Po raz pierwszy w Polsce czwarta część fantastyczno-przygodowej serii Henry'ego H. Neffa, która splata w jeszcze bardziej porywającą całość wątki fantasy, science fiction i mitologiczne.Świat stoi u progu zagłady Czy jest jakiś ratunek? Prusias nie waha się przed wykorzystaniem osłabionego Astarotha i wykorzystuje sytuację, aby stworzyć własne imperium. Potężna armia czeka tylko na rozkaz.Rowan musi liczyć na Maksa McDanielsa i Davida Meno i mieć nadzieję, że ich połączone moce zdołają zatrzymać siły zła, zanim będzie za późno.Ktoś jednak naznaczył Maksa śmiercią. Wszyscy są podejrzani. Jeśli zabójcom się powiedzie, los Rowan może zależeć od małej Miny. Jej umiejętności są potężne, ale niesprawdzone.A gdzie jest Astaroth? Czy uciekł z tego świata, czy też przyczaił się w mroku, czekając na kolejną okazję?
„Nasze relacje z istotami innymi niż ludzie mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie, naszego ducha i nasze poczucie integracji ze światem”
„Kiedy wzywa nas dzicz” to poruszający głos w świecie zdominowanym przez technologię i ciągłą komunikację cyfrową. Przełomowa książka Richarda Louva, „Ostatnie dziecko lasu”, zapoczątkowała międzynarodowy ruch poświęcony idei połączenia dzieci z naturą.
Teraz w „W kiedy wzywa nas dzicz” autor redefiniuje wspólną przyszłość ludzi i zwierząt. Bada nasze powiązania ze zwierzętami i to, jak mogą one odmienić nasze fizyczne i duchowe życie, służąc jako antidotum na postępującą samotność. W rozmowach z naukowcami, teologami, ekspertami od dzikiej przyrody, uzdrowicielami, psychologami, działaczami i rodzicami, wyjaśnia między innymi: – jak ludzie komunikowali się ze zwierzętami kiedyś, a jak robią to dzisiaj; – jak psy mogą uczyć dzieci etyki; – jak terapia wspomagana przez zwierzęta może zmienić podejście do zdrowia psychicznego i edukacji; – jaką rolę odgrywają relacje człowiek-zwierzę w naszym duchowym życiu.
„Kiedy wzywa nas dzicz” przemawia za ochroną, wsparciem i tworzeniem zrównoważonego i wspólnego siedliska dla wszystkich stworzeń – nie z powodu strachu, ale z powodu miłości. Wskazuje nam to, czego wszyscy pragniemy w erze technologii: prawdziwego połączenia. „Louv pisze o naszej potrzebie zatracenia się w naturze i o tym, jak nasze interakcje ze zwierzętami mogą pomóc ocalić nie tylko nas samych, ale i planetę. W lirycznej, czasem mistycznej prozie kwestionuje nasze założenia dotyczące tego, jak odnosimy się do innych gatunków”.
Booklist „Richard Louv znowu to zrobił. Niezwykła książka, która pomoże wszystkim oderwać się od ekranów i przypomnieć sobie, że jesteśmy zwierzętami w świecie zwierząt”. Bill McKibben, autor Falter: Has the Human Game Begun to Play Itself Out
„Przełomowa”. Psychology Today
„Prezentując badania naukowe ekspertów różnych dziedzin, książka jest przekonującym wezwaniem do przywrócenia więzi ze światem zwierząt. Książka dla tych, którzy we współczesnym społeczeństwie czują się przytłoczeni, pozbawieni duchowości”. Library Journal
„Ostatnie dziecko lasu” to książka, która radykalnie zmienia sposób myślenia o przyszłości – naszej i naszych dzieci.
Choć z badań wynika, że kontakt z przyrodą wspomaga leczenie ADHD, poprawia koncentrację i koordynację ruchową, regeneruje umysł i ciało, na całym świecie – nie tylko w krajach rozwiniętych – wzrasta liczba osób, których kontakt z naturą ograniczony jest do minimum. Richard Louv błyskotliwie pisze o tym, jak do tego doszło, dlaczego to tak istotne i co możemy z tym zrobić.
Książka „Ostatnie dziecko lasu” została przetłumaczona na kilkanaście języków, wywołując liczne dyskusje wśród nauczycieli, lekarzy i rodziców na temat „zespołu deficytu natury” i przyszłości naszego społeczeństwa. Zebrano w niej najnowsze badania wskazujące na to, że bezpośrednia ekspozycja na przyrodę jest niezbędna dla optymalnego rozwoju oraz zdrowia fizycznego i emocjonalnego dzieci i dorosłych. Znajdziesz tu m.in:
– 100 prostych działań, które możesz podjąć, aby wprowadzić zmiany w swojej społeczności, szkole i rodzinie;
– 35 tematów do dyskusji, które zainspirują ciebie i twoich znajomych w każdym wieku do rozmów o znaczeniu przyrody w ich życiu;
– zaktualizowane badania potwierdzające, że bezpośredni kontakt z przyrodą jest niezbędny dla zdrowia fizycznego i emocjonalnego dzieci i dorosłych.
„Bardzo dobra książka o tym, czym kiedyś było dzieciństwo i czym powinno dziś być, oraz dlaczego tak ważny jest kontakt dzieci z przyrodą. Zresztą nie tylko dzieci. Bez zaglądania w różne zakamarki, włóczenia się po lesie albo łąkach lub podglądania innych stworzeń po prostu nie będziemy szczęśliwi i nic nam tego nie zastąpi”.
Adam Wajrak
Max i Ginger bawią się w ogrodzie, ale Maxowi przeszkadza jego pielucha.
Może pójście na nocnik pozwoli mu biegać szybciej?
Codzienny wszechświat pełen czułości i zabawy w nowej serii bestsellerowych autorek Astrid Desbordes i Pauline Martin.
Polecamy również: „Max i Królik. Babka ze złością”.
Zróbcie miejsce na półce dla niefalbianiastej królewny!
Królewna Harriet nie jest typową damą w opałach! Po pierwsze jest chomikiem! A po drugie lubi walczyć ze smokami czy skakać z klifów, czym doprowadza rodziców na skraj obłędu. Mimo że Harriet nie jest już niepokonana (teraz jest już „tylko bardzo, bardzo uparta”), nadal poszukuje przygód. Ale czy jest w stanie uratować dwanaście tańczących mysich królewien, kiedy przed nią już tylu zawiodło?
Królewna Harriet nie lubi czesać włosów, śpiewać duetów z leśnymi zwierzętami ani żadnych innych zajęć typowych dla królewien. Teraz, zaledwie kilka tygodni po unicestwieniu klątwy z pierwszej części serii („Harriet Niepokonana”), pragnie nowego wyzwania. Kiedy pojawia się wróżka, potrzebująca jej pomocy w królestwie myszy, Harriet nie zastanawia się długo. Dowiaduje się o zaklętych dwunastu mysich królewnach, które muszą tańczyć całą noc, każdej nocy! Harriet przybywa na zamek uzbrojona w poncho niewidkę. Musi się dowiedzieć, co zmusza królewny do tańca i złamać klątwę, zanim będzie za późno.
Królewna chomik to wypełniona akcją, niezwykle zabawna, komiksowo-hybrydowa seria, pełna girl power i nowych, pokręconych baśniowych motywów dwukrotnej laureatki Nagrody Hugo.
Ursula Vernon jest autorką i ilustratorką m.in. „Nurk”, „Digger”, „Dragonbreath”, „Zamek Zadzior”. Jej nominowany do Nagrody Eisnera komiks „Digger” otrzymał Nagrodę Hugo dla Najlepszej Powieści Graficznej i Nagrodę Mythopoeic, a jej książka dla dzieci „Dragonbreath” zdobyła Nagrodę Sequoyah w 2013 r.
Ursula dorastała w Oregonie i Arizonie, chodziła do Macalester College w Minnesocie, gdzie później mieszkała przez dziesięć lat, do czasu, aż się w końcu nauczyła prowadzić w głębokim śniegu i była zobligowana do opuszczenia stanu. Przeprowadzając się kilka razy, osiadła w końcu w Pittsboro, w Karolinie Północnej, gdzie pracuje jako artystka, pisarka i twórczyni rozmaitych osobliwości. Mieszka z mężem, psem beaglem i małą kolekcją kotów. Recenzje „Odważna Harriet jest tak samo cudowna jak była w swoim debiucie... Fani pokręconych feministycznych baśni będą zachwyceni, a dotychczasowi fani Harriet nie będą zawiedzeni drugą częścią. Dajcie trzecią książkę!”—Booklist „Utrzymując wyraźny balans między humorem a zadziornością, ta kontynuacja zdobędzie masę chichoczących czytelników.”—Kirkus Reviews
Autor: Ursula Vernon
Duży Jano i mały Wito przeżywają nowe przygody. Tym razem są u babci i dziadka na wsi. Dziadek jest chory i trzeba znaleźć jego ulubiony kocyk. Jest taki miły w dotyku Chłopcy zaczynają poszukiwania na dworze. Spotykają psa, kurę, krowę i nawet traktor, ale gdzie się podział kocyk? Kolejna kartonowa książka w serii uwielbianej przez najmłodszych i cenionej przez rodziców za walory edukacyjne. Stworzona przez autorkę bloga Matkawariatka i logopedkę Wiolę Wołoszyn i lubianego nie tylko przez dzieci ilustratora Przemka Liputa. Mnóstwo wyrazów dźwiękonaśladowczych, elementy sensoryczne, żartobliwa fabuła oraz przyjazne ilustracje sprawiają, że jest to książka, od której nie ucieknie żadne dziecko!
Dzieci przejmują kuchnię!
Książka kucharska, która ułatwi wszystkim rodzicom, dziadkom i opiekunom gotowanie z maluchami w wieku od 1 do 4 lat. Wszystko w tej książce jest przyjazne małym dzieciom i minimalizuje potrzebę interwencji dorosłych – nie ma rozgrzanych płyt kuchennych, ostrych noży ani surowego mięsa. Starannie dobrane przepisy dają dzieciom możliwość robienia tego, co kochają: ugniatania, sortowania, mieszania i nalewania.
„Małe rączki w kuchni” to opisane krok po kroku 60 przepisów idealnych dla całej rodziny. Znajdziecie tu także informacje o alergiach pokarmowych, rady dla rodziców niejadków i mnóstwo pomysłów na rozwiązywanie typowych problemów. Książka jest pełna prostych i pysznych dań, z których samodzielnego przygotowania będzie dumne każde dziecko.
Annabel Woolmer jest mamą dwójki dzieci, która zainteresowała się gotowaniem pewnego deszczowego popołudnia, kiedy próbowała zabawić swoje 13-miesięczne dziecko. Od tamtej pory gotowała regularnie z obojgiem dzieci i wieloma innymi maluchami. Sfrustrowana brakiem odpowiednich przepisów dla małych dzieci, Annabel postanowiła napisać własną książkę, skupiając się na radosnej zabawie i odkrywaniu przez dzieci prawdziwego jedzenia.
Dzieci przejmują kuchnię!
Książka kucharska, która ułatwi wszystkim rodzicom, dziadkom i opiekunom gotowanie z maluchami w wieku od 1 do 4 lat.
Wszystko w tej książce jest przyjazne małym dzieciom i minimalizuje potrzebę interwencji dorosłych – nie ma rozgrzanych płyt kuchennych, ostrych noży ani surowego mięsa. Starannie dobrane przepisy dają dzieciom możliwość robienia tego, co kochają: ugniatania, sortowania, mieszania i nalewania.
„Małe rączki w kuchni” to opisane krok po kroku 60 przepisów idealnych dla całej rodziny. Znajdziecie tu także informacje o alergiach pokarmowych, rady dla rodziców niejadków i mnóstwo pomysłów na rozwiązywanie typowych problemów. Książka jest pełna prostych i pysznych dań, z których samodzielnego przygotowania będzie dumne każde dziecko.
Annabel Woolmer jest mamą dwójki dzieci, która zainteresowała się gotowaniem pewnego deszczowego popołudnia, kiedy próbowała zabawić swoje 13-miesięczne dziecko. Od tamtej pory gotowała regularnie z obojgiem dzieci i wieloma innymi maluchami. Sfrustrowana brakiem odpowiednich przepisów dla małych dzieci, Annabel postanowiła napisać własną książkę, skupiając się na radosnej zabawie i odkrywaniu przez dzieci prawdziwego jedzenia.
Książka dla najmłodszych czytelników, wspierająca spostrzegawczość i rozwój małej motoryki.
Gdzieś na plaży ukrył się pingwin. Czy jest za parasolem? A może schował się za zamkiem z piasku? Podnieś i przesuń ruchome elementy tej książki, aby sprawdzić, gdzie się schował.
Poruszająca i zabawna opowieść o przyjaźni, która trwa wbrew przeciwnościom. Wiedźmy nie przyjaźnią się z maszkaronami, każdy to wie. Wiedźmy są wykształcone, bystre, wyrafinowane.Maszkarony to nieokrzesane gbury, podobno nawet czasem bywają groźne. Ale Pola i Buster przyjaźnią się od zawsze. Jakimś cudem udało im się to utrzymać w sekrecie. Aż pewnego dnia, zupełnie niespodziewanie, spotykają się na szkolnej wycieczce. Pola musi podjąć najtrudniejszą decyzję w życiu. Zawsze chciała być taka jak inne wiedźmy. Ale od zawsze też kocha Bustera
Potwory pod łóżkiem, pierwszy dzień w nowej szkole, udział w zawodach sportowych – wszystko to może wywoływać u dziecka lęki, obawy, niepokoje. Bezradni rodzice nie wiedzą, jak pomóc przestraszonemu dziecku zacząć odczuwać nieskrępowaną radość dzieciństwa.
Gdzieś w głębi swojej istoty każdy lęk obraca się wokół rzeczy ważnych, na przykład opuszczenia albo bezpieczeństwa. Wydaje się banalny tylko dlatego, że dziecko nie potrafi ująć swoich najgłębszych uczuć słowami. Bywa też, że lęki przechodzą jak pałeczka w sztafecie – z ojca na syna, z matki na córkę.
Lawrence J. Cohen przedstawia specjalny zestaw mądrych i skutecznych strategii na oswajanie lęków, które łączą radosną zabawę z głębokim zrozumieniem dla emocji dziecka, miłością, empatią i akceptacją.
Czytając „Nie strach się bać”:
- nauczysz się zadawać Pytanie drugiego kurczaka,
- sprawdzisz, jak działa System bezpieczeństwa twojego dziecka,
- pozbędziesz się myślenia
„A co, jeśli...”. Autor kładzie nacisk na ogromną wagę bliskiej relacji z dziećmi, która pozwala łagodnie pomóc lękliwemu dziecku przeciwstawić się strachom i zacząć cieszyć się życiem pełnym radości z odkrywania nieznanych obszarów. Pokazuje, jak dzięki mądremu rodzicielstwu zapewnić dziecku mocne poczucie bezpieczeństwa, aby nabrało odwagi do zmierzenia się ze swoim lękiem.
Pierwsze miesiące życia dziecka to szczególny czas dla rodziców. Poznają niemowlę, uczą się jego zachowań i reakcji. Często czują się bezradni: bo maluch płacze, nie chce spać lub jeść i trudno rozpoznać o co mu chodzi. Często chodzi o nieodpowiednią ilość bodźców i problemy z samoregulacją.
Autorki wyjaśniają, czym jest regulacja/samoregulacja i integracja sensoryczna. Opowiadają o tym, jak rozwija się i kształtuje u najmłodszych dzieci: od urodzenia do wieku 18 miesięcy. Przybliżają też sposoby wspierania rozwoju sensoryki. Wyjaśniają jak pracują poszczególne zmysły i co można zrobić, by zapewnić dziecku - poprzez codzienną zabawę – potrzebne mu doznania sensoryczne.
To książka dla rodziców, którzy:
– chcą zadbać o harmonijny rozwój swojego dziecka
– próbują poradzić sobie z trudnościami w zachowaniu niemowlęcia
– pragną zapobiec przyszłym problemom rozwojowym dziecka i pomóc mu w pełni rozwinąć jego potencjał sensoryczny.
To rzetelna porcja wiedzy i propozycje wspierających zabaw, które pomagają odnaleźć się w świecie pełnym bodźców.
Aleksandra Charęzińska: pedagożka specjalna, terapeutka integracji sensorycznej, specjalistka diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktorka masażu Shantala i nauczycielka akademicka. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla rodziców oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi; jej licencjonowany, autorski program dla profesjonalistów pracujących z dziećmi cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.
Joanna Szulc: dziennikarka i redaktorka. Przez wiele lat pracowała w redakcji miesięcznika „Dziecko”, do 2016 r. była jego redaktorką naczelną. Autorka i współautorka tekstów i książek o pielęgnowaniu i wspieraniu niemowląt i dzieci. Studia psychologiczne, certyfikat promotorki karmienia piersią i ukończone kursy wspierania rodziców w różnych obszarach dają jej podstawy merytoryczne do zajmowania się tymi tematami.
Książkę polecają: Polskie Towarzystwo Integracji Sensorycznej, Wyrwane z kontekstu, Nebule, Hafija - blog matki karmiącej, Alaantkowe BLW, Matka Wariatka, Fizjoterapeutka z misją
Patykopies i jego przyjaciele powracają! Są coraz bardziej głodni i mają niebywałą wręcz chęć na hot dogi. Co za szczęście, że wiedzą, gdzie się je sprzedaje! Ale jak odwrócić uwagę sprzedawcy i co zrobić, kiedy pojawi się kolejne głodne zwierzę? W brzuchach burczy coraz bardziej…
Znakomicie opowiedziana historia, a zilustrowana, cóż… Autor wprost wyznaje, że psów to on rysować nie umie! Dlatego Patykopies wygląda tak, jak wygląda, ale za to w książce znajdziecie całe mnóstwo innych zabawnych rysunków i żartów.
O autorze:
Tom Watson mieszka w Chicago z żoną, córką i synem. Nietrudno się domyślić, że ma też psa. Na początku swojej kariery Tom pracował w polityce, w tym jako rzecznik prasowy gubernatora Ohio. Czas Toma w polityce uświadomił mu bardzo ważną rzecz: dzieci są mądrzejsze od dorosłych, dlatego o wiele bardziej zabawne i satysfakcjonujące jest pisanie dla nich książek niż przemówień dla dorosłych.
Im więcej dzieci w rodzinie, tym więcej radości, ale i hałasu, skomplikowanych sytuacji oraz wyzwań. Jak poukładać relacje, aby każdy czuł się ważny i potrzebny? Co wspiera więzi między dziećmi, a co je narusza? Po co dzieciom konflikty i jak im w nich towarzyszyć? Małgorzata Stańczyk, psycholog i dziennikarka, propagatorka Rodzicielstwa Bliskości, mama trójki dzieci, w swojej książce pomaga przeprowadzić całą rodzinę przez niełatwą czasem sytuację pojawienia się w rodzinie kolejnego dziecka. Napisana z szacunkiem dla odmienności każdego członka rodziny książka pokazuje, jak wzmacniać każde z dzieci tak, aby miało przestrzeń na własny rozwój. Autorka nie zapomina również o rodzicach, pokazując im, jak mogą zadbać o siebie, aby mogli być oparciem dla swoich dzieci i czerpać satysfakcję z rodzicielstwa. Uspokaja w obliczu niepokojów i pomaga nabrać zaufania do swoich rodzicielskich kompetencji.
Pierwsza książka o integracji sensorycznej skierowana do rodziców malutkich dzieci. Autorki przybliżają ten fascynujący i złożony temat, pomagając wnieść do codzienności sporo elementów zabawy. Poczujesz radość rodzicielstwa wszystkimi zmysłami! To książka dla rodziców, którzy: – chcą zadbać o harmonijny rozwój swojego dziecka, – próbują poradzić sobie z trudnościami w zachowaniu niemowlęcia, – pragną zapobiec przyszłym problemom z funkcjonowaniem dziecka, Zaburzenia integracji sensorycznej u dziecka są zmartwieniem wielu rodziców. Mózg niemowlęcia nie zawsze jest w stanie prawidłowo przetworzyć docierające do niego bodźce, co może stać się przyczyną trudności w codziennym funkcjonowaniu, zarówno na etapie wczesnego dzieciństwa, jak i później. Autorki wyjaśniają, czym jest regulacja/samoregulacja i integracja sensoryczna. Opowiadają o tym, jak rozwija się i kształtuje u najmłodszych dzieci: od urodzenia do wieku 18 miesięcy. To rzetelna porcja wiedzy i propozycje wspierających zabaw, które pomagają odnaleźć się w świecie pełnym bodźców. Aleksandra Charęzińska: pedagożka specjalna, terapeutka integracji sensorycznej, specjalistka diagnozy i terapii pedagogicznej, instruktorka masażu Shantala i nauczycielka akademicka. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla rodziców oraz profesjonalistów pracujących z dziećmi; jej licencjonowany, autorski program dla profesjonalistów pracujących z dziećmi cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Joanna Szulc: dziennikarka i redaktorka. Przez wiele lat pracowała w redakcji miesięcznika „Dziecko”, do 2016 r. była jego redaktorką naczelną. Autorka i współautorka tekstów i książek o pielęgnowaniu i wspieraniu niemowląt i dzieci. Studia psychologiczne, certyfikat promotorki karmienia piersią i ukończone kursy wspierania rodziców w różnych obszarach dają jej podstawy merytoryczne do zajmowania się tymi tematami.
Wyjątkowa nowość autorki bestsellerowej Anatomii (przetłumaczonej na 10 języków i sprzedanej niemal w milionie egzemplarzy).Wspaniała podróż do źródeł ludzkiego życia, od połączenia dwóch komórek aż do pierwszego oddechu nowego człowieka.Dzięki urozmaiconym formom ilustracji i ruchomym elementom poznajemy każdy etap rozwoju ciąży, dowiadujemy się, jak dziecko rośnie w brzuchu mamy i co dzieje się przez cały ten czas.
Poznajmy domki zwierząt na stronach wyjątkowo plastycznej książki. Przemieszczając się pomiędzy stronami odkrywamy różne rodzaje domków i domów zwierząt, dostarczając młodym miłośnikom pojazdów wiele radości. Hector Dexet to uznany francuski ilustrator młodego pokolenia, autor bestsellerowych hitów dla najmłodszych dzieci, m.in. „Kto zjadł biedronkę?”, „A co to?”, „Oto jest ogród”.
Początek przedszkola. Dla dziecka wszystko jest nowe. Nowe miejsce, nowi ludzie, nowy rytm dnia.Ignacy idzie do przedszkola to przeznaczona dla przedszkolnych debiutantów książka, która pomoże wesprzeć ich podczas oswajania się z nową rzeczywistością. Ignacy idzie do przedszkola Montessori, gdzie spotyka się z ciepłym przyjęciem dorosłych i dzieci, ale również mierzy się z wyzwaniami typowymi dla tego okresu, jak tęsknota za domem i trudności w nawiązywaniu relacji. Książka wspiera dzieci i rodziców w tym niełatwym okresie. Przeznaczona jest dla dzieci uczęszczających do wszystkich rodzajów placówek i może stanowić źródło inspiracji do przeprowadzenia bliskościowej adaptacji. Zawiera również treści dla rodziców dotyczące adaptacji przedszkolnej oraz karty edukacyjne.
Zdarza ci się myśleć, że nie jesteś wystarczająco dobrym rodzicem? Że nie radzisz sobie z problemami, presją, że wszyscy dookoła wiedzą lepiej, co jest dobre dla ciebie i dziecka? Wychowywanie szczęśliwych, pewnych siebie i odpornych dzieci jest najważniejszą pracą na świecie ale w naszym szybko rozwijającym się społeczeństwie wyzwania stojące przed rodzicami mogą być przytłaczające i wyczerpujące.Psycholog kliniczny dr Genevieve von Lob czerpie z bogatego doświadczenia z setkami rodzin z różnych środowisk, aby zapewnić rodzicom wsparcie. W oparciu o uważność, psychologię i neurobiologię ten uspokajający przewodnik pokaże ci, jak być dla siebie łagodniejszym i zaufać własnemu osądowi, gdy masz do czynienia z dylematami, przed którymi staje każdy rodzic. Na prawdziwych przykładach autorka pokazuje, jak rozładować napięcie i niepokój w domu. Zestresowani rodzice odkryją poczucie pewności, spokoju i równowagi zarówno dla siebie, jak i dla swoich dzieci.
Brytyjska seria książek o przygodach pieska Spota to klasyka literatury dziecięcej. Spot uwielbia spędzać czas ze swoją mamą. Robią razem mnóstwo ciekawych rzeczy. Spot kocha mamę, a mama kocha Spota.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?