Kompendium wiedzy na temat diety w niewydolności serca, którego celem jest dostarczenie rzetelnych informacji i praktycznych porad dotyczących diety, która stanowi element leczenia tej choroby.Publikacja pozwoli zrozumieć, jakie zmiany w sposobie odżywienia są niezbędne oraz jakie korzyści zdrowotne może to przynieść. Znajdują się tutaj jasno sformułowane wytyczne dotyczące różnych aspektów odżywiania, takich jak ograniczenie sodu, kontrola płynów, odpowiedni poziom białka i wybór odpowiednich tłuszczów. Czytelnik znajdzie tu również listę produktów, które warto włączyć do codziennego jadłospisu, tak aby wspomóc funkcjonowanie serca oraz poprawić samopoczucie. Książka zawiera przepisy na pyszne i zdrowe potrawy, które pozwolą cieszyć się jedzeniem.
Książka Przesiewowe badania w endokrynologii – przewodnik dla lekarzy pediatrów i lekarzy rodzinnych to publikacja oparta na wiedzy i doświadczeniu wybitnych specjalistów z zakresu medycyny wieku rozwojowego. Skierowana jest przede wszystkim do lekarzy pediatrów, lekarzy rodzinnych i współpracujących z nimi pielęgniarek, a także profesjonalistów ochrony zdrowia w innych niż medycyna dziedzinach. Mamy nadzieję, że publikacja okaże się pomocna w ocenie i analizie wyników badań mających na celu prawidłową interpretację wyników screeningu noworodkowego czy badań auksologicznych , które przyjmuje się obecnie jako wyznacznik stanu zdrowia dziecka w poszczególnych etapach jego rozwoju.
Nowa uaktualniona trzecia edycja podręcznika jest źródłem kompleksowej współczesnej i praktycznej wiedzy niezbędnej w pracy lekarza zajmującej się narządem ruchu. Zaprezentowane w trzech częściach treści (zagadnienia ogólne, ortopedia szczegółowa, traumatologia), ponad 800 dobrze dobranych rycin, odwołania do źródeł przedstawianych informacji oraz bardzo precyzyjny język powodują, że książka jest przystępna dla wszystkich, którzy po nią sięgną. Warto zwrócić uwagę na części podręcznika prezentujące aspekty praktyczne omawianych zagadnień – są ważnym elementem kształcenia. Podręcznik odpowiada na potrzeby programu specjalizacji w ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Dodatkowy materiał w wersji elektronicznej znajduje się na platformie edu.pzwl.pl i jest dostępny za pośrednictwem kodu QR.
Wyjątkowe kompendium wiedzy o opiece nad noworodkiem zdrowym i urodzonym przedwcześnie. Zgrany Zespół Autorów w usystematyzowany i ciekawy sposób dzieli się z Czytelnikami dobrymi praktykami, które są owocem wieloletniego doświadczenia zawodowego w pracy z noworodkami. Bogato ilustrowana książka przedstawia konkretne rozwiązania, które z pewnością sprawdzą się w codziennej praktyce zawodowej. Nowoczesne pielęgniarstwo i położnictwo oparte na dowodach naukowych i opiece skoncentrowanej na potrzebach pacjenta i jego rodziny jest niezbędne do zapewnienia nie tylko bezpieczeństwa pracy, lecz także możliwie najwyższej jakości opieki, a w związku z tym na poprawie wyników leczenia i komfortu życia małych pacjentów. To obowiązkowa i fascynująca lektura dla pielęgniarek i położnych neonatologicznych, studentów wydziałów medycznych i specjalistów pracujących na oddziałach intensywnej terapii noworodka.
Unikatowa pozycja na rynku wydawniczym. Na półce księgarskiej brakowało opracowania, które w sposób interdyscyplinarny poruszałoby temat kanałopatii. Kanałopatie to grupa genetycznie i fenotypowo heterogennych zaburzeń neurologicznych, które wynikają z genetycznie uwarunkowanych defektów w funkcjonowaniu kanałów jonowych. Obejmują zaburzenia neurologiczne, sercowo-naczyniowe, czy mięśniowe. Obecnie rozpoznaje się coraz więcej chorób związanych z zaburzeniami funkcjonowania kanałów jonowych. Przykładowo kontrola nad przewodnictwem potasowym jest korzystna w leczeniu padaczki. Terapia genowa dotycząca kanałów potasowych jest jedną z najbardziej obiecujących metod leczenia farmakoopornej padaczki ogniskowej. Publikacja jest skierowana do lekarzy specjalistów neurologów, kardiologów, diabetologów, czy nefrologów.
Trzecie wydanie „Neurologii. Podręcznika dla studentów medycyny” ma za zadanie uwspółcześnić szybko rozwijającą się wiedzę w naukach neurologicznych. Od poprzedniej edycji w 2014 r. niemal każda dziedzina kliniczna neurologii zmieniła się zarówno pod kątem epidemiologicznym, diagnostycznym, jak i terapeutycznym. Nowy kształt mają m.in. rozdziały omawiające otępienia, stwardnienie rozsiane, zawroty głowy, choroby nerwowo-mięśniowe, zakaźne, obwodowego układu nerwowego, czy schorzenia demielinizacyjne. Staranne opracowanie to również nowoczesne i istotne wiadomości z neurogenetyki, neurosonologii oraz neuropatologii. Oprócz znanych i cenionych nauczycieli akademickich do współtworzenia podręcznika zaprosiliśmy młodszych specjalistów. Mamy nadzieję, że świeże spojrzenie na zagadnienia neurologii klinicznej będzie dobrze korespondowało z nowym pokoleniem studentów medycyny.
Publikacja stanowi praktyczne narzędzie umożliwiające farmaceutom sprawowanie opieki farmaceutycznej nad pacjentami z cukrzycą typu 2 leczonymi lekami przeciwcukrzycowymi. Stanowi źródło aktualnych i usystematyzowanych informacji niezbędnych do prowadzenia ciągłej opieki farmaceutycznej nad pacjentem z cukrzycą oraz świadczenia usług zaplanowanych do wdrożenia w najbliższym czasie, tj. usługa nowy lek i przeglądy lekowe. Znajdują się w niej informacje dotyczące edukacji i niefarmakologicznych zaleceń, najważniejszych wskazówek odnoszących się do konsultacji i przeglądów lekowych u diabetyków. Całość uzupełniona jest o przewodnik umożliwiający wyszukanie najważniejszych informacji o leku (m.in. działania niepożądane, ryzyko wystąpienia hipoglikemii, interakcje, postępowanie w sytuacjach szczególnych, najważniejsze informacje dla pacjenta). Cenne wskazówki oraz zalecenia są zaprezentowane w sposób praktyczny i przejrzysty z wykorzystaniem schematów postępowania oraz tabel. Publikacja jest przeznaczona dla farmaceutów.
Choroby serca oraz choroby nowotworowe stanowią najczęstsze schorzenia występujące obecnie w populacji rozwiniętych społeczeństw. Często zdarza się, że u pacjentów z rozpoznaniem choroby nowotworowej współistnieją dodatkowo schorzenia układu krążenia. W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie jednoczesnego leczenia kardiologicznego oraz przeciwnowotworowego. Dzięki postępowi, jaki miał miejsce w ciągu ostatnich dekad w dziedzinie kardiologii, wielu chorych poważnie obciążonych kardiologicznie żyje dłużej, ale jednocześnie narażonych jest na choroby nowotworowe. Również tacy chorzy mają obecnie szansę na skuteczne leczenie przeciwnowotworowe. Terapia onkologiczna, szczególnie w tej grupie chorych, wymaga ścisłej kooperacji między kardiologiem i onkologiem. Ponadto warto podkreślić, że stosowanie nowoczesnych terapii onkologicznych w tym immunoterapii, leków ukierunkowanych na cele molekularne oraz radioterapii wiąże się z możliwością rozwinięcia powikłań kariologicznych, a także nowych schorzeń. Często pierwszym specjalistą, który ma kontakt z takim chorym jest lekarz rodzinny. Celem publikacji jest ułatwienie interdyscyplinarnej opieki nad pacjentem onkologicznym. Książka przeznaczona jest dla onkologów, kardiologów, lekarzy rodzinnych, a także specjalistów innych dziedzin.
Zwiększająca się znacznie w ostatnich latach liczba urazów czaszkowo-twarzowych powoduje, że ich rozpoznawanie, różnicowanie i leczenie ma istotne znaczenie praktyczne oraz wymaga kompleksowej współpracy lekarzy wielu specjalności. Błędne rozpoznanie i niewłaściwe leczenie tych urazów powoduje liczne zaburzenia w narządzie wzroku. Powikłania okulistyczne mogą prowadzić do trwałego kalectwa wyłączającego pacjentów z życia zawodowego, a nawet społecznego. Okulistyka. Podręcznik dla studentów stomatologii i stażystów to publikacja, która w przejrzysty i zwięzły sposób przedstawia zagadnienia dotyczące anatomii i fizjologii narządu wzroku oraz wybranych jednostek chorobowych, dostępnych badań diagnostycznych i aktualnych schematów leczenia. Książka zawiera niezbędny dla każdego studenta zakres wiedzy o fizjologii i chorobach oczu. Może być również przydatna stomatologom w ich codziennej pracy. Omówione w niej zagadnienia są wynikiem wieloletniego doświadczenia autorów w nauczaniu studentów.
Nagłe zatrzymanie krążenia (NZK) w trakcie lub w niedługim czasie po aktywności sportowej to zawsze zdarzenie niezwykle dramatyczne, ponieważ występuje w sposób nieprzewidziany i najczęściej dotyka osoby w sile wieku, uznawane przez siebie i bliskich za zdrowe, a czasem nawet najmłodszych, dopiero rozpoczynających przygodę ze sportem. Przyczyną NZK w sporcie są najczęściej choroby sercowo-naczyniowe, a zapobieganie jego występowaniu leżało u podstaw stworzenia dziedziny kardiologii, jaką jest kardiologia sportowa. Badania ostatnich lat wniosły wiele nowych informacji na temat częstości występowania NZK w sporcie, także w odniesieniu do poszczególnych dyscyplin sportowych, płci i wieku oraz rasy sportowców. Dzięki badaniom autopsyjnym w przypadku nagłych zgonów sercowych (NZS) w sporcie, wykorzystaniu nowoczesnych badań obrazowych i badań genetycznych coraz lepiej poznane są przyczyny prowadzące do wystąpienia tego zdarzenia. Znaczne ograniczenie częstości występowania NZK i zgonów w sporcie osiągnięto dzięki wprowadzeniu odpowiednio zaplanowanych badań przesiewowych, dopuszczających zawodników do wyczynowego uprawiania sportu. Poprawia się także zabezpieczenie medyczne imprez masowych, w tym coraz większa dostępność automatycznych defibrylatorów zewnętrznych (AED). Istnieje wreszcie coraz więcej danych z badań obserwacyjnych dotyczących możliwości bezpiecznego uprawiania sportu przez osoby z rozpoznanymi chorobami sercowo-naczyniowymi, w tym z urządzeniami wszczepialnymi takimi jak stymulatory i kardiowertery-defibrylatory. Książka omawia w sposób możliwie aktualny i w szerszym kontekście wymienione zagadnienia i jest przygotowana przez uznanych ekspertów z dziedziny kardiologii i medycyny sportowej, za co dzień zajmujących się opieką medyczną nad sportowcami. Adresatami książki są jednak nie tylko lekarze, w tym lekarze rodzinni, ale także trenerzy, sztaby medyczne i kadra zarządzająca klubów sportowych czy klubów fitness oraz sportowcy i inne osoby, zaangażowane w sport. Głównym celem książki jest poprawa wiedzy na temat nagłego zgonu sercowego w sporcie, a w ślad za tym zmniejszenie częstości tego typu zdarzeń i ich skutków społecznych. Do tej pory nie było na rynku polskim podobnych, aktualnych opracowań.
Publikacja Od bondingu do implantoprotetyki. Cz. 2 to kontynuacja przypadków klinicznych z pierwszej części. Podobnie jak pierwsza, druga część tej publikacji, stanowi próbę przedstawienia najnowszych osiągnięć, koncepcji i rozwiązań różnych przypadków klinicznych – w łatwo dostępnej formie. W prezentowanej monografii Autorzy podjęli się trudu bardzo dokładnego i jasnego opisania i przedstawienia w sposób graficzny, na kolorowych zdjęciach klinicznych, leczenia „krok po kroku”, piętnastu pacjentów z różnymi problemami estetycznymi ich narządu żucia, i co najważniejsze z utratą upragnionego pięknego uśmiechu. W monografii zawarte są zarówno bardziej proste, jak i zawiłe i trudne przypadki kliniczne i ich rozwiązania terapeutyczne. Publikacja skierowana jest do ogólnie praktykujących lekarzy dentystów, specjalistów w dziedzinie protetyki, chirurgii stomatologicznej, implantologów, jak również będzie przydatna studentom Wydziałów Lekarsko-Dentystycznych, stażystom podyplomowym i specjalizacyjnym.
Pierwszy w Polsce podręcznik łączący wiadomości z zakresu neurologii i fizjoterapii w neurologii. Poszczególne rozdziały zostały opracowane przez lekarzy i fizjoterapeutów, którzy mają doświadczenie w pracy klinicznej i jednocześnie dydaktycznej. Podręcznik obejmuje podstawy anatomiczno-fizjologiczne chorób układu nerwowego, zagadnienia diagnostyki medycznej wykorzystywanej przez neurologów oraz wiedzę z dziedziny neurologii klinicznej i badania funkcjonalnego wraz z planowaniem fizjoterapii chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Rozdziały omawiające choroby układu nerwowego mają tę samą strukturę. W pierwszej części prezentowane są wiadomości kliniczne, a w części drugiej – z zakresu fizjoterapii .
Nowa odsłona serii Biblioteka Położnej Jedyna taka publikacja na rynku wydawniczym skierowana do położnych. Książka omawia zagadnienia dotyczące badania fizykalnego w ginekologii, ginekologii wieku dziecięcego, badania fizykalnego gruczołów piersiowych, badania fizykalnego w ciąży i czasie porodu, połogu oraz noworodka i niemowlęcia. Szczególną wartością publikacji są rozdziały dotyczące USG wykonywanego w czasie ciąży, porodu i połogu mieszczącego się w zakresie kompetencji położnej. Książka została wzbogacona również o materiały multimedialne, w tym 49 krótkich filmów nawiązujących do opisanych treści. Publikacja jest skierowana nie tylko do studentów kierunków medycznych, lecz także osób już wykonujących swój zawód. Może być wykorzystywana w ich codziennej praktyce zawodowej i być źródłem wiedzy w kształceniu podyplomowym.
Wydanie z serii „W gabinecie lekarza POZ”, przedstawiające praktyczne problemy związane z farmakoterapią u pacjentów w wieku podeszłym. Publikacja niezwykle cenna zarówno dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, internistów i geriatrów, ale także dla lekarzy innych specjalności, którzy mają do czynienia w swojej praktyce z pacjentami geriatrycznymi z wielochorobowością. Przedstawiono tu najważniejsze aspekty terapii pacjentów w starszym wieku, jak farmakokinetyka leków, racjonalna farmakoterapia i stosowanie antybiotyków w geriatrii, specyfika leczenia psychiatrycznego, a także kardiologicznego, leczenia bólu i chorób przewodu pokarmowego. Nie pominięto ważnego tematu w populacji geriatrycznej – suplementacji, zespołu kruchości oraz geriatrycznego zespołu post-COVID. Publikację uzupełniają treści dotyczące najczęstszych działań niepożądanych oraz interakcji lekowych w omawianej grupie chorych.
Ultrasonografia jest doskonałym narzędziem w rękach doświadczonego lekarza. Ale od czegoś trzeba zacząć! I to jest właśnie książka na dobry początek nauki. W III wydaniu uznanego podręcznego atlasu przeredagowano i uzupełniono rozdziały dotyczące pęcherzyka żółciowego, śledziony i nerek. Poszerzono również rozdziały dotyczące gruczołu krokowego i macicy. W publikacji można znaleźć m.in.: 308 dokładnie oznakowanych i opisanych par rycin i zdjęć; standardowe płaszczyzny obrazowania poszczególnych narządów; topografię anatomicznych organów i struktur we wszystkich trzech płaszczyznach obrazowania. Publikacja jest adresowana do studentów medycyny, lekarzy radiologów, rezydentów i techników radiologii.
Publikacja stanowi kompleksowy przegląd zagadnień z zakresu chirurgii bariatrycznej: od problematyki otyłości i związanych z nią zaburzeń metabolicznych, poprzez rodzaje operacji bariatrycznych, ich wady i zalety, po dokładny opis postępowania dietetycznego, będącego kluczowym elementem okresu pooperacyjnego. Jest jedyną tego typu pozycją na rynku wydawniczym, podsumowującą aktualne informacje oraz międzynarodowe wytyczne, a także ukazującą doświadczenia znakomitych specjalistów w tej dziedzinie w Polsce. Książka może być przydatna dla wielodyscyplinarnych zespołów sprawujących opiekę nad pacjentem bariatrycznym, m.in. dietetyków, fizjoterapeutów, psychologów, jak również dla lekarzy rodzinnych, pod opieką których często pozostają osoby po operacjach bariatrycznych.
Wydanie z serii „W gabinecie lekarza specjalisty” – Kardiologia. Publikacja przedstawia etiologię, diagnostykę, leczenie i powikłania zapalenia mięśnia sercowego. Zostanie przygotowana przez zespół znakomitych lekarzy specjalistów, doświadczonych w leczeniu ZMS. To tym bardziej cenna publikacja, że dane epidemiologiczne wskazują, że częstość występowania chorób zapalnych mięśnia sercowego znacznie zwiększyła się po epidemii SARS-COV-19 i lekarze specjaliści mają ciągle problem z właściwą diagnostyką i postępowaniem w przypadku tego schorzenia. Ciekawym uzupełnieniem edukacyjnym są tutaj opisy przypadków, ilustrujące sposoby postępowania w różnych sytuacjach klinicznych, a także materiały w formie digital.
Nowoczesna publikacja z zakresu pielęgniarstwa internistycznego. Autorzy książki zwracają szczególną uwagę na konieczność prowadzenia szeroko pojętej edukacji zdrowotnej, której celem jest nie tylko zapoznanie pacjenta z istotą choroby, ale przede wszystkim niedopuszczenie do powikłań choroby, jej nawrotów oraz nauczenie pacjenta życia z chorobą lub niepełnosprawnością.Poszczególne rozdziały zawierają zarówno charakterystykę wybranych przewlekłych schorzeń internistycznych, jak i praktyczne zalecenia pielęgniarskie dla pacjentów oraz zakres edukacji pacjentów i ich rodzin.Podręcznik adresowany jest do studentów pielęgniarstwa oraz wszystkich osób zainteresowanych podnoszeniem kwalifikacji zawodowych i poszerzaniem wiedzy w zakresie opieki nad pacjentem z przewlekłymi schorzeniami internistycznymi, tj. dla pielęgniarek, położnych, opiekunów medycznych, dietetyków.
Neurochirurgia autorstwa Marka S. Greenberga jest synonimem najbardziej klasycznego podręcznika neurochirurgicznego, który do tej pory się ukazał. Dwutomowe polskie wydanie oparte jest na 9. edycji oryginału. Przyjazna i łatwa w nawigacji książka łączy w kompleksowy sposób szeroki zakres wytycznych dotyczących praktyki klinicznej. Szczegółowy i obszerny podręcznik obejmuje całe spektrum neurochirurgii, w tym anatomię, fizjologię, diagnostykę różnicową oraz aktualne zasady postępowania zachowawczego i chirurgicznego. Zawiera również treści dotyczące dziedzicznych, rozwojowych i nabytych zaburzeń neurologicznych mających wpływ na pacjentów pediatrycznych i geriatrycznych. To znakomite kompendium wiedzy powinno stać się obowiązkową książką referencyjną w codziennej praktyce neurochirurgów i rezydentów.
Neurochirurgia autorstwa Marka S. Greenberga jest synonimem najbardziej klasycznego podręcznika neurochirurgicznego, który do tej pory się ukazał. Dwutomowe polskie wydanie oparte jest na 9. edycji oryginału. Przyjazna i łatwa w nawigacji książka łączy w kompleksowy sposób szeroki zakres wytycznych dotyczących praktyki klinicznej. Szczegółowy i obszerny podręcznik obejmuje całe spektrum neurochirurgii, w tym anatomię, fizjologię, diagnostykę różnicową oraz aktualne zasady postępowania zachowawczego i chirurgicznego. Zawiera również treści dotyczące dziedzicznych, rozwojowych i nabytych zaburzeń neurologicznych mających wpływ na pacjentów pediatrycznych i geriatrycznych. To znakomite kompendium wiedzy powinno stać się obowiązkową książką referencyjną w codziennej praktyce neurochirurgów i rezydentów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?