Czasem po prostu czegoś nie chcemy i wtedy mówimy "nie". Ale kiedy Matylda, Łukasz, Tamara i Emil odmawiają poczęstowania się tortem, który upiekła ich sąsiadka, pani Róża jest bardzo obrażona. Czy w takim razie nie byłoby lepiej, gdyby wszyscy zawsze odpowiadali "tak" na każdą propozycję? Wtedy nikt więcej nie musiałby się smucić! Jednak gdy za sprawą spadającej gwiazdy słowo "nie" rzeczywiście znika, nie tylko dzieci zauważają, że bez niego po prostu nie da się żyć.Książka ta pokazuje, jakie to ważne, by akceptować i szanować granice innych ludzi, ale także mieć odwagę bronić siebie i swoich granic. Pełne fantazji opowiadanie ze szczyptą humoru spodoba się małym i dużym czytelnikom, a jednocześnie będzie doskonałym punktem wyjścia do otwartych rozmów o wyrażaniu sprzeciwu i wzajemnym szacunku.
Ta książeczka prezentuje małym chrześcijanom błogosławieństwa, jakie Pan Jezus pozostawił nam w swoim Kazaniu na Górze. Zaznajamia dzieci z podstawowymi pojęciami i zaprasza je do refleksji na temat szczęścia.Na jej 32 stronach znajdziemy wiele cennych informacji dotyczących ośmiu błogosławieństw (każde z nich zostało omówione osobno i opatrzone bliskimi dzieciom przykładami), które są chrześcijańską receptą na spełnione życie i cennymi drogowskazami, jakie pozostawił nam Pan Jezus.
Stawiane od stuleci na rozstajach dróg, przy mostach, brodach rzecznych, we wsi, na skraju lasu - kapliczki i figury przydrożne jeszcze nie tak dawno były przedmiotem kultu i miejscem uroczystych spotkań naszych pradziadów. Tu zbierali się powstańcy w okresie zaborów, stąd ruszali pielgrzymi Po latach pamięć ludzka, tak skłonna do upiększeń i przeinaczeń, pomieszała ich losy z tworami wyobraźni i ludową fantazją. Z przydrożnymi kapliczkami związane zostały przedziwne legendy i podania o zakopanych skarbach, o czyhających obok rozbójnikach i pokutujących duszach."Opowieści przydrożnych kapliczek ziemi radomskiej" to zbiór barwnych historii z nieco już zapomnianego świata. Pełne regionalnego kolorytu gawędy ukazują kulturę duchową polskiej prowincji, by ocalić ją od zapomnienia. Polecamy tę wyjątkową książkę wszystkim czytelnikom, którym bliskie są tradycje i dziedzictwo kulturowe Polski.
Czym właściwie jest strach? Jak się czujemy, kiedy nas ogarnia? Czy strach może przechodzić z jednych ludzi na drugich? I czy mógłby całkiem zniknąć?W tej książce zawarte są odpowiedzi na rozmaite pytania dzieci związane z tematem strachu. Autorka udziela ich z dużym wyczuciem i na podstawie licznych przykładów z życia. W każdym momencie wyraźnie podkreśla, że odczuwanie strachu jest naturalne i całkowicie w porządku.Ten praktyczny poradnik, pełen wspierających i mądrych wskazówek, ułatwi młodszym i starszym czytelnikom rozpoczęcie szczerej rozmowy na temat strachu i radzenia sobie z lękami.
Czym właściwie jest stres? Po czym poznajemy, że jesteśmy zestresowani? Czy to może być też dobre uczucie? I co możemy zrobić, żeby stres nam nie szkodził? Karol, Hania i Jurek, bohaterowie tego intrygującego opowiadania, odważnie depczą po piętach stresowi, by się tego dowiedzieć I odkrywają kilka świetnych sposobów, jak sobie z nim poradzić.Książka ta ze szczyptą humoru wyjaśnia, czym jest stres i jak bardzo różnie może się przejawiać, a także pokazuje łatwe do zastosowania triki, które na co dzień pomagają zapobiegać szkodliwemu stresowi. Ponadto jest ona doskonałym punktem wyjścia do otwartych rozmów o wewnętrznym napięciu, a jednocześnie świetnym praktycznym poradnikiem dla dzieci i dorosłych.
Czy jesteście ciekawi, ile kropek ma biedronka, dlaczego świetliki świętojańskie świecą i jak to się dzieje, że małe termity wznoszą aż tak wysokie budowle? Jeśli chcecie wiedzieć wszystko o owadach, a w dodatku jesteście fanami kolorowych ilustracji i poszukiwaczami przygód, koniecznie zajrzyjcie do tej 48-stronicowej książki, która zabierze was do fascynującego świata przyrody i odkryje przed wami niejedną owadzią tajemnicę.Książki z serii "Akademia Małego Przyrodnika" zapraszają wszystkie dzieci (5+) wraz z rodzicami i nauczycielami na niezwykłą wyprawę - pełną wiedzy i radości - do świata roślin i zwierząt. Z 4 barwnych tomików nasi czytelnicy dowiedzą się m.in., dlaczego flamingi są różowe, ile kropek ma biedronka, po co zebrom paski a sosnom igły. Ponadto przekonają się, jak w prosty sposób zbudować ministaw, karmnik dla ptaków czy hotel dla owadów. Ta seria to gwarancja dobrej zabawy i kopalnia ciekawostek o przyrodzie!
Czy jesteście ciekawi, po co zebrom paski, czemu surykatki żyją w stadach i jak to się dzieje, że fokom nie jest zimno? Jeśli chcecie wiedzieć wszystko o zwierzętach, a w dodatku jesteście fanami kolorowych ilustracji i poszukiwaczami przygód, koniecznie zajrzyjcie do tej 48-stronicowej książki, która zabierze was do fascynującego świata przyrody i odkryje przed wami niejedną futrzastą tajemnicę.Książki z serii "Akademia Małego Przyrodnika" zapraszają wszystkie dzieci (5+) wraz z rodzicami i nauczycielami na niezwykłą wyprawę - pełną wiedzy i radości - do świata roślin i zwierząt. Z 4 barwnych tomików nasi czytelnicy dowiedzą się m.in., dlaczego flamingi są różowe, ile kropek ma biedronka, po co zebrom paski a sosnom igły. Ponadto przekonają się, jak w prosty sposób zbudować ministaw, karmnik dla ptaków czy hotel dla owadów. Ta seria to gwarancja dobrej zabawy i kopalnia ciekawostek o przyrodzie!
Czy jesteście ciekawi, czemu sosna ma igły, ile żyje sekwoja wieczniezielona i jak to się dzieje, że z małego żołędzia wyrasta dorodny dąb? Jeśli chcecie wiedzieć wszystko o drzewach, a w dodatku jesteście fanami kolorowych ilustracji i poszukiwaczami przygód, koniecznie zajrzyjcie do tej 48-stronicowej książki, która zabierze was do fascynującego świata przyrody i odkryje przed wami niejedną zieloną tajemnicę.Książki z serii "Akademia Małego Przyrodnika" zapraszają wszystkie dzieci (5+) wraz z rodzicami i nauczycielami na niezwykłą wyprawę - pełną wiedzy i radości - do świata roślin i zwierząt. Z 4 barwnych tomików nasi czytelnicy dowiedzą się m.in., dlaczego flamingi są różowe, ile kropek ma biedronka, po co zebrom paski a sosnom igły. Ponadto przekonają się, jak w prosty sposób zbudować ministaw, karmnik dla ptaków czy hotel dla owadów. Ta seria to gwarancja dobrej zabawy i kopalnia ciekawostek o przyrodzie!
Czy jesteście ciekawi, dlaczego flamingi są różowe, czemu sowy nie śpią w nocy i jak to się dzieje, że klucz gęsi pokonujący długie dystanse nie gubi się po drodze? Jeśli chcecie wiedzieć wszystko o ptakach, a w dodatku jesteście fanami kolorowych ilustracji i poszukiwaczami przygód, koniecznie zajrzyjcie do tej 48-stronicowej książki, która zabierze was do fascynującego świata przyrody i odkryje przed wami niejedną pierzastą tajemnicę.Książki z serii "Akademia Małego Przyrodnika" zapraszają wszystkie dzieci (5+) wraz z rodzicami i nauczycielami na niezwykłą wyprawę - pełną wiedzy i radości - do świata roślin i zwierząt. Z 4 barwnych tomików nasi czytelnicy dowiedzą się m.in., dlaczego flamingi są różowe, ile kropek ma biedronka, po co zebrom paski a sosnom igły. Ponadto przekonają się, jak w prosty sposób zbudować ministaw, karmnik dla ptaków czy hotel dla owadów. Ta seria to gwarancja dobrej zabawy i kopalnia ciekawostek o przyrodzie!
Ta książeczka przybliża małym chrześcijanom przypowieści Pana Jezusa. Objaśnia dzieciom podstawowe pojęcia i zaprasza je do karmienia się słowem Bożym.Jej 32 strony zaznajamiają nas między innymi z przypowieścią o dobrym pasterzu, winnym krzewie, miłosiernym ojcu czy zagubionej owcy. Ciekawe treści pomagają nam zrozumieć przesłanie paraboli i odnieść je do naszej codzienności - to, z kolei, zbliża nas do Pana Jezusa i pozwala wzrastać w wierze.
Ta książeczka objaśnia małym chrześcijanom sakrament bierzmowania. Zaznajamia dzieci z podstawowymi pojęciami i zaprasza je do świadomego przyjęcia darów Ducha Świętego.Na jej 32 stronach przeczytamy wiele ciekawych informacji dotyczących Ducha Świętego i siedmiu darów, jakie nam zsyła. Ponadto znajdziemy modlitwy, rozważania i mnóstwo mądrych myśli, które pomogą nam wzrastać w wierze.
Miasto to miejsce tętniące życiem. Ruchliwe ulice pełne pieszych, samochodów i środków publicznego transportu. Nikt nie chciałby się tutaj zgubićAle niestety! Pewien piesek zerwał się ze smyczy!Rodzeństwo Lusia i Leon muszą odnaleźć swojego ukochanego pieska Papika, zanim coś mu się stanie! Mali czytelnicy będą im towarzyszyć, poznając przy okazji różne zakątki miasta. Nauczą się nazywać elementy miejskiego krajobrazu i dowiedzą się, co się dzieje w odwiedzanych przez nich miejscach. Czeka ich prawdziwa wyprawa do miejskiej dżungli!Książka ma duży format i całostronicowe, pełne szczegółów ilustracje. Znajdujące się na każdej stronie okienka rozbudzą ciekawość młodych czytelników i sprawią, że poszukiwania Papika będą pasjonującą przygodą!
Autor nawiązuje do tradycyjnych pocztówek, regularnie przysyłając do tygodnika "Idziemy" opisy oraz fotografie miejsc, które go szczególnie zachwyciły. Skupia się głównie na Rzymie, choć zdarza się, że przysyła swoje "pocztówki" również z włoskiego Loreto czy z doliny Aosty - ulubionego miejsca wypoczynku św.Jana Pawła II. Jego wykształcenie i zainteresowania sprawiają, że wiele uwagi poświęca zabytkom związanym ze starożytnością chrześcijańską i ogólnie rzymską. Jako mieszkaniec Domu św. Marty (tego samego, w którym mieszka papież Franciszek) ma dostęp do wielu zakamarków na ogół zamkniętych dla pielgrzymów. Dzięki jego "pocztówkom możemy to wszystko zobaczyć i o tym poczytać. Ze wstępu ks. Henryka Zielińskiego
Ks. Waldemar Turek (1962) - kapłan diecezji płockiej, doktor habilitowany nauk teologicznych doktor nauk humanistycznych, kierownik sekcji łacińskiej Sekretariatu Stanu, wykładowca łaciny naPapieskim Uniwersytecie Salezjańskim wRzymie oraz autor licznych publikacji z dziedziny filologii klasycznej, patologii duchowości, wydawanych po polsku i w innych językach. Od kilku lat jest stałym współpracownikiem tygodnika "Idziemy"
Najnowsza powieść Wojciecha Lubawskiego i Tomasza Natkańca to wielowątkowa, perfekcyjnie opowiedziana i trzymająca od pierwszej do ostatniej strony w napięciu niczym najlepszy kryminał historia.
Jej akcja rozpoczyna się w dniu, w którym do Krakowa przybywa pewien tajemniczy starszy pan o nadprzyrodzonych umiejętnościach, a w Los Angeles agenci FBI aresztują czarnoskórego mężczyznę ponieważ ten… nie żyje. Ci dżentelmeni znają się, już kiedyś się spotkali, lecz nie wiadomo kiedy i nie wiadomo gdzie, a ich jednoczesne pojawienie się w dwóch odległych od siebie punktach globu uruchamia łańcuch przedziwnych wydarzeń: oto na przykład znany w Krakowie biznesmen dostaje niespodziewanie maila z zapowiedzianym terminem swojej śmierci, a żona jednego z agentów FBI robi coś, o co mąż nigdy by jej nie podejrzewał…
DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?
Po tę pozycję powinien sięgnąć każdy, kto lubi dobrą literaturę i poszukiwanie odpowiedzi na ważne pytania. „Nie wiadomo kiedy, nie wiadomo gdzie” to bowiem powieść o współczesnych Kowalskim i Jonesie, czyli tak naprawdę o każdym z nas. To w swojej najgłębszej warstwie historia o naszych uprzedzeniach, kompleksach, podążaniu za modnymi ideami na rzecz porzucenia tego, co naprawdę wartościowe. Oraz o maskach, które zakładamy, by być akceptowanymi. A także wiwisekcja roli, jaką odgrywaw naszym życiu technologia, a zwłaszcza najnowsze sposoby komunikowania się, które - wbrew pozorom - zamiast nas do siebie przybliżać - oddalają i wyobcowują.
AUTORZY Wojciech Lubawski - z wykształcenia inżynier budownictwa lądowego, ukończył Wydział Budownictwa Lądowego na Politechnice Krakowskiej. W latach 1999-2001 był wojewodą świętokrzyskim. W 2002 roku został prezydentem Kielc. Piastował tę funkcję do 2018 roku. Wraz z Tomaszem Natkańcem napisał powieści „Małgorzata idzie na wojnę” oraz jej niewydaną jeszcze kontynuację - „Druga wojna Małgorzaty”.
Tomasz Natkaniec - dziennikarz i redaktor. Pracował między innymi w „Słowie Ludu”, „Gazecie Kieleckiej” oraz „Echu Dnia”. Od 2008 roku jest redaktorem prowadzącym kieleckiego Tygodnika eM oraz redaktorem strony internetowej Radia eM. Od kilkunastu lat zamieszcza w tygodniku swoje felietony.
Bóg zechciał objawić siebie, a jednocześnie to, kim jest człowiek w relacji do Niego. Kościół zgłębia te prawdy, a następnie ukazuje całościową wizję osoby ludzkiej. W ten sposób oddaje nam wielką przysługę, wszak, aby żyć rozumnie i w sposób wolny, potrzebujemy zrozumienia siebie oraz ukierunkowania."Studiując antropologię teologiczną, badamy tożsamość osoby ludzkiej w jej najgłębszym i najbardziej transcendentnym wymiarze: w jego relacji z Bogiem. A dokładniej, w jego relacji z Jezusem Chrystusem, wcielonym Słowem Ojca, który przez swoją Paschę objawia nam i uzyskuje dla nas naszą prawdziwą tożsamość - tożsamość dzieci Bożych. Badamy też tożsamość człowieka w jego relacji z Duchem Świętym, rozlanym w naszych sercach, abyśmy mogli uczestniczyć w bycie i życiu Jednorodzonego Syna Ojca. Te relacje są konstytutywne dla naszego bytu, dla tego, kim jesteśmy i do czego zostaliśmy powołani, i są decydujące dla naszej osobistej historii" (fragment wprowadzenia do publikacji).Niniejsza lektura stanowi tego rodzaju namysł i pomoc. Antropologia teologiczna prowadzi bowiem refleksję nad człowiekiem: istotą stworzoną przez Boga, a następnie "zranioną grzechem", ale odradzającą się dzięki Bożej łasce.
Ta książeczka ukazuje małym chrześcijanom piękno i wartość Ewangelii. Zaznajamia dzieci z podstawowymi pojęciami i zaprasza je do czytania słowa Bożego.Na jej 32 stronach znajdziemy wiele cennych informacji dotyczących Ewangelii (i czterech ewangelistów), które pomogą nam lepiej zrozumieć Dobrą Nowinę i poznać życie Pana Jezusa - od Jego narodzin w Betlejem, poprzez dzieciństwo, głoszenie słowa Bożego, aż po Mękę, Śmierć, Zmartwychwstanie i Wniebowstąpienie.
Ta książeczka ukazuje małym chrześcijanom cuda Pana Jezusa. Zaznajamia dzieci z podstawowymi pojęciami i zaprasza je do czytania słowa Bożego.Na jej 32 stronach znajdziemy wiele ciekawych treści, teksty modlitw i liczne aktywności do wykorzystania w domu i na katechezie, które pomogą nam lepiej zrozumieć Dobrą Nowinę i wzrastać w wierze.
Sandro Botticelli już od pierwszych kroków stawianych w szkole Filippa Lippiego we Florencji stał się najbardziej autentycznym wyrazicielem renesansu drugiej połowy XV wieku. Album prezentuje Czytelnikowi obszerny zbiór największych arcydzieł Mistrza, jak również nieznane malowidła będące przedmiotem dyskusji specjalistów zajmujących się kwestiami autorstwa. Badacz otrzymuje więc sposobność zapoznania się niepublikowanymi dotąd materiałami. Ponadto ilustracje przedstawiające m.in. arcydzieła z bocznych ścian kaplicy Sykstyńskiej pozwalają zagłębić się w zagadnienia tradycyjnie rzadziej poruszane. Bogatą szatę graficzną albumu wzbogacają także rysunki Botticellego do "Boskiej komedii" oraz jego szkice do haftów na szatach liturgicznych. Opowieść autora wieńczy omówienie okresu osobistego przełomu w życiu artysty oraz jego ostatniego etapu stylistycznego. Ta poruszająca lektura uświadamia nam, że mamy do czynienia z Botticellim "Wielkim".
Idealny albumik, by nie uleciały z pamięci niezwykłe chwile związane z uroczystością Pierwszej Komunii Świętej. W publikacji znajduje się miejsce na pamiątkowe fotografie z Mszy Świętej, przyjęcia czy białego tygodnia. Na pewno każda dziewczynka i każdy chłopiec nie raz, nawet po wielu latach, z radością sięgną na półkę po tę wyjątkową pamiątkę, by przypomnieć sobie wzruszające wydarzenia z przeszłości.
Autor nawiązuje do tradycyjnych pocztówek, regularnie przysyłając do tygodnika „Idziemy” opisy oraz fotografie miejsc, które go szczególnie zachwyciły. Skupia się głównie na Rzymie, choć zdarza się, że przysyła swoje „pocztówki” również z włoskiego Loreto czy z doliny Aosty – ulubionego miejsca wypoczynku św.Jana Pawła II. Jego wykształcenie i zainteresowania sprawiają, że wiele uwagi poświęca zabytkom związanym ze starożytnością chrześcijańską i ogólnie rzymską. Jako mieszkaniec Domu św. Marty (tego samego, w którym mieszka papież Franciszek) ma dostęp do wielu zakamarków na ogół zamkniętych dla pielgrzymów. Dzięki jego „pocztówkom możemy to wszystko zobaczyć i o tym poczytać. Ze wstępu ks. Henryka Zielińskiego Ks. Waldemar Turek (1962) – kapłan diecezji płockiej, doktor habilitowany nauk teologicznych doktor nauk humanistycznych, kierownik sekcji łacińskiej Sekretariatu Stanu, wykładowca łaciny naPapieskim Uniwersytecie Salezjańskim wRzymie oraz autor licznych publikacji z dziedziny filologii klasycznej, patologii duchowości, wydawanych po polsku i w innych językach. Od kilku lat jest stałym współpracownikiem tygodnika „Idziemy”
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?