Wybór modlitw, które przez lata tworzył Jan Paweł II. Teksty te zakorzenione są w Piśmie Świętym. Ich uważna lektura pozwoli odkryć bogactwo myśli Papieża-Polaka o Bogu, człowieku i świecie.
Modlitwy ułożono pod kątem ich przydatności do modlitwy osobistej. każde wezwanie zostało poprzedzone myślą Jana Pawła II, która może być inspiracją do medytacji.
Zawiera modlitwy do Trójcy Świętej i poszczególnych Osób Boskich, do Matki Bożej i wybranych Świętych Kościoła, modlitwy w intencji świata, różnych narodów i naszej Ojczyzny, modlitwy za nas samych oraz litanie, do których wezwania wybrane zostały z tekstów Papieża. Każda z modlitw poprzedzona jest myślą Jana Pawła II. Indeks pomoże dobrać modlitwy do danego okresu liturgicznego lub dokonać wyboru według własnych potrzeb.
Nieznane fakty z "okresu prześladowań Ojca Pio przez władze kościelne" (1921-1933), po raz pierwszy zbadane i opisane przez włoskiego historyka, księdza Francesca Castellego. Czym była Kongregacja Świętego Oficjum? Jaką miała władzę, procedury, znaczenie? Dlaczego w 1931 roku zakazała Ojcu Pio publicznego odprawiania mszy i spowiadania wiernych? Kim były osoby odpowiedzialne za tę decyzję? Jaką rolę odegrał w tych wydarzeniach o. Agostino Gemelli a jaką postawę przyjął papież Pius XI? Kim są stygmatycy? Ilu ich było w histoprii Kościoła? Czy również oni byli poddawani badaniu przez Święte Oficjum? To tylko niektóre pytania, na jakie odpowiada książka ks. Francesca Castellego, przywołując dokumenty - w większości dotychczas nieznane - i zapraszając nas do wyprawy w głąb historii kapucyńskiego Stygmatyka, włoskiego społeczeństwa w I połowie XX wieku i Kościoła katolickiego za pontyfikatu Piusa XI.
Celem tego małego kompendium jest wprowadzenie czytelnika w osobiste przeżycie najważniejszych prawd wiary katolickiej. Książeczka może stanowić osobistą pomoc do codziennej, czterdziestodniowej modlitwy medytacyjnej albo materiał pomocniczy do przeprowadzenia kerygmatycznych rekolekcji ewangelizacyjnych w prafiach bądź różnych grupach przykościelnych.
Każde rozważanie zawiera wybrany fragment z Pisma Świętego i Katechizmu Kościoła Katolickiego oraz przystępny duchowy komentarz.
Kierownictwo duchowe Ojca Pio nadal jest bardzo pożądane. Jego współcześni czciciele i sypmatycy chętnie sięgają po korespondencję z dziećmi duchowymi. Aby ułatwić im poszukiwanie odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, na bazie tych listów powstał wybór porad duchowych Ojca Pio. Dotykają one rozmaitych - istotnych - wątpliwości w wierze i prowadzeniu życia chrześcijańskiego. Są wskazówkami, jak dążyć do miłości, prady i piękna duchowego.
Nowy "Dzienniczek perkusisty".
Jan Budziaszek
- perkusista jazzowy i estradowy - niemal od początku związany z zespołem Skaldowie, z którym występuje do dziś;
- rekolekcjonista i współorganizator koncertu ewangelizacyjnego "Jednego Serca, Jednego Ducha", który rokrocznie odbywa się w Rzeszowie w Boże Ciało;
- autor m.in. "Dzienniczka perkusisty", który od 1985 roku publikował w miesięczniku LIST, a następnie wydawał w książkach.
Autor opowiada o swoim pielgrzymowaniu do Ziemi Świętej w gronie muzyków i organizatorów ewangelizacyjnego koncertu JSJD. Autor opowiada o miejscach związanych z życiem Jezusa, ale i zmaga się ze swoim wypaleniem i pokusą zaprzestania organizacji koncertu. Liczne zdjęcia miejsc świętych sprawiają, że książka ta jest nie tylko do czytania, ale i do oglądania.
20 biblijnych medytacji różańcowych
Praktyczna pomoc w odkryciu medytacyjnego wymiaru różańca
Synteza Ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli
Pewne praktyki religijne odkładamy do lamusa jak sprzęty, które nam spowszedniały. Nierzadko porzucamy je także dlatego, że nikt nam nie wyjaśnił, do czego służą i jak się nimi posługiwać. Kiedy jednak "przypadkowo" je odkryjemy, kiedy zdmuchniemy z nich kurz i spojrzymy uważniej, tajemnica, która jest w nich ukryta, nagle przemówi do nas ze zdwojoną siłą i poprowadzi nas w świat, którego istnienia dotąd nie przeczuwaliśmy...
Ze wstępu Autora
Co mówi nasze ciało, kiedy komunikujemy się w sposób bezpośredni i stajemy twarzą w twarz? Czy w dobie powszechnego użycia narzędzi komunikacyjnych nadal potrafimy odbierać i właściwie rozpoznawać zachowania naszych rozmówców? Czy potrafimy na nie odpowiednio odpowiadać?
Książka jest rozprawą doktorską na temat roli niewerbalnego komunikowania się w życiu człowieka i budowania relacji. Łączy walory rzetelności naukowej i praktyczności, stąd może stać się pomocą zarówno w badaniach teoretycznych nad ludzkimi interakcjami, jak i cennym poradnikiem. Wskazuje ponadto miejsce, jakie komunikacja niewerbalna zajmuje dzisiaj w refleksji teologicznej.
Szczególnie polecana ludziom, którzy pragną rozwijać głębsze relacje z najbliższymi, a także wszystkim, poszukują informacji i wskazówek na temat, jak prawidłowo wykorzystywać komunikację niewerbalną i jak wychowywać do właściwego komunikowania się.
Ewangelizacyjna książka dla dzieci o Bożym Miłosierdziu i siostrze Faustynie. Dodatkowo łamigłówki, zagadki, pytania.
Czy Pan Bóg mnie kocha? Czy jest silniejszy od Supermana? Jak wąż skusił Adama i Ewę w raju? Czy Pan Bóg był wtedy smutny? Dlaczego muszę chodzić do kościoła? Co to znaczy być miłosiernym? Co mam mówić jak się modlę?
Na te wszystkie wcale nie najłatwiejsze pytania pomaga odpowiedzieć Dorota Jakimowicz, autorka książki dla dzieci o Bożym Miłosierdziu. W prostych historiach, opowiadając o sprawach bliskich dziecku, przybliża ona najważniejsze prawdy wiary. W tę opowieść o miłości Boga do nas, zbawieniu, Jego miłosierdziu wpleciona została historia życia i powołania Helenki Kowalskiej, przyszłej siostry Faustyny.
W każdym rozdziale umieszczone są zadania: zagadki, pytania, labirynty, rebusy, kolorowanki i łamigłówki oraz doskonale dobrane krótkie cytaty z Biblii. To wszystko pomoże dzieciom lepiej przyswoić i zapamiętać poznawane treści. Niektóre zadania wymagają też zaangażowania rodziców (na przykład: „Zapytaj rodziców o swój chrzest. Darłeś się wniebogłosy czy spałeś potulny jak baranek? Kiedy to było?”).
Największą wartością tej książki jest mocny akcent ewangelizacyjny: Bóg cię kocha, jesteś dla Niego cenny; On chce ci pomagać, kiedy się zgubisz, dlatego zaprasza cię do spowiedzi, On chce cię ratować od złego i przytulić; On chce spędzać z tobą czas, dlatego zaprasza cię do modlitwy, czyli rozmowy; On chce nauczyć cię, jak być dobrym i miłosiernym dla innych. Jeśli szukacie sposobu, jak dzieciom opowiedzieć o pięknie wiary i miłości Boga, to gorąco polecam tę książkę.
Marta Sobolewska
Książka wprowadza czytelnika w niezmierzoną głębię Męki Zbawiciela, w tajemnicę lęku, jaki przeżywają święci, w konanie Kościoła i świata, a wszystko to w pespektywie niezwykłej relacji łączącej Syna Bożego z Jego Najświętszą Matką. Oryginalna myśl i przebijająca ze słów miłość Autora poruszają serca, pomagając rozważać największe tajemnice naszego zbawienia.
II wydanie niezwykle popularnej książki kard. Suenensa.
Książka wzbogacona o konspekt przedstawiający propozycję przeżycia ewangelizacyjnego seminarium wiary, w oparciu o zawarte w niej rozważania.
Co to znaczy być chrześcijaninem, wierzyć, modlić się i żyć po chrześcijańsku dzisiaj? Jakie wyzwania stoją przed wierzącymi w Chrystusa? Książka jest duchowym testamentem kard. Suenensa.
Przez całe życie kardynał Suenens żył pragnieniem niesienia pomocy ludziom w znajdywaniu Boga i stawaniu się lepszymi chrześcijanami. Stąd też nigdy, nawet w przededniu śmierci, nie zaprzestał pisania. Mając na uwadze zbliżający się Jubileusz Roku 2000, chciał dobrze przygotować do niego chrześcijan wchodzących w trzecie tysiąclecie.
W ten sposób zrodził się zamiar stworzenia dla nich rodzaju vademecum, opartego na trzech podstawowych, jego zdaniem, tezach: o Trójcy Świętej jako początku życia chrześcijańskiego, ożywianym przez Ducha Świętego, wzajemnym braterstwie chrześcijanina i Chrystusa oraz dziecięctwie Bożym wierzących. Podobną wizję miał ojciec święty Jan Paweł II, który trzy lata bezpośrednio poprzedzające Jubileusz poświęcił kolejno trzem Osobom Boskim. Kierowany tą myślą, kard. Suenens planował wydanie trzech oddzielnych broszur, któe pomogłyby chrześcijanom wejść w trzecie tysiąclecie. Nie zdążył jednak dokończyć projektu ani też zadbać o należyte przygotowanie go do publikacji. Dopiero prezentowana książka stanowi jego pełne wydanie.
Książka ta stanowi duchowy testament kard. Suenensa. Jest ona nie tylko ostatnią pozycją z serii jego rozważań, ale niewątpliwie także wyrazem przemyśleń najbliższych jego sercu: wskazania, co to znaczy być chrześcijaninem, wierzyć, modlić się i żyć po chrześcijańsku u progu trzeciego tysiąclecia. Co więcej, z lektury tego wzruszającego świadectwa wiary możemy wynieść wiele praktycznych wskazówek względem naszego życia codziennego.
Książkę opatrzył wstępem kard. Godfried Danneels.
Poświęcenie komuś swojego czasu, to bodajże najlepszy sposób na pokazanie, że się tę osobę naprawdę kocha. Powyższe zdanie napisane przez ks. Maura Leonardiego można uznać za motto całej jego książki, z zastrzeżeniem, że w tym przypadku nie chodzi o pielęgnowanie relacji z ludźmi, ale... z Bogiem. ""Silna jest w nas pokusa oszukiwania czasu na modlitwę - pisze dalej autor. - Paciorek po drodze, różaniec w samochodzie, brewiarz w konfesjonale... Jeśli mi się to zdarza, muszę sam siebie zapytać: czy naprawdę wierzę w Boga? Ile czasu Mu poświęcam? Odpowiedź będzie miarą mojej miłości i mojej wiary"". Książka Pół godziny dla Boga stanowi pomoc dla tych, którzy w codziennym zabieganiu mają trudności w praktykowaniu takiej modlitewnej miłości.
Franciszek z Asyżu pozostaje niezmiennie jednym z najbardziej rozpoznawalnych świętych. Współczesnych fascynuje zwłaszcza jego postawa miłości wobec natury i drugiego człowieka. Któż jednak wie, że jest on autorem „Reguły dla pustelni” i że sam praktykował eremicki sposób życia?
Książka ukazuje ten zapomniany rys życia Biedaczyny z Asyżu i pozwala zrozumieć, że jego niezakłamana relacja ze stworzeniami i bliźnimi ma swoje źródło w głębokim zjednoczeniu ze Stwórcą.
Dodatkowym atutem publikacji jest to, że autor nie tylko wnikliwie przeprowadza analizę źródeł, ale pozostaje pod silnym urokiem swego Zakonodawcy.
Jest przełom września i października Roku Pańskiego 1226. W ostatnich dniach życia Franciszek dyktuje jednemu ze swoich braci Testament: "Bracie, pisz!".
Jest to tekst, nad którym Franciszek się zastanawiał i omawiał ze swoimi braćmi. Mówi w nim o sobie jako przykładzie dla swoich naśladowców. Czuje się odpowiedzialny za drogę, którą objawił mu Pan. Opisuje historię swojego powołania i posłannictwa, aby dać przykład braciom - zarówno jemu współczesnym, jak i przyszłym.
Ostrzega też przed pewnymi nieprawidłowościami, które wkradły się do wspólnoty braterskiej. Niekiedy czyni to w bardzo kąśliwym tonie, co zaburza nieco obraz Franciszka łagodnego i pokornego, który obecnie bywa mocno akcentowany. Tymczasem Franciszek stoi także przed pewnym dylematem. A mianowicie: w ostatnich dwóch latach zaczęto traktować go jako świętego. Zarówno pełni respektu i zachwytu bracia, jak i inni ludzie słuchają jego wspomnień, jak gdyby były tylko piękną, ale niezobowiązującą legendą...
W jaki sposób Franciszek może to zmienić? Co powinien uczynić, aby go wysłuchano, gdy przypomina braciom o ich powołaniu, gdy chce wyrazić swoją troskę o życie ewangeliczne? Nie chodzi tu przecież o pobożne wspomnienia, nad którymi można pięknie pomedytować wieczorem w chórze, ale o "niebezpieczne" wspomnienie, które - jeśli je potraktować poważnie - może wywrócić całe życie, a wnętrze skierować na zewnątrz.
(fragm. Wstępu)
"Chciałbym ci pomóc, dając do ręki tę małą książeczkę. Pomóc w dobrym przygotowaniu i przeżyciu sakramentu pojednania.
Kartki tej książki prowadzić cię będą przez sześć stopni, punktów czy stacji, których dobre przeżycie sprawi, że twoje przygotowanie do spowiedzi będzie właściwe.
Nie czynię tu żadnej rewolucji i nie odkrywam Ameryki. Uznana tradycja ascetyczna Kościoła potwierdza, że do każdego sakramentu należy podchodzić z wiarą (rozdział Wierzę w Ciebie); że rachunek sumienia to dialog z Bogiem i warto ten dialog rozpocząć od dziękczynienia (rozdział Dziękuję Ci); że poznanie grzechów zawdzięczamy pomocy Ducha Świętego (rozdział Daj mi światło); że samo spojrzenie na nasze grzechy to nie wyliczanka, ale badanie swojej duszy (rozdział Chcę widzieć); że nie tylko trzeba uznać swój grzech, ale skruszyć przed Bogiem swoje serce (rozdział Przebacz) i prosić Go o przemianę swojego życia (rozdział Popraw).
Na końcu zamieszczam streszczenie tego rachunku sumienia (dodatek: Ściąga dla spieszących się).
Życzę ci powodzenia w trudnej sztuce nawracania się i szukania Boga.
Pierwotnie ten rachunek sumienia (wydany przez Wydawnictwo Rafael) przeznaczony był dla młodzieży. Jakkolwiek pisząc go, miałem w swoich myślach młodego człowieka, to jednak uważam, że służyć on może także starszym."
Kolejna książeczka o przygodach Mateusza. Tym razem chłopiec odwiedza w szpitalu chorą Babcię i po raz pierwszy spotyka się z cierpieniem i chorobą ludzi. Pozwala to wytłumaczyć chłopcu tajemnicę drogi krzyżowej Jezusa. Dodatkową atrakcją książki jest kilka rysunkowych zabaw dla dzieci, zamieszczonych na ostatnich stronach publikacji.
Zebrane w niniejszej pozycji teksty próbują dać szeroką odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę spowodowało, że młody Zakon św. Franciszka, od połowy XIII wieku kroczył praktycznie bez braci laików. Rysują także diagnozę, jak wspomniana klerykalizacja może zostać przezwyciężona na bazie współczesnej eklezjologii, z jej wizją harmonijnej współpracy pomiędzy świeckimi i duchownymi oraz wizją życia zakonnego jako naśladowania Chrystusa czystego, ubogiego i posłusznego.
Wspólnota franciszkańska w pierwszych latach istnienia złożona była w większości z braci laików, a różnice pomiędzy bogatymi i biednymi, uczonymi i rzemieślnikami, kapłanami i świeckimi były niewidoczne w życiu braterskim.
Za sprawą wywieranej na innych fascynacji, już po kilku latach ruch wzrósł do setek i tysięcy braci, a papież i jego współpracownicy rozpoznali w zakonie franciszkańskim skuteczną siłę duszpasterską, zdolną do konkretnej realizacji programu opracowanego przez Sobór Laterański w 1215 roku. Wiązało się to z wyspecjalizowaną działalnością kaznodziejską i duszpasterską w rosnących wciąż aglomeracjach miejskich. Papież wspierał nowy Zakon, kierując go ku temu celowi i nadając przez to braciom klerykom szczególnego znaczenia.
Zaledwie kilka lat po śmierci Biedaczyny jego wspólnota braci przemieniła się w Zakon, składający się głównie z kaznodziejów, uczonych i duszpasterzy. Cena, jaką zapłacili za to bracia mniejsi to – według dzisiejszej znajomości problematyki – „klerykalizm”.
Zbiór modlitw i rozważań przybliżających duchowość świętego Ojca Pio z Pietrelciny.
42 gotowe propozycje nabożeństw.
Teksty na poszczególne okresy liturgiczne.
Teksty litanii do świętego Ojca Pio.
Książka ta powstała jako zapis serii wywiadów z ludźmi, którzy mieli szczęście osobiście spotkać Ojca Pio. Jej pomysłodawcą jest amerykański kapucyn o. John Schug. Zebrane przez niego świadectwa zapisane zostały językiem potocznym, pełnym barwnych opisów, żywych zwrotów i indywidualnych upodobań stylistycznych. Dzięki temu bardzo dobrze oddają one portret psychologiczny rozmówców zafascynowanych postacią Ojca Pio. Wielu z nich po raz pierwszy zgodziło się opowiedzieć o swoim spotkaniu ze Świętym.
Wybór porad duchowych o. Thomasa Philippe'a, zaczerpniętych z jego obfitej korespondencji. Porady zakonnika trafiają bardzo celnie w nasze duchowe zmagania i poszukiwania. Wiele z nich to zachęta do życia kontemplacyjnego, w którym bardziej liczy się cicha, świadoma obecność w Bożej bliskości niż hałaśliwy aktywizm sterowany przez nasze agresywne "ja".
Można tę książkę czytać jednym tchem, można też wybierać poszczególne rozdziały i myśli. Niemniej jednak najlepszym sposobem lektury będzie powolne smakowanie jej treści połączone z osobistą modlitwą kontemplacyjną. Wtedy każda uchwycona i zasymilowana myśl może stać się bramą do autentycznej pogłębionej modlitwy serca, do której o. Thomas Philippe tak przekonująco zaprasza.
Ojciec Thomas Philippe OP znany jest polskiemu czytelnikowi nie tylko ze względu na pionierską wieloletnią działalność duszpasterską wśród osób niepełnosprawnych, ale i poprzez twórczość pisarską, w której daje się poznać jako prawdziwy mistrz duchowy XX wieku. W 2011 nakładem Wydawnictwa Serafin ukazały się jego dwie książki: Wierność Duchowi Świętemu oraz Obieram Cię dzisiaj Maryjo.
Wybór modlitw opracowany na podstawie tekstów papieskich. Zawiera modlitwy do Trójcy Świętej i poszczególnych Osób Boskich, do Matki Bożej i wybranych Świętych Kościoła, modlitwy w intencji świata, różnych narodów i naszej Ojczyzny, modlitwy za nas samych oraz litanie, do których wezwania wybrane zostały z tekstów Papieża. Każda z modlitw poprzedzona jest myślą Jana Pawła II. Indeks pomoże dobrać modlitwy do danego okresu liturgicznego lub dokonać wyboru według własnych potrzeb.
Dołączone zostały także modlitwy za wstawiennictwem błogosławionego Jana Pawła II: modlitwa codzienna, prośba o łaski i litania (z imprimatur Metropolity Krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza).
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?