Pierwsza książka o integracji sensorycznej skierowana do rodziców malutkich dzieci. Autorki przybliżają ten fascynujący i złożony temat, pomagając wnieść do codzienności sporo elementów zabawy. Poczujesz radość rodzicielstwa wszystkimi zmysłami! To książka dla rodziców, którzy: – chcą zadbać o harmonijny rozwój swojego dziecka, – próbują poradzić sobie z trudnościami w zachowaniu niemowlęcia, – pragną zapobiec przyszłym problemom z funkcjonowaniem dziecka, Zaburzenia integracji sensorycznej u dziecka są zmartwieniem wielu rodziców. Mózg niemowlęcia nie zawsze jest w stanie prawidłowo przetworzyć docierające do niego bodźce, co może stać się przyczyną trudności w codziennym funkcjonowaniu, zarówno na etapie wczesnego dzieciństwa, jak i później. Autorki wyjaśniają, czym jest regulacja/samoregulacja i integracja sensoryczna. Opowiadają o tym, jak rozwija się i kształtuje u najmłodszych dzieci: od urodzenia do wieku 18 miesięcy. To rzetelna porcja wiedzy i propozycje wspierających zabaw, które pomagają odnaleźć się w świecie pełnym bodźców. Aleksandra Charęzińska: pedagożka specjalna, terapeutka integracji sensorycznej, specjalistka diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktorka masażu Shantala i nauczycielka akademicka. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla rodziców oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi; jej licencjonowany, autorski program dla profesjonalistów pracujących z dziećmi cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Joanna Szulc: dziennikarka i redaktorka. Przez wiele lat pracowała w redakcji miesięcznika „Dziecko”, do 2016 r. była jego redaktorką naczelną. Autorka i współautorka tekstów i książek o pielęgnowaniu i wspieraniu niemowląt i dzieci. Studia psychologiczne, certyfikat promotorki karmienia piersią i ukończone kursy wspierania rodziców w różnych obszarach dają jej podstawy merytoryczne do zajmowania się tymi tematami.
Poznajmy domki zwierząt na stronach wyjątkowo plastycznej książki. Przemieszczając się pomiędzy stronami odkrywamy różne rodzaje domków i domów zwierząt, dostarczając młodym miłośnikom pojazdów wiele radości. Hector Dexet to uznany francuski ilustrator młodego pokolenia, autor bestsellerowych hitów dla najmłodszych dzieci, m.in. „Kto zjadł biedronkę?”, „A co to?”, „Oto jest ogród”.
Początek przedszkola. Dla dziecka wszystko jest nowe. Nowe miejsce, nowi ludzie, nowy rytm dnia.Ignacy idzie do przedszkola to przeznaczona dla przedszkolnych debiutantów książka, która pomoże wesprzeć ich podczas oswajania się z nową rzeczywistością. Ignacy idzie do przedszkola Montessori, gdzie spotyka się z ciepłym przyjęciem dorosłych i dzieci, ale również mierzy się z wyzwaniami typowymi dla tego okresu, jak tęsknota za domem i trudności w nawiązywaniu relacji. Książka wspiera dzieci i rodziców w tym niełatwym okresie. Przeznaczona jest dla dzieci uczęszczających do wszystkich rodzajów placówek i może stanowić źródło inspiracji do przeprowadzenia bliskościowej adaptacji. Zawiera również treści dla rodziców dotyczące adaptacji przedszkolnej oraz karty edukacyjne.
Zdarza ci się myśleć, że nie jesteś wystarczająco dobrym rodzicem? Że nie radzisz sobie z problemami, presją, że wszyscy dookoła wiedzą lepiej, co jest dobre dla ciebie i dziecka? Wychowywanie szczęśliwych, pewnych siebie i odpornych dzieci jest najważniejszą pracą na świecie ale w naszym szybko rozwijającym się społeczeństwie wyzwania stojące przed rodzicami mogą być przytłaczające i wyczerpujące.Psycholog kliniczny dr Genevieve von Lob czerpie z bogatego doświadczenia z setkami rodzin z różnych środowisk, aby zapewnić rodzicom wsparcie. W oparciu o uważność, psychologię i neurobiologię ten uspokajający przewodnik pokaże ci, jak być dla siebie łagodniejszym i zaufać własnemu osądowi, gdy masz do czynienia z dylematami, przed którymi staje każdy rodzic. Na prawdziwych przykładach autorka pokazuje, jak rozładować napięcie i niepokój w domu. Zestresowani rodzice odkryją poczucie pewności, spokoju i równowagi zarówno dla siebie, jak i dla swoich dzieci.
Brytyjska seria książek o przygodach pieska Spota to klasyka literatury dziecięcej. Spot uwielbia spędzać czas ze swoją mamą. Robią razem mnóstwo ciekawych rzeczy. Spot kocha mamę, a mama kocha Spota.
Brytyjska seria książek o przygodach pieska Spota to klasyka literatury dziecięcej. Spot uwielbia spędzać czas ze swoim tatą. Robią razem mnóstwo ciekawych rzeczy. Spot kocha tatę, a tata kocha Spota.
Brytyjska seria książek o przygodach pieska Spota to klasyka literatury dziecięcej.
To pierwszy dzień Spota w żłobku. Będzie tam dzisiaj robił same ciekawe rzeczy i pozna nowych przyjaciół.
Szkoła ma problem z dzieckiem. Rodzice mają problem ze szkołą. W tym wszystkim jest dziecko – coraz bardziej sfrustrowane i przygniecione nadmiarem wymagań, nie jest w stanie efektywnie wykorzystać swojego potencjału. Zbyt często nauczyciele podejmują desperackie próby wpłynięcia na zachowanie dziecka poprzez zwiększenie wymagań i represji. To nie działa. Dr Ross W. Greene, uznany autorytet w dziedzinie psychologii klinicznej dzieci młodzieży, pokazuje, dlaczego tradycyjne szkolne metody dyscyplinowania dzieci nie sprawdzają się we współczesnej szkole. Oferuje skutecznie działający model rozwiązywania problemów przez współdziałanie – rodziców, szkoły i dziecka, a także: • narzędzia do identyfikacji problemów i eliminowania ich przyczyn, • wyraźne wskazówki, jak radykalnie poprawić komunikację z dziećmi i zmniejszyć ilość trudnych zdarzeń, wraz z wieloma konkretnymi przykładami, • praktyczne porady dotyczące udanego planowania i współpracy między nauczycielami, rodzicami i dziećmi.
Brawurowo napisana i zilustrowana książka, która swoim absurdalnym humorem bawi dzieci (i nie tylko!) w każdym wieku. Foka fika i fachowo fotki pstryka, himalaistka Ula huśta się na żyrandolu, w hotelowym hucząc holu, można też modrą miotłą kręcić młynki, mgłę maglować i robić minki!
„Berek literek” pomoże młodszemu dziecku osłuchać się z dźwiękami polskiej mowy, a dla starszych może być nieocenioną pomocą logopedyczną, umożliwiającą ćwiczenia językowe.
Agnieszka Frączek: doktor habilitowana językoznawstwa, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim. Z pasją bada zabytki leksykografii, tworzy też współczesne słowniki. W książkach dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o polszczyźnie.
Iwona Cała: doktor sztuki, architektka. Pracuje w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Projektuje budynki i książki. Prowadzi także warsztaty artystyczne i architektoniczne.
Nareszcie w Polsce! Brytyjska seria książek o przygodach pieska Spota to klasyka literatury dziecięcej, która już od niemal 40 lat wprawia w zachwyt najmłodszych czytelników Tym razem możesz zajrzeć pod filcowe klapki i pomóc Spotowi znaleźć jego skaczących przyjaciół. Pełna niespodzianek pierwsza książka o liczbach dla Twojego dziecka.
Nareszcie w Polsce! Brytyjska seria książek o przygodach pieska Spota to klasyka literatury dziecięcej, która już od niemal 40 lat wprawia w zachwyt najmłodszych czytelników Tym razem możesz zajrzeć pod filcowe klapki i pomóc Spotowi znaleźć jego puszystych przyjaciół. Pełna niespodzianek pierwsza książka o kolorach dla Twojego dziecka.
Trzeciej nocy trzeciego miesiąca po trzynastych urodzinach dziewczęta z Wierzbowego Wzgórza wypowiadają trzy życzenia. Jedno życzenie niemożliwe do spełnienia. Jedno życzenie, które sama możesz spełnić. I ostatnie, najskrytsze życzenie z głębi serca. Natasza jest najstarsza spośród trzech sióstr. Nie jest pewna, czy rzeczywiście wierzy w magię, mimo wszystko życzyłaby sobie całego mnóstwa rzeczy. Żeby mama, która zniknęła prawie osiem lat temu, wreszcie wróciła. Żeby chłopak, w którym się zadurzyła, pocałował ją. I chciałaby jeszcze, żeby w domu pełnym gwaru sióstr i ciotek ktoś ją wreszcie zauważył. Zatem w swój Dzień Życzeń dziewczyna wspina się na wzgórze i pod starą wierzbą wypowiada trzy życzenia. To, co dzieje się dalej, wykracza poza wszystko, co mogła sobie wyobrazić. Uważaj, czego sobie życzysz
Mała biała rybka płacze. Zgubiła swoją mamę!
Szuka jej wśród morskich stworzeń. Spotyka czerwonego kraba, pomarańczową rozgwiazdę, żółtego ślimaka, niebieskiego wieloryba i fioletową ośmiornicę. Ale gdzie jest mama?
„Mała biała rybka” to urocza opowieść o kolorach dla najmłodszych czytelników.
Przed rodzicami stoi ważne zadanie: dowiedzieć się, kim jest ich dziecko, jakie ma umiejętności, upodobania, cele i kierunki i umożliwić im realizowanie ich potencjału. Rodzice chcą również, aby ich dzieci były niezależne, ale też – żeby nie podejmowały złych decyzji. Nie chcą wywierać nacisku, ale chcą jednocześnie, żeby dziecko było chętne do działania. Nie chcą krzyczeć, ale chcą być wysłuchani. Dobre rodzicielstwo to nieustanne balansowanie między tym, czego potrzebuje dziecko, a tym, czego chce rodzic. Psycholog i autor książek, dr Ross Greene, proponuje stworzony przez siebie model rozwiązywania problemów przez współpracę, co pozwala na całkowitą rezygnację z nieskutecznych tradycyjnych metod, takich jak kary, nagrody, groźby i przekupstwa. W zamian rodzic dostaje narzędzia, które pozwalają dzieciom czuć się wysłuchanymi i ważnymi. „Ross Greene przekazuje rodzicom wytyczne, które są jasne, wykonalne i z pewnością wzmocnią zarówno rodziców, jak i dzieci.” Adele Faber, współautorka „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”
Książka do zabawy, przesuwania, zaglądania i podpatrywania niespodzianek! Wybierz się na wycieczkę do dużego miasta i zobacz, jakie czekają cię w nim przygody.
Międzynarodowy bestseller teraz w niezwykłej przestrzennej formie książki pop-up. Razem z dzieckiem możesz pobujać potwora w hamaku, pootwierać pojemniki z uczuciami, a nawet poczuć, jak pada deszcz!Kolorowy potwór nie wie, co się z nim dzieje. Wszystkie jego emocje się poplątały, sam już nie wie, co właściwie czuje! Trzeba to szybko naprawić. Czy ktoś mu pomoże?Prosta i zabawna historia, która wprowadzi dzieci w fascynujący język uczuć. Nauczcie się razem z kolorowym potworem, jak rozpoznawać i nazywać emocje.
Do baaardzo wysokiego budynku wchodzi dwoje dzieci. Po kolei wchodzą na każdą kondygnację. Na parterze jest sklep z czapkami i kapeluszami. Na pierwszym piętrze mieszka lew, który kocha szybkie samochody. Na drugim syrena bierze kąpiel w wannie – i tak z każdym piętrem poznajemy wszystkich mieszkańców. A na samej górze jest przyjęcie, na którym się spotykają!
Wielkoformatowa książka harmonijkowa, która bez słów opowiada niezliczone zabawne historie. Ale to nie koniec niespodzianek! To nie tylko książka – po rozłożeniu i powieszeniu na ścianie jest miarką, na której można zaznaczać wzrost dziecka. Rośnij w górę, mierz wysoko!
Tom Schamp – belgijski ilustrator, ukończył Sint-Lukas Brussels University College of Art and Design, studiował także w Poznaniu. Rysuje dla dzieci i dorosłych, ilustruje książki, projektuje plakaty i znaczki pocztowe.
Kiedy Molly pojawia się u wrót zamku, aby objąć etat złowrogiej wiedźmy, jego mieszkańcy nie są zachwyceni. W końcu ma dopiero 12 lat, jest dość niewysoka i nie wydaje się być zbyt przerażająca. Zapewnia jednak, że jest okropnie nikczemna i przepełniona straszliwą magią. Pracowicie wypełnia powierzone jej zadania, więc w zasadzie wszystkie sprawy idą zgodnie z planem. Aż do czasu, kiedy okazuje się, że Molly ukrywa kilka sekretów, w tym jeden największy: nie jest tym, za kogo się podaje! I co teraz? Cudownie zabawna, bogato ilustrowana powieść z bohaterami, których pokocha każde dziecko! O autorce: Ursula Vernon: wielokrotnie nagradzana amerykańska autorka i ilustratorka książek nie tylko dla dzieci. Jest dwukrotną laureatką prestiżowej Nagrody Hugo, w tym za najlepszą powieść graficzną.
Nagroda Towarzystwa Królewskiego w Londynie dla najlepszej książki naukowej 2018 roku!
Dlaczego z prostego w obsłudze dziecka wyrasta wymagający nastolatek?
Dlaczego tak ciężko zwlec go rano z łóżka?
Dlaczego tak często podejmuje ryzykowne zachowania?
Przyjęło się żartować, że nastolatki to bezmózgie stworzenia. Nie myślą racjonalnie, nie potrafią ocenić ryzyka, wszystko jest dla nich czarno-białe. Rodzice zaciskają zęby i powtarzają: „Wyrośnie z tego”.
Co sprawia, że okres dorastania jest tak wrażliwy? Inaczej mówiąc – co kryje mózg nastolatka?
Wielokrotnie nagradzana profesor neuronauk Sarah-Jayne Blakemore wyjaśnia, co dzieje się w mózgu dorastających dzieci. Wieloletnia praca jej zespołu badawczego pokazała, że okres dorastania jest czasem niezwykłej wrażliwości rozwojowej, ale jednocześnie wyjątkowej kreatywności, która powinna zostać dogłębnie poznana i doceniona.
Bo chociaż czasem nastolatek sprawia wrażenie, jakby szukał dziury w całym, on musi po prostu… wynaleźć siebie.
Sarah-Jayne Blakemore: profesor w Institute of Cognitive Neuroscience londyńskiego University College, prowadzi badania nad rozwojem mózgu w okresie dorastania oraz poznaniem społecznym w autyzmie. Laureatka Royal Society Insight Investment Science Book Prize. We wcześniejszych latach tę nagrodę zdobyli m.in. Stephen Hawking i Bill Bryson.
Nowe wydanie bestsellerowej książki o rodzicielstwie popularnej polskiej psycholog dziecięcej, która od wielu lat wspiera rodziców i doradza profesjonalistom. Jest autorką cenionych przez rodziców i ekspertów poradników, m.in. Nowego wychowania seksualnego i Akcji adaptacji.Dziecko z bliska to pierwsza polska książka o rodzicielstwie bliskości, która kompleksowo opisuje relacje w rodzinie, nawiązywanie i utrzymywanie więzi między rodzicami a dziećmi i pomiędzy rodzeństwem. Odpowie na nurtujące rodziców pytania:Jak pomóc dziecku rozpoznawać i wyrażać emocje?Czy karać, czy nagradzać?Jak i gdzie postawić granice?Konsekwentnie zabraniać czy czasem pozwolić?Jak nie zapomnieć o własnych potrzebach?To książka, która wesprze rodzica na drodze do poznania własnego dziecka i będzie przewodnikiem podczas radosnej podróży przez rodzicielstwo.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?