JEDEN Z NAJWAŻNIEJSZYCH TEKSTÓW LITERATURY CZESKIEJ W NOWYM TŁUMACZENIU!
Niewielka czeska stacja kolejowa pod koniec drugiej wojny światowej. Zawiadowca hoduje gołębie, dyżurny ruchu Całusek uwodzi kobiety, a Miłosz Łono powraca do pracy po nieudanej próbie samobójczej. Te trzy tragikomiczne postacie trafiają nagle na scenę historii, ponieważ to właśnie przez ich stację mkną niemieckie pociągi pod specjalnym nadzorem, wiozące amunicję na front. Czy któryś z tych mężczyzn postanowi je powstrzymać? Jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić?
Czesi to śmiejące się bestie. To właśnie z „Pociągów pod specjalnym nadzorem” pochodzi to kultowe stwierdzenie. I nie ma w nim krzty przesady.
TROCHĘ PARODIA, TROCHĘ KOMEDIA, TROCHĘ EROTYK, A TROCHĘ SMUTY Ona bibliotekarka i bookstagramerka z rudą głową w chmurach, z nosem w książkach, trochę rozmarzona, trochę wycofana. Skromna, ale ze zniewalającym uśmiechem. On czterdziestoletni wydawca i tłumacz, zagubiony pomiędzy przelotnymi znajomościami, potrzebą stałego związku i samotnością. Właściciel czarnego owczarka niemieckiego. Ona i on tkwią w swoich życiach po uszy, lecz ślepy literacki los krzyżuje ich drogi i sprawia, że pewnego dnia niespodziewanie wpadają na siebie w bardzo niesprzyjających okolicznościach... Wtedy zaczynają się problemy.
Powieść obyczajowa w klimacie komedii familijnej: ciepłej, wzruszającej i zabawnej. Trzy główne bohaterki: Kingę, Jagodę i Helenę poznajemy w momencie, gdy dostają niezwykły spadek po człowieku, który większość życia spędził na morzu. Czy szachowy pionek, bilet na film sprzed lat oraz torebka nasion to tylko przypadkowy testament, czy coś więcej?
CZŁOWIEK, KTÓRY WYMYŚLIŁ WIEK DWUDZIESTY.
Bez jego wynalazków nie byłoby prądu przemiennego, turbin w elektrowniach wodnych, pilota do telewizora, robotów przemysłowych a nawet... radia czy telefonii komórkowej.
Genialny i zazdrosny, skonfliktowany z Marconim – o wynalazek radia, z Edisonem – praktycznie o wszystko: o zasady, pieniądze i podpatrzone wynalazki. Nominowany do nagrody Nobla, nigdy jej nie otrzymał. Podobno komitet noblowski zdecydował tak, by nie drażnić innych wynalazców.
Wierzył w teorię płaskiej Ziemi i eter – tajemniczą substancję otaczającą naszą planetę, rewelacyjnie przewodzącą promieniowanie elektromagnetyczne. Twierdził, że skonstruował odbiorniki potrafiące czerpać energię Wszechświata. O tajemniczych urządzeniach, które demonstrował starannie wybranym osobom, krążyły legendy.
Jego twarz gościła na okładce Time’a, wielkonakładowe gazety informowały, że wynalazł tajemniczy promień potrafiący strącić tysiące samolotów z odległości ponad 500 kilometrów.
Pracownia genialnego wynalazcy spłonęła w tajemniczych okolicznościach – wraz z cenną dokumentacją badań. Nigdy nie odnaleziono sprawców.
Wszystko podporządkował swojej pracy, żył w celibacie, nie wiążąc się z nikim. Po śmierci jego ciała nie poddano autopsji, a z mieszkania zniknęły zapiski naukowe i czarny notatnik opatrzony napisem „Sprawy rządowe”. Wszystkie posiadłości należące do Tesli zostały skonfiskowane przez urząd o nazwie Powiernictwo Majątków Obcokrajowców, pomimo, że był on pełnoprawnym obywatelem Stanów Zjednoczonych.
ZAPOMNIANY GENIUSZ. WIZJONER. TESLA.
Jakim doświadczeniem życiowym jest niepłodność? Jak wpływa na relacje w związku i z otoczeniem: w rodzinie, w pracy, wśród znajomych? Jak widzą ją inni i jak postrzegają jej przyczyny?
Jedna na pięć polskich par doświadcza problemu z poczęciem dziecka. A jednak niepłodność to wciąż temat tabu. Często osoby, których dotyczy, czują się wykluczone, a ich bliscy nie wiedzą, jak rozmawiać.
Osoby, które niepłodność dotyka, to nie tylko pary, które po prostu nie mają dzieci. To pary, dla których dzieci są całym światem, ale w ich świecie są one nieobecne.
To książka nie tylko dla tych, którzy niepłodności doświadczają bezpośrednio, ale i tych, którzy spotykają ją wśród bliskich i przyjaciół, bo dla nich może być lekcją wrażliwości i zrozumienia.
Niepłodność to choroba cywilizacyjna i zostanie z nami na długo.
Czas zrobić jej miejsce przy wspólnym stole.
***
„Ta książka pomaga nie tylko zrozumieć siebie, ale daje też narzędzia do tego, by zamiast stawiać mury i odgradzać się od świata w chorobie, budować mosty i przy tym wspierać siebie i życie w zgodzie ze sobą, mimo zmagania. Ta książka to prawdziwy skarb” – BOVSKA, piosenkarka, autorka tekstów, artystka wizualna.
***
„»To kiedy dziecko?« Większość ludzi wciąż nie widzi nic złego w takim pytaniu. A chorych na niepłodność przybywa. Sama przeszłam ogromnie trudną drogę do macierzyństwa, dlatego serdecznie polecam książkę »Niewidzialni rodzice« każdemu, kto kroczy w tym kierunku, a nawet bardziej tym, którzy chcieliby nauczyć się nie ranić, a stać się częścią społeczeństwa empatycznego” – Weronika Marczuk, prawniczka, aktorka, autorka książki „Walka o macierzyństwo”.
***
„Trudno nam uznać niepłodność za chorobę, choć przecież staje się ona w długiej perspektywie źródłem ogromnego bólu, a niekiedy permanentnego wstydu, poczucia winy czy osamotnienia. Dzięki tej książce możemy nie tylko spotkać się z realiami życia i potrzebami osób chorujących, co nauczyć się je właściwie wspierać” – Joanna Flis, psycholog, autorka książek.
***
„Niepłodność jest tematem często bagatelizowanym lub tabu. Ta książka może pomóc w rozbiciu tego milczenia, edukować i dawać nadzieję” – Jacek Masłowski, filozof, psychoterapeuta oraz coach.
***
„To niezaprzeczalnie jeden z cenniejszych głosów o tym cywilizacyjnym problemie. Niech przeczytają ją wszyscy” – Krystyna Romanowska, dziennikarka, autorka książek.
***
„Książka jest doskonałym źródłem wiedzy o tym, jak być obok, gdy ktoś mierzy się z kryzysem płodności, ale wierzę, że może być też wsparciem, gdy sami mierzymy się z pytaniem, »kiedy i czy przytulimy swoje dziecko?«” – Katarzyna Skorupska, psycholog, psychoterapeuta.
***
„Jest to próba spojrzenia na problematykę niepłodności z perspektywy systemowej, co jest ciekawe i wzbogacające szczególnie tam, gdzie mowa jest o niepłodności jako jednej z rodzinnych historii, narracjach wokół obecnych i nieobecnych dzieci oraz wpływie strat doświadczanych przez parę na cały system rodzinny” – Dorota Gawlikowska, psycholog niepłodności, psychoterapeuta.
Bestsellerowa powieść science fiction autorstwa H.G. Wellsa, mistrza i zarazem jednego z pionierów tego gatunku. Książka Wellsa porusza tematy społeczne, a także daje do myślenia w kwestii rozwoju ludzkości, nierówności klasowych, natury ludzkiej czy etyki. Mimo upływu czasu ?Wehikuł czasu? pozostaje dziełem wizjonerskim, ponadczasowym, które nawet dziś stanowi fascynującą ucztę intelektualną.
Dzieje jednego z najpopularniejszych alkoholi, który wpisał się w historię wielu narodów oraz zostawił trwały ślad w języku, folklorze, kulturze i obyczajach. Zastanawiasz się, kto i kiedy wpadł na pomysł procesu destylacji? Dlaczego początkowo substancje uzyskiwane w wyniku destylacji sprzedawano w aptekach? Skąd wzięły się słowa ?gorzałka? i ?okowita?? Czemu informacje na temat procesu destylacji zapisywano szyfrem? Jaki wpływ na rezultaty bitewnych zmagań miała wódka? A może chciałbyś dowiedzieć się, którzy politycy nie wylewali za kołnierz? W jakich epokach artyści nie potrafili obyć się bez kieliszka i dla kogo wódka była muzą, a dla kogo demonem? Niniejszy audiobook nie tylko odpowiada na te pytania, ale również przybliża drogę, jaką pokonywała wódka, zanim z laboratoriów i aptek trafiła na biesiadne stoły. Liczne anegdoty na ten temat sprawiają, że publikacji słucha się z zapartym tchem.
KLASYKA LITERATURY GROZY Historia londyńskiego prawnika, Gabriela Johna Uttersona, który prowadzi dochodzenie w sprawie dziwnych powiązań między swoim przyjacielem, cenionym lekarzem Henrym Jekyllem, a tajemniczym, mizantropijnym Edwardem Hyde?em. Podejrzewa on, że Hyde zastrasza Jekylla, by uczynić siebie jego spadkobiercą. Choć książka została napisana pod koniec XIX wieku, jej tematyka i przesłanie są wciąż aktualne.
CZY PEWIEN RĘKOPIS Z POCZĄTKU UBIEGŁEGO WIEKU NAPRAWDĘ ISTNIEJE?
Bardzo znany pisarz polski, żyjący i tworzący na przełomie XX wieku, od 1888 r. często gości w Nałęczowie, pomieszkując w pewnej willi. W tajemnicy pracuje nad powieścią, stanowiącą ukoronowanie jego dorobku literackiego. Przed wyborem wydawcy pisarz umiera, a decyzja o tym, komu powierzyć publikację dzieła, pozostaje w rękach spadkobierczyni. Jej długotrwałe rozterki, sprawy prywatne, a także przetaczająca się burza dziejów, powodują, iż o istnieniu niewydanego dzieła wybitnego pisarza nie wie prawie nikt. Jednak „prawie” nie oznacza, że w ogóle nikt. Jest bowiem ktoś, kto coś domniemywa... Szkopuł wszakże w tym, że tylko spadkobierczyni znała miejsce ukrycia rękopisu.
Odnalezienie i doprowadzenie do wydania ostatniego utworu wybitnego pisarza stałoby się prawdziwą sensacją. Ten, kto by to uczynił, osiągnąłby rozgłos i niebłahe korzyści materialne.
W dość tajemniczy sposób informacja o zaginionym rękopisie trafia w ręce byłego dziennikarza śledczego, a ten traktuje to jako sposób na wyrwanie się z marazmu, który ogarnął go po niedawnych wstrząsających przeżyciach. Jedzie do Nałęczowa, do willi prowadzonej przez bratanicę asystentki pisarza. Zaprzyjaźnia się z nią, a ona prosi o pomoc w odszukaniu zaginionego dzieła i jego prawnych właścicieli.
Zadanie okazuje się karkołomnie trudne i obfitujące w wiele zwrotów akcji...
darzają się sprawy, w których nic nie jest oczywiste, a na każdy krok do przodu przypadają dwa kroki wsteczKraków, upalne popołudnie. Komisarz Marta Sułecka, policyjna negocjatorka, przyjmuje wezwanie do manifestowanej próby samobójczej. Nie spodziewa się, że ta decyzja w istotny sposób wpłynie na jej życie. Gdy negocjacje kończą się tragiczną śmiercią młodej kobiety, Sułecka wraz ze swoim nowym partnerem, Szymonem Kmitą, stara się ustalić, czy w tym przypadku nie doszło do podżegania do samobójstwa. Równocześnie kontynuuje prywatne śledztwo dotyczące tajemniczej śmierci swojej przyrodniej siostry, której ciało znaleziono dwa miesiące wcześniej na obrzeżach Puszczy Niepołomickiej.W toku prowadzonych śledztw wyjdą na jaw nowe szczegóły, które zmuszą policjantkę do konfrontacji z własną przeszłością i wyznawanymi wartościami.Czy Kmita jest osobą, której można zaufać? Komu najbardziej zależy na tym, by prawda nigdy nie ujrzała światła dziennego? Czy Sułecka rozwiąże dwie najtrudniejsze sprawy, nad jakimi dotąd przyszło jej pracować?
CO TAKIEGO WYDARZYŁO SIĘ DZIESIĘĆ LAT TEMU W CIENIU NADWIŚLAŃSKICH DRZEW?
Lidka od dziesięciu lat nosi w swoim sercu żal, którego ciężar nie pozwala ruszyć jej naprzód. Kiedy pewnego dnia, dostrzega mężczyznę, o którym już dawno powinna zapomnieć, bolesne wspomnienia przybierają na sile. Jako dziewiętnastolatka, zakochuje się w Sebastianie, rekrucie odbywającym służbę wojskową w jednostce mieszczącej się na terenie położonego nad Wisłą Wykuszewa.
W czasie, gdy uczucie młodych przybiera na sile, Lidka musi mierzyć się z postępującym upośledzeniem słuchu matki, przyjaźnią zapatrzonego w nią Pawła oraz walczyć z demonami, które pozostawił po sobie jej ojciec – wojskowy tyran, pułkownik Przemysław Wróblewski. Sebastian natomiast próbuje odnaleźć się w wojskowej, brutalnej codzienności, nie tracąc przy tym pogody ducha.
CZY MIŁOŚĆ OKAŻE SIĘ SILNIEJSZA NIŻ STRACH, A GŁĘBOKO ZAKORZENIONE UPRZEDZENIA ZNIKNĄ, GDY SERCE PRZEJMIE KONTROLĘ NAD ROZSĄDKIEM?
PIĘKNA POWIEŚĆ O ZAGROŻENIU, DETERMINACJI I PRZETRWANIU.
11 października 1943 roku brytyjski samolot szpiegowski rozbija się w okupowanej przez nazistowskie Niemcy Francji. Pilotka i pasażerka to serdeczne przyjaciółki. Jedna z nich ma możliwość przetrwania, druga odpada z gry, zanim ta zdąży się na dobre rozpocząć. Kiedy „Verity” wpada w ręce gestapo, jest pewna, że nie ma żadnych szans. Jako tajna agentka, pojmana na terytorium wroga, przeżywa najgorszy koszmar szpiega. Śledczy dają jej prosty wybór: ujawnienie misji albo makabryczna egzekucja.
Misternie snując swoje zeznanie, Verity wspomina własną przeszłość. Opowiada, jak zaprzyjaźniła się z pilotką Maddie, dlaczego ją porzuciła w kadłubie rozbitego samolotu. Na każdym skrawku papieru toczy walkę o życie, mierząc się ze swoimi poglądami na odwagę, porażkę i desperacką nadzieję na powrót do kraju. Czy wystarczy przehandlować wrogowi sekrety, żeby uratować życie?
NIGDY NIE WIADOMO, CO NAPRAWDĘ DZIEJE SIĘ ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI...
Mój najdroższy syn, Sam, żeni się ze swoją ukochaną z dzieciństwa, a ja nie mogłabym być bardziej dumna z mężczyzny, na jakiego wyrósł. Gdybym nie pchnęła ich ku sobie wiele lat temu, mógłby nigdy nie znaleźć tak idealnej dziewczyny, jak Lauren. To prawda, co mówią, że matka zawsze wie najlepiej.
Ale kilka tygodni później Lauren jest martwa, a samochody policyjne wypełniają cały podjazd ich idyllicznego, wiejskiego domu. Wyczuwam, że mój syn coś ukrywa. Dlaczego nie chce patrzeć mi w oczy?
W desperacji robię to, co zrobiłaby każda dobra matka: wchodzę do sypialni Sama i Lauren. Nigdy nie będę w stanie zapomnieć tego, co zobaczyłam. Czy mogę oczyścić imię syna? I czy moje życie może teraz też być w niebezpieczeństwie?
***
„UWIELBIAM TĘ KSIĄŻKĘ!... Sprawiła, że moje myśli krążyły w różne strony, gdy próbowałam zrozumieć, co się działo. Od zwrotów akcji prawie skręciłam sobie kark!!!” - AMAZON.
***
„Wooooow... Aż kręciło mi się w głowie... I to zakończenie!!!... Fantastyczne” - GOODREADS.
***
„Wow! Ta książka to prawdziwy rollercoaster... Wciągnęła od samego początku!” - NETGALLEY.
Gabriel jest samotnikiem. Wszystko się zmienia, gdy do przyczepy kempingowej, w której mieszka, puka nieznajomy chłopiec. Niespodziewanie odwiedza go również przyjaciel ze szkolnych lat, ważny urzędnik państwowy. Po jego wizycie mężczyzna wzbogaca się o kopertę z dużą sumą pieniędzy. Wkrótce Gabriel wraz z chłopcem i jego wiernym psem wyruszają w podróż życia. Wyprawa nad morze, pełna niebezpieczeństw i zaskakujących zdarzeń, będzie dla obu lekcją dojrzałości.Jaka jest historia małego Daniela? Kim jest samotny mężczyzna, który stara się zapomnieć o swojej przeszłości? Czy krzywdy wyrządzone w dzieciństwie da się kiedykolwiek naprawić? Czy można odkupić winy?Za głosem serca to nastrojowa powieść drogi, która pozwala poczuć smak przygody oraz skłania do refleksji nad sensem życia, krzywdą, winą i odkupieniem.
Cześć! Jestem Julka. Mam dziesięć lat. I jestem już prawie weterynarką! Moja mama leczy zwierzęta, a ja przyglądam się jej pracy i często w niej pomagam. Obie z moją najlepszą przyjaciółką, Chelsea, kochamy zwierzątka.W środkowej, odludnej części Australii, gdzie mieszkają moi dziadkowie, jest gorąco i sucho. Zastanawiam się, jakie zwierzątka tam spotkamy. Na pewno będzie tam mój kuzyn, Jarrod... Mam dziwne wrażenie, że on mnie nie lubi i co gorsza chyba nie lubi zwierząt! Może uda mi się go przekonać, żeby zmienił zdanie...Edukacyjna seria o przygodach Julki, która pomagając mamie weterynarce, zdobywa wiedzę o zwyczajach wielu gatunków zwierząt.
Współczesne Włochy. Karolina Cichońska ma nadzieję, że wakacyjny wyjazd scali jej małżeństwo odbuduje więź z synami i pomoże odzyskać miłość męża. Tymczasem musi mierzyć się z echem dramatu z 1963 roku, historią swojej rodziny oraz prawdą o sobie i matce. Każdy dzień to nowy sekret do wyjaśnieniaKogo Cichońscy spotkają w dolinie Vajont? Czy Karolina zdobędzie się na szczerość wobec męża?Łódź, lata 60. i 70. Marianna Lanza wraz z dziewięcioletnią córką przyjeżdża do Łodzi i wprowadza się do krewnych. Przygnieciona wspomnieniami i peerelowską rzeczywistością zaniedbuje dziecko. Osamotniona dziewczynka pisze pełne tęsknoty listy do Włoch i coraz bardziej zamyka się we własnym świecie. Dotrzeć do niego potrafi tylko jej przyjaciel z sąsiedztwa Kazik. Czy ta przyjaźń przetrwa próbę czasu? Czy ich marzenia kiedyś się spełnią?Fabuła dylogii Księżyc nad Vajont jest zainspirowana tragedią, która dotknęła Włochy w 1963 roku. Wielowątkowa powieść o losach ludzi wpadających w wir nieoczekiwanych wydarzeń, zmagających się z traumami, bólem i samotnością. To historia miłości, nadziei na lepszą przyszłość, a także walki o prawdę, która niesie szansę na zrozumienie i wybaczenie.
NIE PYTAJ, BO SIĘ DOPYTASZ. NIE PODGLĄDAJ, BO ZOBACZYSZ RZECZY, KTÓRYCH LEPIEJ NIE WIDZIEĆ.
Adela ma swoje rytuały. Poniedziałek, wtorek, sobota... Jeden dzień podobny do drugiego.
Aż do momentu, kiedy dostrzega młodego mężczyznę o orlim nosie. To nie może być przypadek. Czyżby miała wielbiciela? W tym wieku...? A może to niebezpieczny stalker? Jeśli nie, to czego on od niej chce?
Adela czuje, że traci kontrolę. I nie spodziewa się, że nowe znajomości – z Adamem, a potem z przystojnym sąsiadem i jego kotem – zapoczątkują tak wielkie zmiany.
Do rodzinnego Gdańska, na prośbę wujka Hirka, przyjeżdża Sonia wraz z mamą. Mieszkanie jest jednak puste, a pies wujka skomle żałośnie w parku.Dziewczynka znajduje zdjęcia, na których zamiast ludzi widać jaszczuropodobne istoty. Poszukiwania prowadzą ją i nowo poznanego kolegę, Piotrka, w stronę Potoku Oliwskiego. Miasto, znane Soni od dzieciństwa, skrywa niezwykłą tajemnicę, a rzeźby na murach gdańskich kamienic nie są tylko ozdobą.
Dostojewski pisał Opowieści fantastyczne właściwie przez całe życie. Spośród jego bohaterów sympatię budzą głównie ludzie prości, wywodzący się z ludu, jak wieśniak Mareusz czy babuleńka z opowiadania Stuletnia. To w nich widział ostoję wartości narodu rosyjskiego wiary, tradycji i prawości.Osiągnął tu formę mistrzowską. Znajdując punkt wyjścia w prostej historii, niekiedy gazetowej informacji, przechodził do rozważań uniwersalnych. Zmuszał i zmusza nas do zastanowienia się nad przeklętymi wyzwaniami egzystencji: prawdą i fałszem, dobrem i złem, pięknem i brzydotą.Ale dobro miesza się ze złem, prawda z fałszem, piękno z brzydotą nasza dusza lawiruje pomiędzy jednym a drugim, nigdy nic nie jest czarne albo białe. I w tym właśnie jest jego nieśmiertelna siła że bez względu na epokę zawsze odnajdziemy w jego prozie część prawdy o sobie, o własnej duszy. Zbiór zawiera osiem opowiadań:Petersburskie senne widziadłaBobekChłopczyk na gwiazdce u Pana JezusaChłop MareuszStuletniaPotulnaSen śmiesznego człowiekaO niebezpieczeństwie pogrążania się
Kiedy w domu pojawia się Pani De, cały świat traci kolory i po prostu chce się wyjść. Dokądkolwiek. Choćby na górkę, mimo późnej pory. A o zmroku można zgubić się nawet w miejscu, które dobrze znamy. Gdyby nie kotka Marcjanna, Linka być może nie wróciłaby do swojego mieszkania. A gdyby nie kolejne wydarzenia, nie odkryłaby Mysiego Miasta. To w nim znalazła przyjaciół i poznała tajemniczego chłopca, który nie ma ochoty z nikim się przyjaźnić wziął i się zniknął.To metaforyczna opowieść o depresji rodziców, która dopada także dzieci. Świat rzeczywisty miesza się tu ze światem wyobraźni, w którym mała Linka szuka ucieczki przed samotnością i smutkiem. Książka jest skierowana do dzieci, ale z pewnością zainteresuje także rodziców, opiekunów, pedagogów i psychologów.
Ten produkt jest zapowiedzią. Realizacja Twojego zamówienia ulegnie przez to wydłużeniu do czasu premiery tej pozycji. Czy chcesz dodać ten produkt do koszyka?