Książka powstała podczas pracy nad serialem dokumentalnym „Rinke za kratami”, którego premiera planowana jest jesienią, w telewizji Polsat. Szukając prawdy na temat tego, jak wygląda życie w więzieniu, bohater i producent telewizyjny programu , Rinke Rooyens spędził aż ponad miesiąc w Zakładzie Karnym w Krzywańcu. Rinke Rooyens opowiada o ludziach, których spotkał za kratami, o ich marzeniach i problemach. Zdobył ich zaufanie, dowiedział się, co sprawiło, że trafili do więzienia i jak widzą swoją przyszłość, po odbyciu kary. Poznajemy funkcjonariuszy i osadzonych, ludzi z dwóch biegunów świata, który zwykłym zjadaczom chleba jawi się jako terra incognita, ziemia nieznana. „Rinke za kratami” to zapis wrażeń z państwa w państwie ukrytego za murem. Odkrywamy tu trudne, ludzkie historie, na które złożyły się przypadek, nieodpowiednie towarzystwo, młodzieńcza głupota. Weryfikujemy obiegowe opinie na temat więzienia, przekonujemy się, czy to prawda, że więźniowie żyją w bardzo dobrych warunkach? Szukamy odpowiedzi na pytania: dlaczego tak wielu przestępców wraca do więzienia i zasila szeregi „recydywy”? Jak po latach izolacji człowiek może powrócić do normalnego życia? Czy w ogóle jest to możliwe? Czy związki z bliskimi mogą przetrwać tę próbę? Czy można zerwać z przestępczym życiem i zapomnieć o więziennej przeszłości? Rinke Rooyens zmierzył się z rzeczywistością polskiego systemu penitencjarnego. Przekonał się, że zakład karny nie jest wyłącznie męskim światem, a łzy pojawiają się na twarzach nie tylko jako więzienny tatuaż. O autorze: Rinke Rooyens - to jedna z najbardziej znanych i cenionych postaci w branży telewizyjnej. Producent, reżyser i scenarzysta programów telewizyjnych. Holender, który czuje się Polakiem. Założyciel, właściciel i prezes firmy mediowej Rochstar. Urodził się w Amsterdamie, dorastał między teatrem (matka aktorka) a telewizją (ojciec reżyser). W dzieciństwie dorabiał myjąc samochody, potem wyjechał do Kolonii, gdzie pracował dla lokalnej telewizji jako montażysta i asystent kierownika produkcji. W 1998 roku przeniósł się do Warszawy, gdzie rozpoczął pracę jako reżyser-konsultant dwóch serii programu TVN „To było grane”. Wyreżyserował kilkadziesiąt programów m.in. „Taniec z Gwiazdami”, „The Voice of Poland”, „Top Model”, „Kocham Cię Polsko”, „Celebrity Splash”, „Gwiazdy Tańczą na Lodzie”. Jest również autorem formatów, takich jak talk show „Świat się kręci”, czy „Szymon Majewski Show”, obecnych na antenie z sukcesem przez wiele sezonów. Rinke Rooyens jest zdobywcą wielu Telekamer oraz nagrody Gepard Biznesu i nagrody Róża Gali. Ma 17-letniego syna Rocha z małżeństwa z Kayah.
Dekalog szczęścia
Zbiór krótkich, inspirujących rozmów ze znanymi psychologami, coachami, uzupełnionych zabawnymi anegdotami i prostymi, życiowymi poradami. Każdy z nich wniesie do dekalogu swoje doświadczenia i wskazówki:
Katarzyna Miller opowie o radości życia, która jest możliwa, nawet wtedy, gdy dokucza samotność. Wojciech Eichelberger pokaże, jak cieszyć się z upływającego czasu. Maria Rotkiel udzieli wskazówek do stworzenia własnego przepisu na szczęście. Miłosz Brzeziński pomoże upolować szczęście w godzinach pracy, a Jagna Ambroziak – znaleźć je w przyjaźni. Krzysztof Korona opowie o odkrywaniu uroków intymności we dwoje.
Rozmówcy autorki to nie tylko wybitni specjaliści, ale wyjątkowi ludzie. Rozmowy z nimi pomogą Ci odnaleźć radość życia. W każdej z nich znajdziesz właściwe dla siebie słowa lub odkryjesz, coś o czym zapomniałeś, a przecież było takie ważne….
Rozmowy toczą się wokół różnych dziedzin i okresów naszego życia
Jak być szczęśliwym na różnych etapach życia (w okresie młodości, kryzysu 30-latka, kryzysu wieku średniego i starości. Także – w różnych porach roku: wiosną i jesienią itp.). Jak osiągnąć szczęście w miłości (inna jest miłość młodzieńcza, inna dojrzała) Czy możliwe jest szczęście w pracy. Czy zawsze odnajdujemy szczęście w rodzicielstwie. Co daje nam szczęście w przyjaźni. Czy można odnaleźć szczęście w samotności. Czy jesteśmy szczęśliwi w wolnym czasie (i w święta). Jak wypracować szczęście, kiedy trzeba wciąż zaczynać od początku, kiedy wszystko się wali. Od czego zależy szczęście w rodzinie (i kiedy jej nie ma). Czy można być szczęśliwym w chorobie (swojej i kogoś bliskiego). Beata Pawłowicz – dziennikarka, pisarka, poetka. Autorka poradnika czerpaniu szczęścia z pracy – Po szczęście do pracy. Związana z magazynem Zwierciadło.
Po szczęście do pracy
„Wybierz sobie zawód, który lubisz, a całe życie nie będziesz musiał pracować.”
Konfucjusz
Dziesięciu specjalistów: psychoterapeuci, coachowie, prawnik (m.in. Wojciech Eichelberger, Katarzyna Miller, Iwona Firmanty, Tomasz Srebnicki) dzieli się z czytelnikami wiedzą, jak osiągnąć szczęście w pracy. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu uzyskasz recepty na szczęście w swoim życiu zawodowym. W rozmowach, które odbyli z autorką wskazują Ci: techniki radzenia sobie z emocjami i stresem, techniki przeciwdziałania wypaleniu zawodowemu oraz techniki związane z asertywnością. Wskazówki specjalistów pozwolą Ci zbudować świadomość własnych celów i sprawnie zarządzać swoim czasem.
Książka wskaże Ci właściwą drogę do osiągnięcia szczęścia w życiu zawodowym – niezależnie od tego gdzie pracujesz i jak bogaty jest Twój życiorys zawodowy.
Jeśli praca kojarzy Ci się jedynie z rutyną, wysiłkiem i wynikającym z niego zmęczeniem i często zadajesz sobie pytania:
Czy lubię swoją pracę? Czy praca jest dla mnie złem koniecznym? Czy robię to, co robię, bo muszę? Czy dzięki tej pracy mogę się rozwijać? Czemu brak mi wiary we własne siły? przeczytaj tę książkę.
Beata Pawłowicz – dziennikarka, pisarka, poetka. Po sukcesie poradnika Dekalog szczęścia. Jak się nie dać udawanej radości, ale też nie wpaść w czarną rozpacz postanowiła zająć się tematem szczęścia w pracy. Związana z magazynem Zwierciadło.
Wyjątkowy tandem damsko-męski. Katarzyna Miller, znana i lubiana psycholożka oraz Miłosz Brzeziński, niekonwencjonalny psycholog rozmawiają o relacjach między współczesnymi kobietami a mężczyznami. Każde postrzega je na swój sposób. Z humorem, często kontrowersyjnie rozprawiają się z mitem, że kobiety i mężczyźni zawsze żyją ze sobą jak przysłowiowy pies z kotem.
Autorzy analizują wyzwania we współczesnych związkach, w których obowiązują zupełnie inne zasady niż te utarte przez wieki. Zastanawiają się także, jak mimo różnic, zbudować udany i trwały związek.
Książka porusza wiele problemów obecnych w codziennym życiu: agresję, seksualność, uświadamianie dzieci, emancypację. Jedną z konkluzji jest to, że w dzisiejszych, trudnych czasach granice między rolami społecznymi mężczyzn i kobiet się zacierają.
Rozmowa obydwojga specjalistów zajmujących się relacjami czasem prowokuje, czasem zastanawia, ale na pewno - bawi.
Katarzyna Miller – znana, lubiana i chętnie czytana psycholożka, poetka i psychoterapeutka z ponad trzydziestoletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Wykładowczyni na podyplomowych Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka książek – m.in.: „Nie bój się życia”, „Kup kochance męża kwiaty”, „Blaski życia” oraz trzech tomików wierszy. Na stałe związana ze miesięcznikiem „Zwierciadło".
Miłosz Brzeziński – ceniony coach i psycholog biznesu, autor książek dotyczących wdrażania zmian w życiu osobistym i zawodowym z humorem prowokuje do przemyśleń nad uporządkowaniem życia. Twierdzi, że woli inspirować, niż radzić. Nie daje gotowych rozwiązań, ale pomaga czytelnikom odnaleźć własne ścieżki . Nakładem Wydawnictwa Zwierciadło ukazały się dotychczas jego dwie książki „Biznes czyli sztuka budowania relacji” oraz „Życiologia czyli o mądrym zarządzaniu czasem”.
Zbiór felietonów znanej psycholożki i psychoterapeutki, Katarzyny Miller.
Opowiadając o doświadczeniach własnych, swoich pacjentów, przyjaciół i znajomych, Autorka zachęca do pracy nad sobą i pomaga stawiać czoła rozmaitym lękom. Przekonuje, że najistotniejsze w życiu to nie bać się codzienności… Po prostu - nie bać się życia!
To książka dla wszystkich; nie tylko tych, którzy czują się źle z samym sobą. Przecież wszyscy mamy jakieś obawy, a nawet wyrzuty sumienia, że nie jesteśmy tacy, jakimi być ,,powinniśmy’’.
W pierwszym rozdziale Autorka pisze: "Wielu rzeczy, których życie nam dostarcza, w ogóle nie chcemy, udajemy, że ich nie ma, uciekamy przed nimi, a przede wszystkim, boimy się. Starości i starzenia się, śmierci i umierania, choroby, ubóstwa, zdrady, osamotnienia, porażki, błędu, braku wygranych, krytyki, odrzucenia, bezradności. (…) Można mieć miłość, pieniądze, zdrowie, rodzinę i zewnętrzne bezpieczeństwo, ale jeśli czujemy lęk – zje on radość i zadowolenie ze wszystkiego".
Katarzyna Miller – psycholożka, psychoterapeutka, filozofka i poetka z ponad trzydziestoletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Wykładowczyni na podyplomowych Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka książek – m.in.: „Królowe życia i król”, „Kup kochance męża kwiaty”, „Blaski życia” oraz trzech tomików wierszy; współautorka książki „Jak pies z kotem” (z Miłoszem Brzezińskim). Na stałe związana z miesięcznikiem „Zwierciadło".
Rosie McDonald niegdyś porzucona przez narzeczonego przed ołtarzem, jest cenioną organizatorką ślubów. W obu sferach jej życia - służbowej i prywatnej nie dzieje się najlepiej - kariera utknęła w martwym punkcie, a chłopak zdecydowanie nie jest „tym jedynym”. Ma jednak przed sobą wyzwanie. Hotel Bonneville mieszczący się w Londynie, lata świetności ma już za sobą. Za sprawą działań Rosie zaczyna odzyskiwać dawny szyk i renomę. Gdy wszystko zaczyna się układać i Rosie widzi efekty swojej pracy, w hotelu pojawia sie przystojny, aczkolwiek nieco ekscentryczny syn właściciela, Joe. Przy pierwszym kontakcie nie wzbudza on sympatii Rosie. Nie tylko nie ma pojęcia o ślubach, ale chodzi w pomiętych ubraniach, co znacząco odbiega od standardów Rosie. W dodatku – Joe ma czelność zgadzać się na to, czego chcą panny młode, planujące ślub w hotelu jego ojca. Jako asystent Rosie nie przykłada należytego znaczenia do detali, które dla niej są ważne. Burzy to jej system pracy i powoduje nieustanne konflikty między nimi. Ile par spełni swoje marzenia w hotelu Bonneville? Czy organizowane przez Rosie i Joe śluby będą jak z bajki, a droga do ołtarza będzie usłana pachnącymi płatkami róż? Czy mimo tego, że obydwoje tworzą swoistą „mieszankę wybuchową” uda im się stworzyć „drużynę marzeń”? A może nawet - coś więcej? Hester Browne, była dziennikarka, autorka powieści obyczajowych dla kobiet, popularna w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Pierwsze doświadczenia zdobywała jako redaktor w wydawnictwie literackim. Wiele jej książek (m.in. „The Little Lady Agency” oraz „The Runaway Princess” ) trafiło na listę bestsellerów New York Times. Cosmopolitan określa jej książki jako „cudownie uzależniające”, a New York Times porównuje ją do Jane Austen.
Trzy kobiety. Trzy sposoby na życie. Jedna tajemnica czy może – jedno olśnienie?
To powieść o losach Leny, Marii i Aliny, które dzieli tak wiele, że nie powinny mieć ze sobą nic wspólnego. Oto one: stylistka w magazynie kobiecym, kucharka w barze mlecznym i była gwiazda dziennikarstwa. Nie wiedzą o sobie, ale są połączone niewidzialną nicią.
Każda ma za sobą przeszłość, o której wolałaby zapomnieć. Każda z nich stoi na własnym, życiowym zakręcie. Muszą dokonać i dokonują wyboru.
Bohaterki Ałbeny Grabowskiej są klasycznymi kobietami - bywają kapryśne, nieprzewidywalne, popełniają błędy. Dramaty, które przeżywają bolą, ale też dają szansę na przebudzenie.
Zalety powieści - ciekawy pomysł, tajemnica, humor, namiętność, wyraziste postacie bohaterek i zaskakujące zakończenie udowadniają, że literatura kobieca wcale nie musi smakować jak pralinka.
Ałbena Grabowska – lekarz neurolog- epileptolog (obecnie pracuje w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym, pełni także funkcję sekretarza Polskiego Towarzystwa Epileptologii). Imię Ałbena, oznaczające kwitnącą jabłoń, zawdzięcza swoim bułgarskim korzeniom. Matka trójki dzieci, która nie wyobraża sobie życia bez pisania. Wydała między innymi powieść Lot nisko nad ziemią oraz I tom sagi Stulecie Winnych. Ci, którzy przeżyli (Wydawnictwo Zwierciadło, 2014), II tom Stulecie Winnych. Ci, którzy walczyli (Wydawnictwo Zwierciadło 2015) oraz III tom Stulecie Winnych. Ci, którzy wierzyli (Wydawnictwo Zwierciadło 2015)
Czym się zajmuje IPM, czyli Instytut Pamięci Małżeńskiej? Czy kobiety dysponują radarem, który wykrywa leni? Dlaczego założenie szlafroka może być wyzwaniem? Szymon Majewski w zabawny, ale jakże trafny sposób opowiada o współczesnym związku. Pokazuje schematy sytuacji, które mają miejsce w klasycznym związku damsko-męskim; w relacjach kobieta-mężczyzna, co w jego przypadku oznacza: mąż-żona. To ciepła, ironiczna opowieść o kobiecie. I równie ciepła, autoironiczna opowieść o mężczyźnie. To lustro, w którym przejrzeć się może każda kobieta, i każdy mężczyzna. Zapis zwyczajnego, a zarazem niezwyczajnego życia we dwoje i inspiracji, jakie czerpać można z małżeńskich problemów i radości. Testując na znajomych czytających felietony Szymona pisane dla miesięcznika „Zwierciadło” przekonaliśmy się, że niejeden czytelnik pomyśli w trakcie lektury "To historia mojego związku" albo „I ja mam tak w domu na co dzień”. Nostalgia, prawdziwe uczucia, duża dawka humoru, jednym słowem – energetyczny Szymon Majewski.
Lekcja miłości... to zbiór rozmów o rodzicielstwie, które nie podlega standaryzacji, nie da się go ująć w schematy i modele.
Rozmówcy autorki są osobami powszechnie znanymi, ludźmi z pierwszych stron gazet i telewizji. Równocześnie – są rodzicami nieszablonowymi. Popularność nie sprawiła, że uniknęli prozy życia i nie ułatwiła im ona podejmowania decyzji, czasem bardzo trudnych. W rozmowach poruszają tematy skomplikowane, mówią o sprawach uznawanych za wstydliwe – kwestiach, które najczęściej nie wychodzą poza domowe zacisze.
Padną w nich pytania: Jak poradzić sobie z rolą samotnego rodzica? Czy trudno jest wychować gromadkę dzieci? Jak pogodzić wykonywanie zawodu i realizację pasji z życiem rodzinnym? Czy dziecko adoptowane można kochać tak jak własne? Czy nadchodzi chwila, w której można pogodzić się ze śmiercią dziecka? W rozmowach tych odnajdziecie wiele emocji - radość, rozpacz, szczęście, złość, żal i pogodzenie się z losem.
Wśród rozmówców: Katarzyna Bosacka, Ałbena Grabowska, Barbara Falandysz, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Bartosz Bonk, Gromosław Czempiński, Tomasz Jastrun, Roman Polko.
Rozmowy prowadzi Magdalena Łyczko, dziennikarka związana z mediami od ponad 16 lat. Pracowała m.in. w Teleexpressie i Dzień Dobry TVN, magazynie „Gala” oraz w onet.pl. Najważniejsze są dla niej ostatnie cztery lata, bo wtedy została mamą. Wówczas otworzyła portal zaradna-mama.pl.
Odejście bliskiej osoby, to jedno z najtrudniejszych doświadczeń. Ludzie starają się z nim uporać na różne sposoby. Artur Cieślar, po odejściu Małgorzaty Braunek, z którą przyjaźnił się przez wiele lat, zaczął pisać do niej listy.Ich codziennym rytuałem była poranna rozmowa telefoniczna. Gdy Małgorzaty zabrakło, te listy zastąpiły mu codzienne dyskusje z nią. W listach tych wspomina ostatni rok jej życia, rozmowy z nią i - odejście.To nie tylko świadectwo żałoby. To świadectwo ludzkich uczuć - trwalszych niż śmierć.To rozmowa, w której druga osoba milczy i wykazuje się - tak, jak to bywa w relacji przyjaciół - umiejętnością słuchania. A piszącemu - pozwala uporać się z brakiem odpowiedzi.***od autora:Ta książka jest zapisem stanu, który przeżywamy, gdy tracimy bliską nam osobę,w moim wypadku - przyjaciółkę. To także zapis wspomnień. Bo kiedy odchodzi ktoś bliski, wspomnienia są jak dobry, ciepły dom.Jeśli z tych listów, które pisałem do osoby już nieżyjącej, choć nadal we mnie żywej, ktoś znajdzie dla siebie choć odrobinę egzystencjalnej otuchy, będę spełniony. Jeśli chorym i odchodzącym rozświetli nieco duszę - będę szczęśliwy.Artur Cieślar
W setną rocznicę urodzin księdza Jana Twardowskiego autorzy odbyli niemalże sto rozmów z osobami, które miały okazję go poznać. Wspomnienia zebrane w książce wzruszają, bawią, skłaniają do refleksji. I przybliżają postać księdza Jana.To wspomnienia z okazji setnej rocznicy urodzin Księdza Jana Twardowskiego. Wspomnienia o człowieku bliskiemu ziemi i równie bliskiemu niebu.Ksiądz Twardowski nazywał siebie ""księdzem, który pisze wiersze"". Pisał w swojej autobiografii, że jego symbolem jest biedronka (boża krówka). Stąd pochodzi określenie ""Jan od Biedronki"".Przez lata był katechetą dzieci specjalnej troski, niemal 50 lat - rektorem warszawskiego Kościoła Sióstr Wizytek.Charakteryzowało go niezwykłe poczucie humoru, a pogodna aura, którą emanował, sprawiała, że wywierał niezwykły wpływ na innych ludzi. Sam o sobie mówił mało i niechętnie. Powróci dzięki tej książce - we wspomnieniach tych, którzy mieli okazję go spotkać i zapamiętali -jako wyjątkowego, przyjaznego, pełnego wiary w Boga i tolerancji dla ludzi człowieka.Książka ilustrowana jest unikatowymi zdjęciami Czesława Czaplińskiego.Czesław Czapliński - wybitny fotograf, przed którego obiektywem pojawiają się najbardziej znane osobistości ze świata biznesu, kultury, polityki, sportu m.in.: Oscar de la Renta, Alberto Moravia, Liza Minelli, Umberto Eco, Isaac Singer, Liv Ullmann, Henry Kissinger, Calvin Klein.Jego zdjęcia publikowane były m.in. w ""The New York Times"", ""Vanity Fair"", ""Washington Post"" oraz ""Newsweeku"".
Chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się, chcesz być szczęśliwy tydzień - ożeń się, chcesz być szczęśliwy całe życie - zostań ogrodnikiem.
Z roku na rok rośnie w Polsce liczba osób, które mogłyby podpisać się pod tym chińskim przysłowiem. Ogród to ogromna radość, ale też duże wyzwanie. Łatwiej mu sprostać, mając doświadczonego przewodnika. W ciągu roku miłośników pięknych ogrodów i ogródków (nawet tych na przydomowym tarasie) czeka wiele prac. Jak w każdym przedsięwzięciu kluczem do sukcesu jest odpowiednie planowanie. Kalendarz prac ogrodniczych, zwłaszcza przygotowanych przez eksperta, znacząco to ułatwi.
Jakie prace ogrodnicze wykonać w ogrodzie w poszczególnych miesiącach roku?
Które narzędzia trzeba mieć pod ręką?
Kiedy wysiać nasiona do gruntu, a kiedy wykonać nasadzenia?
Co pomoże Twoim roślinom przetrwać zimę?
Załóż swój własny dziennik prac ogrodowych, w którym zaplanujesz cały rok pielęgnacji. Skorzystaj z wskazówek eksperta - Mai Popielarskiej. Każdy posiadacz najmniejszego nawet ogródka i wielbiciel ukwieconego tarasu powinien je znać. Zadbaj o swój ogród i taras z Mają- efekt pracy będzie olśniewający.
Maja Popielarska - dziennikarka, prezenterka pogody, architekt krajobrazu. Zagorzała wielbicielka kwiatów i ogrodów. Od 1999 r. związana z TVN. W TVN Meteo prowadzi swój własny program 'Maja w ogrodzie' (emitowany również na antenie TVN, TVN Style i TVN24). Jej pasje to moda, urządzanie wnętrz, gotowanie, sport i zdrowy styl życia. Widzowie cenią w Mai Popielarskiej delikatność i optymizm.
Od kilku lat na świecie zapanowała prawdziwa moda na koktajle – z owoców, warzyw, ziół i zbóż. Czy w Twojej diecie brakuje owoców i warzyw? Jesz w pośpiechu? Czy odżywiasz się racjonalnie? A może pragniesz schudnąć? Podkręcić metabolizm? Wygrać ze stresem? Jeśli tak, ta książka jest właśnie dla Ciebie! Koktajle dodają energii, dostarczają składników odżywczych, można je tworzyć z ulubionych składników na wiele sposobów. Zamieszczone w tej książce przepisy pozwalają cieszyć się wspaniałym smakiem oraz doskonałym, odżywczym działaniem najróżniejszych owoców i warzyw. Smaczne, niewymagające dużych nakładów energii czy finansów, dostarczające konkretnych składników do naszej diety - wszystkie zalety koktajli zostały ujęte w łatwe do przygotowania przepisy. Znajdziesz w niej kuracje detoksykacyjne, przyspieszające metabolizm, odstresowujące oraz inne, wszystkie ułożone w proste do przeprowadzenia tygodniowe plany żywieniowe. Potrzebujesz tygodnia dla pięknej cery – nic prostszego. Smaczne, zdrowe i łatwe do przygotowania koktajle dostarczą Twojej skórze wszystkich niezbędnych składników. Katarzyna Błażejewska – absolwentka dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz psychodietetyki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Wyznaje zasadę, że można jeść niemal wszystko, ważne są proporcje. W proponowanych dietach, jak również w edukacji pacjentów kładzie nacisk na produkty sezonowe, regionalne i – co niesłychanie ważne - naturalne.
Nowe wydanie bestsellerowej książki „Królowe życia” kierujemy zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn. Każdy z nas ma potrzebę zmian. W kolejnym wydaniu pojawią się, obok dotychczasowych opowieści, nowe historie kobiet, które spotkała w swojej pracy autorka. Skoro mamy nowe królowe życia, pojawi się i król. Czy z równym powodzeniem, jak kobiety, odnajdzie w sobie siłę, by założyć na głowę koronę życia? Królowe i królowie życia lubią siebie, przekuwają niepowodzenia w sukcesy i są dumni ze swojego życia. Nie starają się zadowolić wszystkich. Wiedzą, że to niemożliwe. Ta książka to zbiór historii o tym, jak znaleźć siłę w sobie samym - opowieści o tych, którzy zostali królowymi i królami życia. Mimo trudnego dzieciństwa, problemów małżeńskich, nałogów – bo nie ma kryzysów nie do zwalczenia. Katarzyna Miller – psycholożka, psychoterapeutka, filozofka i poetka z ponad trzydziestoletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Wykładowczyni na podyplomowych Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim oraz na licznych warsztatach rozwojowych dla kobiet. Autorka książek: Nie bój się życia, Kup kochance męża kwiaty oraz trzech tomików wierszy: Stołeczek, Ból jest jedwabiem oraz Fontanna miłości. Współautorka Bajek rozebranych (z Tatianą Cichocką), Chcę być kochana tak jak chcę. Rozmowy terapeutyczne (z Ewą Konarowską), Być kobietą i nie zwariować (z Moniką Pawluczuk). Na stałe związana ze miesięcznikiem „Zwierciadło".
Jest to niezwykły poradnik, ukazujący jak stworzyć przyjazny i harmonijny dom, ożywić przestrzeń życiową i poprawić relacje z najbliższymi. Karen Kingston w jasny i przystępny sposób omawia wpływ bałaganu w najbliższym otoczeniu na wszystkie aspekty egzystencji. Tłumaczy, w jaki sposób brak porządku może spowodować stagnację w każdej dziedzinie życia. Zachęca do dokonania zmian, zarówno w najbliższym otoczeniu, jak i w całym życiu. Dzięki lekturze książki Czytelnik dowie się jak zmienić prozaiczne porządki w terapeutyczną podróż. Proste wskazówki pozwolą osiągnąć zdumiewające rezultaty: nie tylko estetyczne i przyjazne otoczenie, lecz przede wszystkim psychiczne oczyszczenie i równowagę ducha.
Natura kuchni polskiej Wojciech Modest Amaro Książka wybitnego mistrza kulinarnego - Wojciecha Modesta Amaro - Natura kuchni polskiej to fascynująca podróż po świecie nowoczesnej kuchni polskiej opartej na tradycyjnych, współcześnie rzadko używanych, produktach. Mistrz Amaro przypomina prawdziwe skarby polskiej natury i podaje przepisy na znakomite i wyrafinowane dania z użyciem m.in. aronii, agrestu, brzozy, czarnego bzu, czosnku niedźwiedziego, dębu, dzikiej róży, głogu, jałowca, jarzębiny, morwy, pigwy i rabarbaru. Każdemu z tych składników towarzyszy artystyczne zdjęcie oraz przepis. Przepis, który podkreśla unikalność tego składnika i jego wyjątkowy atut – smak, zapach; wszystko, czym na ogół przemawiają do naszych zmysłów potrawy. Wojciech Modest Amaro mistrz kulinarny i restaurator. W 2008 wyróżniony przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną tytułem „Chef de L’Avenir”. W Warszawie otworzył restaurację Atelier Amaro, która w 2013 roku została, jako pierwsza restauracja w Polsce uhonorowana gwiazdką Michelin. Jest autorem dwóch książek: Natura kuchni polskiej oraz Kuchnia polska XXI wieku, która w 2010 otrzymała nagrodę Grand Prix Litterature de la Gastronomique w Paryżu. W 2013 został przewodniczącym jury telewizyjnego reality show Top Chef a w 2014 prowadzącym polską edycję programu Hell’s Kitchen.
Chcesz być szczęśliwy jeden dzień - upij się, chcesz być szczęśliwy tydzień - ożeń się, chcesz być szczęśliwy całe życie - zostań ogrodnikiem. Z roku na rok rośnie w Polsce liczba osób, które mogłyby podpisać się pod tym chińskim przysłowiem. Ogród to ogromna radość, ale też duże wyzwanie. Łatwiej mu sprostać, mając doświadczonego przewodnika. W ciągu roku miłośników pięknych ogrodów i ogródków (nawet tych na przydomowym tarasie) czeka wiele prac. Jak w każdym przedsięwzięciu kluczem do sukcesu jest odpowiednie planowanie. Kalendarz prac ogrodniczych, zwłaszcza przygotowanych przez eksperta, znacząco to ułatwi. Jakie prace ogrodnicze wykonać w ogrodzie w poszczególnych miesiącach roku? Które narzędzia trzeba mieć pod ręką? Kiedy wysiać nasiona do gruntu, a kiedy wykonać nasadzenia? Co pomoże Twoim roślinom przetrwać zimę? Załóż swój własny dziennik prac ogrodowych, w którym zaplanujesz cały rok pielęgnacji. Skorzystaj z wskazówek eksperta - Mai Popielarskiej. Każdy posiadacz najmniejszego nawet ogródka i wielbiciel ukwieconego tarasu powinien je znać. Zadbaj o swój ogród i taras z Mają- efekt pracy będzie olśniewający. Maja Popielarska - dziennikarka, prezenterka pogody, architekt krajobrazu. Zagorzała wielbicielka kwiatów i ogrodów. Od 1999 r. związana z TVN. W TVN Meteo prowadzi swój własny program „Maja w ogrodzie” (emitowany również na antenie TVN, TVN Style i TVN24). Jej pasje to moda, urządzanie wnętrz, gotowanie, sport i zdrowy styl życia. Widzowie cenią w Mai Popielarskiej delikatność i optymizm.
Ojciec Mateusz często mówi, że potrawy Natalii mają duszę. Wypróbujcie je sami! Kto nie lubi domowej kuchni? Wszyscy, którzy ją cenią, a także lubią gotować i biesiadować w gronie bliskich osób, powinni sięgnąć po tę książkę. Kilkadziesiąt starannie wybranych i sprawdzonych przepisów gospodyni Ojca Mateusza – Natalii Borowik. Smakowite potrawy kuchni regionalnej. Ponadto interesujące, zabawne opowieści – z których dowiemy się więcej o samej Natalii, Ojcu Mateuszu, Pluskwie, aspirancie Noculu i innych serialowych bohaterach. Smacznego! Ojciec Mateusz to jeden z najpopularniejszych polskich seriali, na jesieni bieżącego roku będzie emitowana jego 11 seria (średnia widownia odcinka premierowego poprzedniej serii - 4,55 mln osób). Jedną z najbarwniejszych serialowych postaci jest gospodyni , Natalia Borowik, grana przez Kingę Preis. W 11 serii Natalia, od pewnego czasu realizująca z powodzeniem swoje kulinarne pasje, pisze bloga kulinarnego a następnie wydaje książkę z przepisami. Wątek ten, jak również sama książka, pojawią się w serialu.
Jeżeli uważasz, że dzięki porządkom w życiu da się rozciągać czas bez końca
– spróbuj nadmuchać słoik. Powodzenia! Podobnie jak słoik, doba nie jest
rozciągliwa...
„Życiologia czyli o mądrym zarządzaniu czasem” to książka, którą powinien przeczytać każdy, kto czasami ma poczucie, że goni w piętkę. Miłosz Brzeziński, jak zwykle z humorem i bez ceregieli, prowokuje do przemyśleń nad uporządkowaniem życia. Jest to trudna sztuka w tych zwariowanych czasach, ale jeśli sam się za te porządki zabierzesz – w Twoim otoczeniu znajdzie się wielu „mistrzów”, którzy zagospodarują Twoje życie po swojemu. A najważniejsze w Twoim życiu jest to, żeby TO, co dla Ciebie najważniejsze pozostawało najważniejsze, prawda?
PS. Jeżeli dostałeś tę książkę od Kogoś w prezencie, pomyśl o nim ciepło, bo zapewne zależy temu Komuś na Twoim powodzeniu!
Miłosz Brzeziński- topowy polski trener z międzynarodowym certyfikatem coacha ICC. Konsultant CNBC Biznes i TVN w zakresie psychologii biznesu. Autor obrazoburczych felietonów, recenzji i rewolucyjnych artykułów na temat biznesu w teorii i w praktyce. Profesor Działań Skutecznych w Instytucie Kreowania Skuteczności. Konsultuje celebrytów, dziennikarzy i najwyższą kadrę menedżerską w Polsce. Denerwuje. Wyzłośliwia się. Zmusza do myślenia. Ma dwa życiowe motta (Prawdziwa pasja, to wydzieranie światu wiedzy 24 godziny na dobę oraz Wyróżnij się albo zgiń) i dwa rodzaje wizytówek (poważne i niepoważne). Regularnie gości na antenie m.in. TVN, TVN CNBC, TVP, Polskiego Radia, RMF, Antyradia.
W książce „Biznes czyli sztuka budowania relacji” Miłosz Brzeziński - topowy polski coach - uzmysławia i inspiruje. Tych, którzy chcą odnieść sukces i tych, którzy już go odnieśli - i podążają ku nowym wyzwaniom. Odpowiada na nurtujące pytania - m.in. czy jesteśmy genetycznie zaprogramowani do pracy w zespole? Na czym polega bycie prawdziwym menedżerem? Czy ekspert musi być arogancki? Dlaczego uczniom wmawia się, że powinni się doskonalić w obszarach, gdzie idzie im najgorzej? Jaka jest różnica między zarządzaniem a ręcznym sterowaniem? Czy kujon jest dźwignią handlu?
Miłosz Brzeziński- topowy polski trener z międzynarodowym certyfikatem coacha ICC. Konsultant CNBC Biznes i TVN w zakresie psychologii biznesu. Autor obrazoburczych felietonów, recenzji i rewolucyjnych artykułów na temat biznesu w teorii i w praktyce. Profesor Działań Skutecznych w Instytucie Kreowania Skuteczności. Konsultuje celebrytów, dziennikarzy i najwyższą kadrę menedżerską w Polsce. Denerwuje. Wyzłośliwia się. Zmusza do myślenia. Ma dwa życiowe motta (Prawdziwa pasja, to wydzieranie światu wiedzy 24 godziny na dobę oraz Wyróżnij się albo zgiń) i dwa rodzaje wizytówek (poważne i niepoważne). Regularnie gości na antenie m.in. TVN, TVN CNBC, TVP, Polskiego Radia, RMF, Antyradia.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?