Podręcznik zawiera najważniejsze informacje na temat budowy, funkcjonowania oraz znaczenia komórek i narządów. Celem ułatwienia nauki w wielu miejscach książki znajdują się specjalnie oznakowane fragmenty, które służą zaznaczeniu najważniejszych informacji oraz zrozumieniu ich znaczenia w klinice. Książka zawiera również najważniejsze, podstawowe informacje z cytofizjologii. Na końcu każdego rozdziału zamieszczono krótkie streszczenie, będące podsumowaniem omawianych w rozdziale zagadnień.
W rozdziale dotyczącym jamy ustnej zostały zaznaczone fragmenty istotne do nauki dla studentów stomatologii. Podręcznik został wzbogacony dużą liczbą rycin, schematów, mikrofotografii i tabel.
W publikacji:
Najważniejsze informacje na temat budowy, funkcjonowania oraz znaczenia komórek i narządów.
Najważniejsze zagadnienia z cytofizjologii.
Podsumowanie i streszczenie po każdym rozdziale.
Liczne ryciny, schematy, mikrofotografie i tabele.
Omówione wszystkie tkanki, układy i narządy.
Podręcznik, którego autorami są eksperci medycyny weterynaryjnej, to zwięzły przwodnik po metodach diagnostyki radiologicznej i ultrasonograficznej. Wraz z jasnym i wyczerpującym opisem interpretacji obrazów, zilustrowano w nim anatomię prawidłową wszystkich układów, a także zaprezentowano i opisano radiologiczne i ultrasonograficzne objawy rozmaitych nieprawidłowości występujących u psów i kotów. Książka została uzupełniona najnowszymi informacjami na temat obrazowania cyfrowego, metod tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, a także medycyny nuklearnej. Autorzy wskazują też, jak uniknąć popularnych błędów interpretacyjnych. Podręcznik doskonale sprawdzi się jako pomoc w procesie diagnozowania chorób i planowania terapii.
W podręczniku:
Poszerzono treść rozdziałów
Poprzez ponad 500 szczegółowych radiogramów i ultrasonogramów przejrzyście zilustrowano zasady interpretacji obrazów
Przedstawiono anatomię prawidłową wszystkich układów
Opisano najczęściej występujące nieprawidłowe obrazy każdego z układów, aby ułatwić diagnostykę chorób częstszych i rzadszych
Omówiono problemy związane z takimi aspektami, jak gęstość, kontrast, uwidocznienie szczegółów i inne zagadnienia techniczne istotne dla uzyskania wysokiej jakości obrazów, które są niezbędne do trafnej diagnozy
Zaprezentowano kliniczne objawy chorób, pomocne w ustalaniu rozpoznania
To nie jest kolejny podręcznik dermatologii! To prawdziwa pomoc dla zapracowanego dermatologa, studenta w trakcie zajęć praktycznych czy lekarza pierwszego kontaktu. Unikatowy format ?wzornika? zmienia książkę w nadzwyczaj przystępne i nowoczesne narzędzie diagnostyczne. Zestaw usztywnionych kart stabilnie połączonych ze sobą umożliwia szybką ocenę wizualną i bezpośrednie porównanie zmian skórnych u pacjenta i na fotografii.
- ponad 150 najczęstszych schorzeń dermatologicznych występujących u dzieci i noworodków
- doskonałe narzędzie, niezwykle pomocne w trakcie procesu diagnostycznego
- odsyłacze do innych potencjalnych możliwości diagnostycznych
- szybki dostęp do wybranych informacji
Jest to pierwsze polskie wydanie znakomitego podręcznika opisującego anatomię funkcjonalną stawów kończyny górnej człowieka. Autorem książki jest wybitny specjalista z zakresu ortopedii i chirurgii ręki dr Adalbert Kapandji. Największą wartością tej pozycji są z pewnością doskonałe ilustracje przygotowane przez samego autora, ułatwiające zrozumienie poszczególnych zagadnień z zakresu biomechaniki. Książka jest znakomitym źródłem wiedzy na temat budowy i funkcjonowania narządu ruchu człowieka. Ta ponadczasowa pozycja od 35 lat nieprzerwanie służy specjalistom w różnych dziedzinach medycyny, a także fizjoterapeutom, trenerom oraz studentom.
Dr Adalbert Kapandji jest członkiem wielu międzynarodowych towarzystw naukowych. Podczas długiej kariery zawodowej specjalizował się w ortopedii, a następnie w chirurgii ręki. Ostatnio poświęcił się wyłącznie pracy nad kolejnym wydaniem 3-tomowego podręcznika Anatomia funkcjonalna. Podręcznik ten został przetłumaczony na 11 jezyków. Podobnie jak w poprzednich edycjach, dr Kapandji osobiście wykonał ilustracje do książki.
Okulistyka kliniczna to podręcznik, który już od pierwszego wydania stanowi godne zaufania źródło wiedzy dla licznej rzeszy specjalistów na całym świecie. Książka zyskała olbrzymie uznanie wśród praktyków i jest wiodącym podręcznikiem w dziedzinie okulistyki. Tysiące specjalistów chorób oczu korzysta z niej podczas nabywania podstaw wiedzy okulistycznej i przygotowywania się do egzaminów specjalizacyjnych.
Jest to czwarte wydanie polskie tego podręcznika i zarazem pierwsze, w którym do Jacka Kańskiego dołączył współautor Brad Bowling. Ma on duże doświadczenie w nauczaniu i szkoleniu okulistów, wniósł również świeżą perspektywę do treści publikacji.
Diagnostyka w chorobach płucjest próbą stworzenia zbilansowanej, miarodajnej i w pełni udokumentowanej książki łączącej w sobie podstawy naukowe i wiedzę praktyczną na temat chorób płuc. Tekst jest wystarczająco szczegółowy i poparty danymi z literatury, by stać się głównym źródłem wiedzy dla studentów, lekarzy ogólnych oraz pulmonologów. Aby był miarodajny i aktualny, został napisany przez wiodących ekspertów.
Część II dotycząca diagnostyki chorób układu oddechowego, zawiera rozdziały informujące o głównych przedmiotowych i podmiotowych objawach chorób układu oddechowego i procesie diagnostycznym, począwszy od historii i badania fizykalnego, a skończywszy na najnowszych i najbardziej wyszukanych badaniach obrazowych, opartych na zasadach fizjologii stosowanej i technik inwazyjnych.
Błyskawiczne źródło informacji
Kolorowe komiksy ułatwiające zapamiętywanie
Mnemotechniczne karty na temat właściwości leków
Zabawne kolorowe komiksy pomagają opanować nawet najtrudniejsze pojęcia z farmakologii. Dzięki humorystycznym ilustracjom i prezentacji materiału z zastosowaniem technik ułatwiających zapamiętywanie, nauka staje się prawdziwą przyjemnością. Nieoceniona pomoc dla studentów, zwłaszcza przed egzaminami.
Książka jest przeznaczona nie tylko do kieszeni fartucha początkującego lekarza dzieci, ale może okazać się pomocna dla doświadczonego pediatry czy też lekarza leczącego na co dzień ludzi dorosłych.
W publikacji zawarto przejrzyste i dokładne instrukcje przydatne w różnych sytuacjach ratowania zdrowia i życia dziecka. Szansa, jaką daje złota godzina, przelatuje bowiem często jak meteor i może już więcej nie wrócić.
W Złotej godzinie przeczytamy, jak postępować z chorym lub rannym dzieckiem, jak zaopatrzyć drobne skaleczenia i wielką ranę, co zrobić w napadzie drgawek i napadzie astmy, jak zachować się po urazie ośrodkowego układu nerwowego, a jak po oparzeniu.
Wskazówki są jasne i czytelne, nie pozostawiają zbyt wielu wątpliwości, a według naszej oceny – lekarzy, którzy całe swoje życie zawodowe spędzili wśród chorych dzieci – są bezcenne.
Z przedmowy
Endometrioza jest chorobą przewlekłą, dlatego rozpoczęcie jej leczenia zawsze wymaga od lekarza ułożenia planu postępowania medycznego na całe życie pacjentki, z uwzględnieniem jej planów reprodukcyjnych. Mamy nadzieję, że w niniejszym opracowaniu znajdą Państwo odpowiedzi na nurtujące problemy związane z diagnostyką i leczeniem endometriozy. W poszczególnych rozdziałach wyczerpująco omówiono zagadnienia teoretyczne i kliniczne. Autorzy przedstawili w nich najnowsze światowe i krajowe dane, rozszerzając poszczególne zagadnienia o własne doświadczenia w tym zakresie.
Z Przedmowy
Prof. dr hab. med. Ryszard Poręba
Czytelnik zainteresowany problematyką wad stóp u noworodków, niemowląt i dzieci znajdzie w niej wszystkie niezbędne informacje na temat anatomii, rozwoju fizjologicznego stóp, czynników zaburzających ten rozwój oraz klinicznych objawów poszczególnych rodzajów wad. Szczegółowo opisane zostały sposoby badania pozwalające uchwycić wszelkie anomalie w rozwoju czynnościowym nie tylko samych stóp, ale i całych kończyn dolnych. Z detalami przedstawiono poszczególne czynności towarzyszące stosowaniu konkretnych chwytów terapeutycznych.
Dużym ułatwieniem, zwłaszcza dla początkujących terapeutów oraz rodziców, jest szczegółowa sekwencja chwytów stosowanych w korekcji poszczególnych rodzajów wad stóp oraz wadliwego osiowego ustawienia kończyn dolnych. Książka jest adresowana przede wszystkim do osób zawodowo zajmujących się problematyką wad kończyn dolnych. Powinna zainteresować również tych wszystkich, którzy w swojej pracy z małymi dziećmi stosują neurorozwojowe koncepcje usprawniania. Skierowana jest zatem przede wszystkim do fi zjoterapeutów oraz lekarzy ortopedów dziecięcych, pediatrów i rehabilitantów. Dla rodziców dzieci z wadami kończyn dolnych powinna być cennym przewodnikiem pomocnym w codziennej rehabilitacji i pielęgnacji swoich pociech.
Podręcznik podzielony jest na trzy części:
• część A zawiera ogólne informacje na temat farmakokinetyki i farmakodynamiki leków, ich działań niepożądanych, terapii genowej, terapii z wykorzystaniem komórek macierzystych, badań leków, w tym dodatek o fitofarmaceutykach i homeopatii,
• część B zawiera informacje o lekach wykorzystywanych w leczeniu chorób poszczególnych narządów i układów,
• część C zawiera informacje z toksykologii.
Niniejsza książka powstała na podstawie najnowszego, dziewiątego, uzupełnionego i poprawionego wydania jednego z najlepszych podręczników farmakologii na świecie. W zwięzły i przejrzysty sposób przekazuje wiedzę z farmakologii i toksykologii. Zawiera liczne ryciny, tabele i schematy. Jej atutem jest także uzupełnienie danych o poszczególnych grupach leków zgodnie z wynikami najnowszych badań klinicznych.
Atlas ten w dużym stopniu ułatwia postępowanie diagnostyczne, gdyż przedstawia w nowoczesny i usystematyzowany sposób zmiany które występują w jamie ustnej. Towarzyszący zdjęciom krótki tekst zawiera zwięzłe opisy, dotyczące przede wszystkim obrazu klinicznego zmian w jamie ustnej, co umożliwia praktyczne zrozumienie istoty zagadnienia. Czytelnik może korzystać również z krótkiego słownika terminów opisujących objawy kliniczne, z tabel podsumowujących charakterystyki każdej grupy zaburzeń i z odrębnego zbioru receptur, użytecznych w leczeniu.
Pozycja dwutomowa. Książka stanowi cenne źródło wiedzy dla lekarzy chcących się specjalizować w anestezjologii, a także może służyć jako pozycja referencyjna, po którą sięga specjalista, aby odświeżyć lub poszerzyć swoje wiadomości.
Nowe wydanie aktualizuje wiedzę medyczną z zakresu anestezjologii klinicznej, wnosząc szereg nowych informacji przekazanych w jasnej i dostępnej formie. Szczególnie cenne jest zamieszczenie w tym wydaniu licznych wytycznych naukowych towarzystw medycznych w takich bardzo istotnych obszarach, jak np.: przygotowanie przed operacyjne w różnych stanach chorobowych czy postępowanie śródoperacyjne przy odmiennych technikach znieczulenia i w różnych populacjach znieczulanych pacjentów. Wytyczne te mają bardzo istotną wartość szkoleniową, a tak że praktyczną nie tylko dla lekarzy w trakcie specjalizacji, ale też dla specjalistów, którzy zaglądając do tego podręcznika będą mogli znaleźć odpowiedzi na wiele zagadnień i problemów w towarzyszących im w codziennej pracy.
Opracowaniem problemu resuscytacji noworodka zajmują się dwa amerykańskie towarzystwa naukowe: Towarzystwo Kardiologiczne (American Heart Associaton) i Amerykańska Akademia Pediatrii (American Academy of Pediatrics). Przekazujemy do Państwa rąk polskie tłumaczenie szóstego wydania oryginalnego pt. Neonatal Resuscitation Textbook. Konieczność dokonywania okresowych zmian zawartości kursu resuscytacji jest podyktowana nowymi wynikami badań dotyczącymi tego problemu, które sygnalizują potrzebę modyfikacji dotychczasowego doświadczenia. Krajowy Nadzór Neonatologiczny i Polskie Towarzystwo Neonatologiczne dążą do tego, aby każdy neonatolog, pediatra, położna i pielęgniarka zajmujący się noworodkiem dysponowali certyfikatem kursu resuscytacji noworodka. Polskie tłumaczenie podręcznika zostało przygotowane przez zespół neonatologów pracujących w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie
Okluzja odgrywa bardzo ważną rolę niemal w każdej specjalności stomatologicznej. Brak zrozumienia zasad okluzji prowadzi do niepowodzeń leczenia i dyskomfortu pacjenta. Głównym celem książki Okluzja w praktyce stomatologicznej jest przedstawienie czytelnikowi w zwięzły i klarowny sposób szeroko pojętych zasad okluzji i wykorzystania ich w codziennej praktyce stomatologicznej. Książka skierowana jest przede wszystkim do stomatologów zachowawczych i ortodontów, może być również cennym źródłem informacji dla protetyków i techników dentystycznych. Omówiono w niej podstawy anatomiczne okluzji, zasady okluzji z perspektywy funkcjonalnej, parafunkcjonalnej, periodontologicznej i estetycznej, planowanie leczenia, a także zasady zastosowania szyny zwarciowej.
Anestezjologia Larsena cieszy się ciągle bardzo dużym powodzeniem pośród polskich anestezjologów, potwierdzając niemiecki fenomen popularności tego podręcznika. Dlatego przygotowanie polskiemu czytelnikowi tłumaczenia kolejnego, dziewiątego już, niemieckiego wydania jest całkowicie uzasadnione i chwała za to wydawnictwu Elsevier Urban & Partner.
Nowe wydanie aktualizuje wiedzę medyczną z zakresu anestezjologii klinicznej, wnosząc szereg nowych informacji przekazanych w jasnej i dostępnej formie. Szczególnie cenne jest zamieszczenie w tym wydaniu licznych wytycznych naukowych towarzystw medycznych w takich bardzo istotnych obszarach, jak np.: przygotowanie przed operacyjne w różnych stanach chorobowych czy postępowanie śródoperacyjne przy odmiennych technikach znieczulenia i w różnych populacjach znieczulanych pacjentów. Wytyczne te mają bardzo istotną wartość szkoleniową, a tak że praktyczną nie tylko dla lekarzy w trakcie specjalizacji, ale też dla specjalistów, którzy zaglądając do tego podręcznika będą mogli znaleźć odpowiedzi na wiele zagadnień i problemów w towarzyszących im w codziennej pracy.
W ostatnim czasie na rynku wydawniczym pojawiło się wiele nowych pozycji książkowych z zakresu anestezjologii i intensywnej terapii, zarówno zwięzłych i ukierunkowanych, jak też obszernych i wszechstronnych. Są to bardzo pożądane wydarzenia dla naszej specjalności. Należy się jeszcze bardziej cieszyć, że niezależnie od nich od lat funkcjonuje w środowisku anestezjologicznym uznany probierz jakości, odnawiające się ciągle przystępne źródło wiedzy, innymi słowy ? ?nasz Larsen?.
Z przedmowy do wydania polskiego
Informacje zawarte w książce Jelito cienkie, jelito grube, trzustka (Seria Gastroenterologia i hepatologia w praktyce klinicznej) pozwalają zrozumieć patogenezę i istotę wielu chorób układu trawiennego oraz prawidłowo je rozpoznawać i leczyć. Szczególnie cenne są wiadomości dotyczące patologii jelita cienkiego, gdyż choroby tej części układu pokarmowego, mimo postępu metod badawczych, nadal sprawiają trudności diagnostyczne. W pozycji tej uwzględniono również ważne zagadnienia z zakresu patologii trawienia i wchłaniania, zaburzeń odżywiania oraz leczenia żywieniowego. Obszerne informacje zamieszczono w rozdziałach poświęconych chorobom jelita grubego, w tym czynnościowym i zapalnym. Zawarta jest w nich wiedza o charakterze praktycznym, oparta na opisach różnorodnych przypadków chorobowych, na podstawie której omówiono proces diagnostyki i postępowanie terapeutyczne. Istotne jest, że opieka nad pacjentem jest sprawowana zespołowo przez gastroenterologów, chirurgów i specjalistów do spraw leczenia żywieniowego. Wspólnie podejmowane są sposoby postępowania diagnostycznego oraz zasady leczenia zachowawczego i chirurgicznego w najczęstszych chorobach narządów jamy brzusznej.
z Przedmowy do wydania polskiego
Atlas składa się z trzech tomów oraz oddzielnego zeszytu z tabelami stawów, mięśni i nerwów.
Jest przeznaczony przede wszystkim dla studentów kierunków lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, fizjoterapii, ratownictwa medycznego, a także pielęgniarstwa i położnictwa. Umożliwia szybkie i rzeczowe przyswojenie wiedzy do egzaminów, kolokwiów i zaliczeń. w atlasie wiedzę anatomiczną powiązano z wybranymi zagadnieniami klinicznymi mającymi duże znaczenie w późniejszej praktyce lekarskiej. Wskazane jest zatem, by towarzyszył lekarzom wszystkich specjalności, rehabilitantom, fizjoterapeutom, pielęgniarkom i położnym oraz kosmetologom.
Tom 1 Ogólne pojęcia anatomiczne. Narządy ruchu
Tom 2 Narządy wewnętrzne klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy
Tom 3 Głowa, szyja i układ nerwowy
Do każdego tomu załączono krótki słownik objaśniający miana anatomiczne. Pod rycinami zamieszczone są krótkie opisy anatomiczne bardzo istotne w zajęciach prosektoryjnych oraz przy powtarzaniu materiału. Ważne są także opisy rozwoju narządów oraz uwagi kliniczne, wyjaśniające przydatność anatomii w dyscyplinach klinicznych i motywujących do nauki anatomii. Wiadomości dotyczące rozwoju wyjaśniają powstawanie wad wrodzonych w poszczególnych okresach życia wewnątrzmacicznego. W niektórych działach atlasu znajdują się wskazówki dotyczące preparowania oraz tematyczne listy przeglądowe wskazujące struktury i najważniejsze informacje.
Do barwnych ilustracji anatomicznych dołączono wiele instruktywnych obrazów tomografii komputerowej oraz magnetycznego rezonansu jądrowego, a także schematów i tabel.
Sześćdziesiąt tablic pozwala na szybkie i systematyczne powtórzenie oraz pogłębienie wiedzy
wszystkie mięśnie ciała człowieka z uwzględnieniem ich początków, przyczepów, unerwienia oraz czynności
każda tablica zawiera schematyczny rysunek opisywanego mięśnia, odpowiadający rycinom z Atlasu anatomii człowieka J. Sobotty w tomach 1, 2 i 3
gałęzie i zakresy unerwienia splotów szyjnego, barkowego oraz lędźwiowo-krzyżowego
stawy i nerwy czaszkowe
Każda tablica zawiera odsyłacze do odpowiadających jej rycin w Atlasie anatomii człowieka J. Sobotty (tomy 1, 2, 3).
Diagnostyka laboratoryjna. Poradnik kliniczny to kompendium skierowane do lekarzy praktyków, w tym lekarzy medycyny rodzinnej, a także diagnostów laboratoryjnych wszystkich specjalności. Książka ta jest również doskonałym uzupełnieniem wiadomości z zakresu diagnostyki laboratoryjnej dla studentów analityki medycznej. Zawarto w niej nie tylko informacje o badaniach i testach laboratoryjnych, ale, co bardzo ważne, omówiono również elementy fazy przedanalitycznej, dotyczące tego, jak przygotować pacjenta do badania laboratoryjnego, jak pobrać krew i do jakiego rodzaju próbówek, w jakiej temperaturze i czasie należy próbkę transportować, aby materiał do badań dostarczyć do laboratorium.
W podręczniku przedstawiono też fazę postanalityczną, w której dla różnych testów laboratoryjnych opisano przyczyny uzyskiwania wyników fałszywie dodatnich i ujemnych, a także wpływ czynników interferujących na fazę analityczną poszczególnych badań laboratoryjnych.
dr hab. n.med., prof. nadzw. Mirosława Pietruczuk
(Z Przedmowy do wydania II polskiego)
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?