W wyniku eksperymentu Griffin staje się niewidzialny. Chcąc ukryć swój stan, szalony naukowiec owija się bandażem, lecz wywołuje tym niepokój mieszkańców wioski, do której przybywa, aby pracować nad odwróceniem procesu. Pragnie znów stać się normalnym człowiekiem, a zarazem wykorzystać swój wynalazek i zdobyć fortunę. Niestety kolejne próby nic nie dają, a sfrustrowany Griffin zaczyna terroryzować mieszkańców... "Niewidzialny Człowiek" Herberta George'a Wellsa ("Wojna światów", "Wyspa doktora Moreau", "Wehikuł czasu") to arcydzieło science fiction i jedna z najsłynniejszych powieści prekursora tego gatunku. Książka ukazuje się w nowym tłumaczeniu Krzysztofa Sokołowskiego, ilustrowana przez Jana Wojciechowskiego.
„Lustro” to zbiór czterech opowiadań, w których bestsellerowa autorka, Christina Henry, powraca do wykreowanego w „Alicji” i „Czerwonej Królowej” świata pełnego magii, okrucieństwa, krwi i tajemnic.
„Cudowne stworzenie”: W Nowym Mieście mieszka beztroska, radosna dziewczynka, która skrywa wielką tajemnicę. Na imię jej Elizabeth i potrafi czarować. Jej sekret poznała tylko jedna istota – mały kolorowy motyl. Motyl, który mieszka w słoiku. Motyl, który miał zniknąć na zawsze. Motyl, którego niegdyś nazywano Dżaberłak…
„Dziewczyna w bursztynie”: Alicja i Topornik poszukują miejsca, w którym mogliby wreszcie odpocząć. Alicja marzyła o takim domku nad jeziorem, otoczonym łąką pełną kwiatów, w jakim gościli u pewnej dobrej Czarodziejki, która uczyła ją korzystania z jej nadnaturalnych umiejętności. Niestety w poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, Alicja i Topornik zagubili się i rozdzielili w mroźnej zamieci. Alicja natrafiła na opuszczony dom. Sądziła, że uda jej się w nim ogrzać i przeczekać śnieżną zawieruchę. Okazało się jednak, że dom nie jest pusty i czeka ją konfrontacja z zadziwiającą formą zła…
„Kiedy pierwszy raz przyjechałem do miasta”: Topornik nie zawsze był Topornikiem. Kiedyś był Nicholasem i nie miał wątpliwości, że był jednym z najlepszych wojowników w Starym Mieście. Bez względu na to, z kim stawał w szranki na ringu – zawsze wygrywał. Nadszedł jednak dzień, w którym został wystawiony do walki z przerażającym Siekaczem, postrachem zawodników, walczącym dla rozrywki bogaczy w Nowym Mieście. A spod pięści Siekacza nikt nigdy jeszcze nie wyszedł z areny żywy…
„Krzesło łaski”: Wysoko w górach ukryte jest miejsce, którego mieszkańcy nienawidzą magii i Czarowników. To Wioska Czystych. I choć Alicja i Topornik chcą za wszelką cenę uniknąć choćby zbliżenia się do niej na drodze do swojego wymarzonego miejsca, gdzie będą mogli osiąść i zapuścić korzenie, to niestety leży ona na ich szlaku i nie sposób jej ominąć…
Usherowie są jedną z najpotężniejszych rodzin w Stanach Zjednoczonych. Gigantycznej fortuny dorobili się na produkcji i handlu bronią. Dzięki tak ogromnemu majątkowi protoplasta rodu mógł wznieść w sercu Karoliny Północnej, nad jeziorem w środku lasu, w cieniu góry Briartop olbrzymią siedzibę zwaną Twierdzą. Kolejne pokolenia rozbudowywały rezydencję w sposób przypadkowy, przez co budowla w wielu miejscach kruszy się i zapada. Obecnie opuszczona monumentalna, niedokończona budowla budzi jedynie trwogę, i to nie tylko okolicznych mieszkańców. Wiążą się z nią też niepokojące opowieści o na wpół mitycznym Dyniowatym oraz Żarłocznym Bebechu, olbrzymiej czarnej panterze, żyjący ponoć w okolicznych lasach, którzy porywają nocą nieostrożne dzieci z okolicznych miejscowości Współcześnie Rodzina Usherów wraz ze służbą przeniosła się do Stróżówki - ekskluzywnej willi wzniesionej niedaleko Twierdzy. Patriarcha rodu, Walen Usher, czując zbliżającą się śmierć, wzywa do siebie dzieci, by przekazać wybrańcowi rodzinny interes: Rixa, młodszego syna rozwijającego karierę pisarską, który przed laty wyprowadził się, by odciąć się od rodziny i biznesu, którym gardził; Boona, hazardzistę i utracjusza żyjącego na koszt ojca; oraz najmłodszą Katt, wziętą modelkę i uzdolnioną bizneswoman. Będący w żałobie po samobójczej śmierci żony Rix niechętnie wraca do Usherlandu. Czas czuwania nad umierającym ojcem postanawia spożytkować na skompletowanie materiałów do kolejnej swojej książki, historii rodu. Rodzina jest jednak niechętna pomysłowi, chce chronić swe tajemnice za wszelką cenę. Przypadek sprawia, że w bibliotece w Stróżówce pojawiają się przeniesione z opuszczonej Twierdzy rodzinne dokumenty, albumy ze zdjęciami, księgi rachunkowe, a nadzorca posiadłości, Edwin, ma do niej klucz. Dla Rixa to nieoceniona skarbnica wiedzy W tym samym czasie mieszkająca w niedalekim Asheville reporterka Raven Dunstan prowadzi własne śledztwo na temat tajemniczych zaginięć dzieci, do jakich od lat dochodzi w okolicy góry Briartop. Podczas swoich poszukiwań, próbując dojść prawdy, Raven poznaje obdarzonego niezwykłym darem New, nastolatka, którego brat był ostaną ofiarą Dyniowatego, oraz żyjącego pośród ruin na szczycie nawiedzonej góry bezdomnego, tajemniczego Króla Góry. Drogi Rixa i Raven wkrótce przecinają się. W tym samym czasie bowiem wpadają na trop tajemnic kryjących się w głęboko trzewiach posępnej Twierdzy i odkrywają mroczną prawdę na temat przerażającego dziedzictwa rodu Usherów Porywająca, wartka powieść "Dziedzictwo Usherów" Roberta McCammona to swoisty hołd złożony Edgarowi Allanowi Poe i jego najbardziej gotycka powieść w dorobku ("Magiczne lata", "Zew nocnego ptaka", "Łabędzi śpiew").
Chełmno, rok 1942. Saul Laski jest jednym z tysięcy więźniów nazistowskiego obozu. Okazuje się jednak, że machina zagłady wprawiona w ruch przez Hitlera to nie jedyne zagrożenie, jakie czeka na niego w tym miejscu. Wpada bowiem w szpony pradawnego Zła, przy którym okrucieństwo SS-manów jest dzieciną igraszką. Saulowi udaje się jednak przeżyć. Przez kolejne niemal 40 lat jego życie podporządkowane jest tropieniu tajemniczych istot, które stoją za najmroczniejszymi wydarzeniami współczesnej historii. Posiadają one niezwykły talent: potrafią wpływać na umysły zwykłych ludzi, manipulować nimi i sterować wedle swoich potrzeb i pragnień, by zaspokajać najmroczniejsze żądze. W końcu jednak popełniają błąd, a Saul w towarzystwie równie zdeterminowanych, żądnych zemsty pomocników wyrusza na krucjatę, ostateczną rozgrywkę z siłami ciemności.
Monumentalna „Trupia otucha” jest uznawana za jedną z najlepszych powieści Dana Simmonsa („Terror”, „Piąty Kier”, „Abominacja”, „Dzieci nocy”, „Pieśń bogini Kali”). Została nagrodzona między innymi Bram Stoker Award oraz Locus Award. Epicki rozmach, porywająca fabuła, elementy grozy brawurowo wplecione w sensacyjno-przygodową intrygę na tle prawdziwych wydarzeń współczesnej nam historii oraz plejada wielowymiarowych, wyrazistych postaci gwarantują prawdziwie ekscytującą lekturę. Obejmująca dziesięciolecia i rozgrywająca się na kilku kontynentach historia stanowi jedną z najdoskonalszych prób ożywienia wampirzej legendy, zgłębia naturę ludzkiej skłonności do przemocy i analizuje jej wpływ na naszą przyszłość.
Akcja powieści dzieje się na Grzbiecie Juan de Fuca, fragmencie systemu grzbietów śródoceanicznych położonym w północno-wschodniej części Oceanu Spokojnego. Potężna korporacja wybudowała tam sieć podwodnych baz w celu pozyskiwania energii geotermalnej. Obiekty obsługiwane są przez specjalnie zmodyfikowane załogi – ludzi poddanych zabiegom przystosowującym ich do przebywania pod wodą, w niezwykle trudnych warunkach olbrzymiego ciśnienia i wahań temperatury. Ryfterzy – bo tak zwykło się ich określać – mają niespotykaną umiejętność oddychania pod wodą. Szkopuł w tym, że jedynymi osobami, które mogą pracować w takich warunkach, są cierpiący na poważne zaburzenia psychiczne, a także wykolejeńcy, przestępcy seksualni czy narkomani…
A na dnie oceanu czai się niebezpieczeństwo, które może zagrozić całej ludzkości. Czy balansująca na granicy człowieczeństwa grupa ryfterów z jednej z podwodnych baz, Beebe, zdoła stawić mu czoło?
Rozgwiazda, debiutancka powieść Petera Wattsa (z zawodu biolog morski), to pierwszy tom trylogii Ryfterów, jednego z najoryginalniejszych cykli powieściowych hard sf. Mroczna, depresyjna, z mocnymi elementami horroru, to prawdziwa perła gatunku.
Luizjana, rok 1934. Bieda i głód, skutki Wielkiego Kryzysu, zaglądają w oczy wielu Amerykanom. Są też jednak tacy - ludzie chciwi i pozbawieni skrupułów - którzy doskonale odnajdują się w tych trudnych czasach i szukają łatwego zarobku. John "Bielutki" Partlow i Ginger LaFrance myślą o czymś większym niż zwykłe oszustwo - w ich głowach rodzi się plan porwania dla okupu. Niespodziewanie w drogę wchodzi im pracujący na dworcu kolejowym w Nowym Orleanie czarnoskóry Curtis Mayhew. Mężczyzna ma niezwykły dar: słyszy rzeczy, których inni nie słyszą, słowa, które nawet nie zostały wypowiedziane. I traf chce, że pewnego dnia dociera do niego wołanie o pomoc... "Słuchacz" Roberta McCammona ("Zew nocnego ptaka", "Magiczne lata") to doprawiony szczyptą grozy thriller, którego mocną stroną - oprócz intrygi - są barwne opisy życia codziennego w erze Wielkiego Kryzysu, trudnych relacji społecznych łączących (i dzielących) bogatych i biednych oraz białych i czarnych mieszkańców południa USA.
Młoda Artemizja szkoli się, by zostać Szarą Siostrą, mniszką, której zadaniem jest przygotowanie ciał zmarłych, tak aby ich dusze mogły bezpiecznie odejść w zaświaty. Tylko dzięki tym rytuałom bowiem nie zamieniają się w złośliwe duchy polujące na żywych. Kiedy pewnego dnia klasztor zostaje zaatakowany przez opętanych żołnierzy, Artemizja uwalnia potężnego demona najwyższego, Piątego Rzędu, uwięzionego w świętej relikwii, by wspomógł obrońców klasztoru. W opanowaniu tak złowrogiego demona, żądnego zemsty po wiekach w zamknięciu, pomóc może jedynie najwyższa kapłanka. Wielebna niestety ginie podczas walk Zdesperowana Artemizja zwraca się więc o pomoc w pokonaniu odradzającej się Starej Magii do jedynej istoty, która dysponuje wiedzą, jak to zrobić: do samego upiora. Jednak stawienie czoła nowemu wrogowi może wymagać od niej zdrady wszystkiego, w co nauczono ją wierzyć - o ile towarzyszący jej demon nie zdradzi jej pierwszy
Dzięki zaangażowaniu ekscentrycznego milionera na niewielkiej wyspie w pobliżu Kostaryki powstaje Jurassic Park, którego największą atrakcją są żywe dinozaury, sklonowane za sprawą DNA pozyskanego z krwi zatopionych w bursztynie owadów. Niestety stworzony przez człowieka ekosystem wymyka się spod kontroli – dinozaury wydostają się na wolność i rozpoczynają polowanie na inne stworzenia oraz... ludzi.
"Park Jurajski" to popkulturowy fenomen. W latach dziewięćdziesiątych XX wieku to od tej książki Michaela Crichtona zaczęła się wielka, trwająca do dziś fascynacja prehistorycznym światem dinozaurów. Film przełomowy pod wieloma względami, niemal modelowy przykład kina przygodowego, imponujące jak na tamte czasy efekty specjalne, świetnie wykreowani i zagrani bohaterowie i kilka naprawdę kultowych scen. Mimo prawie 30 lat od premiery wciąż pobudza wyobraźnię. Powieść Michaela Crichtona od filmu różni się dość znacznie. Co prawda oś fabuły pozostaje bez większych zmian, ale już charaktery i zachowania niektórych postaci mogą wywołać u osób kochających ekranizację pewną konsternację. Inny mamy początek, znane z filmu wątki zostały poprowadzone w nieco odmienny sposób, różni się też zakończenie. Nie ma więc obawy o wtórność i nudę. W dodatku książka to typowy przykład prozy Crichtona: jest w niej trochę fantastyki naukowej (podanej jednak w przyjazny i zrozumiały sposób), autor nie unika też filozoficzno-moralnych dywagacji, ale przede wszystkim - jest to wspaniała rozrywka, z dynamiczną akcją i ciekawie wykreowanymi bohaterami. "Park Jurajski" Crichtona po prostu trzeba przeczytać, nawet jeśli zna się ekranizację
Lata 70. XX wieku. Kalkuta. Miasto, które zdaje się nie kończyć. Tak samo, jak nie kończą się rozległe dzielnice biedoty, toczone przez choroby i nieszczęścia ich mieszkańców. Kalkuta przytłacza i onieśmiela, odrzuca i przyciąga jednocześnie.
Robert Luczak, wysłannik amerykańskiego czasopisma literackiego, udaje się tam wraz z żoną i maleńką córeczką. Jego celem jest pozyskanie praw do publikacji najnowszego poematu jednego z największych indyjskich poetów. Szkopuł w tym, że poeta ów – M. Das – przepadł bez wieści kilka lat wcześniej i powszechnie uważany jest za zmarłego. Luczak wplątuje się w intrygę, którą zaplanowali czciciele potężnej patronki miasta, krwawej i okrutnej Kali… bogini bólu i zniszczenia, czasu i śmierci, bezlitosnej Pani kosmicznego ładu. Luczak stanie oko w oko z tajemnicami, których poznanie sprowadzi najprawdziwszy horror na niego i jego rodzinę.
Pieśń bogini Kali to nagrodzona World Fantasy Award za rok 1986 debiutancka powieść Dana Simmonsa (Terror, Abominacja, cykl Hyperion) w nowym tłumaczeniu Janusza Ochaba, wzbogacona ilustracjami Macieja Kamudy.
Kilka tygodni przed Wystawą Światową w Chicago w 1893 roku spotykają się przeżywający kryzys twórczy Henry James oraz Sherlock Holmes, który sfingował swą śmierć w wodospadzie Reichenbach, gdy doszedł do wniosku, że nie jest rzeczywistą postacią. Ta nietypowa para usiłuje rozwikłać zagadkę śmierci Clover Adams - żony historyka Henry'ego Adamsa, potomka aż dwóch prezydentów USA, a zarazem przyjaciela Jamesa. Fakt, że Holmes jest przekonany o swojej fikcyjności, poważnie komplikuje śledztwo, któremu w dodatku towarzyszy złowrogie nazwisko Moriarty. Banalna z pozoru sprawa samobójstwa prowadzi bohaterów na trop międzynarodowego spisku. "Piąty Kier" to kolejna po "Droodzie" powieść, którą Dan Simmons ("Terror", "Abominacja", "Pieśń bogini Kali", "Dzieci nocy") składa hołd klasykom literatury wiktoriańskiej. Napisana z dbałością o realia historyczne, pełna zapadających w pamięć postaci drugoplanowych, spisków, intryg i sekretów, zachwyca stylem i niewymuszonym humorem.
Chris Hooper jest głównym inżynierem na Górniczej Orbitalnej Stacji Kosmicznej "Marion", która eksploruje złoża trymonitu na piaszczystej LV-178. Pracujący na planecie górnicy odkrywają jednak w czeluściach kopalni coś więcej niż najtwardszy znany ludzkości minerał. Gdy budzi się głęboko uśpione, pradawne zło, uciekają z powierzchni, lecz jeden z promów uderza w krążącą na orbicie "Marion", powodując poważne uszkodzenia, a drugi opanowany zostaje przez obcych. Nadany przez Hoopa i garstkę jego towarzyszy sygnał SOS dociera do przelatującego w pobliżu promu "Narcissus". Na jego pokładzie podróżuje w kapsule hibernacyjnej Ellen Ripley, ostatnia ocalała z katastrofy "Nostromo". A przynajmniej tak się wszystkim wydaje... "Obcy. Wyjście z cienia" to pierwszy z trzech tomów oryginalnej - nieopartej na scenariuszu - trylogii osadzonej w uniwersum Obcego.
W wyniku eksperymentu Griffin staje się niewidzialny. Chcąc ukryć swój stan, szalony naukowiec owija się bandażem, lecz wywołuje tym niepokój mieszkańców wioski, do której przybywa, aby pracować nad odwróceniem procesu. Pragnie znów stać się normalnym człowiekiem, a zarazem wykorzystać swój wynalazek i zdobyć fortunę. Niestety kolejne próby nic nie dają, a sfrustrowany Griffin zaczyna terroryzować mieszkańców... "Niewidzialny Człowiek" Herberta George'a Wellsa ("Wojna światów", "Wyspa doktora Moreau", "Wehikuł czasu") to arcydzieło science fiction i jedna z najsłynniejszych powieści prekursora tego gatunku. Książka ukazuje się w nowym tłumaczeniu Krzysztofa Sokołowskiego, ilustrowana przez Jana Wojciechowskiego.
Ekscytująca, mrożąca krew w żyłach opowieść autora bestsellerowego „Terroru”, Dana Simmonsa, zabiera czytelników na niebezpieczną wyprawę w najwyższe rejony Ziemi – Himalaje.
W 1924 roku zmagania grupy angielskich wspinaczy, których celem było zdobycie najwyższej góry świata, zostają przerwane, gdy podczas ataku na szczyt ginie dwóch wspinaczy, George Mallory i Sandy Irving.
Rok później trzech wspinaczy – brytyjski poeta i weteran Wielkiej Wojny, francuski przewodnik z Chamonix i idealistyczny młody Amerykanin – planując zdobycie Mont Everestu, pozyskuje fundusze na wyprawę od pogrążonej w żałobie lady Bromley, której syn zaginął w Himalajach. Mimo oczywistych przesłanek arystokratka nie wierzy w śmierć syna, dlatego głównym zadaniem wyprawy, do której dołącza kuzynka zaginionego wspinacza, staje się odnalezienie młodego Bromleya.
Podczas wspinaczki okazuje się, że ktoś… lub coś… podąża tropem śmiałków, a ich życiu zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Kto ich ściga? Jaka tajemnica stoi za niewyjaśnionymi zaginięciami wspinaczy w 1924 roku? Bohaterowie ekspedycji poszukiwawczej odkrywają tajemnicę o wiele bardziej przerażającą i... odrażającą niż jakiekolwiek mityczne stworzenie.
Kiedy Kevin Taylor dołącza do wziętej, ekskluzywnej firmy prawniczej na Manhattanie, specjalizującej się w prawie karnym spółki John Milton i Wspólnicy, oznacza to dla niego długo wyczekiwaną poprawę losu. Wreszcie może się wraz z żoną cieszyć wszystkimi luksusami, jakich oboje pragnęli — pieniędzmi, limuzyną z szoferem, a nawet olśniewającą siedzibą w strzelistym apartamentowcu w samym sercu Nowego Jorku. Kevin nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że związał się właśnie z podejrzanym, mrocznym stowarzyszeniem…
Jego nowy szef, John Milton, z miejsca przydziela mu zapowiadającą się na jedną z najgłośniejszych spraw roku, wręczając mu w tym celu dokumentację sporządzoną jeszcze przed popełnieniem zbrodni. Kevin rzuca się w wir pracy, lecz rychło dostrzega niepokojące, wręcz złowrogie szczegóły, jakie stopniowo wyłaniają się spod atrakcyjnej fasady jego nowej firmy. Gdy zauważa, że jego współpracownicy zwyciężają w każdej potyczce na sali sądowej, a wszyscy ich klienci zostają oczyszczeni z zarzutów, jego narastające podejrzenia przeobrażają się w autentyczny strach. Kevin, nie wiedząc o tym jeszcze, został
ADWOKATEM DIABŁA
i nie ma dla niego ratunku przed światem potępionych…
„Psychoza (1959) Roberta Blocha, powieść niewielka rozmiarem, stoi jednak w centrum dość rozległej konstelacji. A ta – jak to się zdarza w wypadku szczególnie znaczących dzieł literatury popularnej – ma skłonność do nieustannego rozrastania się. Obserwujemy to nawet sześćdziesiąt lat po ukazaniu się książki. Zjawisko pod wspólnym szyldem »Psychoza« grupuje bowiem bardzo rozmaitą i rozległą materię, bo i autentyczne wydarzenia z kronik policyjnych, i postępy badań psychiatrycznych, i opis tych schorzeń w prasie kolorowej i brukowej, a także literaturę z psychopatycznym zabójcą w tle. Wreszcie film, a w tym obrębie – fenomen kina nazwiskiem Alfred Hitchcock i dokonaną przez niego ekranizację powieści Roberta Blocha. Dalej: jej sequele, prequel i remake oraz »film o filmie«, jakim jest obraz Hitchcock, który opowiada o dziejach powstania ekranowej Psychozy”.
- wyimek z posłowia Wiesława Kota
Nareszcie! Technologiczna instrukcja obsługi noworodka dla niewtajemniczonych!
Zaprogramowaliście odtwarzacz DVD, przeinstalowaliście Microsoft Windows, wiecie nawet, jak odbierać pocztę w Palm Pilocie, ale… żadne z tych doświadczeń nie przygotowało was na największy cud technologiczny świata: na nowo narodzone dziecko!
Bobas. Instrukcja obsługi, zawierający dziesiątki szczegółowych instrukcji i pomocnych schematycznych diagramów, przynosi odpowiedzi na tysiące często zadawanych pytań: „Jak najlepiej przewinąć niemowlę?”, „Jak sprawić, żeby przespało noc?”, „Kiedy zabrać je do lekarskiego serwisu?”. Bez względu na złożoność waszych pytań, pomoc znajdziecie w tej książce, dzięki uprzejmości znanego pediatry doktora Louisa Borgenichta oraz jego syna, Joe Borgenichta. Razem przedstawiają mnóstwo pożytecznych rad dla każdego, kto chce poznać podstawy opieki nad bobasem.
Howard Phillips Lovecraft (1890-1937) - amerykański mistrz literatury grozy, niekwestionowany klasyk gatunku; bez niego nie sposób dziś wyobrazić sobie horroru i fantastyki w literaturze, filmie, komiksie, grach. Wybitnie zdolny samouk, erudyta, wizjoner, znakomity stylista, wielki koneser niesamowitości. Za życia niedoceniony, po latach wciąż czytany, analizowany, uwielbiany. Klasyk literatury światowej, pisarz nieśmiertelny, którego na szczęście nie wypada już nie znać. Przyszła na Sarnath zagłada. Opowieści niesamowite i fantastyczne to drugi po Zgrozie w Dunwich i innych przerażających opowieściach wybór najlepszych utworów H.P. Lovecrafta. Tym razem klasycznym opowiadaniom grozy, takim jak Zeznanie Randolpha Cartera, Reanimator Herbert West czy Coś na progu, towarzyszą utwory fantastyczne, tajemnicze i piękne wędrówki po krainie snów - na czele z krótką powieścią Ku nieznanemu Kadath śniąca się wędrówka, jednym z największych popisów kosmicznej wyobraźni pisarza. Opowiadania uzupełnia słynny esej Lovecrafta Nadprzyrodzona groza w literaturze, niezrównany przewodnik po literackiej grozie, po raz pierwszy z dokładną bibliografią. Wszystkie utwory w wiernym, znakomitym literacko przekładzie Macieja Płazy, który za Zgrozę w Dunwich i inne przerażające opowieści został nagrodzony przez "Literaturę na Świecie". Książkę wzbogaca obszerne posłowie i zdobią znakomite ilustracje Krzysztofa Wrońskiego.
Książka zawiera ponad 200 chwytów klawiaturowych, dzięki którym z powodzeniem będzie można zagrać każdą piosenkę z popularnych śpiewników. Akordy zostały przedstawione w sposób przejrzysty, tak aby osoba zasiadająca za keyboardem po raz pierwszy potrafiła bez problemu odczytać diagramy. Autor krótko omawia budowę akordów oraz daje kilka porad, dzięki którym gra na instrumentach klawiszowych stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza.
Jeśli istniała rzecz, której Howard Phillips Lovecraft nie pomieściłby w swej otchłannej wyobraźni, był nią pośmiertny los jego własnej twórczości. Niezauważony za życia, dziś uważany za arcymistrza literatury grozy, żył tylko 47 lat. Urodził się i zmarł w Providence, kolebce anglosaskiej Ameryki. Był erudytą, staromodnym dżentelmenem, koneserem klasycznej poezji i kolonialnej architektury. Mało publikował, pisał dla przyjemności, ze straceńczą nonszalancją. Uwielbiał koty. Miewał koszmarne sny. Swe nieokiełznane fantazje przekuł w stylową i obsesyjną prozę, która do dziś nie przestaje zachwycać, przerażać i inspirować.
Czytelniku, miej się na baczności! Oto piętnaście najbardziej upiornych opowieści wszech czasów: Zgroza w Dunwich, Zew Cthulhu, Widmo nad Innsmouth, W górach szaleństwa, Przypadek Charlesa Dextera Warda, Kolor z innego wszechświata… Wszystkie po raz pierwszy w nowym, wiernym przekładzie, w pełni oddającym elegancję i bogactwo stylu Lovecrafta, uzupełnione obszernym posłowiem i ozdobione wspaniałymi ilustracjami.
„Ostrożnie! Ten oto biały królik zabierze cię w psychodeliczną podróż poprzez odmęty magii i szaleństwa. Jeżeli o mnie chodzi, owa wycieczka sprawiła mi nie lada radość”.
– Brom, autor „The Child Thief”
„Wpadłam w króliczą norę dzięki tej mrocznej, odważnej w stylu opowieści – i byłam tym zachwycona. Książka stanowi niezwykłą wariację na temat klasycznej powieści i zapewnia prawdziwie dziką przejażdżkę!”.
– Gena Showalter, bestselerowa autorka w notowaniu „New York Timesa” za powieść „Alice in Zombieland”
„Mroczna i wspaniale niepokojąca podróż w głąb króliczej nory wypełnionej szaleństwem i tajemnicą. To nie jest Alicja, o której czytała wam mama… »Alicja« ukazuje niezwykłość i odpychający urok świata napędzanego szaleństwem, gdzie rzeczywistość rozbija się na tysiące odłamków upadających u twych stóp z każdym stawianym krokiem. O ile, oczywiście, nie zachowasz ostrożności. »Alicja« to wspaniale pokręcona wariacja klasycznej powieści Carrolla, zapewniająca powiew świeżego powietrza… Jeżeli poszukujecie książki, która sprawi, że poczujecie się jak na suto zakrapianym przyjęciu z niebieskim Panem Gąsienicą, to szczerze polecam wam tą książkę”.
– R.S. Belcher, autor „The Shotgun Arcana”
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?