Znakomita powieść szpiegowska, od której nie można się oderwać!
Rok po ujawnieniu istnienia tajnych więzień CIA w Polsce Ewa Górska, obecnie porucznik w stanie spoczynku, znów wikła się w niebezpieczną rozgrywkę. Na prośbę amerykańskiego dziennikarza próbuje dotrzeć do „taśm prawdy”, zawierających dowody na torturowanie podejrzanych o terroryzm przez agentów CIA. Tymczasem w Madrycie dochodzi do ataku na stację metra, a Górska i Kolski otrzymują informację o planowanych zamachach terrorystycznych w Londynie i… Warszawie.
Poruszająca historia o miłości, tajemnicy, sztuce, literaturze i Paryżu
Nastrojowa opowieść o trzech niezwykłych kobietach. Pru po śmierci narzeczonego w Wietnamie zatrudnia się w Anglii jako opiekunka ekscentrycznej staruszki. Narzeczony Annie wyrusza właśnie do Afganistanu, a ona sama chce wreszcie poznać tożsamość własnego ojca. Jest jeszcze księżna Malborough – femme fatale swojej epoki. Jedno jest pewne – każdej z nich pisana jest wielka, choć nie zawsze szczęśliwa miłość.
Książka oparta na historii Gladys Spencer-Churchill, księżnej Marlborough.
Tak szczerzy jesteśmy tylko w jedną noc w roku
Barcelona. W sylwestrowy wieczór pewna nietuzinkowa rodzina przygotowuje się do uroczystej kolacji. Pośród gorączkowej krzątaniny, rodzinnych żartów i docinków toczą się rozmowy, dzięki którym na jaw wychodzą skrywane rozterki, smutki i sekrety. Każdy z członków rodziny chciałby bowiem, by przy świątecznym stole znalazła się jeszcze jedna osoba…
Pełna humoru i ciepła, znakomita refleksja nad rodzinnymi relacjami oraz wiążącymi się z nimi radościami i problemami.
Poznaj powieść, na punkcie której oszalała cała Francja
Ironiczna i nieprzewidywalna mieszanka thrillera politycznego i rodzinnej sagi, która wciąga jak najlepszy serial
Po raz pierwszy w historii prezydentem Francji może zostać imigrant z Algierii. Tymczasem w podparyskim Saint-Etienne gwarną, algierską rodzinę Nerrouche trawi gorączka ślubnych przygotowań. Tylko młodego Krima, świadka pana młodego, dręczy rosnący niepokój. Nim miną 24 godziny, losy szalonego rodu i politycznej nadziei kraju skrzyżują się z wielkim hukiem.
Ostatnia powieść w cyklu z komisarzem Maciejewskim!
Marcin Wroński, zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru, tworzy wspaniały i porywający obraz wielokulturowego Chełma u progu rozwoju. Miłośnicy II Rzeczpospolitej i kryminałów retro będą wniebowzięci.
Nie każdy awans cieszy. Jako oficer inspekcyjny komisarz Maciejewski czuje się niczym carski rewizor i grzęźnie w papierkowej robocie. Gdy w czasie jego kontroli w Chełmie dochodzi do zabójstwa młodego zapaśnika, komisarz angażuje się w sprawę. Okazuje się bowiem, że w wielokulturowym, gwałtownie rozwijającym się mieście osiadło kilku dawnych zawodników, którzy kiedyś w oczach małego Zygi równi byli Herkulesowi. Maciejewski musi oddzielić dawne sympatie od faktów.
Informacje o nagrodach:
nominacja do Nagrody Wielkiego Kalibru 2008, 2009, 2011, 2012, 2013, 2015
Nagroda Wielkiego Kalibru (2014) i Nagroda Wielkiego Kalibru Czytelników (2013, 2014)
Nagroda Kryminalnej Piły (2014)
tytuł Bene Meritus Terrae Lublinensi (Dobrze Zasłużony dla Ziemi Lubelskiej) 2009
Medal Prezydenta Miasta Lublina 2012
Nagroda Artystyczna Miasta Lublina za rok 2012
Clover O'Brian ma niewyparzony język i temperament równie ognisty jak kolor włosów. Specjalizuje się w traceniu równowagi i wyprowadzaniu z niej własnej matki, ma za to niesamowity talent do wybierania genialnych prezentów. Clover jest też największą fanką bożonarodzeniowej atmosfery Nowego Jorku i zrobi wszystko, by nie ominęła jej ceremonia zapalenia światełek na choince w Rockefeller Center.
Jest jeszcze on. Gwiazdor o ujmującym uśmiechu, bożyszcze kobiet w całej Ameryce. Cade Harrison po burzliwym rozstaniu z dziewczyną opuszcza Los Angeles i zaszywa się w nowojorskim mieszkaniu przyjaciela. Na jego drodze staje jednak złośliwa, ale niewątpliwie urocza rudowłosa sąsiadka…
Od lat niewielki naród duński przoduje w rankingach najszczęśliwszych społeczeństw. Jak to możliwe, skoro przez dziewięć miesięcy w roku żyje w chłodzie, w zimie od trzeciej po południu nie ogląda słońca i musi płacić jedne z najwyższych podatków na świecie? Chodzi nie tylko o hygge, to również, a może przede wszystkim, kwestia współżycia społecznego. O tym jest ta książka. Autorka w przystępny sposób opowiada o dziesięciu powodach, dla których Duńczycy czują się tacy szczęśliwi. Zaufanie, szacunek do innych, skromność, równość szans nie są dla nich pustymi hasłami, lecz realnymi i przestrzeganymi wartościami.
Nowa, długo wyczekiwana powieść autora Wszystko jest iluminacją i Strasznie głośno, niesamowicie blisko. Rozpięta między Ameryką, Europą i Izraelem, zarazem epicka i intymna, dowcipna i wstrząsająca opowieść o rodzinie w obliczu kryzysów wewnętrznych i zewnętrznych.
Jacob i Julia Blochowie są małżeństwem z szesnastoletnim stażem. Mają trzech synów, piękny dom, dobrą pracę i… dość samych siebie. Skoncentrowani na tym, by jak najlepiej wywiązywać się ze swoich zawodowych, obywatelskich, rodzicielskich i małżeńskich powinności, nie zauważają, jak z głęboko skrywanych drobnych urazów, niesatysfakcjonujących kompromisów i niechcianych poświęceń tworzy się lawina, która zagrozi istnieniu ich rodziny.
Lawina rusza w dniu przygotowań do bar micwy najstarszego syna Blochów, na którą do Waszyngtonu przyjeżdżają krewni z Izraela. W wyniku splotu tragikomicznych wypadków członkowie trzypokoleniowej rodziny w kolejnych dniach staną wobec wyzwań, które skłonią ich do zdefiniowania na nowo kim są, w co wierzą i co jest dla nich najważniejsze.
Jonathan Safran Foer (ur. 1977) – jeden z najbardziej uznanych pisarzy amerykańskich średniego pokolenia. Urodzony w Waszyngtonie w żydowskiej rodzinie o polskich korzeniach, absolwent filozofii na Princeton University. Światową sławę przyniosła mu debiutancka powieść Wszystko jest iluminacją (2002, wydanie polskie W.A.B. 2003), za którą otrzymał m.in. Jewish Book Award i Guardian First Book Award. W 2005 r. na jej podstawie powstał film z Elijahem Woodem w roli głównej. W tym samym roku ukazała się druga powieść autora, Strasznie głośno, niesamowicie blisko (W.A.B. 2007), również odnosząc wielki sukces; w 2011 r. została sfilmowana (w filmie wystąpili m.in. Tom Hanks, Sandra Bullock i Max von Sydow). Foer jest również autorem licznych artykułów prasowych, głośnego eseju Zjadanie zwierząt (wyd. polskie 2013) oraz książki-rzeźby Tree of Codes (2010) inspirowanej Ulicą krokodyli Brunona Schulza. Mieszka w Nowym Jorku, na Brooklynie, i wykłada creative writing na Uniwersytecie Nowojorskim. Na swoją nową powieść Oto jestem (Here I Am, 2016), kazał czekać swoim wielbicielom jedenaście lat.
Mamed Khalidov – wojownik, muzułmanin, imigrant, dumny mężczyzna, wrażliwy mąż i ojciec… Oto fascynujący portret jednego z najbardziej znanych zawodników mieszanych sztuk walki (MMA). Ze sławnym polskim sportowcem pochodzenia czeczeńskiego rozmawia Szczepan Twardoch.
W 1997 roku przyjechał z Czeczenii do Polski i został. Jako niekwestionowany mistrz wagi średniej mieszanych sztuk walki MMA reprezentuje Polskę na największych arenach. Ale miłość do kraju, w którym zdecydował się osiąść i założyć rodzinę, jest miłością trudną. W szczerej rozmowie ze Szczepanem Twardochem, pisarzem zafascynowanym światem męskich sportów, Mamed Khalidov – niezłomny wojownik, imigrant i muzułmanin – opowiada o swoim życiu, w którym walka toczy się niemal bez przerwy.
Powrót zadziornego krytyka i pisarza życiorysty! Zbiór błyskotliwych próz, portretów literackich i recenzji Janusza Rudnickiego
Znakomity zbiór felietonów, portretów literackich i małych próz jednego
z najlepszych polskich krytyków. Poprzez komentarze do współczesnej literatury, biografie znanych postaci, jak Hans Frank, Zofia Stryjeńska, Stefania Wilczyńska czy Czesław Miłosz, a także celne obserwacje społeczne i polityczne Rudnicki tworzy wyrazisty, barwny i pasjonujący dyskurs o dzisiejszej Polsce.
Nowe, poprawione wydanie bestsellerowej powieści z Rudolfem!
Przed nami kolejna porcja przygód rezolutnego nastolatka. W życiu Rudolfa i jego bliskich szykują się wielkie zmiany. Nasz bohater dołącza do zespołu hip-hopowego, któremu przewodniczy jego niedawny wróg – BB Blacha 450. Jego najlepsza przyjaciółka, Elka, spodziewa się dziecka i już wkrótce zostanie nastoletnią, samotną matką. Kumpel Ozi nieoczekiwanie zniknął i nie daje znaku życia. A rodzice wciąż wpadają na coraz dziwniejsze pomysły i ani myślą słuchać mądrych rad swojego syna. O normalności w rodzinie Gąbczaków nie ma nawet co marzyć. Jedno nieporozumienie goni kolejne. Ciąg katastrof wydaje się nie mieć końca. Czy Rudolfowi uda się w końcu odnaleźć równowagę?
Fabicka z rozmachem kreśli kolejną część losów Rudolfa Gąbczaka. Wraz z rozwojem głównego bohatera zmieniają się jego problemy i to, jak postrzega rzeczywistość. Humorystyczny i karykaturalny sposób przedstawienia okresu dojrzewania pozwala z dystansem i wyrozumiałością spojrzeć na pozytywne i negatywne strony dorastania.
Joanna Fabicka (ur. 1970) – pisarka i felietonistka z wykształceniem filmoznawcy oraz doświadczeniem montażystki. Debiutowała w 1993 tomikiem poezji Bardziej cierpki smak. Jest autorką bestsellerowego cyklu książek o dojrzewaniu nastoletniego Rudolfa Gąbczaka i jego dysfunkcyjnej rodzinie: Szalone życie Rudolfa (W.A.B. 2002), Świńskim truchtem (W.A.B. 2004), Seks i inne przykrości (W.A.B. 2005) i Tango ortodonto (W.A.B. 2006). Napisała także powieści dla dorosłych: Idę w tango. Romans histeryczny (W.A.B. 2008) i Second Hand (W.A.B. 2013), książki dla dzieci: Dokuczalska (2015) i Rutka (2016) oraz powieść dla młodzieży #me (YA! 2016).
Nowe, poprawione wydanie bestsellerowej powieści z Rudolfem!
Życie Rudolfa nie jest usłane różami. Codziennie musi borykać się z brakiem zrozumienia ze strony rodziny i nauczycieli oraz nieustannie prześladującym go pechem. Główną przyczyną jego problemów, jak sam uważa, jest fakt, że został obdarzony przez naturę ponadprzeciętną inteligencją i humanistyczną duszą. Takiemu w życiu nie jest łatwo! Przekonany jednak o swoim wyjątkowym talencie aktorskim, nie ustaje w wysiłkach, aby zaistnieć na wielkiej scenie. Nie zraża go ani ignorancja dorosłych, ani krzywy zgryz. Zrobi wszystko, aby przekonać świat, ile jest wart. Jakby tego było mało, przyjdzie mu zmierzyć się z groźnym BB Blachą 450 – rywalem w miłości do pięknej Brukselki. Bliscy Rudolfa również nie przestają zaskakiwać. Na łono rodziny powraca Filip, ojciec Gonza, uzupełniając barwną familię Gąbczaków. I tak szalone życie Rudolfa „świńskim truchtem” mknie dalej do przodu, gotując naszemu bohaterowi coraz to nowe niespodzianki.
Joanna Fabicka (ur. 1970) – pisarka i felietonistka z wykształceniem filmoznawcy oraz doświadczeniem montażystki. Debiutowała w 1993 tomikiem poezji Bardziej cierpki smak. Jest autorką bestsellerowego cyklu książek o dojrzewaniu nastoletniego Rudolfa Gąbczaka i jego dysfunkcyjnej rodzinie: Szalone życie Rudolfa (W.A.B. 2002), Świńskim truchtem (W.A.B. 2004), Seks i inne przykrości (W.A.B. 2005) i Tango ortodonto (W.A.B. 2006). Napisała także powieści dla dorosłych: Idę w tango. Romans histeryczny (W.A.B. 2008) i Second Hand (W.A.B. 2013), książki dla dzieci: Dokuczalska (2015) i Rutka (2016) oraz powieść dla młodzieży #me (YA! 2016).
Życie nie przestaje zaskakiwać Rudolfa. Zdołał już pogodzić się z losem wiecznego pechowca, gdy oto pomyślnie zdaje egzamin do łódzkiej Filmówki. Niestety, nie może liczyć na finansową pomoc rodziny, co zmusza go do szukania innych źródeł utrzymania. Co wyniknie ze współpracy z telewizją ?Kabel dla Każdego?? Czy Rudolf poradzi sobie z wyzwaniem, jakim jest opieka nad latoroślą Elki i Oziego – Rudolfem numer dwa, który okrucieństwem zdołał już przewyższyć Gonza? Jakby tego było mało, wynajmując kolejne stancje, bohater trafia na coraz dziwaczniejszych gospodarzy: alkoholika na zwolnieniu warunkowym, ortodoksyjną żydowską rodzinę, nawiedzoną wróżkę oraz sektę satanistów. Rudolf sprawia sobie ponadto nowiutki aparat ortodontyczny. Pojawia się znów stara znajoma – Brukselka, tym razem w charakterze... chirurga szczękowego. Rodzina Gąbczaków także nie przestaje zadziwiać: mama dzieli siatką mieszkanie na pół, ojciec wyjeżdża na Krym pisać poematy, Bulwiaczek kaprysi jak stara panna i pisze topowego bloga, a dorastający Gonzo śmiertelnie zakochuje się w tajemniczym ?Edwardzie?. Prawdziwych emocji dostarcza bohaterowi dopiero nieoczekiwana podróż do Hollywood.
Przezabawny i rozbrajająco szczery pamiętnik piętnastoletniego gimnazjalisty, komentujący w dowcipny sposób otaczającą nas rzeczywistość. Każdy, kto przeżył koszmar dojrzewania, chodził do szkoły, miał "toksycznych rodziców", odnajdzie w zapiskach Rudolfa własne przeżycia i będzie się śmiał do łez. Szalone życie Rudolfa to książka nie tylko dla dorastającej młodzieży, lecz także dla "dorastających dorosłych". Dla wszystkich, którzy mają poczucie humoru i potrafią śmiać się z samych siebie.
Oszałamiająca przyroda i historia Wysp Zaczarowanych.
Archipelag Galapagos przez wieki był znany żeglarzom i piratom jako Las Encantadas – Wyspy Zaczarowane, na których można spotkać cudowne stworzenia i zobaczyć oszałamiającą wulkaniczną scenerię. Henry Nicholls z dowcipem i swadą opowiada historię słynnych wysp, pokazując, jak z zapomnianego przez wszystkich zakątka stały się jednym z najważniejszych punktów na turystycznej i naukowej mapie świata.
Zdumiewający bestseller znad Sekwany pełen radości życia, szaleństwa i subtelnej melancholii.
Debiutancka powieść, która we Francji odniosła ogromny sukces: ponad 250 000 sprzedanych egzemplarzy i szereg nagród, m.in. Prix Roman telewizji francuskiej i tytuł Debiut Roku 2016 przyznany przez „France Culture” i „Télérama”. Słodko-gorzka opowieść
o ekscentrycznej rodzinie, której losy poznajemy oczami synka, zmuszonego przedwcześnie dorosnąć w wyniku tragicznego splotu wydarzeń.
Makabryczne zbrodnie i gorączkowe śledztwo – Andrzej Dziurawiec zabiera czytelników w szaleńczy pościg ulicami Warszawy. Mroczna i krwawa kontynuacja Bastarda!
W starej destylarni, gdzie dwa lata temu zakończyło się śledztwo Szuberta i Szumana w sprawie seryjnego mordercy, ponownie znaleziono zwłoki. Okoliczności zbrodni wzbudzają w Szumanie niepokój, że w stolicy grasuje kolejny groźny przestępca. Tymczasem Szubert odkrywa, że ofiara była matką jego przyjaciółki i kochanki Havy. Emerytowany glina musi znaleźć mordercę, zanim ten dopadnie Havę. Na drodze stoi mu jednak Szuman.
Postawili wszystko na jedną kartę – sprzeciwili się tradycji, zasadom
i kościelnej regule. Wybrali siebie i miłość. Nikt ich nie wspierał, wszyscy się odwrócili. Było ciężko, ale wygrali swoje życie.
Danuta i Stanisław Steczkowscy stworzyli niesamowitą rodzinę i silną więź między dziewięciorgiem swoich dzieci. Przez lata rozwijali ich talenty, wspólnie koncertując i na co dzień żyjąc muzyczną pasją. W ten sposób zbudowali swoją niekwestionowaną pozycję rodziny muzykującej.
Ta książka mówi o pięknej miłości, ale też o borykaniu się przez całe życie z bytem, akceptacją społeczną, Kościołem i aparatem władzy, o nieustannym życiu poza nawiasem.
Biogramy autorek
Agata Steczkowska – (ur. 1966), najstarsza z dziewięciorga rodzeństwa muzykującego zespołu Steczkowskich, dyrygentka, pianistka, kompozytorka, wiolonczelistka, pedagog, koncertuje od 7 roku życia, od 14 roku życia odpowiedzialna za repertuar i opracowanie występów rodziny. Autorka audycji muzycznych w Radio 1 oraz w Trójce. Od poł. 2016 – modelka (obuwie, akcesoria). Ukończyła podstawową szkołę muzyczną w Rzeszowie, średnią szkołę muzyczną w Stalowej Woli i Akademię Muzyczną w Krakowie (w klasie wiolonczeli i fortepianu). Od szesnastego roku życia prowadziła wraz z ojcem Stanisławem chór chłopięco – męski „Cantus”, który zdobył wiele nagród i koncertował w najlepszych salach koncertowych (Beethoven Halle, La Scala), a potem zakładała i prowadziła własne chóry, m.in. chór dziecięcy „Mały Cantus”, chór męski „Quatuoris Virinorus” oraz chór dziewczęcy. W 1997 roku opracowała autorski program klas chóralnych dla klas 1-6. Wydała „Zeszyty do nauki muzyki i śpiewu dla dzieci szkoły podstawowej”. Jest autorką muzyki filmowej, m.in. do „Portrecisty”, reż. Irek Dobrowolski i „Syberyjskiej lekcji”, reż. Wojciech Staroń. Jest laureatką prestiżowych odznaczeń, m.in. dwukrotnie Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w uznaniu zasług dla kultury polskiej, nagrody „Zasłużony Działacz Kultury” oraz tytułu Pierwszego Ambasadora Stalowej Woli przyznawanego przez prezydenta miasta. Prowadzi autorską fundację rozwijającą program umuzykalniania dzieci i młodzieży.
Beata Nowicka – (ur. 1966), dziennikarka związana obecnie z miesięcznikiem „Viva”, od ponad 20 lat publikuje wywiady z wybitnymi Polakami: politykami (Donald Tusk, Bronisław Komorowski), artystami (Krystyna Janda, Kora Jackowska, Jerzy i Maciej Stuhrowie, Wojciech Kilar, Andrzej Wajda), lekarzami Zbigniew i Grzegorz Religa, naukowcami (Jadwiga Staniszkis); wraca do swoich rozmówców po latach, śledzi ich kariery. Autorka książek („Między nami” z Małgorzatą Tusk, „Stuhrmówka” z Maciejem Stuhrem, „Jak ja to robię” z Ewa Drzyzgą).
Kiedy spotykają się dwie żądne władzy kobiety, tylko jedna może ujść z życiem.
Oto piąty tom imponującej sagi historycznej, która stała się inspiracją dla twórców popularnego serialu Wspaniałe stulecie.
Jeśli którejkolwiek kobiety osmański dwór może bać się bardziej niż groźnej Hürrem, to z pewnością jest nią jej synowa, wybranka księcia Selima – Nurbanu. W przeciwieństwie do odaliski jedyną namiętnością Nurbanu jest bowiem władza. Młoda kobieta nie cofnie się przed niczym, by ją zdobyć. Nawet jeśli oznacza to wypowiedzenie otwartej wojny potężnej teściowej. Wydaje się, że Hürrem znalazła wreszcie godną siebie rywalkę…
Demet Altinyeleklioglu (ur. 1955 w Stambule) – turecka pisarka i dziennikarka. Jest absolwentką Kolegium TED w Ankarze, Wydziału Politologii Uniwersytetu Ankarskiego, Wyższej Szkoły Dziennikarstwa i Uniwersytetu Hacettepe. Od 1980 roku wyprodukowała setki programów dla tureckiej telewizji TRT. Jako pisarka zdobyła popularność cyklem powieści o dynastii osmańskiej, Tajemnice dworu sułtana. Jest również tłumaczką, m.in. romansów historycznych Philippy Gregory. Mieszka w Stambule. Pierwsza część z sześciotomowej serii Tajemnice dworu sułtana ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B. w sierpniu 2016 r.
Zuza, pracowniczka prokuratury zostaje wysłana na przymusowy urlop, który postanawia spędzić w Mokrowie, malowniczo położonej pojezierskiej miejscowość letniskowej. Życie Zuzy nie układa się najlepiej, jest przepracowana, ma kłopoty z mężczyznami, nie może uwolnić się od toksycznej matki, a w dodatku pewna rzecz nie daje jej spokoju… Rok temu w tajemniczych okolicznościach nad mokrowskimi jeziorami zginęła jej przyjaciółka Baśka. Choć powiedziano jej, że Baśka utonęła, Zuza nie może w to uwierzyć, bo Baśka, była świetną pływaczką. Od momentu przyjazdu Zuzy do Mokrowa, zaczynają się dziać dziwne rzeczy, Zuza nabiera coraz większych podejrzeń, że za śmiercią przyjaciółki stoi jakiś mroczny sekret…
Marta Mizuro (ur. 1970) – krytyk literacki. Laureatka Nagrody im. Ludwika Frydego, przyznawanej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyki Literackiej (2002). Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 1996 do 2000 r. współpracowała z "Telewizyjnymi Wiadomościami Literackimi", emitowanymi w na antenie TVP 2. Od 2001 do 2004 r. była redaktorką zawieszonego obecnie wrocławskiego Tygodnika Internetowego TIN. Regularnie publikuje recenzje m.in. w FA-arcie, Nowych Książkach, Przekroju, Zwierciadle, a także na łamach portalu Polskiego Radia. pracuje w miesięczniku „Odra” i prowadzi rubrykę książkową w „Zwierciadle”, była członkiem jury Nagrody Wielkiego Kalibru. Mieszka we Wrocławiu.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?