Rok z Katarzyną Miller - rok pełnej emocji podróży w głąb siebie.
Każdy nowy rok to symboliczny nowy początek. Cóż można zrobić lepszego niż poznać siebie lepiej, po to, by lepiej żyć? Na dobry początek lepszego życia Katarzyna Miller proponuje więc pełną emocji podróż w głąb siebie.
Każdy z nas codziennie doświadcza spektrum rozmaitych uczuć. Wszystkie one są istotne i do wszystkich mamy prawo. Czasem mogą być trudne, a czasem sprzeczne. Ile prawdy jest w przekonaniach na ich temat - choćby w tym, że miłości blisko do nienawiści? Jak rozpoznawać emocje i uczynić je swoim sprzymierzeńcem?
Wyrusz w podróż po emocjach z doświadczoną psychoterapeutką. I niech cały rok towarzyszą Ci jej mądrość i energia.
Międzygatunkowa miłość, czyli jak ludzie pokochali psy. Wiadomo, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Ale skąd się wziął pies? Jak zaczęła się ta międzygatunkowa miłość? Do czego potrzebne były naszym przodkom psy? W jaki sposób udomowiliśmy wilka a później z owczarków i brytanów zrobiliśmy kanapowe ratlerki i mopsy? Relacje ludzi i psów to również ciekawe zjawisko. Jeszcze do niedawna to był klasyczny układ pan i jego pies, dziś czworonogi stają się członkami naszej rodziny i bardziej przypominają układ rodzic – dziecko. Co z tego wynika dla naszych kontaktów? Wszyscy, którzy mają psy wiedzą, że to empatyczne stworzenia - odczuwają ból, miłość, lęk, zazdrość, ale nasi czworonożni przyjaciele mają coś jeszcze – tzw. szósty zmysł, który pozwala wyczuć niebezpieczeństwo, choroby czy złych ludzi. Skąd się wziął i dlaczego nie zaginął w drodze ewolucji? Niestety, człowiek też potrafi zawieść zaufanie psa a wtedy – jak udowodniono psy po traumie chorują na depresje, stres czy lęki. W książce znajdziecie mnóstwo niesamowitych historii o tym, jak ludzie i psy potrafią poświęcać się dla siebie nawzajem: od psa który jeździł koleją, który oddał życie za dziecko, aż po historię posła Lityńskiego, który utonął w Narwii próbując ratować swojego psa z przerębli i Patrona, jednego z bohaterów wojny w Ukrainie. Historie prawdziwe, najbardziej znane pieski, które zapisały się w historii kultury, sztuce i literaturze. A także o tym, skąd wzięło się powiedzenie jak pies z kotem czyli przyjaźnie psów ze zwierzętami innych gatunków. Sporo wiedzy i badania naukowców poparte przykładami z życia. A na koniec rozważania o tym, jakie mogą być dalsze losy ewolucji psa? Katarzyna Burda Dziennikarka specjalizująca się w tematyce naukowej, na stałe związana z Newsweekiem. Laureatka nagrody Dziennikarze dla Klimatu. Pasjonatka nauki. Mieszka na Podlasiu z rodziną oraz dwoma psami i sześcioma kotami. Współautorka książki „Życie seksualne zwierząt”.
Moc medytacji to kolejna znakomita książka Pemy Chödrön, buddyjskiej mniszki, którą pokochały gwiazdy Hollywood i miliony ludzi na całym świecie. Tym razem Pema Chödrön dzieli się wiedzą na temat medytacji i ukazuje jej wielką moc, która może mieć decydujący wpływ na nasz dobrostan. „Kiedy coś cię niepokoi – jakaś osoba lub sytuacja Cię irytują, lub dręczy cię ból – musisz pracować ze swoim umysłem, a odbywa się to poprzez medytację. Praca z naszym umysłem to jedyny sposób, dzięki któremu zaczniemy czuć się szczęśliwi i zadowoleni ze świata, w którym żyjemy”. Autorka krok po kroku pokazuje, w jaki sposób nawiązywać kontakt z umysłem, a także jak korzystać z pełni z naszego doświadczenia. Dzięki Mocy medytacji poznasz podstawy medytacji, począwszy od umiejętności wyciszenia umysłu i prawidłowej postawy medytacyjnej, po pracę z oddechem oraz z emocjami. Dowiesz się jak pielęgnować postawę bezwarunkowej życzliwości i jak otwierać serce. Medytacja to klucz do lepszego życia. Dzięki Pemie Chödrön masz go na wyciągnięcie ręki. Tu i teraz. Pema Chödrön Buddyjska mniszka amerykańskiego pochodzenia, którą pokochały gwiazdy Hollywood. Po rozstaniu z mężem znalazła ukojenie w buddyzmie. Należy do najwybitniejszych uczniów Czogjama Trungpy. Otrzymała tytuł Aczarii, przeznaczony dla doświadczonych nauczycieli Szambali, którzy swoim życiem potwierdzają mądrość nauk dharmy. Autorka wielu popularnych poradników, w tym bestsellerowej książki Nigdy nie jest za późno polecanej przez wiele gwiazd, m.in.: Oprah Winfrey, Gwyneth Paltrow oraz Jeffa Bridgesa.
Na początku jest wiele pytań i wątpliwości. Młodzi rodzice z reguły czują się niepewnie. Dlaczego dziecko płacze? Jak je uspokoić? Czemu nie je buraczków? Jak je kochać, by nie skrzywdzić? Doktor Aleksandra Piotrowska i Irena Stanisławska przekonują, że bycia rodzicem można się nauczyć. Aby dziecko miało szczęśliwe dzieciństwo, rodzice muszą być spokojni i kochający, ale także pewni swoich umiejętności. Warto przebyć tę drogę. Autorki rozmawiają m.in. o tym: ·jak nie przekarmiać dzieci i unikać awantur przy jedzeniu ·jak rozsądnie korzystać ze smoczka i kiedy z niego zrezygnować ·kiedy zrezygnować z pieluch i nauczyć malucha czystości ·jak zachować się, gdy dziecko „tam” się dotyka ·jakie są skutki nadopiekuńczości ·czy i jak nagradzać i czy karać ·jak kontakt z dziadkami wpływa na rozwój dziecka To nie jest typowy poradnik, ale szczere rozmowy o tym, jak tworzyć rzeczywistość wychowawczą dziecka, bez przesadnej potrzeby bycia idealnym rodzicem, ale z przeświadczeniem, że warto uczyć się na błędach innych i doskonalić swoje umiejętności. Aleksandra Piotrowska Doktor psychologii. Emerytowany pracownik naukowy Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz pracy naukowej i doradztwa dla rodziców i nauczycieli współpracuje z Komitetem Ochrony Praw Dziecka, a w latach 2008–2018 była społecznym doradcą Rzecznika Praw Dziecka. Zajmuje się także propagowaniem wiedzy psychologicznej pełniąc rolę eksperta w kontaktach z prasą, stacjami radiowymi i telewizyjnymi. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich. Prywatnie nałogowa czytelniczka literatury wszelakiej, miłośniczka wyjazdów narciarskich i podróży. Matka dwojga dzieci i babcia trojga wnucząt. Irena A. Stanisławska Dziennikarka. Zaprasza do rozmowy cenionych psychologów, by dzielili się swoją wiedzą. Współautorka m.in. takich książek jak: Moje dziecko cz. 1 i cz. 2 (z Dorotą Zawadzką),Być lekarzem. być pacjentem (z Wojciechem Eichelbergerem) Jak wychować dziecko, psa, kota…i faceta (z Dorotą Sumińską i Dorotą Krzywicką), Oswoić narkomana, Pułapki przyjemności, Toksyczna matka (z Robertem Rutkowskim), Między nami samicami (z Aleksandrą Piotrowską i Dorotą Sumińską), Jak tu nie zwariować (z psychiatrą Edwardem Krzemińskim).
Co zrobić, aby każdy poranek witać z większym optymizmem i nadzieją na przyszłość? Jak świadomie stawać się szczęśliwszym? Paradoks szczęścia polega na tym, że im bardziej je cenimy, im bardziej je pragniemy, tym bardziej staje się ono nieuchwytne.Psycholog Tal Ben-Shahar przedstawia autorską metodę (SPIRE) odnajdywania własnego szczęścia. Przekonuje, że rozbijając szczęście na pięć najważniejszych elementów i dbając o ich osiągnięcie – wchodzimy na drogę do szczęśliwego życia. Z książki dowiesz się m.in.: – jak odnaleźć poczucie sensu i celu oraz żyć uważnie i świadomie, – co jest najważniejszym elementem naszego dobrostanu fizycznego, – jak być otwartym na nowe wyzwania i uczenie się nowych rzeczy, – dlaczego ważna jest poprawa relacji z innymi i samym sobą, – jak umiejętnie radzić sobie z bolesnymi emocjami i kultywować te przyjemne, – co robić, aby wnieść się na wyżyny dobrostanu w różnych dziedzinach życia. Nawet w trudnych chwilach zawsze możesz podjąć działania, by poczuć się szczęśliwszym – a robiąc to, pomagasz innym osiągnąć szczęście. Pamiętaj, jesteś istotą duchową, zdolną do uważności i znajdowania sensu. Istotą fizyczną, której ciało i umysł stanowią jedność. Istotą intelektualną, ciekawą świata, głęboką, zdolną do nauki i rozwoju. Istotą relacyjną, wielkoduszną i życzliwą, mogącą dawać i przyjmować miłość. Istotą emocjonalną, zdolną do odczuwania bólu i przyjemności, współczucia i radości. Jesteś pełnią! Dr Tal Ben-Shahar napisał wiele książek, które stały się bestsellerami na całym świecie i wykładał przedmioty, które zyskały największą popularność w historii Uniwersytetu Harvarda: psychologię pozytywną i psychologię przywództwa. Jest współzałożycielem i dyrektorem ds. kształcenia Happiness Studies Academy i Potentialife.
Jak odnaleźć szczęście, aby poczuć się spełnionym? Co tak naprawdę czyni życie wartym przeżycia? Jak zwiększyć poczucie własnego dobrostanu? Poznaj najnowsze opinie na temat szczęścia, optymizmu, motywacji, mocnych stron charakteru i miłości oraz dowiedz się, jak stosować je dzień po dniu. W książce znajdziesz informacje m.in. o tym: – czym jest psychologia pozytywna i jak ją wykorzystać w praktyce – jaka jest rola pozytywnych emocji w naszym życiu – czy można nauczyć się być optymistą – w jaki sposób należy ćwiczyć uważność – jak nadać sens swojemu życiu – jak poprawić swoje samopoczucie w pracy. Przedstawiając pozytywną psychologię w przyjazny i bezpośredni sposób, autorka zachęca do spojrzenia na siebie z wiarą we własne możliwości i mocne strony. Poradnik zawiera narzędzia i wskazówki umożliwiające zmiany na lepsze niemal we wszystkich obszarach życia. Dr Ilona Boniwell Jest jednym z europejskich liderów psychologii pozytywnej. Założyła i kierowała pierwszymi w Europie studiami magisterskimi z psychologii pozytywnej (MAPP) na University of East London. Wykłada na Anglia Ruskin University i l’Ecole Centrale Paris oraz doradza firmom i instytucjom edukacyjnym na całym świecie z ramienia Positran i ScholaVie. Interesuje się praktycznymi zastosowaniami psychologii pozytywnej w coachingu, biznesie i edukacji. Jest autorką kilku książek z dziedziny psychologii pozytywnej. „Dr Ilona Boniwell jest uznawana za czołową europejską badaczkę, innowatorkę i myślicielkę w rozwijającym się świecie psychologii pozytywnej. Psychologia pozytywna w pigułce oferuje coś dla każdego, kto interesuje się odkrywaniem, jak żyć optymalnie. Ta genialna publikacja jest pełna naukowych dowodów, które identyfikują kluczowe komponenty szczęśliwego życia. Przeczytaj ją i dowiedz się, jak zmienić swoje życie na lepsze”. Dr Cecilia d’Felice, psycholożka konsultantka, autorka i felietonistka m.in. „The Times” i „The Metro” „Psychologia pozytywna w pigułce to kompleksowe, przyjazne dla użytkownika, przemyślane wprowadzenie i recenzja tej dziedziny. Mówiąc wprost, to najlepsza ogólna analiza, z którą można się zapoznać w ciągu paru dni. Osoby bez wykształcenia psychologicznego znajdą w niej fascynujące i pouczające informacje; dla specjalistów to wiarygodny przegląd tej dziedziny”. Dr Carol Kauffman, współzałożycielka i dyrektorka Coaching and Positive Psychology Initiative, Harvard Medical School, USA „Psychologia pozytywna w pigułce dr Ilony Boniwell to pięknie napisane, przejrzyste i przystępne wyjaśnienie istoty szybko rozwijającego się i ekscytującego nowego kierunku w psychologii. Jest to mój numer jeden wśród publikacji wprowadzających dla studentów, psychologów stosowanych, badaczy i osób pragnących dowiedzieć się więcej na ten temat”. Profesor Irvine S. Gersch, Dyrektor Programów Psychologii Edukacyjnej, University of East London, Wielka Brytania
Autorskie przepisy Joanny Matyjek na domowe nalewki, likiery, koktajle, syropy, a także na lemoniady, konfitury czy...kostki lodowe z kwiatami.
Ponad 60 przepisów na np. dereniówkę, miodówkę z Rościna, nalewkę z niewielkich, lekko owłosionych owoców czyli agrestówkę, nalewkę z jagód, jarzębiny, rabarbaru, ale też wiśnie w rumie, sangrię, truskawkową margaritę czy piwo bezalkoholowe z syropem Lady Gray, konfiturę z róży albo kostki lody ziołami lub kwiatami.
Autorka dzieli się swoimi sprawdzonymi przepisami, ale także tymi najciekawszymi i zebranymi i zasłyszanymi od znajomych, którzy swoje receptury testują od lat. Sąsiadka Elunia podaje przepis na nieziemską cytrynówkę a pan ochroniarz Piotr nalewkę z pigwy przy okazji opowiadając czasem zabawne rady np. jak zrobić orzechówkę z całymi orzechami zamkniętymi w butelce.
Domowe nalewki, likiery i syropy można przygotować niemal ze wszystkich dostępnych nam owoców, warzyw i ziół... a także korzystając z darów dzikiej przyrody - łąk i lasów: jagód, jarzębiny, pędów sosny, mięty.
Proste przepisy, z których można wyczarować wyrafinowane smaki polecamy zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych w przyrządzaniu nalewek. Każdy znajdzie coś dla siebie lub skonfrontuje swój własny sposób z radami autorki. Wystarczy spróbować i pozwolić się uwieść zapachom i kolorom letnich owoców, odczekać chwilę a potem już tylko delektować się napojami. W książce nie zabraknie opowieści o właściwościach zdrowotnych owoców, porad i ciekawostek.
Joanna Matyjek
Autorka bloga Odczaruj Gary, na którym dzieli się z czytelnikami przepisami na arcyciekawe potrawy. Rozwój bloga zaowocował powstaniem słynnego Studia Odczaruj Gary. Moje Studio to miejsce, w którym spełniam się zawodowo: gotuję, stylizuję i fotografuję. Tworzymy apetyczne projekty kulinarne, książki kucharskie czy reklamy jedzenia. To na blogu w 2022 roku zadebiutował przepis na Porterówkę czy Wiśnie w rumie zyskując ogromną popularność. Sukces tych przepisów skłonił mnie do spisania wszystkich receptur na szlachetne nalewki, koktajle czy inne pyszności. I tak właśnie powstała bardzo nalewkowa Sama Słodycz. odczarujgary.pl; IG/odczarujgary_studio
Skąd biorą się uczucia? Czym są emocje? Jak je odczytać i zrozumieć u siebie i innych? Uczucia i emocje to najgłębszy i najstarszy język komunikacji międzyludzkiej, a ich wyrażanie lub tłumienie to?drogowskazy wskazujące nam, czego naprawdę potrzebujemy. Andrew Fuller szczegółowo analizuje najczęstsze rodzaje uczuć i emocji i wyjaśnia, jak je wykorzystać dla własnego dobra, zamiast pozwolić im negatywnie wpływać na nasze życie. Z poradnika możesz dowiedzieć się m.in. jak: > odróżniać osoby szczere od fałszywych? > dostrzegać, kto naprawdę cię pragnie? > trafniej interpretować zachowania własne i innych? > dostrzegać zmiany nastroju i łagodzić zmartwienia? > reagować w?bardziej pozytywny sposób w?momentach gniewu lub konfliktów? > powtarzać chwile pełne szczęścia, inspiracji i?kreatywności? Aby utrzymać równowagę emocjonalną i zadbać o zdrowie psychiczne, warto mieć świadomość zmian, jakie zachodzą w naszych uczuciach i emocjach. Pozwala to spojrzeć z?pewnej perspektywy na własne życie i na to, jak chcemy je wykorzystać i świadomie kształtować. Andrew Fuller Jest psychologiem klinicznym i terapeutą rodzinnym na wydziale psychiatrii, uczenia się i rozwoju edukacyjnego na Uniwersytecie w Melbourne. Jest także głównym konsultantem narodowej strategii zapobiegania narkomanii REDI. Jako psycholog kliniczny współpracuje z wieloma szkołami i społecznościami w Australii i na całym świecie, specjalizując się w dobrostanie młodych ludzi i ich rodzin. Autor kilkunastu książek. Mieszka w Melbourne.
Jak być spokojnym i pewnym siebie w stresujących i nowych sytuacjach. Czy denerwujesz się przed wystąpieniem? Czy zjada Cię stres, kiedy prezentujesz jakiś projekt? Czy umiesz zjednać innych do swoich racji? Czy trudno uciszyć Ci wewnętrznego krytyka? Czy potrafisz umiejętnie reagować na silne emocje? Wszyscy potrzebujemy spokoju i pewności siebie w codziennym życiu. Chcemy dobrze wypaść przed innymi podczas wystąpienia publicznego lub rozmowy o pracę. Patricia Stark przedstawia wyjątkowy zestaw narzędzi, ćwiczeń praktycznych oraz naturalnych sposobów nadoskonalenie umiejętności komunikacyjnych w interakcjach społecznych. Nowatorska koncepcja połączenia spokoju i pewności siebie to klucz do pokonania lęków, zaufania sobie i tworzenia życia, jakiego pragniesz. W poradniku znajdziesz informacje m.in.: – czym są wspomagacze spokojnej pewności siebie i jak je wykorzystywać, – jak pozbyć się strachu przed wystąpieniami publicznymi, – czym jest zdrowy kontakt wzrokowy i dlaczego jest potrzebny, – jak uśmiech pomaga w błyskawicznym nawiązaniu kontaktu z innymi ludźmi, – jakie są nawyki mimiczne, których należy unikać w komunikacji z innymi, – jak wypaść pozytywnie podczas rozmowy o pracę, – jakie owoce i przyprawy można wykorzystać, by złagodzić stres i niepokój. Spokojna pewność siebie nie jest w nas od urodzenia. Jest czymś, czego się uczymy,i – co ważniejsze – czymś, co możemy w sobie wypracować i ciągle rozwijać. Zacznij już dziś! Patricia Stark Jest właścicielką Patricia Stark Communications and Calmfidence® Workshops. Prowadzi szkolenie w zakresie rozwoju osobistego. Współpracuje z celebrytami, korporacjami, autorami, prezenterami, influencerami. Mieszka w Nowym Jorku. Więcej informacji na stronie patriciastark.com. Spokojna pewność siebie nie bierze się z tego, co zdarza się tobie. Bierze się z tego, co dzieje się w tobie… Widziałam taką samą zmianę u wielu moich klientów na przestrzeni lat i cudownie było widzieć, jak bardzo jest ona wyzwalająca. Obserwowanie, jak moi klienci i studenci rozwijają skrzydła i odnajdują własną drogę do spokojnej pewności siebie to najbardziej satysfakcjonująca część mojej pracy… To ogromny przywilej pomagać ludziom i rozbłysnąć własnym światłem w tym świecie. Patricia Stark
Świat jest pełen kolorów. Czasem dominują ciemniejsze, by po chwili znowu zrobiło się jaśniej.Bohaterowie opowiadań mierzą się z różnymi problemami - śmiercią, strachem przed starością, konfliktem z rodzeństwem, chorobą, toksyczną relacją z matką, wypadkiem, po którym wszystko się zmienia, wypaleniem, nieszczęśliwą miłością. Wydaje im się, że już nigdy nie będzie dobrze, że utknęli w jakimś magicznym punkcie, z którego nie można pójść dalej. Czy uda im się ruszyć do przodu? Czy życie nabierze jaśniejszych barw?Osiem cenionych autorek napisało opowiadania dające nadzieję, udowadniając, że nigdy nie jest za późno, by zmienić swoje życie na lepsze.Autorki: Natasza Socha, Katarzyna Enerlich, Liliana Fabisińska, Magdalena Knedler, Agnieszka Krawczyk, Agnieszka Lignas-Łoniewska, Magdalena Stachula, Małgorzata Warda.
Od ciebie zależy, jakie będziesz mieć życie. A może być ono naprawdę cudowne!
To nie jest książka, która ma cię nauczyć, jak żyć. Bo tego nauczy cię samo życie. Ta książka może dodać otuchy, a czasem nawet i rozbawić. Jeśli się wahasz – wskaże właściwy kierunek. Jeśli się boisz – natchnie odwagą. Jeśli zbytnio przejmujesz – podpowie, co jest naprawdę ważne, a co niewarte ani chwili twojej uwagi. Wszyscy jesteśmy uczniami w szkole życia i choć zwykle nie brak nam dobrych chęci – niektóre lekcje okazują się dla nas za trudne. Część z nich przegapiamy lub ignorujemy. Inne niewłaściwie interpretujemy. W efekcie cierpimy, błądzimy lub powtarzamy wciąż te same błędy. A przecież życie chce od nas tylko jednego: byśmy je pokochali – takim, jakie jest. I byśmy przeżyli je najlepiej, jak tylko potrafimy.
Psycholożka Katarzyna Miller wspólnie z dziennikarką Joanną Olekszyk w 24 rozmowach-lekcjach poruszają tematy bliskie każdemu z nas: problem z poczuciem własnej wartości, samotność w związku, lęk przed bliskością, sztywność w relacjach, nieumiejętność wyznaczania granic, głód akceptacji, bolesne dzieciństwo czy dawne urazy. Tłumaczą, skąd się wzięły i jaką rolę mają do odegrania. Radzą, by spojrzeć na nie w nowy sposób i włożyć trochę wysiłku w zmianę swojego myślenia (pomogą w tym praktyczne ćwiczenia pod koniec każdego rozdziału). Ostatecznie to tylko od ciebie zależy, jakie będziesz mieć życie. A może być naprawdę cudowne!
Katarzyna Miller Najsłynniejsza polska psycholożka. Charyzmatyczna, odważna, dowcipna i pogodna, ale też szczera do bólu. Psychoterapeutka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Ukończyła psychologię i filozofię na UW. Treningu psychologicznego i prowadzenia psychoterapii uczyła się w Ośrodku Synapsis od prof. dr. hab. Kazimierza Jankowskiego, a następnie od rzeszy nauczycieli polskich i zagranicznych (w tym Carla Rogersa). Wykładowczyni na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Felietonistka miesięcznika „Zwierciadło”.
Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. Chcę być kochana tak, jak chcę, Nie bój się życia, Kup kochance męża kwiaty (Wydawnictwo Zwierciadło). Joanna Olekszyk Dziennikarka, redaktor naczelna miesięczników „Zwierciadło” i „Sens”. Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa UW. Współautorka książek, m.in. Daj się pokochać dziewczyno (Wydawnictwo Zwierciadło).
Czy warto odzyskać dom obarczony klątwą? Co podpowiada intuicja, a co rozsądek? Co wspólnego ma stary dom z miłością? I czemu historia uczuć lubi się powtarzać? Julia Minejko - prawniczka doświadczona w odzyskiwaniu nieruchomości, bada przeszłość starej warszawskiej kamienicy. Prócz dokumentów ma do dyspozycji maszynopis powieści o dziejach budynku i pierwszej właścicielki Klementyny. Mroczna to przeszłość, pełna dramatów i niewyjaśnionych zdarzeń. Z aktów prawnych wynika, że sympatyczny i przystojny Dominik bez trudu uzyska prawa do budynku. Z powieści, rodzi się pytanie czy warto odzyskać dom obarczony klątwą? Rozum każe Julii trzymać się paragrafów i dowodów, intuicja uparcie podpowiada jej, że jest coś więcej w historii tej kamienicy, coś ważnego co dotyczy jej osobiście. Jej zespół w kancelarii adwokackiej składa się z ludzi działających niekonwencjonalnie, w dochodzeniu do prawdy pomagają im własne pasje. Czy miłość do starych samochodów, ziół lub kamieni szlachetnych może przydać się w odkrywaniu tajemnic? Co wspólnego ma stary dom z miłością? I czemu historia uczuć lubi się powtarzać? O tym właśnie szepczą stare kamienice... Katarzyna Droga Pisarka, dziennikarka, redaktorka. Od lat tworzy literackie portrety nietuzinkowych kobiet, jest autorką powieści biograficznych m.in. o Hance Ordonównie, Aleksandrze Piłsudskiej. Zajmują ją dzieje rodzin i dziedzictwa pokoleń, napisała podlaską sagę „Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca” i „ Pokolenia. Powrót do domu”. W „Sekretach przodków” przygląda się rodzinnym przekazom transgeneracyjnym. W latach 2008 - 2017 była redaktorką naczelną magazynu „Sens” w Wydawnictwie „Zwierciadło”. Po latach pracy w Warszawie wróciła do rodzinnego domu nad Narwią, by pisać książki bliskie współczesnym kobietom. informacja o serii "Seria uczuć" to cykl powieści o kobietach, które pragną miłości, wierzą w przyjaźń i mają swoje pasje. Psychologia, prawo, fotografia, gamedev ... - w tym są dobre. Rzeczywistość zaskakuje je w kluczowych momentach życia - wówczas biorą sprawy w swoje ręce. Angażują emocje i podejmują grę z przygodą. Bo życie to nie tylko seria zdarzeń. To przede wszystkim seria uczuć.
Odkryj największych myślicieli świata i ich przełomowe koncepcje! Zbyt często podręczniki zamieniają godne uwagi teorie, zasady i figury filozoficzne w nużący dyskurs, który odrzuciłby nawet Platon. Filozofia.?Przewodnik dla lubiących rozkminiaćbez bólu usuwa nudne szczegóły i wyczerpującą filozoficzną metodologię, a zamiast tego daje lekcję filozofii, która angażuje Cię w odkrywanie fascynującej historii ludzkiej myśli i jej rozwoju. Od Arystotelesa i Heideggera po wolną wolę i metafizykę, poradnik Paula Kleinmana zawiera setki zabawnych filozoficznych ciekawostek, ilustracji i zagadek myślowych, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Więc niezależnie od tego, czy chcesz rozwikłać tajemnice egzystencjalizmu, czy po prostu chcesz dowiedzieć się, czym zasłynął ?Voltaire, Filozofia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu ma wszystkie odpowiedzi – nawet te, o których nie wiedziałeś, że szukasz. Paul?Kleinman Mieszka w Nowym Jorku. Ukończył University of Wisconsin uzyskując dyplomy w zakresie sztuki i sztuki komunikacji w radiu, telewizji i filmie. Niezależny badacz i autor książek, w których w prosty i przejrzysty sposób tłumaczy zawiłe teorie naukowe.
Dowiedz się, jak otrzymać taką miłość, jakiej potrzebujesz. Bestseller?Chcę być kochana tak jak chcę, to książka – poradnik, książka – terapia, książka – przygoda, w której Katarzyna Miller i Ewa Konarowska zastanawiają się, w jaki sposób można otrzymać miłość dokładnie taką, jakiej się chce i jakiej się potrzebuje. Manuela Gretkowska:Te relacje ze spotkań psychoterapeutki z dziennikarką to połączenie terapii i przyjacielskich zwierzeń. Są uzdrawiającymi rozmowami doświadczonych kobiet. Po ich przeczytaniu może będziesz wściekła na siebie albo na mężczyzn. Po ich przemyśleniu pokochasz mądrzej, przynajmniej siebie. Cezary Harasimowicz:To wspaniała książka dla prawdziwych kobiet.Wobec tego okazuje się, że jestem prawdziwą kobietą. Katarzyna Miller Najsłynniejsza polska psycholożka. Charyzmatyczna, odważna, dowcipna i pogodna, ale też szczera do bólu. Psychoterapeutka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Ukończyła psychologię i filozofię na UW. Treningu psychologicznego i prowadzenia psychoterapii uczyła się w Ośrodku Synapsis od prof. dr. hab. Kazimierza Jankowskiego, a następnie od rzeszy nauczycieli polskich i zagranicznych (w tym Carla Rogersa). Wykładowczyni na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Felietonistka miesięcznika „Zwierciadło”. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in.? Nie bój się życia, Kup kochance męża kwiaty, Instrukcja obsługi faceta?(Wydawnictwo Zwierciadło). Ewa Konarowska Dziennikarka, dawno temu reporterka, później redaktorka, przez wiele lat związana z prasą kobiecą. Współautorka książki?Po co mi ten facet??Nieudana matka dwójki udanych dorosłych już dzieci, Staszka i Adeli, babcia uroczych Lusi i Mai. Pasjonuje ją psychologia, ale jeszcze bardziej pociąga buddyzm. Partnerka mężczyzny, który dla niej gotuje i gra na gitarze, długo niedocenianego przez nią Pana Czesia.
Niech moc roślin będzie z Tobą!Koktajle z owoców, warzyw, ziół, nasion oraz przypraw od wielu lat goszczą w naszym menu. Trudno się dziwić nie tylko potrafią zachwycić smakiem, są również bardzo zdrowe. Co więcej łatwo je przygotować i zabrać ze sobą.Koktajle do zadań specjalnych dr Hanny Stolińskiej to 10 specjalnie przygotowanych tygodniowych kuracji. Dzięki koktajlom, w których kryje się moc roślin, możesz korzystnie wpłynąć na swoje zdrowie w różnych obszarach. Potrzebujesz regeneracji?Masz poczucie, że warto zadbać o cerę? Brakuje ci energii? Chcesz podkręcić metabolizm?Wszystko to możesz osiągnąć w naturalny, prosty i smaczny sposób.Hanna StolińskaDoktor nauk o zdrowiu, dietetyk kliniczny. Pomaga osobom z problemem nadwagi i otyłości, cierpiącym na choroby dietozależne oraz będącym na dietach alternatywnych (ze szczególnym uwzględnieniem diet roślinnych). Prowadzi szkolenia dla dietetyków i lekarzy. Współpracuje z Narodowym Programem Zdrowia i przy realizacji kampanii społecznych. Autorka wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych. Autorka lub współautorka cenionych książek o odżywianiu, m.in. Jelito drażliwe. Leczenie dietą, Insulinooporność. Leczenie dietą, Zdrowe stawy. Leczenie dietą (Wydawnictwo Zwierciadło).
Czasami los wiedzie do miłości krętymi ścieżkami.Dominik jest młodszym synem zamożnego właściciela dworu. Ma jednak poczucie, że życie jest wobec niego niesprawiedliwe. Majątek ma przejść w ręce starszego brata, który właśnie przygotowuje się do ślubu. Dominik także chciałby odgrywać w rodzinie ważną rolę, ale to mało prawdopodobne. Dla młodszych synów taka ścieżka nie jest bowiem przewidziana.Julianna również urodziła się w szlacheckiej rodzinie. Los obdarował ją urodą i mądrością. Jest jedynaczką, tym bardziej chętnych do jej ręki nie brakuje. Znajome dziewczęta jej zazdroszczą, ale ona marzy o czymś innym. Pragnie pomagać ludziom, leczyć ich, tak jak robiła to jej babcia. Jednak dziewczyna ze szlacheckiej rodziny nie może zostać zielarką. Musi poślubić kogoś odpowiedniego, a potem żyć w ciasnym gorsecie konwenansów, które zapewnią jej społeczne poważanie. Konwenansów, od których Julianna bardzo chciałaby się uwolnić.Wydaje się, że losy tych dwojga są przesądzone. Mimo to, życie spełni marzenia Julianny i Dominika. Zrobi to jednak po swojemu i poprowadzi ich trudną drogą.Saga dworska to opowieść o życiu w dziewiętnastowiecznym szlacheckim dworku oraz miłości, która pojawiła się w najmniej oczekiwanych okolicznościach. Inne czasy, stroje, obyczaje i wyzwania. Jednak marzenia o prawdziwej miłości wciąż takie same.Krystyna MirekPisarka, mama czwórki dzieci, miłośniczka kwiatów i ogrodów. Absolwentka polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez wiele lat pracowała w szkole, ucząc języka polskiego i niemieckiego. Od kilku lat zajmuje się pisaniem książek (wydała ich już kilkadziesiąt). Powieści jej autorstwa są mocno osadzone w realiach życia, nie brakuje w nich zmagań z przeciwnościami losu, ale są też pełne ciepła, energii oraz optymizmu.
Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Coraz bardziej samodzielny maluch intensywnie rozwija się fizycznie, emocjonalnie i społecznie. Nie ma niezawodnych recept wychowawczych skutecznych wobec każdego dziecka. Można jednak mądrzej i efektywnie wpływać na jego rozwój poprzez zrozumienie mechanizmów odpowiadających za postępowanie dziecka na różnych etapach jego rozwoju. Z poradnika dowiesz się m.in.: jak zmienia się dziecko między trzecim a siódmym rokiem życia, jak się nie dać „małemu despocie”, jak zabawa wpływa na rozwój malucha, czy edukacja przedszkolna jest korzystniejsza od domowej, dlaczego dzieci zmyślają, czy warto uczyć dzieci wartości pieniądza, jakie korzyści i zagrożenia stwarzają urządzenia cyfrowe, jak budować poczucie własnej wartości dziecka i nauczyć je samodzielności. Dr Aleksandra Piotrowska w rozmowach z Ireną A. Stanisławską w przystępny sposób przybliża rodzicom zagadnienia związane z wychowaniem dzieci w wieku przedszkolnym. Pokazuje nie tylko przyczyny, ale też skutki niektórych zachowań dzieci. Pomaga zrozumieć, jak bardzo pociechy zmieniają się w tym okresie i co rodzic może zrobić, by wspomóc je na tym niezwykle ważnym etapie życia. Aleksandra Piotrowska Doktor psychologii. Emerytowany pracownik naukowy Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz pracy naukowej i doradztwa dla rodziców i nauczycieli współpracuje? z Komitetem Ochrony Praw Dziecka, a w latach 2008–2018 była społecznym doradcą Rzecznika Praw Dziecka. Zajmuje się także propagowaniem wiedzy psychologicznej pełniąc rolę eksperta w kontaktach z prasą, stacjami radiowymi i telewizyjnymi. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich. Prywatnie nałogowa czytelniczka literatury wszelakiej, miłośniczka wyjazdów narciarskich i podróży. Matka dwojga dzieci i babcia trojga wnucząt. Irena A. Stanisławska Dziennikarka. Zaprasza do rozmowy cenionych psychologów, by dzielili się swoją wiedzą. Współautorka m.in. takich książek jak: Moje dziecko cz. 1 i cz. 2 (z Dorotą Zawadzką),Być lekarzem. być pacjentem (z Wojciechem Eichelbergerem) Jak wychować dziecko, psa, kota…i faceta (z Dorotą Sumińską i Dorotą Krzywicką), Oswoić narkomana, Pułapki przyjemności, Toksyczna matka (z Robertem Rutkowskim), Między nami samicami (z Aleksandrą Piotrowską i Dorotą Sumińską), Jak tu nie zwariować (z psychiatrą Edwardem Krzemińskim).
Niespełnione pragnienia z dzieciństwa, porzucone młodzieńcze planyKażde wydarzenie jest jak fala. Może odbić się echem. Powrócić. Nawet po wielu latach.Ida pracuje w korporacji. W niesprzyjającej atmosferze, zmaga się z ciągłym osłabieniem oraz z rozczarowaniem ze strony partnera, który jest jej przełożonym.Presja osiągania coraz wyższych wyników sprawia, że Ida zamiast piąć się w górę, popada w tęsknotę i roztargnienie.Adrian uważa, że jego przyjaciółka powinna odpocząć. W dniu urodzin wręcza jej zaproszenie na kilkudniowy wyjazd do spa.Ida przyjmuje prezent, jednak okazuje się, że przyjaciel nie był z nią do końca szczery, a miejsce, do którego ją przysłał, niebezpiecznie skłania do wyciszenia i przemyśleń. Nie tego chce dziewczyna wiecznie zabiegana i uciekająca od marzeń, które wiele lat temu musiała porzucić.A czego potrzebuje? Co tak naprawę może ją uzdrowić?W tej powieści istotną rolę odgrywają symbole, sny oraz intuicja. To właśnie ona może się okazać najważniejszym głosem, który nie tylko pomaga podjąć decyzje, ale też wybrzmiewa tłumionymi pragnieniami i skrywaną głęboko prawdą.Anna PurowskaMagister muzykologii, redaktor współtworząca telewizyjny teleturniej wiedzowy. Zadebiutowała w 2015 r. powieścią Moje pierwsze imago. W 2021 r. ukazała się jej druga powieść Kiedy spada gwiazda. Zakochana w podróżach i odkrywaniu nowych miejsc. Pisze książki, aby ukazywać czytelnikom piękno zamknięte w drobiazgach i chwilach.
Jak to jest – dzielić życie, łóżko i piankę do golenia?
Przemysław Pilarski i Andrzej Gryżewski, autorzy bestsellerowej Sztuki obsługi penisa, tym razem w rozmowach o związkach homoseksualnych. Z dala od moralizowania, dawania jedynie słusznych rad i używania skomplikowanych terminów. Jak najbliżej życia. Czy to książka jedynie dla gejów? Zdecydowanie – NIE. To cenna publikacja dla wszystkich osób z tak zwanych „tęczowych rodzin” oraz dla tych, którzy chcą poznać, zrozumieć i… nie oceniać.
Z książki Jak facet z facetem czytelnik dowie się między innymi, jak zbudować stabilną i udaną relację, jak radzić sobie z byciem singlem, a z jakimi problemami udać się do specjalisty. Nowe wydanie znakomitego poradnika. Więcej tematów, więcej wiedzy, więcej porad. Andrzej Gryżewski Psycholog, seksuolog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (CBT), terapeuta schematów, certyfikowany edukator seksualny. Wieloletni współpracownik prof. dr. hab. Zbigniewa Lwa-Starowicza w Instytucie Seksuologii. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Ekspert w wielu audycjach i programach telewizyjnych poświęconych seksualności. Regularnie gości na łamach wielu czasopism. Autor i współautor książek, m.in. Sztuka obsługi penisa, Macho. Instrukcja obsługi oraz Niekochalni. Założyciel Instytutu Psychoterapii ARTE VITA. Przemysław Pilarski Scenarzysta, dramatopisarz, dramaturg, dziennikarz, kiedyś także stand-upper. Absolwent polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, kursu scenariuszowego w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych (Nowy Teatr/SWPS). Publikował m.in. w „Ha!arcie”, „Playboyu”, „Logo” i „Dialogu”. Spektakle oparte na jego tekstach prezentowane były m.in. w Warszawie, Krakowie, Berlinie, Bolonii oraz Antwerpii. Autor scenariuszy seriali, programów telewizyjnych i filmów krótkometrażowych. Laureat IX edycji konkursu dramaturgicznego „Metafory Rzeczywistości” (2016) oraz Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej (2018). Współautor bestsellerowej Sztuki obsługi penisa.
Kryzys to naturalna część życia. Ważne by umieć się z nimi uporać. W życiu każdego człowieka pojawiają się kryzysy. Nie sposób ich uniknąć. I nie o tym zresztą jest ta książka. Kasia na kryzys to na poradnik na czasy życiowych zakrętów, których czasami jest mniej, a czasami – bardzo wiele. Psychoterapeutka Katarzyna Miller i dziennikarka Joanna Olekszyk rozmawiają m.in. o tym jak zachowywać się w obliczu kryzysu i spowodować, by został rozwiązany w sposób dla nas korzystny. Dlaczego warto pokonywać lęk i stawiać czoła problemom. I wreszcie jak postępować tak, by życiowy bilans był dodatni. Katarzyna Miller Najsłynniejsza polska psycholożka. Charyzmatyczna, odważna, dowcipna i pogodna, ale też szczera do bólu. Psychoterapeutka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Ukończyła psychologię i filozofię na UW. Treningu psychologicznego i prowadzenia psychoterapii uczyła się w Ośrodku Synapsis od prof. dr. hab. Kazimierza Jankowskiego, a następnie od rzeszy nauczycieli polskich i zagranicznych (w tym Carla Rogersa). Wykładowczyni na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Felietonistka miesięcznika „Zwierciadło”. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. Chcę być kochana tak, jak chcę, Nie bój się życia, Kup kochance męża kwiaty (Wydawnictwo Zwierciadło). Joanna Olekszyk Dziennikarka, redaktor naczelna miesięczników „Zwierciadło” i „Sens”. Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa UW. Współautorka książek, m.in. Daj się pokochać dziewczyno (Wydawnictwo Zwierciadło).
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?