klasyką, nieustannie wznawianą od 20 lat w 30 językach. Została sprzedana w blisko 500 000 egzemplarzy i uznana za idealną bajkę na dobranoc.

Promocje

Uwaga!!!
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?
TAK
NIE
Oczekiwanie na odpowiedź
Dodano produkt do koszyka
Kontynuuj zakupy
Przejdź do koszyka
Oczekiwanie na odpowiedź
Wybierz wariant produktu
Dodaj do koszyka
Anuluj