Whittle. Analiza chodu, autorstwa międzynarodowej sławy ekspertów, to pierwsza dostępna w Polsce publikacja poświęcona temu zagadnieniu.
W poszczególnych rozdziałach omówiono m.in. anatomiczne, fizjologiczne i biomechaniczne podstawy analizy chodu człowieka, przedstawiono opis lokomocji prawidłowej oraz jej zmiany w przebiegu różnych chorób, metody diagnostyczne wykorzystywane w celach badawczych i praktyce klinicznej.
Książka jest przeznaczona dla fizjoterapeutów oraz lekarzy ortopedów, neurologów i rehabilitacji medycznej.
W publikacji:
anatomiczne, fizjologiczne i biomechaniczne podstawy analizy chodu człowieka
omówienie chodu prawidłowego i patologicznego
metody oceny lokomocji, od prostych do bardzo złożonych
kliniczne zastosowanie analizy chodu
omówienie najczęściej występujacych zaburzeń lokomocji w chorobach neurologicznych i układu mięśniowo-szkieletowego
zasady postępowania protetycznego i ortezy
ponad 180 ilustracji
Książka jest tłumaczeniem najnowszego, piątego wydania oryginalnego. To godne zaufania źródło wiedzy i praktyczny przewodnik wykorzystywany do identyfikacji i palpacji istotnych obszarów i struktur anatomicznych. Połączenie czytelnego tekstu, rycin oraz fotografii pomaga przyswajać wiedzę na temat struktur i ruchomości, które można zbadać poprzez palpację wskazanych powierzchni.
W publikacji:
istotny rozdział wprowadzający na temat zasad i praktyki w odniesieniu do palpacji
stopniowe, krok po kroku, pokazanie jak identyfikować i badać palpacyjnie wybrane struktury
ułatwienie nauki poprzez jasne i zwięzłe przedstawienie wiedzy
publikacja oferuje podstawowe informacje na temat ruchów dodatkowych
całość w pełni kolorowa
jeszcze większa liczba zdjęć i rycin
Seria podręczników Crash Course to idealne antidotum na stres egzaminacyjny. Formuła serii sprawdza się od ponad 15 lat. Niezwykle przejrzysta forma podręczników, liczne tabele, ryciny i zestawienia są tak przemyślane, aby zainteresować studenta i ułatwić mu naukę. Autorami są studenci i nauczyciele akademiccy, czyli osoby, które doskonale wiedzą, na czym polega zdawanie egzaminu i jaki zakres materiału należy przyswoić, aby ten cel osiągnąć. Podkreślają i dowcipnie obrazują najważniejsze informacje, podają najczęściej spotykane pytania egzaminacyjne, pomijają zaś rzeczy zbędne i nieistotne.
Podręcznik stanowi kontynuację książki Anatomia układu ruchu, ukierunkowaną na budowę narządów wewnętrznych i układu nerwowego. Liczne barwne, przejrzyste ryciny i schematy (zaczerpnięte z Atlasu anatomii Sobotty) w połączeniu z przystępnym tekstem ułatwiają naukę i zachęcają do zgłębiania wiedzy. Publikacja skierowana jest przede wszystkim do studentów fizjoterapii i innych kierunków akademii wychowania fizycznego.
Drugie wydanie uzupełnione o nowe ryciny.
Książka jest źródłem aktualnych informacji wprowadzających do zawodu technika elektrokardiologii oraz środowiska szpitalnego. Jednak przede wszystkim dostarcza usystematyzowanej i podstawowej wiedzy na temat postępowania z pacjentem. Została tak zaprojektowana i napisana, aby efektywnie wspomagać techników radiografii w jak najpełniejszym realizowaniu potrzeb osób diagnozowanych, a jednocześnie funkcjonować jako odpowiedzialny i ceniony członek zespołu szpitalnego. Tekst prowadzi od zapoznania się z pacjentem, przez standardowe procedury, do końcowego zapisu wykonanego badania w archiwum medycznym. Rozdziały są tak uszeregowane i pomyślane, aby przerabiać je systematycznie; każdy następny opiera się na informacjach przyswojonych w poprzednich rozdziałach.
Książka jest efektem cennej współpracy między praktykami terapii manualnej i naukowcami wielu dyscyplin, która nawiązywała się dzięki ostatnim kongresom International Fascia Research (Boston, Amsterdam, Vancouver). Książka została przygotowana przez ponad 100 specjalistów z całego świata. Stanowi idealne narzędzie dla profesjonalistów, zainteresowanych powięziami i ruchem ciała - fizjoterapeutów, osteopatów, terapeutów manualnych, masażystów oraz lekarzy, którzy zajmują się układem mięśniowo-szkieletowym oraz rehabilitacją.
W publikacji:
Wyjaśnienie zagadnień od anatomii do fizjologii, poprzez poszczególne stany kliniczne i związane z nimi metody terapii do niedawno opracowanych technik badawczych
Przedstawienie roli powięzi jako systemu komunikacji w całym organiźmie
Najnowsze dostępne informacje na temat przenoszenia siły na drodze mięśniowo-powięziowej, co pomaga ustalić naukowe podstawy dla przykładów klinicznych
Omówienie znaczenia powięzi jako organu czuciowego, w tym jej czynności proprioceptywnej i nocyceptywnej, mających wpływ na powstawanie bólu krzyża
Opis nowych metod obrazowania, które potwierdzają łączność pomiędzy narządami i tkankami
Nowe wiadomości z zakresu medycyny alternatywnej, jak np. teoria meridian wywodząca się z tradycyjnej medycyny chińskiej czy wpływ akupunktury na powięzi
Praktyczny i łatwy w użyciu przewodnik po badaniach cytopatologicznych
Przystępny podręcznik do nauki dla przyszłych lekarzy praktyków oraz dla już praktykujących lekarzy weterynarii chcących pogłębić swoją wiedzę zawodową
Drugie narzędzie – obok mikroskopu – umożliwiające poprawną ocenę cytologiczną
W podręczniku m.in.:
wytyczne dotyczące pobierania i prawidłowego postępowania z materiałem cytologicznym
metody i techniki stosowane w ocenie cytologicznej
interpretacja wyników cytologicznych
tabele, krótkie opisy i zdjęcia preparatów cytologicznych
logiczna i spójna struktura tekstu
oraz szczegółowe informacje dotyczące:
badania cytologicznego skóry, tkanki podskórnej oraz narządów limfatycznych
oceny cytologicznej struktur układu oddechowego, płynów z jam ciała i układu moczowego
badania próbek cytologicznych pochodzących z jamy ustnej i przełyku
interpretacji wyników badania osadu moczu
cytologii jako przydatnego narzędzia diagnostycznego w ocenie schorzeń żeńskiego i męskiego układu rozrodczego
W ciągu 6 lat od pierwszego wydania publikacja Zofii Ignasiak Anatomia układu ruchu stała się bez wątpienia klasycznym podręcznikiem, ułatwiającym studentom zrozumienie i zapamiętanie struktur anatomicznych i mechanizmów, które umożliwiają człowiekowi poruszanie się. Cel kolejnej edycji pozostaje taki sam - obrazowe zaprezentowanie wiedzy anatomicznej, ukierunkowanej na układ ruchu. Bezcennym uzupełnieniem treści są liczne kolorowe ilustracje z najnowszego wydania Atlasu anatomii człowieka Sobotty. Publikacja skierowana jest przede wszystkim do studentów fizjoterapii i innych kierunków akademii wychowania fizycznego.
Drugie polskie wydanie podręcznika, w całości poświęconego wczesnemu rozpoznawaniu chorób nowotworowych i układu krwiotwórczego u dzieci. Publikacja opracowana przez zespół znakomitych polskich specjalistów, stanowi zbiór najważniejszych i najnowszych wiadomości z zakresu diagnostyki, patogenezy i leczenia.
Nowe wydanie zostało poszerzone o dodatkowe rozdziały dotyczące zmian skórnych i objawów ocznych w przebiegu chorób nowotworowych, nowotworów naczyniopochodnych, a także utraty masy ciała i guza jako objawów choroby nowotworowej.
Książka jest bezcennym źródłem informacji dla pediatrów, lekarzy pierwszego kontaktu, których czujność onkologiczna wielokrotnie decyduje o losie ich małych pacjentów.
Embriologia i wady wrodzone. Od zapłodnienia do urodzenia to zwięzły, przejrzysty, bogato ilustrowany podręcznik, w którym omówiono wszystkie najważniejsze zagadnienia z zakresu embriologii i rozwoju prenatalnego człowieka.
W książce:
Najnowsze osiągnięcia z zakresu embriologii, jak np. prawidłowa, nieprawidłowa embriogeneza, przyczyny wad wrodzonych oraz rola genów w rozwoju człowieka.
Związek biologii molekularnej z praktyką kliniczną, w tym nowe techniki diagnostyczno-terapeutyczne, takie jak technologia rekombinacji DNA czy manipulacja na komórkach macierzystych.
Prezentacje przypadków klinicznych- wyróżnione w specjalnych ramkach, demonstrujących odniesienia pojęć embriologicznych do praktyki klinicznej.
Dostęp do 16 animacji, ilustrujących prawidłowy i nieprawidłowy rozwój embrionalny.
Pytania i odpowiedzi na końcu każdego rozdziału, ułatwiające sprawdzenie wiedzy.
Zajęcia makro- i mikroskopowe uzyskane za pomocą nowoczesnych technik obrazowych stosowanych w klinice.
Książka zawiera opisy wielu technik umożliwiających pracę terapeutyczną z chorymi z objawami psychotycznymi, a także niezbędne informacje teoretyczne.
Pozycja jest przeznaczona nie tylko dla terapeutów poznawczo - behawioralnych, ale także lekarzy psychiatrów, pielęgniarek, terapeutów zajęciowych, chorych i ich rodzin.
W książce:
Techniki kontrolowania objawów i zapobiegania nawrotom
Ćwiczenia, dzięki którym pacjent może lepiej radzić sobie z chorobą oraz zwiększać samoświadomość
Sugestie dla rodzin chorych i pracowników służby zdrowia dotyczące sposobu zwracania się do pacjentów i udzielania im skutecznej pomocy.
Książka ta jest niezbędnikiem dla studenta stomatologii i medycyny oraz dla lekarzy stomatologów, którzy mogą do niej sięgnąć w celu przypomnienia sobie zdobytej wiedzy podczas toku studiów czy też podczas specjalizacji.
Zebrane zagadnienia w niezwykle nowatorski, współczesny i kompleksowy sposób opisują standardy, jak i najnowsze osiągnięcia chirurgii stomatologicznej.
Z przedmowy
budowa narządu zębowego z wyszczególnieniem wszystkich jego strukturalnych i funkcjonalnych elementów
badanie pacjenta z uwzględnieniem współczesnych sposobów oceny stanu zdrowia jamy ustnej
ocena ogólna pacjenta i sposoby postępowania z pacjentem cierpiącym na różne schorzenia ogólnoustrojowe
sposoby znieczulenia miejscowego i ogólnego w stomatologii
narzędzia oraz techniki ekstrakcji zębów
sposoby gojenia zębodołu poekstrakcyjnego
materiały stosowane do regeneracji kości zębów
Z pełnym przekonaniem polecam ten podręcznik wszystkim nauczycielom akademickim z klinik pediatrycznych jako podstawę w kształceniu studentów, tym bardziej że książka ta wykazała już swoją przydatność w dydaktyce, o czym świadczy liczba tłumaczeń na obce języki oraz jej obecność w klinikach pediatrycznych wielu krajów świata. Jestem również przekonany, że podręcznik będzie służył pomocą w nauce pediatrii nie tylko studentom. Także lekarze opieki podstawowej- pediatrzy i lekarze rodzinni- z pewnością znajdą w nim wiele praktycznych wskazówek dotyczących postępowania z dziećmi w zdrowiu i w chorobie. Książka powinna znaleźć miejsce w ich podręcznym księgozbiorze.
Z przedmowy do wydania II polskiego
Autorzy w książce zawarli przegląd podstawowych zagadnień z zakresu hematologii, biochemii i immunologii klinicznej, znakomicie łącząc praktyczne wskazówki do wykorzystania nieomal od zaraz po przeczytaniu książki ze szczegółową wiedzą, konieczną dla zrozumienia omawianych zagadnień. Trafny dobór materiału, uzupełniony opisami przypadków klinicznych, algorytmami i zakresami wartości referencyjnych dla wielu parametrów sprawia, ze książka powinna być obowiązkową pozycją w biblioteczce szanującego się gabinetu lekarskiego, a także laboratorium diagnostycznego, ale nade wszystko przydatna będzie jako podręcznik akademicki do nauki patologii klinicznej.
Wstęp do wydania I polskiego
Prof. dr hab. Anna Winnicka
Książka ma pomóc wszystkim, którzy rozpoczynają wdrażanie rehabilitacji metodą Vojty, w osiągnieciu sukcesów leczniczych, a także zachęcać do wymiany opinii na temat terapii.
Każdy rozdział książki stanowi zamkniętą całość i może być czytany oddzielnie. Przedstawiono w nich: powstanie koncepcji terapii i objaśnienia niezbędne do jej zrozumienia; omówiono rozwój dziecka w 1. roku życia; wskazano podstawowe zasady przeprowadzania diagnostyki; omówiono odruchową lokomocję ? podstawowe zagadnienie książki; przedstawiono powiązania i interakcje między dzieckiem, rodzicami terapeutami w czasie prowadzenia rehabilitacji; zamieszczono odpowiedzi na najczęściej zadawane przez rodziców pytania.
Z przedmowy
Książka "Psychopatologia wieku dziecięcego" jest opracowaniem całościowym, ukazującym perspektywę historyczną omawianych zagadnień w odniesieniu do etiopatogenezy i jej podstaw teoretycznych,
Autorzy, z perspektywy wielu zróżnicowanych opcji teoretycznych, od biologicznych do psychoanalitycznych i środowiskowych, dokonują analizy obszarów normy i patologii, podkreślają wagę aspektu rozwojowego dla zrozumienia powstawania zjawisk psychopatologicznych i ewolucji zaburzeń psychicznych u dzieci. Wiele uwagi poświęcają znaczeniu czynników środowiskowych (rodzina, szkoła) w etiopatogenezie tych zaburzeń.
Podręcznik zasługuje na polecenie lekarzom psychiatrom dziecięcym i pokrewnych specjalności, specjalistą pracującym z dziećmi, a także studentom przygotowującym się do pracy z nimi.
(Z Przedmowy wydania I polskiego)
W publikacji m.in.:
- omówienie wielu koncepcji teoretycznych
- charakterystyka i etiopatogeneza najczęstszych zaburzeń psychicznych u dzieci
- norma i patologia w ich zachowaniu
Zgodnie z tytułem niniejszego podręcznika autorzy położyli nacisk na omówienie klinicznych aspektów chorób krążka międzykręgowego. Inne zagadnienia, takie jak embriologia, histopatologia, badania mikroskopii elektronowej oraz specjalistyczne procedury chirurgiczne, są poruszane tylko w stopniu niezbędnym. Naświetlono najczęstsze objawy wszystkich chorób krążka międzykręgowego, aby ułatwić ich zdiagnozowanie i uprościć leczenie. Przykładem tego jest zależność bólu od pozycji ciała, to znaczy zmiany nasilenia dolegliwości w zależności od tego, czy pacjent przyjmuje pozycję stojącą czy leżącą.
Ze wstępu
Książka jest poświęcona problemom z zakresu endokrynologii dziecięcej. Autorzy w zwięzły i przystępny sposób omówili patomechanizm, objawy kliniczne, diagnostykę i terapię zaburzeń gruczołów wydzielania wewnętrznego. Przedstawione zostały m.in. zagadnienia dotyczące zaburzeń różnicowania płci, problemy z prawidłowym wzrostem, otyłość, a także choroby tarczycy. Cennym uzupełnieniem podręcznika jest załącznik z zestawieniem prawidłowych wartości badań laboratoryjnych stosowanych w endokrynologii. Pozycja jest adresowana do endokrynologów, pediatrów i lekarzy rodzinnych.
Zarówno zapracowany klinicysta, jak i student często potrzebują szybkiego źródła referencyjnego w odniesieniu do jakiegoś zagadnienia, procedury klinicznej czy stwierdzonego objawu. Chociaż jest wiele doskonałych podręczników z zakresu stomatologii dziecięcej nie zawsze znalezienie potrzebnej informacji jest łatwe. Ten pod ręcznik jest bardzo wyczerpujący. W trzecim wy daniu autorzy rozszerzyli rozdziały dotyczące tematyki behawioralnej oraz zasad stosowania fluoru. Przedstawili tak że nowe międzynarodowe wytyczne postępowania w urazach i wzbogacili części omawiające patologię jamy ustnej oraz anomalie rozwojowe. Dołączone też zostały nowe rozdziały dotyczące kariologii, leczenia odtwórczego oraz leczenia chorób miazgi zębów mlecznych.
Z przedmowy
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?