Teresa z rozbrajającą szczerością i humorem przedstawia kulturę, zwyczaje i pasje Hiszpanów w wieku XVI. Jest to opowieść o jej przygodach i jej sióstr, a także karmelitów bosych podczas zakładania klasztorów Reformy. Księga ukazuje zarówno ogrom pracy św. Teresy nad stworzeniem odpowiednich warunków do życia charyzmatem karmelitańskim, jak i tęsknotę, by Karmel był przestrzenią ciszy, w której można spotkać miłującego Boga.
Autor poprzez pełne humoru opowieści przybliża młodemu czytelnikowi wartość sakramentu pojednania. Wspaniała narracja, żywe dialogi oraz zaskakujące, niecodzienne historie - wszystko to sprawia, że z każdej strony książki promieniuje radość, i w połączeniu z głębokim przekazem wiary, stanowi wspaniałą lekturę dla każdego.
Na treść albumu składają się: opisy góry Karmel w Biblii, życie świętych proroków Eliasza i Elizeusza na górze Karmel, tradycja eliańska, charyzmat i duchowość maryjna zakonu, historia eremitów na górze Karmel, chrześcijańskie legendy o górze Karmel, odbudowa sanktuarium oraz opis wszystkich karmelitańskich placówek na górze Karmel, w Hajfie, Jerozolimie, Betlejem czy Nazarecie. Dzięki niemu możemy odbyć pielgrzymkę do źródła św. Eliasza, śladem pielgrzymów z XII w., którzy stali się zaczynem powstania zakonu karmelitańskiego, a poprzez bogactwo ilustracji możemy poznać środowisko biblijne, w którym ma on swoje korzenie.
Ta przełomowa publikacja zawiera odpowiedzi na pytania najczęściej zadawane przez młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć związek, zadecydować o swoim powołaniu, w przyszłości znaleźć odpowiedniego współmałżonka oraz zachować czystość, nie narażając na szwank miłości. Humorystyczne, przyjazne i szczere podejście autora do sprawy, jaką jest czystość przedmałżeńska otwiera serca i umysły na tematy często z góry odrzucane czy też źle rozumiane.
Książka spotkała się z uznaniem cenionego dziennikarza i publicysty, pana Tomasza P. Terlikowskiego
"Czystość, dziewictwo, wierność ? nie są w naszych czasach wartościami,
które byłyby szczególnie popularne. A jednak warto nimi żyć. Książka
Jasona Everta nie tylko pokazuje dlaczego, ale też robi to w sposób porywający
i przekonujący. Warto ją przeczytać, nawet jeśli samemu okres narzeczeństwa
ma się już za sobą, choćby po to, by umieć o tych sprawach
rozmawiać z własnymi dziećmi."
Tomasz P. Terlikowski
Historia Karmelu Terezjańskiego jest to pierwszy w języku polskim podręcznik historii Karmelitów i Karmelitanek bosych. Autor w wielkim skrócie przedstawia dzieje Zakonu Karmelitańskiego przed reformą św. Teresy od Jezusa, dzieło reformy, a następnie dzieje Karmelu Terezjańskiego do naszych czasów, ze szczególnym uwzględnieniem historii Zakonu na ziemiach polskich. Aby ułatwić zainteresowanym głębsze poznanie poruszonych w pracy tematów, dołączono podstawową bibliografię. Książka jest bogato ilustrowana, niekiedy unikatowymi rycinami.
Teologiczne studium życia i przesłania bł. Elżbiety od Trójcy Świętej. Autor rzetelnie i - co istotne - z pasją zastanawia się nad fenomenem karmelitanki z Dijon, jednocześnie stawiając tezę, że czas misji bł. Elżbiety dla Kościoła właśnie nadchodzi.
Antonio M. Sicari OCD (ur. 1943 r.) - karmelita bosy, doktor teologii i nauk biblijnych, uczeń i przyjaciel H.U. Balthasara, redaktor włoskiej edycji czasopisma Communio, założyciel Karmelitańskiego Ruchu Kościelnego (MEC). Obecnie wykłada teologię duchowości w Karmelitańskim Instytucie Teologicznym w Brescii.
Druga książka założycielki wspólnoty Madonna House znanej polskiemu czytelnikowi z opublikowanej w 1991 roku książki Pustynia. W roku 2000 została ogłoszona przez Jana Pawła II służebnicą Bożą - podjęto starania o jej kanonizację.
Lektura dla tych, którzy chcą na serio potraktować przesłanie Ewangelii Jezusa Chrystusa. Książka przedstawia to przesłanie w sposób jasny i całkowicie bezkompromisowy. Stawia poprzeczkę bardzo wysoko ? czy też po prostu nie obniża jej zgodnie z panującą tendencją ? ale nie zniechęca. Wręcz przeciwnie, gdyż jest żywym świadectwem kobiety, która po wielu trudach osiągnęła ogromny sukces, po czym zostawiła wszystko, aby naśladować Chrystusa.
"Pisząc z mocą wprost z serca, stylem prostym a równocześnie głębokim, [Catherine] porusza kluczowe tematy Ewangelii (...). To lektura obowiązkowa dla każdego, kto usiłuje w dzisiejszych czasach żyć wartościami, które przekazał nam Jezus Chrystus."
Steve Coffey, Book Nook
Antologia jest zapisem doświadczeń mistycznych 35 postaci polskiego Kościoła, m.in. bł. Dorota z Mątowów, św. Józef S. Pelczar, ks. Jan Bochenek, Sł. B. Teresa Marchocka OCD, św. Faustyna Kowalska, Sł. B. Kunegunda Siwiec, Sł. B. Zofia P. Tajber ZDCh, Wanda Boniszewska CSA, Sł. B. Jan Paweł II. Teksty zamieszczone w Antologii ukazują ich wewnętrzny żar ducha, jak i wyważoną refleksję nad tym, co najmocniej łączy Stwórcę ze stworzeniem. Jest to bardzo osobista historia człowieka pisana przez Boga, w ukryciu ich serc i wartkich nurtach wielkich wydarzeń. Antologia udostępnia w dużej mierze teksty jeszcze niepublikowane.
Matka Teresa od Jezusa (Marianna Marchocka, 1603-1652) należała do pierwszego pokolenia polskich karmelitanek bosych. Z racji świętości życia i roli, jaką odgrywała w życiu Zakonu na ziemiach polskich, nazwano ją "polską Teresą". W klasztorach skrzętnie gromadzono informacje o łaskach przypisywanych jej wstawiennictwu, czytano jej teksty i życiorys, napisany przez o. Ignacego od św. Jana Ewangelisty, dzisiaj uważany za arcydzieło hagiografii staropolskiej. U schyłku XIX wieku święty Rafał Kalinowski podjął starania w kierunku otwarcia procesu beatyfikacyjnego m. Teresy. Ostatecznie został on otwarty dopiero w 2007. Jest to pierwsze pełne wydanie pism tej najsłynniejszej polskiej karmelitanki bosej.
Nieustannie odczytując na nowo z miłością Ewangelię, brat Karol do Foucauld poznał, że Jezus zechciał być naszym Bratem i do ewangelicznego braterstwa nas zachęca: "Wszyscy braćmi jesteście" (Mt 23,8). Czy słuchamy i staramy się rozumieć to wołanie Jezusa? Cały Kościół jest wezwany do życia nazaretańskiego i życia błogosławieństwami.
W antropologii teologicznej Edyta Stein ogniskuje swe rozważania wokół pytania o to, „czego nasza wiara uczy o człowieku, aby w tym świetle poddać sprawdzeniu zarówno własną koncepcję człowieka, jak i każdą obcą”. Starała się przy tym, by jej antropologia miała zastosowanie w pedagogice katolickiej.
Na niniejszy tom składa się bowiem cykl niewygłoszonych wykładów dla Niemieckiego Instytutu Pedagogiki Naukowej, opracowany w roku 1933 – w czasie przełomowym zarówno dla dziejów nazizmu, jak i dla dalszych losów samej autorki, w której dojrzewała wówczas decyzja o wstąpieniu do Karmelu.
W swym ujęciu antropologicznym Edyta Stein ukazuje człowieka jako jedność duszy/ducha i ciała, jako istotę stworzoną, obdarzoną rozumem, wolną wolą i łaską. Ponieważ działanie mocy Bożej przejawia się zwłaszcza w sakramentach, autorka omawia je jako fundament życia duchowego. Zajmuje się także kwestią wolności w kontekście natury i łaski. W obszernej, choć niedokończonej części, autorka podejmuje dyskusję z tezami modernistów dotyczącymi związków pomiędzy rozumem a wiarą. Dla współczesnego czytelnika wskazane przez Edytę Stein błędy modernizmu mogą stać się punktem wyjścia do przemyślenia obecnego kryzysu wiary oraz pogłębionego rozumienia Kościoła.
Przewodnik rekolekcyjny napisany przez cenionego znawcę życia i nauczania św. Teresy i św. Jana, jest zaproszeniem na drogę wewnętrznego doświadczenia, żywego i przemieniającego, Książka stanowi pomoc w pokonywaniu kolejnych etapów rozwoju duchowego oraz sposobów ich rozpoznawania. Czytelnik oprócz cennych wskazówek zajdzie tutaj bogactwo odniesień do pism Reformatorów Karmelu. Autor przedstawia rozważania poranne i wieczorne na cały miesiąc, przewidując także korzystanie z książki według indywidualnych potrzeb czytelnika lub animatora rekolekcji.
Wyjątkowa, opowieść o życiu Teresy Martin znanej jako św. Teresa od Dzieciątka Jezus. Dzieje życia opierają się wyłącznie na autentycznych dokumentach i przedstawiają Teresę taką, jaka była w rzeczywistości. Poznajemy jej życie rodzinne, pobyt w Karmelu, historię jej choroby i śmierci. Autor z ogromną pasją bada życie normandzkiej karmelitanki, która wbrew wszelkim przeszkodom, z zuchwałą odwagą ośmieliła się uwierzyć w miłosierną Miłość Ojca, "w tę najbardziej podstawową rzeczywistość Ewangelii", jak mówił w Lisieux Jan Paweł II. Książka została wzbogacona zdjęciami św. Teresy, jej bliskich oraz miejsc z nią związanych takich jak: Lisieux, Alencon i Buissonnets.
Pozycja przeznaczona dla wszystkich którzy lepiej chcą poznać życie i duchowość Małej Świętej.
Nowe opracowanie listów Edyty Stein (św. Teresy Benedykty od Krzyża).
Pierwszy z tomów zawiera wszystkie odnalezione dotąd listy z lat 1916-1933. Dotyczą studiów filozoficznych autorki we Fryburgu oraz okresu do wstąpienia do klasztoru karmelitanek bosych w Kolonii. Rzeczowe i kompetentne wprowadzenie oraz objaśnienia i komentarze zawarte w przypisach ukazują relacje duchowe i intelektualne Edyty Stein, a także zmagania o kształt własnej drogi życiowej.
Czy nie masz czasami poczucia, że między twoją duchową kondycją a wymaganiami Ewangelii jest przepaść...? Nad tą przepaścią Jezus zbudował most łaski, zachęcając, abyś szedł za Nim drogą pokory, w duchowym ubóstwie, pielgrzymując jakby we mgle - w mroku wiary... Pochylając się nad naszymi codziennymi troskami i słabościami. Autor przekazuje w swojej książce mądrość i doświadczenie świętych oraz przytacza wypowiedzi współczesnych świadków wiary. Wszystko to sprawia, że książka ta jest pełna nadziei i tchnie świeżością żywej wiary. Ta książka naprawdę cię poruszy i pocieszy.
Nowe wydanie Dziejów duszy to książka adresowana zarówno do tych, którzy jeszcze nie odkryli niezwykłej postaci św. Teresy od Dzieciątka Jezus, jak i tych, którzy pragną mieć w zasięgu ręki najcenniejsze słowa, które zapisała w Rękopisach autobiograficznych, w listach, poezji, ostatnich rozmowach, modlitwach, świadectwach jej mądrości i świętości utrwalone przez Karmelitanki Bose z Lisieux.
Edyta Stein ukazała w zapiskach autobiograficznych swoje dzieciństwo i młodość na tle życia rodzinnego we Wrocławiu, potem czasy studenckie w Getyndze i środowisko filozoficzne skupione wokół Husserla, oraz wspomnienia z okresu służby sanitarnej w szpitalu polowym w Hranicach na Morawach podczas I wojny światowej. Rękopis kończy się na wydarzeniach roku 1916, ale pojawiają się fakty sięgające roku 1920.
Wydanie zawiera również inne teksty o charakterze autobiograficznym, informacje o postaciach wymienionych przez Edytę Stein oraz drzewo genealogiczne rodzin Courantów i Steinów.
Lektura Duszy mojej duszy pokazuje, że życie z Bogiem nie jest zarezerwowane tylko dla osób zakonnych, ale może być prowadzone wszędzie, zależy to tylko od naszej decyzji. Jeśli ktoś szuka mistyki codzienności, kontemplacji prowadzonej w życiu małżeńskim, rodzicielskim, w pracy i na ulicy to w tej książce znajdzie odpowiedź jak je odnaleźć. Ta książka mówi o modlitwie i jest modlitwą, aktualną i bardzo współczesną, która wciąga, angażuje i bez specjalnych technik uczy jak spotykać się z Bogiem. Autorka porusza też trudny temat samotności, która towarzyszy każdemu człowiekowi bez względu na powołanie. Dzięki niej odkrywamy, że samotność może również być modlitwą.
365 dni ze Świętymi Karmelu - to publikacja dla wszystkich zabieganych pośród codziennej krzątaniny... o. Jerzy Zieliński proponuje w rytm każdego dnia włączyć myśl Świętego Karmelu, zatrzymać się na moment, rozważyć i co najważniejsze wprowadzić w życie...
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?