Kolejna książka z serii Instrumentarium i techniki zabiegów operacyjnych. Została przygotowana przez zespół wybitnych specjalistów w tej dziedzinie w Polsce. W książce omówiono najważniejsze i najczęściej wykonywane operacje w urologii i andrologii. Uwzględniono również opisy poszczególnych procedur operacyjnych, rozpoczynając od przygotowania sprzętu i sali operacyjnej, poprzez wybór rodzaju znieczulenia, a kończąc na szczegółowych opisach etapów operacji. Ogromnym atutem opracowania jest materiał ilustracyjny, w tym opisy instrumentariów stosowanych podczas zabiegów. Mamy nadzieję, że publikacja „Instrumentarium i techniki zabiegów w urologii i andrologii” dzięki zwięzłej treści i niewielkiej objętości będzie codziennym towarzyszem w życiu zawodowym pielęgniarek operacyjnych i młodych adeptów chirurgii. Dotychczas w serii ukazały się: 1. Instrumentarium i techniki zabiegów operacyjnych w transplantologii 2.Instrumentarium i techniki zabiegów chirurgii małoinwazyjnej jamy brzusznej 3. Instrumentarium i techniki zabiegów w traumatologii i ortopedii 4.Instrumentarium i techniki zabiegów w ginekologii operacyjnej 5.Instrumentarium i techniki zabiegów w chirurgii robotowej 6. Instrumentarium i techniki zabiegów w chirurgii naczyniowej 7.Instrumentarium i techniki zabiegów w kardiochirurgii 8. Instrumentarium i techniki zabiegów w chirurgii rekonstrukcyjnej i plastycznej
Kolejne wydanie psychiatryczne w serii W gabinecie lekarza specjalisty, pod redakcją prof. dr hab. n. med. Marka Jaremy poświęcone leczeniu zaburzeń lękowych i coraz częściej zgłaszanych przez pacjentów trudności w funkcjonowaniu, będących ich konsekwencją. Publikacja obejmuje różne rodzaje lęku i zaburzeń nim wywoływanych, możliwości terapeutyczne zespołów specjalistów oraz zasady farmakoterapii zaburzeń lękowych.
Druga edycja „Neurologii. Kompendium” to syntetyczne zestawienie wiedzy zarówno z podstaw neurologii klinicznej, jak i poszczególnych chorób i zespołów objawowych układu nerwowego. Na rynku brakowało aktualnej publikacji przedstawiającej w zwięzły sposób zagadnienia z symptomatologii, diagnostyki i leczenia chorób układu nerwowego. Od I wydania kompendium zaszły zasadnicze zmiany w terapii chorób neurologicznych. Teksty oparte są na III wydaniu dwutomowego podręcznika „Neurologia” z 2023 r. Mimo niedawnej premiery autorzy zadbali o uaktualnienie treści i wytycznych. Wygodny, mały format, tabele i zestawienia, ryciny, oryginalne fotografie ułatwiają przyswojenie oraz powtórzenie informacji zawartych w książce. Publikacja może służyć zarówno lekarzom (neurologom, psychiatrom), osobom przygotowującym się do egzaminów specjalizacyjnych, jak i specjalistom chcącym poszerzyć wiedzę neurologiczną. To również doskonała lektura uzupełniająca dla studentów medycyny.
Nowe wydanie klasycznego podręcznika pediatrii o ugruntowanej pozycji na polskim rynku wydawniczym. Autorzy, znani i cenieni specjaliści pediatrii i dziedzin pokrewnych, gwarantują wysoki poziom merytoryczny i aktualny stan wiedzy
Monografia poświęcona interdyscyplinarnej opiece nad chorymi na cukrzycę, przedstawiająca liczne powikłania, które mogą u nich wystąpić, ukazane z perspektywy nie tylko diabetologa, ale przede wszystkim przez lekarzy innych specjalizacji: lekarza rodzinnego, kardiologa, lekarza medycyny rodzinnej i sportowej, geriatry, nefrologa, endokrynologa, gastrologa, dermatologa, bariatry, okulisty, ginekologa, reumatologa, seksuologa, neurologa, psychiatry, dietetyka, hematologa czy pulmonologa. Wybitne grono specjalistów przygotowało kompendium na temat złożoności problemów zdrowotnych dotykających osoby chorujące na cukrzycę, bo chory z cukrzycą to niemal zawsze pacjent podwyższonego ryzyka i wymagający holistycznego podejścia. Publikacja przedstawia najnowszą wiedzę medyczną w postaci aktualnych rekomendacji dotyczących leczenia poszczególnych schorzeń i powołuje się na najnowsze badania, ale przybliża informacje w sposób bardzo praktyczny: zawiera liczne tabele, ryciny i schematy ułatwiające rozumienie i zapamiętywanie. Książka została objęta patronatem naukowym Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Choroby układu sercowo-naczyniowego wciąż pozostają pierwszą przyczyną zgonów w skali świata, a cukrzyca nosi niechlubne miano pierwszej niezakaźnej pandemii. Zaburzenia metaboliczne prowadzące do cukrzycy są jednocześnie czynnikami ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego. Konsekwencje tego stwierdzenia widzimy na co dzień w naszych oddziałach i gabinetach – pacjent diabetologiczny to albo już, albo za chwilę również pacjent kardiologiczny.
Pod opieką diabetologa często znajdzie się pacjent po niedawno przebytym incydencie wieńcowym, z niewydolnością serca, migotaniem przedsionków czy źle kontrolowanym nadciśnieniem tętniczym.
Pod opieką kardiologa niejednokrotnie znajdzie się pacjent z hiperglikemią – czy to w przebiegu cukrzycy świeżo rozpoznanej, czy też po prostu ze względu na nieoptymalną kontrolę parametrów gospodarki węglowodanowej. Dorzućmy do tego jeszcze gospodarkę lipidową i koordynację dialogu pomiędzy poszczególnymi poradniami specjalistycznymi złóżmy na barki poradni POZ… albo dla odmiany zróbmy inaczej. Spotkajmy się w gronie przedstawicieli różnych specjalizacji medycyny, którzy na co dzień zajmują się problemami pacjentów obciążonych jednocześnie cukrzycą i schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. I porozmywajmy o tym, jakimi możliwościami farmakoterapii dysponujemy dziś w kardiodiabetologii.
Jaka jest rola flozyn, analogów GLP-1, ale też pochodnych sulfonylomocznika czy inhibitorów DPP-4? Jak optymalizować terapię przeciwpłytkową i przeciwkrzepliwą u pacjentów z cukrzycą? Kto wygrał pojedynek pomiędzy inhibitorami konwertazy angiotensyny a sartanami, czy wciąż warto sięgać po fibraty i jaka jest prawda o efektach stosowania beta-adrenolityków u pacjentów z cukrzycą? O czym diabetolog chce powiedzieć kardiologowi, a co kardiolog chciałbym przekazać diabetologowi? To właśnie idea przyświecająca powstaniu monografii, którą właśnie Państwo czytacie. Jesteśmy pewni, że znajdziecie w niej wiele odpowiedzi na ważne pytania dotyczące naszych codziennych decyzji terapeutycznych.
Jedyna w Polsce publikacja dotycząca lipoedemy czyli problemu dotyczącego dziesięciu procent kobiet na całym świecie. Choroba ta charakteryzuje się niekontrolowanym przyrostem tkanki tłuszczowej, głównie w okolicach nóg. Ma charakter postępujący, dlatego niezwykle ważne jest zatrzymanie procesu rozrostu patologicznej tkanki oraz łagodzenie bólu. powstała z potrzeby rozpowszechniania informacji o lipoedemie, czyli obrzęku tłuszczowym nóg, wśród personelu medycznego i kobiet, które szukają rozwiązań na swoje dolegliwości. Zebrane w książce wiadomości są poparte badaniami oraz wieloletnim doświadczeniem w pracy z chorymi. Autorzy – angiolog, dietetyk kliniczny, fizjoterapeuta i trener personalny – stworzyli niepowtarzalny interdyscyplinarny zespół, który współdziała na co dzień, wiedząc, że tylko kompleksowe podejście ekspertów z różnych dziedzin może dać najlepsze efekty terapii i szansę na poprawę dobrostanu pacjentek. Z książki dowiesz się między innymi: - że lipoedema to nie „taka Twoja uroda” - jak diagnozować chorobę grubych nóg - jakie są typowe objawy lipoedemy - czym różni się obrzęk tłuszczowy od obrzęku limfatycznego - jakie są stadia i typy choroby - jak rozpoznać chorobę i spowolnić jej postęp - na czym polega interdyscyplinarne podejście do pacjentki z lipoedemą - dlaczego schematy nie działają - jaką pomoc można uzyskać w gabinecie fizjoterapeuty - jakie znaczenie ma autoterapia - czym jest kompresja i dlaczego jest ważna - dlaczego dieta jest istotna - jak działać, aby dietoterapia była realna do wdrożenia - jaką aktywność fizyczną wybrać - dlaczego nie każde ćwiczenie jest wskazane - jak duże znaczenie ma profilaktyka
Wydanie z serii „W gabinecie lekarza specjalisty” – Kardiologia. Monografia poświęcona leczeniu chorych na komorowe zaburzenia rytmu serca. Publikacja przedstawia zagadnienia, które będą przydatne zarówno w praktyce lekarza specjalisty, jaki i podstawowej opieki zdrowotnej. Została przygotowana przez zespół ekspertów z I Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którzy na co dzień leczą chorych z komorowymi zaburzeniami rytmu. Przedstawiono tu diagnostykę takich zaburzeń rytmu serca. Opisano także postępowanie w łagodnej arytmii komorowej, zaburzenia rytmu w przebiegu choroby strukturalnej, pierwotne choroby elektryczne serca, leczenie farmakologiczne i zabiegowe. Nie pomięto ważnej kwestii interakcji lekowych występujących u pacjentów z komorowymi zaburzeniami rytmu serca. Osobny rozdział poświęcono opiece nad pacjentem z urządzeniem wszczepialnym.
Nowa Hematologia. Zagadnienia wybrane to kolejne wydanie hematologiczne w serii „W gabinecie lekarza specjalisty” pod redakcją naukową prof. dr hab. n. med. Dariusza Wołowca. Publikacja jest kontynuacją i rozszerzeniem tematyki tematów hematologicznych w serii W gabinecie lekarza specjalisty. Monografia została poświęcona nowościom oraz postępom w leczeniu różnych chorób hematologicznych. Opracowaniem poszczególnych rozdziałów, podobnie jak w poprzednich wydaniach, zajęli się wybitni specjaliści w tej dziedzinie. Publikacja kierowana jest do hematologów, onkologów oraz lekarzy pozostałych specjalności mających kontakt z pacjentami hematologicznymi. Mamy nadzieję, że będzie ona przewodnikiem służącym pomocą w codziennej, trudnej praktyce klinicznej i przyczyni się do poprawy wyników leczenia chorych. SPIS ROZDZIAŁÓW Słowo wstępne – Dariusz Wołowiec Terapie komórkowe: leczenie przyszłości przewlekłej białaczki limfocytowej? Czy u chorych na szpiczaka plazmocytowego możemy uzyskać trwałą remisję? Możliwości immunoterapii Candida auris – nowe zagrożenie dla pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego Profilaktyka i leczenie niedokrwistości w ciąży Zaburzenia płodności po leczeniu chorób onkohematologicznych Terapia komórkowa w chłoniakach agresywnych Profilaktyka i leczenie krwawień u chorych na hemofilię Leczenie zespołów mielodysplastycznych niższego ryzyka
Publikacja została przygotowana przez zespół specjalistów pod redakcją prof. dr hab. n. med. Krystyny Pawlas, prof. dr hab. n. med. Natalii Pawlas oraz dr hab. n. med. Pawła Gacia, prof. UMW.Książa stanowi kompendium wiedzy z zakresu szeroko pojętego zdrowia publicznego, obejmując szczegółowo zagadnienia medycyny środowiskowej.Warto wspomnieć, że stosunkowo nowa dyscyplina, jaką jest zdrowie środowiskowe, w ostatnich latach dzięki rozwojowi technologii zaczęła dynamicznie się rozwijać. Pomaga wskazać najważniejsze pozazawodowe problemy środowiskowe wraz z ich skutkami dla zdrowia człowieka. Autorzy przedstawili wybrane zagadnienia w skali globalnej. Należy zaznaczyć, że zdrowie środowiskowe łączy problemy zdrowotne z czynnikami środowiskowymi, a aktualny stan wiedzy potwierdza zależność przyczynowo-skutkową pomiędzy stanem środowiska a stanem zdrowia i jakością życia ludzi. To właśnie stan środowiska w miejscu pracy i życia prowadzi - według WHO - do ponad 12 mln zgonów rocznie.W publikacji poruszono problemy dotyczące m. in. zmian klimatu, zanieczyszczenia powietrza i żywności, chemizacji środowiska oraz narastającego w nim hałasu. Wskazano także na wybrane skutki zdrowotne dla życia w zmienionym środowisku, które oddziałuje na choroby: alergiczne, układu krążenia, neurologiczne czy układu oddechowego.Publikacja jest przeznaczona dla epidemiologów, przedstawicieli zdrowia publicznego oraz innych zawodów medycznych kształtujących postawy i zachowania prozdrowotne.
Publikacja dotycząca diagnostyki, leczenia i rehabilitacji pacjenta podczas przebiegu choroby Alzheimera, przygotowana z wybitnymi specjalistami neurologii i rehabilitacji neurologicznej. Porusza tematykę szczegółowej opieki nad pacjentem z chorobą Alzheimera, zaburzeń poznawczych, prokognitywnych, możliwych objawów psychopatologicznych czy zaburzeń językowych. Przekazuje też wiedzę o możliwościach leczenia i rehabilitacji, jak również opieki nad pacjentem w terminalnym stadium choroby. Publikacja została oparta na aktualnym piśmiennictwie oraz wiedzy i doświadczeniu z praktyki Autorów. To użyteczne i praktyczne narzędzie do pogłębienia i zaktualizowania wiedzy na temat schorzeń neurologicznych u pacjenta dorosłego dla lekarzy neurologów, studentów medycyny, jak i innych specjalizacji lekarskich i zawodów medycznych, udzielających pomocy pacjentom cierpiącym na choroby neurodegeneracyjnych.
Książka została przygotowana przez specjalistkę z zakresu podologii i kosmetologii Dorotę Szafarowską – wieloletniego praktyka oraz wykładowcę, który dzieli się w niej swoją wiedzą i doświadczeniem. W publikacji znajdują się pomocne wiadomości dotyczące samego zawodu – uprawnienia w zależności od kwalifikacji oraz możliwości pokierowania swoją ścieżką zawodową. Precyzyjnie opisuje sam egzamin – odpowiada na pytania: w jaki sposób się do niego przygotować, czego można się spodziewać, będąc już egzaminowanym oraz pomaga utrwalić zdobytą wiedzę. Publikacja zawiera aż 8 przykładowych testów. Każdy z nich prezentuje po 40 zadań. Pytania – dla łatwiejszego zrozumienia materiału – kończą się szczegółowym wyjaśnieniem prawidłowych odpowiedzi. Ponadto zostały w niej zaprezentowane zadania praktyczne, które również są wymagane na egzaminie. Publikacja, przygotowana zgodnie z wytycznymi zawartymi w podstawie programowej, jest przeznaczona dla osób przygotowujących się do egzaminu z podologii czy sprawdzianu z tej dziedziny.
Publikacja została przygotowana przez specjalistkę z zakresu kosmetologii oraz trychologii dr Claudię Musiał. Monografia holistycznie obejmuje tematykę starzenia się skóry – począwszy od nauk podstawowych aż po praktyczne techniki stosowane w kosmetologii i trychologii mające na celu spowolnienie tego procesu. Znajdują się tutaj tematy dotyczące: – anatomii i fizjologii skóry, – biologii molekularnej, – mikrobiomu skóry, – epigenetyki, – procesów starzenia się skóry, – tytułowej kosmetologii i trychologii gerontologicznej, – zabiegów estetycznych wspomagających zachowanie młodego i zdrowego wyglądu włosów oraz skóry, – pielęgnacji przeciwstarzeniowej, – roli diety w procesie starzenia się. Publikacja zwraca uwagę na to, że proces starzenia się jest nieunikniony i dotyczy nas wszystkich. Zaznacza jednak, że u każdego przebiega w sposób indywidualny. Wskazuje, że dynamika tego procesu jest uzależniona nie tylko od warunków biologicznych, ale także fizjologicznych, środowiskowych oraz społecznych. Niniejsza książka daje Czytelnikowi wszystkie konieczne narzędzia do rozwoju w dziedzinach związanych z działaniami zapobiegającymi procesom starzenia się skóry. Publikacja jest skierowana do osób zainteresowanych zmianami dotyczącymi skóry oraz prewencją przeciwstarzeniową. Powinna stanowić obowiązkową pozycję dla każdego specjalisty pracującego ze skórą – kosmetologa, trychologa, dermatologa czy lekarza specjalizującego się w medycynie estetycznej.
„Neurologia ambulatoryjna” to doskonały przewodnik postępowania dla wszystkich lekarzy spotykających się z chorobami neurologicznymi w swojej praktyce zawodowej. W książce przedstawiono objawy i choroby neurologiczne, metody diagnostyki i leczenia dostępne w Polsce, mające zastosowanie w warunkach ambulatoryjnych oraz gabinecie lekarza rodzinnego lub innego specjalisty. Opisano zasady właściwej kontroli przebiegu choroby, wskazania do pilnej konsultacji neurologicznej i zasady kwalifikacji i terapii chorób neurologicznych wymagających leczenia szpitalnego. Na rynku brakowało publikacji, która w jasny, uporządkowany sposób opisywałaby postępowanie w chorobach neurologicznych w warunkach poradni neurologicznej. Publikację wzbogacają liczne tabele, zestawienie, punkty, sygnały alarmowe, odnośniki do materiałów dodatkowych w postaci qr-kodów oraz ciekawe zdjęcia. Tematyka zainteresuje z pewnością neurologów, lekarzy POZ, osoby przygotowujące się do egzaminu specjalizacyjnego oraz specjalistów pracujących w szpitalnych oddziałach ratunkowych.
Podręcznik z zakresu ostrych stanów chirurgicznych narządów jamy brzusznej wymagających doraźnej interwencji chirurgicznej. W publikacji znalazły się obowiązujące obecnie standardy i algorytmy postępowania diagnostyczno-terapeutycznego nie tylko w tradycyjnie pojmowanych jako „ostry brzuch” jednostkach z zakresu chorób narządów układu pokarmowego, lecz także dających objawy brzuszne w przebiegu chorób innych układów czy narządów. Nowością w kontekście ostrych schorzeń jamy brzusznej jest przedstawienie standardów organizacyjnych szpitalnego oddziału ratunkowego oraz zasad współpracy chirurgów i anestezjologów. Podręcznik będzie pomocny w codziennej praktyce klinicznej każdego lekarza pełniącego dyżur chirurgiczny. Książka dedykowana jest zarówno studentom medycyny, rezydentom jak i wszystkim specjalistom, w których profilu działalności klinicznej są ostre choroby brzucha.
Zaburzenia odżywiania stają się obecnie coraz częstszym problemem. Dotyczą dzieci w każdym wieku, począwszy od niemowlęctwa (niedojadanie, przejadanie), przez dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (wybiórczość pokarmowa, atypowe zachowania żywieniowe), po nastolatków (jadłowstręt psychiczny, bulimia, nienormatywne zachowania żywieniowe).Współcześnie istotnymi kompetencjami dietetyka i psychodietetyka stają się: ocena występowania zaburzeń odżywiania i nieprawidłowych zachowań żywieniowych, różnicowanie ich z innymi jednostkami chorobowymi, a także planowanie adekwatnego leczenia dietetycznego i edukacji żywieniowej skierowanej do młodego pacjenta oraz jego rodziny."Dietetyka w zaburzeniach odżywiania u dzieci i młodzieży" to pierwsza publikacja na polskim rynku wydawniczym przejrzyście opisująca objawy, kryteria rozpoznania, leczenie, specyficzne trudności związane z żywieniem oraz zalecenia dietetyczne i postępowanie psychodietetyczne w jadłowstręcie psychicznym, bulimii, zaburzeniu z napadami objadania, ARFID, pice, zespole przeżuwania, zaburzeniach odżywiania w niemowlęctwie i wczesnym dzieciństwie, ortoreksji i diabulimii.Walorami publikacji są: oparcie na aktualnych danych i dowodach naukowych, unikatowość oraz możliwość zastosowania jako literatura dla studentów dietetyki i kierunków medycznych oraz kompendium wiedzy dla specjalistów: dietetyków, psychodietetyków, lekarzy pediatrów, psychiatrów i psychologów, także jako pomoc dla rodziców, opiekunów, nauczycieli i pedagogów.
Zespół specjalistów ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, wspomagany przez ekspertów z innych ośrodków, przygotował kompendium na temat szeroko rozumianej opieki nad chorymi po zawale serca, porządkując zasady postępowania, współpracy specjalistów różnych dziedzin medycyny i indywidualizacji terapii. Omówiono tu szczegółowo zasady klinicznej oceny ryzyka po wypisie, organizację leczenia, farmakoterapię, badania obrazowe po wypisie. Czytelnik znajdzie tu również rozdział poświęcony pacjentom poddanym leczeniu zachowawczemu w ostrej fazie, zapaleniu osierdzia, zaburzeniom rytmu i przewodzenia oraz chorym wymagającym rewaskularyzacji po zawale serc i pacjentom z towarzyszącą wadą zastawkową.Kompendium jest znakomitym przewodnikiem dla lekarzy kardiologów i chorób wewnętrznych w codziennej praktyce, ale także dla studentów oraz lekarzy innych specjalizacji, mających pod swoją opieką pacjentów po ostrym zespole wieńcowym. Prezentuje ono aktualną wiedzę medyczną w temacie i omawia najnowsze wytyczne, ale przede wszystkim ma nieocenione walory praktyczne.Część 1 monografii poświęconej interdyscyplinarnej opiece nad pacjentem po zawale mięśnia sercowego. Śmiertelność w tej populacji została w znacznym stopniu zredukowana, jednak ciągle pozostaje na niezadowalającym poziomie i opieka pozawałowa stanowi duże wyzwanie zarówno dla specjalistów, jak i dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.Tom 2 monografii poświęconej interdyscyplinarnej opiece nad pacjentem po zawale mięśnia sercowego. Śmiertelność w tej populacji została w znacznym stopniu zredukowana, jednak ciągle pozostaje na niezadowalającym poziomie i opieka pozawałowa stanowi duże wyzwanie zarówno dla specjalistów, jak i dla lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.
Pierwsza w języku polskim i unikatowa w skali światowej monografia poświęcona chirurgii piersi. Podręcznik, który kompleksowo zajmuje się chirurgią piersi od diagnostyki, leczenia farmakologicznego i chirurgicznego do opieki pooperacyjnej oraz rehabilitacji jest przewodnikiem i poradnikiem dla chirurga, który krok po kroku może prześledzić przebieg najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgicznych, szczegółowo opisanych i dodatkowo zilustrowanych filmami dostępnymi za pośrednictwem zamieszczonego w książce kodu QR. W opracowaniu szeroko zaprezentowano zagadnienia z zakresu onkoplastyki oraz chirurgii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej gruczołu sutkowego. Przedstawiono również wiadomości z zakresu kamuflażu medycznego, znieczuleń, powikłań po stosowaniu wypełniaczy, profilaktyki zakażeń, technik endoskopowych, lipotransferu oraz tzw. choroby implantów piersiowych. W kilku rozdziałach autorzy poruszyli zagadnienia dotyczące jakości życia pacjentek po mastektomii i rekonstrukcji piersi, żywienia w raku piersi oraz rehabilitacji psychofizycznej po zabiegach chirurgicznych. To kompleksowe opracowanie – przygotowane przez starannie dobrany zespół autorów i zilustrowane niemal 1540 rycinami – jest źródłem najnowszej merytorycznej wiedzy z zakresu chirurgii piersi.
Publikacja obejmuje diagnostykę układu moczowo-płciowego, gruczołu piersiowego i gruczołów wydzielania wewnętrznego. W książce omówiono metody nowoczesnej diagnostyki obrazowej i anatomię omawianych narządów. Część szczegółowa poświęcona jest diagnozowaniu poszczególnych schorzeń. Bogaty materiał ilustracyjny jest ogromnym atutem tej publikacji.
Autorami tego tomu są klinicyści i zarazem dydaktycy o wieloletnim doświadczeniu.
Podręcznik adresowany jest przede wszystkim do lekarzy radiologów, urologów, endokrynologów, szczególnie tych, którzy przygotowują się do egzaminu specjalistycznego. Powinien również zainteresować lekarzy innych specjalności, głównie internistów pracujących w podstawowej opiece zdrowotnej.
„Przekroje zębów” to pierwsza tego typu publikacja w Polsce – album pokazujący przekroje zębów, ich budowę nie w czarno-białych schematach, a w pięknych artystycznie wykonanych zdjęciach. Album składa się z dwóch części. Cześć I – Teoria – ma na celu usystematyzowanie wiedzy o budowie zęba. Ale to też praktyczny tutorial o fotografii stomatologicznej w pigułce – Czytelnik dowie się, jaki sprzęt jest najodpowiedniejszy, na co zwracać uwagę, aby osiągnąć zamierzony efekt. Część II – Zobrazowanie istoty zagadnienia – to galeria ponad 600 zdjęć wycinków zębów ukazująca, jak w jak w naturze rozkłada się w zębach szkliwo, dentyna i wszystkie efekty, przebarwienia, na których tak bardzo zależy technikom i stomatologom podczas pracy. Czytelnicy nie nauczą się z tej publikacji warstwowania ceramiki czy leczenia kanałowego, ale w nowoczesny sposób zobaczą wnętrze tego, z czym pracują na co dzień jako technicy i stomatolodzy. To pozycja obowiązkowa stomatologa, technika dentystycznego ale również każdego, kto na co dzień pracuje z obrazowaniem w stomatologii. Spis treści: Dlaczego przekroje? CZĘŚĆ PIERWSZA – Teoria Przygotowanie obiektu Sprzęt i ustawienie aparatu Światło i filtry „Wywołanie” cyfrowych negatywów RAW Fascynacja strukturą, kolorem i historią zęba Być technikiem, być stomatologiem, czyli proza życia codziennego... Oczekiwania kontra rzeczywistość Odbudowa zębów bezpośrednio w gabinecie Zdjęcia prac na modelu i w ustach Usystematyzowanie wiedzy CZĘŚĆ DRUGA – Zobrazowanie istoty zagadnienia Zęby człowieka – wycinki Zęby człowieka – morfologia i anatomia Zęby zwierząt
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?