Niniejsza książka jest kolejną monografią w cyklu przedstawiającym wybrane zagadnienia aktualnych wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w ujęciu echokardiograficznym. Publikacja jest przeznaczona dla kardiologów, internistów, studentów medycyny i wszystkich lekarzy zorientowanych lub chcących się zorientować w echokardiografii, a którym książka mogłaby pomóc w codziennej praktyce klinicznej.
Powodem powstania monografii była chęć ożywienia zapisu rekomendacji przy użyciu najbardziej obrazowego narzędzia, jakim jest echokardiografia ? ?serce kardiologii?. Takie ujęcie wytycznych miało zachęcić do ich przeczytania, zwłaszcza wobec ogromu publikowanych dokumentów dynamicznie rozwijającej się kardiologii. Bezpośrednią inspiracją dla tej książki były publikacje standardów z echokardiografią w redagowanym przeze mnie dziale Echokardiografia od podstaw w Kardiologii po Dyplomie.
Podręcznik został napisany przez zespół znakomitych autorów, autorytetów w dziedzinie echokardiografii.
Wspólnie z Zarządem Sekcji Echokardiografii PTK mamy nadzieję, że książka spotka się z zainteresowaniem Czytelników.
Edyta Płońska-Gościniak
Wskazania do zastosowania leków przeciwkrzepliwych rozszerzają się i obejmują coraz liczniejsze grupy chorych. Powszechnie wykorzystuje się je w leczeniu i profilaktyce zakrzepicy żylnej, zatorowości płucnej, u chorych z migotaniem przedsionków i z protezami zastawkowymi. Książka, którą Państwu przekazujemy, jest adresowana przede wszystkim do lekarzy praktyków. W przystępny sposób prezentuje współczesne zasady terapii przeciwkrzepliwej: wskazania, przeciwwskazania oraz ocenę ryzyka krwawień. Koncentrujemy się w niej na leczeniu przeciwkrzepliwym, a terapię antyagregacyjną omawiamy głównie w kontekście
jednoczesnego leczenia przeciwkrzepliwego.
Mamy nadzieję, że książka, którą oddajemy w Państwa ręce, będzie pomocna w podejmowaniu codziennych decyzji terapeutycznych.
Prof. dr hab. med. Piotr Pruszczyk,
Dr med. Krzysztof Jankowski
WIELKA INTERNA pod redakcją Adama Antczaka, Michała Myśliwca i Piotra Pruszczyka łączy pokolenia. Jest w niej i świeże spojrzenie młodości, i doświadczenie wytrawnych mistrzów. Znajdą tu Państwo wielkie serce i głęboką wiedzę setek wybitnych polskich specjalistów, którzy zostali zaproszeni i nadal są zapraszani do współtworzenia WIELKIEJ INTERNY.
WIELKA INTERNA to śmiałe wejście polskiej myśli medycznej w nowe stulecie. Finalnie weźmie w niej udział 1500 autorów z różnych ośrodków medycznych z całej Polski. Znajdują się wśród nich i wybitni profesorowie, i doświadczeni praktycy, i wschodzące talenty.
WIELKA INTERNA powstaje - podobnie jak podręczniki amerykańskie - w oparciu o jednolitą strukturę rozdziału ułożoną w logicznym porządku. Usystematyzowanie wiedzy oznacza przekazanie jej w sposób prosty, zrozumiały, przejrzysty.
WIELKA INTERNA to niespotykane bogactwo treści. To liczne ryciny i tabele, to tematy nieuwzględniane wcześniej w podręcznikach, łączące choroby wewnętrzne z innymi specjalizacjami (np. medycyną pracy, chirurgią, anestezjologią).
WIELKA INTERNA jest spójna z publikacją LEKI WSPÓŁCZESNEJ TERAPII. Oznacza to, że zaleca leki aktualnie dostępne na rynku.
WIELKA INTERNA to publikacja dla lekarzy, którzy nie mają czasu... szukać w innych źródłach.
Szanowna Czytelniczko,
Szanowny Czytelniku!
Z wielką przyjemnością przekazuję pierwszą w Polsce i prawdopodobnie na świecie monografię pt. Interna w obrazach echo dotyczącą echokardiograficznej oceny zajęcia serca u pacjentów wybranych oddziałów internistycznych, w tym kardiologii. Publikacja jest przeznaczona dla kardiologów, internistów i wszystkich zainteresowanych lekarzy, którym mogłaby pomóc w codziennej praktyce klinicznej. Podręcznik został napisany wspólnie z moimi przyjaciółmi, najwybitniejszymi autorytetami polskiej i europejskiej echokardiografii, a jednocześnie najlepszymi nauczycielami, którzy wyszkolili w echokardiografii rzesze lekarzy.
Książka jest spełnieniem moich długoletnich marzeń o podręczniku, który pomoże lekarzowi wykorzystać wiedzę echokardiograficzną w ocenie serca w różnych obszarach wielkiej interny. Dlatego mam nadzieję, że książka uzupełni brak na polskim rynku wydawniczym monografii dla lekarza pracującego lub konsultującego na różnych oddziałach internistycznych, a jednocześnie zorientowanego lub chcącego się zorientować w echokardiografii.
Monografia uzyskała rekomendację Sekcji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Edyta Płońska-Gościniak
DIAGNOSTYKA CHORÓB UKŁADU POKARMOWEGO
Objawy chorób układu pokarmowego
Andrzej Dąbrowski
Badania laboratoryjne w gastroenterologii
Krzysztof Celiński, Halina Cichoż-Lach
Badania diagnostyczne w zaburzeniach czynnościowych przewodu pokarmowego
Leszek Paradowski
Diagnostyka obrazowa chorób układu pokarmowego
Urszula Łebkowska, Adam Łukasiewicz, Marcin Polkowski
Endoskopia przewodu pokarmowego
Tomasz Marek
CHOROBY TRZUSTKI
Budowa i czynność trzustki
Andrzej Dąbrowski
Ostre zapalenie trzustki
Urszula Wereszczyńska-Siemiątkowska
Przewlekłe zapalenie trzustki
Grażyna Jurkowska, Marian Smoczyński
Rak trzustki
Grażyna Jurkowska
Guzy neuroendokrynne trzustki
Jan W. Długosz
Torbiele trzustki
Andrzej Dąbrowski, Marian Smoczyński
CHOROBY PĘCHERZYKA ŻÓŁCIOWEGO I DRÓG ŻÓŁCIOWYCH
Budowa i czynność dróg żółciowych
Ewa Nowakowska-Duława, Andrzej Nowak
Kamica żółciowa i zapalenie dróg żółciowych
Ewa Nowakowska-Duława, Andrzej Nowak
Pierwotne stwardniające zapalenie dróg żółciowych
Włodzimierz Mazur
Rak pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych
Ewa Nowakowska-Duława, Andrzej Nowak
Pierwotna marskość żółciowa wątroby
Włodzimierz Mazur
Inne przyczyny cholestazy
Marek Hartleb, Krzysztof Gutkowski
CHOROBY WĄTROBY
Budowa i czynność wątroby
Marek Hartleb
Interpretacja badań laboratoryjnych w chorobach wątroby
Piotr Milkiewicz
Biopsja wątroby
Piotr Milkiewicz Wirusowe zapalenia wątroby
Robert Flisiak
Autoimmunologiczne zapalenie wątroby
Krzysztof Gutkowski, Marek Hartleb
Alkoholowa choroba wątroby
Marek Hartleb
Niealkoholowa choroba stłuszczeniowa wątroby
Piotr Milkiewicz, Joanna Raszeja-Wyszomirska
Polekowe uszkodzenia wątroby
Marek Hartleb, Krzysztof Gutkowski
Ostra niewydolność wątroby
Maciej Wojcicki, Piotr Milkiewicz
Marskość wątroby
Marek Hartleb
Nadciśnienie wrotne
Marek Hartleb
Żylaki przewodu pokarmowego i gastropatia wrotna
Marek Hartleb
Wodobrzusze
Marek Hartleb
Zespół wątrobowo-nerkowy
Piotr Milkiewicz
Zespół wątrobowo-płucny
Piotr Milkiewicz
Encefalopatia wątrobowa
Piotr Milkiewicz, Ewa Wunsch
Opieka paliatywna w schyłkowej niewydolności wątroby
Piotr Milkiewicz, Michał Wasilewicz
Choroby naczyniowe wątroby
Piotr Milkiewicz
Łagodne guzy wątroby
Marek Hartleb
Rak wątrobowokomórkowy
Marek Krawczyk
Przeszczepianie wątroby
Marek Krawczyk, Urszula Ołdakowska-Jedynak, Leszek Pączek, Joanna Sańko-Resmer
Wrodzona hemochromatoza
Marek Hartleb
Wybrane choroby metaboliczne wątroby
Od wieku dziecięcego do dorosłego
Piotr Socha, Agnieszka Bakuła
Choroby wątroby u ciężarnych
Piotr Milkiewicz
Przewlekła cholestaza u dzieci
Joanna Pawłowska, Piotr Socha
Druga część Pulmonologii omawia niezwykle ważne dla tej dziedziny interny choroby obturacyjne (astmę i POChP), choroby śródmiąższowe płuc, niewydolność oddechową. Autorzy starali się przedstawić wiedzę w sposób jasny, ciekawy i nowoczesny. Myślę, że to się udało..
W historii polskiej interny tak obszernego przedstawienia chorób płuc nie było od lat. Wydano wiele znakomitych monografii i podręczników, ale bezlitosny upływ czasu część z nich mocno już zdezaktualizował.
Adam Antczak
Encyklopedia ukazuje się od ponad 50 lat. Obecne, nowe wydanie przygotowane przez Medical Tribune Polska ma szczególny charakter - jest to jubileuszowa XX edycja. Podczas opracowywania tego wydania starano się dokonać istotnych zmian, zgodnych z najnowszą wiedzą. Wśród współtwórców encyklopedii są wybitni specjaliści zarówno w dziedzinie nauk klinicznych, jak i podstawowych. Wierzymy, że Encyklopedia będzie stanowić w Polsce jedno z najważniejszych źródeł informacji o lekach i farmakoterapii.
Leki alopatyczne (L-Ż)
Szczepionki, immunoglobiny i surowice odpornościowe, preparaty immunomodulujące
Leki pochodzenia naturalnego
Rośliny i surowce lecznicze
Preparaty złożone pochodzenia naturalnego
Płyny do wlewów
Preparaty do żywienia doustnego
Środki przywracające fizjologiczną florę bakteryjną
Radiofarmaceutyki
Środki diagnostyczne
Alergeny stosowane w diagnozowaniu i odczulaniu
W książce zamieszczono informacje o lekach, z uwzględnieniem ich postaci i dawek, a także wielkości opakowań dostępnych na rynku.
W krótkim opisie leku zawarto syntetycznie podane działanie leku, wskazania, przeciwskazania do stosowania wraz z ostrzeżeniami, działania niepożądane oraz dawkowanie - tworząc podręczny przewodnik dla lekarza.
Choroby płuc to dziedzina niezwykle szeroka, wymagająca znajomości różnorodnych zagadnień nie tylko z zakresu medycyny klinicznej, ale także biologii molekularnej, immunologii czy mikrobiologii.
Z wielką starannością opracowany jest rozdział dotyczący diagnostyki radiologicznej układu oddechowego, omawiający klasyczne metody, a także najnowocześniejsze techniki obrazowania.
Bardzo rozbudowany jest rozdział poświęcony rakowi płuca.
Bardzo dużo miejsca poświęciliśmy zakazęniom dróg oddechowych, które - wbrew stereotypowi głoszącemu, że w dobie dostępności leków antywirusowych i antybiotyków zakażenia są problemem tylko w krajach ubogich - nadal są ogromnym wyzwaniem dla współczesnej medycyny.
Wielka Interna to podręcznik, który powstał z miłości do medycyny. Gromadzi prace znakomitych polskich specjalistów, którzy podjęli się wielkiego zadania - przelania na papier najnowszej i najaktualniejszej wiedzy klinicznej.
Wielka Interna jest przeznaczona dla:
- internistów
- specjalistów innych dyscyplin, aby mieli pod ręką praktyczne podsumowanie aktualnego stanu wiedzy z interny
- lekarzy przed specjalizacją
- studentów
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?