Psychologia. Przygody ludzkiego umysłu sięga w głąb ludzkiej świadomości i rzuca światło na ukryte powody, dla których czujemy, myślimy i zachowujemy się w określony sposób. Zawiera wiele wziętych z życia przykładów, kreśli sylwetki najwybitniejszych psychologów, opisuje mnóstwo eksperymentów i badań mających na celu odkrycie sposobu działania naszego umysłu. Książka podzielona jest na osiem fascynujących rozdziałów, objaśniających wszystko – od prawdziwych powodów, dla których się zakochujemy, po sposoby na zapewnienie sobie zdrowego snu. Od poważnych zaburzeń, po wiedzę na temat tego, jak wygląda nasze codzienne życie. Psychologia: Przygody ludzkiego umysłu zabierze Cię w fascynującą podróż po zakamarkach naszego umysłu.
Grecja, pomimo że nie oferuje żeglarzom doskonałych marin ani bogatej infrastruktury w swoich portach jest bardzo popularna wśród wodniaków z całego świata. Dzieje się tak głównie za sprawą przepięknych widoków, kryształowo czystego morza i niesamowicie sympatycznych i otwartych ludzi.Celem przewodnika jest zachęcenie do odwiedzenia tego kraju, a dla tych, których zachęcać nie trzeba, próba pokazania najciekawszych, wartych odwiedzenia w czasie rejsu miejsc.Przewodnik oferuje propozycje 43 tras żeglarskich, a także informacje o portach i zatokach Dodekanezu, Sporad Północnych, Evii i wybrzeża lądowej części Grecji od Lavrio do zatoki Volos.Piotr Kasperaszek pływa jachtem po wodach Grecji od 25 lat i zasłużenie zyskał sobie status eksperta w sprawach żeglowania po tych akwenach. Jego pierwsza książka Grecja. Najlepsze trasy dla żeglarzy otrzymała dwie bardzo prestiżowe nagrody: Nagrodę redakcji Żagli im. Leonida Teligi oraz Nagrodę Magellana "Magazynu literackiego KSIĄŻKI" w konkursie "Najlepsze publikacje turystyczne roku 2015".
Czołg PzKpfw. V Panther jest powszechnie uważany za najlepszy czołg II wojny światowej, a przez niektórych nadal jest oceniany najlepszy czołg zbudowany kiedykolwiek. Być może jest on pod względem konstrukcyjnym najlepszym czołgiem II wojny światowej, a z pewnością był jednym z dwóch (obok PzKpfw. IV) niemieckich czołgów wyprodukowanych w największej liczbie i szeroko wykorzystywanym przez III Rzeszę w tym konflikcie. W opinii autora połączenie siły ognia, ochrony pancerza i mobilności okazało się nieosiągalne dla jakiegokolwiek innego czołgu z tego okresu. Na froncie wschodnim, przez ostatnie dwa lata II wojny światowej stał się prawdziwym przekleństwem załóg radzieckich T-34, jednak ironia losów wojny polegała na tym, że to właśnie pojawienie się T-34 w 1941 roku wpłynęło na rozwój niemieckich konstrukcji czołgowych, w tym na pojawienie się wozów Panther.Nie tylko sowieccy czołgiści uważali Panzerkampfwagen Panther za śmiertelnie groźnego przeciwnika. Alianckie wojska walczące w Europie natykały się na nie podczas walk w Normandii w roku 1944 i uznały je za najdoskonalszy pancerny pojazd bojowy walczący w Europie do końca wojny w roku 1945.Geneza czołgu Panther wynikła ze zrozumienia przez Niemców konieczności wystawienia na polu walki nowego czołgu po tym, jak tuż po rozpoczęciu operacji "Barbarossa" w czerwcu 1941 roku radziecki T-34 w ciągu jednego dnia zdeklasował najlepszy niemiecki czołg PzKpfw. III. Czołgi Panther zadebiutowały bojowo w Związku Radzieckim podczas bitwy na Łuku Kurskim w lipcu 1943 roku i od tego momentu wysiłki niemieckich konstruktorów były nakierowane na stworzenie wozu bojowego, który sprostałby kolejnym wersjom czołgu T-34. Efektywność Pz.Kpfw. Panther była tak duża, że francuskie wojska lądowe używały sporej ich liczby przez kilka lat po zakończeniu II wojny światowej w okresie odbudowy i przebudowy swoich sił pancernych.Autor książki, Mark Healy, opisał rozwój konstrukcji i możliwości bojowe czołgu Panther, jak również poświęcił sporo uwagi temu, jak należało ją obsługiwać, jak należało jej używać i utrzymywać we właściwym stanie technicznym. W tym celu skupił się na ocalałych Panterach znajdujących się w Muzeum Niemieckiej Broni Pancernej w Munster (Panther Ausf. A) i Panther Ausf. G z Tank Museum w Bovington w Wielkiej Brytanii. Autor wykorzystał szereg dokumentów oraz archiwaliów fotograficznych ze źródeł pochodzących z Niemiec, USA i Francji.
Kryształy promieniują silną energią uzdrawiającą. Dowiedzmy się, jak kierować ich korzystną magią i odkryjmy, co potrafią kamienie szlachetne.Niezależnie od tego, czy nosimy kryształ przy sobie czy śpimy, kładąc go obok poduszki, czy siadamy z kamieniami czując ich dobroczynną obecność, czy podążamy za starożytną praktyką czakr i umieszczamy kamienie bezpośrednio na własnym ciele niezależnie od sposobu, w jaki używamy kryształów, ta książka odkrywa ich sekrety i pozwala nam doświadczyć ich niezwykłych mocy.Dzięki zwięzłym opisom właściwości każdego kryształu oraz przepięknym zdjęciom, ta wyjątkowa i praktyczna książka pokazuje, jak możemy wzbogacić swoje życie dzięki otwarciu się na mistyczne sekrety kryształów.
Podstawowe wiadomości z zakresu meteorologii dla wodniaków. Uczy czytania map synoptycznych, posługiwania się przyrządami meteorologicznymi, przewidywania pogody. Dużo ilustracji ułatwiających lekturę, w tym kolorowe zdjęcia najbardziej charakterystycznych chmur.
Prowadzenie łodzi motorowej może być upojną zabawą. Tutaj, nareszcie, w poręcznym formacie, prosty przewodnik pełen pomocnych rad, kruczków i ilustracji wszystkiego, co pomoże prowadzić łódź bezpiecznie i kompetentnie. Motorowodne ABC ma na celu udostępnienie całej niezbędnej wiedzy w wygodnej formie, idealnej do szybkiego użycia na pokładzie. Omawia: sterowanie łodzią, silniki, cumowanie do brzegu i boi, kotwiczenie, nawigację za pomocą urządzeń elektronicznych, oznakowanie nawigacyjne, procedura wzywania pomocy, pogodę, prawo drogi i dużo więcej!
Książka zawiera opisy 21 typów i kilkunastu wersji najważniejszych czołgów przeciwlotniczych i samobieżnych haubic, armat i moździerzy III Rzeszy używanych podczas II wojny światowej. Przedstawiono historię rozwoju pojazdów, wszystkie wersje i odmiany, a także zastosowanie bojowe. Obszernie opisano budowę wozów, akcentując nowatorskie rozwiązania techniczne. Opis każdego pojazdu ilustrowany jest barwną sylwetką boczną, jednym lub kilkoma rysunkami w czterech rzutach oraz zdjęciami. We wstępie Autor wyjaśnia, czym różniły się czołg przeciwlotnicze od samobieżnych dział przeciwlotniczych i dlaczego Niemcy nie produkowali dział samobieżnych na podwoziach kołowych. Książka jest trzecim tomem cyklu leksykonów, w których zaprezentowane zostanie uzbrojenie Panzerwaffe.
Książka prezentuje 101 szeroko znanych samolotów myśliwskich od okresu I wojny światowej po czasy współczesne. Zawiera opis wszystkich rodzajów myśliwców, od samolotów dwu-, a nawet trójpłatowych, przez myśliwce pokładowe stosowane na lotniskowcach po samoloty odrzutowe, ze zmienną geometrią skrzydeł i niewykrywalne przez urządzenia radiolokacyjne.Każdy rozdział zawiera krótki opis rozwoju i historii danego samolotu, informacje o najważniejszych cechach konstrukcyjnych i dane taktyczno-techniczne. Książka zilustrowana ponad 200 zdjęciami i sylwetkami barwnymi jest nowoczesnym przewodnikiem dla fanów lotnictwa wojskowego.
Kolej to coś więcej niż zwykły środek transportu. Jej wpływ na bieg dziejów w ciągu ostatnich 200 lat był ogromny. Kolej dała szerokim masom możliwość swobodnego podróżowania i przyczyniła się do przemian społecznych. Była katalizatorem wzrostu ekonomicznego i napędzała rewolucję przemysłową, służyła do mobilizacji armii i brała udział w wojnach, inspirowała do tworzenia wspaniałych dzieł inżynierskich. Tak dzieje się również dzisiaj; wystarczy spojrzeć na koleje dużych prędkości i rozrastające się systemy miejskiego transportu publicznego.50 najsłynniejszych linii kolejowych w historii to pięknie ilustrowany przewodnik po liniach i kompaniach kolejowych, które miały ogromny wpływ na współczesną cywilizację. Wpływ ten mógł mieć znaczenie społeczne, handlowe, polityczne, inżynieryjne bądź militarne. Znajdziemy tu rozmaite przykłady, od Linii Metropolitalnej londyńskiego metra, pierwszej na świecie kolei podziemnej, po Central Pacific Railroad, pierwszą transkontynentalną linię kolejową w Ameryce Północnej.
zesław Marchaj urodzony w 1918 r. to jeden z najsłynniejszych polskich naukowców. Prowadził wykłady na temat aerodynamiki i zachowania jednostek pływających w warunkach ciężkiej pogody w Anglii, USA, a także Izraelu, Niemczech, Holandii, Włoszech. Jest autorem około 60 publikacji naukowych.W okresie okupacji żołnierz Armii Krajowej (kapral podchorąży) odznaczony Krzyżem Armii Krajowej oraz trzykrotnie Medalem Wojska przez Ministerstwo Obrony Narodowej w Londynie. Po II wojnie światowej czołowy polski żeglarz, wicemistrz Polski w klasie Finn, później wiceprezes Polskiego Związku Żeglarskiego. Po wyjeździe z Polski publikował na Zachodzie. Ma w swoim dorobku książki, które wydały wszystkie czołowe wydawnictwa żeglarskie na świecie. Sławę w Polsce przyniosło mu wydanie Teorii żeglowania" w 1957 r. Kolejne edycje ukazały się w latach 1965 i 1970.Całkowicie zmienione wydanie ukazało się po raz pierwszy w roku 2000. Jest ono uaktualnione i uzupełnione o nowe badania autora. Jesteśmy przekonani, że będzie to jak kiedyś pozycja kultowa, obowiązkowa w bibliotece każdego żeglarza, który chce na żeglarstwo spojrzeć nieco szerzej i zrozumieć prawa nim rządzące.Książka zawiera kilkaset rysunków i zdjęć.
Czołgi zrewolucjonizowały przebieg kampanii lądowych od chwili swego debiutu bojowego w 1916 roku, a więc 100 lat temu, kiedy to brytyjskie Mark I przetoczyły się przez pola bitewne nad Sommą próbując przełamać impas w okopowych zmaganiach pozycyjnych na froncie zachodnim. Od tamtej pory orędownicy wojsk pancernych pracowali i pracują nad doskonaleniem technologii i taktyki broni pancernej, a czołg zajął poczesną pozycję we wszystkich współczesnych doktrynach militarnych. Książka zawiera opis 52 słynnych wozów pancernych, od I wojny światowej po dzień dzisiejszy. Poczynając od czołgu Mark V z 1917, poznajemy czołgi z obu wojen światowych, z okresu zimnowojennego i wreszcie najnowocześniejsze wozy bojowe doby współczesnej, które niedawno wzięły udział w działaniach zbrojnych na Bałkanach, Kaukazie i na Bliskim Wschodzie. Czytelnik znajdzie tu fachowe omówienie najsłynniejszych czołgów II wojny światowej, m.in. radzieckiego T-34 i niemieckiego Panther, oraz tych znajdujących się na uzbrojeniu obecnie Merkawy, Challengera 2, T-90 i innych. Nie zabrakło opisu dziwacznych i nieskutecznych, wielowieżowych sowieckich T-35B, z łatwością wymanewrowywanych i unieszkodliwianych przez czołgi niemieckie w 1941 roku, podczas ofensywy Wehrmachtu na ZSRR; potężnie opancerzonych PzKpfw VI Tiger, które zasłynęły ze zwycięskich pojedynków z alianckimi wozami bojowymi w latach 1943-1944; T-54/55 z lat 50. - czołgu produkowanego najbardziej masowo i wciąż pełniącego służbę w armiach wielu państw świata, wreszcie amerykańskiego czołgu podstawowego nowej generacji M1A2 Abrams, który zatriumfował na polach bitewnych w czasie wojny nad Zatoką Perską (1991) oraz wojny z Irakiem (2003). Kolejne podrozdziały zawierają krótki opis rozwoju i historii bojowej danego wozu pancernego, przedstawienie jego sylwetki i charakterystycznych elementów konstrukcji, a także dane techniczno-taktyczne. Ta zilustrowana ponad 200 zdjęciami i rycinami książka jest atrakcyjnym kompendium, przeznaczonym zarówno dla historyków wojskowości, jak i dla wszystkich entuzjastów broni pancernej. Michael E. Haskew od ponad 25 lat zajmuje się pisaniem książek z dziedziny historii militarnej. Jest autorem m.in. takich wydanych w Polsce publikacji jak przewodnik encyklopedyczny ""Powojenne pojazdy pancerne: od 1945 do dziś"" (Poznań, 2011) i ""Jednostki elitarne II wojny światowej"" (Warszawa, 2009). Haskew pracuje także w zespole redakcyjnym Centrum Badawczym im. Eisenhowera, w oddziale studiów nad okresem II wojny światowej.
Czołgi i pojazdy opancerzone. Ilustrowana encyklopedia to bogato ilustrowane i szczegółowe kompendium wiedzy o różnych typach wozów bojowych od 1914 roku do dnia dzisiejszego. Książka zawiera historię rozwoju, opisy techniczne, zdjęcia i rysunki czołgów, bojowych wozów piechoty, dział samobieżnych, samochodów pancernych, transporterów opancerzonych, pojazdów saperskich i specjalnych. Szczegółowo opisano najbardziej znane typy wozów pancernych, takie jak Panzerkampfwagen VI Tiger, M4 Sherman, Mk VIII Cromwell, SdKfz. 173, Jagdpanther, SdKfz. 234/2 Puma, Leopard 1A4, M60A1, Challenger 1, M 113, Ratel, M706 Commando, Fv 101 Scorpion, M41 Walker Bulldog, M551 Sheridan, T-72, M1 Abrams oraz wiele innych.
Odkąd człowiek po raz pierwszy wzniósł się w powietrze, samoloty bojowe są motorem rozwoju techniki lotniczej, będąc jednymi z najbardziej pomysłowych i skomplikowanych konstrukcji, jakie kiedykolwiek powstały.
Książka „Najlepsze samoloty wojskowe świata” prezentuje 52 najważniejsze samoloty wojskowe ostatnich stu lat. Zawiera opis wszystkich rodzajów samolotów wojskowych, od dwupłatowych myśliwców i samolotów pokładowych po bombowce taktyczne, samoloty transportowe, myśliwce wielozadaniowe, strategiczne samoloty bombowe i niewykrywalne przez radary. Wśród opisanych maszyn są: trójpłatowy Fokker Dr.I, legendarny myśliwiec, którym latał „Czerwony Baron” Manfred von Richthofen, największy as myśliwski I wojny światowej; Mitsubishi A6M Zero, bardzo zwrotny japoński myśliwiec pokładowy, który dominował w powietrzu we wczesnym okresie wojny na Pacyfiku; pogromca czołgów Ił-2 Szturmowik, najliczniej produkowany samolot II wojny światowej; myśliwiec pionowego startu i lądowania Harrier, który jest w służbie od ponad 40 lat; niewykrywalny przez radary bombowiec B-2 Spirit, używany przez Amerykanów do precyzyjnych uderzeń podczas konfliktów w Kosowie, Iraku i Afganistanie; F-22 Raptor, myśliwiec przewagi powietrznej posiadający najbardziej zaawansowane rozwiązania techniczne, również czyniące go niemal niewykrywalnym.
Każdy rozdział zawiera krótki opis rozwoju konstrukcji i historii danego samolotu, sylwetki z opisami najważniejszych cech i dane techniczne. Wypełniona ponad 200 ilustracjami i zdjęciami książka „Najlepsze samoloty wojskowe świata” jest barwnym przewodnikiem dla entuzjasty lotnictwa wojskowego.
Thomas Newdick jest pisarzem i wydawcą, zajmującym się tematyką lotnictwa i obronności. Jest autorem książek: „The Essential Aircraft Identification Guide: Modern Military Airpower, 1990–Present” i „The Essential Aircraft Identification Guide: Carrier Aircraft,
1917–Present”, jest też autorem fragmentów takich pozycji jak „The Encyclopedia of Military Jets”. Należy do zespołu redakcyjnego miesięcznika Combat Aircraft Monthly.
„Broń piechoty. Ilustrowana encyklopedia” to bogato ilustrowane i szczegółowe kompendium wiedzy o uzbrojeniu piechoty od 1895 roku do dnia dzisiejszego. Książka zawiera historię rozwoju, opisy techniczne, zdjęcia i rysunki pistoletów, rewolwerów, karabinów, strzelb gładkolufowych, karabinów snajperskich, broni maszynowej, moździerzy, broni przeciwpancernej, miotaczy ognia itd. Szczegółowo opisano najbardziej znane typy broni strzeleckiej, takiej jak pistolety P.08 Parabellum, Colt wz. 1911, Glock, Browning HP, karabiny Mauser 98K, karabinki M16 i AK 47, pistolety maszynowe MP40 i Uzi oraz wiele innych.
Książka zawiera opisy 23 typów i kilkunastu wersji najważniejszych samobieżnych dział przeciwpancernych i samobieżnych dział przeciwlotniczych III Rzeszy używanych podczas II wojny światowej. Przedstawiono historię rozwoju pojazdów, wszystkie wersje i odmiany, a także zastosowanie bojowe. Obszernie opisano budowę wozów, akcentując nowatorskie rozwiązania techniczne. Opis każdego pojazdu ilustrowany jest barwną sylwetką boczną, jednym lub kilkoma rysunkami w czterech rzutach oraz zdjęciami. We wstępie Autor wyjaśnia, czym różniły się niszczyciele czołgów i samobieżne działa przeciwpancerne. Książka jest drugim tomem cyklu leksykonów, w których zaprezentowane zostanie uzbrojenie Panzerwaffe.
W 2015 roku minęła 70. rocznica zakończenia II wojny światowej – największego konfliktu zbrojnego w dziejach ludzkości. We wszystkich krajach biorących w nim udział powstało po kilka, kilkanaście opracowań (encyklopedii, leksykonów) o uzbrojeniu wojsk lądowych, na których spoczywał główny ciężar walk. Tylko w Polsce, która wystawiła czwartą pod względem wielkości armię (głównie wojska lądowe) wśród państw alianckich, dotychczas nie znalazł się autor ani wydawca, którzy podjęliby ten temat. Ta skromna książka chociaż częściowo wypełnia tę lukę.
Niniejszy leksykon przedstawia wszechstronnie, na ile pozwala na to jego ograniczona objętość, uzbrojenie wojsk lądowych najważniejszych państw uczestniczących w II wojnie światowej (Francja, Japonia, Kanada, Niemcy, Polska, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Włochy i Związek Radziecki). Ponadto zaprezentowano kilka typów uzbrojenia zaprojektowanego i produkowanego w Czechosłowacji, Szwajcarii i Szwecji (oraz w kilku innych państwach na podstawie licencji),
Część pierwsza leksykonu zawiera opisy 52 typów uzbrojenia piechoty (pistolety, karabiny, pistolety maszynowe, karabiny maszynowe, moździerze, miotacze ognia, broń przeciwpancerna). W części drugiej przedstawiono 34 pojazdy nie opancerzone : motocykle, samochody osobowo terenowe, samochody ciężarowe, ciągniki półgąsienicowe, pojazdy gąsienicowe i samochody amfibie. Cześć trzecia obejmuje opisy 46 czołgów, 13 samochodów pancernych, 28 dział samobieżnych oraz innych pojazdów opancerzonych: transporterów półgąsienicowych, ciągników gąsienicowych i amfibii desantowych. W części czwartej zamieszczono opisy 56 typów dział przeciwpancernych, armat polowych, haubic, ciężkich moździerzy, dział przeciwlotniczych i dział kolejowych.
Autor przedstawił historię poszczególnych typów uzbrojenia, wersje i odmiany, dane takt.-techn., zastosowanie bojowe i użytkowników zagranicznych. Opisy są bogato ilustrowane zdjęciami (także kolorowymi) oraz rysunkami.
Prezentowany leksykon oczywiście nie wyczerpuje tematu uzbrojenia wojsk lądowych podczas II wojny światowej. Dlatego autor podjął pracę nad kolejnym tomem.
Andrzej Zasieczny (ur. 1958 r.) jest wydawcą, redaktorem i wybitnym specjalistą w zakresie techniki wojskowej, służb specjalnych oraz historii II wojny światowej. Napisał m.in. „Broń pancerna III Rzeszy” tomy I i II (tom III w przygotowaniu), „Broń Wojska Polskiego 1939-1945” (2009), „Samoloty bojowej II wojny światowej” tom I (2010), „Broń piechoty Wehrmachtu” (2009, wspólnie z J. Wolframem).
Książka zawiera opisy 21 typów i kilkudziesięciu wersji najważniejszych czołgów, dział szturmowych i niszczycieli czołgów III Rzeszy używanych podczas II wojny światowej. Przedstawiono historię rozwoju pojazdów, wersje i odmiany, a także zastosowanie bojowe. Obszernie opisano budowę wozów, akcentując nowatorskie rozwiązania techniczne. Opis każdego pojazdu ilustrowany jest barwną sylwetką boczną, rysunkami w czterech rzutach oraz zdjęciami. Zamieszczono też kilka całostronicowych kolorowych przekrojów najbardziej znanych pojazdów. Książka inicjuje cykl leksykonów, w których zaprezentowane zostanie uzbrojenie Panzerwaffe.
Żadnych strasznych wykresów. Żadnych technicznych diagramów. Żadnego żargonu. Ta książka pozwoli ci poznać podstawowe zasady kompozycji i ekspozycji, wzbogaci twoją wiedzę o świetle i obiektywach, a przede wszystkim nauczy tak niezwykle ważnej sztuki widzenia, a wszystko to bez zbędnego technobełkotu. Idealna dla użytkowników lustrzanek cyfrowych oraz aparatów kompaktowych, zawiera wiele praktycznych porad na temat technik, które zmienią twoje zdjęcia w dzieła sztuki, tak jak to miało miejsce w przypadku znakomitych zdjęć najwybitniejszych fotografików. Z pewnością zachęci cię, żeby wziąć do ręki aparat i spróbować. Dotychczas sprzedano na świecie ponad 540 000 egz. tej książki! W poradniku prezentujemy prace 50 najznakomitszych fotografików, a należą do nich: Henri Cartier-Bresson Martin Parr Sebastiao Salgado Nadav Kander Daido Moriyama Elaine Constantine Ansel Adams Guy Bourdin Dorothea Lange Bill Brandt
Książka zawiera opis 52 najsłynniejszych lotniskowców w historii, od czasów przebudowanego pancernika MHS Eagle z lat pierwszej wojny światowej, poprzez japońskie Shokaku i Taiho – obydwa zatopione przez amerykańskie lotnictwo pokładowe w czasie decydującej bitwy na Morzu Filipińskim w czerwcu 1944 roku - po wielkie superlotniskowce z napędem nuklearnym USS Enterprise i USS Nimitz z ery zimnej wojny oraz najważniejsze lotniskowce i śmigłowcowce doby współczesnej – takie jak USS Gerald R. Ford, HMS Queen Elizabeth, francuski Mistral, japoński Izumo, chiński Liaoning i indyjski Vikrant.
Publikacja została zilustrowana ponad 200 zdjęciami i rycinami, przedstawiającymi szczegółowo opisywane lotniskowce.
Do opisu każdego z okrętów załączono tabelę z podstawowymi danymi techniczno-taktycznymi.
David Ross jest specjalistą od historii marynarki i kolei. Napisał wiele książek poruszających te dziedziny, między innymi: North American Trains, George and Robert Stephensons: A Passion for Succes, Statki i okręty. Ilustrowana encyklopedia oraz The Essential Naval Identification Guide: Submarines 1914-Present.
„Żeglarz jachtowy” to skrócona i zaktualizowana wersja książki "Żeglarz i sternik jachtowy" tych samych autorów, podręcznika żeglarskiego nr 1 w Polsce od 1986 r.
Zawiera zbiór wiadomości wymaganych do zdania egzaminu na podstawowy stopień żeglarski.
Podręcznik może być wykorzystywany zarówno przez wykładowców oraz organizatorów szkolenia żeglarskiego, jak i przez przyszłych żeglarzy. Zawiera wiedzę teoretyczną i porady praktyczne niezbędne z punktu widzenia wymagań egzaminacyjnych, a także wymogów, jakie stawia bezpieczne, odpowiedzialne i kulturalne żeglowanie.
Obowiązkowa lektura dla wszystkich pragnących zdobyć podstawowe uprawnienia żeglarskie i dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?