Autorka podejmuje jeden z najbardziej unikalnych tematów - cierpienie. Czytelnikowi ani na chwilę nie dane jest zapomnieć, że pani Z. Jest chora, i to ciężko chora. Wystarczy jednak szparka w kuchennym oknie, aby do historii wślizgnął się platan czy kos. I wierna, wyrozumiała i litościwa kotka. Widać wyraźnie życie, które może - ale pani Z. Nigdy by tego nie powiedziała i z pewnością odrzuca taką myśl - przepełniać dumą i szczęściem.
W roku 275 młody rzymski urzędnik Flawiusz zostaje przeniesiony do Trewiru. W tym czasie prowincje na kresach cesarstwa rzymskiego wydane są na pastwę plądrujących hord barbarzyńców, tak więc zarówno on, jak i jego żona Aqmat muszą walczyć o przeżycie. Młody urzędnik szybko wspina się po szczeblach kariery. Jednakże im jest wyżej w hierarchii rzymskiego państwa, tym głębiej pogrąża się w gąszczu intryg i sporów o władzę pomiędzy cesarzami, antycesarzami i uzurpatorami. Po zakończonej katastrofą kampanii wojennej odnajduje się jako rozbitek na plaży w Brytanii.W czasie kiedy musi wstąpić na służbę uzurpatora jego domniemany przyjaciel i zausznik Aureliusz zaczyna prząść w Trewierze cienką sieć intrygi, za pomocą której ma zamiar zniszczyć Flawiusza i zdobyć względy pięknej Aqmat. Flawiusz dowiaduje się o spisku i po pełnej przygód ucieczce z Brytanii udaje mu się dopaść i przepędzić rywala.Odtąd Flawiusz i Aureliusz stają się śmiertelnymi wrogami, a kiedy Aqmat wpada w tarapaty związane z prześladowaniem chrześcijan, nadzieje wszystkich zwracają się ku osobie młodego Konstantyna. Czy uda mu się zdobyć władzę w Rzymie i na nowo zapewnić prawu skuteczność? Aby ratować swoją miłość, Flawiusz postanawia jeszcze raz postawić wszystko na jedną kartę.Książka przedstawia pasjonujące zmagania bohaterów z losem, który związał ich z awansem i karierą cesarza Konstantyna.
Zapierające dech w piersiach dzieło. W pełni odpowiadające faktom historycznym. Nie ma w nim nawet jednej fałszywej nuty. Jeśli mieliście kiedykolwiek pragnienie, aby przenieść się w inną epokę za pomocą wehikułu czasu i żyć w pierwszym wieku, przeczytajcie tę powieść!
Peter Kreeft, profesor filozofii, Boston College
""Droga do Boga zaczyna się od pragnienia. Izaak nie wspomina o jakimś szczególnym wezwaniu Boga. Bóg wzywa wszystkich. to człowiek zaczyna pragnąć, aby całe swoje życie poświęcić tylko na poszukiwanie Boga. To pragnienie nie wynika ze strachu przed potępieniem. Mnich chce już w tym życiu, jak najszybciej osiągnąć to, co czeka i tak wszystkich, ale dopiero potem, w przyszłym świecie. Mnich chce już tutaj oczyścić się i oglądać Boga w Jego wspaniałości. Tym, co po ludzku pociąga do podjęcia takiego życia, jest świadectwo ""starców"" - pustelników, którzy osiągnęli doskonałość, czyli już oglądają Boga. Musiało to być niezwykle wymowne świadectwo. Zresztą opisując doświadczenie Boga Izaak chętnie sięga do słownictwa zmysłowego: rozkosz, słodycz, upojenie...""ks. Jan Słomka
Nauczanie Leona Wielkiego pomogło nadać kształt podstawowym prawdom wiary chrześcijańskiej, które pozostają jej fundamentem. Ten niezwykle ciekawy wybór tekstów wielkiego papieża i Ojca Kościoła pozwala dostrzec aktualność nauki Leona w życiu chrześcijan naszych czasów, pełnych duchowych niepokojów.
Jednym z najważniejszych celów odnowy Kościoła, zainicjowanej przez Sobór Watykański II, była reforma liturgii. Wierni, którzy wyrwani zostali ze swego wielowiekowego stanu pasywności i "szarzyzny" religijnej i zmuszeni do uczestniczenia w dynamicznych celebracjach, nierzadko reagowali oburzeniem lub brakiem zrozumienia dla wprowadzanych reform.
Z drugiej strony, zmiany były wprowadzane często pospiesznie i bezładnie, pogłębiając jeszcze poczucie chaosu i zagubienia. Stąd też pytania, protesty, narzekania na śpiewy czy gesty, dla których w ciszy naszych kościołów nie było poprzednio miejsca. Pomimo upływu wielu lat od wprowadzenia reformy, dziedzina ta wciąż jeszcze wzbudza wiele emocji.
Książka "Liturgia" odpowiedzi na trudne pytania składa się z serii pytań, wraz z odpowiedziami, jakie w ciągu kilku ostatnich lat publikowane były na łamach tygodnika "Famiglia Cristiana". Zebrany materiał koncentruje się na podstawowych punktach praktyk religijnych: celebracji mszy św., sakramentach pokuty i Eucharystii, realizacji i skuteczności reformy liturgicznej.
W Polsce powstaje coraz więcej duszpasterstw gromadzących osoby żyjące w powtórnych, niesakramentalnych związkach.
Książka odpowiada na zasadnicze pytania dotyczące stosunku Kościoła do małżeństw niesakramentalnych, wyjaśnia najbardziej istotne dla nich kwestie, proponuje interesujące lektury na ten temat.
Książka jest historią objawień Juana Diego z Gwadelupy. Opisuje dzieje niezwykłego autoportretu Maryi, cudów z nim związanych oraz badań naukowych tkaniny i znajdującego się na niej wizerunku. Autor opisuje dzieje kanonizowanego przez Jana Pawła II Juana Diego na tle wydarzeń historycznych w XV-wiecznej Ameryce. Prowadzi rzeczowe, oparte na faktach i źródłach śledztwo dotyczące jednego z najbardziej doniosłych wydarzeń religijnych w dziejach chrześcijańskiego świata.
Książka ukazuje różaniec jako szkołę głębokiego życia duchowego. Pierwsza cześć pozycji zawiera rys historyczny, kolejne omawiają cztery elementy życia duchowego: modlitwę, sakramenty, ascezę, apostolstwo.
Siostra Faustyna, obok ojca Pio, stała się bardzo szybko najpopularniejszą współczesną świętą nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Fenomen powszechnej jej popularności najprościej da się wytłumaczyć coraz większym głodem mistycyzmu we współczesnym człowieku, wbrew złowróżbnym przepowiedniom, iż sekularyzacja i konsumizm zagłuszą i zniszczą w nas wrażliwość na to, co boskie.
Książka przedstawia najważniejsze wątki z życia i przesłania Sekretarki Bożego Miłosierdzia. Jej zaletą jest to, że ukazuje Siostrę Faustynę na tle innych wielkich postaci Kościoła. Widać tu wyraźnie, że jej niektóre doświadczenia mistyczne podobne były do tych, jakich doznali inni znani święci, jak św. Katarzyna ze Sieny, św. Teresa z Lisieux czy św. Jan Vianney.
Grzegorz Polak
Boże perpetuum mobile ma trzy warstwy. Jest poradnikiem dla chrześcijanina. Jest intrygującym przykładem jak czytać i rozumieć Pismo Święte. Wreszcie: objaśnia życie duchowe w jego etapach bliskich zjednoczenia z Panem Bogiem. Wyjątkowa kompozycja tego co pożyteczne, ciekawe i głębokie.
Wśród wielu innych tematów: o modlitwie, pracy, odpoczynku i pieniądzach, o prawdziwej pobożności, o kobietach i celibacie oraz w jaki sposób można widzieć Pana Boga, gdy zupełnie nie można Go zobaczyć?
Książka jest zapisem refleksji o. Józefa Augustyna na temat ludzkich uczuć, lęków i wychowania seksualnego, które rodziły się w kontekście bogatej działalności duszpasterskiej Autora. Każde zdanie poparte jest dużym doświadczeniem kierownictwa duchowego oraz doskonałą znajomością ludzkiej psychiki. Książka, jak wskazuje jej podtytuł, jest praktycznym przewodnikiem, dzięki któremu możemy łatwiej odkrywać bogactwo swoich uczuć, akceptować je i uczyć się nimi mądrze kierować. Cenne jest to, iż usiłuje ona łączyć problemy natury emocjonalnej z doświadczeniem duchowym i religijnym. W praktyce codziennego życia nie da się bowiem oddzielić problemów emocjonalnych i psychicznych od moralności i wiary.
Bez miłości grosz jest szorstki, strawa podana niesmaczna, opieka najlepsza - niemiła.
Św. Brat Albert
Książka opowiada o drodze do świętości Brata Alberta Chmielowskiego - Biedaczyny z Krakowa, który uczy nas , jak zobaczyć Boga w ubogim człowieku. Czciciele św.Brata Alberta znajdą tu również opis cudu kanonizacyjnego, modlitwę franciszkańską, litanię i nowennę do Świętego.
Z modlitwy robi się wielką sztukę, coś nadzwyczajnego. Przy takim podejściu wydaje się ona bardzo trudna, bardzo ciężka, a w istocie dziś modlitwa może być bardzo łatwa.
Jest darem Boga dla naszych czasów, darem polskiej ziemi dla całego Kościoła i świata.
Jan Paweł II o św. Faustynie
Pochodząca z chłopskiej, wielodzietnej rodziny Helena Kowalska, nie ukończyła nawet trzech klas szkoły powszechnej. A właśnie przez nią Bóg objawił światu wielką tajemnicę.
Ta wzruszająca powieść o orędowniczce Bożego Miłosierdzia, jej dzieciństwie, młodości i wyjątkowej misji, ukazuje, że świętość nie jest zarezerwowana dla ludzi wybitnych. Wystarczy zaufać Jezusowi.
Śledztwo w sprawie śmierci Jezusa to książka, która wprowadza czytelnika w starożytny świat, w którym żył Zbawiciel. Autorzy opisują sytuację polityczną, gospodarczą i kulturową, jaka panowała w Jerozolimie za czasów Jezusa. Analizują również proces hellenizacji Bliskiego Wschodu, losy instytucji królestwa narodu żydowskiego i strategię Rzymu wobec Judei. Wreszcie próbują dokładnie prześledzić proces Jezusa, który, jak dowodzą naukowcy, trwał dwa lata.
Co faryzeusze zarzucali Jezusowi? Dlaczego Piłat wydał wyrok? Kto naprawdę zabił Jezusa? Autorzy udzielają odpowiedzi w oparciu o liczne badania naukowe i teksty biblijne.
Autor zwraca się osobiście do każdego dziecka, dlatego proponujemy osobny album dla dziewczynki i dla chłopca. W albumie pozostawiono wolne miejsca na wpisanie imienia dziecka, aby uczynić go jeszcze bardziej wyjątkowym.
Autor zwraca się osobiście do każdego dziecka, dlatego proponujemy osobny album dla dziewczynki i dla chłopca. W albumie pozostawiono wolne miejsca na wpisanie imienia dziecka, aby uczynić go jeszcze bardziej wyjątkowym.
Modlitwy i rozważania o Męce Jezusa, Jego Obliczu i Ranach, zaczerpnięte ze skarbca Tradycji – starych modlitewników, którymi posługiwały się liczne pokolenia, na podstawie objawień siostry Marii od św. Piotra, założycielki Bractwa Oblicza Pana Jezusa w Paryżu.
Ich głównym celem jest zadośćuczynienie i pokuta. Modlitwy te są skuteczne zwłaszcza w trudnych chwilach.
Modlitewnik zawiera również obietnice dane przez Pana Jezusa czcicielom jego Najświętszego Oblicza: pełną ochronę od nieprzyjaciół, nieszczęść i złych przygód.
"Wiara w UFO, facetów w czerni, morderców z czarnej wołgi, kod Leonarda czy w wilkołaki jest łatwiejsza. Do gnostyckiego nurtu kontrkulturowego nowożytność dodała kontrkultury: nazistowską, sowiecką, hipisowską, okultystyczną i New Age. O Kodzie Leonarda da Vinci wiedzą wszyscy czytający choćby kolorowe gazety w poczekalniach dentystów. O anty-Kodach - niewielu, choć to one są prawdziwe. Ale Tajemnica Graala - W poszukiwaniu rzeczywistej Obecności nie jest jedynie antidotum na bestsellerowe oszustwa. Mówi o najważniejszej ludzkiej tęsknocie.
Legendy o świętym Graalu, równolegle z cudami eucharystycznymi, wspomagały ludzi w próbach pojęcia niewyobrażalnego skandalu: realnej Obecności Nieskończonego w waflu z wody i mąki.
Największy skarb, który daje radość i pokój, coś więcej niż najbardziej poszukiwany z kielichów świata. Spełnienie kosmicznej Tajemnicy. W niedzielę. W kościele" - Robert Tekieli
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?