Nowe, uzupełnione o kody QR, wydanie bestsellerowej książki Nela i tajemnice świata.Tym razem wyruszycie z Nelą na poszukiwanie gibonów i lwów morskich, zobaczycie narodziny żółwików i pospacerujecie po dnie morza.Odwiedzicie indiańską wioskę na Kostaryce i plemię Karenów w Tajlandii.Nela zaczęła podróżować po świecie i nagrywać filmy w wieku pięciu lat. Jej idolem jest Steve Irwin i tak jak on, Nela jest reporterem-podróżnikiem. W swoich filmach i książkach pokazuje dzieciom świat, zwierzęta, dalekie kultury i zaprasza w niezapomnianą podróż. Opowiada o pięknych miejscach, które poznała, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyła.Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możecie podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i jedź ze mną!
Nowe, uzupełnione o dodatkowe kody QR, wydanie bestsellerowej książki Nela i tajemnice oceanów.Razem z Nelą odkryjecie podwodny świat ryb, ssaków i innych fantastycznych zwierząt!Zbadacie dno Morza Czerwonego, zanurkujecie w Oceanie Indyjskim, poszukacie rekinów, wąsatych skrzydlic oraz krów morskich, czyli diugoni. Poznacie nocne życie na rafie i staniecie oko w oko z rafowymi rekinami szarymi.Nela zaczęła podróżować po świecie i nagrywać filmy w wieku pięciu lat. Jej idolem jest Steve Irwin i tak jak on, Nela jest reporterem-podróżnikiem. W swoich filmach i książkach pokazuje dzieciom świat, zwierzęta, dalekie kultury i zaprasza w niezapomnianą podróż. Opowiada o pięknych miejscach, które poznała, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyła.Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możecie podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i jedź ze mną!
Nowe, uzupełnione o dodatkowe kody QR, wydanie bestsellerowej książki 10 niesamowitych przygód Neli.W tej książce Nela opowie Wam o wyprawach do Tajlandii, Boliwii i na Zanzibar. Razem odwiedzicie słonie, przeprawicie się przez pustynię solną i poszukacie różowych delfinów!Nela zaczęła podróżować po świecie i nagrywać filmy w wieku pięciu lat. Jej idolem jest Steve Irwin i tak jak on, Nela jest reporterem-podróżnikiem. W swoich filmach i książkach pokazuje dzieciom świat, zwierzęta, dalekie kultury i zaprasza w niezapomnianą podróż. Opowiada o pięknych miejscach, które poznała, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyła.Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możecie podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i jedź ze mną!
Nowe, uzupełnione o dodatkowe kody QR, wydanie bestsellerowej książki Nela na 3 kontynentach.W tej książce razem z Nelą odwiedzicie Boliwię, Peru, Dominikanę, Kostarykę, Panamę, Wietnam, Etiopię i Japonię.Poznacie ocelota, dzikiego ssaka z rodziny kotowatych, zwiedzicie pradawne miasto Inków Machu Picchu i poznacie mieszkańców wioski plemienia Galeb.Nela zaczęła podróżować po świecie i nagrywać filmy w wieku pięciu lat. Jej idolem jest Steve Irwin i tak jak on, Nela jest reporterem-podróżnikiem. W swoich filmach i książkach pokazuje dzieciom świat, zwierzęta, dalekie kultury i zaprasza w niezapomnianą podróż. Opowiada o pięknych miejscach, które poznała, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyła.Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możecie podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i jedź ze mną!
Nowe, uzupełnione o dodatkowe kody QR, wydanie bestsellerowej książki Nela i wyprawa do serca dżungli.Nela zabierze Was na niesamowitą wyprawę. Wybierzecie się do serca boreańskiej dżungli, żeby odszukać łowców głów! Poznacie moce dżungli, dawne wierzenia plemion i magię zwierząt.Nela zaczęła podróżować po świecie i nagrywać filmy w wieku pięciu lat. Jej idolem jest Steve Irwin i tak jak on, Nela jest reporterem-podróżnikiem. W swoich filmach i książkach pokazuje dzieciom świat, zwierzęta, dalekie kultury i zaprasza w niezapomnianą podróż. Opowiada o pięknych miejscach, które poznała, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyła.Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możecie podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i jedź ze mną!
Cześć, mam na imię Frania. Mam tyle samo lat, co palców u ręki, czyli pięć. Mam też piętrowe łóżko i starszego brata Ryśka. I jeszcze siostrę Anielkę, ale ona jest dzidzią, więc śpi w pokoju z mamą i tatą. Chodzę do przedszkola (pod warunkiem, że nie mam zielonego kataru).Skoro już się znamy, mogę Wam opowiedzieć, co ostatnio zrobiłam.Zaprosiłam młodszą siostrę pod mój ulubiony parasol.Pozwoliłam pani nakarmić dzidziusia na moim krześle w poczekalni w przychodni.Dostałam od koleżanki ostatnią drożdżówkę z jagodami, choć ona lubi je tak samo mocno.
Najszczęśliwsza książka pod chmurką jest tym, co obiecuje jej tytuł: książką, która buduje szczęśliwe dzieciństwo.Ilustracje do opowiadania to niesłychana korzyść dla dziecka i rodzica: daje szanse na nieskończoną wspólną rozmowę, jest narzędziem rozwijania wyobraźni, budowania poczucia własnej wartości u dziecka, ale przede wszystkim: tworzenia więzi i budowania szczęścia!Detaliczne ilustracje, z ogromną liczbą dowcipnych szczegółów, można oglądać i omawiać tysiąc razy i nadal odkrywać nowe wątki i o to właśnie chodzi! To książka na tysiąc wspólnych, coraz to nowych posiedzeń, tematów i podróży w wyobraźni.
Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat.Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno jest zrozumieć, o co chodzi dorosłym, gdy używają abstrakcyjnych pojęć. Książki z tej serii w przyjazny sposób tłumaczą więc, o co chodzi. Budują w ten sposób pewność siebie, zaufanie do języka, umiejętność wyrażania się, kształtują empatię. Pozwalają zrozumieć kwestie, o których tyle mówią dorośli zdrowie, życzliwość, zaufanie, rozwój.Z tomu Odwaga dziecko dowie się, że warto się nie bać choć są sytuacje w których ostrożność też jest fajna!Na końcu tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak wspierać dziecko w nauce i jak rozbudzać w nim ciekawość. Strategie te wspierają dziecko, ale mogą być wykorzystane również przez dorosłych w ich własnym życiu bo nauka nie kończy się wraz z dzieciństwem.
Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat.Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno jest zrozumieć, o co chodzi dorosłym, gdy używają abstrakcyjnych pojęć. Książki z tej serii w przyjazny sposób tłumaczą więc, o co chodzi. Budują w ten sposób pewność siebie, zaufanie do języka, umiejętność wyrażania się, kształtują empatię. Pozwalają zrozumieć kwestie, o których tyle mówią dorośli zdrowie, życzliwość, zaufanie, rozwój.Z tomu Spokój dziecko dowie się o sile i wielkim potencjale drzemiącym w spokoju!Na końcu tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak wspierać dziecko w nauce i jak rozbudzać w nim ciekawość. Strategie te wspierają dziecko, ale mogą być wykorzystane również przez dorosłych w ich własnym życiu bo nauka nie kończy się wraz z dzieciństwem.
Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat.Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno jest zrozumieć, o co chodzi dorosłym, gdy używają abstrakcyjnych pojęć. Książki z tej serii w przyjazny sposób tłumaczą więc, o co chodzi. Budują w ten sposób pewność siebie, zaufanie do języka, umiejętność wyrażania się, kształtują empatię. Pozwalają zrozumieć kwestie, o których tyle mówią dorośli zdrowie, życzliwość, zaufanie, rozwój.Tom Szczęście to idealny pretekst, by wspólnie cieszyć się szczęściem płynącym z relacji; omówić też sytuacje, które były dla malucha trudniejsze.Na końcu tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak wspierać dziecko w nauce i jak rozbudzać w nim ciekawość. Strategie te wspierają dziecko, ale mogą być wykorzystane również przez dorosłych w ich własnym życiu bo nauka nie kończy się wraz z dzieciństwem.
Ważne słowa, które pomagają przedszkolakom nazwać emocje i zrozumieć świat.Słowa są niezwykle ważnym narzędziem wyrażania siebie i rozumienia świata. Elementarz Ważnych Słów to przyjazna, ilustrowana seria dla przedszkolaków, która wprowadza dzieci w świat Dorosłych Słów. Czasami dzieciom trudno jest zrozumieć, o co chodzi dorosłym, gdy używają abstrakcyjnych pojęć. Książki z tej serii w przyjazny sposób tłumaczą więc, o co chodzi. Budują w ten sposób pewność siebie, zaufanie do języka, umiejętność wyrażania się, kształtują empatię. Pozwalają zrozumieć kwestie, o których tyle mówią dorośli zdrowie, życzliwość, zaufanie, rozwój.Z tomu Miłość dziecko dowie się, czym jest to uczucie, jak ważne jest w życiu każdego z nas.Na końcu tomu znajduje się lista dziesięciu pomysłów dla rodziców i pedagogów, jak wspierać dziecko w nauce i jak rozbudzać w nim ciekawość. Strategie te wspierają dziecko, ale mogą być wykorzystane również przez dorosłych w ich własnym życiu bo nauka nie kończy się wraz z dzieciństwem.
Linda Szańska to efekt współpracy literackiej Agnieszki Lingas-Łoniewskiej i Anny Szafrańskiej dwóch bestsellerowych autorek i największych specjalistek od nieustraszonych kobiet, niebezpiecznych mężczyzn i opowieści naładowanych emocjami!Grzegorz zwany Glistą, ma jeden cel: chronić swoich najbliższych. Gdy na szali staje los jego siostry, musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu. Zdrada syndykatu zwykle kończy się śmiercią, jednak nowa góra, Gabriel Kreis, wie, ile znaczy rodzina. Glista otrzymuje przebaczenie i wraz z Aniołem i Diabłem staje na czele poznańskiej mafii. Od tej pory zaryzykuje życie, aby chronić braci i ich kobiety. Zwłaszcza że czasy są trudne na terenie Anioła ktoś zabija szefa ukraińskiej mafii, Wołkowa. A to może oznaczać tylko jedno. WojnęLena jest młodą Ukrainką, okrutnie skrzywdzoną przez los i ludzi. Jako nastolatka trafiła do domu publicznego. Odkąd żołnierze Anioła uwolnili ją i inne dziewczyny, ufa tylko Grześkowi, który wyniósł ją z piekła na własnych rękach. Czuje się bezpieczna jedynie przy nim, co jego zamkniętego w sobie samotnika mocno wkurza.Podwójna dawka emocji! Agnieszka Lingas-Łoniewska i Anna Szafrańska zainspirowane rozmowami z byłą pracowniczką hotelu Orbis Polonez, w którym w latach 80. i 90. bywała wierchuszka poznańskiej mafii połączyły siły, aby stworzyć wciągającą historię o skrzywdzonych przez życie ludziach, którzy w bezwzględnym świecie mafii szukają swojego miejsca.
Porywająca saga, w której wielka historia splata się z codziennym życiem, przeszłość kryje sekrety, a miłość odmienia losy bohaterówMinęło dwadzieścia lat czasu, kiedy Teodor Lutoborski spisał testament, a podkuchenna Zosia wyruszyła do Krakowa. Teraz dorastają jej dzieci:najstarsza, Klementyna, interesuje się fotografią, Bronek dobrze sobie radzi w szkole, a Staszek na gospodarstwie. Największy niepokój matki budzi najmłodsza, Janka, świadoma swojej urody i sprytu.Kuzynka Zofii, Franciszka, w końcu się ustatkowała, ale czy niedoręczone listy, odnalezione po latach, nie zniszczą jej małżeństwa? Olek Dąbrowski planuje pójść w ślady ojca i zostać lekarzem, a Kazik Rozchodowski, pracujący u krewnych, myśli o karierze w wojsku. Coraz częściej ogarniają go wątpliwości, co do okoliczności śmierci jego ojca i postanawia zbadać tę sprawę, nieświadomy, że odkryje więcej, niż się spodziewał.Jednak kiedy młodzi krakowianie snują plany na przyszłość, w Sarajewie ich rówieśnicy przygotowują zamach... Na losy bohaterów wpływa wielka historia - Titanic, statek niezatapialny wypływa w swój pierwszy rejs, wybucha I wojna światowa, Kraków zmienia się w twierdzę, a mieszkańcy są ewakuowani do obozów dla uchodźców, pojawia się epidemia grypy zwanej hiszpańską....
Słodka jak francuski makaronik i kusząca jak świeży croissant, romantyczna opowieść o ambitnej amerykańskiej balerinie i uroczym francuskim chłopaku.Mia Jenrow zawsze wiedziała, że jej przeznaczeniem jest zostać primabaleriną. I rzeczywiście taniec ma we krwi według rodzinnej opowieści, jej prapraprababka tańczyła w zespole Opery Paryskiej i została sportretowana przez samego Edgara Degasa! Jej rodzice twierdzą, że to tylko legenda, ale Mia wierzy, że to coś więcej. To jej przeznaczenie!Mia planuje spędzić magiczne lato we Francji, realizując swoje marzenie, ale szybko zdaje sobie sprawę, że może to być nieco bardziej skomplikowane, niż się spodziewała. Paryskie lato miało być poświęcone tylko baletowi. Nie planowała odkrywania zawiłej historii swojej rodziny. A już na pewno nie planowała zakochać się w tajemniczym, żądnym przygód Louisie (który, tak się składa, jest synem jej wymagającego, surowego nauczyciela baletu). Jednak będzie to lato pełne niespodzianek nie bez powodu Paryż nazywany jest także Miastem Miłości
Każdy z nas wie, jak trudno jest czasem utulić dziecko do snu. Senny kamyk to zbiór uspokajających bajek napisanych przez specjalistkę od snu Alice Gregory oraz autorkę książek dla dzieci Christy Kirkpatrick. Wspólnie starannie stworzyły wyciszające opowieści, przygotowujące najmłodszych do spokojnego snu. Zbiór uzupełniony pięknymi ilustracjami z pewnością ułatwi maluchom zaśnięcie, a dorosłym pozwoli w ciszy cieszyć się wieczorem.
Jest prawdą powszechnie znaną, że jeśli pan Bingley zostaje oskarżony o morderstwo, Lizzie Bennet i pan Darcy nie spoczną, póki nie znajdą prawdziwego winnego tej zbrodni. Czy wyniknie z tego coś więcej niż sojusz dwójki ambitnych rywali?Energiczna i inteligentna Lizzie Bennet, córka właściciela kancelarii Longbourn i Synowie, dowiaduje się o skandalicznym morderstwie w wyższych sferach. Postanawia nie przegapić okazji i udowodnić, że w świecie zdominowanym przez napuszonych mężczyzn, kobieta także może coś znaczyć. Decyduje więc, że rozwiąże tę sprawę i przywróci sprawiedliwość.Tyle że oskarżony o zbrodnię pan Bingley ma już prawnika: Fitzwilliama Darcy'ego, wyniosłego młodego spadkobiercę prestiżowej kancelarii Pemberley i Wspólnicy. Lizzie jest zdeterminowana rozwiązać sprawę morderstwa, zanim zrobi to Darcy. (A fakt, że Darcy jest upartym snobem, nie ma z tym oczywiście NIC wspólnego). Jednak niebezpieczny morderca wciąż jest na wolności, więc gdy sprawa się komplikuje, Lizzie i Darcy będą musieli zacząć współpracować, by nie stać się kolejnymi ofiarami.Feministyczna wersja klasycznej powieści Jane Austen nie tylko dla młodzieży, z kryminalną zagadką w stylu Agathy Christie i mnóstwem humoru.
Kiedy kiedyś, czyli Kasia, Panjan i Pangór opowiada o przyjaźni między Kasią, uczennicą podstawówki, a jej sąsiadem Panem Janem, mężczyzną w podeszłym wieku. Pan Jan opowiada Kasi ciekawe historie, a z czasem zaczyna ją też oswajać ze starością i odchodzeniem. Gdy pewnego dnia nadchodzi dzień, w którym Pan Jan umiera, dziewczynka może nie wszystko jeszcze rozumie, ale wie, że jej przyjaciel odszedł na zawsze.Liryczny tekst wybitnego poety, Jarosława Mikołajewskiego, uzupełniony jest w niezwykłe ilustracje Doroty Łoskot-Cichockiej.
Witajcie na Puffin Rock, w domu dwóch młodych maskonurów, Oony i Baby. Maluchy każdego dnia odkrywają Wyspę Puffinów, poznają inne zwierzęta i mają niezwykłe przygody.Pewnego dnia w trakcie zabawy znajdują wielkie błękitne jajo, które wypadło z gniazda. Ale gdzie są jego rodzice? Oona i Baba natychmiast wyruszają na poszukiwania. Z pomocą przyjaciół na pewno uda im się znaleźć mamę i tatę na czas.Puffin Rock to uroczy serial dla dzieci dostępny w serwisie Netflix. Ciepłe, spokojne historie i nostalgiczna animacja sprawiają, że bajka jest ulubieńcem rodziców i przedszkolaków. Książki z serii Wyspa Puffinów w tłumaczeniu Barbary Supeł łączą w sobie historie z odcinków i piękne ilustracje.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?