Bojowy i zabawny manifest przeciwko dietowemu szaleństwu.
Wiele kobiet pogodziło się z tym, że waga ma wpływ na ich humor. Akceptują dyktaturę bycia szczupłą i same siebie karzą, jeśli popełniły „grzech”. A zaczyna się już od dwóch, trzech kilogramów za dużo. Dziewięćdziesiąt procent kobiet uważa, że są za grube. Co druga jest właśnie na diecie. "Koniec z tym absurdem" – postuluje Sabine Asgodom. Sama od lat w formacie XL, pokazuje w zabawny sposób, jak kobiety mogą odzyskać miłość, chęć i lekkość, niezależnie od tego, jaki rozmiar ubrań obecnie noszą. Po tym jak Sabine Asgodom wyzwoliła się od społecznego wyobrażenia norm, przymusów dietowych i panującego szaleństwa szczupłej figury, pełną garścią czerpie z życia, wykorzystując swoje talenty. Takim szacunkiem dla siebie i radością życia udaje się jej zarazić inne kobiety.
Sabine Asgodom jest jedną z najbardziej znanych mówczyń i psychotrenerek kadry zarządzającej w obszarze niemieckojęzycznym. Mając niezwykłe wyczucie trendów, Sabine Asgodom rozwinęła i spopularyzowała na początku lat 90-tych pojęcie auto-PR. O tym traktuje jej pierwsza książka, napisana w 1996 roku i mająca status longsellera „ Eigenlob stimmt!” ("Samochwały są potrzebne!"). Książka stała się bestsellerem, a jednocześnie przełomem w jej karierze mówcy. Do najbardziej znanych książek Asgodom należą: „Reden ist gold” ("Mowa jest złotem"), ”Greif nach den Sternen” ("Sięgaj do gwiazd") i ”Die zwölf Schlüssel zur Gelassenheit" ("Dwanaście kluczy do spokoju"), a poradnik „Lebe wild und unersättlich“ ("Żyj dziko i zachłannie") od marca 2007 roku sprzedał się w ponad 70 tysiącach egzemplarzy. Książki Sabine Asgodom tłumaczone są na wiele języków. Życie jest za krótkie by jeść suchary Spis Treści
WPROWADZENIE
Bycie grubym to nie jest wada charakteru
GRUBE WYPIERA SZCZUPŁE
Jestem gruba, szczęśliwa i odnoszę sukcesy!
Koniec przepraszania za kilogramy
Moda na szkieletony mija
GRUBA CZY ZA GRUBA?
Nikt nie ma prawa obrażać grubych!
KONIEC 25-LETNIEJ DIETOMANII
Chudnięcie bez głodzenia się - kto w to wierzy
DLACZEGO WŁAŚCIWIE TYJEMY?
Gruby nie znaczy głupi
Czy lubicie jeść i pić dla przyjemności?
PIĘĆ „Z" DLACZEGO TYJEMY
Zdolności: Licencja na jedzenie
Mit pożeracza wszystkiego Potęga ciastek w czekoladzie Czy istnieje wirus otyłości?
Zawziętość: Chcecie, żebym byta chuda? Phi!
Kto chce, żebym byta chuda jest moim wrogiem!
Historia upartej Sabinki O tym, jak gruba dziewczynka czuta się silna Od lalki Barbie do uparciucha
Gdyby byto inaczej...
Zamroczenie: sita przyzwyczajenia
Nieczyste sumienie powoduje tycie Grubi przyjaciele powodują tycie, ale dają szczęście
Zawirowania: co robi z nami stres
Jedzenie na nerwy Co tygrys szablozębny ma wspólnego z naszą figurą Eksperci powodują tycie
Zmartwienie: przecież wszystkiego próbowałam
Historia Tadka Niejadka Witalność zamiast diet: przepisy na lżejsze życie
Dziewięć tez na temat: „Godność grubasów jest nienaruszalna"
PIĘĆ PROPOZYCJI ROZWIĄZANIA PROBLEMU
Miłość: naucz się lubić samą siebie
Zmień spojrzenie na swoje życie Sztuka wsłuchiwania się w siebie
Chęć: rozpoznanie, co jest naprawdę ważne
Dlaczego lubię być grubaską Rytuaty na nowe normalne życie Rozpoznanie co nas złości Metoda 1: Czego chcecie w życiu więcej, a czego mniej?
Metoda 2: Życzenia do dobrej wróżki Koniec z życiem na wystawie Odrzucenie balastu: nie wszystko trzeba tolerować Potrzebujemy pewnych siebie, silnych kobiet Cztery formy szczęścia
Lekkość: ciesz się życiem
Stwórz sobie miejsce - wypełnij przestrzeń Rozwiń siłę - kształtuj mięśnie Rozmach - rozbudź w sobie zachwyt Odwaga - przekraczaj granice
Celebracja: jedzenie na luzie
Uwaga - uświadom sobie, co jesz Równowaga
znajdź umiar Wdzięczność - wpraw się w dobry nastrój Szczerość - przecież znasz siebie Prostota - ustal własne reguły Cierpliwość - wyluzuj się
Szczodrość - kosmetyki działające od wewnątrz Poświęcenie - gotować czy pozwalać, żeby ktoś ci gotował Humor- poważna sprawa Mądrość - poznaj swoje ciało Odwaga - zamknij usta zarozumialcom
Zaufanie - zdaj się na swoje wyczucie
Śmiech: wyjdź do ludzi i ciesz się życiem
PODZIĘKOWANIA
LITERATURA
Wstrząsający portret czasu i miejsca, gdzie rzeczywistość przybrała mroczny odcień. Yorkshire żyje w panicznym strachu przed Rozpruwaczem, który dopadł już swoją trzynastą ofiarę. Zastępca komendanta policji, Peter Hunter, za wszelką cenę chcę rozwiązać zagadkę tych piekielnych zbrodni i zakończyć sprawę raz na zawsze, ale tonie coraz głębiej w odrażającym świecie skorumpowanych gliniarzy i moralnej zgnilizny. Z każdą chwilą sprawa staje się dla Huntera coraz bardziej osobista, zwłaszcza po tym, jak w niewyjaśnionych okolicznościach spłonął jego dom. Z dnia na dzień ma coraz mniej do stracenia. ""1980"" to przedostatnia część znakomitej tetralogii pt. Wilcze prawo. W odmianie prozy kryminalnej uprawianej przez Davida Peace'a nie ma miejsca na cackanie się z czytelnikiem. Pisarz ten wierzy, że właśnie w królestwie skrajności możemy ujrzeć samych siebie. SleazenationPeace odnalazł własny głos - pełen oszałamiającej, skrzącej się poezji i szarpiącej nerwy przemocy. UncutZ fabułą osadzoną w świecie, gdzie czerń ma wiele odcieni, ta potężna, surowa i dziwnie poetycka seria staje się znaczącym osiągnięciem literackim. GuardianDavid Peace wychował się w Yorkshire w latach 70. i dobrze pamięta, jak wracając ze szkoły do domu, słuchał fałszywych taśm Rozpruwacza z Yorkshire. Kwartalnik Granta wybrał go najlepszym młodym powieściopisarzem 2003 roku. W 2007 magazyn GQ uznał go za pisarza roku. David Peace mieszka obecnie w Japonii.
Kto sprzedaje herosom broń? Kto posiada mapy prowadzące do skarbów? Kto wie o magii więcej niż inni? Rezydent wieży! Tylko najpotężniejsi magowie mogą liczyć na ten zaszczytny tytuł. Każdy z nich jest niesamowity, lecz Klavres z wieży Irrum jest wyjątkowy. Kiedy do drzwi puka przygoda, nie potrafi się powstrzymać i zawsze jej otwiera. Gra o najwyższe stawki i świetnie się bawi. Co byłoby warte życie maga bez dreszczyku emocji? Andrzej Tuchorski - rocznik 1978, urodził się i mieszka we Włocławku. Skończył studia z tytułem magistra zarządzania. Laureat konkursu na powieść organizowanego przez miesięcznik Nowa Fantastyka..
Klasyka komiksu w wykonaniu Papcia Chmiela dla odbiorców w każdym wieku! W księdze XVIII Romek i A'tomek uczłowieczają Tytusa poprzez zapoznawanie go z podstawowymi zagadnieniami ze świata sztuki.
Światowa premiera najnowszej powieści mistrza horroru!
22 listopada 1963 roku to dzień, w którym Dallas usłyszało trzy strzały, które zabiły prezydenta Kennedy’ego i zmieniły świat. A gdyby tak można było temu zapobiec?
Jake Epping to trzydziestopięcioletni nauczyciel angielskiego w Lisbon Falls w stanie Maine, który dorabia, prowadząc kursy przygotowawcze do matury zaocznej. Od jednego ze swoich uczniów, Harry’ego Dunninga, dostaje wypracowanie – makabryczną, wstrząsającą opowieść w pierwszej osobie o tym, jak pewnej nocy przed pięćdziesięciu laty ojciec Harry’ego zatłukł na śmierć jego matkę, siostrę i brata. Od tego wszystko się zaczyna…
Wkrótce potem przyjaciel Jake’a, Al, właściciel lokalnego baru, zdradza mu tajemnicę: jego spiżarnia jest portalem do roku 1958. Powierza Jake’owi szaloną – i, co jeszcze bardziej szalone, wykonalną – misję ocalenia Kennedy’ego. Tak oto Jake zaczyna swoje nowe życie jako George Amberson, życie w świecie Elvisa i JFK, amerykańskich krążowników szos i wczesnego rock and rolla, gniewnego samotnika nazwiskiem Lee Harvey Oswalda i Sadie Dunhill, pięknej szkolnej bibliotekarki, która zostaje miłością życia Jake’a – życia wbrew wszelkim normalnym regułom czasu.
„Dallas ’63” to hołd złożony prostszym czasom i poruszająca opowieść pełna gwałtownie narastającego suspensu, to Stephen King w swoim najlepszym epickim wydaniu.
Arkadiusz Pacholski kolejny raz rzuca czytelnikowi intelektualne wyzwanie.
Kraj Warty, ostatnie miesiące okupacji. Dorota Paleń, młoda bibliotekarka dokumentująca zbrodnie niemieckie popełnione na terenie powiatu kaliskiego, drażni kolegów oraz dowódców z podziemia intelektualną niezależnością i cywilną odwagą. Pewnego dnia dziewczyna staje przed dylematem: czy ważniejsza jest lojalność wobec przełożonych, czy wobec wyznawanych wartości i zamordowanej w tajemniczych okolicznościach szkolnej koleżanki? Dorota, ku irytacji otoczenia, bez wahania wybiera to drugie.
Arkadiusz Pacholski – autor pięciu książek eseistycznych, zbioru opowiadań i dwóch powieści, laureat kilku nagród i wyróżnień, między innymi Nagrody Fundacji Kościelskich ’99.
Powieść o wampirach, wilkołakach i mechanicznych biedronkach…
Lady Maccon wraca do Londynu, gdzie rodzina bierze ją w obroty, a plotkarze na języki. Zostaje wyrzucona z gabinetu cieni, a jedyna osoba, która mogłaby wyjaśnić sprawę – czyli lord Akeldama –nieoczekiwanie znika jak kamfora. Na domiar złego ktoś napuszcza na nią mechaniczne biedronki, co dobitnie świadczy o tym, że wampiry chcą ją zabić – na śmierć.
Podczas gdy lord Maccon postanawia się zapić, a profesor Lyall nie dopuścić do rozpadu pierwszej watahy Anglii, Alexia wyjeżdża z kraju na poszukiwanie tajemniczych templariuszy, którzy jako jedyni mogą rozwiązać zagadkę jej kłopotliwego położenia. Rzecz w tym, że mogą być gorsi niż wampiry, a do tego mają Pesto – i nie zawahają się go użyć.
Przewrotna, ponadnaturalna komedia obyczajowa, z poruszającym romansem w tle. Poznaj tajemniczy i zabawny świat, który znajduje się o krok od naszego…
„Locus”
Carriger stworzyła wspaniale szczegółowy i fascynujący świat …
Sfrevu.com
Gail Carriger pisze w celu odreagowania smutnego dzieciństwa pod okiem ekspatrianta i zrzędy. Uciekła z prowincji, mimochodem zdobywając po drodze dyplom lub dwa. Następnie wyruszyła w podróż szlakiem historycznych stolic Europy, wegetując na biskwitach zachomikowanych w torebce. Obecnie rezyduje w Koloniach wraz z pokaźną kolekcją obuwia i zapasem londyńskiej herbaty. Ma słabość do małych kapelusików i owoców tropikalnych.
Narodził się czarodziej - czarownik tak potężny, że w porównaniu z jego mocą wszelka magia jest tylko dziecinną zabawką. Samo jego istnienie doprowadza Świat Dysku, który oczywiście jest płaski i płynie w przestrzeni na grzbiecie gigantycznego żółwia, na krawędź totalnej wojny taumaturgicznej. To niedobrze. Na jego drodze stoi jedynie Rincewind, nieudany mag, który chce ocalić świat, a przynajmniej tę część, która zawiera jego osobę. W przygodzie uczestniczą nowe postacie: Conena, barbarzyńska fryzjerka, Nijel Niszczyciel (którego matka wciąż zmusza do noszenia wełnianej bielizny) i być może pierwszy dżin-yuppie, który zajmuje się lampionami jako potencjalnie obiecującym rynkiem. Los prowadzi ich na Wschód, czy tez w stronę Osi, czy jakoś tak.
Opowieść o opowieściach, o tym, co to znaczy być wróżką i matką chrzestną, ale przede wszystkim o zwierciadłach i odbiciach. Magrat Garlick dziedziczy magiczną różdżkę, która potrafi wyczarowywać dynie (i właściwie nic więcej...) i z pozostałymi wiedźmami udaje się do Genui, żeby pewne dziewczę nie poślubiło księcia. Wbrew Przeznaczeniu i Happy-endyzmowi. W całym wszechświecie żyją prymitywne plemiona, które nie ufają lustrom i obrazom. Uważają one, że lustra kradną część duszy.Są też inni ludzie (ci noszą więcej odzieży), którzy twierdzą, że to zwykłe przesądy. Przesądy nie muszą być jednak fałszywe.Lustro może wessać skrawek duszy, może w kawałku nie grubszego niż tchnienie, posrebrzonego szkła, pomieścić odbicie całego wszechświata, a nawet niebo pełne gwiazd .Kto rozumie lustra, ten rozumie prawie wszystko.Spójrzmy w lustro......głębiej......na pomarańczowe światełko na nagim górskim wierzchołku, tysiące mil od roślinnego ciepła bagien..
Po raz pierwszy w Polsce trzecia część sagi „Powrót do domu”.
Miasto Basilica upadło. Wetchik, Nafai i reszta ich rodziny muszą stawić teraz czoło pustynnym pustkowiom i przemierzyć rozległy kontynent w drodze do ukrytego kosmodromu Harmonii, pogrążonego w ciszy, opuszczonego, czekającego na komendę, by ponownie przygotować ogromne statki międzygwiezdne do lotu w przestworza. Jednak z tych szesnaściorga ludzi tylko garstka świadomie wybrała wygnanie. Inni – nikczemne córki Rasy, ich mężowie i najstarszy syn Wetchika, Elemak – zostali zmuszeni do tego wbrew woli. Ich gniew i głęboko chowane urazy utrudnią i tak już niełatwą wyprawę.
„Statki Ziemi”, trzecia odsłona cyklu „Powrót do domu” Orsona Scotta Carda, zabiera swą kiepsko dobraną menażerię pielgrzymów daleko od miejskich waśni. Na kartach tej książki Card robi to, co umie najlepiej – ujmuje za serce.
„Locus”
Orson Scott Card (ur. 1951) – jeden z najbardziej popularnych autorów science fiction. Debiutował opowiadaniem „Gra Endera”, które zostało później rozbudowane do rozmiarów powieści. Zapoczątkowała ona kultowy cykl. „Statki Ziemi” to trzecia część innego znanego cyklu autora, sagi „Powrót do domu”.
Bohaterowie wyruszają w podróż do ćwierć koła świata, poznając takie miejsca jak Szwecja, Anglia, Arktyka, Kuba, Afryka, Artek (międzynarodowy obóz pionierów na Półwyspie Krymskim).
Haven, idylliczne miasteczko w stanie Maine, przeobraża się w niebezpieczną pułapkę dla każdego nowego przybysza. Diabelską przemianę wywołuje na pozór błahe wydarzenie - Bobbi Anderson potyka się w lesie o dziwny metalowy przedmiot i bezskutecznie stara się go wykopać. Wkrótce tajemnicza rzecz, zagrzebana w ziemi od tysiącleci, zaczyna się rozrastać i zmieniać kształty, upodabniając się do ruin starożytnej budowli. Bobbi i jej partner popadają w dziwne uzależnienie od tego wykopaliska, a wszyscy mieszkańcy Haven zostają obdarzeni mocą nieznaną zwykłym śmiertelnikom...Powieść doskonale łączy elementy fantastyki i grozy. Oprócz sporej dawki horroru, humoru i napięcia, czytelnicy znajdą w niej znakomite obrazki obyczajowe z życia amerykańskiej prowincji.
Rachel Knight to nieustępliwa prawniczka zatrudniona w prokuraturze okręgowej Los Angeles. Kiedy jej kolega z wydziału zostaje zamordowany, Rachel przejmuje po tragicznie zmarłym jego najtrudniejszą sprawę: brutalny gwałt na młodej dziewczynie, córce wpływowego lekarza. Zaczyna prowadzić śledztwo na własną rękę, wikłając się coraz bardziej w świat polityki i wielkich fortun – ryzykując przy tym własną reputacją i życiem…
Czternaście mrocznych opowiadań grozy pióra mistrza gatunku. Dzięki nim trafimy do tajemniczego świata cyklu Mroczna Wieża, w którym bohater musi się zmierzyć z czyhającymi na niego wampirzycami, ale juz kilkanaście stron dalej uciekamy wraz z Johnem Diallingerem przed obławą FBI. Spotykamy wędrujących nieboszczyków, prześladuje nas zmieniający się obraz i trafiamy do pokoju hotelowego, w którym od lat dochodzi do makabrycznych wypadków...
Rodzinne historie są nakreślone na piasku, nie wykute kamieniu…
Poruszająca opowieść o zaufaniu, zdradzie i wybaczeniu…
Maya i Rebecca Ward są siostrami i cenionymi lekarkami. Podczas gdy Maya ogranicza się do spokojnej praktyki prowadzonej wspólnie z mężem Adamem, Rebecca lubi ryzyko i ekstremalne sytuacje. Gdy w wybrzeże Karoliny Północnej uderza potężny huragan, Rebecca i Adam nakłaniają Mayę do uczestnictwa w akcji ratowniczej. Maya bez reszty oddaje się niesieniu pomocy poszkodowanym, ale helikopter, którym transportuje rannych do szpitala, wpada do wezbranej rzeki. Wydaje się, że katastrofy nikt nie przeżył.
W obliczu straty, Rebecca i Adam zbliżają się do siebie – najpierw szukając pocieszenia, potem namiętności. Nie wiedzą, że kilka mil od cywilizacji ranna Maya utknęła wśród obcych ludzi, którym być może nie powinna ufać. Czy z dala od siostry, zawsze spieszącej jej na ratunek, Maya odnajdzie odwagę, by się ratować?
Dolina Koom - to właśnie tam trolle złapały w zasadzkę krasnoludów, a krasnoludy złapały w zasadzkę trolle. To było daleko stąd. To było dawno temu.Sam Vimes ze Straży Miejskiej Ankh-Morpork znowu zobaczy wojnę, tym razem przed własnym biurem, jeśli nie rozwiąże zagadki morderstwa przynajmniej jednego krasnoluda. Kiedy jego ukochana Straż się rozsypuje, kiedy grzmią werble bojowe, musi odsłonić każdy ślad, przechytrzyć każdego skrytobójcę, pokonać każdą ciemność, by znaleźć rozwiązanie.Aha - codziennie o szóstej, niezawodnie, bez żadnych wykrętów, musi wrócić do domu i poczytać synkowi ""Gdzie jest moja krówka"" ze wszystkimi odpowiednimi odgłosami podwórka. Są pewne rzeczy, które zwyczajnie trzeba załatwić.
W oborze na farmie amiszów w Pensylwanii znaleziono zwłoki noworodka. Lokalna społeczność jest w szoku -o odebranie dziecku życia zostaje oskarżona jego domniemana matka, osiemnastoletnia Katie Fisher, niezamężna dziewczyna z rodziny amiszów. Sprawę Katie przyjmuje Ellie Hathaway, adwokatka z wielkiego miasta. Po raz pierwszy w swojej karierze spotyka się z wymiarem sprawiedliwości rządzącym się innymi zasadami niż ten, który zna na wylot. Zagłębiając się w świat amiszów, musi znaleźć sposób, aby dotrzeć do swojej klientki i porozumieć się z nią w jej języku. Praca nad tą zawikłaną sprawą prowadzi ją także w głąb własnego ja, a kiedy jeszcze pojawi się w jej życiu mężczyzna z przeszłości, Ellie stanie oko w oko ze swoimi najtajniejszymi lękami i pragnieniami.
Tajemnicza powieść, w której człowiek do końca nie jest człowiekiem, złe duchy szukają pomocy wśród żywych, a za piwnicznymi drzwiami nie zawsze znajdują się schody. Młoda, twardo stąpająca po ziemi lekarka Megi, mieszkająca w Gdańsku, dostaje w spadku po ciotce zabytkową kamienicę nieopodal krakowskiego rynku. W nowym mieście przychodzi się jej zmierzyć nie tylko z nowymi ludźmi, ale też niewyjaśnialnymi z pozoru zdarzeniami. Dar, który staje się nadzieją na przyszłość, otwiera wrota do sekretnej przeszłości, w której wszystko, co dotychczas poznane, zmienia twarz. Co zrobić ze spadkiem, na który składają się strach, zagadki i drzwi do innego świata?
Coś zaginęło na Niewidocznym Uniwersytecie - najbardziej prestiżowej (tzn. jedynej) instytucji naukowej w Ankh-Morpork. Brakuje profesora - ale grupa poszukiwawcza jest w drodze! Zespół starszych magów podąży jego tropem, dokądkolwiek by prowadził, nawet na drugi koniec Dysku, gdzie Ostatni Kontynent, Czteriksy, wciąż jest w stadium budowy. Wyobraźcie sobie magiczną krainę, gdzie deszcz jest tylko mitem, gdzie to, co zwykłe, jest niezwykłe, a przeszłość i teraźniejszość biegną ramię w ramię. Przeżyjcie grozę spotkania z Szalonym Krasnoludem, Wojownikiem Szos, Śmiercią, jednym czy drugim Stwórcą i przerażającym Pasztecikowym Pływakiem... Wczujcie się w tę pasję, kiedy mieszkańcy Ostatniego Kontynentu odkrywają, co się dzieje, kiedy pada deszcz, a rzeki wypełniają się wodą (na przykład trzeba odwołać regaty)...
Eulalia, jest reporterką telewizyjną (jak zresztą sama autorka); kocha góry i robienie o nich filmów. Ma pracę (zajmującą), dom (pół bliźniaka właściwie), samochód (niezły), dwoje udanych dzieci, przyjaciół - właściwie wszystko poza stałym mężczyzną. A że nawet dzisiejsza kobieta wyzwolona nie zawsze, mimo wszystko, radzi sobie bez onego i przyjemności z nim związanych, Eulalia zaczyna bystrzej spoglądać na otaczających ją panów...
Monika Szwaja
Jedna z najpoczytniejszych polskich autorek. Mieszka w Szczecinie. Szczęśliwy przypadek sprawił, że nie dostała się na prawo i rozpoczęła pracę w telewizji, która stała się miłością jej życia. Ukończyła polonistykę na uniwersytecie w Poznaniu. W stanie wojennym uczyła polskiego i historii w Podgórzynie w Karkonoszach, potem przez sześć lat była nauczycielką w szczecińskich szkołach. W 1989 roku, jak wielu wyrzuconych wcześniej dziennikarzy, powróciła do pracy w telewizji. Kocha muzykę: klasyczną, symfoniczną, folk irlandzki oraz szanty. Kocha góry w każdej postaci. Kocha ludzi (z wyjątkiem wrednych i głupich). Kocha psy (bez wyjątku).
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?