Książki o zwierzętach i roślinach w domu - pielęgnacja roślin i zwierząt, rośliny ogrodowe, rośliny domowe, zwierzęta domowe, poradniki. Żywienie i dietetyka psów, kotów, pierwsza pomoc dla psów, opowieści w których czworonożni bohaterowie znajdują upragniony dom, tęsknią, zakochują się Piękne kolorowe atlasy, albymy, przewodniki zawierające opisy i ilustracje roślin uporządkowane alfabetycznie według nazw gatunkowych, opisane są najważniejsze cechy roślin. Dzięki naszej bogatej ofercie książek szybko dokonacie Państwo wyboru roślin najbardziej pasujących do waszego ogrodu.
Wydawnictwo EMG rozpoczyna nową serię „Ktoś, nie coś”. Otwierać ją będzie książka „NIE!”, której autorka, Agnieszka Orłowska – dyrektorka organizacyjna Międzynarodowy Festiwal Kryminału oraz Bruno Schulz. Festiwal – na co dzień jest psią behawiorystką.
Naglący i ważny problem ułomnej ludzkiej relacji z braćmi mniejszymi stał się przyczynkiem do rozpoczęcia serii. Książka „NIE!” będzie mieć premierę 28 czerwca, a 24 lipca podczas Festiwalu Góry Literatury odbędzie się spotkanie z autorką.
Tak pisze o książce Radek Rak: „Agnieszka Orłowska napisała książkę bardzo psią. To pies jest bowiem u niej na pierwszym miejscu i wszystko, czego się z książki dowiadujemy, pisane jest z psiej perspektywy. Unikając szkodliwego uczłowieczania, autorka pozwala mu być tym, kim
naprawdę jest. Czyli właśnie psem. Korzysta przy tym z najnowszej wiedzy behawiorystycznej i łączy ją z własnymi doświadczeniami. Orłowska, nie szczędząc anegdot z życia własnych czworonożnych towarzyszy, z czułością i humorem ukazuje świat zwierzęcych potrzeb, odbiegający od naszych wyobrażeń i oczekiwań. Książka daleka jest przy tym od suchego
teoretyzowania, a każdy opiekun znajdzie w niej dla siebie wiele praktycznych porad i technik (tak, działają, sprawdzałem). A przede wszystkim – wbrew przewrotnemu tytułowi – uzmysławia nam, ludziom, dlaczego nie warto mówić psu «nie!»”.
„Jako opiekunowie psów przeważnie skupiamy się na tym, by kontrolować naszych podopiecznych, a przede wszystkim eliminować ich niepożądane zachowania. Niestety nasze działania sprowadzają się zwykle do tłumienia lub karania. Agnieszka Orłowska pokazuje, że zaspokajając potrzeby psa, w tym niezwykle ważną potrzebę bezpiecznej więzi z człowiekiem, możemy – bez używania przemocy – cieszyć się nieskrępowaną naturą naszych czworonożnych przyjaciół, sprawując jednocześnie kontrolę nad ich reakcjami. Nie sposób przecenić pionierskich działań Autorki dla kształtowania nowoczesnych metod szkoleniowych w Polsce, opartych na
szacunku do psów i zrozumieniu ich natury. Bardzo się cieszę, że dzięki tej książce filozofia i metodyka pracy Agnieszki staną się lepiej znane.” – pisze z kolei Andrzej Kinteh-Kłosiński.
Agnieszka Orłowska – instruktorka szkolenia psów, autorka artykułów na temat tych zwierząt, publikowanych w prasie codziennej i specjalistycznej, prelegentka seminariów i konferencji krajowych oraz międzynarodowych o tematyce kynologicznej, członek Polskiego Towarzystwa
Etologicznego, asystent kynologiczny Związku Kynologicznego w Polsce. Członek założyciel i przewodnicząca Stowarzyszenia Terapii Wspomagającej „ALTERI”, następnie członek zarządu i prezes Fundacji Alteri, szkolącej psy asystujące osobom z niepełnosprawnością ruchową.
Od 1989 roku organizuje i prowadzi szkolenia na podstawie autorskiego programu „Podstawy Pracy z Psem (PPP)”. Stworzyła pierwszy w Polsce kurs szkolenia psów metodą opartą na wzmocnieniu pozytywnym, skierowany do przyszłych trenerów i instruktorów. Jest też autorką i koordynatorką programu szkoleniowego „Przygotowanie do Prowadzenia Psa w Dogoterapii”
oraz kursów specjalistycznych dla weterynarzy (VET-SET) i hodowców (PET-SET).
Utrzymanie zdrowego, wspaniałego ogrodu nie musi sprawiać użytkownikom wiele trudu. Odnoszący sukces autorzy Johanna Paungger i Thomas Poppe pokazują, że najważniejszym elementem w ogrodzie jest sztuka zastosowania właściwego czasu i harmonii między człowiekiem a przyrodą. Kto weźmie sobie do serca te kilka zasad, będzie wkrótce mógł cieszyć się bujnym, żywym ogrodem. Autorzy przekazują Czytelnikom swoje bogate doświadczenie – wiedzę o praktycznym wykorzystaniu właściwego czasu w ogrodzie i przyrodzie. Uprawiając ogród w zgodzie z rytmami Księżyca będziemy mogli zrezygnować z nawozów i pestycydów, otrzymując owoce ziemi o żywej, ekologicznej jakości. Będziemy mogli rozkoszować się bujnością kwiatów i zachowamy delikatną równowagę z przyrodą. W Ogrodzie tętniącym życiem Czytelnicy znajdą praktyczne porady i wskazówki na temat właściwego czasu siania, sadzenia i zbiorów, możliwości uniknięcia wielu uciążliwych prac, sposobów utrzymania zdrowej gleby, jednym słowem sposobów przemiany swojego ogrodu w mały raj. Johanna Paungger dorastała w bliskiej znajomości rytmów Księżyca i przyrody. Dziadek przekazał jej swoją głęboką wiedzę o zdrowym życiu i sposobach utrzymania go do późnej starości. Thomas Poppe to autor i tłumacz, zajmujący się od wielu lat wpływami rytmów Księżyca na codzienne życie. Wspólnie napisali cieszące się wielkim powodzeniem książki: O właściwym czasie, Własną siłą i Wszystko dozwolone, które podniosły do rangi modnego trendu budzącą się wszędzie świadomość zdrowia oraz właściwego i harmonijnego współżycia z Naturą.
Drugie wydanie poradnika, dotyczącego rasy psów west highland white terrier, zwanych popularnie westie. W książce omówiono m.in.: historię rasy, wzorzec, usposobienie, kryteria wyboru, pielęgnację, dietę, szkolenie, wystawy. Tekst uzupełnia 16 str. zdjęć barwnych.
ZROZUM, O CZYM SZCZEKA TWÓJ PIES… I ZOSTAŃ JEGO NAJLEPSZYM CZŁOWIEKIEM Dlaczego twój pies podbiega do zupełnie obcych osób? Co powiedziałby o psich parkach? Czy istnieje coś takiego jak charakter rasy? Nawet najwięksi psiarze mogą mieć kłopoty ze zrozumieniem swoich podopiecznych i ich zachowań. Psy to istoty wrażliwe i skomplikowane. Potrafią odczuwać złość, smutek, radość. Bywają zazdrosne, mogą czuć się winne, a emocje okazują na wiele różnych sposobów. Dobry opiekun pamięta o potrzebach swojego przyjaciela i uczy się jego języka. Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków przedstawiają świat z perspektywy psów i pokazują, jak się dogadać ze swoim pupilem. Autorzy pomogli już setkom tysięcy czworonogów przełamać lęki i ograniczyć zachowania agresywne. Dzięki ogromnej wiedzy oraz latom praktyki rozumieją, o czym szczeka pies. W książce opowiadają o tym, dlaczego psy są tak różnorodne, przypominają długą historię przyjaźni ludzi i zwierząt i uczą, jak być najlepszym człowiekiem swojego psa. *** Szczeka, merda, mówi to kompendium wiedzy o psach i absolutny must have każdego miłośnika tych zwierząt. Znajdziesz tu: · fascynującą historię psich ras, · opisy nowoczesnych metod treningowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb twojego psa, · przełomowe wskazówki dotyczące komunikacji z pupilem, · kompleksową wiedzę na temat psiej emocjonalności. Dzięki książce dużo lepiej poznasz swojego psa i staniesz się jego najlepszym przyjacielem! *** Zofia Zaniewska-Wojtków i Piotr Wojtków to praktykujący trenerzy i behawioryści psów. Autorzy bestsellera Słuchając psa oraz założyciele dwóch szkół: Psiedszkola – szkoły dla psów i ich opiekunów – oraz Wojtków Szkolenia – ośrodka, który kształci przyszłych trenerów i behawiorystów. Uwielbiają dzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem i przekazywać aktualną wiedzę, która pomaga ludziom lepiej zrozumieć potrzeby i emocje psów. Prywatnie rodzice dwóch chłopaków i dosyć znanego białego owczarka szwajcarskiego o imieniu Bordo.
Bestseller New York TimesaŁatek to bezdomny, samotny pies, rozpaczliwie szukający dla siebie nowego domu.Chcąc znaleźć właściciela pisze listy do mieszkających w pobliżu osób, przekonując, jakim mógłby być dla nich wspaniałym towarzyszem i współdomownikiem. W tym celu mógłby nawet zaprzyjaźnić się z kotem!Czy znajdzie się ktoś, kto otworzy dla niego swoje serce i dom?Zabawna, wzruszająca, chwytająca za serce opowieść, zwłaszcza dla miłośników psów, zachęcająca do adopcji zwierząt.W książce zaprezentowano wiele stylów pisania listów, dzięki czemu może być ona dla dzieci pierwszą lekcją sztuki pisemnej komunikacji.Wskazówki na końcu książki informują, jak będąc nawet małym dzieckiem można pomóc w trudnej sytuacji bezdomnych zwierząt.
Puzon to klasyczna, piękna historia o przyjaźni, tęsknocie i tożsamości. Jej bohaterami są koty, wiewiórki, myszy, gołębie i mnóstwo innych zwierząt dzikich i domowych. Tłem są tutaj ludzie oraz miasto.Zapraszamy do opowieści pełnej przygód i zamyśleń, o wielkiej ucieczce i wspaniałym powrocie.Od autorki:Książka ta powstała po latach obserwowania rozmaitych kotów, dyskutowania z kotami, próbach wychowania kotów na grzeczne kotki (bez efektu), kochania kotów oraz przeganiania ich z poduszki.Pierwszy mój kot, Żaba, okazał się Żabkiem i nauczył mnie wiele, na przykład tego, żeby nie wydawać zbyt wczesnych osądów.Kolejne uczyły mnie równie pożytecznych prawd życiowych i bez nich niewątpliwie nie byłabym dziś tym, kim jestem.Historia tu opisana każe się wam zastanowić nad tym, co to znaczy, że jest się właśnie sobą samym i skąd to się w nas bierze. Kiedy wyruszycie w tę przygodę z Puzonem, poznacie wiele zwierząt dzikich, miejskich i domowych, a każde z nich jedyne w swoim rodzaju.Poznacie też kilka zakamarków Krakowa, ale z nieco innej niż ludzka perspektywy.Ach!, i jeszcze zobaczycie, co myślą gołębie.A przynajmniej, jak mi się wydaje.
Dzięki książce Podstawy szkolenia psa będziesz miał okazję zastosować METODY POZYTYWNEGO TRENINGU do zbudowania radosnej relacji ze swoim psem, który będzie chętnym partnerem w procesie szkolenia. Duch zaufania i współpracy powstały w wyniku tego szkolenia pozostanie na całe życie.Naucz psa PODSTAWOWYCH KOMEND, takich jak chodź, na miejsce czy zostaw. Dowiedz się, jak radzić sobie z codziennymi problemami, jak spacerować z psem, żeby się nie szarpał (strona 80), jak wyznaczyć psu granice, których przekraczać mu nie wolno (strona 72), jak nauczyć go szacunku do dzieci i innych członków rodziny (strony 30 i 32).Dowiedz się, jak radzić sobie z psim LĘKIEM I AGRESJĄ wykorzystując metody przeciwwarunkowania i pozytywnego przekierowania.KYRA SUNDANCE jest światowej sławy treserką, uczestniczką wielu widowisk z udziałem psów oraz autorką licznych bestselerów. W swoich książkach, wydanych w nakładzie ponad miliona egzemplarzy, prezentuje proste i skuteczne metody szkoleniowe. Zajmuje się zawodowo tresowaniem psów do filmów, jest prezesem organizacji Do More With Your Dog! oraz członkiem zarządu Trick Dog Expo.
Alexandra Horowitz, autorka bestellerowego poradnika Oczami psami, powraca z kolejnym tytułem. Tym razem znana badaczka i popularyzatorka wiedzy o psach przygląda się relacji pies człowiek. W najnowszej książce Horowitz uświadamia, poucza i przybliża nam świat naszych najwierniejszych towarzyszy.Jak ludzie zmieniają się przez relacje z psami? Kiedy podjęliśmy decyzję o udomowieniu psów, nieświadomie nadaliśmy nowy kierunek rozwojowi naszego gatunku. Decydując się na adopcję i wychowanie psów, decydujemy się na wyprowadzanie, karmienie i opiekowanie się nimi. Wszystko to sprawia, że po latach wspólnego życia, stajemy się zupełnie kimś innym.W Psy i my Horowitz przygląda się wszystkim aspektom tej wyjątkowej międzygatunkowej relacji. Sięgając po badania na temat psów oraz interakcji pies-człowiek, stara się zrozumieć złożoność zjawiska, które wpływa na obydwie strony. Analizując ten związek na poziomie indywidualnym i społecznym, autorka po raz kolejny pozwala nam jeszcze lepiej zrozumieć psy.
Poradnik dla opiekunów aktywnych i pracujących psów, praktyczne wskazówki pierwszej pomocy przedweterynaryjnej - sztuczne oddychanie, bandażowanie, także wyjaśnienia zachowań psa, które mogą być związane z chorobą lub brakami witamin.
Bezwarunkowa psia miłość czy strategia ewolucyjna? Najpiękniejsza więź na świecie czy biologiczne wyrachowanie? I kto w tym układzie odgrywa kluczową rolę?
Simon Garfield, miłośnik zwierząt i właściciel labradora o imieniu Ludo, z niemal psią ciekawością przygląda się wyjątkowej relacji łączącej człowieka z psem. Swoją opowieść zaczyna od starożytnych malowideł naskalnych, a kończy… w laboratorium, gdzie dokonano sekwencji psiego genomu. Podąża śladami czworonogów, które kiedyś u naszego boku polowały, a dziś pomagają nam rozbrajać bomby, wykrywać raka i robią dziesiątki innych użytecznych rzeczy. Poznajemy pierwszego australijskiego labradoodla, dalmatyńczyka udającego Hitlera oraz border collie, który potrafi zapamiętać imiona ponad tysiąca pluszowych zabawek.
Autor z pasją tropi bogactwo psiego świata, ujawnia sekrety najlepszych trenerów i odkrywa psychologiczne korzenie związku człowiek–pies. Związku równie wspaniałego, co skomplikowanego, niemal jak relacje między ludźmi.
Przezabawna, pełna fascynujących treści książka, przedstawiająca blaski i cienie bycia psem. - John Bradshaw, autor książki Zrozumieć psa
Garfield wręcz oczarowuje czytelnika swoim zachwytem nad psim światem. - „The Times”
Książka, która trafia w Państwa ręce, to niezwykle praktyczny przewodnik omawiający najważniejsze zasady żywienia psów i kotów, a także zawierający wskazówki dotyczące postępowania dietetycznego w chorobach, w których właściwa dieta odgrywa kluczową rolę terapeutyczną. Została napisana przez praktyka, dla praktyków i uwzględnia aktualny stan wiedzy dotyczącej żywienia i dietetyki psów i kotów.
Co jest także istotne, wskazuje na te elementy zachowania psów i kotów, które mają ogromny wpływ na pobieranie przez zwierzę pokarmu i kształtowanie
się nawyków żywieniowych. Bez tego trudno niekiedy zrozumieć, że problemy w pobieraniu pokarmu wynikają z zaburzeń behawioralnych, a nie stricte dietetycznych.
Gdybym miał jednym słowem scharakteryzować tę książkę – określiłbym ją mianem „zdroworozsądkowa”, ponieważ zawarte w niej wskazówki uwzględniają praktyczne możliwości właścicieli prowadzenia dietoterapii i oparte są na wieloletnim doświadczeniu klinicznym Autorki. Widać to chociażby w części zawierającej przykładowe receptury karm domowych, które można przygotować samodzielnie z powszechnie dostępnych produktów spożywczych.
Jest to więc doskonały punkt wyjścia do rozpoczęcia przygody z żywieniem i dietetyką zwierząt w praktyce weterynaryjnej, która może, tak jak było to w przypadku Autorki, pozostać na całe życie zawodowe.
Redaktor naukowy wydania polskiego
Trim, Kot kartografa to opowieść o wspólnej żegludze człowieka, kapitana Royal Navy Matthew Flindersa i jego najlepszego, czworonożnego przyjaciela. W 1801 roku Flinders wyruszył jako dowódca okrętu ""Investigator"" z misją sporządzenia mapy linii brzegowej Terra Australis, kontynentu nazwanego przez niego później Australią. W tej i następnej podróży towarzyszył mu Trim, kot okrętowy z HMS ""Investigator"", który chętnie zakradał się do kajuty kapitana, gdy wokół nich szalały burze, i nie omieszkał sprytnie wykorzystać swojego statusu mieszkańca kwater przeznaczonych dla oficerów. Jednocześnie, jak to zwykle bywa z kotami żyjącymi na pokładzie, nie stronił od zabaw, uwijał się wśród olinowania, wspinając się po wyblinkach, oraz przyłączał do marynarzy, gdy refowali żagle. W latach 1803-1809 uwięziony na Mauritiusie Flindres sporządził bogato ilustrowany manuskrypt, opisujący wspólne przygody człowieka i kota. Do rąk czytelników trafia współczesne wydanie, opatrzone mapami, rycinami z epoki, nowymi ilustracjami oraz zdjęciami kota, który wcielił się w postać legendarnego Trima.
Poznaj niezwykłe opowiadania o zwierzętach, które dostały kolejną szansę na szczęście.
Mała Karmelka, urocza Ella i żywiołowy Skiper z nadzieją spoglądają przez kratki kojców na wolontariuszy odwiedzających schronisko. Ciepłe posłanie, pełna miska i miłość człowieka to ich największe marzenia. Tak niewiele trzeba, aby je spełnić!
Autorzy najlepszych powieści obyczajowych podarowali podopiecznym schroniska w Przyborówku historie pełne ciepła i nadziei. Dziewięć opowiadań, w których czworonożni bohaterowie znajdują upragniony dom, tęsknią, zakochują się, a niekiedy nawet ratują życie! W rzeczywistości wielu z nich wciąż jeszcze czeka na swoją szansę. Może to właśnie Ty pomożesz im odzyskać wiarę w lepsze jutro?
Część dochodu ze sprzedaży antologii zostanie przekazana na rzecz Fundacji „Przytuliska u Wandy”.
Johann Peham i Sandra Peham – pionierzy upraw dzikich – pokazują, jak dołożyć własną cegiełkę do ochrony klimatu, stosując w praktyce zasady permakultury lub ogrodnictwa/rolnictwa dzikiego.
Najważniejsze jest stworzenie lub zachowanie w ogrodzie obiegu zamkniętego – dzięki temu rozwiązaniu stanie się on samowystarczalnym organizmem. W klasycznej permakulturze obieg zamknięty zapewniają różne elementy ogrodu, m.in. oczka wodne i stawy, spirale ogrodowe czy tarasy. W ogrodnictwie dzikim jeszcze większy nacisk kładzie się na to, czego potrzebuje zarówno sam ogród, jak i jego mieszkańcy.
Poszczególne rozwiązania dostosowuje się więc do konkretnego stanowiska, na którym powstaje ogród, i do własnych potrzeb, tworząc na przykład pagórki ziołowo-warzywne zamiast spiral ziołowych.
Książka zawiera mnóstwo praktycznych porad, m.in.:
JAK ZAPLANOWAĆ OGRÓD Z OBIEGIEM NATURALNYM
GDZIE KUPIĆ MIESZANKĘ NASION NA ŁĄKĘ KWIETNĄ
JAK ZAŁOŻYĆ ZAGON PAGÓRKOWY – KROK PO KROKU
W JAKI SPOSÓB ZAKŁADAĆ RABATY NA ZBOCZACH
JAK STWORZYĆ Z WIERZBY ŻYWOPŁOT LUB ZIELONE IGLOO
JAK SIĘ POZBYĆ ŚLIMAKÓW I INNYCH NIEPROSZONYCH GOŚCI
JAK PRZETWORZYĆ WŁASNE PLONY W DOMOWE SPECJAŁY
Puzzle Tactic są starannie zaprojektowane zarówno dla entuzjastów i miłośników puzzli, jak i dla nowychpoczątkujących. Oferujemy tylko najlepszą jakość zarówno zdjęć, jak i materiałów.Witamy w ekscytującym świecie puzzli Tactic! Rozmiar obrazka po złożeniu 67x48cm.
Książka jest przystępnym wprowadzeniem w złożoną problematykę praw zwierząt w wymiarach moralnym, społecznym, prawnym i politycznym. Profesor Paul Waldau, etyk oraz specjalista w zakresie antrozoologi i praw zwierząt, udziela odpowiedzi na ponad 100 pytań, takich jak:
Czy troska o prawa zwierząt jest zjawiskiem nowym? Co wiemy na temat bytu zwierząt? Dlaczego i w jaki sposób dzielimy zwierzęta na towarzyszące, laboratoryjne, wykorzystywane do rozrywki, wykorzystywane do produkcji pożywienia oraz zwierzęta dzikie? Jaki jest status i jak są traktowane zwierzęta w każdej z tych kategorii? Czy hodowla przemysłowa stwarza zagrożenie dla środowiska? Czym prawa moralne różnią się od praw ustawowych? Czy ochrona zwierząt występuje we wszystkich kulturach? Jak z punktu widzenia zwierząt wyglądają współczesne realia polityczne? W jakim stanie jest dziś ruch na rzecz ochrony zwierząt? Jakie są perspektywy na przyznanie zwierzętom praw ustawowych? Co powinniśmy sądzić o cyrkach i zoo w kontekście praw zwierząt? Które zwierzęta są inteligentne albo samoświadome? Czy zwierzęta odczuwają emocje? Kim są najważniejsze postacie ruchu na rzecz praw zwierząt? Jak wygląda przyszłość praw zwierząt? Szczególnie odczuwalny jest brak powszechnego zrozumienia, że debata wokół praw zwierząt należy do kategorii sporów, w których toku wypracowywane są wartości fundamentalne. Oczywiście zdaniem części osób samo poruszanie tego tematu stanowi zaprzeczenie człowieczeństwa, a zatem jest głęboko niemoralne. Ja jednak zauważyłem, że dla wielu takie koncentrowanie się na człowieku oznacza poruszanie się w sferze znajdującej się poniżej ludzkiego horyzontu etycznego.
Dlatego moim zdaniem ludzie powinni zdawać sobie sprawę z tego, jak wiele osób widzi związek troski o prawa zwierząt z innymi sferami życia. Jeśli przyjąć, że oznacza ona nie tyle zaprzeczenie bycia człowiekiem, ile afirmację jego wyjątkowych zdolności do opieki nad innymi – niezależnie, czy inny jest człowiekiem, czy nie – to otwiera ona drzwi do bogatego świata ponadludzkiego, niezamykającego się w granicach naszego gatunku. W takim ujęciu dylematy znikają – w tej sytuacji nie ma przegranych.
Z tekstu
Seria Co każdy powinien wiedzieć to rzetelne wprowadzenia do zagadnień, w których współczesny człowiek powinien się orientować. Dzięki formie pytań i odpowiedzi szybko i łatwo znajdziesz tu dokładnie tę wiedzę, której szukasz.
Czy zastanawiało cię kiedyś, dlaczego lwy, tygrysy i jaguary są doskonałymi drapieżnikami? Albo dlaczego gepard jest najszybszym zwierzęciem lądowym?Teraz możesz śmiało zawołać: Ja to wiem!.W książce Wielkie koty z serii Ja to wiem! znajdziesz mnóstwo zaskakujących informacji i przepięknych zdjęć wielkich kotów z całego świata. Arcyciekawe informacje, wspaniałe zdjęcia, quizy.
Książka Jak uwolnić psa od lęku jest oparta na przełomowym programie Fear Free, do którego przystąpiły tysiące gabinetów weterynaryjnych i setki tysięcy opiekunów psów (fearfreepets.com i fearfreehappyhomes.com). To najnowsza publikacja o tym, jak zmniejszać strach, lęk i stres u psa i jak sprawić, by był szczęśliwy i zrelaksowany. Dzięki niej dowiesz się, czy twój pupil cierpi; poznasz sekrety mowy ciała psów i różne rodzaje wokalizacji, a także nauczysz się zwracać uwagę na zmiany w zachowaniu zwierzęcia, dzięki czemu prawidłowo ocenisz jego emocje, ochronisz go przed negatywnymi bodźcami lub naprawisz szkody, jeśli już się zdarzyły. Książka doradzi ci: o jakie są najskuteczniejsze leki uspokajające, które pomogą psu przetrwać burzę, pokazy fajerwerków i inne stresujące zdarzenia; o czym zająć psa, by był spokojny, gdy ciebie przy nim nie ma; o jakie proste strategie pomogą psu polubić wizyty w gabinecie weterynaryjnym; o jak pielęgnować psa i jak podawać mu lekarstwa; o jak opanować chaosu w domu w czasie wizyty gości lub na spacerze, kiedy spotykacie inne psy i ludzi; o jak rozwiązywać problemy behawioralne wywołane przez strach, lęk i stres, dzięki czemu lepiej porozumiesz się z psem i zacieśnisz waszą więź. Współautorami książki są specjaliści -- trzej lekarze weterynarii oraz instruktorka szkolenia psów. Dzięki ich doświadczeniu w pracy szkoleniowej twój pupil będzie wieść szczęśliwsze, zdrowsze i dłuższe życie.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?