Rodzaj: przewodnik turystyczny Skala map: 1:25 000 Rok wydania: 2024 Wydanie: 5 Publikacja to część pierwsza serii przewodników "Spacerem po Bieszczadach". Znajdziemy w nim 22 propozycje tras turystycznych wybranych i świetnie opisanych przez legendę tych terenów: Stanisława Orłowskiego - przewodnika turystycznego, który niejeden szlak w Bieszczadach przetarł jako pierwszy. A kto był z nim na wycieczce ten wie, jak potrafi opowiadać! Poza ciekawymi i barwnymi opisami miejscowości, zabytków i innych atrakcji turystycznych, na przewodnik składają się dokładne i aktualne mapy każdej z proponowanych tras, a także liczne zdjęcia. Świetna propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą urozmaicić sobie urlop nad bieszczadzkimi jeziorami o interesujące i relaksujące wędrówki po najciekawszych miejscach regionu. Przewodnik zawiera: - 22 trasy spacerowe; - opisy miejscowości; - opisy atrakcji turystycznych; - szczegółowe mapy.
Rodzaj: mapa dwustronna Skala: 1:50'000 Rok wydania: 2024 Wydanie: 3 Format: B1 To pierwsza mapa Niskich (Niżnych) Tatr wydana przez polskie wydawnictwo. Mapa turystyczna dwustronna, w skali 1:50 000 obejmuje swym zasięgiem cały łańcuch górski. Ten piękny masyw znajdujący się niedaleko naszych granic, jest wspaniałym terenem na aktywny wypoczynek. To bardzo rozległe pasmo, z coraz lepszą infrastrukturą turystyczną, jest stosunkowo wolne od tłumów. Nagie szczyty, ciągnące się kilometrami szlaki po szerokich graniach zapewniają kosmiczne wręcz widoki - to jedne z bardziej panoramicznych gór Słowacji. Jest to już drugie wydanie tej mapy.
Rodzaj: mapa jednostronna z przewodnikiem turystycznym na odwrocie Skala: 1:35'000 Rok wydania: 2024 Wydanie: 7 Format: A1 (574 x 821 mm) "Rabka-Zdrój i okolice" to mapa jednostronna w skali 1:35'000. Przedstawia okolice Rabki-Zdroju od Mszany Dolnej na północy, przez Lubomierz na wschodzie, po Klikuszową i Pyzówkę na południu, Rabę Wyżną i Bystrą Podhalańską na zachodzie. Rabka-Zdrój, położona w północnej części Gorców, w dolinie rzeki Raby, znana jest przede wszystkim ze swojej funkcji uzdrowiskowej. Stanowi również dobre miejsce wypadowe w Beskid Wyspowy oraz pasmo Gorców i Gorczański Park Narodowy. Jest to atrakcyjny teren na piesze i rowerowe wycieczki. Okolice Rabki-Zdroju to również ciekawe pod względem krajoznawczym miejsca z zabytkową architekturą drewnianą i murowaną oraz muzeami. Na odwrocie znajduje się obszerny informator z opisami atrakcji turystyczno-krajoznawczych, w tym wybranych obiektów architektury drewnianej i murowanej, muzeów oraz osobliwości przyrody. Informator uzupełniają fotografie oraz plan miast: Rabki-Zdroju. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.
Rodzaj: mapa samochodowo-krajoznawcza, jednostronna, z przewodnikiem turystycznym na odwrocie
Skala: 1:200 000
Rok wydania: 2024
Wydanie: 7
Format: B1 (68 x 98 cm)
Atrakcje Podkarpacia pokazano na mapie samochodowej. Ułatwia to zwiedzanie Podkarpacia zmotoryzowanym turystom. Mapa obejmuje jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie, a jednocześnie wciąż jeszcze mało znanych zakątków Polski. Zasięg mapy wyznaczają: Sandomierz na północy, Gorlice na zachodzie, granica polsko-słowacka na południu i polsko-ukraińska na wschodzie.
Wrażenie, jakie wywierają podkarpackie krajobrazy, nie ma sobie równych. Podkarpacie to rozciągająca się kraina pociętych w szachownicę pól i lasów Kotliny Sandomierskiej, bieszczadzkich połonin i wzgórz Beskidu Niskiego, pogórzy: Ciężkowickiego, Dynowskiego, Strzyżowskiego, Przemyskiego, wzniesień Roztocza, wreszcie dolin największych na południowym wschodzie rzek: Wisły, Sanu, Wisłoka i Wisłoki. Walory przyrodniczo-krajobrazowe, liczne zabytki wiekowych miast (Przemyśla, Sanoka, Jarosławia, Krosna), drewniane kościoły i cerkwie, synagogi, pałace, zamki i dwory przyciągają licznych turystów nie tylko z kraju, ale i z zagranicy. Renesansowe zamki w Baranowie Sandomierskim i Krasiczynie należą do najcenniejszych zabytków tej epoki w Polsce. Świątynie w Bliznem, Haczowie, Radrużu, Turzańsku, Smolniku i Chotyńcu to perły drewnianej architektury sakralnej znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Niniejsza mapa to propozycja dla wszystkich, którzy poszukują ogólnych i poglądowych informacji o regionie podkarpackim. Mapę polecamy w szczególności turystom zmotoryzowanym. Na mapie wyeksponowano 104 najciekawsze atrakcje Podkarpacia: zabytki, obiekty i osobliwości przyrodnicze. Na odwrocie mapy znajduje się ich krótkie opisy.
Jest to mapa jednostronna w skali 1:200'000.
Przez lata region kojarzył się Polakom przede wszystkim z Krajowym Festiwalem Polskiej Piosenki w Opolu. Dziś rozkwita atrakcjami, które zaskakują wielobarwnością i rozmachem! Stolica regionu - Opole - to jedno najstarszych polskich miast. Odwiedzić tu można jedyne w Polsce Muzeum Polskiej Piosenki i niezwykłej urody ogród zoologiczny. Świadkiem historii Opola jest Wieża Piastowska, która stanowi pozostałość po średniowiecznym zamku. A zamków i pałaców w regionie naliczyć można ponad 200! Niektóre z nich leżą na Opolskim Szlaku Zamków i Pałaców. Są bajkowo piękne i słyną z niepowtarzalnych wydarzeń. Przykładem może być zamek w Mosznej, w którym co roku odbywa się Festiwal Kwitnących Azalii. Opolskie ma wyjątkowy smak. Poszukiwaczom regionalnych specjałów polecamy tradycyjny dla Śląska Opolskiego obiad: roladę wołową z kluskami i modro kapustą. Po wizycie w restauracjach leżących na Szlaku Kulinarnym warto pospacerować urokliwymi uliczkami miast i miasteczek takich jak: Nysa, Prudnik, Głuchołazy, Paczków czy Krapkowice. Miłośnikom wędrówek na pewno przypadną do gustu Góry Opawskie: łagodne z niewysokimi masywami, malowniczymi wąwozami i dolinami, świetne na rodzinne górskie wędrówki. A skoro o rodzinach mowa to opolskie jest prawdziwym rajem dla podróżujących z dziećmi. Na najmłodszych czeka tu chociażby jedyny w swoim rodzaju Park Nauki i Rozrywki Krasiejów, prezentujący 200 modeli dinozaurów w oryginalnej wielkości (w miejscu gdzie rzeczywiście odkryto ślady dinozaurów!). Na spragnionych wodnych wrażeń czekają piękne jeziora: Turawskie, Nyskie i Otmuchowskie oraz rzeka Odra. Miłośnikom geologii do gustu przypadnie zapewne Góra Świętej Anny, której masyw to wygasły wulkan i jeden z trzech geoparków w Polsce. To także miejsce przyciągające pielgrzymów. Na Opolszczyźnie znajdziemy również kilkadziesiąt drewnianych kościółków. Ofertę kulturalną urozmaicają liczne wydarzenia i festiwale, które odbywają się niemal przez cały rok. Powodów do odwiedzenia Opolskiego jak widać nie brakuje. Podróżowanie po regionie ułatwia fakt, że jest to najmniejsze województwo w Polsce. Patrząc na liczbę atrakcji - trudno w to uwierzyć
Rodzaj: mapa jednostronna z przewodnikiem turystycznym na odwrocie
Skala: 1:20'000
Rok wydania: 2025
Wydanie: 20
Format: B2
Ojcowski Park Narodowy - to mapa turystyczna, jednostronna w skali 1:20'000. Przedstawia atrakcyjne tereny turystyczno-rekreacyjne na północ od Krakowa. Obejmuje obszar Ojcowskiego Parku Narodowego (wraz z enklawami) oraz tereny przyległe (od Sułoszowej na północy do Modlnicy na południu oraz od Jerzmanowic na zachodzie do Skały na wschodzie).
Ojcowski Park Narodowy jest najmniejszym spośród 23 parków narodowych w Polsce. Wyróżnia się zróżnicowaniem rzeźby terenu, malowniczym krajobrazem, bogatą szatą roślinną i światem zwierzęcym oraz licznymi zabytkami historii i kultury. Jest to teren idealny na piesze i rowerowe wycieczki.
Na mapie poza typową treścią turystyczną zaprezentowano szczegółowe nazewnictwo skał i jaskiń. W części opisowej znajdują się: informacje o parku, opisy miejsc wartych zwiedzenia, informator krajoznawczy i adresowy, plan Ojcowa i najatrakcyjniejszej części Doliny Prądnika (w skali 1:10'000). Całość uzupełniają fotografie.
Rodzaj: mapa dwustronna Skala: 1:50'000 Rok wydania: 2024 Wydanie: 1 Format: B1 (68 x 98 cm) Mapa południowych okolic Warszawy w skali 1:50 000 obejmuje rozległy obszar sięgający od śródmieścia Warszawy na północy po Grójec na południu. Na zachodzie zasięg mapy wyznaczają Ożarów Mazowiecki i Pruszków, na wschodzie - Garwolin. Mapa przedstawia okolice takich miast jak Pruszków, Piaseczno, Józefów, Konstancin-Jeziorna, Otwock, Karczew, Mińsk Mazowiecki, Góra Kalwaria. Prezentuje w całości Chojnowski Park Krajobrazowy i Mazowiecki Park Krajobrazowy. To tereny rekreacyjne mieszkańców stolicy, ale i przyjezdnych. Tereny parków krajobrazowych to głównie leśne enklawy, atrakcyjne turystycznie. Krajobraz sosnowych borów urozmaicają okazałe wydmy, bagna, pomnikowe drzewa, malownicze dolinki Jeziorki i Świdra, po których odbywają się spływy kajakowe. Nie brak tu ciekawych miejsc z zabytkami architektury - prym wiodą Otwock i Konstancin-Jeziorna z zabudową willową. Sporo tu miejsc pamięci narodowej - pomniki, mogiły, krzyże, cmentarze. Dotyczą one głównie czasów II wojny światowej, ale i powstania styczniowego. Skala mapy (1:50 000) pozwoliła na dokładne naniesienie sieci dróg leśnych i ścieżek. Na mapie wyróżnione zostały szlaki piesze i rowerowe, dobrze widoczne są drogi rowerowe i rezerwaty. Pomocne będą również lokalizacje wiat, restauracji i obiektów noclegowych (poza Warszawą). Mapa z pewnością przysłuży się mieszkańcom aglomeracji warszawskiej, przyjezdnym oraz wszystkim zainteresowanym odkrywaniem regionalnych ciekawostek. Błądząc palcem po mapie warto zwrócić uwagę na nazwy terenowe - często odnoszą się one do ciekawych wydarzeń historycznych.
Rodzaj: mapa dwustronna
Skala: 1:50 000
Rok wydania: 2024 (mapa laminowana 2025)
Wydanie: 25
Format: B1 (68 x 98 cm)
Bieszczady to najpopularniejsza mapa w naszej ofercie – nasz produkt flagowy, o czym świadczy tak duża ilość wydań. Jest to mapa dwustronna w skali 1:50 000.
Mapa Bieszczady sięga na północy po Lesko i Ustrzyki Dolne, Komańczę na zachodzie, granicę z Ukrainą na wschodzie. Na południu nowe wydanie zostało poszerzone o fragment Parku Narodowego Połoniny po stronie słowackiej.
Na mapie znajdują się: Bieszczadzki Park Narodowy, Jezioro Solińskie i Myczkowieckie, Góry Sanocko-Turczańskie, fragment pogórzy (Bukowskie i Leskie).
Obejmuje całą wielką pętlę bieszczadzką, wzdłuż której położone są popularne miejscowości turystyczne, takie jak: Lesko, Hoczew, Baligród, Cisna, Wetlina, Ustrzyki Górne, (przy odnogach Wołosate, Muczne), Stuposiany, Lutowiska, Czarna, Ustrzyki Dolne, Olszanica oraz łącznik tworzący małą pętlę bieszczadzką z miejscowościami: Polańczyk, Solina, Myczków, Wołkowyja, Bukowiec, Polana, Uherce Mineralne, Orelec. Listę głównych miejscowości uzupełniają na zachodzie: Komańcza, Rzepedź, Bukowsko.
Zawiera więc całe Bieszczady w ujęciu turystycznym (bo jak wiadomo, te zgodnie z podziałem geograficznym, leżą na południe od Jeziora Solińskiego).
Bieszczady, najbardziej na południowy wschód wysunięty fragment polskich Karpat, cieszą się niezmiernie dużym zainteresowaniem wśród turystów. Niepowtarzalne walory krajobrazowe wielu opuszczonych i nadal niezaludnionych miejsc, unikatowe w skali kraju wyniosłe połoniny z rozległymi panoramami, jeziora – wcinające się niczym fiordy – w malownicze zbocza otaczających je gór, krystalicznie czyste rzeki i strumienie górskie na czele z malowniczo wijącą się u stóp Otrytu wstęgą Sanu, drewniane kościoły i cerkwie – wszystko to przyciąga szeroką rzeszę miłośników tego urokliwego zakątka naszego kraju. Można je zwiedzać na różne sposoby, pieszo, rowerem, konno, a nawet samochodem.
Nowa mapa Bieszczadów posiada zaktualizowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, dokładną klasyfikację kościołów i cerkwi, wybraną bazę noclegową i gastronomiczną oraz wszelkie inne informacje przydatne turyście. Jest to absolutnie najbardziej aktualna mapa Bieszczadów, dostępna na rynku. Autorzy mapy to doskonali znawcy topografii całych Bieszczadów – żaden ze szlaków nie stanowi dla nich tajemnicy. Dodatkowo rozbudowany został schemat szlaków turystycznych wraz z czasami przejść. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.
Rodzaj: mapa dwustronna z informatorem turystycznym Skala: 1:25'000 Rok wydania: 2025 Wydanie: 6 Format: B2 Jest to mapa dwustronna w skali 1:25'000. Przedstawia malownicze okolice popularnych w Beskidzie Śląskim miejscowości. Mapa obejmuje obszar pomiędzy Ustroniem na zachodzie, Wisłą na południu i Szczyrkiem na wschodzie. Bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura tego terenu - gęsta sieć turystycznych szlaków pieszych, rowerowych, konnych, schroniska górskie, a także ośrodki narciarskie zachęcają do aktywności przez cały rok. O bogatej historii regionu świadczą liczne zabytki i muzea. Niewątpliwą atrakcją jest styk granic Polski, Czech i Słowacji w przysiółku Jaworzynka Trzycatek. Beskid Śląski to góry mocno zalesione, jednak dobrze poznane i gęsto zaludnione. Ustroń to uzdrowisko z ponad 200-letnią historią - doskonałe miejsce na wypoczynek, rehabilitację, leczenie, aktywność fizyczną oraz poznanie górskiego folkloru. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Na odwrocie znajdują się informator turystyczno-krajoznawczy oraz baza wyciągów narciarskich.
Rodzaj: mapa jednostronna z informatorem turystyczno-krajoznawczym na odwrocie Skala: 1:50'000 Rok wydania: 2025 Wydanie: 12 Format: B1 (68 x 98 cm) Kampinoski Park Narodowy jest jednym z najstarszych polskich parków narodowych. Od ponad 60 lat chroni przyrodę Puszczy Kampinoskiej i jej obrzeży - stanowiącej zielona płuca stolicy. Został utworzony 16 stycznia 1959 r. Mapa Kampinoskiego Parku Narodowego obejmuje cały obszar Parku (wraz z enklawami) oraz tereny przyległe. Zasięg mapy od północy ogranicza dolina Wisły, od zachodu Bzura, a od wschodu aglomeracja warszawska. Zasięg mapy wyznaczają: Nowy Dwór Mazowiecki na północy, Sochaczew na zachodzie, Pruszków na południu i Warszawa oraz Legionowo na wschodzie. Puszcza Kampinoska to obszar wyjątkowo atrakcyjny turystycznie. Krajobraz kontrastujących ze sobą wydm, bagien i puszczańskich fragmentów lasu urozmaicają: malownicze tereny otwarte, w tym łąki, pastwiska i tereny podmokłe, pomnikowe drzewa, zabytki architektury oraz miejsca pamięci narodowej. Skala mapy (1:50 000) pozwoliła na dokładne naniesienie dróg, ścieżek, szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych oraz wszelkich atrakcji przyrodniczych i kulturowych zlokalizowanych na terenie KPN i w jego najbliższej okolicy. Do dyspozycji turystów na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego oznaczono ponad 350 km szlaków pieszych i 200 km rowerowych. W części opisowej mapy znajdują się: informacje o KPN, opisy miejsc wartych odwiedzenia, informator krajoznawczy, schemat i opis szlaków turystycznych, wykaz i opis ścieżek edukacyjnych na terenie Parku, baza noclegowa. Całość uzupełniają atrakcyjne fotografie. Mapa polecana jest do wszelkich form turystyki i rekreacji, a także dla osób zmotoryzowanych. Mapa opracowana we współpracy i polecana przez Dyrekcję Kampinoskiego Parku Narodowego.
Rodzaj: mapa jednostronna z informatorem turystyczno-krajoznawczym na odwrocie Skala: 1:50'000 Rok wydania: 2025 Wydanie: 12 Format: B1 (68 x 98 cm) Kampinoski Park Narodowy jest jednym z najstarszych polskich parków narodowych. Od ponad 60 lat chroni przyrodę Puszczy Kampinoskiej i jej obrzeży - stanowiącej zielona płuca stolicy. Został utworzony 16 stycznia 1959 r. Mapa Kampinoskiego Parku Narodowego obejmuje cały obszar Parku (wraz z enklawami) oraz tereny przyległe. Zasięg mapy od północy ogranicza dolina Wisły, od zachodu Bzura, a od wschodu aglomeracja warszawska. Zasięg mapy wyznaczają: Nowy Dwór Mazowiecki na północy, Sochaczew na zachodzie, Pruszków na południu i Warszawa oraz Legionowo na wschodzie. Puszcza Kampinoska to obszar wyjątkowo atrakcyjny turystycznie. Krajobraz kontrastujących ze sobą wydm, bagien i puszczańskich fragmentów lasu urozmaicają: malownicze tereny otwarte, w tym łąki, pastwiska i tereny podmokłe, pomnikowe drzewa, zabytki architektury oraz miejsca pamięci narodowej. Skala mapy (1:50 000) pozwoliła na dokładne naniesienie dróg, ścieżek, szlaków pieszych, rowerowych i kajakowych oraz wszelkich atrakcji przyrodniczych i kulturowych zlokalizowanych na terenie KPN i w jego najbliższej okolicy. Do dyspozycji turystów na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego oznaczono ponad 350 km szlaków pieszych i 200 km rowerowych. W części opisowej mapy znajdują się: informacje o KPN, opisy miejsc wartych odwiedzenia, informator krajoznawczy, schemat i opis szlaków turystycznych, wykaz i opis ścieżek edukacyjnych na terenie Parku, baza noclegowa. Całość uzupełniają atrakcyjne fotografie. Mapa polecana jest do wszelkich form turystyki i rekreacji, a także dla osób zmotoryzowanych. Mapa opracowana we współpracy i polecana przez Dyrekcję Kampinoskiego Parku Narodowego.
Rodzaj: mapa dwustronna Skala: 1:25'000 Rok wydania: 2025 Wydanie: 4 Format: B1 (68 x 98 cm) Jest to mapa dwustronna w skali 1:25'000. Obejmuje obszar bardzo popularnego i często odwiedzanego zakątka Beskidów, jakim jest Beskid Śląski. Zasięg mapy wyznacza tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Jaworzynkę i Zwardoń na południu oraz Węgierską Górę na wschodzie i Ustroń na zachodzie. Tak duża skala pozwoliła na dokładną prezentację np: rzeźby terenu, sieci dróg (w tym nazw ulic), zabudowy, ale także treści turystycznej - szlaków turystycznych, bazy noclegowej i gastronomicznej, atrakcji turystycznych i innych elementów. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Rekomendujemy ją do uprawiania różnych form turystyki, także dla osób zmotoryzowanych. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Zimą narciarze mają tu do dyspozycji kilkadziesiąt wyciągów narciarskich i dobrze przygotowane trasy zjazdowe. Bardzo popularna jest też turystyka piesza i rowerowa. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i zagospodarowane. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich.
Rodzaj: mapa dwustronna Skala: 1:40'000 Rok wydania: 2023 Wydanie: 5 Format: A1 (82 cm x 57 cm) Jest to mapa dwustronna w skali 1:40'000. Przedstawia najatrakcyjniejszy turystycznie fragment Suwalszczyzny, obejmujący Wigierski Park Narodowy i Suwalski Park Krajobrazowy. Jedna strona mapy obejmuje WPN, druga - SPK, wspólna część to fragment Suwałk. Zasięg mapy wyznaczają: Wiżajny na północy, Skajzgiry na zachodzie, Jezioro Blizno na południu oraz Pogorzelec na wschodzie. Jest to region o wyjątkowo urokliwych krajobrazach. Zawdzięczamy je ostatniemu zlodowaceniu, po którym topniejące masy lodu i polodowcowe wody ukształtowały morenowe wzniesienia porozdzielane głębokimi dolinami rzecznymi i jeziorami z największym jeziorem Suwalszczyzny - Wigrami i najgłębszym polskim jeziorem - Hańczą na czele. Polodowcową pamiątką są liczne, okazałe głazy tworzące głazowiska, przetransportowane tu ze Skandynawii. Uroku dodają rozległe kompleksy Puszczy Augustowskiej, okalającej większą część linii brzegowej Jeziora Wigry. Obszar ten to idealne miejsce dla amatorów sportów wodnych. Dużą popularnością cieszą się spływy kajakowe Czarną Hańczą. Warto również wybrać się na spacery i wycieczki rowerowe po Wigierskim Parku Narodowym i Suwalskim Parku Krajobrazowym.
Rodzaj: mapa jednostronna z przewodnikiem turystycznym na odwrocie Skala: 1:35'000 Rok wydania: 2024 Wydanie: 7 Format: A1 (574 x 821 mm) "Rabka-Zdrój i okolice" to mapa jednostronna w skali 1:35'000. Przedstawia okolice Rabki-Zdroju od Mszany Dolnej na północy, przez Lubomierz na wschodzie, po Klikuszową i Pyzówkę na południu, Rabę Wyżną i Bystrą Podhalańską na zachodzie. Rabka-Zdrój, położona w północnej części Gorców, w dolinie rzeki Raby, znana jest przede wszystkim ze swojej funkcji uzdrowiskowej. Stanowi również dobre miejsce wypadowe w Beskid Wyspowy oraz pasmo Gorców i Gorczański Park Narodowy. Jest to atrakcyjny teren na piesze i rowerowe wycieczki. Okolice Rabki-Zdroju to również ciekawe pod względem krajoznawczym miejsca z zabytkową architekturą drewnianą i murowaną oraz muzeami. Na odwrocie znajduje się obszerny informator z opisami atrakcji turystyczno-krajoznawczych, w tym wybranych obiektów architektury drewnianej i murowanej, muzeów oraz osobliwości przyrody. Informator uzupełniają fotografie oraz plan miast: Rabki-Zdroju. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.
Rodzaj: mapa jednostronna z mapami uzupełniającymi, planami centrów miast i opisem szlaku kajakowego Skala: 1:75'000 Rok wydania: 2024 Wydanie: 3 Format: B1 (68 x 98 cm) Bory Tucholskie to jeden z największych kompleksów borów sosnowych w Polsce, rozciągający się w dorzeczu Brdy i Wdy oraz w obrębie Równiny Tucholskiej i Równiny Charzykowskiej. Granice mapy wyznaczają: Wdzydze Tucholskie i Starogard Gdański na północy, Widno i Chojnice na zachodzie, Wierzchucin na południu i Warlubie na wschodzie. Obszar mapy obejmuje: Park Narodowy Bory Tucholskie oraz miasta: Starogard Gdański, Czersk, Tucholę, Chojnice, Koronowo. Jest to teren idealny do uprawiania wszelkich form aktywności turystycznej. Skala mapy 1:75 000. Na odwrocie mapy znajdują się: dwie mapy dopełniające okolic między Gostycynem a Koronowem (1:75 000) oraz między Chojnicami, Człuchowem a Przechlewem (1:50 000), plany centrów miast w skali 1:15 000 (Chojnice, Starogard Gdański, Tuchola) oraz dokładny opis szlaku kajakowego Brdy wraz z kilometrażem i schematem. Zaktualizowana w terenie mapa zawiera przebieg spektakularnej sieci szlaków rowerowych Kaszubska Marszruta. Z ciekawostek - na mapie zaznaczono obszar leśny dotknięty katastrofalnym huraganem, który miał miejsce w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. (okolice Rytla).
Skala: mapa Tatr i okolic - 1:60'000 ; plan Zakopanego - 1:15'000
Rok wydania: 2024
Wydanie: 9
Format: B2 (48 x 68 cm)
Jest to praktyczna mapa turystyczna dla zwiedzających Zakopane, Tatry i Podhale. Jedna strona zawiera mapę okolic Zakopanego (Tatry i fragment Podhala) w skali 1:60'000 z zaznaczonymi szlakami turystycznymi oraz wybranymi atrakcjami turystycznymi. Obok znajdują się opisy tych atrakcji wraz z fotografiami. Na drugiej stronie zamieszczony został plan Zakopanego (1:15'000) ze spisem ulic oraz niewielki przewodnik opisujący atrakcje turystyczne i miejsca warte zobaczenia w stolicy polskich Tatr.
Rodzaj: mapa jednostronna z informatorem turystycznym na odwrocie
Skala: 1:100'000
Rok wydania: 2024
Wydanie:2
Format: B1 (68 x 98 cm)
Atrakcje Ziemi Kłodzkiej oznaczono na mapie w skali 1:100'000. Jednostronna mapa z informatorem krajoznawczym (opisy i zdjęcia atrakcji) zawiera całość tego fantastycznego regionu, m.in. Góry Sowie, Góry Bardzkie, Góry Złote, Góry Stołowe i Bystrzyckie.
Znaleźć na niej można wszystkie atrakcje turystyczne tego niezmiernie ciekawego regionu: przyrodnicze, historyczne czy sportowo-rekreacyjne. Opis kilkudziesięciu - naszym zdaniem - największych atrakcji został umieszczony na odwrocie mapy, a sama mapa wzbogacona o kolorowe ikony. Dodatkowo publikacja zawiera plany centrów miast: Polanicy-Zdrój, Dusznik-Zdroju, Kudowy-Zdrój, Międzygórza, Złotego Stoku, Lądka-Zdroju, Kłodzka i czeskiego Nachodu.
Mapa stanowi rodzaj przewodnika, z którego turysta dowie się, gdzie znajdują się atrakcje polecane do zwiedzania i jak dojechać, zapozna się ze zwięzłymi opisami.
Atrakcje Ziemi Kłodzkiej zwiedzać można przemierzając samochodem lub rowerem, niniejsza mapa może być przydatna przy każdej z tej form podróży.
Rodzaj: mapa laminowana jednostronna z przewodnikiem na odwrocie Skala: 1:40'000 Rok wydania: 2023 Wydanie: 13 Format: B1 (68 x 98 cm) Beskid Mały to mapa prezentująca obszar najmniejszego, ale jakże urokliwego polskiego Beskidu. Zasięg mapy obejmuje tereny pomiędzy Bielskiem-Białą na zachodzie i Suchą Beskidzką na wschodzie oraz Wadowicami od północy i Żywcem na południu. Centralną cześć stanowi rozległy Leskowiec (922 m n.p.m.) ze znajdującym się tuż obok schroniskiem PTTK Leskowiec , węzłem szlaków i kaplicą na Groniu Jana Pawła II. Jest to mapa jednostronna w skali 1:40'000. Obszar Beskidu Małego posiada charakter zwartej, rozległej wyspy górskiej, którego najwyższym szczytem jest Czupel (930 m n.p.m.). Dla turystów jest to łatwo dostępny obszar z gęstą siecią szlaków turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Jeziora Żywieckie i Międzybrodzkie stwarzają dobre warunki do uprawiania sportów wodnych. Obszar Beskidu Małego to również region bogaty kulturowo, gdzie spotkać można ślady wczesnośredniowiecznych grodzisk, ruiny rycerskich zamków, dawne rezydencje magnackie, staropolskie szlacheckie dworki, czy niespotykane gdzie indziej kamienne szałasy. W regionie tym urodził się i wychował Jan Paweł II, który często wędrował po szlakach tego Beskidu. Aktualizacji mapy dokonaliśmy na bazie własnych prac terenowych oraz w konsultacji ze znakarzami szlaków. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Na odwrocie znajduje się obszerny informator turystyczno-krajoznawczy zawierający opisy miejscowości oraz większość atrakcji turystycznych. Całość została wzbogacona atrakcyjną galerią nowych zdjęć autorstwa Krzysztofa Haase. Mapa zawiera także plany centrum Bielska-Białej i Wadowic. Polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych.
Mapa laminowana w skali 1:50000, przedstawia Mazury Zachodnie ? najbardziej na zachód wysuniętą część Mazur, oddzieloną terytorialnie od reszty ? Warmią. Mapa obejmuje znaczną część Pojezierza Iławskiego, zawiera bogatą treść żeglarską. Dodatkowo zostały szczegółowo przedstawione plany miast Ostródy, Iławy w skali 1:15 000 oraz schemat Kanału Elbląskiego.Mazury Zachodnie to niezwykle atrakcyjne tereny dla najbardziej zapalonych miłośników pieszych, narciarskich, rowerowych czy konnych wycieczek. Oferują liczne szlaki dla tych, którzy upodobali sobie te formy turystyki. Tysiące kilometrów najróżniejszych tras ułatwi dotarcie do wielu mało znanych i interesujących miejsc o każdej porze roku.Mazury Zachodnie to oczywiście także malowniczo położone jeziora i rzeki, które wraz z Kanałem Elbląskim tworzą szeroki system żeglugi śródlądowej umożliwiający dopłynięcie aż do Bałtyku. Jest to więc raj dla żeglarzy i kajakarzy. Amatorzy takich sportów jak windsurfing, kitesurfing, bojery i nurkowanie (również podwodne) poczują się tutaj jak ryba w wodzie.
Rodzaj: mapa dwustronna Skala: 1:25'000 Rok wydania: 2025 Wydanie: 4 Format: B1 (68 x 98 cm) Jest to mapa dwustronna w skali 1:25'000. Obejmuje obszar bardzo popularnego i często odwiedzanego zakątka Beskidów, jakim jest Beskid Śląski. Zasięg mapy wyznacza tereny od Skoczowa i Bielska-Białej na północy po Jaworzynkę i Zwardoń na południu oraz Węgierską Górę na wschodzie i Ustroń na zachodzie. Tak duża skala pozwoliła na dokładną prezentację m.in. rzeźby terenu, sieci dróg (w tym nazw ulic), zabudowy, ale także treści turystycznej – szlaków turystycznych, bazy noclegowej i gastronomicznej, atrakcji turystycznych i innych elementów. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Rekomendujemy ją do uprawiania różnych form turystyki, także dla osób zmotoryzowanych. Położone na tym obszarze Ustroń, Wisła i Szczyrk należą do największych ośrodków turystyczno-wypoczynkowych w polskich górach. Zimą narciarze mają tu do dyspozycji kilkadziesiąt wyciągów narciarskich i dobrze przygotowane trasy zjazdowe. Bardzo popularna jest też turystyka piesza i rowerowa. Beskid Śląski to góry o dużych wysokościach względnych, jednak dobrze poznane i zagospodarowane. Posiadają rozbudowaną sieć dróg i szlaków turystycznych, bardzo dobrą bazę noclegową, w tym wiele schronisk górskich.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?