Skąd imię Drań? Z piosenki Kabaretu Starszych Panów My jesteśmy tanie dranie. Mocne imię, oddające siłę jamniczego ducha. Bo każdy, kto żył z jamnikiem pod jednym dachem, wie, że to psy, których nie da się zlekceważyć. Drań, nazywany też Dranisławem lub Draniuszkiem, wkroczył w życie rodziny Zosi w szczególnie trudnym czasie - zaraz po stanie wojennym 1981 roku. Był wtedy małym kluseczkowatym szczeniaczkiem, ale niemal od razu wypełnił swoją osobowością cały dom i serca wszystkich mieszkańców. Stał się pocieszycielem w trudach oraz towarzyszem w radościach i smutkach. Bywał łobuzem, ale też nieulękłym, wiernym przyjacielem. W niewielkim jamniczym ciele dźwigał niezłomny charakter. Szczekał basem, miał na wszystko własne zdanie i kochał po swojemu. Był psem, którego nie tylko się kocha, ale też szanuje. Opowieść o Draniu przenosi czytelnika w lata 80. Opowiada o przyjaźni - ludzkiej i psiej. Pokazuje, że nawet w najtrudniejszych czasach jamnicza miłość jest jak kubek ciepłej herbaty w mroźny dzień.Drań to postać prawdziwa. Pierwszy, wyczekany pies autorki, jej wierny kumpel z czasów szkoły podstawowej. A wszyscy wiemy, że z pierwszym psem jest jak z pierwszą miłością - nigdy się go nie zapomina!
Ta książka przeznaczona dla najmłodszych jest dowodem na to, że każdy umie rysować!Wystarczy się nie zrażać i próbować do skutku, bo ćwiczenie czyni mistrza! Naprawdę potrzebne są tylko ołówek, kredki lub flamastry i dobre chęci.Dzięki niezwykle prostym instrukcjom autorstwa Adeliny Sandeckiej nauczycie się, jak krok po kroku narysować aż 30 różnych dinozaurów! Nie potrzebujecie nawet zeszytu, bo w książce zaplanowano specjalne miejsce na wasze rysunki.Rysowanie to nie tylko świetna zabawa, ale także ćwiczenie cierpliwości i ręki, co ułatwia późniejszą naukę pisania.
Filip, który dopiero co przeprowadził się z rodzicami do nowego mieszkania, nie może zasnąć przeszkadza mu w tym dziwny dźwięk, podobny do szeptu. Ten zagadkowy szept zaczyna go prześladować, podobnie jak melodia starej piosenki. W dodatku chłopiec znajduje tajemniczy, misternie wykonany przedmiocik, niby-kluczyk, a niedługo potem w jego ręce trafia stary zegar z ornamentem labiryntu Co to wszystko może znaczyć i dokąd go zaprowadzi?Sto lat wcześniej o poranku czternastoletni Jeremi przedziera się przez śnieżne zaspy do zakładu zegarmistrzowskiego. Przyucza się tam do zawodu, by wspomóc matkę ciężko pracującą na utrzymanie rodziny i leczenie chorej na serce córki - Ludwiki. Jeremi jest gotów zrobić wszystko, by tylko jego siostrzyczka poczuła się lepiej. Za sprawą tego pragnienia młodzieniec trafia na trop legendy o Zegarmistrzu Zegarmistrzów opiekującym się zegarami, które odmierzają czas ludzkiego życiaJak zazębiają się te dwie, pozornie odległe, historie? Czy to, co było, na pewno minęło, a to, co będzie, już jest, tylko o tym nie wiemy? Co może się zdarzyć w ciągu kwadransa i jak długo może on trwać?Piękna opowieść o wytrwałości, braterskiej miłości, nauce na własnych błędach, a także o czasie oraz chwilach, które decydują o wszystkim.
Czy wiecie, dlaczego Stanisław August był najczęściej porywanym królem Polski? Która polska królowa została koronowana w wieku zaledwie dziesięciu lat? Dlaczego Fryderyk Chopin nazywany był ,,cudownym dzieckiem" oraz czy historia może rosnąć na drzewie?Wszystkiego tego i znacznie, znacznie więcej dowiecie się z tej książki!
Dwujęzyczne polsko-ukraińskie wydanieZysk ze sprzedaży książki przeznaczamy na pomoc dzieciom z Ukrainy, wspierając działalność stowarzyszenia SOS Wioski dziecięceMaja chodzi do czwartej klasy. Lubi fryzurę zwaną kocie uszka, zielony kolor, kluski z serem, mopsy i arbuzy! W klasie Mai jest jeszcze szesnaścioro innych dzieci, a każde z nich ma inną historię, inną rodzinę i inaczej wygląda. Lubią swoje towarzystwo, choć zdarza im się ze sobą sprzeczać, a czasem też z kogoś naśmiewać. Nad wszystkim czuwa jednak pani Julia, która potrafi rozwiązać spory i tłumaczy, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i nie można nikogo krzywdzić ani sprawiać mu przykrości.W klasie są aż trzy Sofijki, Sofijka druga ma tatę i dwie mamy, jedna z nich mieszka daleko w Australii i przesyła córce pocztówki z kangurami. Tata Sofijki trzeciej zniknął podczas wojny i do tej pory nie wiadomo, gdzie jest. Aksana jest Białorusinką, ale urodziła się w Kijowie. Jej mama zmarła, a dziewczynka bardzo za nią tęskni. Chrystyna mieszka z babcią, a z rodzicami kontaktuje się przez Skype'a, z kolei rodzicom Kyrylo odebrano prawa rodzicielskie, ale na szczęście trafił na wspaniałego opiekuna Borysa, który jest zapalonym podróżnikiem.Dzięki opowieści Mai poznajemy wszystkie dzieci i ich historie czasem wesołe, a czasem bardzo smutne. Nie ma znaczenia, czy jesteś częścią małej, czy wielkiej rodziny, czy łączą was więzy krwi, czy nie, oraz ile masz mam lub tatusiów. Najważniejsze jest to, by się wzajemnie kochać i szanować. To prawdziwa wartość, opisana w tej książce.Opis pochodzi od wydawcy.
Jaki kawałek świata można znaleźć w konsoli do gier? Czy rowerzysta w Warszawie pomaga ocalić niedźwiedzie polarne? Jak filmik z Internetu podróżuje po dnie morskim? Czy złota rybka byłaby szczęśliwsza w rzece? Dlaczego pomidory wolałyby, żebyśmy nie spuszczali wody w toalecie, a orangutany nie lubią pasty do zębów?Pytania, które stawia ta książka, są mniej zwariowane, niż mogłoby się z pozoru wydawać. Odpowiedzi na nie pomogą czytelniczkom i czytelnikom zrozumieć wpływ naszych małych, codziennych czynności na przyrodę i tę blisko nas, i tę po drugiej stronie kuli ziemskiej.Bez pesymizmu i moralizatorstwa ta pięknie ilustrowana książka autorstwa Emanuelle Figueras i Tristana Giona rozbudza ciekawość, zwiększa świadomość i sprawia mnóstwo frajdy zarówno młodszym czytelnikom, jak i dorosłym, ucząc jednocześnie uważności, empatii i patrzenia znacznie dalej niż czubek własnego nosa!
Zdecydujcie sami o dalszych losach bohaterek! Ta książka skrywa więcej niż jedną historię
Królewny Józefina i Róża mają dość siedzenia bezczynnie i czekania na księcia z bajki. Biorą sprawy w swoje ręce! Dzielnie eksplorują zamki, jaskinie i inne miejsca pełne nietoperzy, smoków, niedźwiedzi i pajęczyn w poszukiwaniu księcia. Gdy zdaje się, że sukces jest już na wyciągnięcie ręki, królewny nieco tracą zapał. Czy uda im się osiągnąć cel? I czy na pewno jest nim znalezienie księcia z bajki?
Konstrukcja książki umożliwia dziecku decydowanie o dalszych przygodach bohaterek dzięki specjalnym zakładkom i ikonkom umieszczonym w tekście. Czytelnicy i czytelniczki aktywnie współtworzą historię, a to jeszcze większa frajda niż zwykle. Każda lektura to inne przygody!
Dwie opowieści w jednej, do czytania w sposób tradycyjny i wspak!Piękna, prosta i uniwersalna opowieść dla najmłodszych o tym, że każda historia ma dwie strony, a na świat można patrzeć z różnych perspektyw.Na foczej skale nie ma już miejsca, zatem nikt więcej się na niej nie zmieści, zresztą foki, które ją zamieszkały niechętnie widziałyby tam obcych. A jednak, jeśli przeczytacie tę historię jeszcze raz od końca, przekonacie się, że może mieć zupełnie inne zakończenie
Jeśli podobała Wam się „To pestka!” to „Chodź na dwór” jest zdecydowanie dla Was! To książka, która zachęca dzieci do zabawy na świeżym powietrzu i odkrywania tego, co w trawie piszczy… Chodźcie na dwór! To fascynujące miejsce, które tylko czeka na podbój przez maluchy i ich ciekawskie umysły, dłonie i stopy. Czy to w ogrodzie, parku, czy okolicznym lesie, bliższe spojrzenie na przyrodę wydobędzie z dzieciaków początkujących architektów, zoolożki, dendrologów czy botaniczki, a także astronomki i detektywów. Dzięki zaproponowanym w książce aktywnościom dzieci przekonają się, czyje tropy można znaleźć w lesie i jak je rozpoznać, zrobią dowód osobisty drzewa, drzewne odbitki, leśne grzechotki i bazę. Zagrają w podchody, rozpalą ognisko, nauczą się czytać mapę oraz identyfikować insekty i gwiazdozbiory. A to tylko niewielka część aktywności, które ma do zaproponowania ta książka! Opisane w „Chodź na dwór” zajęcia inspirują dzieci do samodzielnej nauki o zwierzętach, roślinach i pogodzie, a także o tym, jak dbać o świat. Przede wszystkim jednak sprawiają im wielką frajdę i wychodzą na zdrowie! Catherine Ard jest autorką i redaktorką wielu książek dla dzieci. Mieszka w Bristolu wraz z rodziną i psem o imieniu Annie. Carla McRae - australijska ilustratorka, mieszka i pracuje w Melbourne. Tworzy ilustracje głównie dla wydawnictw i agencji reklamowych. W wolnych chwilach projektuje skarpetki i maluje wielkoformatowe murale.
„Gra o spadek” - bestsellerowa klasyczna powieść Ellen Raskin, nagrodzona prestiżowym Medalem Newbery’ego, po raz pierwszy w Polsce! Niezwykle pomysłowa tytułowa zagadka wciąga w swoją orbitę szesnaście osób, zaproszonych na odczyt testamentu Samuela W. Westinga. Mogą one zostać milionerami, o ile poradzą sobie z przebiegłą i niebezpieczną rozgrywką ekscentrycznego starszego pana, której towarzyszą burza śnieżna, włamania i podkładanie bomb… Ellen Raskin uwikłała nadzwyczajny zestaw postaci w fabułę pełną łamigłówek, gry słów i humoru, intryg oraz napięcia. Emilia Kiereś to pierwsza polska tłumaczka, która zmierzyła się z tym z pozoru nieprzetłumaczalnym tekstem, który od lat, nieprzerwanie, pojawia się we wszystkich znaczących zestawieniach najlepszych książek dla dzieci wszech czasów. Ellen Raskin urodziła się w Milwaukee w stanie Wisconsin, a jej dzieciństwo przypadło na czasy Wielkiego Kryzysu. Napisała kilka powieści, m.in. Grę o spadek nagrodzoną Medalem Newbery’ego, Figgs&Phantoms wyróżnioną honorową nagrodą Newbery’ego, The Tatooed Potato and Other Clues oraz The Mysterious Disappearance of Leon (I Mean Noel). Napisała i zilustrowała też wiele książek obrazkowych. Zmarła w wieku 56 lat, 8 sierpnia 1984 w Nowym Jorku.
Zanurzcie się w lekturze i zgłębiajcie tajemnice mórz, oceanów i ich niesamowitych mieszkańców! Woda daje życie naszej błękitnej planecie. Ale czy zastanawialiście się nad tym, co żyje w wodzie? Dieter Braun bierze pod lupę podwodny świat i jego mieszkańców. Jest ich mnóstwo – w końcu ich dom, czyli morza i oceany, zajmuje największą powierzchnię na Ziemi. Fantastyczne ilustracje zabiorą was w podróż przez morza i oceany, w których można spotkać przerażające rekiny, imponujące wieloryby, przyjazne delfiny, gigantyczne ośmiornice, żółwie, kraby, koniki morskie i wiele innych niesamowitych stworzeń.
Dowiecie się też, dlaczego morza i oceany są ważne dla ludzi. Poznacie zawody, które nierozerwalnie wiążą się z wodą, a także przekonacie się jakie sporty można uprawiać na wodzie oraz co można robić na plaży. Odkryjecie słynne latarnie morskie, a także nowe zjawiska pogodowe, które są charakterystyczne dla morskich terenów. Dieter Braun Ilustrator i autor książek dla dzieci. Studiował projektowanie komunikacji w Folkwangschule w Essen. Ilustruje też dla prasy, jego klienci to między innymi: „Time Magazine”, „New York Times”, „Newsweek”, „Stern”, „Geo”, „Süddeutsche Zeitung”, „Zeit”, a także WWF i wiele innych. Jego książki o zwierzętach „Galeria dzikich zwierząt. Północ” i „Galeria dzikich zwierząt. Południe” zostały przetłumaczone na 11 języków, a „Dinozaury od a do z” jego autorstwa były zeszłorocznym kropkowym bestsellerem.
Zdecydujcie sami o dalszych losach bohaterów! Ta książka skrywa więcej niż jedną historię…
Mary i Jack wyruszają w pełną przygód podróż na Wyspę Papug, gdzie być może ukryty jest skarb tajemniczego Straszliwego Zet! Para nieustraszonych piratów będzie musiała stawić czoło burzy, gigantycznej ośmiornicy, wielorybowi, syrenom i zmierzyć się z wieloma innymi przeszkodami. Czy znajdą skarb? I kim u licha jest Straszliwy Zet?! Konstrukcja książki umożliwia dziecku decydowanie o dalszych przygodach bohaterów dzięki specjalnym zakładkom i ikonkom umieszczonym w tekście. Czytelnik staje się w ten sposób współautorem opowieści, a to jeszcze większa frajda niż zwykle. Każda lektura to inna morska wyprawa i nowe przygody! Sylvie Misslin mieszka niedaleko Strasburga. Z wykształcenia jest logopedką, ale od dłuższego czasu zajmuje się pisaniem dla dzieci. Tworzy teksty do albumów, wymyśla historie dla najmłodszych, pisze książki edukacyjne i takie, które dzięki sprytnym zakładkom, można czytać wiele razy i na różne sposoby, odkrywając wciąż nowe przygody! Amandine Piu urodziła się w pobliżu Lyonu. Po ukończeniu studiów z zakresu komunikacji wizualnej przeniosła się do Alzacji, do pracowni ilustracji w Haute École des Arts du Rhin w Strasburgu. Od tego czasu tworzy pełne humoru ilustracje do książek, albumów, prasy, gier planszowych, a także na plakaty i pocztówki.
Żeby uratować świat, trzeba działać /Tu i teraz/!Dzieci, jak mało który dorosły, żyją tu i teraz. Uważnie przyglądają się światu i całkowicie poświęcają się swoim sprawom. Kiedy w Miastoszewie nieoczekiwanie pojawia się uwolniona z roztopionego lodowca brontozaurzyca o wdzięcznym imieniu Nadzieja, natychmiast rozpoczynają wspólną przygodę.Sprawdźcie, czego dzieci nauczą ją o dzisiejszym świecie u progu katastrofy klimatycznej i co dostaną w zamianNieoczywista i zabawna książka o ekologii jest kontynuacją współpracy autorów książki Miasto Potwór Joanny Guszty i Przemka Liputa z wydawnictwem Kropka.Joanna Guszta współzałożycielka wydawnictwa i studia graficznego Ładne Halo. Autorka książek dla dzieci. Pisze, pracuje z tekstem, ale potrafi też myśleć obrazem i korzystać z niego w narracji. Aktywnie współpracuje z ilustratorami i wydawnictwami, chętnie opracowuje koncepcje wydawnicze i scenariusze twórczych warsztatów wokół książek. Wspólnie z grupą Mamy Projekt współtworzy i redaguje serię przewodników dla rodzin po miastach i lasach NIEMAPA. Dla Miesięcznika Znak pisze krótkie felietony o znakach graficznych. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Śląskim i socjologii na Politechnice Śląskiej. Mieszka i pracuje w Łodzi.Przemysław Liput Urodził się w 1985 r. w Sanoku. W 2010 roku ukończył studia na kierunku Grafika na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W 2017 roku uzyskał stopień doktora sztuki pod kierunkiem dr hab. Grzegorza Hańderka. Jest autorem ilustracji do książek: Rok w przedszkolu, Ziemia do Jadzi, serii Jano i Wito. Od 2011 prowadzi zajęcia z animacji na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Realizuje prace w technikach graficznych, rysunkowych oraz wideo.
Z tej książki dowiesz się, co ponad 100 maszyn robi każdego dnia!Przyjrzyj się maszynom pracującym w czternastu różnych miejscach, takich jak: dom, gospodarstwo, droga, kopalnia, wesołe miasteczko czy gabinet weterynarza. Następnie przewróć stronę, żeby dowiedzieć się, jak każda z maszyn się nazywa i jaką wykonuje pracę.Spójrz na pług, traktor, kombajn, odkurzacz, mikser, pralkę, mikroskop, a także maszynę do analizy krwi czy wyrzutnię łodzi ratunkowych.Zdziwisz się, jak wiele maszyn nas otacza i jak niektóre z nich dziwnie się nazywają!Ta znakomita książka wprowadza najmłodszych w świat technologii i uświadamia im jej wykorzystanie w codziennym życiu.Jo Nelson studiowała na Wydziale Języków Nowożytnych i Średniowiecznych Uniwersytetu Cambridge, a następnie podróżowała po świecie, ucząc angielskiego i matematyki. Osiadła w Londynie, gdzie, zanim zajęła się pisaniem książek dla dzieci, przez dziesięć lat pracowała w wydawnictwie.Aleksandar Savić serbski ilustrator i grafik. Ukończył Wydział Projektowania Graficznego i Komunikacji Wizualnej w Belgradzie.
Pierwsza książka dla najmłodszych autorki międzynarodowego bestsellera „Zniszcz ten dziennik”! Mamy dosyć sztywnych reguł dotyczących czytania! - nie zaginać rogów, z książką obchodzić się ostrożnie, czytać po cichu – co za nuda! A gdyby tak stworzyć całkiem nowe zasady ? - potrząśnij książką! - daj jej prztyczka! - powąchaj ją! - przytul ! - spróbuj czytać ją do góry nogami! Przecież książka to PRZYGODA i FRAJDA Keri Smith pomogła tysiącom ludzi na całym świecie wyzwolić kreatywność i odkryć nowe sposoby kontaktu z książką. Teraz autorka chce zaszczepić tę wrażliwość dzieciom i pomóc im bez kompleksów i uprzedzeń wejść w świat czytelnictwa. Wykończ tę książkę to zachęta do wiary we własne pomysły i otwarcia się na niedoskonałości. Pokazuje, że czytanie to wielka frajda i zabawa wszystkimi pięcioma zmysłami, a twórczy czytelnik lub czytelniczka jest najlepszym, co może przydarzyć się książce. Bez nich, książka nigdy nie będzie wykończona… Keri Smith - jest autorką, ilustratorką i artystką, najbardziej rozpoznawalną za sprawą sprzedanej w kilku milionach egzemplarzy książki pt. „Zniszcz ten dziennik”. Inne jej tytuły, to między innymi: „Zniszcz ten dziennik wszędzie”, „Łowca skarbów”, „Bałagan”, „Fantastyczny świat”. Prowadzi warsztaty kreatywne w oparciu o własne książki, ilustrowała też dla wielu czasopism, w tym dla „Washington Post” i „New York Times”. Lubi spędzać czas na zabawie z mężem i synem i dzieli swój czas między zachodnie Massachusetts i kanadyjską wioskę.
- łańcuszkowa rymowanka, doskonała do głośnego czytania! - absurdalny humor - świetne, ponadczasowe ilustracje Abnera Graboffa - piękne wydanie, twarda oprawa, płócienny grzbiet - nie tylko dla dzieci! Idealna książka do połknięcia w jeden wieczór! Pewnego dnia starsza pani połyka muchę. Jedyny sposób, żeby pozbyć się muchy, to połknąć pająka, który się wierci i kręci… Ta przewrotna historyjka, przypominająca nieco „Rzepkę” Tuwima, od ponad wieku zachwyca zarówno dzieci jak i rodziców. Jej wyrazisty rytm sprawia, że rymowanka doskonale nadaje się do czytania na głos i pozwala się bawić w zapamiętywanie, w miarę jak lista połykanych zwierząt – ptak, kot, pies, koza – rośnie. Kolorowe, nieoczywiste ilustracje Graboffa wspaniale korespondują z tradycyjną rymowanką i ożywiają tę klasyczną historyjkę. Była raz starsza pani, która połknęła muchę. Chaps! Jednym ruchem muchę pożarła. Dziwne, że nie umarła. Była raz starsza pani, która połknęła pająka, A ten się wiercił i kręcił, i po jej wnętrzu się błąkał. Połknęła tego pająka, by upolował muchę, Bo jednym ruchem muchę pożarła. Dziwne, że nie umarła (…) Abner Graboff – autor licznych grafik i ilustracji do książek dla dzieci, tworzył w latach 1950-1970.
Jest wiele rzeczy, które koty – w przeciwieństwie do dzieci – potrafią zrobić. Na przykład: chłeptanie mleka albo używanie języka jako grzebienia. Jest też wiele rzeczy, których koty nie potrafią, chociażby: śpiewanie dzieciom kołysanek lub złażenie z drzew… W tej szalonej historyjce o tajemnicach kotów i ich sekretnym życiu, opowiedzianej z punktu widzenia małego dziecka, Abner Graboff łączy głos dziecięcej niewinności ze wspaniałym poczuciem humoru. Żartobliwe, zamaszyste ilustracje dopełniają prosty tekst, do którego inspiracją stał się kot-ulubieniec całej rodziny. Abner Graboff – autor licznych grafik i ilustracji do książek dla dzieci, tworzył w latach 1950-1970. W przygotowaniach do tej książki pomogli mu trzej synowie, którzy zajęli się obserwacją kota Tarzana.
„Podróżuj w czasie” zabiera nas na spotkanie z wybitnymi postaciami historycznymi takimi jak Kleopatra, Gutenberg, Leonardo da Vinci, Louis Pasteur, Mahatma Gandhi czy Neil Armstrong. Niewątpliwym wyróżnikiem tej publikacji są zamykające każdy rozdział rozkładówki z mnóstwem zagadek, rebusów, labiryntów i zadań na spostrzegawczość. Dwadzieścia postaci historycznych i 100 zagadek – ta książka to nie tylko podróż w czasie, ale również znakomite połączenie nauki i zabawy!
Prezentowane egzemplarze mogą posiadać pewne uszkodzenia, takie jak porysowane lub nieco uszkodzone okładki, zagięcia, zżółknięcia, zbite narożniki itp.
Pierwsza książka dla najmłodszych autorki międzynarodowego bestsellera „Zniszcz ten dziennik”! Mamy dosyć sztywnych reguł dotyczących czytania! - nie zaginać rogów, z książką obchodzić się ostrożnie, czytać po cichu – co za nuda! A gdyby tak stworzyć całkiem nowe zasady ? - potrząśnij książką! - daj jej prztyczka! - powąchaj ją! - przytul ! - spróbuj czytać ją do góry nogami! Przecież książka to PRZYGODA i FRAJDA Keri Smith pomogła tysiącom ludzi na całym świecie wyzwolić kreatywność i odkryć nowe sposoby kontaktu z książką. Teraz autorka chce zaszczepić tę wrażliwość dzieciom i pomóc im bez kompleksów i uprzedzeń wejść w świat czytelnictwa. Wykończ tę książkę to zachęta do wiary we własne pomysły i otwarcia się na niedoskonałości. Pokazuje, że czytanie to wielka frajda i zabawa wszystkimi pięcioma zmysłami, a twórczy czytelnik lub czytelniczka jest najlepszym, co może przydarzyć się książce. Bez nich, książka nigdy nie będzie wykończona… Keri Smith - jest autorką, ilustratorką i artystką, najbardziej rozpoznawalną za sprawą sprzedanej w kilku milionach egzemplarzy książki pt. „Zniszcz ten dziennik”. Inne jej tytuły, to między innymi: „Zniszcz ten dziennik wszędzie”, „Łowca skarbów”, „Bałagan”, „Fantastyczny świat”. Prowadzi warsztaty kreatywne w oparciu o własne książki, ilustrowała też dla wielu czasopism, w tym dla „Washington Post” i „New York Times”. Lubi spędzać czas na zabawie z mężem i synem i dzieli swój czas między zachodnie Massachusetts i kanadyjską wioskę.
Prezentowane egzemplarze mogą posiadać pewne uszkodzenia, takie jak porysowane lub nieco uszkodzone okładki, zagięcia, zżółknięcia, zbite narożniki itp.
Jest wiele rzeczy, które koty – w przeciwieństwie do dzieci – potrafią zrobić. Na przykład: chłeptanie mleka albo używanie języka jako grzebienia. Jest też wiele rzeczy, których koty nie potrafią, chociażby: śpiewanie dzieciom kołysanek lub złażenie z drzew… W tej szalonej historyjce o tajemnicach kotów i ich sekretnym życiu, opowiedzianej z punktu widzenia małego dziecka, Abner Graboff łączy głos dziecięcej niewinności ze wspaniałym poczuciem humoru. Żartobliwe, zamaszyste ilustracje dopełniają prosty tekst, do którego inspiracją stał się kot-ulubieniec całej rodziny. Abner Graboff – autor licznych grafik i ilustracji do książek dla dzieci, tworzył w latach 1950-1970. W przygotowaniach do tej książki pomogli mu trzej synowie, którzy zajęli się obserwacją kota Tarzana.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?