Wlazł kotek na płotek i inne polskie rymowanki to kolorowa książka z dużymi, pięknymi ilustracjami. Zaprezentowano w niej wiele zabawnych, łatwych do zapamiętania, wierszyków, które z pewnością zachwycą najmłodszych Czytelników i będą przez nich chętnie deklamowane. W książce znalazły się krótkie rymowanki, wierszyki, do których napisano melodie i są znane jako piosenki (np. Była sobie żabka mała, My jesteśmy krasnoludki) oraz takie, które wykorzystywane są w zabawach (np. Baloniku mój malutki, Mam chusteczkę haftowaną, Mało nas, mało nas do pieczenia chleba).
Zgaduj-zgadula, czyli zagadki dla najmłodszych to książka, która zachwyci każde dziecko feerią barw, pięknymi ilustracjami i ciekawymi tekstami. Zaprezentowano w niej krótkie, rymowane wierszyki, opisujące m.in. postaci, zwierzęta, zawody czy warzywa. Wystarczy zapytać: „Co to jest?”, a następnie wyrecytować treść rymowanki… Odpowiedź na zadane pytanie to tytuł wierszyka.
Kuferek baśni to zbiór ponadczasowych opowieści w nowym wydaniu. Brzydkie Kaczątko to historia, która nigdy się nie znudzi, a płynący z niej morał i mądrość życiowa zawsze są aktualne. Wydanie wzbogacone o wspaniałe, bajkowe ilustracje. Okładki uszlachetnione złotą folią.Kuferek baśni to zbiór ponadczasowych opowieści w nowym wydaniu. Brzydkie Kaczątko to historia, która nigdy się nie znudzi, a płynący z niej morał i mądrość życiowa zawsze są aktualne. Wydanie wzbogacone o wspaniałe, bajkowe ilustracje. Okładki uszlachetnione złotą folią.Kuferek baśni to zbiór ponadczasowych opowieści w nowym wydaniu. Brzydkie Kaczątko to historia, która nigdy się nie znudzi, a płynący z niej morał i mądrość życiowa zawsze są aktualne. Wydanie wzbogacone o wspaniałe, bajkowe ilustracje. Okładki uszlachetnione złotą folią.Kuferek baśni to zbiór ponadczasowych opowieści w nowym wydaniu. Brzydkie Kaczątko to historia, która nigdy się nie znudzi, a płynący z niej morał i mądrość życiowa zawsze są aktualne. Wydanie wzbogacone o wspaniałe, bajkowe ilustracje. Okładki uszlachetnione złotą folią.
Kuferek baśni to zbiór ponadczasowych opowieści w nowym wydaniu. Alicja w Krainie Czarów to historia, która nigdy się nie znudzi, a płynący z niej morał i mądrość życiowa zawsze są aktualne. Wydanie wzbogacone o wspaniałe, bajkowe ilustracje. Okładki uszlachetnione złotą folią.
Magiczne baśnie. Aladyn * Pinokio * Książę zamieniony w żabę to piękna książka dla wszystkich miłośników baśniowego świata. Któż nie chciałby, jak Aladyn, znaleźć cudowną lampę z dżinem, spełniającym nawet najbardziej niemożliwe do ziszczenia marzenia? Zapewne każde dziecko zastanawiało się kiedyś, o co poprosiłoby tego wszechmocnego ducha lampy… Niesforny pajacyk również skradł serca dzieci, które z zapartym tchem czytają kolejne strony tej niezwykle interesującej historii, by dowiedzieć się, czy Pinokio zostanie w końcu prawdziwym chłopcem i czy uda mu się wrócić do tatusia. A historia księcia zamienionego w żabę i pięknej królewny będzie doskonałym przykładem, że nie należy nikogo oceniać po wyglądzie i zawsze warto dotrzymywać danego słowa, gdyż to, co przyszło nam z trudem, może zostać sowicie wynagrodzone.
Piękne, kolorowe ilustracje i ciekawe teksty spowodują, że młodzi czytelnicy wybiorą się w niezapomnianą podróż do świata fantazji , w którym przecież wszystko może się zdarzyć.
Magiczne baśnie. Alicja w Krainie Czarów * Roszpunka * Złotowłosa i trzy misie to piękna książka dla wszystkich miłośników baśniowego świata. Mała Alicja, wpadając do króliczej nory, trafia do świata, w którym magiczne stworzenia ciągle gdzieś się spieszą, przed czymś uciekają, albo dziwnie się zachowują, a zła Królowa-Kier wszystkim chce ścinać głowy… Czy małej dziewczynce uda się wrócić do domu i uniknąć schwytania przez strażników z talii kart? Niemniej ciekawe są przygody pięknej, jasnowłosej Roszpunki, uwięzionej w wysokiej wieży przez złą wiedźmę. Czy w końcu znajdzie się śmiałek, który uratuje dziewczynę? Nie sposób również nie zajrzeć do misiowej chatki, w której progi zawita niesforna Złotowłosa. Czy niedźwiedzia rodzina z radością powita nieproszonego gościa?
Piękne, kolorowe ilustracje i ciekawe teksty spowodują, że młodzi czytelnicy wybiorą się w niezapomnianą podróż do świata fantazji , w którym przecież wszystko może się zdarzyć…
Akcja powieści Przygody Tomka Sawyera (1876 r.) toczy się w fikcyjnym amerykańskim miasteczku St. Petersburg nad rzeką Missisipi. Tytułowy bohater książki to chłopiec, sierota, który mieszka z wychowującą go ciotką Polly oraz kuzynostwem, Sidem i Mary. Powieść to zapis przygód zabawnego urwisa, historia jego największych psot, pierwszych przyjaźni i zauroczeń, a także humorystyczna konfrontacja dziecięcego świata ze światem dorosłych.
W pustyni i w puszczy to fascynująca powieść podróżniczo-przygodowa o niezwykłej przyjaźni, poświęceniu, oddaniu i ogromnej odwadze. Dwójka polskich dzieci mieszkających w Port Saidzie zostaje porwana przez Arabów. W tym czasie w Sudanie rozpoczyna się muzułmańskie powstanie. Porywacze zamierzają dołączyć do powstańców. Podczas wędrówki przez pustynie dzieciom udaje się uciec... Czyha na nie wiele niebezpieczeństw, a w ślad za nimi wciąż podążająporywacze. Czy uda im sie umkąć i bezpiecznie wrócić do domu?
Chłopi Władysława Reymonta to powieść opowiadająca o małej społeczności, zamieszkującej wieś Lipce. Utwór został podzielony na cztery części, którymi są pory roku, to one wyznaczają czas akcji. Powieść po raz pierwszy została opublikowana w druku w odcinkach w „Tygodniku Ilustrowanym” od 18 stycznia 1902 do 26 grudnia 1908. W formie książkowej utwór ukazywał się partiami – pierwsze dwa tomy zostały wydane w 1904 roku, tom trzeci w 1906, natomiast czwarty w 1909. Chłopi to powieść, w której dokonuje się mitologizacja chłopskiej egzystencji. Mieszkańcy Lipiec podporządkowani są dwóm porządkom czasowym – czasowi biologicznemu (czas zmian zachodzących w naturze) oraz czasowi obrzędowemu (kalendarz świąt kościelnych). Co ciekawe w utworze brak jednego, przewodniego wątku, ciągnącego się przez wszystkie tomy. Reymont prezentuje czytelnikowi losy wielu bohaterów, które przeplatają się ze sobą nawzajem. Chłopi to najwybitniejsza powieść Władysława Reymonta, za którą w 1924 roku otrzymał literacką Nagrodę Nobla.
Pinokio to niezwykła książka o przygodach niesfornego drewnianego pajaca, który ciągle wpada w tarapaty. Pajac nie chce chodzić do szkoły ani pracować, kombinuje, w jaki sposób żyć dostatnio, nie przemeczając się zbytnio. Na swojej drodze spotyka dwóch rzezimieszków, którzy wykorzystują jego łatwowierność i obiecując złote góry, pozbawiają go pieniedzy. Pinokio odwiedza również Krainę Pasibrzuchów i spędza całe dnie na zabawie. Jak potoczą sie losy małego pajaca? Czy w końcu stanie sie grzecznym chłopcem i odnajdzie starego ojca, który wyruszył na poszukiwania synka i błąka się po świecie?
"Tajemniczy ogród to zapomniany, zamknięty od wielu lat i zaniedbany zakątek ogromnego parku, otaczającego posiadłość stryja głównej bohaterki Mary Lennox, pana Cravena. To także miejsce magiczne i pełne czarownego blasku; miejsce, które staje się azylem dla dziesięcioletniej sieroty Mary. Dziewczynka ucieka tam zawsze wtedy, kiedy czuje się samotna i nikomu niepotrzebna. Ogród wraz z nią przeżywa niezwykłą metamorfozę: zaniedbane kwiaty zaczynają kwitnąć i czarowaą swoim pięknem. Miejsce to odkrywa przed Mary bolesne sekrety jej zgorzkniałego stryja i posiadłości, która wcale nie jest taka pusta, jak wcześniej myślała dziewczynka. Natura staje się sprzymierzeńcem bohaterów w ich walce o odzyskanie siebie i utraconego dzieciństwa. Najsłynniejsza ksiażka Frances Elizy Burnett to magiczna opowieść
o sile marzeń, poęedze przyjaźni i czarach, które tak zwyczajnie kryją się w nas samych."
Akcja powieści Przygody Tomka Sawyera (1876 r.) toczy się w fikcyjnym amerykańskim miasteczku St. Petersburg nad rzeką Missisipi. Tytułowy bohater książki to chłopiec, sierota, który mieszka z wychowującą go ciotką Polly oraz kuzynostwem, Sidem i Mary. Powieść to zapis przygód zabawnego urwisa, historia jego największych psot, pierwszych przyjaźni i zauroczeń, a także humorystyczna konfrontacja dziecięcego świata ze światem dorosłych.
Nowelistyka Henryka Sienkiewicza oscyluje głównie wokół kilku wątków: problematyki wsi, wątków przygodowych, odwołujących się do osobistych przeżyć pisarza oraz spraw narodowych i losów emigrantów. Janko Muzykant, Szkice węglem, Jamioł to utwory, w których odbija się wiejska rzeczywistość, podział na klasy, trudy związane z biednym wiejskim życiem. Latarnik, Sachem i Za chlebem ukazują problemy emigrantów, zarówno tych, którzy wyemigrowali z powodów politycznych, jak i ekonomicznych. Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela to opowieść o wymowie patriotycznej, ukazuje próbę germanizacji polskiego społeczeństwa, dyskryminację polskich dzieci, uczęszczających do niemiecki szkół. Henryk Sienkiewicz przez wielu uważany jest za mistrza gatunku, jakim jest nowela.
Księga dżungli Rudyarda Kiplinga to zbiór indyjskich opowiadań, dotyczących Indii i ich folkloru. W skład Księgi dżungli wchodzi siedem opowiadań. Trzy pierwsze Bracia Mowgliego, Łowy węża Kaa i Tygrys, tygrys! To historie chłopca o imieniu Mowglie, wychowanego przez wilki. W dżungli chłopcu towarzyszyli także pantera Bagheera i niedźwiedź Baloo, to oni wraz z wilkami są odpowiedzialni za wychowanie Mowgliego. Pozostałe opowiadania to m.in. historia foki, która poszukiwała wyspy, na której nie będzie zagrażających fokom ludzi, a także mangusty Rikki–Tikki–Tavi, który w obronie swojej ludzkiej rodziny stoczyła bohaterską walkę z kobrami. Dla utworu bardzo ważne są prawa dżungli, które są surowe, rygorystyczne, ale również sprawiedliwe. Kipling ukazał w ten sposób społeczeństwo zwierząt niemal jako utopię w opozycji do społeczeństwa ludzi, zarazem nie idealizując mieszkańców dżungli. Opowiadania zawarte w zbiorze to pouczające historie, poruszające m.in. problem przyjaźni, inności, odpowiedzialności za innych.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?