To wspaniałe Pismo Święte napisano prostym językiem i wypełniono pięknymi ilustracjami. Skierowano je zarówno do dzieci, które będą się zachwycać kolorowymi obrazkami, jak i do starszych czytelników, samodzielnie poznających biblijne historie. Prawie 300 bogato zdobionych ilustracji pomoże poznać najważniejsze wydarzenia za Starego i Nowego Testamentu. To Pismo Święte z pewnością zdobędzie serca małych i dużych czytelników oraz będą doskonałym prezentem na różne okazje!
Arcybiskup Sheen zagłębia się w to, co według niego jest istotą kapłaństwa, w dodatku cechą nieczęsto komentowaną: bycie, podobnie jak Chrystus, „świętą żertwą”. Autor podkreśla, że – aby być jak Chrystus – kapłan musi Go naśladować w Jego przykładzie ofiary, ofiarując siebie jako żertwę, by nieustannie uobecniać Jego Wcielenie w świecie.
Arcybiskup Sheen zagłębia się w to, co według niego jest istotą kapłaństwa, w dodatku cechą nieczęsto komentowaną: bycie, podobnie jak Chrystus, „świętą żertwą”.
W przeciwieństwie do kogokolwiek innego, Pan Jezus przyszedł na ziemię nie po to, aby żyć, ale aby umrzeć. Śmierć dla naszego odkupienia była celem Jego pobytu tutaj, była złotem, którego poszukiwał. Dlatego nie był On przede wszystkim nauczycielem, lecz Zbawicielem. Czyż Chrystus, Kapłan, nie był Żertwą? Nigdy nie ofiarował niczego poza samym sobą. Dlatego okaleczamy koncepcję naszego kapłaństwa, jeśli nie uwzględniamy w nim stawania się żertwami w kontynuacji Jego Wcielenia.
Arcybiskup Sheen zagłębia się w to, co według niego jest istotą kapłaństwa, w dodatku cechą nieczęsto komentowaną: bycie, podobnie jak Chrystus, świętą żertwą. Autor podkreśla, że aby być jak Chrystus kapłan musi Go naśladować w Jego przykładzie ofiary, ofiarując siebie jako żertwę, by nieustannie uobecniać Jego Wcielenie w świecie.W przeciwieństwie do kogokolwiek innego, Pan Jezus przyszedł na ziemię nie po to, aby żyć, ale aby umrzeć. Śmierć dla naszego odkupienia była celem Jego pobytu tutaj, była złotem, którego poszukiwał. Dlatego nie był On przede wszystkim nauczycielem, lecz Zbawicielem. Czyż Chrystus, Kapłan, nie był Żertwą? Nigdy nie ofiarował niczego poza samym sobą. Dlatego okaleczamy koncepcję naszego kapłaństwa, jeśli nie uwzględniamy w nim stawania się żertwami w kontynuacji Jego Wcielenia.
Pierwsza połowa gorącego V wieku. Rozdarte, osłabione Imperium Rzymskie. Nieludzko silny, szybki i odważny. Bezwzględny, groźny i okrutny. Brzydki jak sam diabeł. Męski, bystry, zadziwiony, pewny siebie. Fascynujący i zniewalający mężczyzna. Obiekt westchnień wyjątkowej kobiety. Wybitny i charyzmatyczny przywódca rzucający mocarstwo na kolana. Pokonany przez... słowo starca. To Etel, zwany Attylą... Bicz Boży.
Siostra Michaela OP, niestrudzona misjonarka Chrystusa, odkrywająca prawdę o religiach Wschodu, sektach, uwikłaniach, obcych naukach w wywiadzie-rzece, którą przeprowadziła jej rodzona młodsza o 10 lat siostra Aleksandra, lekarz medycyny. Skąd w Siostrze pojawiła się chęć wyjazdu na misję, jaka była historia jej powołania i trudności z nim związane, dlaczego warto walczyć o Prawdę? A ponad to czym są jarzynowe... jajka, dlaczego joga jest szkodliwa, a wegetarianizm może zrujnować nasz organizm.?
Aleksandra Pawlik, urodzona w 1948 roku w Ryglicach, powiat Tarnów. Po ukończeniu szkoły średniej (w 1966 r.) studiowała na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej Akademii Teologii Katolickiej, uzyskując tytuł mgr w zakresie etyki. Tytuł pracy magisterskiej: „Etyczne problemy związane z obowiązkiem ratowania życia i zdrowia”. (Praca napisana pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Tadeusza Ślipko.)Następnie studiowała na Akademii Medycznej w Warszawie, na Wydziale Lekarskim; studia te ukończyła w 1978 roku. Przez trzydzieści pięć lat pracowała jako lekarz – najpierw w szpitalu w Wyszkowie, później losy rzuciły ją na Podkarpacie. Przed siedemnastoma laty powróciła na Mazowsze i osiedliła się na stałe w Żyrardowie. Mając kontakt z Wydziałem Filozoficznym UKSW, podjęła studia doktoranckie z zakresu deontologii lekarskiej (nadal pracując zawodowo jako lekarz). Pracę doktorską, pisaną również pod kierunkiem ks. prof. dr hab. Tadeusza Ślipko obroniła w 2003 roku. (Praca ta, wydana drukiem w 2006 roku, nosi tytuł: „Stany terminalne a prawo pacjenta do prawdy”.) Te kilka lat, w czasie których powstawała powyższa dysertacja, pozwoliły jej dogłębnie przemyśleć sposób prowadzenia trudnych rozmów z ciężko i nieuleczalnie chorymi pacjentami.Starsza od niej o 10 lat siostra Zofia była dla niej od najmłodszych lat dużym autorytetem. Obie siostry pozostawały zawsze w ścisłym kontakcie, wspierając się nawzajem w różnorakich życiowych sytuacjach. Ukazanie całego niezwykle ciekawego życia swojej siostry było od dawna jej pragnieniem i stało się inspiracją do powstania tej książki.?
Ożywiaj historie biblijne, tworząc własny Ogród Eden, arkę Noego, czy Jezusa Syna Bożego. Odkrywaj historie Starego oraz Nowego Testamentu, dzięki prostym wskazówkom, jak wykonać ciekawe prace za pomocą rzeczy, które znajdziesz w domu.
Różaniec jest lekarstwem Maryi na wszystkie Twoje dolegliwości duchowe i doczesne. Kto chce kochać Matkę Najświętszą - niech odmawia Różaniec święty.Kto chce dostać się do Nieba - niech odmawia Różaniec święty.Kto chce dążyć do doskonałości chrześcijańskiej i wzrastać w cnotach - niech odmawia Różaniec święty. Kto chce otrzymać dary i owoce Ducha Świętego - niech odmawia Różaniec święty.Kto chce wzrastać w tej najcenniejszej cnocie - pokorze - niech odmawia Różaniec święty.Kto chce otrzymać szczególną opiekę, doświadczyć obrony Matki Najświętszej i wiele łask - niech odmawia Różaniec święty. Kto chce otrzymać wszystko, co jest zgodne z wolą Bożą - niech odmawia Różaniec święty.Kto chce osiągnąć wysoki stopień chwały w Niebie - niech odmawia Różaniec święty.Kto chce rozpoznać i uniknąć zasadzek szatana - niech odmawia Różaniec święty. Kto nie chce miłować świata i jego marności, a podnieść swą duszę do pożądania rzeczy wiecznych - niech odmawia Różaniec święty.Ci, którzy stawiają Mnie w świetle, otrzymają życie wieczne.(Ekl. 24,31)
Lata osiemdziesiąte XIX wieku. Wiktoriański Londyn – mglisty, zimny, deszczowy, wietrzny, mroczny, tajemniczy i... wzbudzający podświadomy lęk.
On – mister Zenon – wartościowy i szlachetny młodzieniec, zdolny polski literat z niepokojąco niejasnych przyczyn na emigracji poza ojczyzną. Ona – miss Betsy – śliczna, dziewczęca, niewinna, dobroduszna Angielka, bezgranicznie zakochana w Zenonie.
A pomiędzy nimi: nieodgadniona i intrygująca Daisy, hinduski demoniczny guru, upiory przeszłości, pradawne i groźne siły oraz przerażające – duchowe i... zmaterializowane – zło.
Reymont z wielkim znawstwem i artystyczną swadą rysuje dramat uwikłania się w spirytyzm, okultyzm i fałszywe religie – rzucające nieodparty urok niesamowitości, egzotyki i mistycyzmu, lecz ostatecznie ciągnące duszę w głąb zatracenia.?
Jest to książka, jakiej na rynku księgarskim jeszcze nie było. Książka, która w idealny sposób wypełnia istniejącą lukę i znakomicie wpisuje się w niedawne obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. Książka, która w sposób prosty a zarazem atrakcyjny mówi o naszych chrześcijańskich korzeniach, o korzeniach chrześcijańskiej Europy.
Ewa Skarżyńska, autorka bestsellerowych książek: O polskich świętych dzieciom, O wielkich Polakach dzieciom i Co się w niebie święci, czyli skąd się biorą święci, zadała sobie niemało trudu, aby w przysłowiowej „pigułce”, okraszonej jak zwykle uśmiechem, ukazać dzieciom Europę taką, o jakiej im się mówi rzadko albo wcale, a którą powinny znać i rozumieć. Stworzyła książkę, która nie będąc podręcznikiem, w sposób oczywisty pełni rolę edukacyjną i to w jak najlepszym znaczeniu tego słowa. Książkę, która powinna się znaleźć w każdym – nie tylko chrześcijańskim – domu.
Przekazując narrację dzieciom z poszczególnych europejskich krajów, autorka uczyniła książkę jeszcze bardziej komunikatywną, a objaśnienia trudniejszych słów, pojęć i wyrażeń zamieszczone w Słowniku, zapewniają dziecku komfort swobodnego poruszania się po jej kartach i bezproblemowego rozumienia treści.
Przyjęta przez autorkę konwencja narracji i przywoływania niejako do tablicy dzieci z poszczególnych krajów, sprawia ponadto sympatyczne wrażenie uczestniczenia w czymś na kształt Europejskiego Spotkania Dzieci Na Najwyższym Szczycie. Spotkania, odbywającego się w duchu pokoju, miłości i solidarności, w czasie którego dokonują wielu odkryć, w tym tego najważniejszego: że tym, co łączy je najbardziej, jest wiara w Jezusa Chrystusa, jedynego Zbawiciela świata.Jest to książka, jakiej na rynku księgarskim jeszcze nie było. Książka, która w idealny sposób wypełnia istniejącą lukę i znakomicie wpisuje się w niedawne obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. Książka, która w sposób prosty a zarazem atrakcyjny mówi o naszych chrześcijańskich korzeniach, o korzeniach chrześcijańskiej Europy.
Ewa Skarżyńska, autorka bestsellerowych książek: O polskich świętych dzieciom, O wielkich Polakach dzieciom i Co się w niebie święci, czyli skąd się biorą święci, zadała sobie niemało trudu, aby w przysłowiowej „pigułce”, okraszonej jak zwykle uśmiechem, ukazać dzieciom Europę taką, o jakiej im się mówi rzadko albo wcale, a którą powinny znać i rozumieć. Stworzyła książkę, która nie będąc podręcznikiem, w sposób oczywisty pełni rolę edukacyjną i to w jak najlepszym znaczeniu tego słowa. Książkę, która powinna się znaleźć w każdym – nie tylko chrześcijańskim – domu.
Przekazując narrację dzieciom z poszczególnych europejskich krajów, autorka uczyniła książkę jeszcze bardziej komunikatywną, a objaśnienia trudniejszych słów, pojęć i wyrażeń zamieszczone w Słowniku, zapewniają dziecku komfort swobodnego poruszania się po jej kartach i bezproblemowego rozumienia treści.
Przyjęta przez autorkę konwencja narracji i przywoływania niejako do tablicy dzieci z poszczególnych krajów, sprawia ponadto sympatyczne wrażenie uczestniczenia w czymś na kształt Europejskiego Spotkania Dzieci Na Najwyższym Szczycie. Spotkania, odbywającego się w duchu pokoju, miłości i solidarności, w czasie którego dokonują wielu odkryć, w tym tego najważniejszego: że tym, co łączy je najbardziej, jest wiara w Jezusa Chrystusa, jedynego Zbawiciela świata.
Powstanie państwowości polskiej jest związane z Kościołem katolickim. Wiara i organizacja kościelna spajały państwo Piastów w początkowym okresie istnienia. Chrzest Polski, a następnie utrwalanie chrześcijaństwa na ziemiach polskich, jest zasługą władców z dynastii Piastów i ich determinacji pozostania przy wierze katolickiej. ?
Kreśląc życiorysy tych zasłużonych dla Boga i Polski ludzi, chcieliśmy przybliżyć czasy, w których żyli, ilustrując dzieje poszczególnych postaci ich wizerunkami, dziełami, współczesnymi im budowlami, a także obecnymi pejzażami i fotografiami miejsc, z którymi byli związani. (...) Pokazujemy piękno polskiej architektury sakralnej: od wielkich katedr, poprzez małe drewniane kościółki, pejzaże parafii, po miejsca znajdujące się daleko poza granicami naszego kraju, do których duchowni docierali, a w których przyszło im głosić Ewangelię i tworzyć.?
Tom II obejmuje okres od Szymon Mielecki (Mieletius ?-1612) do Antoni Reichenberg (1825-1902).
Modlitewnik opracowany pod kierownictwem Jego Eminencji Raymonda L. Burke'a jest niezbędną pomocą dla każdego katolika w świadomości codziennego życia w stałej obecności Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Zawiera dokładnie i przejrzyście opracowany rytuał intronizacji wizerunku Najświętszego Serca Pana Jezusa w domu rodzinnym, w parafiach, szkołach katolickich czy innych miejscach.
A ponad to sposób przygotowania się do Intronizacji, triduum modlitewnie, codzienne modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa, pieśni oraz świadectwa Intronizacji.
Niniejsza książka jest zbiorem okruchów mądrości bożej rozsianej w świecie. Te okruchy wkomponowane w mądrość bożą zawartą na kartach Biblii przybliżają nas i prowadzą cudowną drogą życia, które nie kończy się, ale tylko zmienia. Książka „Okruchy mądrości III” powstała przy pisaniu trzyletniego cyklu coniedzielnych rozważań „Bóg na drogach naszej codzienności. Rok A, B, C”. Przy pisaniu tego cyklu zapoznałem się z wieloma przykładami i ilustracjami wziętymi z życia. W książce „Okruchy mądrości III” zamieściłem przykłady wykorzystane w rozważaniach „Bóg na drogach naszej codzienności. Rok A, B, C” oraz wiele innych. Źródłem, z którego czerpałem były własne doświadczenia, doświadczenia ludzi, z którymi pracowałem, jak i też literatura oraz prasa, w przeważającej mierze anglojęzyczna.
Autor tej książki, kapłan archidiecezji lubelskiej od roku 1991 pracuje duszpastersko w parafii polonijnej p.w. Świętego Krzyża w Nowym Jorku. Na stałe pisze w tygodniku polonijnym Kurier Plus. Jest autorem następujących książek, albumów i albumów-przewodników: Ku wolności (Rok A, B, C), Aby mądrzej żyć, Listy z Nowego Jorku, Nowojorskie zamyślenia, Nie ma innej ziemi obiecanej (Rok A, B, C), Okruchy mądrości, Mądrość i piękno, Drogami Meksyku do Guadalupe, Wypłynęli na głębię (Rok A, B, C), Pielgrzymka do Guadalupe, Miłość i piękno, Ogrody nadziei, Na drogach zbawienia, Świtało z Fatimy, W poszukiwaniu mądrości życia (Rok A, B, C), Bóg na drogach naszej codzienności (Rok A, B, C), Śladami Boga. Więcej informacji o autorze i książkach:
U źródeł wody życia
??ryszardkoper.pl??
Boisz się o swoje dzieci? Twoja rodzina się rozpada? Pojawił się kryzys małżeński? Zwróć się z ufnością do świętej Moniki - uratowała już niejedną rodzinę. Może pomóc i Twojej. Święta Monika łzami i modlitwą wyprosiła nawrócenie dla męża, który był poganinem i dla syna, świętego Augustyna, który po latach niemoralnego życia został doktorem Kościoła. Patronka rodzin. Pomaga w codziennych trudnościach. W modlitewniku znajdziesz ponadto modlitwy do Pana Jezusa za wstawiennictwem Matki Boskiej i świętych Pańskich.
Matka Boska z Fatimy mówiła tak, by rozumiały ją kilkuletnie dzieci.
W taki sam sposób opowiedziana jest historia Łucji, Hiacynty, i Franciszka - trojga pastuszków,
które przyjęły do swych serc przesłanie z Fatimy i obwieściły je całemu światu.
Książka zawiera:
- plakat „Obchodzę pierwsze soboty miesiąca
- naklejki do zaznaczania obecności
- plan nabożeństwa
Orędzie z Fatimy jest w swej istocie wezwaniem do nawrócenia i pokuty, tak jak Ewangelia.
Wołanie to rozległo się na początki XX wieku i stąd zostało skierowane szczególnie do obecnego stulecia.
-Jan Paweł II, Homilia wygłoszona w Fatimie 13 maja 1982 roku-?
Książka pt. Fatima wczoraj i dziś zawiera teksty maryjno-mariologiczne, oparte na Biblii i liturgii. Są one znaczone znamieniem wyjątkowego czasu, tj. Jublileuszu Fatimskiego z okazjii stuletniej rocznicy objawień na portugalskiej ziemi (1917 r.) Ów Jubileusz (2017 r.) to nie tylko uczestnictwo w maryjnych pielgrzymkach, okolicznościowe nabożeństwa fatimskie, ale podjęcie głębszej medytacji nad maryjnością i mariologią, mających swoje źródło w nadprzyrodzonych wydarzeniach.
Ks. prof. zw. dr hab. Zdzisław Janiec jest prezbiterem diecezji sandomierskiej. Jest profesorem tytularnym, zatrudnionym na stanowisku prof. zwyczajnego w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II (Katedra Liturgiki Pastoralnej). Nadto wykłada liturgikę w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Opublikował 26. książek, ponad 200 artykułów i wypromował 150 prac naukowych.
Jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Liturgistów, Towarzystwa Naukowego KUL, oraz Polskiego Towarzystwa Mariologicznego. Od 2010 jest postulatorem procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego Ks. Wincentego Granata, byłego rektora KUL.??
Wprowadzenie
Katecheza jest drogą prowadzącą ku Chrystusowi, aby uznać w Nim jedynego Pana i Mistrza. Taki cel przyświeca katechezie parafialnej i szkolnej, która stanowi kontynuację wychowania religijnego w domu rodzinnym. Wyznanie wiary, nawet najbardziej autentyczne, musi być jednak stale ponawiane, a Chrystusowa tożsamość pogłębiana. Jeżeli systematycznie powracamy do symbolu wiary i dokonujemy nad nim osobistej refleksji, stajemy się mocniejsi i bardziej czytelni. Jako chrześcijanie mamy być przecież dostrzegalni nawet pośród największych ciemności tego świata. Dlatego Diecezja Sandomierska podjęła przed kilku laty inicjatywę katechezy sakramentalnej prowadzonej przy okazji niedzielnej Mszy Świętej, a także za pośrednictwem Radia Leliwa.
Potwierdzeniem słuszności tej decyzji były katechezy o sakramentach wygłoszone przez Ojca Świętego Franciszka podczas środowych audiencji generalnych w Rzymie, od 8 stycznia do 2 kwietnia 2014 roku. Są one dla nas ważnym wskazaniem oraz inspiracją, tym bardziej, że bezpośredni i charyzmatyczny sposób komunikowania Papieża, ożywił zainteresowanie tematyką religijną nie tylko wśród wiernych regularnie uczestniczących w życiu Kościoła, ale i u osób będących od niego daleko. Doświadczyłem tego osobiście podczas katechez głoszonych w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Ileż pytań płynących ze zwykłej ciekawości, a zarazem pytań, które zrodziły się w konkretnych okolicznościach, jak na przykład udzielanie sakramentów. A przecież każdy z siedmiu sakramentów, to nie tylko źródło Bożej łaski, bez której trudno człowiekowi i całej wspólnocie przeciwstawić się złu oraz czynić dobro. To widzialny znak, że Bóg nas kocha, „On który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał” (Rz 8, 32).
Niniejsza publikacja poświęcona jest sakramentom: pokuty i pojednania, namaszczenia chorych, kapłaństwa oraz małżeństwa. Stanowi ona kontynuację pierwszego tomu mówiącego o sakramentach inicjacji chrześcijańskiej. Obie książki tworzą całość, podobnie jak życie chrześcijańskie, które bierze swój początek w wodach chrztu, aby potem rozwijać i przynosić owoce na chwałę Bożą.
Wyrażając wdzięczność autorom katechez oraz Wydawnictwu Diecezjalnemu i Drukarni w Sandomierzu za trud włożony w przygotowanie tej cennej publikacji, z serca błogosławię wszystkim czytelnikom.
Biskup Sandomierski??
Połowa XVI wieku. Rzeczpospolita u szczytu swej chwały. Skutecznie – bo dyplomatycznie i zbrojnie – dbająca o przyjaźń swych sąsiadów.
On – książę Jakub Bazylik Heraklides – elokwentny, przystojny, odważny, szukający poparcia, by zdobyć tron w mołdawskiej Suczawie. Ona – Krystyna Zborowska – siostra słynnego banity Samuela, szlachetna, urocza i dobroduszna panna, od młodości z wzajemnością zakochana w księciu.
A pomiędzy nimi: sekrety i spiski, polityka z jej racjami stanu i interesami publicznymi oraz prywatnymi, a także zbrojna wyprawa po mitrę hospodarską, czyli książęcą koronę sąsiada Polski.
Jeske-Choiński w porywającym stylu ukazuje potęgę Rzeczpospolitej, siłę jej możnych panów, wielkość husarii, wolność i swawolę szlachty oraz narastające spory religijne trawiące chrześcijaństwo.??
Miłosierdzie jest jednym z atrybutów Boga i jednym z głównych tematów nauczania Jezusa, który poprzez swoje słowa i czyny uobecnił Ojca wśród ludzi. Mówił: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6,36) oraz „Błogosławieni miłosierni albowiem ono dostąpią miłosierdzia” (Mt 5,7). W historii Kościoła na temat miłosierdzia Bożego wypowiadało się wielu świętych, błogosławionych i mistyków. Św. Jan Paweł II (1920-2005), który odszedł do Domu Ojca w wigilię Święta Bożego Miłosierdzia (2 kwietnia 2005 r.), w napisanym rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański na 3 kwietnia 2005 r., którego już nie wypowiedział, wyraził się o Bożym Miłosierdziu, że: „Ludzkości, która czasami wydaje się zagubiona i opanowana przez moce zła, egoizmu i lęk, zmartwychwstały Pan ofiarowuje w darze swą przebaczającą miłość, która daje pojednanie i na nowo otwiera serca na nadzieję. Miłość ta nawraca serca i obdarza pokojem. Jak bardzo świat potrzebuje zrozumienia i przyjęcia Bożego Miłosierdzia!” (L’Osservatore Romano, nr 5/2005). Już jako Arcybiskup Krakowski, był gorącym czcicielem Bożego Miłosierdzia. Dzięki jego staraniom i interwencji, Stolica Apostolska 15 kwietnia 1978 r. odwołała decyzję i zakaz rozpowszechniania nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia z marca 1959 r. W sześć miesięcy po odwołaniu zakazu kardynał Karol Wojtyła został wyniesiony na Stolicę Apostolską, jako papież Jan Paweł II. Prawda o Bożym Miłosierdziu była jedną z przewodnich myśli w nauczaniu papieskim. W trzecim roku pontyfikatu napisał On encyklikę o Bożym Miłosierdziu (Dives in misericordia) w której wskazał na wielkie niebezpieczeństwo polegające na tym, że współczesny człowiek „zdaje się sprzeciwiać Bogu miłosierdzia”. Ten sam człowiek pragnący odsunąć ideę miłosierdzia na margines życia „jest zapraszany w samym rdzeniu swej egzystencji i godności”. Miłosierdzie jest tematem bardzo bliskim papieżowi Franciszkowi, który już jako biskup wybrał za motto słowa: miserando atque eligendo – spojrzał z miłosierdziem i wybrał. Jego wybór na Stolicę Piotrową jest potwierdzeniem, że Miłosierdzie Boże jest drogą na nasze czasy. Pontyfikat Franciszka jest wyraźną kontynuacją nauczania św. Jana Pawła II o Miłosierdziu Bożym. 17 marca 2013 r. przed modlitwą Anioł Pański powiedział: „Wielkie jest miłosierdzie Pana” – mówi psalm. Usłyszenie słowa miłosierdzie zmienia wszystko. To najlepsze, co możemy usłyszeć: że zmienia świat. Odrobina miłosierdzia czyni świat mniej zimnym i bardziej sprawiedliwym. Musimy zrozumieć dobrze to miłosierdzie Boga, tego miłosiernego Ojca, który ma tak wiele cierpliwości... Przypomnijmy proroka Izajasza, który mówi, że „nawet gdyby wasze grzechy były jak szkarłat, to dzięki miłości Bożej wybieleją jak śnieg”. Miłosierdzie jest piękne. Papież Franciszek, który jest często nazywany misjonarzem Miłosierdzia, w 2014 roku wprowadził do Litanii Loretańskiej wezwanie: Matko Miłosierdzia, a w drugą Niedzielę Wielkanocną bullą Misericordiae Vultus ogłosił Nadzwyczajny Święty Rok Miłosierdzia Bożego w całym Kościele, który trwa od 8 grudnia 2015 roku do 20 listopada 2016 roku. Miłosierdzie Boże jest zawsze aktualne. Niniejsza książeczka zawiera wypowiedzi wielu ludzi, także, świętych oraz papieża Franciszka, które przybliżają nam miłosierdzie w codziennym życiu. Rozważajmy te słowa i wgłębiajmy się każdego dnia w tajemnicę Bożego Miłosierdzia, która jest dla nas źródłem radości, ukojenia, pokoju, szczęścia i zbawienia człowieka.
Ks. Józef Orchowski??
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?